Feestelijke ontvangst van jubilerende Springbokken EET U IEDERE DAG SPRUITJES? MEDE X SUPER FLOWER adamo s 149 Bieflappen Daders overval Alb. Cuyplaan aangehouden KIIO 14?8 zogezien VOOR EEN ECHTE JEANS l z=?(Ot)oulii Uitslag wedstrijd boevenverhalen een week uitgesteld Bij een kantoor heeft U een gevarieerd pakket. Een kantoor heeft toegang tot vele verzekeraars. Hij kiest kwaliteit en let op de prijs. Verzekeren doe je via een kantoor. GLAS HANDEL [NiSrUnt fTDrïr- jjAjIul U; R Mè Spandoek voor Molenschot Hoorzitting 'Molenschot' vrijdag a.s. in Amersfoort ALS HET OM BLOEMEN GAAT VAN WEEDESTRAAT17 - SOEST Jeans mode specialist Nieuweweg 60A Soest Honderden overhemden, truien^vesten, Zeeuwse kleibintjes Honsbergen HONSBERGEN boter hamworst Honsbergen Kristal blijft mooi Bromfiets in beslag genomen SAUNA SOEST ZONNEBANKEN Onze nieuwe collectie is compleet. Ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van de Soester gymnastiekver eniging De Springbokken hield het be stuur zaterdagmiddag een feestelijke ontvangst in restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan. Een groot aantal mensen kwam de Springbok ken feliciteren met het derde lustrum van de club, die overigens al een veel lagere historie heeft. De Springbokken ontstonden 15 jaar geleden uit het samengaan van de Soes ter Turnclub, die al van 1928 stamde, en de r.k. turnclub Crescendo, waarbij zich later nog de gym-afdeling van Olympia voegde. Voorzitter Piet Ekel, die de talrijke bezoekers met een kort woord verwelkomde, bleef echter niet stilstaan bij de geschiedenis van de ver eniging. Bij diverse gelegenheden wa ren allerlei andere betrokkenen al eens in het zonnetje gezet, en nu was het de beurt aan de vele "zakelijke" en "spor tieve" relaties van de jubilerende club. Onder de bezoekers waren dan ook heel wat vertegenwoordigers van ande re verenigingen en instellingen op sportgebied. Ook sportwethouder Plomp was namens gemeentebestuur en sportstichting aanwezig om het be stuur geluk te wensen. De heer Ekel liet weten gevoelens van respect en dankbaarheid te hebben over de goodwill en de samenwerking met alle organisaties en particulieren, die de Springbokken in de loop der jaren had den ondervonden. "Ik breng graag de oprechte dank van alle Springbokken over voor al uw stimulerende sympa thie." Hij wees er verder op dat het stre ven van de vereniging erop gericht is Soest "leefbaar en in beweging te hou den", waarna het glas werd geheven met een toost "op eikaars gezondheid en op de toekomst". Dierendag Wethouder Plomp hield een amusante toespraak waarin hij de Springbokken voorhield dat ze feitelijk een weekje te vroeg waren. Dierendag, 4 oktober, had hem passender geleken voor een vereniging met een "dierennaam", waarbij de feestelijkheden gecombi neerd hadden kunnen worden met de Eemvogels, de Duinkikkers en de Ge vleugelde Vrienden: "De hele dieren tuin in één keer," aldus de heer Plomp. Volgens hem vertoonden de Spring bokken allerlei overeenkomsten met hun naamgenoten in de echte dieren wereld: ze beschikken over souplesse, blijven lang lenig en hebben ook een na tuurlijke leider, "een opperdier", die zorgt dat het "sociale gebeuren" vol- Het aantal inzendingen voor de wedstrijd om de mooiste boevenverhalen in Soest is zo groot, dat de jury meer tijd nodig heeft om alle verhalen goed te kunnen lezen. Op de sluitingsdatum waren 91 verhalen ingeleverd, en dat aantal overtreft de verwachtingen van de organisatoren. Eerder werd bekendgemaakt dat de 25 beste verhalen door de schrijvers zou den worden voorgelezen op 8 oktober in de bibliotheek van Overhees in C-drie. Dat wordt dus nu een weekje later: 15 oktober. Ook is besloten het aantal voor te lezen verhalen te beperken tot tien. Een kindeijury zal daaruit de drie beste verhalen kiezen, die een week later (22 oktober) in de Soester Courant worden gepubliceerd. In de krant van vol gende week (8 oktober) worden de tien beste boevenverhalen-schrijvers of -schrijfsters bekend gemaakt. garantie voor zekerheid De T& Kantoren in Soest zijn: Kleinegris Assurantiën. Harrie Toonen Assurantiën. De Vesting Assurantiën. Adviesburo van Ginkel, Makelaar in Assurantiën. EB In zeer wijde omtrek als Bussum en Baarn, als ook in Bilthoven, Bunnik en Laren, levert Jan glas doet dat heel ras tot volle tevredenheid, jaren en jaren! Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 01 18429 EN WIJ KOMEN! Het bestuur van de Springbokken tij dens de receptie in Darthuizen. gens goede regels verloopt. In voorzit ter Piet Ekel herkende hij zo'n leider. De wethouder complimenteerde de vereniging, die in Soest een grote naam heeft opgebouwd en zeer veel mensen op een uitermate prettige manier bezig houdt, met het derde lustrum en wenste haar nog veel succes. Een vreemde taal leren? TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Start üirekt! Inl. 033-729097 Dader mag niet meer in Soest komen Drie-jarig meisje verkracht Een veertigjarige inwoner van Soest is vorige week door de politie aangehou den op verdenking van verkrachting van een drie-jarig meisje, enige weken geleden. De man is - naar in het afgelo pen weekeinde door de politie werd meegedeeld - vorige week maandag al gearresteerd én donderdag j.1. voorge leid aan de officier van justitie in Utrecht. De rechter-commissaris te Utrecht heeft de Soester inmiddels op vrije voeten gesteld, onder de voor waarde dat hij zich voorlopig niet meer in zijn woonplaats mag ophouden. De Soester legde bij zijn aanhouding een volledige bekentenis af. Hij blijkt het meisje omstreeks half september bij zich in huis te hebben gehaald. In eerste instantie beperkte hij zich tot seksuele spelletjes, maar later heeft hij het kind verkracht. De zaak kwam pas na een aantal dagen aan het rollen, toen de moeder bij haar dochtertje nader informeerde over haar verblijf bij de man. Zij was op de hoogte van het feit dat het kind enige tijd op het bewuste adres was geweest, maar om dat het meisje de gebeurtenissen aan vankelijk niet vertelde was er in eerste instantie geen reden tot argwaan. Nadat de moeder het hele verhaal te horen had gekregen schakelde zij de politie in. Volgens een woordvoerder van de poli tie heeft het meisje vooral geestelijk schade ondervonden. 'Blijft Molenschot open Ja natuurlijkDe tekst op een spandoek van het bejaar dencentrum Groot-Engendaal spreekt boekdelen. Men heeft de leus op het linnen aan de gevel van de ziekenafdeling gehangen zodat de niets aan duidelijkheid overla tende woorden vanaf de Dalweg goed zichtbaar zijn. Het besef dat de plannen van gedeputeerde staten, om Molenschot te sluiten, abomi nabel zijn, is langzamerhand in alle lagen van de Soester bevolking doorgedrongen. In de afgelopen weken kwamen daar reeds voldoende bewijzen van binnen. In het collega-bejaardencentrum aan het Boekweitland heeft men inmiddels ook zijn soli dariteit met Molenschot uitgesproken. DeheerH.J. Cloo van Groot-Engendaal hoopt dat deze betuiging een hart onder de riem betekent voorde bewoners en personeelsleden van Molenschot. "We hebben als directies al een bezwaarschrift ingediend, maar verder zijn we op dit moment mach teloos. Molenschot moet natuurlijk open blijven. Hopenlijk levert ons spandoek een bijdrage daartoe", aldus het directielid Cloo. De politie heeft de overval op de 63-ja- rige Soester J. van S., die enige weken geleden plaatsvond in diens woning aan de Albert Cuyplaan opgelost en de da ders gearresteerd. Van S. werd in de nacht van zondag 14 september be roofd van een portemonnee met een bedrag van 40 gulden, nadat een toen nog onbekende man zijn woning was binnengedrongen en hem met gebruik van geweld een som geld afhandig wilde maken. Van S. werd daarbij gewond aan zijn gezicht. Het onderzoek dat de politie na de overval heeft ingesteld is met succes be kroond door de aanhouding van de be trokkenen, de 26-jarige J.K., de 17-ja- rige E. van 't K. en de 27-jarige W.F., allen uit Amersfoort. Zij zijn inmiddels voorgeleid aan de officier van justitie en in verzekerde bewaring gesteld. K. bleek twee jaar geleden ook betrok ken te zijn geweest bij de overval op de Soester; toen werd een bedrag van 16.000 gulden buitgemaakt. Nadat de drie in het centrum van Amersfoort aan het "stappen" waren geweest bleek dat ze wat al te snel door hun geld heen wa ren geraakt, aldus de verklaring van het drietal. K. lanceerde het idee om te pro beren opnieuw geld te halen bij de Soes ter. In het holst van de nacht toog het drie manschap naar Soest. Er werd een bo venlicht geforceerd en Van 't K. werkte zich naar binnen, waar hij de man sla pend in bed aantrof. K. bleef op de uit kijk staan. Toen het slachtoffer wakker werd en meedeelde zijn geld op de bank te bewaren raakte de overvaller in pa niek, gaf de Soester een paar stompen in het gezicht en vluchtte de woning uit, en passant nog wel de portemonnee van de tafel grissend. Na de