1. Een vast taxatiebedrag 2. Niet verkocht, geen kosten 3. Maximale publiciteit Fleurige steun voor Molenschot d'( hidc Enghe f Drie ijzersterke argumenten om voor Makelaardij Peters te kiezen S 02155-16251 Marineluchtvaartdienst knapte eigen vliegtuig op in Soesterberg Een stukje Friesland in Gooi en Eemland Als je je HUISWERK niet maakt moet je niet denken dat je OVERGAAT! Praat eens met TRAMEI ft TRAMEI STUDIEBEGELEIDING WOENSDAG 1 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 m/m -iVtfSSI Bil Politie pakt 'asociale' weggebruiker Bloemist Scholten biedt chrysanten aan 'Bescheiden' vredesdemonstratie bij vliegbasis Soesterberg Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY Slagroom taart Neptune 201 weer als nieuw SCHOEMAKER ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS SUNCAR v.a.159," Crossmotor in beslag genomen Hans Wiegel volgend jaar in Soest? De Utrechtse Heuvelrug Woningen doelwit van vernielingen HUISWERK? ONS WERK! Telefoon 02155-17089 jCvw>i" 1 #111® De term "asociaal" bleek zaterdag avond eigenlijk nog te vleiend voor de 23-jarige automobilist J. van W. uit Amersfoort. De politie kon hem in de kraag vatten nadat hij op het kruispunt Trier voor nogal wat consternatie had gezorgd. Een echtpaar uit Bussum, dat op de Amsterdamsestraatweg voor het paleis stond te wachten tot het ver keerslicht op groen zou springen, zag de man met zijn auto via het voorsorteer- vak, bestemd voor het verkeer dat linksaf de Praamgracht oprijdt, met grote snelheid door het rode licht recht door rijden. Op de kruising zelf reed hij diagonaal af op een nietsvermoedende lifter, die ter hoogte van de bushalte Colenso stond te wachten. Deze kon zich slechts met behulp van een nood sprong in veiligheid brengen. Toen de Bussumers met het verhaal bij de politie kwamen herinnerde een van de dienstdoende agenten zich dat hij even tevoren, vanuit het politiebureau, een gele Mazda op de Van Weedestraat had zien rijden, die met grote spoed twee auto's passeerde ter hoogte van de overweg. Het bleek om dezelfde auto te gaan. Even later meldden de Bussumers dat zij de bewuste auto hadden zien staan aan de Kerkstraat. De politie vatte post bij de wagen, die overigens nauwelijks meer dan een wrak bleek te zijn, en zag haar geduld beloond toen even later de bestuurder zich vertoonde. Hij werd meegenomen naar het bureau. Daar bleek dat hij zich helemaal niet achter het stuur van een auto had mogen be vinden, omdat de rijbevoegdheid hem voor een periode van zes maanden was ontzegd. De auto werd voor een tech nisch onderzoek aan het bureau ge plaatst. Voor de diverse overtredingen werd tegen Van W. proces-verbaal op gemaakt. De bewoners en het personeel van het bejaardencentrum Molenschot zijn letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes gezet door de heer M. Scholten. Het fleurige gebaar van de aan de Middel wijkstraat gevestigde bloemist is be doeld ter ondersteuning van de actie 'Molenschot moet blijven'. De provinciale overheid heeft het Soes- ter bejaardencentrum aan de Albert Cuyplaan op de lijst gezet van de centra die in de periode 1988-'90 gesloten moeten worden. Ook al gaat het tot dusver om een concept-plan, de bewo ners en de medewerkers van het bejaar dentehuis zijn na de bekendmaking van de lijst direct in verweer gekomen. In middels is al een bezwaarschrift naar gedeputeerde staten gestuurd. Ook de gemeente Soest heeft een dergelijke ac tie ondernomen. Alle politieke partijen verklaarden