MINI-POSTER ï&p-nw* dekontaktlens EK" K VOOR SLECHTS D 0 D 0 D 0 D D d Verbouwde Sint Bonifaciusschool feestelijk in gebruik genomen EN EN ICARim 1. Een vast taxatiebedrag 2. Niet verkocht, geen kosten 3. Maximale publiciteit 30 x 43 CM 3c"t1 BU jj ier Drie ijzersterke argumenten om voor Makelaardij Peters te kiezen: S 02155-16251 Kodak foto- video- computer/ lbrilmocJef PAGINA 2 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 25% 1 Soest ING ektaan irsfoort. .1004. DANSCENTRUM Jlnicli REEDS LANG GEDACHT OVER DANSLES? NU NOG MAAR 1 WEEK BEDENKTIJD! TWIJFEL NIET LANGER, DOE HET NU! 'Woonbuurt niet opzadelen met kankergezwel' Buurtbewoners in verzet tegen overlast café Koninginnelaan SCHOEMAKER ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS SUNCAR Prins Johan Friso 18 jaar Inbraak in kelderbox VAN UW BESTE NEGATIEF p WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID' Manifestatie tegen plan bejaardenoorden 'Lastenverzwaring bedrijfsleven is rem op exportgroei' Expositie Sylvia Kristel in 'De Tuin' Soesterberg ■11512 iOORTEN de deur. ize inter- ting van •dieuze velop ri AKT SAMEN m, rm- I gewoon Jacht, n-groep, rland. ibrikanten /aarbij e prijzen ter kan srken. kosten. dus ien. lan. tie. re ld suil. en. >end. Voorbijgangers hebben zondagmiddag misschien wat vreemd opgekeken van de drukte op het schoolplein van de St. Bonifaciusschool aan de Steenhoff- straat en de Dalweg en zich afgevraagd wat voor vrolijks er wel aan de hand kon zijn achter de r.rk. begraafplaats al daar. Wie verder een kijkje nam zag daar een complete "horde" van een dikke honderd schoolkinderen, met ongeveer even zoveel ouders, leer krachten en andere mensen. Er viel namelijk wel degelijk iets te vie ren. In de afgelopen maanden heeft de school - mede door de "omvorming" naar basisschool en de daarmee samen hangende "intocht" van de voormalige kleuters - een ingrijpende verbouwing ondergaan. Zondagmiddag was vol gens schoolteam en ouders een ideale gelegenheid om de "nieuwe" school feestelijk in te wijden, vooral omdat dan ook de vaders eens van de partij konden zijn. En dat waren ze. Op het plein stonden kraampjes waar de menigte zich kon voeden en laven. Voor de jeugd waren er zelfs ter plaatse gebakken pannekoeken, maar wat vooral de belangstelling trok was het enorme luchtkussen, waarop het jonge volkje zich uitstekend wist te vermaken, evenals trouwens met de talrijke andere spelletjes. Het schoolplein was omge toverd in een gezellig terras, waar het, vooral door het aangename weer, goed toeven was. De "officiële" plechtigheid werd inge luid met een aantal feestelijke liederen, waarin de voortreffelijkheden van "De Bons", zoals de school meestal kortweg wordt aangeduid, op niet overdreven welluidende manier werden bezongen. Directeur R. Balvers mocht uit handen van aannemer W. van Doorn een enve lop in ontvangst nemen voor de aan schaf van nieuwe geluidsapparatuur, hetgeen gezien de geringe verstaan baarheid van de toespraakjes zeker geen overbodige luxe is. Balvers op zijn beurt bedankte alle bij de verbouwing betrokkenen voor hun medewerking. Namens ouders en bestuurscommissie sprak ook de heer L. Bart een kort dankwoord, waarna de jongste en de oudste leerlinge van de school - Lotje de Groot en Hamiyet Sahingöz - geza menlijk een cadeau aanboden aan di recteur Balvers en adjunct-directeur mevrouw Lemaire. Dat bestond uit een spanningsrail met een aantal spotjes. De verbouwing van de school heeft de- De heer Balvers en mevrouw Lemaire mochten de cadeaus uitpakken. ze weer helemaal aangepast aan de ei sen des tijds. Zo beschikt het gebouw nu over een uiterst fraaie speel-leerklas en een fraaie gemeenschapsruimte. Zowel het schoolteam als de leerlingen blijken uiterst tevreden te zijn over het resul taat. De middag werd verder besteed aan een genoeglijk samenzijn van ouders, leer krachten en kinderen, van wie de laat- sten zich uiteraard vooral bezighielden met de spelletjes waarvoor op het schoolplein de nodige ruimte was ge schapen. - jeugd - echtparen Clubs voor: - alleenstaanden van 20 tot 30 jr. nichri/ucng. dagelijks van 17.00 uur tot 19.30 uur. 02155- 10974 - jeugd (1e en 3e Jaars) Heren, maar ook dames kunnen zich weer