Les van fos-Ja spas fes LaLl/^ BEBIHSBEa ïbiiNNENkuis ®**ee keizer kampioen 1986 C dC 'Zwaluw' MoLOS Warme Bakkersloop groot succes PAGINA 18 WOENSDAG SOKTÖBFr]^' SPORT SQESTER COURANT SPORT PAGINA 19 DUIVENSPORT Kampioenschappen P.V. 'Soest' 1986 verkeersschool Soester tenniskampioenschappen TENNIS Comfort classique. Opnieuw 6-4 zege voor Shot Voleern uit Eemnes te zwak voor SoVoCo-Stam 2 SoVoCo-Stam verslaat Thornax in eigen huis VOLLEYBAL 'Te koop' in plaats van kentekenplaten: proces-verbaal ATLETIEK Damesploeg A.V.Pijnenburg 6e op Ned. kampioen schappen 4x15 km. Beukendal De Bunt C-drie Selby 2 keer gevloerd Evenementenprogram ma A.V.Pijnenburg '86 najaar 4 x 15 km in Utrecht Ton Plekkepoel kampioen 86 bij autocross-team "De Flinstones" Heren Smeeing/BDC beginnen zaalseizoen prima! Laatste loodjes zomercompetitie h.s.v. De Snoekbaars Kings Road Riders derde in Valleibokaal Scrabble-Soest 3 entevrij! nieuwe ■ïgenaar ker dan laagste s. Want de t/m 3 finan- kt voor ï'.OOO,-. op een muil 4) zen zijn k, ten. 'igingen houden. Voor de leden van bovengenoemde vereniging behoort het wedvluchtsei zoen 1986 weer tot het verleden. Op het programma stonden 10 africh- tingsvluchten vanuit het binnenland en 32 wedvluchten vanuit het buitenland De totale lengte van het vluchtpro- gramma bedraagt bijna 10.000 km. en om deze afstand te overbruggen had den de snelste duiven ruim 131 uur no dig waardoor zij op een gemiddelde vliegsnelheid van ruim 76 km. per uur uitkomen. In totaal werden er door de leden van seizoen 25.273 duiven ingekorfd. Voor africhting werden er 5.179 duiven mee gegeven en op de wedvluchten werden 20.094 duiven ingetekend. Ook dit sei zoen zij de eerste prijzen weer redelijk verdeeld gewonnen. Van de 48 inkor- vende leden wisten 15 verschillende le den hun naam minimaal eenmaal bo venaan de uitslag te krijgen. Het succes volste was H. de Bree met zeven eerste prijzen, op afstand gevolgd door J. P. Stam met vier eerste prijzen. J. van de Brakel Zoon en B. Roest wisten ieder driemaal een eerste prijs te winnen ter wijl J. v.d. Belt, A. de Bes, R. v.d. Mast, en R. G. Voskuilen dat tweemaal wis ten te klaren. Van E. v.d. Brakel, R. de Bruin, R. van Egdom, R. Eimers, A. van Ginkel, Comb. H. Nap en Joh. Schimmel stond de naam eenmaal bo venaan de uitslag. Het vitesse kampioenschap werd dit seizoen wederom door J. v.d. Brakel Zoon gewonnen. Het aangewezen kampioenschap vitesse was voor H. Woudstra Op de midfond presteerden de duiven van H. de Bree het beste en dat leverde hem het eerste hokkampioenschap midfond. Het aangewezen midfond kampioenschap was voor B. Roest. Ook op de fondvluchten vlogen de dui ven van H. de Bree van voren en op dit onderdeel werd hij eveneens eerst hok- kampioen. Het aangewezen kampioen schap fond was voor K. de Jong. Generaal kampioen oude duiven werd H. de Bree.. Het aangewezen generaalkampioen- schap