Schoeman sJll KJ ZIN OM UW ROLLETJE KODACOLORGOLD FILM IN PARIJS VOLTE SCHIETEN? KODACOLOR GOLD200FILM. .v. ...kom eens met Schoeman praten! Eén nieter en tachtig centimeter d'Oude Enghel DE NIEUWE KIJK OP KLEUR. foto- video- computer/ ^Uki/i/iek Wenen, hoofdstad van de muziek PAGINA 4 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 «sta Provincie gaat Chemco-grond schoonmaken zonder graven vraagt: uw aandacht voor Bouwzaken Mogelijkheid voor Particuliere Woningbouw UDING'S LICHTPALEIS BAARN Bromfiets gestolen "I Eén van de 20 lange weekenas naar de gouden lichtstad winnen is makkelijker dan u denkt: 't wed strijdformuliertje invullen dat u aantreft in elkdubbeioak Kodacolor Gold film. Nu ook verkrijg baar in 200 ISO. Liefst 2 maal zo gevoelig als de Kodacolor Gold 100 film! Voor vÊM een realistische kleurweergave, 40% hoger kleurkontrast, sprekende kleuren, gestoken i scherpte en een grote belichtingsspeelruimte. WINKELCENTRUM "HARTJE-ZUID" Soesterbergsestraat, Ossendamweg, Dalweg Onveilige verkeerssituaties in Soest worden nader onderzocht afwrijfletters? INKEL Politie zoekt getuigen aanrijding Laanstraat Inbraak Soesterberg CUMCATPBQ h SWEATERS vrijetijdskleding Subsidie Vereniging Artishock niet in gevaar Raad akkoord met verkoop Artishockgebouw aan Smeeing Bij Syllie-Hair schijnt altijd de zon! Dood hout leeft Herinrichting speelplaatsen Wiardi Beckmanstraat van een van c.v. je/werk- er, gar- s woon- ;rne uit- Douwde Jigkap., erd.: 3 de bad- Zolder keert in erhoud. antsoen (uitge- 3x12.5) aange- sanitair) schouw keuken ast. dkamer Zolder d voor in een >ud en begla- Ten 3t ge- oon- inkel- akeu- ïtoor; uche. :hels. aoud. - k.k. NIEUWSTRAAT VAN GOYENLAAN Op de tweede woonlaag gelegen 3-kamerflat met berging in de onderbouw. De flat is recentelijk geheel gerenoveerd. Goede zon- ligging Indeling: Entree, gang met toilet, hal, douchekamer met v.w., woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers met balkon (vrij). Servicekosten 275,- p.m. Koopprijs f64.000,- Geh. gerenoveerd zonnig hoek huis m. c.v., gar. en rondom tuin, gel. aan de Nieuwstraat hoek Schrikslaan. Bouwjr. ca. 1930. Hal m. toil., luxe eiken keuk. m. ingeb. gaskookplaat, electr. oven, koelkast en afz.kap, bijkeuk. m. wasmach.aansl. en luxe douche, inp. bereikbare gar. m. kantel- deur, woonkam. (ca. 35 m2), rui me droge kelder; verd.: 3 sl.kam. w.v. 1 m. v.w. en balkon, vliering. Koopprijs: f 157.500,-. SOESTERBERG VAN WEEDESTRAAT Een perfect onderhouden, cen traal nabij winkels en openbaar vervoer gelegen 2-kamer ap partement óp de eerste verd.. Indeling: woonkamer met open keuken, slaapkamer, m. balkon, luxe betegelde douche, toilet. Berging in onderbouw. Vraagprijs: f79.500,- k.k. Een NVM- taxatierapport. Een waardevol document voor elke bank! VAN DE GRIENDTLAAN Zeer gunstig gelegen tussen woning met voor- en achtertuin en schuur met blijvend vrij uit zicht. Evt. overdekte stalling voor 1 auto beschikbaar a f 15,- per maand. Indeling: opvallend ruime entree, ruime woon/eetkamer met par ket, open keuken met alle Miele inbouwapparatuur. Eerste ver dieping: luxe badkamer, twee grote en een kleinere slaapkamer. Tweede verdieping: grote ouder slaapkamer. Geheel is perfect onderhouden. V.v. gas-c.v. Vraagprijs: f 159.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars Is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g 1 6955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort. Hoofddorp. Leusden. Tiel en Veenendaal De provincie Utrecht gaat het met cadmium vervuilde terrein van het bedrijf Chemco in Soestduinen schoonmaken door de grond ter plaatse met water en chamicaliën te spoelen. Het is de eerste keer dat een bodemvervuiling wordt weggehaald zonder de grond af te graven. Een soortgelijke methode is eerder overwogen voor de reiniging van het Utrechtse Griftpark, maar