opgeven. Geluidsoverlast door harde muziek, geschreeuw en gelal, autoclaxons van vertrekkende bezoekers - een waslijst aan klachten en bezwaren deponeerde de heer C. Voogt van de Koninginne laan mede namens nog een kleine twintig andere buurtbewoners op de tafel van de gemeente Soest, tijdens de vorige week gehouden hinderwetzit ting over de aanvraag van een vergun ning voor het aldaar gevestigde café "De Kater". Bovendien ondervinden de omwonenden veel overlast van provocaties, treiterijen en intimidaties van de zijde van de veelal jeugdige be zoekers van het café, volgens de kla gers vooral omdat de eigenares de be zoekers voortdurend op de hoogte stelt van de stand van zaken met be trekking tot de klachten. Sinds het café vorig jaar februari in an dere handen is overgegaan is er volgens de omwonenden nogal wat veranderd. "Vroger was het een rustig buurtcafé, maar sinds die tijd is er sprake van een onaanvardbare overlast," aldus de heer Voogt. Er is wel een muziek vergunning verleend, maar daartegen loopt een Kroonberoep bij de Raad van State. Op last van de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de RvS is inmiddels een "geluidsbegrenzer" aangebracht, waardoor echter de overlast nog niet beperkt is. Bovendien, aldus de klagers, maakt dat niet veel uit als de bezoekers na hun ver trek de autoportieren openzetten en de radio's luid laten schallen, zoals meer dan eens is voorgekomen. De boosdoe- SPECIALIST Gezichts solarium Van Weedestraat 80 - Soest Telefoon 02155 - 10344 ners zetten dan twee "wachtposten" uit om de politie te zien naderen, die bij haar aankomst natuurlijk geen proble men meer kan constateren. Stoot voor je kop De overlast op het terras is voor de om wonenden onverdraaglijk, evenals de van tijd tot tijd voorkomende vechtpar tijen en het opzettelijk stukgegooide glaswerk op straat, alsmede het op luide toon uitslaan van schunnige taal en het braken in belendende tuinen. "En als je er wat van zegt kun je meteen een stoot voor je kop krijgen," aldus een van de buurtbewoners. De heer Voogt liet weten dat juist het protest van de omwonenden aanleiding geeft tot verdere provocaties. "Ze heb ben al voor m'n deur gestaan om die met een stoel in te gooien, en meer dan eens wordt er in de tuin geürineerd, zo genaamd om de planten water te ge ven." "Hoe lang moet dit allemaal nog du ren?" vroeg een van de buurtbewoon sters zich af. "Anders zitten we binnen kort allemaal in een inrichting." Een ander liet weten dat ook bewoners van de Schaepmanstraat voortdurend hin der ondervinden van het café. "Het zijn tegenwoordig allemaal jongelui, die zich geen enkele beperking laten opleg gen." Harde aanpak Namens de milieuvereniging Soestdijk Geen Stank wijk voerde mevrouw E. Rademaker het woord. Zij ondersteun de de bezwaren van de omwonenden volledig en pleitte voor een "harde aan pak". "Je kunt zo'n woonbuurt toch niet opzadelen met zo'n kankergezwel, dat moeilijk uit te snijden is." Volgens haar is het uitgesloten in deze situatie de voorschriften van de hinderwet ooit toegepast te krijgen, vooral niet nu er sprake is van grove excessen. "De ge meente draagt hierin een grote verant woordelijkheid, maar heeft tot dusver bijzonder weinig gedaan." Ofschoon een van de buurtbewoners zich zorgen maakte over de notulering van alle klachten - "ik zie u zo weinig schrijven," hield hij de secretaris voor - meldde de heer J. Pot, die de bijeen komst namens het gemeentebestuur leidde, dat alle bezwaren zouden wor den overgebracht aan B. en W., met het oog op een ontwerp-besluit waartegen t.z.t. opnieuw bezwaren kunnen wor den ingebracht. Pas in een laat stadium is men tot de conclusie gekomen dat het café een hinderwetplichtige gelegen heid is, hoewel er aan de Koninginne laan meer cafés bestaan. De gemeente wacht de uitspraak van de Raad van State niet af en heeft daarom - mede om een vacuum te voorkomen - de hinder wetprocedure in gang gezet. Volgens de heer Voogt heeft hij voor de somma van 1000 gulden een isolatie- wand laten aanbrengen, die echter nu in zijn nadeel werkt omdat het wordt be schouwd als een voorziening die het ca fé een hogere isolatiewaarde geeft. Hij citeerde een Soester ambtenaar van de afdeling Milieu, die