9 immmm smmsmmm O Schmtemmnj) fyrjzld verzorgde enówtte o/uncfl ^Mbtmtarl DarKwmn Ü&je6rei(fe Cmhnogdijkheéenl In 1987 werderom een historische optocht in Soest De burgemeester is nog niet jarig! 5a 10emu) tijd l ópecwaC boor tl 0ti6 wmlmó ftmcfimenu. 11 - 19 oktober: Kindervideoweek bij Silver Star IBiBB-^DEO-WEEK ajj.ej60q.04 uaqsoo uba ijeepi s(0)0j 6ep epjpz '}ipe.iqd6 jnn q\. jooAjei)e6dN -SNona Wintermantels een perfecte collectie met aandacht voor details r cmodvf WOENSDAG 8 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA, 13 «SöES^ Gerda UDINE'S LICHTPALEIS BAARN Diefstal uit kantoor FRYSLAN is folie tichterb\§ as jimme tinke 'Milieu aangelegenheden' als proef op éen adres «ITO Voor de nieuwste Ip s, cd's en musiccassette's is er maar één vertrouwd adres: 'Gobot'-bouwplaat voor eerste 40 kinderen die videofilm huren Nieuw nummer verschenen van 'Yan Zoys tot Soest' STEGAS Onderhoudscontract Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Over opslag van bowlingballen Soester Bowling Bond in conflict met C-drie SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 met Mantels '249.nte<aenc°at kantoor efficieiTCv door Arie Wandelaar We hebben een logé. Dat zit zo. Uitgerekend op werelddierendag werd Marie, stappend aan haar dage lijks blokje-om, aangeklampt door een bejaarde dame, die eveneens da gelijks op doktersadvies een luchtje schept. De wat de zorg voor gezond heid betreft gelijkgestemde zielen zien elkaar iedere middag en houden el kaar dan af en toe staande voor een kleine babbel over luchtige zaken. Op werelddierendag kwam een se rieus onderwerp ter sprake. De be jaarde tante, zoals Arie haar noemt, liet Marie weten dat ze een weekje ar een goede oude vriendin zou wil len gaan, maar in dit voornemen werd gehinderd door het ontbreken van een oppas voor Gerda. Enfin u begrijpt 't, Gerda geniet sinds deze melding in huize Wandelaar een week volpension persoonlijke aan dacht. Bij haar aflevering kregen we de mon delinge garantie dat het hier een deugdzame poes betrof, niet in voor nachtelijke amoureuze avontuurtjes. Slechts een keer in haar 14-jarig be staan was ze volgens haar verzorgster zwanger geraakt, zij 't per vergissing. Arie, daarover nader informerend, vernam dat Gerda op jeugdige leeftijd in een avontuurlijke bui dwars de straat was overgestoken, en een vriend had ontmoet. "Zwarte Arie," luidde zijn naam. De bejaarde dame die ons poes, voed sel en mandje kwam afleveren vertel de dat zij er destijds helemaal geen erg in had gehad (of ze je er bij roepen) en Gerda sinds die tijd allergisch was ge worden voor loslopende katers. Een constatering die bij nadere kennisma king bleek te kloppen. Bij sanitaire stops in onze achtertuin geniet ze af en toe veel belangstelling van de andere kunne, voor niemand toont ze echter interesse. Soms heeft ze een trekje op haar snuit dat diepe minachting lijkt uit te drukken. Gerda's verjaardag wordt jaarlijks op werelddierendag gevierd. De eige naarster heeft dat zo bepaald, vandaar dat Marie er een extra blikje katten voer en een neut melk tegenaan gooi de. "Op Gerda", riep Arie dan ook uit toen de jarige de verjaardagsgeschen ken aan het innemen was. Overigens is het Arie al eerder opge vallen dat je aan een kat nooit kunt zien of er sprake is van vreugde dan wel droefheid. Een hond laat dat wel merken. Toen onze hond nog leefde wist ze van gekkigheid niet hoe vaak ze tegen Arie's lichtgekleurde regen jas moest opspringen wanneer hij thuiskwam. De Super-Cleaner is er wat wijzer van geworden. Bij Gerda kan er geen uitbundig of beleefd goe denavond van af. Nog niet één keer is het tot nu toe gebeurd dat Arie bij thuiskomst ook maar een blik waardig werd gekeurd. "Zit 'm in de leeftijd," vertelde Marie die het voor Gerda opnam. "Katten van die leeftijd slapen 20 van de 24 uur. Niks bijzonders. Doe jij later ook wanneer je negentig bent." Het slaappatroon van Gerda kent nog een schaduwzijde. Arie werd zondag ochtend gewekt door Gerda's scherpe nagels, en vervolgens moest hij toe staan dat ze een wandeling onder het dekbed ondernam, om na verloop van tijd haar kop aan die van Arie te verto nen. Ondanks dit onbeschaamde ge drag heeft Arie langzaam maar zeker een zwak voor Gerda gekregen. Dat zit 'ril in haar intelligentie. In tegenstelling tot veel mensen heeft Gerda reeds langs ontdekt dat de t.v.