KINDER BOEKEN E Anke Buitenhuis wint Duitse t.v.-quiz Uitbundige viering van de Kinderboekenweek VwlM^anl- dloJmdm Herfstpracht (3) iqae J Soest 50 Jaar geleden stAAApels f3,50 f 1,50 WOENSDAG 8 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 15 'Einer wird gewinnensucces voor Soesterse 'Procedurefout' ter discussie in ABZ Aanleg honk/softbalaccommodatie staat weer op losse schroeven Veel nieuws voor Neerlands Hoop A.SÊÜ WEERD TUIN-ADVIESCENTRUM 't vaarderiwocft voor doe-het-zelvcrs wHk Cantatedienst in Pauluskerk Baarn 8 t/m 18 oktober EXTRA AANBIEDING John Rowe Townsend FIJNE KINDERBOEKEN EN NATUURLIJK ALLE BEKROONDE BOEKEN IN VOORRAAD VOOR BOEVEN EN BOEVENVRIENDJES: 3, S fbij ExcluSRoekh^i!l; [JbrtfJL-j VOOR DE KLEINSTE BOEFJES: Libris. De Complete Boekhandel. De Vrije Teugel: nu een volwassen kinderboerderij 9 Oktober 1936 26 10P|egeVen Voor "Ei"« gewinnen*, een Duitse televisie quiz. Dneeneenhalve dag geleden was ze het feestvarken na- Sini'dien isïe^voo^AnkeR^"t'1'h,l'-a,I,-'>' ^presenteerde quU had gewonnen. Sindsdien is het voor Anke Buitenhuis uit Soest een gekkenhuis geweest. Bijna overal werd ze herkend ;en als de telefoon al stil stond werd ze door famihe ën vrienden hennnerd aan haar 'Sieg' op het Duitse televisienet. Een ëëëderdë voordeur en een woonkamer vol met bloemen kenmerken de werkelijkhëid 'Einer wird gewinnen', een co-produc- ow pi uuilt- tie van de Hessischer Rundfunk en een Oostenrijks televisiestation, wordt on geveer vijf keer per jaar uitgezonden. De deelnemers komen uit acht verschil lende landen. De quiz bestaat uit drie ronden. Allereerst moeten de kandida ten vragen beantwoorden over uiteen lopende onderwerpen. Anke Buiten huis moest bijvoorbeeld haar kennis van folklore en mode gebruiken om de eerste ronde te overleven. In het tweede gedeelte was het deelnemersveld gehal veerd. Anke Buitenhuis moest verder samen spelen met de Zweedse deel neemster. Anke beantwoordde de vra gen terwijl de Zweedse via behendig- heidstesten de punten alsnog kon bin nenhalen wanneer Anke het juiste ant woord schuldig moest blijven. Anke verzamelde voldoende punten om de laatste ronde te halen. Hierin gingen 'de lichten uit en de spotten aan', net zoals we gewend zijn van de vroegere quiz 'Een van de acht' van Mies Bouwman. Omdat Anke Buitenhuis alle drie vra gen goed wist te beantwoorden werd ze uitgeroepen tot winnares van 'Einer wird gewinnen'. Ze werd er 8.000 Duit se marken rijker door. Koffers dragen "Ik heb helemaal niet staan springen en juichen. Pas later heb je door dat je ge wonnen hebt", zegt de Soester winna res die het deelnemen belangrijker vond dan het winnen. "Het leukste was datje als acht mensen uit acht landen bij elkaar komt, en het blijkt gelijk te klik ken. Het was erg gezellig, we hebben al lemaal meegedaan zonder enige rivali teit. Er was een gezonde inspanning", aldus de bij ziekenhuis Zonnegloren werkzame Anke Buitenhuis. "Het ging allemaal soepel en geolied, ook al zijn er geen echte repetities geweest. We heb ben vrijdagavond wel even gekeken naar de locatie. Hans Joachim Kuhlen- kampf kende ons nog niet voordat we voor de eerste keer het podium opkwa men. Hij had alleen maar geoefend met studenten om op de hoogte te zijn van de quiz zelf. De quiz was overigens voor de helft een showprogramma. Rein- hard Mey trad op, er was Chinese acro batiek en toneel en dans." Anke Buitenhuis is de eerste Neder landse die de quiz van de Hessischer Rundfunk gewonnen heeft. En dat heeft ze moeten weten. Direct na de uit zending werd ze bestormd door foto grafen, journalisten en andere aanwezi gen. Tijdens de terugreis werd ze op het vliegveld van Stuttgart aangesproken door volstrekt onbekenden, die haar op de televisie hadden gezien. "Ze wilden zelfs m'n koffers voor me dragen", ver telt Anke Buitenhuis