heel duidelijk had laten weten dat het café, ondanks welke voorzieningen dan ook, volstrekt onge schikt is voor vestiging in deze buurt. "Als geen voorschrift hier tegen helpt, laat de gemeente dan geld uittrekken om het café te verplaatsen," vulde een ander aan. Over de beslissing van B. en W. kon de heer Pot geen uitspraak doen. Hij ver wachtte dat dat, de voorschriften van de procedure in ogenschouw nemend, ma ximaal zeven maanden kon duren, maar liet tevens weten dat het wat hem betreft "liefst zo vroeg mogelijk" zou moeten gebeuren. De eigenares van het café, noch een vertegenwoordiger, was tijdens de openbare hoorzitting aanwezig. Op 25 september viert Prins Johan Friso zijn 18e verjaardag. Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een kelderbox aan de Smitsweg. Er wordt niets vermist, maar de man richtte wel een aantal ver nielingen aan, o.m. aan de verlichting, een afwasmachine en een keukenkast je. Eén laag tarief (f 295,—) voor elke taxatie, ongeacht de waarde van het te taxeren huls! Als Makelaardij peters na een half jaar geen koper voor uw huis heeft gevonden, betaalt u geen verkoopkosten als u dan besluit om uw opdracht in te trekken! 7 keer per jaar wordt de Eekhoorn-huizenkrant verspreid in een oplage van 50.000 stuks! Peters Makelaardij o.g. Kantoren te Amersfoort, Baarn, Hoevelaken en Soest. f 9.95 aanbieding geldig t/m 30 september 1986 Op dinsdag 30 september vindt in het Jacobi-theater in Utrecht een grootse manifestatie plaats uit protest tegen het conceptplan voor de bejaardenoor den, dat door de provincie Utrecht is opgesteld en waardoor diverse be jaardenoorden in de provincie - waaronder ook Molenschot in Soest - met sluiting worden bedreigd. De bijeenkomst is georganiseerd door het Pro vinciaal Beraad Bejaardenbeleid (PBB) en wordt gehouden onder het motto "Beter ten halve gekeerd..." Er zijn uitnodigingen verstuurd aan ouderen-organisaties, bewonerscommis sies bejaardenoorden, instellingen van de eerste-lijnszorg, verpleeghuizen, gecoördineerd ouderenwerk en gemeentebesturen. Op het programma staan o.m. een pleitnota tegen het plan, reacties van vertegenwoordigers van diver se organisaties, een brief aan de politieke partijen en een petitie aan het Colle ge van Gedeputeerde Staten. Het geheel wordt omlijst met optredens van een ouderenkoor. "Het plan moet van tafel," laat het PBB weten. "Als u dat ook vindt en een bij drage wilt leveren aan een breed gedragen petitie, dan is uw aanwezigheid van groot belang." Overigens meldt men dat een confrontatie met het provinciaal bestuur "op evenwichtige wijze" tot stand kan komen; leden van de Staten en de adviesorganen zijn eveneens uitgenodigd om getuige te zijn van de stelling- name van het ouderenwerk in de provincie. Politieke moed De inspraakprocedure voor het plan eindigt op 30 september. Uiterlijk die dag kunnen nog bezwaarschriften worden ingediend. Het PBB heeft zich eni ge tijd geleden al unaniem uitgesproken tegen vaststelling en uitvoering van het plan. Die stellingname is uitgewerkt in een pleitnota, waarin van Gedepu teerde Staten "de politieke moed wordt gevraagd het plan terug te nemen en initiatieven te nemen voor een herkenbare, per plangebied aanvaardbare op lossing." In de nota wordt duidelijk uiteengezet waarom het plan niet deugt: o.m. om dat het gebaseerd is op onvolledige, verouderde en niet-getoetste gegevens; omdat het "fundamenteel tekortschiet in zijn benadering van ouderen en met name de kwetsbare groep onder hen"; omdat het de inzichten, kennis en kun de van lokale bestuurders en vertegenwoordigers van het particulier initiatief niet serieus neemt; en omdat het geen enkel uitzicht geeft op de totstandko ming van een integraal ouderenbeleid, zoals de provincie zelf m.b.t. de ver pleeghuisplannen heeft vastgelegd. De manifestatie wordt gehouden in het Jacobi-theater, St. Jacobsstraat 12 in Utrecht, en duurt van 10.00 tot ca. 12.00 uur. NEC-voorzitter over Troonrede: De Nederlandse Export Combinatie (NEC) te Soest - een bundeling van 550 ex porterende Nederlandse ondernemingen - is teleurgesteld over de lastenverzwarin gen waarmee het bedrijfsleven geconfronteerd gaat worden. NEC-voorzitter L. Fokkema voorziet een