1CE ROGKY 1 B2S3SSI Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Fa. L. Kuyer PAGINA 16 )0 uur 2477 ind jur. WOENSDAG 8 OKTOBER 19Sfi SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 Kleurwedstrijd Hartje-Zuid Ten behoeve van brede aanpak College van B. W. bij aanbieding begroting: 'Met nieuw élan en optimisme problemen overwinnen' Diefstal uit auto Boomkwekerij Tuincentrum Tuinaanleg en onderhoud Demian Kwintet in kasteel Groeneveld Mum Te huur bij: Nieuwe opzet AROS-programma Zonnegloren Kinderboerderij De Vrije Teugel Voor sparen geldt: jong geleerd is oud gedaan Advocaat: 'Politie zette arrestantonder druk' Verdachte van verkrachting meisje om privé-omstandigheden vrij Ruilbeurs PZV 'Eemland' Brouwer teams overklassen Overvecht ZAALVOETBAL Wisselbeker bleef in Soest HOCKEY Soester viertallen in bridgecompetitie BRIDGE Videorecorder gestolen 0038 9 Vorige week vond in het hart van Hartje-Zuid-het pleintje aan de Zuidpromenade - de prijsuitreiking plaats van de grote kleur wedstrijd, die de winkeliers van Soest-Zuid tijdens de Oostenrijkse Week hadden georganiseerd. Het was de voorzitter van de jury, Hetty ralkema, die de prijzen uitreikte, daarbij geholpen door Viviënne Wollenberg. De winnaars kregen behalve een mooi ca deau, variërend van een horloge tot een zaklantaarn en van een puzzel tot een figuurzaagset, ook een consumptie bij 't Pleintje. Er blijkt een gemeentelijke werkgroep in het leven geroepen te moeten wor den om te zijner tijd een gericht ont- wikkelingssamenwerkingsbeleid te kunnen voeren. Die conclusie wordt althans getrokken in een voornota over dit politieke vraagstuk binnen de gemeente Soest. Het particulier initia tief moet daarbij een voorname rol gaan spelen, terwijl de taak van de ge meente een ondersteunende en stimu lerende moet zijn. Dit laatste omhelst vooral financiële hulp, ongeveer 25.000 gulden op jaarbasis, en ambte lijke ondersteuning in de vorm van vergaderruimten en materiaal. De verantwoordelijkheid voor de acti viteiten op het gebied van ontwikke lingssamenwerking wordt gedragen door de particuliere groeperingen bin nen de gemeente. Het initiatief voor de ze activiteiten moet komen vanuit de bevolking en kan alleen succes hebben door een actieve participatie van plaat selijke groepen en personen. Bij het ontwikkelen van activiteiten op het ge bied van ontwikkelingssamenwerking is het de bedoeling zoveel mogelijk ge bruik te maken van de onder de Soester bevolking aanwezige kennis op dit ge bied. Pas in tweede instantie wordt, in dien noodzakelijk, advies ingewonnen bij instanties buiten de gemêéhté Sóèst. Volgens de voornota moesten de geïn teresseerden, dat zijn de groepè'n dië al activiteiten ontplooien, met de ge meente in overleg treden om mee te denken in een beleid. In de gemeente üjn inmiddels dertien kerken, scholen en instellingen en groeperingen bereid bevonden te participeren in het algeme ne overleg. Het zijn zes basisscho len,vijf kerkelijke instanties, het Kon- takt der Kontinenten en de Derde We reld Groep Soest. Ze zijn allemaal op een geheel eigen wijze bezig met ont wikkelingssamenwerking. De scholen zijn bijvoorbeeld actief in verschillende projecten. Die kunnen te maken heb ben met het adopteren van een kind in de Derde Wereld of inzamelingsacties voor de zending, die het geld gebruikt voor de financiering van hulpprojecten. Ook verschillende kerken zijn op een soortgelijke wijze actief, terwijl de Der de Wereld Groep Soest intussen grote bekendheid geniet voor de inspannin gen ten behoeve van