oude duiven werd gewonnen door R. v.d. Mast. Bij de jonge duiven won J. P. Stam het eerste kampioenschap. Het aangewezen hokkampioenschap jonge duiven werd gewonnen door J. van Dijk. Op de navluchten vlogen de duiven van H. de Bree het sterkste en behaalden het eerste hokkampioenschap na- vlucht. Het aangewezen kampioenschap na- vlucht werd gewonnen door A. de Bes. Met een onderbreking van 'éen seizoen werd H. de Bree voor de vijfde maal in successie le Generaal Kampioen van P.V. de "Zwaluw". Ook het eerste generaal kampioen schap aangewezen eiste H. de Bree voor zich op en mag zich daardoor Keizer Generaal van de P.V. de "Zwaluw" Soest noemen. Bij de jeugdleden was het wederom R. van Egdom die zich de meerdere toon de over J. de Beer en daarmede Jeugd kampioen werd. De koppelkoersen werden gewonnen door het kwartet A. de Bes, K. de Jong, J. Duijst en J. Kanters. De ViBra-wisseltrofee Wordt dit jaar uitgereikt aan de heer J. P. Stam als win naar van het grootste verenigingscon cours. De Hendenkingstrofee gaat weer voor een jaar J. v.d. Brakel en Zoon. De wisseltrofee bij de jeugd werd voor de tweede keer gewonnen door R. van Egdom. Bij de meerdaagse concoursen werd driemaal Wuustwezel gewonnen door R. Voskuilen. Viermaal Duffel: J. van de Brakel Zoon. Driemaal Strom- beek: het jeugdlid R. van Egdom. Tweemaal Noyon: H. de Bree. Drie maal Venette: K. de Jong. Tweemaal Orleans: A. de Bes. Op zaterdagavond 18 oktober a.s. zul len kampioensprijzen aan de prijswin naars worden uitgereikt. Vitesse onaangewezen: 1. Hornsveld- v. 't Net. 2. Z. v.d.Esschert en Zn. 3. E. Veerman. Aangewezen: 1. Z. v.d. Esscherten Zn. 2. H. v. Essen. 3. D. Huisman. Duif: 1. Z. v.d. Esschert en Zn. 2. H. v. Essen. 3. E. Veerman. Midfond onaangewezen: 1. Horns- veld-v. 't Net. 2. Comb. Vogel. 3. D. Huisman. Aangewezen: 1. Hórnsveld-v. 't Net. 2. Comb. Vogel. 3.P.. Ljmper,^, Duif: 1. Hornsveld-v. 'tNet. 2. P. Lim- per. 3. Z. v.d. Esschert en Zn. Fond onaangewezen: 1. M. Monsjou. 2. Comb. Mol en Zn. 3. Hornsveld-v. 't Net. Aangewezen: 1. Comb. Mol en Zn. 2. M. Monsjou. 3. G. H. v.d. Broek. Duif: 1. M. Monsjou. 2. M. Monsjou. 3. D. Huisman. Totaal oud aangewezen: 1. Hornsveld- v. 't Net. 2. P. Limper. 3. Z. v.d. Es schert en Zn. Aangewezen: 1. Hornsveld-v. 't Net. 2. Z.v.d. Esschert en Zn. 3. Comb. Vogel. Duif: 1. Z. v.d. Esschert en Zn. 2. E. Veerman. 3. Hornsveld-v. 't Net. Jonge duiven onaangewezen: 1. Hornsveld-v. 't Net. 2. Comb. Vogel. 3. Z. v.d. Esschert en Zn. Aangewezen: 1. E. Veerman. 2. Hornsveld-v. 't Net. 3. A. A. de Kruyf. Duif: 1. E. Veerman. 2. Hornsveld-v. 't Net. 3. Hornsveld-v. 't Net. Natuur onaangewezen: 1. Comb. Vo gel. 2. Hornsveld-v. 't Net. 3. Z. v.d. Es schert en Zn. Aangewezen: 1. Hornsveld-v. 'tNet. 2. Comb. Mol en Zn. 3. P. Limper. Duif: 1. Comb. Vogel. 2. Comb. Vogel. 3. Hornsveld-v. 't Net. Generaal onaangewezen: 1. Horns- veld-v. 