- ontvanger een nepapparaat is. Zelfs de aanwezigheid daarop van vogels, vissen en honden beroeren Gerda niet. Neem nou bijvoorbeeld wat maandag avond j.1. gebeurde. Per ongeluk was de "Pats-Boem-Show" toegang tot huize Wandelaar verleend. Gerda zag met toegeknepen ogen pre sentator Wil Luikinga en verliet on middellijk haar stoel. Veertien jaar oud, maar dement is ze niet te krijgen. ARIE WANDELAAR. Eemnesserweg 55a 3743 AE Baarn Telefoon 02154 - 1 36 93 Uit het kantoor van de firma S. aan de Industrieweg heeft een onbekende da der vorige week een tas gestolen. C.T. uit Soest deed aangifte bij de politie. De tas was weggenomen uit een niet-afge- sloten bureaulade. In het kader van het Landjuweel Soest 1987 zal de Historische Vereniging Soest op zaterdag 22 augustus een Historische Optocht in Soest organiseren. Op woensdagavond 22 oktober zal er een informatie-avond worden georga niseerd. Meer informatie zult u aantreffen in de uitgave van deze krant vol gende week woensdag. Houdt dus 22 oktober vast vrij in uw agenda. De eerste Friese avond van het winter seizoen 86/87 stond in het teken van Skasterlan. (Joure - Langweer) De krite Frysk en Fnj organiseerde deze avond voor de regio Gooi en Eemland op 3 oktober in Hilversum. Als gast was bur gemeester Marijnen uitgenodigd om voor de ruim 150 aanwezigen iets te ko men vertellen over zijn specifieke stukje Friesland, de gemeente waar elk voor jaar de ballonfeesten gehouden wor den: een spektakel waarvan onlangs de AVRO een verslag op de TV uitzond, reden waarom de zaal rijkelijk versierd was met ballonnen van groot tot zeer groot. Omstreeks kwart voor acht zette het zangkoor o.l.v. Peter de Boorder het Friese volkslied in. Vervolgens bracht de toneelgroep uit Zeist een blijspel op de planken. De komst van Gerrit den Braber, bekend van o.a. "De burge meester is jarig", vormde de aanleiding van een bijzonder intermezzo. Aller eerst verscheen de commissaris der Ko ningin van de provincie Friesland op een groot TV-scherm, waarbij de laatst gehouden ballonfeesten in Joure cen traal stond. Een professioneel scherm bracht daarbij de kleurrijke dia's van dit festijn tot leven. De welbespraakte Ger rit den Braber vroeg ieders aandacht voor de uitzendingen van 9 en 23 okto ber waarbij de eerste burgers van resp. Weststellingwerf, de heer Schurer, en Schiermonnikoog, de heer Boekhoven, te beluisteren zullen zijn in zijn radio programma 'Deburgemeester is jarig". De nog niet jarige burgemeester Marij nen werd daarna het Uleboerd omge hangen als lid van de CLub van 100. Deze club is opgericht om de voorberei dingen van de Friese week in Gooi en Eemnland volgend jaar mei ook finan cieel mogelijk te maken. Hierbij ver lootte de heer Marijnen onder de nieu we leden een ballonvlucht boven Fries land voor twee personen, aangeboden door de gemeente Skasterlan. De wijzers van de klok waren reeds een half uur voor middernacht aangeko men toen het slot van het blijspel inge luid werd. De aanwezigen genoten van een avond vol vuurwerk: even na twaal ven brachten de dames van Spakenburg haring met wittebrood binnen, vanwe ge Leidens ontzet. En met witte broden van het Stoepje en haringen van De Graaf kan je dit gebeuren ook in Spa kenburg vieren, aldus de burgemeester. De standjes in de hal van de zaal geno ten ieders