Bewoners Mariënburg-complex vragen maatregelen tegen 'levensgevaarlijke oversteek' Een poging voor meer aandacht IV Nieuwbouw politiebureau bereikte hoogste punt SILVER STAR VIDEO rOP10 PAGINA 10 WOENSDAG 8 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 11 Na brief aan Pieter van Vollenhoven er )nstelling :k Ltd. Artishock ridiana' rtkantine Herfst vakantieprogramma De Praatpaal Ouderavond PWA-schooI NCVB-Soestdijk Vrijwilligers Vakature Bank V rijwilligerswerk doe je nooit voor niks! Winnaar Braderie schaakwedstrijd Erwtensoep en roggebrood metspek in plaats van 'pannebier' opberg- systemen? □KI/l/IEK INKEL Nieuwe cursussen in De Vangrail NU VOORDELIGER DAN OOIT. BIJ HUUR MINIMAAL 3 VIDEOBANDEN DE SILVER STAR VIDEO BOX EERSTE DAG f 10,- iedere dag langer f5,-- Borgsom f100,- legitimatie. Dillenburglaan Tel. 12340 Familie Kniest via Winkelcentrum Overhees naar Parijs Zonder lamp tegen de lamp Herfst-vakantie- programma De Vangrail zuiplap. Een enor- eupen of een twee ons. Hij een ietwat uit New York. Hun >g en dus tussen de tikkelingen zal ko- the dragon ator g Tall :t dragon to a kill ekenen in het open ck; elke tweede zon- van 14.30 tot 17.00 ickgebouw. De data halfjaar zijn: 12 ok- en 14 december, is, ook voor niet-le- ng. Van tevoren op- lig. Tekenmateriaal te nemen. Er is be- om eventuele vra- en of de deelnemers lelpen.Indepauzeis s anders en gelegen- lelijkse tentoonstel- )er is er werk van de t te bezichtigen in de 1. Openingstijden: van 15.00 tot 17.00 )er aanvang 21.00 café van Artishock st zal optreden de y van Doorn. Hou uw agenda open :uren! Meer nieuws ig vanaf 15.00 uur ishock op de Eng. »en, leden zowel als shock, Steenhoff- stelt zich als doel en aan het sociaal- est. De kosten van dragen 54,- per /m 23 jaar en per- Ie huishouding be- ar. Kontaktadres: GK Soest, tel. ctober, er landelijk veel i de regisseur Luis is Artishock zal in ftige Bunuel-films in van onbeschrij- lisme en perversi- het laatste avond van religieus ma kkelijk door het uicht als de terug- ider Bunuel naar oiingwerdde film spieën bereikten de vertoning te r de film een (ge- i won, heeft hem ered, ondanks de 1, want "Viridia- ■gal wat stof op- :n de film kwet- >vreed, maar toch t erover eens dat was. bijna non gewor- 11e inspanningen ïpelijk aan het t is interessant te n Spaanse heilige was, die door de e weer was, werd u-acht. gegeven naaron- p van het verhaal wint het in deze ïn de zuiverheid. Duur, tel. 19577. -CJP-65 plus •eon Gommers, ïginnelaan 75, is oor het diploma inacademie. Hij >ij het Bedrijfs- ndel in Alcohol- het dagelijks le- s werkzaam bij Soest. orige week in- 1 van de tennis- klaan in Soes- lit vernield van !ur. Waterpre- kon niet aan leid. É^HPf1'J b 111 [Vrijwel alle bewoners van Mariën- Iburg, Mariëhorst en Mariënheuvel, het bejaardencomplex met de aan leunwoningen in Soestdijk, alsmede r een groot aantal personeelsleden heb- ben een verzoek aan het gemeentebe- stuur om maatregelen tegen de levens gevaarlijke oversteeksituatie bij de I Vredehofstraat en het Nieuwerhoek- i plein met hun handtekening bekrach- tigd. De actie is een initiatief van enke- I Ie bewoonsters van de woningen, de j dames Vrijman, Den Braber en Van Esveld. Bestuur en directie van Ma- riënburg hebben hun adhesie aan de I actie gehecht. De brief die de drie dames aan het ge meentebestuur van Soest hebben ge richt luidt als volgt: "Namens de bewoners van Mariën- burg, Mariënhorst en Mariënheuvel aan de Burgemeester Grothestraat te Soest vragen wij bij dezen om aanvul lende verkeersmaatregelen, die het ons mogelijk maken om de Vredehofstraat en het Nieuwerhoekplein veilig over te steken. Momenteel is het vooral voor mensen die niet meer zo goed ter been zijn dan wel een verminderd gezichts vermogen hebben, een levensgevaarlij