't Net. 2. Comb. Vogel. 3. Z. v.d. Esschert en Zn. 4. P. Limper. 5. E. Veerman. Generaal aangewezen: 1. Hornsveld- v. 't Net. 2. Z. v.d. Esschert en Zn. 3. Comb. Vogel. 4. Comb. Mol en Zn. 5. P. Limper. Keizerkampioen: 1. Hornsveld-v. 't Net. A.N.W.B. erkend VAN LENNEPLAAN 47 - SOEST - TELEFOON 02155-16621 Het wedstrijdcomité heeft de organi satie achter de rug. Op 5 oktober wa ren alle finales in Soesterberg,waar aan het einde de prijzen, wisselbekers en cheques werden uitgereikt. Na een kort woord van de voorzitter van het comité kreeg de voorzitter van 'Soest-Zuid/, de heer P. ten Hove, de mogelijkheid alles en iedereen te be danken. Hierna reikte de burgemeester mr. P. Scholten de prijzen uit aan de vele win naars: H.E. B: 1. Stef Koppenaal (LTC). 2. Marten Jonkheim (S-Z). D.E. B: 1. Liset v.d. Kolk (LTC). 2. Li- sette Schoenmaker (S.B.). H.D. B: 1. Franco v. Asch/Robert Jan Bilderbeek (S.Z.). 2. John v. Hars kamp/Calvin Cabega (Harskamp). D.D. B+C: 1. Liset v.d. Kolk/Joiselle v.d. Kolk (LTC), eerste B poule. 2. Ja- net Luten/Bep ter Meulen (LTC) eer ste C. G.D. B: 1. Jane Brouwer/Edwin Baan (Z-Z) LTC). H.E. C: 1. Migiel de Bruin (LTC). 2. Mare Jan Ros (LTC). D.E. C: 1. Lisette Schoenmaker (S.B.). 2. Joiselle v.d. Kolk (LTC). H.D. C: 1. Henk Evelaar/Robert Mee- der (S-Z). 2. Edwin Ros/Bart Schnei- der (LTC, S-Z.). uba r (S-Z). 2. Edvs r (LTC S-Z.). G.D. C: 1. Barbara Winter/Mare Jan Ros 'LTC). 2. Bep ter Meulen/Rob Westland (LTC). H.E. Dl: 1. Rick Wouters (S-Z). 2. Casper Hamersma (LTC). D.E. Dl: 1. Andrea v.d. Hoek (De Geeren). 2. Esther v.d. Bolt (LTC). H.D. Dl: 1. Mark v. Beusekom/Joop v. Koop (LTC). 2. Henk v. 't Klooster/ Robin Renooy (S-Z). D.D. Dl: 1. E. v.d. Bolt/Maijolein Vis ser. 2. Andrea en Inge v. Vuuren. G.D. Dl: 1. Leonie Hofkes/Edwin Groart (LTC). 2. Sonja Hooyer/Peter Huizinga (S-Z). H.E. D2: 1. 1. Tsi Tsu Mok (S.B.). 2. Bert Visser (S-Z). D.E. D2:1. Ankv. Groningen (S-Z). 2. Aafke Slichtenbree (LTC). H.D. D2; 1. Henk Rouwhorst/Ton de Lange (S-Z). 2. Cor Heemskerk/Jan v. Kooy (LTC). D.D. D2:1. Jane Brouwer/Joke Sevin- ga (S-Z). 2. Helen Bokma/Marijke Al- ders (LTC). G.D. D2: 1. Lammy Nijhuis/Henk Rouwhorst (S-Z). 2. Elly Huizinga/ Paul Nijhuis (S-Z). Recreanten, alleen gemengde dubbels. De eerste twee uit iedere poule speel den na acht partijtjes van drie kwartier een echte finale. Poule A: 1. Kuus - Stam (LTC). 2. v.d. Bolt - v.d. Bolt (TOSS). Poule B: 1. Hekman - v. Tol (S-Z). 2. v.d. Putten - Koehof (TOSS). Poule C: 1. Schipper - Overbeek (S-Z). 2. Moonen - Moonen (TOSS). Poule D: 1. Den Blanken - Den Blan ken (Harskamp). 2. v. Dijk - v. Dijk (S.B.). Poule E: 1. Kudders - Kievits (TOSS). 2. Rijks - Rijks (Harskamp). Poule F: 1. Vreeswijk - Vreeswijk (TOSS). 