Schoeman «MII VAKANTIEFOTO'S NABESTELLEN? Wi kom eens met Schoeman praten! bi j ons: Negatief vóór 10 uur gebracht, zelfde dag foto's klaar! van oosten fotografie z PAGINA 4 WOENSDAG 1 OKTOBER 1986SOESTER COURANT PAGINA 5 BAARN Prijswinnaars kregen paardrijles Stichting Stimulans biedt gehandicapte kinderen zorgeloze vakantie Diefstal uit auto vraagt uw aandacht voor Hinderwet Informatietelefoon Bouwzaken Bestemmingsplan Jeneverbesweg Bestemmingsplan Wostok Openbare commissievergadering Blaffende zeeleeuwen Ondanks meevallers bezuinigingen onvermijdelijk G.S. krijgen begroting 1987 slechts met moeite sluitend Plantenruilbeurs en Bollenmarkt Aantrekkelijke aanbiedingen tijdens verbouwing bij Adama ZOJUIST ONTVANGEN! RIB- BROEKEN A BROEKEN IJ o.a. ecru, marine, kobalt, zwart vrijetijdskleding Internationale Tentoonstelling Zebravinken handenarbeid Volks schilderkunst Poppen maken Brandje op schoolplein LANGE BRINKWEG Uniek gelegen helft van dubbel woonhuis met apartstaande diepe garage, perfect van bouw en isolatie. Entree, hal, toilet, grote kelder kast, ruime zit/eethoek, woonka mer met open haard, open keu ken met koelkast, vrieskast, inge bouwde kookplaat, vaatwas- machine. Verdieping: zeer grote badkamer met ligbad, aparte douche, 2e toilet, aansluiting was machine en droogtrommel, 2 grote slaapkamers, beide met vaste kasten en v.w., kleinere 3e slaapkamer. 2e verdieping: aparte c.v. ruimte, overloop met bergruimte, zeer grote zolderka mer met dakkapel, momenteel in gebruik als ouderslaapkamer. Kwaliteitsbouw. Incl. volledige vloerbedekking. Koopsom: f 229.000,- k.k. CLAROENSTEKERPAD Riant aan vijverpartij gel., roy. semi bungalow m. blijvend vrij uitzicht. Bouwjr. 1978. Entree, toil. gecombineerd m. douche, 2 sl.kam. beide m. v.w., zeer ruime living (ca. 55 m2) m. vide, centrale open haard, div. schuifpuien, convectorput en vloerverw open keuk. m. div. inb. app., bijkeuk. m. wasmach. aansl. Inp. bereikbare verw. gar. Patio aan zuid/westzijde. Berging v.v. c.v. en wateraansl., zeer ver zorgde tuin. Verd.: 2 roy sl.kam. (9 m2 en 20 m2) w.v. v.w., bad- kam. m. ligbad en 2e toil. en v.w. Div. ingeb. kasten: geh. parter re v.v. plav., leisteenvl. en therm. beglaz. Kap-, spouw- en vloer isolatie, hardhouten kozijnen. Vraagprijs: f 345.000,- EIGENDOMWEG De helft van een royaal, zeer goed onderhouden dubbel woonhuis met garage, schuur en fraai aangelegde tuin op zuid oost, voorzien van gas-c.v., ge combineerd met warmwater voorziening. Indeling: entree, woonkamer (circa 30 m2), mo derne witte keuken, inbouw gas- kookplaat, bijkeuken, toilet, kel derkast. Verdieping: 3 slaapka mers, douche 2e toilet, vaste trap naar zolder met kamer dakraam. Isolatievoorzieningen: de gehele woning is voorzien van dubbele beglazing en spouw muurisolatie. Koopsom: f 239.000,- k.k. PR. HENDRIKLAAN Een bjzonder gunstig gelegen appartement, in een perfecte staat van onderhoud. Het is gele gen in het flatgebouw Baarnstein nabij het station, de bossen, bus haltes en het winkelcentrum. Indeling: entree, royaleL-vormige woonkamer, geheel voorzien van parket, badkamer, mooie slaapka mers met een vaste kastenwand. Onder het appartement bevindt zich een afzonderlijk gelegen ga rage, welke ook geheel verwarmd is, voorzien van elektra. Servicekosten f395,- p.m. Koopprijs 1275.