overval trokken de Amersfoor- ters nog naar Hoogland, waar een van hen een oude dames wist te wonen bij wie mogelijk meer te halen was. Van dat plan zagen ze echter bij nadere be schouwing maar af. Wel werd besloten in te breken in de Tuintoko op het Amersfoortse industrieterrein. Daar werd een ruit vernield, maar ook hier kwam men tot de conclusie dat het geen haalbare kaart was. Aanstaande vrijdag, 3 oktober, wordt in gebouw De Drietand aan hetNeptu- nusplein 34 in Amersfoort de hoorzitting gehouden over het conceptplan be jaardenoorden van de provincie Utrecht, waarin ook de kwestie Molenschot wordt behandeld. De zitting duurt van 11.00 tot 12.00 uur en is openbaar. De instanties die inmiddels een bezwaarschrift hebben ingediend vergader den afgelopen maandag in Molenschot om de verschillende tegenargumen ten tegen het plan zoveel mogelijk te bundelen, mede met het oog op het feit dat de spreektijd zeer beperkt zal zijn. Tijdens de één uur durende bijeen komst zullen ook de plannen met andere bejaardenoorden in het noordooste lijk deel van de provincie ter sprake komen. Besloten is dat een aantal organisaties hun spreektijd aan anderen afstaan. Een werkgroepje zal zich verder buigen over de voorbereiding voor het mon deling bezwaar, waarin nog eventuele nieuwe argumenten naar voren zullen worden gebracht. naar kolberts, blazers, regenjassen jassen (en nog veel meer), liggen^oortG^. 0E herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest Alleen donderdag 5 kilo Alleen donderdag Alleen donderdag Ardenner 100 gram van 139 OQ voor ^9 Zr door GerardPaul Hoewel reeds vele jaren geleden bevor derd tot hoger heerlijkheid, was oma dit weekend haast zichtbaar bij ons aan we- zig. Dat verhoogde de feestvreugde in niet geringe mate, want hoe aardig het vieren van een zo huiselijk feest als een kroonjaar ook is, het is vooral de verras sing die zo 'n gelegenheid boven het an dere uittilt. Maar laat ik bij het begin be ginnen. Toen de moeder van mijn vrouw, die ik innig lief heb gehad, overleden was, moesten haar persoonlijke bezittingen onder de kinderen verdeeld worden. Nu stond er op de schoorsteen een sierlijk gevormde kristallen vaasin die tijd en volgens oma eigenlijk te mooi om er bloemen in te zetten. Deze vaas nu wilde ik heel graag hebben, vooral omdat oma er zelf zo aan gehecht was. Na haar overlijden mocht ik hem inderdaad meenemen. Vaak nam ik speciaal voor deze vaas geschikte bloemen mee: "mooie lange stelen graag. Hoewel slechts met breekbare banden gebonden aan materiële zaken na de vaas voor ons toe in aanzien en waarde. De dag dat de vaas bij het afwassen in duizend stukken uiteenviel, verloren we dan ook meer dan een bloemenhouder, al was die ook van kristal. Het glinste rend overschot lag al in de prullebak toen een van ons op het idee kwam om de scherven bij een mozaïkmaker te be zorgen. Wellicht dat hij er nog iets mee zou kunnen doen. Een beter passend verjaardagscadeau kon ik moeilijk meer bedenken. Na tal rijke werkbesprekingen is daar in het diepste geheim een uniek kunstwerk uit ontstaan. In het hart van het mozaïk staat de herboren kristallijnen vaas en oma, in reliëf gevuld met een boeket veelkleurige bloemen, voorwerp van liefde van moederen dochter. Wie dich terbij komt -en dat mag in zo'n open tuin als die van ons- ontwaart in kleine let ters de tekst. Gezegend zij dit huis Naar een boek van Norah Lofts, waar oma destijds zo intens van genoten heeft. Sinds de verjaardag van haar dochter hangt oma's vaas tegen onze zonnige achtergevel. Op die dag werd deze ze genbede voorgoed aan ons huis verbon- den. Op de Birkstraat hield de politie vorige week de 19-jarige E.R. uit Amersfoort aan bij een routinecontrole. De brom fiets waarop hij reed vertoonde ver schillende gebreken en werd daarom voor een technisch onderzoek aan het bureau gezet. Bovendien bleek R. geen verzkeringsbewijs te kunnen tonen. Al met al goed voor een proces-verbaal. vanaf 1 oktober weer geopend van woensdagavond t/m vrijdagavond, vanaf 19.00 uur. dinsdag t/m zaterdag van 9.00 lot 18.00 uur. v. Weedestraat 29 Telefoon 02155-18319 Exclusieve damesmode, Byoux/Horlogerie, Leder- accessoires. Schoenen en Lingerie ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 I 4 65e JAARGANG NO. 5 WOENSDAG 1 OKTOBER 1986 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soesl Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747

Soester Courant | 1986 | | pagina 1