2. Jansen - v.d. Dijssel (TOSS). Bij de wedstrijden zijn plm. 240 partijen gespeeld en bij de recreatie meer dan 400 van drie kwartier. klassiek: Mollerusstraat 7 3743 BW Baarn tel. 02154-12797 Een goeie stoel is uw vriend. Hij draagt uw vermoeide lichaam komfortabel en behaaglijk. Zijn solide konstruktie kan tegen uw stootje en zijn stijlvolle karakter geeft een vertrouwde sfeer aan uw interieur. Zo'n goeie vriend kies je toch heel zorgvuldig? K DE BOER EN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTERIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR Ook de afgelopen week bleven wonnen meeste Shotteams. Het le herenteam won van NMB/VDO 1, terwijl het 2e herenteam in Enschede met 6-4 van DTS won. Het 3e en 4e herenteam ver sterkten hun kopposities. Verlies was er voor de landelijke jeugdteams van Shot. Senioren: Shot 1 - NMB/VDO 1 6-4 In een spannende wedstrijd heeft Shot 1 ook haar derde thuiswedstrijd gewon nen. Tot de pauze won Shot drie partij en met ruim verschil, de Amstelveners wonnen twee keer. (3-2), Dirk Schui ling wist Co Clausen voor te blijven: 23- 25, 23-21, 21-17. De volgende twee partijen gingen verloren en NMB kwam terug tot 4-4. René Daselaar wist zijn wedstrijd te winnen met 22-20 en bracht de stand op 5-4 voor Shot. In de laatste wedstrijd stelde Dirk Schuiling de overwinning veilig. DTS 1 - Shot 2 4-6 Shot 2 heeft in Enschede weinig proble men gehad met DTS. Zowel Busch als Berend Jonker wonnen al hun partijen. Hans den Blanken kwam tegen DTS niet tot winst. Ook het dubbel van de Soesters bleef op nu staan. Shot 3 - VEV 1 7-3 Shot 3 zette zich de afgelopen week weer wat vaster op de le plaats. VEV werd met 7-3 verslagen, terwijl de con currentie niet verder dan een gelijk spel kwam. Vooral Edo Fransen bleef voor de 3e keer ongeslagen. Bert van Velzen en Eddy Gaytant zogden ieder twee winstpartijen. Bijmaat 1 - Shot 4 3-7 Ook Shot 4 handhaaft een ongeslagen koppositie. Aijan Schuiling legde met drie zeges de basis voor de overwinning, terwijl Frans Mark Schut en Chris Son- daar respectievelijk een en twee partij en wonnen. Jeugd: Tjap Tjoy - Shot 1 6-4 In Oosterblokker trof het le jeugdteam een gelijkwaardige tegenstander. On danks een 4-3 voorsprong lukte het uit eindelijk net om te winnen. Aksel van Elteren won twee keer, Marcel Jansen éen keer, terwijl Aksel en Marcel het dubbel wonnen. Shot 2 - Tielse TC 1 3-7 Het 2e jeugdteam leed een teieustellen- de nederlaag tegen Tiel. Alleen Martin Fransen kom met twee winstpartijen een voldoende scoren. Tafeltennis aanstaand weekend: Het le en het 3e herenteam spelen het komend weekend zeer belangrijke uit wedstrijden. Het le herenteam in Twel- lo uit tegen medekoploper Trias, terwijl het 3e herenteam in Hilversum aan treedt tegen grootste concurrent Poker Face 2. Het 2e herenteam en het le jeugdteam spelen zaterdag 11 oktober thuis: Shot 2 (heren) - Idefix 1 (aanvang 18.00 uur) Shot 1 (jeugd) - Veldhoven 1 (aanvang 13.00 uur) Toeschouwers zijn weer van harte wel kom in de Shotzaal