nagenietend van haar succes. In Hilversum werd ze op het treinstation opgewacht door onge veer twintig collega's, die haar bedol ven onder de bloemen. Thuis werd ze opgebeld door familie, vrienden, oude bekenden en een mevrouw uit Wasse naar. Ze had de quiz gezien en vond het zo leuk dat een Nederlandse gewonnen had, dat ze het telefoonboek pakte en alle Buitenhuizen in Soest opbelde tot dat ze Anke te pakken had. Anke Buitenhuis. De lang begeerde aanleg van een honk/softbal-accommodatie op het sportcomplex aan de Koningsweg staat duidelijk weer op losse schroeven nu het College van B. W. de begro tingspost daarvoor heeft onderge bracht op het lijstje van "voorlopig ge schrapte investeringen". Omdat de Sportstichting onlangs al haar fiat aan de aanleg heeft gegeven is een merk waardige situatie ontstaan, zoals de wethouder van Financiën, Jan Menne, toegaf bij de presentatie van de begro ting. Bij de procedure is duidelijk iets mis ge gaan; de gang van zaken zou dan ook aan de orde komen tijdens de vergade ring van de commissie Algemene Be stuurszaken, maandagavond j.1. Alles draait om de vraag hoe het te verklaren is dat het bestuur van de Sportstichting - onder aanvoering van VVD-wethouder Günther Plomp - zonder voorbehoud akkoord is gegaan met de aanleg van het honkbalveld (alsmede de aanleg van twee kunstgrasvelden voor de hockey club), terwijl de wethouder als lid van het College van B. W. toch al op de hoogte moest zijn van het feit dat het College, althans in meerderheid, had besloten de uitgavenpost voorlopig van de begroting af te voeren. Boekhandel, bibliotheken, scholen en C-drie hebben elkaar, wat de viering van de jaarlijkse Kinderboekenweek betreft, gevonden. Nieuwe uitgaven, een dagelijks voorleesprogramma, op stelwedstrijden, jeugdtoneel en tal van andere aktiviteiten maken van de Kin derboekenweek een uitbundig feest. Feest, ook en vooral, in Hartje-Zuid waar de meest complete boekhandel van Soest, Van de Ven heel nadrukke lijk aan de tiendaagse aandacht schenkt. Onderstaande uitgaven zijn er tussen een aanbod van honderden an dere boeken verkrijgbaar. Titel: 'Druk-uit-en-Speel' Auteur: Rod Campbell Uitgever: De Eekhoorn Een nieuwigheid voor peuters in de aanloop naar lezen. In "Druk-uit-en- Speel" moeten vooraf handelingen worden verricht om plaatjes en letters te ontdekken en er een onderlinge relatie in te vinden. De vraag of 't zal werken is niet te beantwoorden. Grappig en aan trekkelijk is het in ieder geval wel. Titel: Peter en de Wolf Auteur: Loriot Uitgever: Ploegsma Zelden kreeg ik een boek onder ogen waarin uitleg en toegang tot muziek op zo'n voortreffelijke wijze in woord en beeld werd uitgelegd. Peter en de Wolf, door geen zichzelf respecterende mu ziekleraar op school onbesproken gela ten, is een muzikaal meesterwerk van Serge Prokofjev. In een kinderlijk vrije vertaling van Loriot en mooi geïllu streerd door Jörg Müller maken auteur en illustrator duidelijk welke instru menten in dit werk de rol op zich nemen van dieren en mensen. Een uitgave die op een hoogst verantwoorde en artistie ke wijze de fantasie van kinderen prik kelt en de toegang tot het fenomeen klassieke muziek ontsluit. Van harte aanbevolen. Titel: Het olifantenfeest Auteur: Paul Biegel Uitgever: Holland Geen nieuwe uitgave, wel een die meer dan de moeite waard is nog eens onder de aandacht van een jeugdig publiek te worden gebracht. De tekst van Paul Biegel, de zwart-wittëkeningen van Babs van Wely vormen een twee-een heid die van dit boek iets uitzonderlijks maakt. Wellicht daarom op weg, om na de toekenning in 1974 van een Zilveren Griffel, een klassieker te worden. De meest fantastische gebeurtenissen in de dierenwereld worden er levensecht be schreven en getekend. Een voorlees boek waarmee ouders en grootouders zich onsterfelijk