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amer stoort, Hootddovp, Leusden, Tieten Veenendaal De drie jeugdige Soesters die tijdens de Open Dag van de Winkelkring een be zoekje brachten aan de stand van de Stichting Stimulans en daar de exacte leeftijd van een van de Arabische vol- bloedpaardjes wisten te raden, hebben vorige week vrijdag hun prijs "in ont vangst" mogen nemen. Een uur lang mochten zij aan den lijve ervaren wat paardrijden inhoudt: in elk geval spier pijn, zeker als je voor 't eerst op een paarderug zit. Senna Room, Selwin Jagernath en An- drew Duyst genoten zichtbaar als "rui ter te paard", en maakten korte ritjes in de binnen- en buitenbak van de manege van de Stichting Stimulans, die op deze manier voor het voetlicht trad. Al sinds juni 1984 beijvert deze organisatie, die in Soest tot dusver nauwelijks aan de weg timmert, zich voor een bijzondere vorm van recreatie: zomerkampen voor gehandicapte en kansarme kinderen, waarbij de omgang met dieren - in het bijzonder paarden - en uiteraard wan neer dat mogelijk en verantwoord is ook het rijden erop, centraal staan. Initiatiefnemer Peter Bisschop, in het dagelijks leven organisatie-adviseur, steekt heel wat van zijn vrije tijd in de activiteiten van de stichting, die haar onderkomen heeft in een voormalige boederij aan de Bikrstraat 131. Hij woonde destijds in Soestduinen en had zelf een aantal paarden en ondervond zelf dat het rijden een gezonde ontspan ning is. Aanvankelijk vonden de activiteiten van Stimulans plaats in een boerderij in Nijkerk, maar sinds enige tijd worden de vakantiekampen gehouden aan de Birkstraat, waar de kinderen - door gaans in de leeftijd van 8 tot 18 jaar - in groepen van hooguit tien gedurende een week worden ondergebracht. Ze krijgen dan paardrijlessen en houden zich ook verder bezig met de verzorging van de paarden en diverse karweitjes. De stichting heeft kontakten met diver se instellingen, zoals het Riagg, en de belangstelling voor deze bijzondere vorm van recreatie voor een groep kin deren die weinig andere mogelijkheden hebben is nog steeds groeiende. Behal ve in de zomer en in de herfst wil Peter Peter Bisschop en de drie prijs win naars met een van de paardjes bij de Stichting Stimulans. Bisschop dit jaar ook winterkampen or ganiseren, in de kerstvakantie. Mis schien zelfs ook in de paasvakantie. De stichting "draait", zoals dat heet, op vrijwilligers. Er is geen subsidie, maar via sponsoring, oud-papieracties en een groeiende schare donateurs - plus de in het algemeen bescheiden bijdragen van de deelnemertjes - komt men een heel eind. Er is wel veel geld nodig om dc ac commodatie aan de Birkstraat te ver volmaken. Het paardrijden is uiteraard een van de grote attracties van de vakantiekam pen. Voor de lessen zijn in totaal vijf paarden beschikbaar, waaronder enke le Arabisch volbloed paardjes - een ge schenk van de fokkerij in Nijkerk - die zich in het bijzonder lenen voor deze ac tiviteiten met kinderen. Het samenspel tussen kind en dier biedt mogelijkheden om nieuwe ervaringen op te doen en schenkt bovendien de kinderen het ge not van een "andere" bewegingsvrij heid, midden in de natuur. Voor de begeleiding zijn er twee erva ren instructeurs aanwezig. Bovendien wordt de stichting terzijde gestaan door een medisch team, zodat er geen sprake is van onaanvaardbare risico's. BONT en LEDERWAREN Laanstraat 35 - Baarn TeL 02154 -127 26 De heer M.O. van het Saenredamplant- soen ontdekte begin deze week dat een onbekende dader zijn jas en zijn auto papieren uit zijn auto had gestolen. Vermoedelijk is gebruik gemaakt van een valse sleutel. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Op de gemeentesecretarie (afd.1) en de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan lig gen ter inzage verzoeken om een op- richtings- c.q. revisie- c.q. uitbreidings vergunning van: Th. Triantafillou, Pauwstraat 11 te Utrecht, voor een restaurant op het per ceel Steenhoffstraat 59 te Soest; Van Arkel Instituut, Hellingweg 1 te Soest, voor een verpleeginrichting op- het perceel Hellingweg 1 te Soest; Machinefabriek A.v.d. Horst, Dorre- steinweg 58 te Soest, voor een metaal verwerkingsbedrijf op het perceel Kost- verlorenweg 3c te Soest; A. Kaats, Laanstraat 76 te Soest, voor de opslag van stalmest (max. 100 m3) op het perceel Koningsweg ongenum merd (Kad. Soest sectie G, nr. 6302) te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schrif telijk bij het College van Burgemeester en Wethouders inbrengen gedurende éen maand na datum van terinzageleg- ging van het verzoek d.d. 1 oktober 1986. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht (tel. 93458) kunnen tot 22 okto ber 1986 mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisse- ling over de aanvraag tussen gemeente bestuur, aanvrager en overigen aanwe zigen. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben inge bracht tegen de aangevraagde beschik king kunnen later beroep instellen, ten zij wordt aangetoond dat men redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de in diener van schriftelijke bezwaren daar om verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit ver zoek moet schriftelijk,tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het College van B. en W. worden ingediend. Wanneer u het telefoonnummer 93665 draait, krijgt u de Informatietelefoon van het gemeentelijk bureau voorlich ting met alle aktualiteiten in een bepaal de periode. Deze 24-uurs service van de gemeente vertelt u alles over bijvoor beeld raads- en commissievergaderin gen en wegopenbrekingen. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Wo- ningweg, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een woonhuis aan de Van Straelenlaan, sectie K, nr. 961 (ged.); het bouwen van een sporthal aan de Banningstraat, sectie E, nrs. 2743 en 3528; Tevens zijn Burgemeester en Wethou ders voornemens op een daartoe strek kend verzoek met toepassing van artikel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Or dening vergunning te verlenen voor: het plaatsen van een geluidsscherm tussen de rijksweg A28/Richelleweg en Mercury te Soesterberg. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 2 oktober 1986, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.00) ter gemeentesecretarie, afdeling I, (kamer 23) en in de hulpse cretarie Soesterberg ter inzage. De burgemeester maakt, ter uitvoering van artikel 26 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, bekend dat met ingang van 2 oktober 1986 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur) alsmede in de plaatselijke bi bliotheken en in het gemeentelijk infor matiecentrum, Steenhoffstraat 9a, voor een ieder ter inzage ligt het door de ge meenteraad bij zijn besluit van 18 sep tember 1986, afdeling I, nummer 86- 167 ongewijzigd vastgestelde bestem mingsplan Jeneverbesweg, regelende de bestemming van gronden gelegen in Soest-Zuid(globaal omsloten door de Heideweg, de Braamweg, de Bonifa- ciusstraat en de Duinweg), met de daar bij behorende kaarten, voorschriften en toelichting. Tegen het ontwerp van dit plan zijn bij de gemeenteraad geen bezwaren inge diend en bij de vaststelling zijn in het ontwerp geen wijzigingen aangebracht. Derhalve is niemand bevoegd om tegen dit plan bij Gedeputeerde Staten van Utrecht bezwaren in te dienen. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 26 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat met ingang van 2 oktober 1986 gedurende 'éen maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), alsmede in de plaatselijke bibliotheken, de hulpsecretarie te Soes terberg en in het gemeentelijk informa tiecentrum, Steenhoffstraat 9a, voor een ieder ter inzage ligt het door de ge meenteraad bij zijn besluit van 18 sep tember 1986, afdeling I, nummer 86- 168 ongewijzigd vastgestelde bestem mingsplan Wostok, regelende de be stemming van gronden gelegen in het oostelijk deel van Soesterberg tussen de buurten Apollo en Egghermonde, met de daarbij behorende kaarten, voor schriften en toelichting. Tegen het ontwerp van dit plan zijn bij de gemeenteraad geen bezwaren inge diend en bij de vaststelling zijn in het ontwerp geen wijzigingen aangebracht. Derhalve is niemand bevoegd om tegen dit plan bij Gedeputeerde Staten van Utrecht bezwaren in te dienen. Donderdag 2 oktober, 19.30 uur: com missie Ruimtelijke Ordening; agenda: o.a. het vaststellen van het Hin- derwetuitvoeringsprogramma. Maandag 6 oktober, 19.30 uur: com missie Algemene Bestuurszaken; agenda: o.a. notitie gemeente Soest en ontwikkelingssamenwerking en1 werkgroep vandalisme. Donderdag 9 oktober, 19.30 uur: co- missie Financiën; agenda: o.a. het Hinderwetuitvoerings- programma. De vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de commissieka mers, gebouw gemeentewerken. De agenda's en de stukken die op de verga dering betrekking hebben liggen ter in zage in het gemeentelijk INFOrmatie- centrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier tfóor en tot aan vang der commissievergadering kun nen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agenda punt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkin gen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is be perkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minu ten. 3. De commissie kan de door de spre kers uit het publiek gemaakte opmer kingen bij haar beschouwingen betrek ken. 4. Degenen, die in eerste instantie van het spreekrecht gebruik hebben ge maakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede bespre kingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissieleden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie be hoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Bewoners van de Eigendomweg namen in het afgelopen weekeinde kontakt op met de politie, nadat ze nogal wat over last ondervonden van twee zeeleeuwen, die een geluid voortbrachten dat nog het meeste weghad van blaffen. De die ren bevonden zich op het terrein van de firma V.d.B. aan de Den Blieklaan, waar exotische dieren worden verhan deld. De politie nam een kijkje en wist het personeel te bewegen om passende maatregelen te nemen. Hetgeen ge schiedde. Gedeputeerde Staten van Utrecht pre senteren een sluitende begroting voor 1987. Maar het heeft moeite gekost dat resultaat te bereiken. Ondanks meevallers waarmee het voor 1987 ge raamde tekort wordt teruggedrongen, laat de meerjarenbegroting voor de ja ren 19988 t/m 1990 nog forse negatie ve saldi zien. Om die zoveel mogelijk weg te werken en om ruimte te schep pen voor enig 'nieuw beleid' hebben GS aan ingrijpende bezuinigingen niet kunnen ontkomen. Hoe nieuwe aktiviteiten kunnen wor den bekostigd en de geraamde tekorten tegelijkertijd kunnen worden wegge werkt rekenen GS voor in hoofdstuk III ("Keuzen") van het proviciaal beleids plan 1987-1990. "Ons uitgangspunt