bleek daar uiteindelijk niet toepasbaar. Deze tech niek is hier belangrijk goedkoper dan de tot nu toe gebruikelijke vorm van bo demsanering. Schoonmaken op deze manier is echter alleen mogelijk als de grond goed door te spoelen is (zand), en als er sprake is van een beperkt aantal vervuilende stoffen. Het schoonmaakplan is gemaakt in overleg met ir. Bruggeman van het Rijks instituut voor de Volksgezondheid en Milieuhygiëne, die eerder een dergelij ke aanpak voor het Griftpark had voorgesteld. De opbouw van de bodem in dit toekomstige Utrechtse wijkpark blijkt zich daar echter niet voor te lenen. Ook zijn daar aanzienlijk veel soorten vervuiling aangetroffen. Kringloop Bij de spoelmethode wordt water waaraan chemicaliën zijn toegevoegd in de grond geïnjecteerd. Het wordt vervolgens weer opgepompt. De chemicaliën zoTgen ervoor, dat de vervuiling met het water meekomt. Het vervuilde water wordt tenslotte gereinigd in een speciale installatie. Daarna kan het water op nieuw worden geïnjecteerd, waarmee de kringloop rond is. Helft van de kosten De provincie hoopt nog dit jaar met het karwei te starten. Het project staat hoog op de Utrechtse prioriteitenlijst, omdat het terrein ligt in een waterwin gebied. De verwachting is, dat de werkzaamheden halverwege volgend jaar kunnen worden afgerond. De kosten van het doorspoelen worden geraamd op circa twee miljoen gulden. Dat is ongeveer de helft van wat schoonmaken vol gens de tot nu toe gebruikelijke methodes zou kosten. De kosten zullen worden gedragen door het rijk, de gemeente en het bedrijf. Over de verdeelsleutel wordt nog met het bedrijf, met wie de provincie overi gens een goede samenwerking heeft, gesproken. Indien het college van burgemeester en wethouders een eerder ingenomen standpunt niet herziet en de raad daar mee accoord gaat, zal tachtig centime ter een te hoge hindernis zijn voor de heer J. van den Broek. Hij wil zijn erf naast zijn woning aan de Parklaan af scheiden met een schutting van 1.80 meter hoogte. Het college weigerde de aanvraag van Van den Broek met het argument dat de erfafscheiding niet hoger dan één meter mag zijn. Deze limiet staat voorgeschreven in de geldende bouwverordening. Het huidi ge bestemmingsplan rept niet over een maximale hoogte van schuttingen en hekwerken. De gemeente is bevoegd om vrijstelling te geven op de bouwver ordening. Dit houdt in dat Soest niet in overtreding zou gaan als evengoed aan Van den Broek toestemming zou wor den verleend. Mede omdat de wel standscommissie een negatief advies uitbracht, oordeelde het college dat van een vrijstelling geen sprake kan zijn. Een schutting van 1.80 meter hoog is in de ogen van de welstandscommissie en het college een bedreiging voor de openheid in het gebied Parklaan. Bo vendien komt in het nieuwe bestem mingsplan (dat nu overigens nog niet van kracht is) wel een passage, waarin een hoogtebeperking voor erfafschei- dingen van één meter wordt aangege ven. Met het oog daarop zei de verte genwoordiger van het college, de heer J. Hullegie, dat het college altijd de aan vraag zou aanhouden totdat het nieuwe bestemmingsplan hanteerbaar is. Vol gens Hullegie is dit een goede gewoonte in een fase tussen twee bestemmings plannen. Van den Broek, zelf niet bepaald een leek in bouwzaken, vroeg zich bewust af of het 'open' karakter van de Parklaan inderdaad lijdt onder een schutting van 1.80 meter hoog. "Ik weet niet of het u is opgevallen, maar sommige huizen heb ben de voorgevel aan de straat, andere weer in de richting van de Eng", aldus Van den Broek. De commissie beroepschriften zal ad vies uitbrengen aan het college, waarna B. en W. zich andermaal over deze kwestie moet buigen. De tachtig centi meters worden naar alle waarschijnlijk heid in de raadsvergadering van okto ber gejureerd. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken vergunning te verlenen ten be hoeve van: 1. het vergroten van een garage/ber ging, Molenstraat 49 (artikel 18A Wet op de Ruimtelijke Ordening); 2. het vergroten van een garage, Wieks- loterweg WZ 3a (artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. het bouwen van een woonhuis, Haze- pad, sectie G, nrs. 6237 en 8345; het bouwen van 8 woningen, Overhees III, sectie G, nrs. 7441,8193 en 8249; (ar tikel 11 van de voorschriften bestem mingsplan 3e herziening bestemmings plan Overhees) 4. het wijzigen van een gevel, Van Wee- destraat 18. (artikel 50 lid 8 van de Wo ningwet). Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 25 septem ber 1986, eventuele bezwaren schrifte lijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. In Overhees III bestaat gelegenheid voor particulieren om gezamenlijk een woningbouwplan in te dienen voor ma ximaal 14 woningen op een bouwper ceel aan de west-rand van het plan met een oppervlakte van circa 75 x 30 me ter. Voor alle duidelijkheid wijzen wij u er op, dat het niet de bedoeling is dat hier individuele bouwplannen worden ge realiseerd en ook niet dat de grond door ontwikkelaars/bouwondernemers wordt verworven. Aangezien zich voor dit project reeds één groep heeft aangemeld worden thans ook anderen in de gelegenheid gesteld hun wens daartoe kenbaar te maken. Indien u van de voornoemde gelegen heid gebruik wilt maken, waar overi gens geen recht tot verkrijgen van bouwgrond aan kan worden ontleend, dient uw verzoek daartoe uiterlijk 1 de cember 1986 in ons bezit te zijn. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met de project-coördinator, telefoon 93449. Verzoeken kunnen ingediend worden bij het College van Burgemeester en Wethouders, gemeentehuis, Steenhoff- straat 2 te Soest. Eemnesserweg 55a 3743 AE Baarn Telefoon 02154 - 1 36 93 Uit een tuin achter een woning aan de Wiardi Beckmanstraat is vorige week een bromfiets gestolen. Het betreft een witte Yamaha. De eigenaar, F. v.d. H. uit Soest, deed aangifte bij de politie. BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a f 10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 25 september Hongaarse goulash Vrijdag 26 september Gehakt bal of Kabeljauw Maandag 29 september Honde portie Dinsdag 30 september Macaroni Woensdag 1 oktober Spare rib Zaterdag en zondag is er geen dagmenu In opdracht van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat verrichten me dewerkers van het bureau Traffic Test B.V. in Veenendaal momenteel op twee lokaties in Soest onderzoek bij oversteek-knelpunten. Het gaat om de oversteekplaatsen bij het winkelcen trum Hartje-Zuid aan de Soesterberg sestraat nabij de Korte Ossendam en op de Dalweg nabij de Van Goyenlaan. Het gemeentebestuur heeft deze over steekplaatsen, samen met die op de Os sendamweg nabij de Schoutenkamp weg, bij het ministerie aangemeld om in aanmerking te komen voor een verbete ringssubsidie. Deze bedraagt 80 pro cent tot een maximum van 20.000 gul den per investering en wordt toegekend op grond van de bijdrageregeling over- steekvoorzieningenh Deze is in het ka der van het Nationaal Plan voor de Ver keersveiligheid in het leven geroepen. De onderzoekers werken in een bus met moderne apparatuur direct bij de over steekplaatsen. Ze beschikken over vi deo-opname apparatuur, een radarap paraat om de snelheid van het snelver keer te meten, etc. In het onderzoek worden de aspecten betrokken als de verkeersintensiteit, de snelheden waar mee gereden wordt en de tijd die men sen moeten wachten voordat ze kunnen oversteken. Wegversmallingen Volgens gemeenteyoorlichter Ben J. van Os is de gemeente van plan op de Soesterbergsestraat ter hoogte van de oversteekplaats nabij de Korte Ossen- dam een wegversmalling aan te leggen. Hiermee bereikt men niet alleen dat de oversteektijd wordt verkort, maar te vens dat het