tijdens de laatste raadsver gadering pal tegenover de plannen van de provincie te staan. Iedereen beseft zich terdege dat het niet door de beugel kan om een bejaardencentrum te slui ten, waarin ongeveer 200 (hoogbe jaarde mensen wonen. Dit dreigende probleem speelt zich ook af in tal van andere gemeenten, waar soortgelijke plannen zijn geprojecteerd door GS. Bloemist M. Scholten kwam vorige week woensdag met 240 bossen chry santen naar Molenschot. Hij overhan digde de eerste 'morele steun' aan me vrouw C. A. Kaal-Ouwehand, die een week eerder nog het recht van spreken had gekregen tijdens de raadsvergade ring. 'Ook wij vinden dat Molenschot moet blijven', sprak de heer Scholten Hans Scholten overhandigt mevrouw Kaal een van de boeketten. welgemeend. Zowel voor de bewoners als het personeel had hij een mooie rui ker meegenomen om hen op te vrolij ken in deze spannende tijd. Scholten heeft al geruime tijd goede contacten met de mensen van Molen schot. Veel bewoners komen regelmatig bij hem een bloemetje kopen, terwijl hij iedere vrijdagmorgen in Molenschot aanwezig is met een voorraad flora-arti kelen om degenen die de deur niet zo gemakkelijk uit kunnen, tegemoet te komen. De geste van .Scholten werd enorm gewaardeerd door de bewoners en het personeel van Molenschot. Ze toonden zich verheugd dat ze zoveel steun krijgen uit verschillende hoeken. BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a flO,- vanaf 17.00 uur Kippepoot „Hawaï" Donderdag 2 oktober Vrijdag 3 oktober Mosselen Maandag 6 oktober Karbonade Chili con carne Dinsdag 7 oktober Woensdag 8 oktober Aubergine „Provencaal" S Zaterdag en zondag is er geen dagmenu De jaarlijkse vredesdemonstratie bij de vliegbasis Soesterberg, die afgelo pen zaterdag voor de negende keer in successie werd gehouden, trok het in vergelijking met andere jaren beschei den aantal van nog geen vijfhonderd deelnemers. Daarmee is de omvang van de manifestatie teruggebracht tot het niveau waarop er destijds mee werd begonnen: een paar honderd personen. Anders dan in de afgelopen jaren zag het dan ook bepaald niet "zwart" op het terrein aan de Kerklaan, waar de deel nemers een programma voorgescho teld kregen dat bestond uit muziek en cabaret, afgewisseld met toespraken 8 personen van 15.- voor VAN WEEDESTRAAT 76 van Cees Commandeur en Ina Brou wer. De voettocht zelf voerde dit jaar naar de Amerikaanse ingang - Camp New Amsterdam - en verliep wat de de monstranten betreft zonder ongere geldheden. De politiemannen die de demonstratie begeleidden - afkomstig uit de korpsen Soest en Zeist - hadden wat meer te stel len met een groepje tegendemonstran- ten, bestaande uit leden of sympathi santen van het Oud Strijders Legioen en Constructief Jong Nederland. Een wat opgewonden 15-jarige jonge man uit Soesterberg werd door de poli tie enige tijd "uit de circulatie geno men", omdat hij eieren naar de stoet wilde gooien. Toen hij door een politie man werd gefouilleerd bleek hij nog een flink aantal eieren in zijn kleding te heb ben verborgen, waardoor zijn kleren werden besmeurd met eierstruif. Tegen de bestuurders van twee auto's, uitgerust met Amerikaanse en NAVO- vlaggen, werd proces-verbaal opge maakt, omdat zij volgens de politie ui terst gevaarlijke capriolen uithaalden om vooraan in de file wachtende auto's te komen, die stonden te wachten tot de demonstranten de Amersfoortsestraat waren overgestoken. De bestuurders, een jongedame uit Zeist en een student uit Leiden, werden bekeurd wegens on veilig rijgedrag. Eén laag tarief (f 295,—) voor elke taxatie, ongeacht de waarde van het te taxeren huis! Als Makelaardij Peters na een half jaar geen koper voor uw huis heeft gevonden, betaalt u geen verkoopkosten als u dan besluit om uw opdracht in te trekken! 