Rwanda in Afrika. Om een zo breed mogelijke aanpak van het ontwikkelingsprobleem te kunnen realiseren, lijkt het gewenst een nieuwe werkgroep te formeren van vertegen woordigers van de groeperingen die momenteel al hulp aan de Derde We reld bieden. Samen moeten zij vaststel len of er in de Soester samenleving vol doende basis is om iets aan ontwikke lingssamenwerking te doen. Vervol gens moet men de taken van de te vor men werkgroep op schrift stellen, waar na de werkgroep kan worden gevormd. De gemeenteraad moet dan wel de no titie ontwikkelingssamenwerking heb ben vastgesteld. Het is wenselijk dat de werkgroep een zo breed mogelijke doelsteling krijgt. De Soester samenleving moet daarin zo goed mogelijk vertegenwoordigd zijn. De werkgroep kan dan aan het werk gaan en een werkplan opstellen. Een bewustwordings- en voorlichtingspro gramma staan nu al op het verlanglijst je. Indien de gemeenteraad accoord gaat met liét werkplan ïs het de taak van de werkgroep dit plan uit te voeren. In een later stadium kan de werkgroep eventueel de vorm van een stichting aannemen. Voorlopig zal er dus nog veel en breed gediscussieerd worden over de samenstelling, de taken en de werkwijze van de werkgroep. Wanneer dat allemaal achter de rug is, is op dit moment niet te overzien. Het is daarom met betrekking tot de ontwikkelingssa menwerking te hopen dat instanties als de Derde Wereld Groep Soest, scholen en andere groeperingen ondertussen met hun werkzaamheden doorgaan. 'Het begin van een nieuwe raadspe- realisme schraal wordt wanneer het niet meer de spanning met het ideaal kan verdragen." Na deze enigszins bevlogen inleiding volgt een in het algemeen gortdroge op somming van beleidsontwikkelingen en -voornemens, waarover tijdens de be grotingsbehandeling in de diverse raadscommissie - maandag 20 en dins dag 21 oktober a.s. - al dan niet uitge breid gesproken zal worden. 'Praten met B. W.' Op bestuurlijk gebied komt het College met enkele noviteiten, zoals de verbete ring van de kontakten met Soesterberg over Soesterbergse zaken, waaraan B. W. vorm en inhoud hopen te geven door tweemaal per jaar in Soesterberg een bijeenkomst te houden onder het motto "Praten met B. W." Verder staat er voor volgend voorjaar een proef op het programma met het openstellen van het gemeentelijk IN- FO-centrum aan de Steenhoffstraat (tegenover het gemeentehuis) op de wekelijkse (vrijdagse) koopavond. Een andere maatregel tot verbetering van de "klantgerichtheid" van het ge meentelijk apparaat is de wijze van af handeling van brieven van burgers. Wie een brief schrijft aan het gemeentebe stuur krijgt voortaan niet alleen een be richtje van ontvangst, maar ook zoveel mogelijk mondelinge of schriftelijke in formatie over de vermoedelijke behan- delingsduur en de naam van de ambte naar tot wie men zich om inlichtingen kan wenden. In het kader van de her overwegingsoperatie ("om de afdoe ningssnelheid te bevorderen") wordt de voortgangscontrole door het manage ment geïntensiveerd en wordt een ka der-opleidingsprogramma ontwikkeld, "gericht op bevordering van een klant gerichte cultuur". node brengt nieuw élan met zich mee. Na een vrij lange periode van schijn baar onbegrensde groeimogelijkhe den - de jaren '60 en '70 - en als reactie daarop een onder invloed van de eco nomische neergang hier en daar op duikend doemdenken - begin jaren '80 - is een fase aangebroken waarin met realiteitszin wordt gewerkt aan handhaving van wat waard is om be houden te blijven en tegelijkertijd nieuwe beelden van een gewenste