ke oversteek. Aangezien alle winkels in onze omgeving aan de andere zijde van de straat zijn gelegen en met het-klim men dër jaren lichamelijke handicaps toenemen, dreigen velen van orisstêe"d§,n meer in een isolement te geraken." Na overleg met het bestuur heeft Ma- riënburg-directrice mevrouw H.M. Binnendijk-Huyboom ingestemd met het verzoek van de initiatiefneemsters om de actie te coördineren. Er is inmid dels een gesprek geweest met de afde ling verkeer van de Soester politie in de persoon van adjudant De Pater, waar aan ook de dames Vrijman, Den Braber en Van Esveld hebben deelgenomen. Mevrouw Vrijman bond enige maan den geleden "de kat de bel aan" door een brief te schrijven aan mr. Pieter van Vollenhoven, in zijn functie als voorzit ter van het Nationaal Verkeersveilig- heidsfonds. Zij kreeg een brief terug van project-manager D&Ruiter van het WF, waarin deze haar adviseerde een comité op te richten dat zich schriftelijk met de klachten tot het gemeentebe stuur zou wenden en ook de plaatselijke pers te benaderen. Ook zou het comité er goed aan doen om kontakt te zoeken met Veilig Verkeer Nederland, tenein de goed onderbouwd en met kennis van zaken te werk te gaan. Met voortvarendheid zijn de dames Vrijman, Den Braber en Van Esveld met deze adviezen aan de slag gegaan. De door mevrouw Den Braber opge zette handtekeningenaktie had als re sultaat dat ongeveer 250 rechtstreeks betrokkenen hun instemming met de lakficbetuigdeni »=»-'• - -- Mevrouw Binnendijk: "Wij huldigen het standpunt dat je ouderen zoveel mogelijk zelf moet laten doen, en dat doen ze ook heel goed. Het zijn tenslot te de bouwers van onze maatschappij, en ze hebben het niet zo slecht gedaan, dacht ik, als je zo om je heenkijkt." Ze voldeed overigens graag aan het ver zoek om de aktie te coördineren. Een niet geringe complicatie is het feit dat de weg nog altijd een rijksweg is, waarover Rijkswaterstaat het "bevoegd gezag" uitoefent. "Maar voor een even tuele wijziging van de verkeerssituatie hier heeft de gemeente een belangrijke inbreng," aldus mevrouw Binnendijk. "We beseffen zeer wel dat elk te maken plan in elk geval een verbetering moet inhouden ten opzichte van de huidige situatie." Gedacht wordt bijvoorbeeld aan een "vluchtheuvel", die het de ou deren mogelijk moet maken gefaseerd over te steken. Wie de situatie op het kruispunt zelf in ogenschouw neemt zal al snel conclu deren dat de oversteek door ouderen inderdaad bepaald geen sinecure is. Gelukkig zijn er tot dusver geen of wei nig ongelukken gebeurd, al is dat voor een belangrijk deel toe te schrijven aan het feit dat de omstandigheden zó ge vaarlijk zijn - vooral door de auto's die met grote snelheid vanaf het kruispunt Trier op het Nieuwerhoekplein afrazen - dat veel ouderen er niet eens maar aan beginnen. Omdat feitelijk alle winkel voorzieningen aan de.; onbereikbare overzijde van de weg liggen, leven velen dan ook noodgedwongen op een soort "eiland aan de Burgemeester Grothe straat". Bij ons op Soest wonen veel ouderen. Tussen de 50 en 64 jaar zijn dat er nu 6402, tussen de 75 en 79 jaar 3951 mannen en vrouwen, en boven de tachtig jaar 1158: vergrijzing en dubbele vergrijzing. In de komende weken haalt Jan Visser de kam door het ouderenbeleid en laat in deze krant een "deskundige" aan het woord die de Soester toestand kent op zijn/haar specifiek terrein, zodat iedereen weet waarover wij praten als wij stellen: ouderen hebben dringend meer aandacht nodig! Deze serie artikelen vormt de achtergrond-informatie voor een discussie-avond over deze materie op donderdag 30 oktober in hét cultureel creatief centrum C-drie: "Soestand- Plus.U bent van harte welkom met uw reacties, aanvullingen, ideeën en op merkingen. Vandaag: de heer L. Bots Thuisgezondheidszorg De