snelverkeer gedwongen wordt langzamer te gaan rijden. Ook op de Dalweg is ter hoogte van de Van Goyenlaan een wegversmalling voor zien, eveneens met de bedoeling de snelheid van het verkeer af te remmen en hierdoor een veiliger oversteek mo gelijk te maken. Tenslotte is voor de oversteekplaats op de Ossendamweg ter hoogte van de Schoutenkampweg de aanleg van een verkeersgeleider be dacht. Op al deze door de gemeente aange melde lokaties veroorzaakt hoofdzake lijk de hoge verkeersintensiteit een on veilige situatie, soms ook in combinatie met de tijd die men nodig heeft om over te steken. Het gemeentebestuur wil de ze onveilige situaties graag nog dit jaar (Soesterbergsestraat) en volgend jaar (Ossendamweg/Schoutenkampweg en Dalweg/Van Goyenlaan) verbeteren, reden voor het verzoek aan het ministe rie. Het is de bedoeling het nu door Traffic Test B.V. uitgevoerde onderzoek drie maanden na de realisering van de ge wenste voorziening te herhalen. IÜ Pr. Julianaplein 7, 8 en 9 Amersfoort 033 - 631824* Het moest er natuurlijk van komen. Vaak kregen wij vragen naar reizen naar Wenen/Wienerwald, waarbij de muziek centraal staat. Als er één stad van zichzelf kan zeggen hoofdstad van de muziek te zijn, is dat Wenen wel. In geen andere stad ter wereld hebben zoveel beroemde componisten ge woond als in de hoofdstad van Oos tenrijk. Om slechts een aantal bekendheden te noemen; Haydn, Mozart, Beethoven, Schubert, Brahms en zeker niet te ver geten Johann Strauss, waarvoor een monument in het stadspark is opge richt. In Wenen wordt zoals vroeger nog steeds een muziekrepertoire van top klasse geboden. Van Staatsopera tot Wiener Philharmoniker, van operette tot musical en van konserthaus tot dis co. Maar Wenen is niet alleen muzikaal, Wenen is ook mooi. Meer dan 600 jaar geleden werd Wenen "Glückliches Oesterreich" genoemd, de gotische Stephansdom, het symbool van Wenen, werd toen gebouwd. Ten tijde, dat de barok hoogtij vierde en Schönbrunn, Belvedère en vele andere adelijke paleizen werden gebouwd, noemde men de stad "Vienna Glorio- sa". Wenen, nog altijd meer barok dan beton. Bij het Rabobank reisbureau kunt u een 10-daagse operettereis naar Wenen boeken, waarbij het volgende is inbe grepen; - Retour Wenen in een comfortabele touringcar, met bar en toilet - Verblijf in hotel Lengbachhof in het Wienerwald op basis van volpension. Uw kamer is voorzien van douche, toi let, telefoon en radio - Diverse excursies - Een concert in de "Musikverein Gol- dener Saai" (bekend van het nieuw jaarsconcert) - De musical Cats - Een operette in de "Volksoper" De vertrekdata zijn: 8 januari, 5,12 en 26 februari en 5,12 en 26 maart 1987. -De reissom is 985,— per persoon. Voor meer informatie kunt u op alle kantoren van de Rabobank terecht, of even bellen met Gabriëlle of Paula van het Reisbureau, tel: 12568. De politie is op zoek naar getuigen van een aanrijding die vorige week woensdagavond omstreeks 21.30 uur plaatsvond op de Laanstraat ter hoogte van bakkerij Rademaker. Daar reed op dat moment een groe ne Ford Taunus, bestuurd door de 24-jarige Soester Y.I., in de richting van de Biltseweg. Een andere auto naderde op dat moment uit tegenge stelde richting (dus richting Nieuwe- weg), zwenkte naar de verkeerde weghelft en botste tegen I. op. De onbekende bestuurder reed na de botsing onmiddellijk door, met hoge snelheid. Hij reed vermoedelijk in een lichtblauwe auto. De politie verzoekt getuigen van het ongeval zich bij haar te melden. In het bijzonder zoekt zij kontakt met de bestuurder van de auto, die op het moment van de aanrijding achter de groene Taunus moet hebben gere den. Op klaarlichte dag heeft een onbeken de dader vroige week ingebroken in een woning aan de Kampweg in Soester berg. Hij forceerde het deurslot met een schroevedraaier en doorzocht het hele huis. De buit bestond uit een bedrag