toe komst worden gevormd." Dat schrijft het College van Burge meester en Wethouders van Soest in de aanbiedingsbrief bij de begroting 1987, een soort "Soester Troonrede" dus, waarin de uitwerking wordt aangege ven van het beleidsprogramma waar mee het gemeentebestuur de raadspe riode 1986-1990 is ingegaan. Het pro gramma-akkoord tussen de verschil lende Soester politieke partijen, dat als beleidsprogramma is vastgesteld, is van die realiteitszin een voorbeeld, menen B. W. "Dit schept Verwachtingen en wekt tot optimisme. Dit dient ons inziens ook de instelling te zijn waarmee de problemen - en de omvang en de ernst daarvan zijn niet gering, met name in financieel op zicht - onder ogen worden gezien en worden aangevat," aldus het College. "Met deze instelling, waarvan op zich zelf een positieve werking uitstraalt, zijn we ervan overtuigd dat de proble men zullen worden overwonnen en me de vorm kan worden gegeven aan de ge wenste toekomst." Emoties Burgemeester en Wethouders stellen daarbij vast dat dat niet zonder span ningen zal gaan. "De gezamenlijke in spanning dient erop te worden gericht deze spanningen te beheersen, zodat ze kunnen worden aangemerkt als een functioneel kenmerk van een levendige lokale democratie, waarin niet alleen ruimte is voor rationele overwegingen maar ook voor het uiten van emoties." Spanningen zullen er ook zijn als gevolg van de afstand tussen de werkelijkheid en het ideaal, voorspellen B. W. "Ook deze spanningen kunnen naar onze mening positief worden gewaar deerd, als het besef aanwezig is dat elk Vrijdagavond heeft een onbekende da der aan de Bosstraat de radiocasset- tercorder gestolen uit de auto van J. de B. uit Soest. Het apparaat had een waarde van 2250 gulden. De B. deed aangifte bij de politie. Wij verrichten alle tuinwerkzaamheden. Wij leveren alle materialen voor de tuin. Berkenweg 38 - Baarn Tel. 02154-16994 b.g.g. 13077 In de Hasselaerzaal van kasteel Groe neveld in Baarn wordt op zaterdag 11 oktober een concert gegeven door het Demian Kwintet. Het muzikaal en semble zal composities van Britten, Mozart en Brahms ten gehore bren gen. De aanvang is om 20.15 uur. Het Demian Kwintet werd in 1979 op gericht. Het bestaat uit Jan Pauls Tave- nier, Nelleke Scholten (beiden viool), Julie Barnes, Matthijs Bunschoten (Beiden altviool) en Maarten Mostert (cello). De klarinettist Winny Pollart verleent medewerking aan dit concert. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de receptie van kasteel Groeneveld en kunnen tele fonisch gereserveerd worden (02154- 20446). Hij koml oog in oog met z'n meest gevreesde tegenstander. Hel gevecht De coach van Rocky, Apollo J (reed, 11 dood Hij is op J genadeloze wijze afgeslacht door f een computer-getrainde f vechtmachine uil de Sovjet-linie, j Ivan Drago. I Als Rocky een en ander verneemt I wordt hij nog slechts beiield door I één gedachte.- wraak! f In hel veeleisende klimaat f van Siberie bereidt hij zich f alsnog voor op hel gevecht J van i'n leven leemt door m aak! ich fl Natuurlijk op lijp VWINER HOME VIDEO JL. Op VHS, Betamax en Philips 2000 SILVER STAR VIDEO Dillenburglaan Met ingang van vorige week (1 oktober) heeft de AROS - de Algemene Radio Om roep Soest - het programma in ziekenhuis Zonnegloren nieuw opgezet. De patiën ten zijn daarvan inmiddels door middel van een programmablad op de hoogte ge steld. De programmaleiding wil in het vervolg graag mensen uitnodigen om in het infor matieprogramma van donderdagavond iets te komen vertellen dat voor de luiste raars interessant