is steeds geweest te komen tot een sluiten de begroting 1987. Om dit te bereiken zijn wij soms pijnlijke ombuigings- en heroverwegingsvoorstelien niet uit de weg gegaan", aldus het college in zijn voordracht aan Provinciale Staten. De ze zullen over begroting en beleidsplan debatteren op 29 oktober en 3, 4 en 5 november a.s. Voor 'nieuw beleid' willen GS bijna 3,2 miljoen gulden vrijmaken. Ruim 1,1 miljoen is nodig om de boete op het ver vroegd aflossen van leningen te kunnen betalen een bedrag dat de provincie op termijn dubbel en dwars teugverdient door nieuwe leningen tegen lagere ren te aan te gaan. Verdere automatisering bij de provincie kost éen miljoen. Een bedrag van 170.000 gulden extra trekken GS uit voor provinciale studie toelagen. Het jaarlijks beschikbare budget komt daarmee op plm 470.000 gulden. Het aantal aanvragen voor een provinciale studietoelage neemt toe. GS wijzen er bovendien op dat de oplei ding van veel werklozen niet aansluit bij wat bedrijven vragen. Tenslotte is met de verhuizing van de provinciale welzijnsinstellingen uit Houten in 1987 ruim 300.000 gulden gemoeid. De laatste korting op het Provincie fonds betekent een verlies aan inkom sten van 580.000 gulden in 1987 en van 1,1 miljoen gulden in elk van de drieja ren daarna. Het feit dat de prijsaanpas sing van het Provinciefonds achterwege blijft (deze was begroot op 1,5%) is een tegenvaller van 1 miljoen. En de kor ting op de rijksbijdrage voor sociaal- cultureel werk maakt het gat nog 505.000 gulden groter. Daar staan meevallers van in totaal ruim 4,2 miljoen gulden tegenover. Van dat bedrag willen GS in 1986 maar een klein deel uitgeven, (ao.a. 550.000 gulden aan extra bodemsaneringspro- jekten en 150.000 gulden aan zuivering van kalvergier); de resterende 3,5 mil joen gebruikt net college om het gat in 1987 te dichten. Maar dat lukt niet he lemaal: alle mee- en tegenvallers plus de kosten van 'nieuw beleid' meegere kend blijft er een tekort van 1,9 miljoen, dat zou oplopen tot 3.8 miljoen in 1990. Alleen door te bezuinigen kon het col lege het tekort in 1987 geheel wegwer ken en in 1988, '89 en '90 tot een aan vaardbaar niveau terugdringen. GS wil len 500.000 gulden minder besteden aan onderzoek (de provincie geeft er jaarlijks 7 miljoen aan uit). Verder zal worden onderzocht of door bundeling van alle onderzoeksactiviteiten meer besparing mogelijk is. Door in een aan tal subsidies te snijden (onderhoud klei ne landschapselementen, aankoop na tuurterreinen, restauratie momumen- ten) is een bezuiniging van bijna 400.000 gulden mogelijk. Overdracht van het boezembeheer aan de water schappen levert met ingang van 1989 bijna 1,2 miljoen per jaar op. Naast de al aangekondigde bezuiniging van 250.000 gulden op de provinciale wel- zijnsraden en -beraden willen GS de subsidie van 150.000 gulden per jaar aan het Gemeenschappelijk Instituut voor Sociale Dienstverlening beëindi gen. GS constateren dat het steeds moeilij ker wordt langdurig werkloze jeugdige schoolverlaters te vinden die een jaar werkervaring bij de provincie willen op doen. Het college stelt daarom voor het provinciale werkgelegenheidplan, waar jaarlijks 500.000 gulden voor beschik baar is, te stoppen. GS spreken de verwachting uit dat de tekorten die voor de jaren 1988 t/m 1990 nog resten kunnen worden weg gewerkt door wat de provincie doet eens kritisch door te lichten. Het college wil onderzoeken of alle provinciale ver ordeningen wel onmisbaar zijn, minder gedetailleerd toezicht uitoefenen op ge meenten en waterschappen, en