heer L. Bots, voorzitter van de i Kruisverenigiging Soest/Soesterberg, is ervan overtuigd dat een steeds groter deel van het kruiswerk naar de ouderen gaat. Straks 70%! De thuiszorg wordt niet alleen intensie- ver, ook het aantal bejaarden neemt toe en dat betekent dat nu al een keuze ge maakt moet worden uit de taken die de wijkverpleegkundigen (16) en de wijk- i ziekenverzorgenden (7) verrichten in onze gemeente. De folder, die overal wordt verspreid en oproept tot lidmaatschap van de Kruis vereniging vermeldt hierover: "De Kruisvereniging kan u helpen om zo lang mogelijk zelfstandig te blijven, 1 bijvoorbeeld door regelmatig contact te onderhouden en door ondersteuning bij de toepassing van eventueel noodza kelijke leefregels. Er wordt in overleg aandacht besteed aan het juiste gebruik van de medicijnen, de veiligheid in huis, terwijl ook het zo nodige "in beweging blijven" op het programma staat. U kunt bij de Kruisvereniging terecht voor vragen op het terrein van de voe ding en diëten en u kunt er verpleegarti- kelen lenen. Tot slot geeft de Kruisvereniging infor matie over allerlei aktiviteiten die voor ouderen worden georganiseerd." Schaalvergroting De "Kruisman" (zoals hij zichzelf noemt) was al in 1960 verbonden aan het wit-gele kruis in Amersfoort. Hij heeft in die zestiger jaren nog volop de kleinschalige, verzuilde organisaties meegemaakt, beleefde in de zeventiger jaren de "ontkleuring" van dichtbij en is nu ten nauwste betrokken bij de schaal vergroting en professionalisering van het kruiswerk. Sinds 1975 woont hij in Soest waar hij vorig jaar onderscheiden werd voor zijn 25-jarige betrokkenheid als kruisman. De heer Bots (nu inwoner van de Vij verhof) weet zeker dat de voorgestelde bezuinigingsplannen van de overheid geen bezuinigingen zijn, omdat de thuiswonende ouderen in de toekomst veel vaker een beroep moeten doen op de thuisgezondheidszorg. En deze thuiszorg wordt in de toekomst zeker zo duur als een plaats in een te huis! Op 9 september schreef hij aan de pro vincie: "Unaniem achten wij dit een heilloos plan (sluiting Molenschot - JV), dat desastreuze gevolgen zal hebben voor de ouderenzorg van Soest in het alge meen en voor ons Kruiswerk in het bij zonder. De gehele eerste lijnszorg, inclusief het kruiswerk, zal na de sluiting van Molen schot geconfronteerd worden met een spectaculaire groei van de thuiszorg, die met de huidige bezetting aan mens kracht niet kan worden opgevangen. Daarom willen wij nu al vaststellen, dat de verantwoording voor de rampzalige gevolgen geheel voor rekening zal ko men van Uw College, indien het plan tot sluiting van Molenschot onverkort gehandhaafd blijft. De praktijk heeft in middels aangetoond, dat de heden ten dage zo graag genoemde zelfzorg en mantelzorg nauwelijks toeneemt en daarom geen soelaas biedt voor de toe nemende vraag naar zorg door de thuis wonende ouderen." 24 Uur-opvang Het Kruiswerk zal in volume en intensi teit toenemen. De vraag is waar komt het geld vandaan of worden straks al leen nog de "allerergsten" geholpen? De 24 uur-opvang gaat er komen al is het Kruiswerk nu al dag en nacht telefo nisch bereikbaar. Verzorgingshuizen sluiten en ook het ziekenhuis stuurt de mensen eerder naar huis, waardoor de thuisgezondheidszorg toeneemt. De sa menwerking met Gezinszorg (GMD) en huisartsen groeit, al is soms moeilijk aan te geven of een bepaalde handeling zorg is of verpleging. Hoe ver gaat de bevoegdheid en de verantwoording van een verpleegkundige? De taken worden geformaliseerd. Het werk wordt steeds moeilijker. Daarnaast is er een streven in regionaal vérband te fuseren met andere kruisor ganisaties om a) efficiënter te kunnen werken en b een krachtige gespreks partner te kunnen zijn tegenover de overheid. Maar de basiseenheid Soest/Soester berg blijft bestaan en de klachten die de heer Bots bereiken over het werk zijn nog steeds minimaal. Dat is een zeer ge ruststellend gevoel voor onze gemeen te. JAN VISSER Dinsdag: 10.00 tot 12.00 uur Kijkdozen maken. 