is, bij voorbeeld iets over een vereniging of een leuke hobby. Daarnaast bestaat op zondagmiddag de mogelijkheid om telefonisch groeten over te brengen aan de patiënten. Wanneer men tussen 14.00 en 15.00 uur naar de stu dio belt (tel. 20420), wordt er een afspraak gemaakt voor een later tijdstip op die zondagmiddag - tussen 15.00 en 16.30 uur - waarop men een groet kan overbren gen of een plaat kan aanbieden aan iemand die in Zonnegloren verblijft. Het programmaschema van de AROS ziet er als volgt uit: Maandag 15.00-16.30 uur: Gevarieerd prQgramma 20.00-21.30 uur: Live programma met verzoekplaten Dinsdag 15.00-16.30 uur: Herhaling verzoekplatenprogramma van maandagavond 20.00-21.30 üur: "De AROS Klassiek" Woensdag 15.00-16.30 uur: Nederlandstalig programma 20.00-21.30 uur: Live programma met verzoekplaten Donderdag 15.00-16.30 uur: Herhaling verzoekplatenprogramma van woensdagavond 20.00-21.30 uur: "Soestergloren" en "Informatief'; live programma met informatie over Soest, cultuur, sport, muziek en het ziekenhuis Vrijdag 15.00-16.30 uur: Herhaling van het donderdagavondprogramma met o.a. "Soestergloren" en "In formatief' 20.00-21.30 uur: Musical, opera, operette Zaterdag 9.00-10.00 uur: Gevarieerd programma: Nederlandstalig, Country Western en cabaret 11.00-12.00 uur: De AROS praat met... (een bekende Soester) 15.00-16.30 uur: Live programma met verzoekplaten 20.00-21.30 uur: Herhaling verzoekplatenprogramma van zaterdagmiddag Zondag 10.00 uur: Kerkdienst (via lijn 4) 15.00-16.30 uur: Live programma met verzoekplaten; mensen bellen naar de studio en groeten de patiënten (tel. 20420) 20.00-21.30 uur: Herhaling van het zondagmiddagprogramma Voorbereiding Landjuweel Gildedag in rianten zullen meer dan 600 wedstrij- volle gang 111 Gilden hebben zich inmiddels aangemeld voor Gildedag op 6 seplember 1987 Afgelopen week heeft de eerste werk bespreking plaatsgevonden van de verschillende commissies die zich be zighouden met de organisatie van de Gildedag in het kader van het Landju weel Soest 1987. Bij deze bijeenkomst waren aanwezig vertegenwoordigers van de Noordbrabantse Federatie van Schuttersgilden de Kring Land van Cuyk en van het Groot Gaesbeeker Gilde uit Soest. De vertegenwoordigers vanuit Brabant kwamen naar Soest om kennis te maken met de omgeving waarin het evenement zal worden gehouden. 60 Commissiele den namen aan de werkbespreking deel, meet voornaamste onderwerp de verdere commissie-indeling en het af ronden van de voorbereidingen. De be langstelling voor dit evenement is van uit Brabant zeer groot. Inmiddels heb ben 111 gilden zich aangemeld.. Ver wacht wordt dat het aantal inschrijvin gen tot boven dan 130 zal stijgen. In de optocht zullen ongeveer 3500 deelnemers van de 111 guldem meelo pen. Deze deelnemers zullen ook op treden in een massale opmars op het Gildeterrein de Blaak aan de Ferdinand Huycklaan. Over de dag verdeeld zul len een groot aantal wedstrijden wor den georganiseerd zoals schietwedstrij den, trommen, klaroenblazen, vende len, standaardrijden en dansgroepen. Buiten het schieten in verschillende va- den moeten worden afgewerkt. Hier voor zullen een groot aantal juryleden moeten worden ingezet. Het belooft voor het publiek een mas saal en zeer kleurrijk geheel te worden. Ook zal er een tentoonstelling worden ingericht van gilde-attributen waarbij vele historische artikelen zullen worden ingebracht. Tot nu tpe schreven reeds in: vendelen: 220 individuelen en 81 groe pen; trommen: 240 individuelen en 44 groepen; klaroenblazen: 25 individue