verslechtering van de internationale concurrentiepositie. "Blijkbaar beseft de regering nog steeds onvoldoende dat het exporterende be drijfsleven de lokomotief is die onze vastgelopen economie weer op gang heeft ge bracht," aldus Fokkema. De NEC-voorzitter pleit opnieuw voor een systeem van belastingfaciliteiten over extra export-omzet bij het bedrijfsleven. "Zulke faciliteiten behoeven de schatkist per saldo weinig of niets te kosten. Meer export betekent meer winst en dus een ho gere opbrengst van de vennootschapsbelasting. Deze vorm van exportstimulering kan heel wat nieuwe arbeidsplaatsen opleveren." Fokkema noemde het ronduit teleurstellend dat, ondanks jarenlang aandringen van de zijde van het exporterende bedrijfsleven, het exportkredietverzekeringsbe- leid nog steeds niet wordt aangepast. Hij vindt dit onbegrijpelijk voor een land dat voor zijn werkgelegenheid en welvaart zo sterk afhankelijk is van de export. "Wat dat betreft kunnen wij van andere landen nog veel leren," aldus de NEC-voorzitter. Een ook maar enigszins nauwkeurige schatting is niet te maken, maar het moeten miljoenen mensen zijn die - inmiddels al weer wat jaren geleden - de vaak nogal geruchtmakende films hebben gezien met Sylvia Kristel in de hoofdrol als Emmanuelle. Het meest opvallende aan die films waren waar schijnlijk de verschillende stadia van ontkleding - en vooral het léatste sta dium - waarin "La Kristel", zoals ze vanwege haar wispelturigheid en ste rallures dikwijls werd genoemd, zich aan het volk vertoonde. Voor wat betreft haar filmloopbaan is het de laatste jaren nogal stil geworden rondom Sylvia, maar ze blijkt die tijd te hebben gebruikt voor het ontwikkelen van andere artistieke talenten: de schil derkunst. Met een geheel eigen stijl, die misschien het beste omschreven kan worden als fantastisch-figuratief, heeft zij in enkele jaren tijds een flinke pro- duktie gemaakt, die in het bijzonder op valt door een oogverblindende kleu renrijkdom en een soms fel realistische thematiek. Het bekende en gerenommeerde res taurant "De Tuin" van John en Anneke Vestering aan de Soesterbergse Rade- makerstraat is de eer te beurt gevallen een expositie van ca. 20 werken van Sylvia Kristel te herbergen. Die werd zaterdagmiddag j.1. geopend door Wil- librord Fréquin, de bekende presenta torvan "Brandpunt" (KRO-tv), in aan wezigheid van niemand minder dan de actrice in hoogst eigen persoon. Willibrord Fréquin en Sylvia Kristel bij de opening van de expositie in 'De Tuin'. Een select gezelschap van genodigden werd begroet door Privé-verslaggever Philip Scheltens, die vertelde dat Sylvia juist de dag daarvoor uit Parijs was gearriveerd in gezelschap van haar nieuwe Franse echtgenoot Philippe. "Het duurt bij een ster allemaal wat lan ger," liet Scheltens weten toen de schil deres/actrice wat lang op zich liet wachten. Willibrord Fréquin las bij wijze van opening gedichtjes voor van Albert Mol, Ivo Niehe, Frans Derks en Gerrit den Braber, die deze vier speciaal voor deze gelegenheid hadden geschreven. Daar tussendoor persifleerde hij een tv- interview met de filmster, die liet weten van de ene dag op de andere tot schilde ren te zijn gekomen. "Ik kreeg de passie te pakken in een tijd van frustraties en heimwee. Het leidde m'n aandacht af en ik vond 't hardstikke leuk," aldus Sylvia Kristel. Het leek haar overdreven om nu al te worden vergeleken met een Rembrandt of een Van Gogh, die na hun dood meer furore maakten dan tijdens hun leven. Over haar oeuvre merkte ze bescheiden op dat ze aannam dat er van elke tien schilderijen eigenlijk maar één goed ge noeg kon zijn. "Maar op elke vuilnis hoop groeit wel een paardebloem, en dit is maar een beginnetje." Ze liet ver der weten zich vooral verwant te voelen met de stripkunstenaars. Willibrord Fréquin bood haar ten slotte een enorme bos roze rozen aan en ver klaarde de tentoonstelling daarmee voor geopend. De expositie is tot eind oktober nog te bewonderen in "De Tuin", Rademakerstraat 6, Soester berg. De schilderijen zijn ook te koop. Polycon kontaktlenzen zijn ,,Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen, Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874

Soester Courant | 1986 | | pagina 3