14.00 -15.30 uur Mini-kermis met een grabbelton, ballen gooien en nog veel meer leuke dingen. Woensdag: 10.00 -12.00 uur Instuif o.a. timmeren, knutselen. 14.00 - 15.30 uur Tekenfilm 1,—). Donderdag: 14.00 - 15.30 uur Spelletjesfestijn. Vrijdag: 14.00 - 15.30 uur Songfestival (dan mag je zelf een lied zingen) Neem wel een bandje met muziek mee. Hiervoor moet je je opgeven: tel. 19546. Leuke prijzen te winnen. Op donderdag 30 oktober wordt in de zaal van de Emmakerk aan de Regen- tesselaan de jaarlijke openbare ouder avond gehouden van de Prins Willem Alexanderschool, aanvang 20.00 uur. Op het programma staat een flink aan tal agendapunten, zoals de jaarstukken. Na het officiële gedeelte zal de heer Van Calck dia's vertonen die hij in het afgelopen schooljaar in en om de school heeft gemaakt. Op donderdagavond 9 oktober a.s. zal voor de N.C.V.B.-Soestdijk de heer N. Spronk spreken over "De toekomst van de mens in zijn arbeid". In deze tijd van werkloosheid en veranderende ar beidsethiek is het prettig naar de me ning te kunnen luisteren van iemand die zo ter zake kundig is. Natuurlijk kunnen er ook vragen gesteld worden. Leden en niet-leden zijn welkom om 20.00 uur in het wijkgebouw van de Emmakerk, Re- gentesselaan 2. Het komende winterseizoen zijn nog de volgende activiteiten te verwachten bij de N.C.V.B.-Soestdijk: Op 13 november 1986 komt mevrouw A. Verdelman spreken over "Geloven op maandag". In november wordt ook een bezoek gebracht aan de groente- en fruitveiling te Hoograven. Op 11 december 1986 is de kerstavond, waarop de heer J. Hessels Mulder "De Messiah van Handel" zal bespreken. Op 8 januari 1987 spreekt de heer G. Hilhorst over "De belangen van kleine mensen". Op 12 februari 1987 volgt het cabaret programma "pepermunten". In fe bruari zal ook de Knorr-fabriek in Hil versum bezocht worden. Op 12 maart 1987 zal een koffiemor- gen gehouden worden n.a.v. die lezing. Op 9 april is de paasavond. In april is ook de jaarlijkse dagtocht. Deze keer gaat het richting Noord-Holland, waar o.a. de Zaanse Schans bezocht wordt. Veel mensen hebben op dinsdag 30 september het t.v.-programma "op leeftijd" bekeken. Veel problemen waarmee ouderen in onze samenleving te maken krijgen en hoe daarmee om te gaan werden belicht. Opvallend is het wel dat veel mensen van boven de vijftig nog volstrekt niet "oud" willen zijn en nog graag in allerlei werk- en leefsituaties betrokken wen sen te worden. Oudere mensen hebben meestal in hun leven veel kennis en er varing opgedaan waarvan anderen kunnen profiteren. In de uitzending werd hier uitgebreid bij stilgestaan. Met name 't Gilde blijkt in een behoefte te voorzien waarin ouderen de kans wordt geboden iets voor een ander te beteke nen. Voor alle mensen van vijftig jaar en ouder is 't Gilde opgericht. Kennis en vaardigheden worden overgedragen aan anderen zonder kosten en verplich tingen. Deelname is gratis en eventuele onkos ten (bijvoorbeeld reis- en materiaalkos ten) worden vergoed door degenen die van uw diensten gebruik maken. Bij voldoende deelname zullen aanbie dingen in een periodiek verschijnende gids worden opgenomen en huis-aan huis in de gemeente worden verspreid. Wilt u in kontakt komen met één van onderstaande "aanbieders" dan kan dat op drie manieren: - schrijf naar 't Gilde onder vermelding van het kodenummer en omschrijf in het kort uw verzoek. - kom even langs in gebouw C-drie (WB) op maandag, dinsdag of don derdag tussen 10.00 en 12.30 uur, 13.30 en 15.30 uur. - bel tijdens hierboven genoemde uren 12630 en geef uw verzoek aan ons door. 