7 keer per jaar wordt de Eekhoorn-huizenkrant verspreid in een oplage van 50.000 stuks! Peters Makelaardij o.g. Kantoren te Amersfoort, Baarn, Hoevelaken en soest. De Lockheed SP-2H Neptune nr. 201 staat tentoongesteld tussen de Snijders hal en de Vreeburghal bij de ingang van het Militaire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist bij Soesterberg. De Neptune, een lange afstands maritiem patrouille- en onderzeebootbestrij- dingsvli^gtuig, is van 1961 tot 1982 in dienst geweest bij de vliegtuig-squa drons 320, 321 en de Opsporings- en Reddingsdienst (OSRD) van de Mari neluchtvaartdienst. SPECIALIST gezichts solarium Van Weedestraat 80 - Soest Telefoon 02155 - 10344 De Neptune nr. 201 werd in 1981 rechtstreeks uit de West overgevlogen naar de Vliegbasis Soesterberg en daar na via de weg, een gigantische operatie in barre koude, overgebracht naar het Kamp van Zeist waar het luchtvaart museum sinds 1981 is gevestigd. Het 28 meter lange vliegtuig met een spanwijd te van 31 meter werd zo goed mogelijk zowel van binnen als buiten geconser veerd'. Hoewel het vliegtuig nog in zeer goede conditie verkeert hadden de weersin vloeden toch duidelijk hun sporen ach tergelaten op de binnenkant van het toestel, dat er dan ook erg onverzorgd uitzag. Het luchtvaartmuseum beschikt helaas over te weinig personeel om een dergelijk groot vliegtuig op te knappen. De Directie richtte daarom een officieel verzoek aan de Directie Materieel van de Koninklijke Marine het historische vliegtuig te laten opknappen door de Marineluchtvaartdienst, met als resul taat dat een speciale ploeg bestaande uit de Korporaals Van den Berge, Hen driks, Plessius een Schuilwerve o.l.v. LTZ VK II o.c. J. Steenkamp van de Op de Kolonieweg hield de politie vori ge week de 25-jarige C.H. uit Hilver sum staande bij een routinecontrole. Hij reed op een onverzekerde crossmo tor. De man verklaard slechts een proefritje te maken in verband met het feit dat hij zojuist een niewe zuiger had gemonteerd. De politie liet zich niet vermurwen; de motor werd in beslag genomen en H. kreeg een proces-ver baal. Onderhoudsdienst van het Marine vliegkamp Valkenburg, eens de thuis haven van dit viermoterige vliegtuig "hun" Neptune 201 grondig onder handen namen. Het vliegtuig werd voorzien van een speciale laklaag zodat het weer minder invloed zal hebben op de eronder lig gende nieuwe verflaag. Hetzelfde pro cédé werd namelijk met gunstig resul taat toegepast op de ernaast opgestelde C47-Dakota van de Koninklijke Lucht vaart die na vier jaar buiten staan, m.u.v. de linnen roeren er nog prima uitziet. Vrijdag j.1. werd de Neptune op een enigszins feestelijke wijze "opgeleverd" aan het museum. Als dank kreeg de Hoofd Produktie groep LTZ VK II o.c. Rademaker een schildje van de Ko ninklijke Luchtmacht aangeboden en De Neptune van de MLD werd door marinepersoneel grondig onder handen genomen. kreeg ht speciale Onderhoudsteam een officiële KLu-das. LTZ VK II o.c. J. Steenkamp, direkt be last met de uitvoering van deze restau ratie, die binnenkort de Koninklijke Marine gaat verlaten, kreeg daarbij als speciale dank mede ook voor de bijzon dere inzet in de afgelopen jaren voor het museum, het fraaie