maken. Titel: Het Wolkenschip fft3743 Auteur: Paul Biegel Uitgever: Holland Eveneens een Paul Biegel/Babs van Wely productie. Inhoudelijk minder le vensecht, maar zich wel afspelend in een wereld waarin uitsluitend kinderen kunnen leven: de sprookjeswereld. Mensen en dieren spelen ook daarin de hoofdrollen. Smakelijke verhalen die vertellen over het heerlijkste eten, de mooiste vissen de grootste reuzen. Ge serveerd met een zeer poëtisch sausje. Moet smaken voor jong en oud. Titel: Meester Pompelmoes gaat uit vissen Auteur: Hans Andreus Uitgever: Holland Meester Pompelmoes is in de leeswe- reld van kinderen een begrip geworden. In "Meester Pompelmoes gaat uit vis sen" een verzameling van de beste ver halen die in de bijna klassiek geworden Pompelmoes-serie verschenen. Een bundel vol tot de verbeelding spreken de verhalen. Origineel van inhoud. Even geestig geschreven als speels gete kend. Titel: Blij dat ik vrij Auteur: J. Gale Uitgever: Ploegsma In Nederland mag dan alles vijftig jaar later gebeuren, wat sexuele voorlich ting betreft gaat deze uitspraak zeker niet op. De Ploegsma-uitgave van "Blij dat ik vrij" is er een bewijs van. Het is bedoeld voor jongeren vanaf veertien jaar en ouder, samengesteld als een seksgids voor jongens. Daarin duidelij ke informatie over alles wat met seks te maken heeft. Geen moraliserende be togen, slechts een geslaagde poging om over dit onderwerp duidelijkheid te verstrekken. Een opzet waarin men is geslaagd. Alle facetten van seks worden volwaardig en met respect besproken. Blijft over de vraag of het publiek waar voor het geschreven werd er rijp voor is, dan wel het zal afdoen met "niets nieuws onder de zon". Mogelijk dat ou ders en opvoeders, die hun kinderen nog voorlichten, aan "Blij dat ik vrij" een goede gids hebben. Lr# kunt u gedurende twee jaar inruilen voor een ender sie raad met grotere ol meerde re briljanten. ASp-briljanten zijn geslepen en werden voor u geselecteerd door ervaren vakmensen. Het ASp-certificaat biedt u dan ook een waardevolle garantie. SOESTERBERGSESTRAAT16 - SOEST - TELEF. 02155- Zowel bij het bestuur van de Sportstich ting als bij de honk/softbalclub De Knickerbockers en de Mixed Hockey club is na de besluitvorming in het stich- tingbestuur op z'n minst de verwachting gewekt dat "het er nu eindelijk van ging komen". De wethouder kon zelf niet aanwezig zijn bij de vergadering van de commis sie ABZ; hij maakt samen met Sport stichting-directeur Hilhorst een reisje door de Sovjet-Unie. Erik van Dorresteyn 'wM 3 medewerker 't Vaarderhoogt J In deze tuintip-reeks van gewassen die in onze tuin kunnen bijdragen tot een kleurige herfst besprak ik al een aantal gewassen met een fraaie herfstkleur en een serie dankbare besdragers. Op die besdragende plan ten wil ik ditmaal verder ingaan. Een heel mooie bes- vrucht geeft de bekende en toch nog te weinig toege paste druif (Vitis vinifera), die naast het feit dat het een goede gevelbedekker is na enkele jaren ook flink vrucht kan dragen. De druiventrossen en met name de blauwkleurende kweekvormen zijn een lust voor het oog in het najaar, vooral in combinatie met de vaak ook prachtige herfstkleuren van het blad. De druif wordt in de praktijk echter veelal puur aangeplant voor de consumptie en wordt er geheel voorbijgegaan aan het decoratieve aspect. Op eenzelfde manier kunnen we natuurlijk denken aan de sierwaarde van bramen (al of niet doornloos) appel en perebomen (vooral de fel gekleurde vruchten). Sie- rappels zijn ook zeker niet weg te denken in dit jaarge tij. De vaak kleine bomen/grote struiken heben in het vooijaar al een prachtige bloei vertoond en hangen nu vol met kleine appeltjes in diverse maten en kleuren naar gelang de kweekvorm. Malus 'Liset' bijv. heeft purperrode appeltjes van 1 cm. doorsnede en Malus 'Golden