bel nu TAXI KLOMP 1 2984 Speeldoos Hulpverleningsadressen PAGINA 20 i WOENSDAG 24 SEPfÈMRFR^Q^ SOESTER COURANT PAGINA 21 Agenda Jeugdtheater Wijziging datum Jenny Arean Jenny Arean 'en voort gaat ie weer....' Bingo in de Vijverhof Cursus Pools Kinderkledingbeurs speelzaal 'De Bron' Radarcontrole Oktober-aktiviteiten Huisvrouwen Baarn/Soest Burgerlijke stand Hondje weg Hondje terug 'Vrouwen in de Bijstand' School- en beroepskeuze TEL VW-nieuws Collecte kankerbestrijding: ruim 35.000 gulden ANBO wil handhaving van Pas 65 Predikbeurten Maatschappelijk werk Dixi-dienst in De Open Hof in Soest uw fees ,rgd! tavond geheel ver zo R.K. kerkdiensten Vleesverkoop Medische dienst '/i-JI-nO '->13 'A rnrlsrfl zannrrlof iktiej He tijd om m. Tot zo! Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 'U u ij 'm rentevrij! Jt uw nieuwe ;dig eigenaar kkelijker dan *en de laagste rocent! langs. Want periode t/m dmale finan- ;ontrakt voor .000-, ;o f 15.000,-. loet u op een a die inruil Theater De Speeldoos: Zaterdag 27 september: Aanvang: 14.00 uur Toegang 4,-. Jeugdtheater, Theater Poppenkeet met "Pommer en Kwel." Vrijdag 3 oktober: Aanvang: 20.15 uur. Toegang 15,--/CJP en Pas 65 12,50. Jenny Arean in "En voort gaat ie weer." Vrijdag 10 oktober: Aanvang: 20.15 uur. Toegang 17,50/CJP en Pas 65 15». Jan Decleir in "Wolfsklem". Theater Poppenkeet met "Pomper en Kwel". Hopman Pommer en Welp Kwel zijn padvinders in hart en nieren. Ze zijn dol op de natuur, het gezonde leven en hou den van een frisse wandeling paden op, de lanen in. Ze zijn zeer inventief in het oplossen van de problemen die zich in het wild voordoen en hebben daarom een klein detektive buro opgericht voor het behandelen van 'aelikate zaken in de vrije natuur.' Op een goede morgen verschijnt er een klant: de zakenman Max Laadvermo gen. Op zijn vakantie is de heer Laad vermogen zijn caravan, die achter zijn luxe wagen hing verloren. Dat is op zich nog niet zo erg, ware het niet dat hij daarmee ook zijn vrouw verloren is in de Zwarte Bossen! En ja bij zo'n delikate zaak moet je het stoere padvindersduo inschakelen. Maar of het Pommer en Kwel zo ge makkelijk zal vallen om mevrouw Laadvermogen te vinden én terug te brengen. Een leuke voorstelling voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Om organisatorische redenen is de try- out van het nieuwe programma van Jenny Arean verzet naar vrijdag 3 okto ber (was donderdag 2 oktober). Na het overrompelende eerste solopro gramma van Jenny Arean kon een ver volg niet uitblijven. 'Gescheiden vrouw op oorlogspad' was - en is - een regel rechte hit: juichende kritieken, veel op getogen publiek, optredens in diverse TV-programma's en de Scheveningen Cabaret Prijs 1985 waren haar deel. Binnenkort zal ook een grammofoon plaat met liedjes uit deze voorstelling verschijnen. Na dit sukses neemt Jenny Arean de uitdaging aan en komt in het komend seizoen met een nieuw, groter gemon teerd programma met twee musici, on der de titel 'En voort gaat ie weer...' Deze muzikale theaterreis van Jenny Arean valt het best te omschrijven met de woorden: 'er is een tijd om te zoeken en een tijd om verloren te gaan.' Start kaartverkoop 26 september. Zaterdagmiddagmuziek Het concert op zaterdag 27 september in de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal het openingscon cert plaatsvinden van den "Brahmscy- clus" met de belangrijkste koor- en or gelwerken van deze componist. De cy clus zal worden besloten op 1 november met het Deutsches Requiem. Op het eerste concert a.s. zaterdag zullen de dubbelkorige Fest- en und Gedenk- spruche door de Domcantorij en de Ne derlandse cantorij ten gehore worden gebracht. Gonny van der Maten zal en kele orgelwerken van tijdgenoten van Johannes Brahms spelen. Het geheel staat onder leiding van de Domcantor Maarten Kooy. Het concert begint om half vier en is zoals altijd gratis toegan kelijk. De wijkvereniging Overhees is weer volop in beweging en start met een bin go-avond in de Vijverhof, op zaterdag 27 september a.s. om 20.00 uur. Leden