mis schien taken privatiseren. Uitbreiding van het aantal provinciale ambtenaren staan GS in principe niet meer toe. Als nieuwe ambtenaren wor den aangenomen om knelpunten op te lossen, moeten daar bezuinigingen te genover staan. M A m l KODAK KWAUTtfTS Soesterbergsestraat 57 Soesterbergsestraat 57, Winkelcentrum Soest Zuid, tel. 02155-13109 Zaterdag 4 oktober: Zaterdagochtend 4 oktober a.s. wordt weer van 10.00 tot 12.00 uur de tradi tionele Groei en Bloei-najaarsruilbeurs gehouden. Op het terrein van de Ge meentekwekerij aan de Molenstraat kan men dan terecht met allerlei plan ten uit tuin en huis. De ruilbeurs is kosteloos d.w.z. men neemt zelf iets mee en gaat dan tussen het door ande ren meegebrachte materiaal kijken of er iets van zijn/haar gading bij is. Men kan ook oude sierpotten en vazen meenemen; hiervoor gelden deze spel regels: het materiaal moet héél zijn (een gelijmde scherf is geen probleem) en men staat het af, d.w.z. als de ruil niet lukt mag Groei en Bloei het op een an dere wijze trachten kwijt te raken (b.v. rommelmarkt). Wat het plantenmateriaal betreft: in principe is alles van harte welkom. Groei en Bloeileden zijn liefhebbers van tuinen en zullen wellicht iets "bij zonders" meenemen op 4 oktober a.s. Het kunnen bijv. stekken zijn van ka merplanten, zaalilingen van vaste pla ten, zaad van éen en tweejarigen, bol letjes, etc. Voorzover mogelijk graag het mate riaal ongepot inleveren en graag een la beltje of papiertje eraan met daarop de naam, bloeitijd, kleur (en eventueel hoogte). Mocht u al deze gegevens niet weten of de plant die men wil ruilen zelfs helemaal niet kennen, neem hem gerust mee, de leden ontdekken vaak zijn naam. Naast het plantenruil-gebeuren wordt de aandacht gevraagd voor de mini- bollenmarkt van mevrouw van der Zalm. Deze Noordhollandse kweekt al jaren in eigen bedrijf de meer "exclusie ve" bloembollen, waaronder veel bota nische soorten. Ze is vooral bekend om haar assortiment sier-uien. Men is van harte welkom op het terrein van de Ge meentekwekerij aan de Molenstraat! De Soester firma Westemeijer start vandaag met de verbouwing van het winkelpand van Adama herenmode aan de Soesterbergsestraat. Naar vér- wachting zullen de werkzaamheden twee weken duren, of mogelijk een dag of twee langer. Dat wil echter niet zeg gen dat de zaak al die tijd gesloten wordt. "De verkoop gaat ook tijdens de ver bouwing gewoon door," aldus de heer Gert-Jan Adama. "Ik denk dat we mis schien hooguit één dag echt de deur moeten dichthouden. Maar de klanten zullen er natuurlijk wel het nodige van merken." Om het ongemak voor het publiek te verzachten zullen er tijdens de verbou wingswerkzaamheden een flink aantal zeer aantrekkelijke aanbiedingen uit het omvangrijke assortiment herenmo de worden gepresenteerd. Daarin zijn vrijwel alle bekende en gerenommeer de merken - die bij Adama altijd al bij zonder goed vertegenwoordigd zijn - opgenomen. De winkel ondergaat in de komende weken een tamelijk ingrijpende veran dering. Er komt een compleet nieuwe pui, die ongeveer twee meter naar vo ren wordt gebracht. Daarmee "lijnt" Adama voortaan gelijk met de andere zaken. Het geheel wordt voorzien van een fraaie luifel. Het totale winkeloppervlak van de he renmodezaak neemt door een en ander toe met zo'n veertien vierkante meter, waardoor Adama wat ruimer "in zijn jasje" komt te zitten. Het ruime mer- ken-assortiment zal in de "face lift" ook duidelijk tot uitdrukking worden ge bracht. "De pui moet een uitstraling zijn van het assortiment datje in huis