Hornet' heeft goudgele appels van zo'n 2-3 cm. Een zeer uitgebreid geslacht van besprodukten wordt gevormd door de Cotoneaster (of rotsmispel) ze ko men voor in zowel bladhoudende als bladverliezende uitvoering, zowel opgaand als bodembedekkend van groeiwijze. Erg dankbare Cotoneasters zijn bijv. C. dammen 'Coral Beauty' en C. horizontalis. Eerstge noemde is wintergroep en produceert na de bloei veel al een flinke hoeveelheid dikke oranjerode bessen, die afhankelijk van de winter en de daarmee samenhan gende vogelvraat wel tot de volgende bloeiperiode (mei van het volgende jaar) aan de struik kunnen blij ven. De normale groei is weelderig bodembedekkend, maar ook de bekleding van muren, schuttingen en zelfs pergola's behoort tot de mogelijkheid. In de laatste ge vallen zullen we de plant zo nu en dan de nodige steun moeten geven. C. horizontalis is bladverliezend, bloeit rose-rood en geeft ook een niet geringe hoeveelheid herfstvruchten, die echter eerder door de vogels wor den genuttigd. Deze Cotoneaster is overigens dezelfde plant die al sinds mensenheugenis uitverkoren is onder de vensterbank te mogen vertoeven las gevelbedek king. De rotsmispel kent ook geënte treurvormen die op diverse stamhoogten worden gekweekt. De afhan gende takken met bessen vormen een sieraad in elke tuin. Mooie en heerlijk geurende herfstvruchten worden voort-gebracht dor de Japanse sierkweek, die in het vroege vooijaar in allerlei prachtige kleuren bloeien kan. De bladverliezende struik gaat na de bloei over tot de vorming van wat rimpelig uitziende vruchten die rond deze tijd hun heldergele kleur aannemen. De vruchten zijn wrang van smaak en niet geschikt voor directe consumptie. Ze zijn echter heel geschikt ter de coratie op de fruitschaal, waarbij ze hun heerlijke geur verspreiden. Ook kunnen ze verwerkt worden tot jam of gelei. De europese kardinaalsmuts, een grote struik of kleine boom, is gedurende de zomer een onopvallende plant. Pas tegen begin september beginnen de vruchten te kleuren en valt het gewas juist extra op. Het zaadom hulsel van de op een kardinaalsmuts gelijkende vrucht is namelijk felrose van kleur met oranje. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 14152 Op zondag 12 oktober a.s. wordt tij dens de cantatedienst in de Pauluskerk te Baarn uitgevoerd Cantate 56 "ïch will den Kreuzstab gerne tragen", koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v Hans Linnartz. De dienst wordt geleid door ds. J. W. Huisman uit Baarn en begint om 19.30 uur. Het schipperslandje Een lekker spannend jeugdverhaal waarin boeven worden ontmaskerd en een vijftig raadseTwordt Hei SchipptTS-iantije opgelost. en bovendien: GRATIS: de extra dikke kinderboeken molen, een gids boordevol informatie over jeugdboeken (met prijsvraag) GRATIS: ballonnen GRATIS: sprookjes prentenboek Voor deze Kinderboekenweek schreef Karei Eykman dit spannend boek voor speurneuzen met illustraties van Alex de Wolf en foto's van Louis Lemaire. bij aankoop van een kinder- of jeugdboek Zolang de voorraad strekt. f8,95 na de Kinderboekenweek. Het boeven ABC werd van illustraties en tekst voorzien door Joost Rietveld In oktober krijgt het kinderboek de aandacht die het verdient. Daarom bij LIBRIS een speciale uitgave van deze belangrijke engelse auteur. bij aankoop van een kinder- of jeugdboek Zolang de voorraad strekt, f3,50 na de Kinderboekenweek Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Tel. 12419 I BONT en O LEDERWAREN Laanstraat 35 - Baarn Tel. 02154-1 2726 Na grootscheepse verbouwing Je zou kunnen zeggen dat de kinderboerderij De Vrije Teugel een volwassen boerderij is geworden, zij het natuurlijk voor kinderen. Het opvangcentrum aan het Vedelaarpad heeft na een grootscheepse verbouwing in het hoofdgebouw een totaal nieuw gezicht gekregen. In het afgelopen jaar gaf de gemeenteraad het groene licht voor een krediet van 163.500 gulden. De opknapbeurt van de kin derboerderij is het geld dubbel en dwars waard geweest, zo blijkt uit een verras sende inspectieronde. Op zaterdag 11 oktober wordt de nieuwgeboren kinder boerderij feestelijk heropend door wethouder Frans Kingma van welzijn. "Het is een grote vooruitgang" zegt di- Van den Berg de nieuwe toiletten, ter wijl hij in bijzondere mate content is over de c.v.