aan de Heideweg. Ov -ige uitslagen senioren: Sjot 5 - Huizen 4: 3-7, Shot 6 - UBTV 2:6-4, Shot 7 - Oso 18-2, Shot 8 - Hui zen 10: 6-4, Buna 5 - Shot 9: 7-3, Shot 10 - Tivu 3: 7-3, Werinon 2 - Shot 11: 7-3, UBTV 5 - Shot 12: 5-5, Shot 13 - Huizen 11: 1-9, Overhees 2 - Shot 14: 4-6, Overhees 5 - Shot 15:1-9, Shot 16 - Zeta 5: 4-6. Overige uitslagen jeugd: Shot 4 - Buna 3: 5-5, Shot 5 - Quick 4: 5-5, Good Luck 2 - Shot 6:9-1, Shot 7 - Elan 5: 7-3, Huizen 13 - Shot 8: 1-9. Wisselend succes voor de SoVoCo- Stam teams bij het begin van de com petitie. Het eerste damesteam boekte een 3-1 winst op Thornax in Woerden. SoVoCo-Stam 2 maakte in Eemnes korte metten met Voleem. Het eerste herenteam stelde tegen Valbovol uit Woerden in Sportzaal De Bunt enigs zins teleur met een 3-0 nederlaag. Winst in Woerden SoVoCo begon uiterst gespannen aan de wedstrijd tegen het uit de eerste divi sie gedegradeerde Thomax. De Soester volleybalsters lieten er geen gras over groeien en namen vrij vlot afstand. Maar de taaie Woerdense ploeg kwam goed terug. SoVoCo-Stam zag 14-9 slinken tot 14-13maar een paar welge richte acties aan het net van Irene Koe- lewijn maakte een eind aan Thornax's illusies. SoVoCo-Stam had moeite met scoren via de vleugels en na een aan trekkelijke set ging de winst naar Woer den, 15-11. Een goed spelende Erna van Doorn zorgde er in de derde set voor dat Jean- nette Hogenhout de aanvalsters steeds beter kon bedienen. Op het midden maakten de speelsters geen fouten en scoorden er lustig op los. Angela Man- ders zette met haar opslagen Thornax zó sterk onder druk dat van enige com binatie geen sprake meer was. Winst voor SoVoCo-Stam met 15-9. Op het moment dat in de vierde set de score bleef steken op 4-2, wisselde coach Paans twee speelsters. Inge Everts ging op de linkervleugel spelen met zo'n overtuiging dat zij kans zag door een paar 'uitgekookte' plaatsballetjes de score naar 9-3 te tillen. Ook Mona Ra demaker kweet zich goed van haar taak door op de middenpositie drie keer te scoren. Madeion Rosier speelde in de vierde set een goede partij door zeer at tent te verdedigen. Een 3-1 overwin ning was na 15-9 setwinst een feit. Voleem geen partij Twintig minuten lang heeft Voleem de illusie gekoesterd een rol van betekenis te kunnen spelen in de eerste competitie wedstrijd in de derde divisie. 10-9 was de stand in de eerste set. Toen maakte SoVoCo-Stam 2 het kwarwei af, 15-10. De twee volgende sets eindigden met 6-15 en 4-15Drie punten waren er ver diend in een wedstrijd die in drie kwar tier gelopen was. Verdiend verlies voor heren SoVoCo- Stam Het eerste herenteam begon gehandi capt aan de eerste thuiswedstrijd. Een enigszins stuurloos team moest het op nemen tegen Valbovol uit Woerden. Grote man in het Woerdense team was de kleinste speler Arie van Linschoten. Met een geweldige sprongkracht enuit- gekookte smashes scoorde