len en 6 groepen; standaardrijders: 30. Zaterdag 11 oktober Vanaf 15.00 uur zijn kinderen van 4 t/m 12 jaar welkom op hun kinder boerderij. Zij worden deze middag ver wend mét snoep en limonade nadat ze gekeken hebben naar het theaterstuk "'s Nachts leven poppen". Ook wordt er vanmiddag geschminkt en spelletjes gedaan. En de ezelkar rijdt met kinde ren ritjes in de wijk. Alle aktiviteiten zijn gratis om de kinderen eens lekker in het zonnetje te zetten na zo'n lange wachttijd. Herfstvakantie Vijf dagen lang veel te doen op de kin derboerderij. In verband met kinder boekenweek wordt op dinsdag 14 okto ber 's morgens een boevenspeurtocht gehouden, 's Middags kunnen kinderen meedoen aan de taaldrukwerkplaats. En uiteraard hebben kinderen hun ei gen inbreng bij de aktiviteiten. Woensdag 15 oktober Als afsluiting van de kinderboeken week komen bekende strip- en verha- lenfiguren op de kinderboerderij. Ze ker komen Jip en Janneke, Tante Sido- nia en Pipi Langkous. De kinderen kun nen kennis maken en samen met deze figuren een toneelstuk maken. Mis schien wordt dat wel net zo mooi als het stuk dat 's middags wordt opgevoerd: 'Tsjomp, Tsjomp en de verdwenen let ters.' Een spannend verhaal over een ja loerse boekenwurm, die stiekum alle boeken opeet. Donderdag 16 oktober: Eeri dag vol verrassingen. In ieder geval komen er clowns en worden kinderen zelf ook clowntjes. Het wordt een vrolijke dag vol verras singen. Vrijdag 17 oktober 17 Oktober noemen wij bakkers dag. Vekleed als bakkers kunnen kinderen op het vuur hun eigen brood bakken. Uiteraard maken we ook andere hapjes. Deze vier dagen beginnen om 11.00 uur 's ochtends en duren tot 16.00 uur in de middag. Als je wilt mee- eten tussen de middag betalen kin deren 2,50 per kind (wij zorgen voor broodjes) en anders betaal je 1 gulden per dag. Let op: naast het programma dat wij aanbieden, kun nen kinderen dieren kijken en voe ren; er worden ritjes met de ezelkar gemaakt en zijn wij altijd bereid om op zelfverzonnen aktiviteiten van de kinderen in te gaan. Zaterdag 18 oktober: Drie jarige kinderen met hun vriendjes komen feesten. Maar er kunnen nog meer kinderen bij. Ook als je niet jarig bent, ben je van harte welkom om koekjes te bakken; geschminkt te worden; een ritje met de ezelkar te maken etc. Entree voor niet-jarigen: slechts 1 gulden. Dat het niet plezierig is om volwasse nen van dienst te zijn bij het zo goed mogelijk afhandelen van hun financië le zaken, zult u mij niet horen zeggen. Maar ik moet bekennen dat jeugdige bankcliënten bij mij altijd wat extra enthousiasme oproepen. Het is nu eenmaal leuk om te zien hoe kinderen met een mengeling van trots en span ning aan de balie hun spaarpot legen om dat geld op een spaarrekening te laten zetten. Zo komen ze al jong op speelse wijze in aanraking met het belang van sparen. Een belang dat best eens mag worden benadrukt op een moment dat de spaarweek (dit jaar van 13 tot en met 17 oktober) aanstaande is. Bij de bank spa ren is een manier om je geld veilig te be waren en het levert rente op. Je hebt wat acher de hand als je voor onverwachte uitgaven wordt geplaatst. Door regel matig (bijvoorbeeld automatisch) te sparen, breng je een grote aankoop dichterbij. Bovendien vinden veel men sen het een plezierig gevoel dat ze een bedrag dat op een spaarrekening is ge zet, niet zo gemakkelijk zullen uitgeven. Het spreekwoord 'jong geleerd is oud gedaan' geldt zeker voor sparen. Kinde ren leren het nut van sparen en het om gaan met geld het beste als ze er in de praktijk mee