belangstelling waarbij de der de Friese stropdas, naast Gaasterland en Schiermonnikoog nu ook Skaster lan, te koop was. Tot slot werden een aantal natte keeken, ook uit Spaken burg, verloot onder de aanwezigen. Ook deze avond bracht Friesland weer een stukje dichterbij, wat zeker recht doet aan de te houden Frieslandweek in mei 1987. Dan zal in de regio Gooi en Eemland: Soest en Baarn, Bunscho ten/Spakenburg en Eemnes en Hilver sum, het nodige te doen zijn allemaal in het teken van het Friese Noorden. De eerstvolgende avond zal gehouden worden op zaterdag 15 november in Baarn. Op 18 september besloot de gemeente raad een krediet beschikbaar te stellen voor de 2e fase van de heroverweging van de gemeentelijke organisatie. Als gevolg daarvan zal vanaf 1 oktober 1986 gedurende een periode van zes maanden een proef worden genomen met een nieuwe organisatie-vorm op het gebied van de milieu-aangelegen- heden. De hierbij betrokken personen zullen functioneren als één milieu dienst. In die zes maanden kunnen burgers voor alle milie-aangelegenheden te recht in het gebouw van Gemeentewer ken, Lange Brinkweg 77, bereikbaar onder het telefoonnummer van de ge meente Soest: 93422. Soest Pr. Hendriklaan 1 Telefoon (02155) 13807 Steen hof f straat 13a -15, Soest. Telefoon 12132 VAN8TM m BESTEDING MUSICASSETTES PLATEN Van 11 tot en met 19 oktober organi seert de bekende Soester videotheek Silver Star (Dillenburglaan, vlak ach ter Jac. Hermans aan de Van Weede- straat) een speciale week voor de "kleine videokijkertjes": de Kinder video-week. Dat gebeurt met een leu ke aktie, die het jonge volkje ongetwij feld zal aanspreken. De eerste veertig kinderen die in die pe riode een film komen huren verdienen een mooie bouwplaat, waarmee ze zelf Deze week is het nieuwste nummer verschenen van het tijdschrift van de Histori sche Vereniging Soest, "Van Zoys tot Soest". Ook nu weer bevat het aantrekkelijk uitgevoerde geschrift een aantal interessante bijdragen. Zo is er een artikel van G. van Brummelen over de gelijknamige bakkerij in de Ker- kebuurt, van Hans Kraal over het vliegveld Soesterberg, van Jo Hilhorst over "Huys en Hofstede Luchtensteijn te Soest", een samenvatting van de lezing van dr. J.G.C. A. Briels over de invloed van Zuidnederlandse immigranten in de noordelij ke Nederlanden, en een artikel van P.J. van den Breemer over Soesterberg, dat vol gendjaar (1987) anderhalve eeuw bestaat. Ten slotte is er een stuk van de hand van E. Heupers over de kalkbranderij in Soest in het tijdschrift opgenomen. Alle artikelen zijn ook nu weer verlucht met illustraties, kaartjes en foto's. Wie zich ook maar enigszins interesseert voor de historie van Soest - die lang zo arm niet is als sommigen wel eens beweren - zou een exemplaar van "Van Zoys tot Soest" te pak ken moeten zien te krijgen en in elk geval het lidmaatschap van de Historische Ver eniging Soest eens moeten overwegen (slechts 30 per jaar). Het secretariaat van de vereniging is gevestigd aan de Kruisweg 2, tel. 17113. 601£l-951-20 '|9ï 'Pinz isaos iunjju0O|0>iU!/\A 'Z9 P2ej}S0s6j0qj0}S0OS )eBJ)ses6j9qj9tS90S~ hun flitsende "reuze Gobot" kunnen bouwen. De Gobot is een populair fe nomeen sinds zijn verschijning op Sky Channel: het is een robot die in een handomdraai veranderd kan worden in een voertuig. Silver Star "doet" overi gens heel wat aan kindervideofilms. Theo Voorbij van Silver Star: "We zijn de officiële Disney-dealer van Soest. We hebben de meeste Disney-films in voorraad, maar ook de bekende teken- flims van Hanna en Barbera (vooral be kend als de makers van "The Flintsto- nes"), de Gobot-films natuurlijk, en een heel uitgebreid assortiment teken films als Tom en Jerry, etc." Derde film gratis Toch haakt Theo Voorbij graag in op de Kindervideoweek. "Je krijgt wel eens de indruk dat kinderfilms een beetje achtergesteld