't Gilde zorgt ervoor dat uw verzoek wordt doorgegeven aan de "aanbie ders". Op hun beurt nemen die kontakt met u op om nadere afspraken te ma ken. Wilt u zelf een aanbod doen dan nodi gen wij u van harte uit uw aanbod bij ons te melden. Verre Oosten. De heer Tee, van Indi sche afkomst, weet zeer veel van de meeste landen in het Verre Oosten op het gebied van geschiedenis, kuituur, dagelijks leven, toerisme enz. Hij heeft veel materiaal hierover in woord en beeld, aan de hand waarvan hij met be langstellenden (zakenlieden, studen ten, toeristen) graag van gedachten wil wisselen. Kodenr. G 006. Grafisch Ambacht. Gepensioneerd le raar Grafische schoof wil aan anderen zijn kennis overdragen op het gebied van drukken (vooral boekdrukken en zeefdrukken) boekbinden, papier ma ken, inlijsten. Kodenr. G 007. Muziek. Speelt u piano maar heeft u geen instrument. Voor enkele uren per week stelt echtpaar oude maar goed on derhouden piano beschikbaar.. Kodenr. G 008. 1 Vak ën Bedrijf! Gepensioneerd ge meente-timmerman wil belangstellen den graag behulpzaam zijn bij proble men met timmerwerk. Kleine groepjes hebben zijn voorkeur. Kodenr. G 009. Kleding. Iemand met ervaring in het maken van kleding wil anderen met haar kennis van dienst zijn. Kodenr. G 010. Ontspanning. Gep. bejaardenleidster stelt zich beschikbaar bij de organisatie van een soos, gezellige dag e.d. Kodenr. G 011. Naaikurus. Wilt u in een klein groepje ervaring opdoen in het werken met naald en draad? Iemand met kennis op dit gebied stelt haar huis beschikbaar om u te ontvangen en haar ervaring over te dragen. Kodenr. G 012. Omdat de Stichting Vrijwilligers Vaka ture Bank het Gilde-projekt van bijzon der groot belang acht en geheel los ziet van het bemiddelingswerk t.b.v. vrijwil ligers, zal het plaatsen van vakatures in dit artikel achterwege blijven. Inlichtingen over het Gilde worden u door de medewerkers van de vakature- bank graag verstrekt. Ons telefoon nummer is 02155-12630. Wilt u informatie over vrij willigerwerk? De Vrijw. Vak. Bank is geopend op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 -12.30 uur en 13.30 -15.30 uur. Vrijdags van 11.00 - 12.30 uur. Onder dit motto wordt in de maand ok tober in het gehele land een campagne gevoerd in het vrijwilligerswerk. In Soest wordt aan deze campagne meege werkt door de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank. Doel van de campagne is het vrijwilli gerswerk in al zijn facetten op een posi tieve manier onder de aandacht te bren gen. Een breed publiek zal kennis kun nen nemen van de vele mogelijkheden die er zijn in het vrijwilligerswerk. Landelijk wordt hiertoe een affiche campagne gevoerd op alle N.S.-stations in Nederland. Dezelfde affiches, in klei ner formaat, vindt men door de hele stad verspreid, evenals de bijbehorende folder met aanvullende informatie. Zowel affiche als folders roepen geïnte resseerden op zich nader te informeren bij de Vrijwilligers Vakature Bank: de organisatie waarbij iedereen terecht kan die meer wil weten over de vele mo gelijkheden in het vrijwilligerswerk. De campagnemaand wordt op 23 okto ber door minister Brinkman afgesloten tijdens een landelijke vrijwilligersbeurs in Amersfoort. Informatie: Stichting Vrijwilligers Va kature Bank, Willaertstraat 49, tel. 12630. De prijsvraag van de Soester Schaak club tijdens de gehouden braderie van Hartje-Zuid werd gewonnen door de heer J.H.H. Nieuwelink. Hij ontving de boekenbon ter waarde van 25,-. Geen 'pannebier', maar onvervalste Hollandse erwtensoep en roggebrood met spek. Dat was de nu eens niet tra ditionele maar wel zeer welkome feestelijke versnapering die de bezoe kers kregen voorgezet toen vorige week dinsdag het hoogste punt werd bereikt van het nieuwe politiebureau, dat aan de