boek "Squadron" van Serge Stone aangeboden. De museumdirectie is erg blij met deze assistentie van de Koninklijke Marine, want alleen met een goed onderhoud kan dit historische vliegtuig voor het nageslacht worden behouden en dat is toch de belangrijkste doelstelling van het museum. Vorig jaar oktober installeerde de krite "Frysk en Frij" haar jubileumcommis sie, met als doel het organiseren van een feestelijke Friese avond ter opluistering van het 40-jarig bestaan van de Friese Krite in Hilversum e.o. Al spoedig wer den plannen gesmeed om dit jubileum grootser op te zetten, met als doel Fries land meer in de belangstelling te bren gen. Nu, een klein jaar verder, zijn de plannen vergevorderd, wat inhoudt dat er in de week van 9 tot 16 mei 1987 in de regio Gooi en Eemland een Friese week georganiseerd gaat worden. Voor de ondernemers in de detailhan del betekent dat aandacht voor het Frie se produkt, maar ook voor de Friese cultuur: exposities in Kasteel Groene- veld en een drietal verschillende Friese theaterprodukties. Ook de Friese sport kaatsen en het fierljeppen, evenals Skutsjesilen, zullen zich in de regio gaan afspelen. De Officiële opening zal door de Com missaris der Koningin van Friesland, de heer Hans Wiegel, geschieden. Thans is de jubileumcommissie druk doende om het programma in te delen, dat eind ok tober gepresenteerd zal worden op een te houden persconferentie. 'Frieslan is folie tichterby as jimme tin- ke' De Friese krite "Frysk en Fry" organi seert het komende winterseizoen weer een zevental avonden met o.a. Fries to neel. Op elk van deze avonden wordt als gast een burgemeester van een Friese gemeente uitgenodigd. Voor 3 oktober a.s. is de gemeente Skasterlan op de Friese avond aanwezig. De burgemees ter zal graag iets over zijn gemeente ver tellen, waarbij de ballon(nen) een her- S I AA'1 S1H I >RIJI Dlilt I'T IELRGRAM ■H+f oan de friezen, friezinnen en oare belangstellenden t-i-H- HjIr is in skriuwen fan de jubileumko.nnisje^fan jt frysk selskip Frysk en Frij. Oan moat der dochs wol wat butenwonstichs te reden^wêze, tinke jiiiime Dat is ek sa. Op freed 3 oktober is der in fryske jun yn de seal iilnckelerstritte 161 yn Uilversu/ii.Ksist it sjongen fan us bekinde koar spilet.de toanielploech fan Utert.it blijspul '.'It heft yn bannen". Mar dat-is noch net alles. Op utnoeging van de jubileumj konwiisje kor.it der besite üt Fryslan De boargermastcr fan Skasterlln, M.J.H. Marijnen, is üs gast. Hij komt mei in ferrassing der 't jim raar fan opsjen si 11e. Oizze juns begjinne wij om ke healwei achten. 19.30 Aanduiding verbinding st 26 09 06 nota kenningspunt gaan worden. Na het blij spel "It heft yn hannen", uitgevoerd door de toneelploeg uit Utert en voor afgegaan door een optreden van het ei gen koor, zal de jubileumcommissie aandacht vragen voor de Friese ge meente. De avond wordt gehouden in het gebouw aan de Minckelerstraat in Hilversum en begint om half acht. Club-van-100 Om de voorbereidingen en een aantal aktiviteiten van de Friese week te finan cieren richtte de jubileumcommissie de "Club-van-100" op. Onder nieuwe le den worden aantrekkelijke prijzen ver loot, o.a. een verblijf in Friesland. Er wordt een minimale bijdrage van 100 gulden gevraagd. De heer Marijnen, eerste burger van Skasterlan, zal op drie oktober-een ballon-tocht boven Fries land onder de leden verloten. Leden die nog geen Uleboerd-hanger hebben ont vangen kunnen deze afhalen bij de jubi leumbestand in de hal. Steun de jubileumcommissie en wordt lid van de Club-van-100. Met uw bij drage wordt een stukje Friesland dich terbij gehaald! Nadere informatie: J. S. Nota, Bril Cen trum, Van Weedestraat 87, Soest, tel. 17120. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE De strook groen die loopt vanaf het Gooi tot aan de uitlopers van de Gel derse Vallei werd in vroeger tijd wel "De Utrechtse Lustwarande" of "De Stichtse Wandeldreef' genoemd. Het zijn romantische benamingen voor de stuwwal uit de voorlaatste LJstijd, waar toe overigens onze Soester Eng óók be hoort. De Stichting "Het Utrechts Landschap" beheert sinds 1927 diverse terreinen in de mooiste gebieden van de provincie Utrecht. De heer G. Litjens, medewerker van deze Stichting, zal op 7 oktober a.s. een lezing houden over de aktiviteiten voor het beheer en be houd van Utrechts' natuurgebieden. De Stichting is een dochter van de Ver eniging tot behoud van Natuurmomu- menten en heeft plm. 2300 hectare bos- en natuurterrein onder haar hoede. Een groot gedeelte van deze terreinen be staat uit bos, maar er zijn ook heidevel den, landbouwgronden, landgoederen en parken bij. De Stichting heeft zich naast het beheer en onderhoud tot taak gesteld na te gaan wat de invloed van de mens is en zal zijn op de natuurterreinen. Ook wordt getracht waar mogelijk op aange kochte terreinen de "oude" situatie zo veel mogelijk te herstellen. Ook Utrechts natuurgebieden hebben te lijden van de gevolgen van de zure re gen, de overbemesting en verarming van de flora door de veranderde om standigheden. De terreinen bevinden zich grotendeels op hooggelegen en daardoor droge zandgronden. Verla ging van het grondwaterpeil door b.v. onttrekking van water voor de drinkwa tervoorziening kan in sommige geval len fataal zijn voor een bos. Deze en an dere alledaagse problemen vormen de dagelijkse kost voor de mensen van "Het Utrechts Landschap". De heide- terreinen hebben het bijv. dit jaar wel erg zwaar te verduren gehad. Er zijn twee strenge winters geweest en de planten die nog vitaal zijn dreigen te worden overwoekerd door jonge ber ken, grassen en soms vreet het heide- haantje ze kaal. De Stichting beheert o.a. "Heidesteijn" te Driebergen, de Remmerdense Heide te Rhenen en het Breeveen, een gebied dat ook een vogelreservaat voor kok meeuwen herbergt. Andere fraaie be zittingen zijn: het kasteel en het park Renswoude te Renswoude, "Overhol- land" in Loenen aan de Vecht en Oost broek in de Bilt, waar tevens het kan toor van de Stichting gevestigd is. Aan de hand van fraaie dia's zal de heer Litjens de bezoekers meenemen door dit stuk natuur, dat voor Soesters als het ware in de "achtertuin" ligt. De lezing wordt gehouden in het Me disch Centrum aan de Nieuweweg en is voor leden van Groei en Bloei gratis toegankelijk. Aan niet-leden wordt een bijdrage gevraagd van 3,-. Aanvang 20.00 uur. De heer H.E. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de ver nieling van een thermopane ruit van een huis aan de Bosstraat. De ruit bleek te zijn ingegooid met een leeg flesje. De schade bedraagt ca. 250 gulden. Van een huis aan de Den Blieklaan wer den maar liefst zeven ruiten ingegooid. De schade liep hier op tot zo'n 1500 gulden. De heer J. de R. deed aangifte bij de politie. Van een onbewoond huis aan de Eigen domweg werden vier ruiten vernield en de voordeur beschadigd. Een schade post van 150 gulden, waarvan mevrouw J. de J. uit Soest bij de politie melding maakte.

Soester Courant | 1986 | | pagina 3