worden. Daar zouden we graag verandering in brengen." Daar om verbindt Silver Star nog een eigen aktie aan de Kindervideoweek: gedu rende de aktieperiode wordt bij elke twee kinder/jeugd-videofilms - als zo danig te onderscheiden door de sticker - de derde gratis bijgeleverd.Tenslotte kan de jeugd zich ook aanmelden als lid van de Disney Channel Club. Daar zit een wedstrijdje aan vast rond de film "Robin Hood", met kans op een DCC- t-shirt. Het lidmaatschap van de video- club-voor-jong-en-oud wordt beloond met een leuek sleutelhanger van Mic- key Mouse, een origineel Amerikaans Mickey-petje, een poster met alle Dis- ney-figuren, een sticker en een button, dit alles in een leuk koffertje, samen met een clubpasje. Het lidmaatschap kost 29,50 per jaar. Installatiebedrijf j'. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Het bestuur van de Soester Bowling Bond, de vereniging die voor haar ac tiviteiten gebruik maakt van de bow lingbanen in het cultureel creatief cen trum C-drie, heeft met verbazing ken nis genomen van een brief van de di recteur van C-drie, Ernst Dienaar, over problemen met het opbergen van de bowlingballen. Volgens Dienaar kan de SBB vanaf 1 januari geen ge bruik meer maken van de opslag- en magazijnruimte, waar de ballen tot nu toe worden bewaard. De bowlers kun nen inplaats daarvan speciale kastjes huren voor 35 per jaar plus 10 sleutelgeld. Volgens bestuurslid Peter de Leede van de SBB is de bowlkingclub nogal over vallen door de mededeling van Die naar, waarvan het bestuur pas op de zelfde dag op de hoogte werd gebracht als waarop de bowlers dezelfde brief in het informatiebakje bij de bar aantrof fen. Veel bowlers hebben met veront waardiging op de voornemens van de directie van C-drie gereageerd. Dienaar voert als argument aan dat door de toenemende drukte in het cen trum - "het gaat goed met C-drie" - de service voor de deelnemers in gevaar komt. Verder laat hij weten dat de bal len soms "wederrechtelijk" worden ge bruikt. Tenslotte heeft de huishoudelij ke staf de opslagruimte hard nodig. C-drie gaat nu een voorziening aan schaffen zoals die bij andere bowling- centra gebruikelijk is. Bij wijze van proef wordt begonnen met twee kasten met tien opslagruimtes, voorzien van een slot. Als een en ander in een be hoefte voorziet worden er meer kasten aangeschaft. Veurige week zee ik nog in 't Gehannes daa 'k heul niet bie utnieu wepliesie bero kong komme omreje daatter zo'n hoog hek omheejn sting. Loa 'k ter noeng un poar doage loa ter weer us laangest fietse en toeng zaag ik meteejn daatter waat an de haangd te doeng waas. Un heulezooi auto's stinge d'r an de Daalweg en zel- lufs teuge de nenghelling an woare ze 'epaarkeerd. De vlaagge waapperde laanguut in de wingd en ik zaag ok ver sierde slingers haange. Ut leek omtrent wel of ter feest waas. Eerst doch ik daattut pliesiebero aal kloar waas, moar daal zouw daan un baar tochtig gevaal weze, waant d'r zoa- te nog moar aamper mure an vaast. Af- fing, ik wier zo nieuwsgierig daa'k ter ok moar op aafgongD'r liepe wel un heul stel tute rongd moar niemaangd zee d'r waat vaan toen 'k d'r bie gong stoan. Ik dee net of daa 'k d'r niet waas, incognito zaa'k moar zeige en zo kon'k aallus mooi zien. De heule gemeengteroads- vergoardering waas ter omtrent bie me- koar en effe loater kwaam verdeed de baarregemeester d'r ok nog an. Ze haadde met de bouw ut hoogste pungt veur mekoar 'ekrege en daat wier noeng 'evierd. Metpaannebier, moardepaan- ne woare d'r nog niet en 't bier wel en ik doch daat de bouwvaakkers ut leste spul 't belaangriekste vongde. Ongze baar regemeester zee daattut moar goed waas, daat de gemeengte zellufde cengte haad veur'eschote waangt awwe noeng nog in de Hoag haadde stoan bedele daan waas ut heule plaan niet deur egoan, vaanwege de aalsmoar vaader heersende