omgaan. Die mogelijkheid krijgen ze door het openen van een Tie nerrekening. Dat is in de eerste plaats een spaarrekening, maar het is ook mo gelijk om er bijvoorbeeld de clubcontri butie of het abonnement voor een jeugdblad mee te betalen. Ouders kun nen het kind machtigen om zelfstandig over hun rekening te beschikken. Een Tienerrekening kan geopend wor den door de jeugd van 10 tot en met 14 jaar en kan maximaal doorlopen tot de betrokkene 18 wordt. Op de 15e ver- ontvangt de rekeninghouder van de bank een aardig cadeautje, na melijk een premie van 5% met een ma ximum van 25,- per deelgenomen spaaijaar. Er zijn meer spaarvormen die zich spe cifiek richten op jeugd en jongeren. Zo is er het Kinderspaarplan dat met name bestemd is voor ouders en grootouders die hun (klein)kinderén een leuk be drag willen meegeven als ze zelfstandig worden. Tieners kunnen lucratief sparen op een Zilvervlootrekening. Om het sparen te stimuleren geeft de overheid onder be paalde voorwaarden een premie van maar liefst 10%. Samen met de rente van de bank kan het eindbedrag dus aardig oplopen. Op de Zilvervlootreke ning mag jaarlijks maximaal 480,- worden gestort; meer sparen is uiter aard mogelijk via andere spaarvormen. Naast de speciafieke jeugdspaarvor- men kent de bank een pakket aan ande re spaarmogelijkheden. De keuze van de juiste spaarvorm wordt met name bepaald door de mate waarin men over het tegoed wil beschikken. Geld dat men ieder moment weer nodig kan heb ben moet niet voor langere tijd worden 'vastgezet'. Kortom: het spaardoel is be palend voor de spaarvorm. De hoogte van de rente houdt direct verband met de gewenste beschikbaar heid van het geld. Over het algemeen kan de bank minder doen met geld dat u direct kunt opvragen en dat komt tot uitdrukking in het rentepercentage. Wie de komende spaarweek naar de bank komt om de spaarvorm te kiezen die het best bij de persoonlijke omstan digheden past, mag naast een goed ad vies en gunstige voorwaarden ook nog een aardige attentie verwachten. De Rabobankadviseur De veertigjarige Soester die onlangs door de politie werd aangehouden op verdenking van de verkrachting van een 3-jarig meisje, is wegens "privé- omstandigheden" door de Utrechtse rechter-commissaris op vrije voeten ge steld. Over die omstandigheden is van justitiële zijde geen verdere informatie verstrekt. Wel speelt een rol dat er naar het oordeel van de rechter-commissaris geen aanleiding is tot vrees voor herha ling. Dat is vorige week bekend gemaakt door de persofficier van justitie in Utrecht, mr. R. Behling, die daarmee berichten tegensprak als zou de vrijla ting iets te maken hebben met het cel lentekort. Volgens de advocaat van de Soester, mr. O. Meijer, heeft de man het misdrijf weliswaar na het eerste verhoor door de politie mondeling toegegeven, maar al leen omdat men hem - aldus de raads man - "onder zeer zware druk heeft ge zet". Een schriftelijke bekentenis heeft de verdachte dan ook niet onderte kend. Volgens de advocaat moet ernstig reke ning worden gehouden met het feit dat de man al geruime tijd overhoop lag met de familie van het meisje, dat in de directe omgeving van zijn huis woont. Zoals bekend is de verdachte in vrijheid gesteld, op voorwaarde dat hij zich in de periode tot aan het proces niet in Soest zal ophouden. De politie van Soest heeft met grote te rughoudendheid gereageerd op de ver klaring van de advocaat. "Het is aan justitie om te oordelen over de wijze waarop de politie haar werk verricht." De zaak is vorige week ook doorge drongen tot