van twintig gulden. HANES in de nieuwe (o.a. groen, rood paars, kobalt) v.Weedestr.59 tel.12424 Soest "Ons gebed is verhoord, de wonden van de bezuinigingen worden genezen. Van een onkostenpost zijn we bevrijd." Jan Visser (Progressief Soest) stak vorige week tijdens de raadvergadering zijn blijdschap over de verkoop van het Artis hockgebouw aan de firma Smeeing niet onder stoelen of banken. Hij toonde zich ook verheugd dat de "gebedsgenezers" niet de eigenaars worden van het gebouw en hij betwijfelde of de nonnetjes van het Sint Jozefgesticht zich in hun graf zou den omdraaien. Geen van de fracties koesterde bezwaren tegen de voorgenomen verkoop a 320.000, al werden ervan diverse kanten wel ongeruste opmerkingen gemaakt over de positie van de Vereniging Artishock, die vorige week nog per brief aan de raad had laten weten zich ongerust te maken over de consequenties voor de subsidie en voor de te huren ruimte. Alle fracties drongen bij wethouder Frans Kingma (PvdA) aan op meer duidelijk heid over de subsidieregeling. Deze kon die ongerustheid wegnemen door erop te wijzen dat de activiteitensubsidie en de subsidie voor de energiekosten van de Ver eniging gehandhaafd blijven. De subsidie voor de zuivere huurkosten komt te ver vallen, omdat de vereniging voortaan het symbolisch bedrag van één gulden aan huisbaas Smeeing zal gaan betalen, maar dat is dan ook de enige verandering. Ook wethouder Jan Menne van Financiën liet weten dat er in feite sprake zal zijn van een continuering van de situatie zoals die bestond toen de vereniging nog huur ster was van de gelijknamige stichting. De subsidie over 1986 bedraagt 19.380, rekende hij de raad voor. Daarvan zijn 9.000 gulden bedoeld voor de activiteiten en ruim 10.000 voor de huisvestingskosten in bredere zin. Aan energiekosten wordt ca. 3.500 a 4.000 gulden gesubsidieerd en het restant, zo'n 6.000 gulden, is dus het bedrag dat de gemeente van haar begroting kan schrappen. Met de firma Smeeing wordt dat met een bedrag ineens van 40.000 gulden verrekend. "We zijn nu ruim een jaar bezig geweest om het pand te verkopen, en we moeten er maar eens vanaf," aldus Menne, die overigens begrip toonde voor de wensen van de vereniging Artishock en zich wel kon voorstellen dat men zich daar - bij alle vreugde om het voortgezette verblijf in het gebouw - nog wel even afvroeg hoe het over tien jaar zou moeten, als de huur formeel afloopt. Jan Visser bleek door de reacties van de wethouders geheel gerustgesteld te zijn, zo niet echter Neks Blommers (WD): "We kopen, als ik het goed heb begrepen, nu voor 40.000 gulden ineens tien jaar huisvesting voor Artishock, maar wordt het niet eens hoog tijd dat we over de subsidies in het algemeen gaan praten. Bij de een sub sidiëren we kennelijk andere dingen dan bij de ander." Wethouder Frans Kingma bestreed op zijn beurt dat daarover onduidelijkheid zou heersen en verwees daarvoor naar de door de raad vastgestelde subsidieverorde ning. Op de "ruimtelijke" problemen die Artishock in het gebouw voorziet wilde hij niet ingaan. "De gesprekken tussen Smeeing en Artishock gaan gewoon door. Zo dra we meer weten hoort u van ons." Het is maar even een "weet", maar in de bekende kapsalon van Syllie-Hair aan de Soesterbergsestraat staat tegen woordig een zonnebank/snelbruiner. Dankzij de vooruitgang van de techniek duurt het nog maar 20 minuten om on der de snelbruiner - die onder én boven bruint! - een gezond kleurtje op te doen. Bovendien is het apparaat uitgerust met een aparte gezichtsbruiner. Eigenlijk is het bij Syllie-Hair net als aan het strand van de Middellandse Zee, om maar wat te noemen. De zon- neruimte is namelijk voorzien van een douche, dus wie even verkoeling wil zoeken wordt op zijn of haar wenken bediend. De zonnebank is inderdaad óók voor de heren bedoeld, als ze "voor hun haar komen". Het