Dalweg in aanbouw is. Zo wel de rechtstreeks bij de bouw be trokken medewerkers als de talrijke politiemensen, leden van B. W., ge meenteraadsleden en andere belang stellenden lieten zich de kost goed smaken. Onder applaus werd de laatste metalen draagbalk - versierd met vlaggetjes - op z'n plaats gebracht - een karwei dat op merkelijk genoeg door één van de vak mensen werd verricht, en nu eens niet door een "official". Mogelijk is het daaraan te danken dat de balk in één keer goed kwam te liggen. Burgemeester Paul Scholten toonde zich een verheugd man, ook al door het grote aantal aanwezigen, waardoor het belang van dit moment werd onder streept. Dat er geen pannebier werd ge schonken verklaarde hij door erop te wijzen dat er geen sprake was van echte dakpannen. "En bier is er in Soest ook nauwelijks meer," schertste hij, refere rend aan het pas in gang gezette alco- holmatigingsbeleid van de gemeente. Allereerst feliciteerde hij de bouwers van het bureau met het bereiken van de ze mijlpaal. Hij noemde het bureau een "knap gebouw" en liet de betrokkenen weten dat "aller ogen in Soest" op hen gericht waren. De heer Scholten liet we ten er alle vertrouwen in te hebben dat men het karwei met succes zal klaren. Het grote aantal raadsleden bij de plechtigheid bewees volgens hem nog eens dat de gehele gemeenteraad achter de nieuwbouwplannen heeft gestaan. "Het is een goede zaak dat de raad be sloten heeft het rijk een handje te hel pen en de bouw voor te financieren. Als we nu nog met het Rijk moesten onder handelen zou het heel wat moeilijker zijn geworden." Durf Volgens de burgemeester getuigde het van "een gedurfd beleid", hetgeen niet onverstandig is gebleken. "Mogelijk dat durf ook in de toekomst ons beleid kan bepalen," merkte hij wat raadselachtig op. Hij stelde in elk geval vast dat het nieuwe bureau voor het politiekorps steeds meer was gaan "leven", waar door de politiemensen van Soest - "zo als ik de raad heb toegezegd" - werden geïnspireerd en gestimuleerd om hun werk goed te doen, ondanks alle pro blemen. "De scepsis van jaren heeft plaats ge maakt voor enthousiasme; de twijfe laars zijn van de aardbodem verdwe nen," vervolgde de heer Scholten, die zijn toespraak hield op een omgekeerde cementbak. Hij wekte de politiemensen op zich hun opdracht voor de samenle ving goed in te scherpen. "Maar ook een politieman is maar een mens. De taak tot handhaving van het normbesef ligt in de eerste plaats bij de burgers zelf," aldus de burgemeester, die in dit verband nog eens wees op de tekst van de vorig jaar geplaatste eerste steen: "Welkom burger, wie g'ook zijt. Hier vindt gij hulp en veiligheid". De "geestelijke vader" van het nieuwe bureau, architect T. Bokhorst, felici teerde het gemeentebestuur en het poli tiekorps namens alle bij de bouw be trokken instanties en deelde mee dat al les zo vlot verloopt dat men momenteel voorligt op het bouwschema. Hij ver klaarde zich door zijn lange betrokken heid bij de voorbereidingen langzamer hand een beetje burger van Soest te voelen. Ook financieel loopt alles vol gens plan, aldus de architect, die ver wachtte tenslotte "binnen het budget" uit te komen. Tenslotte gaf ceremoniemeester hoofd inspecteur B.H. de Blouw, die sinds de start van de werkzaamheden als "bouw- pastor" is opgetreden, het woord aan de korpscommandant, commissaris J.K. Adema, die hij met bedekte spot intro duceerde als de "toekomstige huis meester". Het gemeentebestuur voelt er vooralsnog niets voor om in het nieu we bureau een huismeester aan te stel- len, ondanks de wens van het korps, dat momenteel te weinig mankracht heeft om een dergelijke functie te kunnen vervullen. De commissaris hield een bewonde renswaardig korte toespraak, waarin hij vaststelde dat er na alle dieptepunten van het