-installatie. Aan het tijdperk van de warme lucht-blowers is daarmee een einde gekomen. "Gelukkig wel," vindt Van den Berg, "want iedere keer als een deur werd geopend ging er veel warmte verloren." Het grotere podium in de ruimte zal naar zijn mening goed benut kunnen worden. Daarnaast zal de vereniging De Vrije Vogels, die vorig jaar van C-drie naar De Vrije Teugel verhuisde, meer mogelijkheden hebben voor het houden van vogeltentoonstel lingen en andere clubevenementen. De grote zaal van de kinderboerderij kan in tweeën worden 'gesplitst' met een schuifwand, zodat kleinere aangelegen heden in een gepaste sfeer kunnen ver lopen. Wethouder Kingma opent aanstaande zaterdag om één uur 's middags de ver nieuwde kinderboerderij. Daarna volgt een rondleiding voor alle aanwezigen. Tussen drie en vijf uur worden verschil lende kinderactiviteiten gehouden, 's Avonds vieren alle medewerkers en ex- betrokkenen van De Vrije Teugel de volwassenheid van de kinderboerderij. Het nieuwe interieur van de Kinder boerderij. recteur Leo van den Berg over het re sultaat van wat hij noemt 'een giganti sche klus.' Een periode van acht weken intensieve werkzaamheden heeft een flink aantal voordelen opgeleverd. Leo van den Berg somt ze op: "De vloer, de toiletten, de c.v.-installatie, het dak, het tegelpad naar de schuur, de electrische bedrading en de schuur zijn totaal ver nieuwd. Deze renovatie viel onder het groot onderhoud van de kinderboerde rij en dat was ook nodig. We hebben nu één grote ruimte, die enorm van pas komt bij de theatervoorstellingen. Ook bij schoolreisjes, we hebben vaak groe pen van tussen 40 en 150 kinderen, kunnen we veel plezier beleven aan de ruimte. We krijgen ook ander schoolbe zoek, bijvoorbeeld zoals bij de tentoon stelling van Jan Klaassen. Die komt in december terug in verband met het suc ces van de vorige keer. Op zaterdag vie ren we de verjaardagen van de kinderen die hier komen. Dat loopt altijd storm en dus hebben we ook in dergelijk ge vallen behoefte aan een grote ruimte. Vooral in de winter wanneer je niet zo snel meer buiten gaat spelen." Tijdperk Eén van de grootste voordelen vindt De drukte aan de Beckeringhstraat Verleden week Maandag heerschte er aan de Beckeringhstraat no. 9 een bui tengewone drukte. Op bevel van hoogerhand werd hier een familie welke ge vormd wordt door man en vrouw, eenige kinderen en een ouden oom, wegens huurschuld het huis uitgezet. Des avonds reeds waren zij door een aantal communisten weer met hebben en houden in het huis teruggebracht. Vrijdag 2 Oct. werden de bewoners echter opnieuw op straat gezet. Dit gebeuren was voor eenige communistische elementen aanleiding om een smaadschrift te laten rondstrooien en in de brievenbussen te deponeeren. In dit smaadschrift, welks opschrift luidde "Moord is erg, maar huisuitzetting is erger," werd op grove wijze de Woningbouwvereen. "Patrimonium" aange vallen. Ook werd wethouder Gasille hierin genoemd als zijnde de aanstoker tot deze onredelijke handelwijze. Aan de bevolking van Soest werd hierin me degedeeld, dat de familie, een woning van de Chr. Ver. "Patrimonium" bewo nende, door langdurige werkloosheid gedwongen was huurschuld tot over de 300,— gestegen en zou de familie de inmiddels verminderde huur steeds overbetaald hebben, om zoodoende de schuld langzamerhand af te doen en althans zijn goede