buiten Soeswt. Met name een groot landelijk ochtendblad heeft veel aandacht aan het geval besteed. Op Zaterdag 18 oktober organiseert de postzegelvereniging "Eemland" te Soest een ruilbeurs in de kantine van de handbalvereniging BDC aan de Birk- straat-hoek H. Blaeckweg, van 10.00- 16.00 uur. Toegang gratis. Naast de mogelijkheid tot onderling ruilen, kopen, verkopen van zegels, poststukken e.d., of het van gedachten wisselen over filatelistische zaken, kan men bij de aanwezige handelaren aller lei filatelistische artikelen kopen. Te vens kan men alle informatie krijgen over de vereniging. PZV Eemland is, sedert de oprichting in 1969, uitgegroeid tot een bloeiende vereniging met ca. 700 leden. Iedere tweede woensdag van de maand wordt er vergaderd in "De Soester Duinen", welke vergaderingen gekenmerkt wor den door hun prettige sfeer en interes sante lezingen. Dit wordt bevestigd door een gemiddeld ledenbezoek van 110 per avond. Een belangrijke pijler van de vereniging is het goed georganiseerde en landelijk vertakte rondzendverkeer. Brouwer trad met een gehandicapt team in het strijdperk tegen Garage Overvecht. Zonder de geblesseerde spelers Chiel Struyk, Hendrik Jan de Boer en Willem de Vries werd de derde competitiewedstrijd met 3-5 gewon nen. In een goede gespeelde en boeiende partij hielden beide partijen elkaar in evenwicht. De debuterende Bram v.d. Munt stelde Fred van Zanten in staat 1-0 te scoren. Na de 1-1 stand was het wederom Bram v.d. Munt die goed voorbereidende werk deed. Arie Postuma profiteerde hiervan en bracht Brouwer op een 2-1 voorsprong. Pauzestand 2-2. Arie Pos tuma verzette veel werk en zorgde met drie gave treffers voor de overige Brou wer doelpunten. Garage Overvecht kon nog eenmaal te- genscoren. Brouwer 2-G. Overvecht 3: 6-1 In de eerste helft waren beide téams re delijk aan elkaar gewaagd. Brouwer hield via een goed keepende Bert Lüschen de verdediging gesloten. Ga rage Overvecht kon met zijn vele scho ten de goede richting niet vinden. Na voorbereidend werk van Richard de Bruin zorgde Bert Huisman voor 1-0, terwijl Jan Hoefman het tweede doel punt scoorde. Overvecht kwam even terug en bracht de ruststand op 2-1. Na de rust drong Overvecht fel aan en zette Brouwer onder druk. Uit een snel le uitval via Ed Brouwer zorgde Joop Pouw voor 3-1. Het verzet van Over vecht was daarmee gebroken. Brouwer profiteerde hiervan, en hield de verdediging gesloten. Door Jan Hoefman, Richard de Boer en Ed Brouwer werd de eerste winst veilig ge steld. Programma: Vr. 10 okt., 20.00 uur op het KNVB sportcentrum Zeist ESS Brouwer 3 - Krooster Boys 4 Vr. 10 okt., 22.00 uur, in het Dorpshuis te De Bilt FAK 4 - ESS Brouwer 4 Ma. 13 okt., 19.30 uur in de Jan Wever hal te Zeist Krooster Boys 4 - ESS Brouwer 4. In het weekend van zaterdag 27 en zon dag 28 september werd in Doorn het jaarlijkse familiefeest, de 24 uurs-race gehouden. Een grote familie-reünie van zwemploegen die zelf (nog) niet over een overdekte accomodatie be schikken en hiervan in Doorn gebruik mogen maken. Een zeer vermoeiende bezigheid zowel voor de zwemmers zelf die regelmatig uit hun warme bed het "koude" water in moeten alsmede voor alle tellers, ouders, leiding en hulp krachten waarvan de meeste de volle 24 uur in touw zijn. Het enthousiasme is echter zo groot dat alle vermoeidheid na een nacht weer slapen vergeten is en de plannen voor het volgende jaar al weer op tafel komen. De Duinkikkers werden ook deze maal winnaar van de wisselbeker door met een ruime voorsprong van 3 km. de race in haar