en donateurs betalen per kaart 4,-; voor introducés geldt het dubbele. Er zijn wederom mooie prijzen te winnen. De Pools-Nederlandse Kulturele Ver eniging organiseert al vijfjaar in het he le land cursussen Pools voor beginners en gevorderden. Dit jaar start de PNKV op donderdagavond 9 oktober ook in Hilversum een beginnerscursus, be staande uit 25 lessen van anderhalf uur. Een gekwalificeerde docente geeft het onderwijs in kleine groepen. Het lesma teriaal is Nederlandstalig. Kosten: per les 11,— voor leden van de PNKV en voor niet-leden 14,—. De cursus wordt gegeven in de dépen dance van het Gemeentelijk Lyceum in het noodscholencomplex aan de Jon- kerweg 22 te Hilversum, elke donder dag van 19.30 tot 21.15 uur. Inlichtingen en aanmeldingen bij de do- 1 cente: mevr. H. Heese, tel. 020- 449868, bij het cursussecretariaat van de PNKV: Architect Margadanterf 54, 2552 ZT Den Haag, tel. 070-686133 (mevr. K. Timmer-Lubaczewska) of tij dens de eerste les. Op zaterdag 4 oktober organiseert de peuterspeelzaal "De Bron" - onder Honsbergen en achter Van Dam Super aan de Wiardi Beckmanstraat - weer een kinderkledingbeurs, voor kleding in de maten 56 t/m 176. Voordat de winterkou zijn intrede doet is er volop keuze uit allerlei warme truien, jurkjes en broeken. Ook voor een fijne jas kan men op de kledingbeurs terecht. De verkoop begint om 10.00 uur en om 12.00 uur hoopt men alle kleding te hebben verkocht. De opbrengst is deels voor de speelzaal en wordt gebruikt voor de aanschaf van materiaal, zoals papier, klei en verf. Informatie, zowel over de speelzaal als over de kledingbeurs: Maria Verbeek, tel. 24310. Op de Middelwijkstraat hield de politie vorige week dinsdagmorgen een snel heidscontrole met behulp van de radar- apparatuur. Van de 600 passerende au tomobilisten reden er 16 te hard. Zij werden bekeurd. De afdeling Baarn/Soest van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft voor oktober de volgende aktiviteiten op het programma staan. Vrijdag 10 oktober: Fietstocht door de bossen; vertrek om 10.00 uur van de parkeerplaats bij paleis Soestdijk. Woensdag 15 oktober: lezing over het KNMI ("de Bilt") door de heer B. Wammes; Honsbergen, 14.00 uur. Woensdag 22 oktober: Bridge-drive bij mevr. Zwiers, Noorderweg 85, 13.00 uur. Donderdag 23 oktober: Excursie naar Tilburg; vertrek vanaf diverse opstapplaatsen tussen 8.00 en 8.30 uur. Dinsdag 28 oktober: Groenten- en fruitvoorlichtingsmiddag; het Brandpunt (Baarn), 14.00 uur. As. zaterdag in Baarn Tentoonstelling en beurs van krantenverzamelaars Denkt u wel eens aan de krant die u nu leest als objekt voor verzamelaars? Nee, niet als oud papier voor de buurt vereniging, maar als drager van infor matie, als spiegel van onze samenle ving. Sinds september vorig jaar kent Nederland een Vereniging van Kranten en Tijdschriften Verzamelaars (waarbij overigens de kranten hoofdzaak zijn) met een gestaag groeiend aantal leden, dat momenteel tegen de 90 loopt. De stellige indruk bestaat dat het aantal fei telijke krantenverzamelaars vele malen groter is, niet alleen in Nederland, maar in tal van andere landen evenzeer. De VKTV heeft nu al leden in diverse buitenlanden, waaronder Engeland, de Verenigde Staten, België en zelfs IJs land. Alleen in 3e Ver. Staten bestaat een min of meer soortgelijke club; in andere landen, zelfs in Engeland waar talrijke krantenverzamelaars wonen, in het geheel niet. De VKTV is er dan ook op uit die verzamelaars te bewegen lid te worden, en aldus een waarlijk inter nationale vereniging te worden. In dit streven is het clubblad "Au Courant dat met ingang van het binnenkort te verschijnen tweede nummer volledig tweetalig (Nederlands-Engels) is, een belangrijk instrument. Op zaterdag 27 september a.s: wordt het éénjarig bestaan van de VKTV ge vierd met een beurs/tentoonstelling in Zaal Astoria aan de Oranjestraat te Baarn, een lokatie gekozen vanwege de centrale ligging in Nederland en de ge makkelijke bereikbaarheid. Dit evene ment, dat behalve een ontmoetingsge legenheid voor de leden