wil te toonen. De Chr. Woningbouwvereniging zou op eigen initiatief en op aandringen van Weth. Gasille desondanks de bewoners op grove wijze op straat gezet hebben en nadat „goede kaboutertjes" hen weer in de woning hadden doen terugkee- ren, Vrijdag eigenmachtig weer de fam. aangevallen hebben, waarbij de vrouw aangegrepen werd, op den grond viel en overstuur raakte. Enige schimpende uitdrukkingen aan het adres der „fijne christelijke broeders" besloten het ge heel. Men achtte het echter verstandiger, het schrijven maar anoniem te teeke nen. Onverwijld hebben wij geïformeerd naar de ware oorzaak van het gebeurde. Hierbij bleek, dat de zaken wel wat verdraaid waren weergegeven. De Wo ningbouwvereeniging „Patrimonium" is een Rijksinstelling. De huren hiervan moeten regelmatig afgedragen worden aan het Rijk. De gemeente is, na het Bestuur van Patrimonium, hiervoor aansprakelijk. Reeds meerdere malen had de Officier van Justitie aangedrongen op onderzoek naar de zeer vele ach terstallige huren in onze gemeenten. Het bestuur der Woningbouwerver. stel de zich daarna op de hoogte van de stand van zaken. Met het oog op de moeilij ke tijden werd er uiterst coulant opgetreden. Slechts degenen, die in staat wa ren tot betalen en het niet deden, ontvingen waarschuwingen. Degene, die de grootste schuld had en de eene na de andere waarschuwing on beantwoord liet en bovendien niet betaalde, hoewel het hem mogelijk was zulks te doen, was de genoemde familie. Enkele gevallen werden tenslotte voor den kantonrechter gebracht, welke gelastte, dat fam. na een laatste waar schuwing uit de woning gezet moest worden. Zulks geschiedde, maar een 40- tal partijgenooten zetten fluks alles weer in de woning terug, terwijl de man af wezig was. Vrijdags begaven zich echter twee bestuursleden van Patrimonium opnieuw naar de Beckeringhstraat, teneinde op last van den Officier van Jusititie weer tot uitzetting over te gaan. De politie, die hierbij aanwezig behoorde te zijn, was niet aanwezig, zoodat de bestuursleden alleen aankwamen. Zij werden op zoodanige wijze ontvangen en aangegrepen, dat zij genoodzaakt waren zich te verweren, waarbij genoemde vrouw op den grond terecht kwam. Gehavend en gewond moesten beide heeren tenslotte de vlucht nemen. De politie heeft deze zaak van mishandeling echter in handen en zal nader onderzoek doen. Maandagmiddag is tenslotte de kogel door de kerk gejaagd. De inspecteur van politie met een zestal agenten zetten de woning af, waarop een vijftal gemeen te-werklieden onder toezicht van een opzichter de woning opnieuw ontruim den. Deze werd daarna van nieuwe sloten voorzien en vervolgens dicht gespij kerd. Men zag nu blijkbaar in, dat geen verdere tegenstand hielp en schikte zich er in. Het hoofd van 't gezin was ditmaal zelf niet aanwezig, daar hij op het politiebureau ontboden was en aldaar vastgehouden werd. Weer was een groot aantal partijgenooten op de been, doch hun verzet be perkte zich tot schelden en schimpen. Het rijwiel van den dag De arrestaties van fietsendieven blijken nog steeds onvoldoende te zijn ge weest. Telkens worden te goed van vertrouwen zijnde burgers verrast door het stelen van zijn karretje. Dat er nog menschen zijn, die hun fiets zonder slot er op voor een huis zetten, is eigenlijk verbazingwekkend. Vrijdagavond was G.H. alhier de ongelukkige. Hij had zijn fiets gezet tegen een winkel in de Koninginnelaan en toen hij buiten kwam, bleek een ander er al op te zijn weggereden. Hetzelfde overkwam Zondagavond v.d. L., eveneens uit Soest, die zijn kar retje geplaatst had tegen café "De Gouden Ploeg" aan de Torenstraat en ge zellig binnen zat, terwijl men zijn fiets meenam. Ook werd gelijktijdig van een andere fiets een rijwielmerk gestolen. Nogmaals - men zij op zijn hoede!

Soester Courant | 1986 | | pagina 15