verleden - al enkele tientallen jaren wordt er in Soest over een nieuw bureau gediscussieerd - nu alleen nog maar hoogtepunten te beleven waren, vooral volgend jaar zomer, als het nieu we bureau betrokken kan gaan worden. Pr. Julianaplein 7, 8 en 9 Amersfoort 033 - 631824* Begin november gaan er in het club- en buurthuis De Vangrail twee nieuwe cursussen voor volwassenen van start. Tekencursus voor beginners Deze cursus vindt plaats op dinsdag avond van 19.30 uur tot 21.30 uur en bestaat uit: - tekenen naar gekleed model; - linoleum en karton druk en - schilderen (aquarel). De cursus duurt twaalf weken en de kosten zijn vijf gulden per avond. In dien de kosten in een keer worden be taald bedraagt de deelnameprijs 50,—Praktisch alle materiaalkosten zijn bij het cursusgeld inbegrepen. Naai- en knipcursus Deze cursus vindt plaats op maandag avond van 20.00 tot 22.00 uur. De cur sus duurt tien weken en het cursusgeld is 25,-. Voor verdere informatie of opgave kan men terecht bij: De Vangrail, Nachte- gaalweg 8c, Soest, tel.: 17615. NIEUW BIJ SILVER STAR VIDEO: ROCKY IV, nu eindelijk op video op VHS, Beta en VCC KING SOLOMON'S MINES, fantastische avonturenfilm op 3 systemen RE-ANIMATOR, horror met een tikkeltje humor op VHS, Beta en VCC SUDDEN DEATH, harde aktie film DEFIANCE, aktiefilm SUPERGIRL, science fiction film VOLUNTEERS, humor met Tom Hanks THE INCREDIBLE MELTING MAN, horrorfilm LEGEND, met Tom "TOP GUN" Cruise KING DAVID, met Richard Gere EN NOG VELE TITELS MEER EXPLORERS, familiefilm van Joe "Gremlins" Dante AMERICAN NINJA, super aktiefilm NAKED FACE, thriller met Roger Moore WHITE NIGHTS, fantastische speelfilm TWEE SMERISSEN SLAAN HUN SLAG, misdaad komedie FRIGHT NIGHT, horror met een glimlach AGNES OF GOD, drama/speelfilm NIEUW OP SILVER STAR VIDEO IMPORT: DEATH WISH 3, met Charles Bronson WEIRD SCIENCE, super comedie GOTCHA!, komische thriller AIRWOLF III, aktiefilm REVOLUTION, met Al Pacino CODE OF SILENCE, met Chuck Norris Wij verkopen originele filmposters o.a.: Cobra, Terminator, Rocky IV etc. f 11,50 Vraag de Silver Star Video krant, gratis verkrijgbaar voor leden 3 kinderfilms halen - 2 betalen De heer en mevrou w Kniest van de Hommel zijn de gelukkige winnaars geworden van de (derde) weekendreis naar Parijs, die de "verswinkeliers" van het Winkelcen trum Overhees hadden uitgeloofd tijdens de aktie in de succesvolle Franse week, eni ge weken geleden. Vrijdagavond ontvingen zij de tickets voor de busreis bij de Fleur- Innaande Tamboerijn, waarde "verse" ondernemers zich voor de gelegenheid even hadden verzameld. Het ziet ernaar uit dat de familie Kniest niet aanstondsnaar de lichtstad zal vertrekken, omdat over enige weken de komst van Kniest-junior tege moet wordt gezien. Gelukkig zijn de kaartjes een jaar geldig en tegen de tijd dat het uitstapje inderdaad gaat plaatsvinden zal er voor het oppas-probleem wel een goede oplossing gevonden zijn. Omdat hij zonder verlichting langs de Nieuweweg fietste trok de 22-jarige H.D. uit Soest in de nacht van vrijdag op zaterdag de aandacht van de politie. Bij onderzoek bleek dat het slot van de fiets was opengebroken. Nader aan de tand gevoeld bekende de man dat hij het rijwiel zojuist had gestolen uit de fietsenstalling van het NS-station Soest-Zuid. Dinsdagochtend: 10.00 - 11.30 uur Schminken. Dinsdagmiddag: 14.00 - 15.30 uur Clown-kleur-wedstrijd Woensdagmiddag: 14.00 - 15.30 uur Optreden van Clown Benno, kosten ƒ1,-. Donderdagmiddag: 14.00 - 15.30 uur Poppenkastpop maken. Vrijdagochtend: 10.00 tot 11.30 uur Zaag, knip of kleur een leuke clown. Vrijdagmiddag: 14.00- 15.30 uur Spel met leuke clowns- en poppenkastop- drachten. Alle aktiviteiten zijn voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. 1

Soester Courant | 1986 | | pagina 11