ook een pre sentatie naar buiten toe beoogt te zijn, is van 10 uur 's morgens tot 5 uur 's mid dags geopend voor het publiek voor een toegangsprijs van een rijksdaalder; voor kinderen beneden 12 jaar en 65+ers (laatstgenoemden op vertoon van hun pas 65) half geld. Een flink aantal verzamelaars zal acte- de-présence geven en geïteresseerden een indruk bieden van de veelzijdigheid van de krant als verzamelobjekt. Im mers, de krant is weliswaar een vakge bied op zich, waarvoor journalisten, grafici en pers-historici warm lopen, maar weerspiegelt tevens onze samen leving in bijna al haar aspekten: sport, commercie, politiek, werkgelegenheid, enzovoort, en het zijn juist vele van die aspekten die in de specifieke verzamel- specialiteiten van de VKTV-Ieden naar voren komen. GEBOREN: Martine, dochter van A. Kraaikamp en A.B. Lapré. - Ferry, zoon van J.N. van Soest en C. van der Blom. - Haimona, zoon van E. Horozding en T.M.H. van Rossum. - Marian, dochter van A.A. van Bruggen en P.G. Spies. - Petronella Gabriëlle, dochter van N. Strumpel en P.T. van Dorresteijn. - Patrick Anton Cornelis, zoon van J.I. Vas en Y. Witte- man. - Muhammed, zoon van A. Kügük en M. Cengiz. - Danny, zoon van G.W. van Mierlo en A. van den Brink ONDERTROUWD: Hendrikus Albert Lucas en Jacoba Ge- rardina Taffijn. - Simon Opmeer en Hendrika Wilhelmina Netten. - Geurt van Es en Ida Rijsdijk. - Isaac Cor van Ginkel en Monique Johanna Helena Schrandt. GEHUWD: Nicolaas Christiaan Boudewijn van der Molen en Cecilia Schaap. - Anton Peter Visser en Maria Josephine Adriana Kosters. - Egbertus Klaibeda en Astrid Post. OVERLEDEN: Cornelia Wilhelmina Zeegers. - Corne lis Antonius Boekhorst, echtgen. van C.W. Wagner. - Jan Kruysboom. VERMIST: 20-9. Teef, Friese stabij, zwart-wit, ro de halsband. Zoekgeraakt Hollandse Rading. v/d Burg, Raffeisslaan 59 Utrecht, 716483. 17-6. Kater, zwart, slank, gecastreerd, 15 mnd. "Bas" Van Wijk, Acacialaan 3, Soest, 21828. 17-9. Kater, zwart, wit. Van Loen, Heuvelweg 28, Soest, tel. 22018. 18-9. Poes, zwart, witte vlekjes op borst, buik en poten Van Drie, Burg. de Grothestraat 69, Soest, tel. 20817. 17-9. Poes, Russisch, grijs. Elferink, J. Verhulstlaan 3, Baam, tel. 14559. 16-9. Poes, cypers, grijs, 3 jaar, geen halsband. Eikelboom, Meidoornlaan 11, Soest, tel. 20216. GEVONDEN: 21-9. Teef.Gordon setter, zwart, brui ne vlekken boven de ogen. Tatoeëring "3090". Gevonden bij de Golfclub, Hilversumsestraatweg. Inlichtingen Amivedi, tel. 17001. 17-9. Kater, zwart, wit masker, zwarte neus, linker voorpoot wit, witte sokjes, witte vlek op de kop. Unger, Ir. Menkolaan 25, Soest, tel. 14398. Kater, rood, cypers, gecastreerd. Montgomery 65, Soesterberg. Kater, cypers 3 1/2 mnd. op de Da Costalaan gevonden Dierentehuis 't Hart, KL Engendaal- weg 37, Soest, tel. 13583. Dierenopsporingsdienst Amivedi Baarn/Soest Tel. 02155-10667/17001 Dinsdagmiddag 30 september is er weer een bijeenkomst van "Vrouwen in de Bijstand", Soest/Soesterberg. Aan vang 13.30 uur, in clubhuis 't Kruispunt aan de Alb. Cuyplaan (naast de biblio theek). Zij zullen het dan hebben over de "Vrouwen Troonrede" uitgesproken op Prinsjesdag en de 27e september te houden aktiedag in Utrecht op 't Lan delijk Steunpunt Vrouwen in de Bij stand. Kinderen kunnen worden mee gebracht. Nadere inlichtingen tel. 17431. De Stichting voor school- en beroeps keuzevoorlichting "Amersfoort" houdt donderdag 25 september a.s. van 18.30 tot 21.00 uur Open Huis in het infor matiecentrum, Heiligenbergerweg 34, Amersfoort, tel. 033-720660. Die avond is iedereen, zowel volwasse nen als leerlingen van het voortgezet onderwijs, die op enigerlei wijze bezig is met het zoeken naar een geschikte op leiding en/of beroep welkom. Men kan denken aan volwassenen, die o.a. via de mogelijkheid van volwassen educatie een opleiding of scholing wil len gaan volgen, maar ook aan volwas senen en leerlingen uit het voortgezet onderwijs, die door bepaalde omstan digheden genoodzaakt zijn een andere school, opleiding of studierichting te kiezen. Doordat de "Open-Huis"-aktiviteit in de avonduren plaats vindt, hebben zo wel ouderen, die doorgaans daartoe overdag niet in de gelegenheid zijn, als ook ouders van leerlingen nu de moge lijkheid daarover te komen praten met een beroepskeuze-adviseur. Deze me dewerkers zijn ter beschikking om be langstellenden behulpzaam te zijn. Het informatiecentrum is voor bezoe kers eveneens iedere werkdag geopend van 13.30 tot 17.00 uur. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest De zomer is voorbij en het theatersei zoen begint. Voor praktisch alle theater in Nederland kan men boeken bij de Soester VW. Onderstaand enkele sug gesties voor theaterbezoek. Amsterdam Carré: Herman van Veen, van 12 sep tember t/m 25 oktober. 'The Nylons' op maandag 20 oktober. De Georgiers op zondag 28 september. Balletap USA op 12 en 13 oktober. Paola COmte op zondag 19 oktober. Concertgebouw: Gevleugelde Vrien den op vrijdag 26 september met o.a. Louis van Dijk, Laurens van Rooyen en Pieter van Vollenhove. Utrecht: Vredenburg: Stevie Ray Vaughan op zondag 5 oktober 'Salsa Explosion' vrijdag 3 oktober 'Kim Wilde,' woens dag 29 oktober. 'The Stranglers,' don derdag 6 november. 'Elvis Costello' dinsdag 11 en donderdag 13 november. 'Nina Hagen op maandag 17 novem ber. Zwolle, IJsselhal: Anita Meijer/Lee Towers en Deep River Quartet op zaterdag 29 no vember. Rotterdam, Ahoy: Eurythmics op 15 en 16 okto ber. James Last op 20 oktober 1986. Service-pas Bij de Soester VW kan men een 'Servi ce-pas' kopen waarmee men een groot aantal kortingen krijgt bij verschillende instanties in Soest. De pas kost 3,— en biedt vele voordelen. Ook een aardig kado idee. Fiets- en wandelroutes langs de mooiste plekjes in Soest en omgeving zijn te ver krijgen bij de VW. De landelijke VW-geschenkbon is verkrijgbaar in waarden van 10,— tot 50,-. Het VW-kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is elke werkdag geopend van 11.30 tot 15.30 uur. Telefoon 12075. De collecte van het Koningin Wilhelmi na Fonds voor de kankerbestrijding heeft in Soest 35.644,40 opgebracht. Alle gevers: hartelijk dank. Ook dit jaar weer hebben velen zich als collectant, wijkhoofd of op een andere manier ingezet om de collecte tot een succes te maken. Het KWF-comité wil hen hiervoor vanaf deze plaats nog eens hartelijk bedanken. De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen, waarbij 170.000 ouderen zijn aangesloten, verzet zich met kracht te gen een eventuele afschaffing van de Pas 65. Deze pas betekent voor zeer veel ouderen een belangrijke voor waarde om aan allerlei culturele en maatschappelijke activiteiten te blijven deelnemen. Afschaffing van Pas 65 zou een onaanvaardbare beperking beteke nen van de mogelijkheid voor ouderen aan dit soort activiteiten deel te nemen. Het zou leiden tot een verdergaand iso lement van ouderen in onze samenle ving. De inkomenspositie van ouderen is in de afgelopen jaren sterk verslechterd. Ongeveer de helft van alle ouderen heeft een minimuminkomen. Het is dan ook onmogelijk om daarvan regelmatig bezoek aan theater, concerten en der gelijk te bekostigen. De Pas 65 is daarin een belangrijk reductiemiddel en zal al leen maar belangrijker worden. Dat zelfde geldt voor de pas als mogelijk heid voor korting op het openbaar ver voer per bus, tram en metro. "Eventuele afschaffing staat in schrille tegenstelling tot het standpunt van onze regering, zoals dat binnen de EEG is verwoord. Daar namelijk heeft onze re gering de lidstaten voorgesteld het Ne derlandse voorbeeld te volgen en een Pas 65 in te voeren. Het doet buitenge woon vreemd aan dat thans een moge lijke afschaffing van deze pas aan de or de zou zijn", aldus de ANBO. De ANBO ziet in de nu naar buiten ge komen berichten een onverantwoorde poging van de regering de reacties op een eventuele afschaffing te peilen. De bezorgdheid bij ouderen over een mo gelijke afschaffing is inmiddels zeer groot, zo is de bond uit allerlei reakties gebleken. De ANBO meent dat het on gepast is op deze wijze mogelijke bezui nigingen te toetsen. Nog