een met het an der vormt juist een prima combinatie, vindt Sylvia van Weizenis. En voor de kosten hoeft niemand zich dit plezierige oponthoud te laten ont gaan. Men betaalt slechts een bedrag van 8,50 per keer. Wel is het wense lijk en verstandig van te voren even een afspraak te maken. Syllie-Hair geeft ook graag adviezen over de bekende Biodermal-produk- ten, die bijzonder geschikt zijn voor de verzorging tijdens en na het zonnebad. Biodermal is een zgn. hyper-allergeen produkt, wat inhoudt dat het speciaal bedoeld is voor de gevoelige huid. Bo vendien is Biodermal anti-allergisch. Syllie-Hair is geopend van dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.30 uur; op vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur; en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Voor een afspraak kan men bellen tel. 10706. De kapsalon is gevestigd aan de Soesterbergsestraat 39A. Koffie drinken met de boswachter Gezien het succes van de voorgaande jaren organiseert het Staatsbosbeheer ook dit jaar maandelijks op zondag morgen "Koffie drinken met de bos wachter." Boswachter André Wiersma zal de bezoekers dan informeren over aktuele zaken in de natuur. Het is geen lezingen-serie met lichtbeelden, maar een bijeenkomst waar men pratend met de boswachter informatie krijgt over bos, natuur en landschap en de daarin levende dieren. De eerste bijeenkomst zal gehouden worden op zondag 28 september 1986 om 10.30 uur in het Kasteel Groeneveld te Baarn. In aan sluiting op het werk van zijn collega's van de Provinciale Landschappen en de Vereniging tot Behoud van Natuurmo numenten, houdt de boswachter zijn praatje over het belang van dood hout in de natuur, onder het motto: 'Dood hout leeft.' "Opgeruimd staat netjes," zei men vroeger ook over dood hout. Tegen woordig is men er echter van doordron gen dat dood hout een belangrijke plaats in de natuur inneemt. Zo vormt dood hout een voedselbodem voor kevers en insekten, die aan een rottende boom een flinke kluif hebben. Op hun beurt komen vogels en insekte- neters op de kevers en insekten af, die al dus een rijke voedselbron vormen. Dood hout is voor vogels en andere die ren vaak ook een uitstekende verblijf plaats. Tenslotte vormt dood hout in zijn af braakproces een rijke voedingsbodem voor schimmels, paddestoelen en ande re primitieve levensvormen. Dat dood hout leeft, is voor bosbeheerders geen nieuwe wetenschap. Wél een nieuwe opvatting is, dat iij het beheer van bos sen dood hout een andere waardering krijgt. Zoals gewoonlijk zijn de kosten 2,50 per persoon, waarvoor men tevens een kopje koffie krijgt. De afdeling Groen en Recreatie van de dienst gemeentewerken is gestart met de herinrichting van de speelplaatsen bij de flats Wiardi Beckmanstraat num mers 2 tot en met 320. Enige maanden geleden is in overleg met de toenmalige bewonerscommissie door de afdeling Groen en Recreatie een enquêteformulier opgestelde be treffende de herinrichting van dat ge bied. De resultaten van de enquête wer den vervolgens met de bewonerscom missie doorgesproken, hetgeen geleid heeft tot de herinrichting waarmee thans een begin gemaakt is. De speelplek bij de huisnummers 2 t/m 120 wordt heringericht tot een plant soen met zitgelegenheid. De speelplek bij de huisnummers 122 t/m 200 blijft gehandhaafd en wordt in samenwer king mete de bewoners heringericht. Tenslotte wordt de speelplek nabij de huisnummers 202 t/m 320 heringericht tot speelveldje voor bijvoorbeeld bad minton of volleybal. Ook dit gebeurt in overleg met de bewoners. Ter voorkoming van overlast van 'hon denuitwerpselen' zal een aantal borden worden geplaatst met het opschrift: "Doe niet zo honds, neem de goot". Hiermee hoopt men dat de bezitters van viervoeters deze dieren hun behoeften niet laten doen in het groen.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5