bezuniginge. En metplaanne die niet deurgonge hewwe op Soest aal enig ervoaring. Moar 't waas aallemoal moar net op ut raangdje aaf 't Het ok heul waat voete in de nengoarde 'ehaad veurdaat ter un spoai in de grongd gong. En d'r ben d'r ok heul waat uut de grongd 'ekomme ajje aal die zaangdho- pe ziet. Moar goed. ut begint ter noeng op te lieke. De pliesie haad d'r mooi weer bie en 't waas niks kouwd, moar we krege wel paannesoep met aarte en daat vin 'k un oardig gemeengtegeboar, waant vaan goeie soep lus ik wel paap. Je moch over aal vrie rongdkieke en je kong aal met de traap noar de hoogste etoage en doar hadde ze denk' dan ut hoogste pungt évongde. 't Waas ming veuls te hoog en omdaat omtrent heul Soest zaa- chiesan wel weet daa'k baang veur hoogtevrees ben, ben 'k moar in ut soep terrein ebleve. Zo he'k ok nog un blik in de aarres- taangtecelle maagge gooie. Die woare nog laang niet kloar, dus ik kaang niet zeige of daatter aal T. V. koabels in loa- ge, moar die zaalle wel tegeliek met de telefoonanslutinge d'r in komme. Nog un joartje deur mulle en 't heule spul vaan ongze pliesie stoat te pronk en daan vroag ik me eige aaf waat of ter wel op de ploats vaan 't ouwe bero zaal kom - me. 't Liekt me un stukkie te groot veur snackbaarre, moar 't zouw netuurlijk wel paasse zo vlaak bie ut stoation. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige, daa'k vin daattut zo ongderhaang tied wordt veur ming om un kaampaanje veur un nieuw roadhuus op te staarte. 't Pliesiebero hek veur mekoar 'ekrege moar zo'n roadhuus wordt voortemee un veul grotere klus. Daat kost me wel un poar joargaange gehannes! Hannes van de Neng Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-1 01 15 COMPUTERSUPPLIES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten Onzuiver en gezocht Het bestuur van de SBB zegt de argu menten van Dienaar nogal onzuiver te vinden. "Nog nooit hebben onze leden iets gemeld van 'wederrechtelijk' ge bruik." Ook het argument van ruimte gebrek komt het bowlingbestuur "ge zocht" voor: "Onze ballen beslaan slechts een bijzonder kleine oppervlak te in dit voor onderhoudsdoeleinden bestemde kamertje." Het SBB-bestuur is niet bijster ingeno men met wat C-drie "in ruil" voor het ontnemen van de opslagruimte aan biedt. "De minder bemiddelde bowler, die niet over een auto beschikt, mag voortaan wekelijks zijn vijftienponder aan het stuur van zijn fiets meevoeren, tenzij hij bereid is een safe te huren." Men vraagt zich verder af waar de nieu we voorziening met beperkte capaciteit een plaatsje moet krijgen: "Toch niet in ons oude ballenkamertje?" Het SBB-bestuur zegt pijnlijk getroffen te zijn door de aankondiging van Die naar. "We krijgen regelmatig van die briefjes, zoals bijvoorbeeld ook de aan- konidiging van de verhoging van de prijzen per 1 januari met drie procent. Een procent voor de BTW, dat begrij pen we nog, maar de twee procent voor de "prijsindex", dat spreekt ons minder aan. En nu worden we weer voor een fait accompli gesteld," aldus De Leede. De bowlingbestuurders stellen zich op het standpunt dat het C-drie vrij staat om een safe aan te schaffen, "echter met behoud van een 'onveilig maar koste loos kamertje' ten behoeve van de SBB. Als enige niet-gesubsidieerde medebe woner, die een fikse bijdrage levert aan de exploitatie van het C-drie-gebeuren, kan men ons toch wel vier vierkante meter afstaan zonder het onderste uit de kan te krijgen?" Het SBB-bestuur heeft zijn leden intus sen opgeroepen te laten weten hoe zij erover denken. "Dit om eventuele kromme situaties te voorkomen, voor dat u wederom in de 'verhoogde' prij zen gaat vallen." Bestuurslid Peter de Leede merkt in dit verband op het "hoog tijd te vinden eens met het be stuur van het cultureel creatief centrum van gedachten te wisselen".

Soester Courant | 1986 | | pagina 13