voordeel te beëindigen. Vanaf het eerste uur werd een voorsprong op gebouwd die ze niet meer uit handen gaven, alhoewel de ploeg van Woest- duin die meer ouderen kon inzetten, toch heel erg dichtbij is geweest. Na 24 uur zwemmen was de uitslag een totaal aantal km. van 325,775 waarvan: le De Duinkikkers met 86,675 km. 2e Woestduin met 83,525 km. 3e Larsheim met 77,975 km. 4e De Blauwe Schuur met 77,600 km. Uitslagen van de zaterdag 4 oktober gespeelde competitiewedstrijden Jongens: SCHC Al - Soest Al 9-0 Soest A2 - Baarn Al 2-4 Shinty A2 - Soest A3 8-0 Soest BI - Leusden BI 2-9 Soest B2 - Be Fair B2 6-1 Soest B3 - Amersfoort B3 I.W. 2-0 Hoevelaken BI - Soest B3 2-3 Gooische C3 - Soest Cl 1-7 Soest C2 - Loenen Cl 1-5 Kampong Dl - Soest Dl 0-5 Soest D2 - Laren D2 1-9 Be Fair D2 - Soest D3 1-0 Meisjes: Laren Al - Soest Al 9-2 Shinty A2 - Soest A2 4-0 Soest A3 - Hoevelaken Al 0-4 Amersfoort A3 - Soest A4 4-2 Soest BI - Hilversum BI 1-8 Leusden B3 - Soest B2 9-1 Soest B3 - Almere BI 0-1 Be Fair Cl - Soest Cl 6-0 Soest C2 - Laren C3 4-0 Soest C3 - Montfoort C2 0-9 Voordaan Dl - Soest Dl 4-1 Loenen Dl - Soest D2 4-0 Soest D3 - Leusden D3 5-0 Uitslagen zondag 5 oktober 1986: Heren I - Culemborg 6-1 Heren II - Huizen III 5-1 Heren III - Almere II 2-2 Heren IV - Kampong XVII 3-2 Heren V - Kampong XV 1-2 Veteranen A - Gooische B. 1-4 Veteranen B - Leusden C 0-0 Veteranen C - Be Fair B 0-0 Dames I - Huizen 0-0 Dames II - Echtrop III 1-0 Dames III - USHC VI 0-7 Dames IV - SCHC VIII 0-0 De bridge-viertallencompetitie van het district Gooi- en Ommeland is van start gegaan. Er zijn nu twee rondes ge speeld. Deelgenomen wordt door alle drie de Soester bridgeclubs met in totaal 19 viertallen: ONI met acht, Eemland met zes en Soest met vijf. Duidelijk meer dus dan vorig seizoen, hetgeen voor wat betreft Eemland en Soest on getwijfeld te danken is aan het feit, dat toen enkele viertallen wisten de pro moveren. ONI, alleen had in 1985-'86 een wat minder gunstig seizoen, maar komt toch weer met acht viertallen uit. Het gedegradeerde tweede viertal doet het nu beter en staat in eerste klasse B mo menteel met 39 punten op kop. ONI 1 heeft in IA 37 punten, staat op gedeel de 3e en 4e plaatsen. Ook ONI 3 speelt in de eerste klasse (D), maar staat daar na twee ronden zevende (van de acht). ONI 4 staat zevende in IIG, ONI 5 vier de in IIC en ONI 6 heel fraai tweede in IIE. ONI 7 en 8 spelen in de derde klas se en staan er beide voorlopig goed voor: ONI 7 derde in III B en ONI 8 zelfs eerste in III D. Eemland De Eemland-teams staan er in het alge meen zwak tot matig bij, met uitzonde ring van Eemland 7 dat in III K heel fraai op kop gaat met 42 punten. Eem land 1 en 2 spelen in de tweede klasse en staan respectievelijk vijfde en achtste. De drie tweede-klasse-viertallen be reikten na twee ronden een gedeelde 6de en 7de, een zevende en een vijfde plaats. Eemland 6 staat in m D zeven de. Soest Soest tenslotte heeft drie viertallen in de tweede klasse; daarvan staat Soest 2 met 34 punten het best: op de derde plaats in II E. Soest I staat vijfde in IIB en Soest 3 helaas achtste in U A. Soest 4 deelt met 25 punten in de derde klasse D de vijfde en zesde plaats en Soest 5 staat, na een knappe 22-8 zege op BBC 6 nu met 28 punten op de zesde plaats in III K. Uit een apparatuurwinkel aan de Van Weedestraat heeft een onbekende da der vorige week een complete video recorder weggehaald. De heer E.E. deed aangifte bij de politie. De schade bedraagt zo'n 2000 gulden.

Soester Courant | 1986 | | pagina 17