hebt," aldus de heer Adama. Een bezoek aan de zaak is de komende weken - en dus bepaald niet alleen om te zien hoe de verbouwing vordert - is beslist de moeite waard. w- (bandplooi) ■B (bandplooi) j|H o.a. J v.Weedestr.59 tel.12424 Soes! Voor de derde keer organiseert de Ne derlandse Zebrabinken Club (NZC) een internationale zebravinken-ten- toonstelling. Ook dit jaar heeft de NZC onderdak gevonden in gebouw "Vogel zang", het verenigingsgebouw van de Soester Vogelvrienden aan de Parallel weg 7 b te Soest. Vogelzang was bij de eerste show in 1984 bijna te klein om een dergelijke show in te organiseren. De Soester Vo gelvrienden hebben bij het gemeente bestuur van Soest een aanvraag gedaan om permanent een aanbouw te plaat sen, met een vloeroppervlak van 64 m3. Helaas hebben B&W hier nog geen toe stemming voor gegeven, zodat ook dit jaar weer tijdelijk een noodzaaltje is op getrokken. De verwachtingen zijn weer zeer hoog gespannen. In 1985 waren 1000 zebra- vinken van topkwaliteit in de wed strijdklasse ingeschreven. Het TT-be- stuur heeft bij de sluiting van de in schrijving 1088 vogels geteld voorde ti tel internationaal zebravinkenkam- pioen 1986. Er worden zebravinken in meer dan zestig kleurslagen verwacht. Natuurlijk zal het leeuwedeel door Nederlandse kwekers worden ingebracht, maar ook inzendingen uit België, Duitsland, Frankrijk en zelfs Zwitserland zijn er bij. Vooral de inzendingen uit België worden door de Nederlandse kwekers met sportieve angst afgewacht. Vorig jaar behaalde één van de Belgische in zenders namelijk een van de belangrijk ste kampioenschappen en gingen bo vendien verschillende andere prijzen naar België. Wat de Franse en Zwitser se liefhebbers zullen brengen is de grote vraag, zij hebben nog nooit eerder in Nederland aan een tentoonstelling meegedaan. De show wordt georganiseerd door een landelijke TT-commissie en valt onder verantwoordelijkheid van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers (NBvV). De Soester C.A.C. van Doom maakt als zaal -coördinator deel uit van de TT-commissie. De Soester Vogel vrienden zijn niet alleen gastheer, maar de NZC mag gebruik maken van al het tentoonstellingsmateriaal van de Soes ter Vogelvrienden. Bovendien hebben diverse leden van de SW hun hulp toe gezegd. Op donderdag 2 oktober zal de ten toonstelling worden geopend door de heer van Lunteren te Houten. De heer van Lunteren is distriktsvoorzitter in de provincie Utrecht van de NBvV. Op zondag 5 oktober zullen de prijzen wor den uitgereikt door de heer Beckmann te Rotterdam. De heer Beekman mag gezien worden als de grote stimulator achter de standaardkweek van zebra vinken. Door zijn publicaties is in de ja ren zestig de kweek van tentoonstel- lingszebravinken op gang gekomen en zijn zebravinken van vogeltjes voor be ginners tot echte kampioenen op vogel tentoonstellingen geworden. De internationale zebravinken-ten- toonstelling is geopend op: 2 oktober van 20.00 tot 22.00 uur; 3 3n 4 oktober van 10.00 uur tot 22.00 uur; 5 oktober van 10.00 tot 16.30 uur. De toegang is geheel gratis. Alles voor o.a. vilt, raffia etc. o.a. pruikjes, mandjes, schoentjes, ogen, vulling etc. Koninginnelaan 48 Soest 12245 De brandweer rukte zaterdagmiddag tegen vijf uur uit voor een brandje op het schoolplein van het Vinkennest, op de hoek van de Vinkenweg en de Nieuwstraat. Opgeschoten jeugd bleek het vuurtje te hebben gestookt, maar het inmiddels ook al weer te hebben ge doofd, zodat de brandweer niet in aktie hoefde te komen. t

Soester Courant | 1986 | | pagina 5