onlangs heeft de ANBO, samen met de zusterorganisaties, aangedron gen op verlaging van de leeftijd van Pas 65 van 65 jaar naar 60 jaar. Dit gezien het toenemend aantal ouderen tussen de 60 en 65 jaar, die in een vergelijkbare positie verkeren als ouderen boven de 65 jaar. Voor de ANBO is duidelijk dat Pas 65 gehandhaafd dient te blijven. De ANBO zal zich met alle beschikbare middelen hiervoor inzetten. Zondag 28 september HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. P. Kloek Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L.J. van den Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H.J.J. Radstake; gezame- lijke dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur prof. dr. J.G. v.d. Velden, Utrecht 17.00 uur ds. J.H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 uur ds. C.R.H. ter Haar Romeny In alle kerken chèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. T.B. van Houten 17.00 uur Avondgebed m.m.v. cantorij De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H.J.J. Radstake; H.A. 17.00 uur ds. J. van Buuren CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J.W. Schoonder- woerd. GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur ds. A. Hordijk 17.00 uur ds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. M. Golverdingen, Utrecht (woensdag 1 oktober: 19.30 uur ds. M. Mondria, Waarden- burg) NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur opening winterwerk EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.30 uur Auke van Slooten CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 15.00 uur avondmaaldienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag 9.30 en 16.00 uur Woensdag: 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest, dinsdag 19.15 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur, donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur gez. dienst in geref. kerk Sterrenberg 15.00 uur afscheidsdienst ds. H.P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 90 10.00 uur ds. H.P. Schouten; gez. dienst 17.00 uur ds. P.J. van Midden, Drieber gen BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L.C. Kraak EVANG. LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds J.A.J. Vermaat; H.A. NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. J. Keuning VRIJE EVANG. GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. J.V. Romijn, Utrecht Stichting Centrum voor Maatschappe lijke dienstverlening Soest-Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en beiaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Gerf. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463-2606. Gemeenschappelijke Sociale Dienst, afdeling Maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 93411, toestel 56. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Zondag, 28 september a.s. wordt in De Open Hof in Soest de eerste Dixi-dienst van dit seizoen gehouden. In de Dixi- diensten, die vijf maal per jaar gehou den worden, proberen jongeren het ge loof op een eigentijdse manier te doen beleven en uit te dragen, in woord en- muziek. Zes jaar geleden werd gestart in de hervormde Emmakerk. Inmiddels hebben hervormde en gereformeerde jongeren binnen de voorbereidings commissie de handen ineen geslagen en zijn er ook contacten gelegd met rooms- katholieke mede-christenen. Kortom, de Dixi-diensten zijn bedoeld voor ie dere gelovige in Soest en omgeving. Aanstaande zondag zal pastor C.G.J. Spitshoven uit Soest in de dienst voor gaan. Het thema zal zijn: "Mensen heb ben mensen nodig." Na afloop van de dienst is er gelegenheid na te praten, op/of aanmerkingen en suggesties aan het adres van de voorbereidingscom missie te doen. Zondagavond, 28 sep tember om 19.00 uur in De Open Hof (hoek Dalweg-Veenbesstraat). Voor inlichtingen tel.nr. 02155-14479. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 urn- Zondag 10.30 uur GEEF BLOED, WORD 02155-1 6088 of 030-520814 Avond voor alleenstaanden Op zaterdag 27 september as. organi seert de NVSH afdeling Amersfoort/'t Gooi weer een avond voor alleenstaan den in het N VSH-gebouw aan de Cura- caolaan 49 in Amersfoort. De avond begint om 21.00 uur. Informatie: (na 18.00 uur) tel. 033-622217. Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brink- weg weer verkoop plaatsvinden van vrijbankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. van 20.00 lot 1.00 uur. vanaf 40 personen. Zaterdag 27 en zondag 28 september HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komend weekend van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: •W.J. Klop, Acacialaan 12B, tel. 20168. •R. von Bartheld, Oranjelaan 33, tel. 13322. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! Soesterberg •G.P.J. de Kanter, Radermakerstraat 1, tel. 1700 APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst ingaande vrijdag 17.30 uur: •Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497 Zaterdagmorgen is tevens geopend: •Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, 02154-12137. TANDARTS Zaterdag en zondag, 13.00-13.30 uur: •A.J. van Dijk, Ereprijsstraat 76, tel. 21888 DIERENARTS Grote huisdieren: •L. Harms, Spakenburg, 03499- 82199. Kleine huisdieren: •A.A. van Knapen-de Jong, Ereprijs- straat 23, tel. 14211. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00-19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Ove rige bezoektijden: 14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155-18770, buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoen de verpleegkundige. •Soest, Medisch Centrum, Nieuweweg 14, tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieu we leden tussen 09.00-12.00 uur. •Soesterberg, Medisch CeritrumrRa- demakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in- formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. RODE KRUIS SOEST-SOESTER- BERG/BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors: a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. d-Opvangdienst Weekend-Opvangi Maatschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erkende feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 öf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, Hilversum, tel. 035- 23493. Opvang in crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en né de ziekenhuis opname. Voor informatie: Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. V rouwen spreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis!, Amersfoort. Ook telefonisch be- reikoaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. Organisatie van Nederlandse en bui tenlandse vrouwen. Spreekochtend: woensdag 9.00-12.00 uur. Telefonisch bereikbaar op dinsdagmorgen: 9.00- 12.00 uur. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwik kelingsstoornissen bij kinderen). Post bus 240, 380 AE Amerfoort, tel. 033- 637285. Oppascentrale voor gehandicapten Kontaktadres: Elly Blitz, Prunuslaan 6, 3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus me vrouw H.H. Heibloem-Crames, logo pediste, Smitsweg 3, Soest, tel. 11405. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt iedere maand informa tie-bijeenkomsten over borstvoeding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nachtegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die over matig veel drinkt of dronk). Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eemland Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035-45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e of 4e maandag van de maand inhet dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 12855. Vrijwilligers Vakature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B., Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30- 15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, tel. 20570.Maria Martens-Van Breu- kelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. werkgroep 'Nieuw Leven Baarn,' Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn", Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwegen, Korte Brinkweg 19, tel. 14583.

Soester Courant | 1986 | | pagina 21