hij tegen de soms chaotisch verdedigende Soesters met het grootste gemak. Na het verlies van de eerste set waren er toch nog wel kansen voor SoVoCo-Stam. Met name Koen Werkhoven wist het lange Woer dense blok met opvallend gemak te om zeilen. Werkhoven en Hans Werner werden op het moment-supréme niet aange speeld en dat kostte SoVoCo-Stam de verdiende overwinning in de tweede set. Een riant lijkende 11-3 voorsprong ging verloren van Valbovol won met 15-12. Met de verspeelde setwinst ver dween ook het laatste stukje overtui ging uit het team. Plichtmatig speelden zij de derde set uit. Herman van Rou wendaal kon met zijn inzet de stemming er niet meer in krijgen. Een 3-0 neder laag was een feit. Overige wedstrijden Er kwamen deze week dertig volleybal teams van SoVoCo in aktie. Opval lendste uitslag is de niet verwachte winst van SoVoCo 6 op het Amers- foortse Spirit 1 in de eerste klasse. Na het gelijke spel van vorige week nu de volle winst met zeer aanvaardbaar vol leybal. Een goede keuze van de dames- TC van SoVoCo dit jeugdige team in te delen in de hoogste afdelingsklasse. Opvallend in negatieve zin was het ver lies van SoVoCo 3 in Hoevelaken. Surf versloeg het team met 3-0. Volleybal deze week Deze week de eerste thuiswedstrijden van de SoVoCo-Stam damesselectie in Sportzaal de Bunt. Het eerste, tweede en derde team spelen zaterdag thuis. SoCoVo-Stam neemt het op tegen Sparta uit Zevenaar. Het tweede team speelt tegen Abcoude, terwijl SoVoCo- Stam 3 Vollkei uit Amersfoort ont moet. Een spannende volleybalzater dagmiddag in De Bunt. Wedstrijdprogramma landelijke com petitie Donderdag Sporthal Beukendal Dames 19.45 uur SoVoCo-Stam 4-Harderwijk 2 Zaterdag Sportzaal De Bunt Dames 14.30 uur SoVoCo-Stam 1-Sparta 16.30 uur SoVoCo-Stam 2=Abcoude 18.30 uur SoVoCo-Stam 3-Vollkei Zaterdag Amstelveen Heren 12.30 uur Brother/Martinus-SoVoCo- Stam 1 De politie heeft vorige week de Soester C.H. geverbaliseerd omdat hij aan de openbare weg twee auto's te koop had neergezet. Op zichzelf was dat niet be zwaarlijk, maar de politie kon niet goedkeuren dat de kentekenplaten van de auto's verborgen gingen achter een bordje waarop de woorden "Te koop" stonden. De wagens stonden aan de' Koningsweg. Ondanks concurrentie van andere lo per in de omgeving is de 2e Soester Warme Bakkersloop een groot succes geworden. Niet omdat het deelnemers aantal zo groot was (150),maar wel door de entourage en het feit dat het hier om een plaatselijk gebeuren ging. Deze loop, georganiseerd door A.V.Pijnenburg i.s.m. de Soester War me Bakkers in het kader van de 'Week van het Brood' werd in de bossen van Pijnenburg gehouden met start en finish bij de atletiekbaan. Bij de heren werd de talentvolle Gert de Ruygt met grote overmacht winnaar, terwijl Erik Bos, als voorbereiding van de marathon van Essen, keurig tweede werd. De strijd om de derde plaats leek een heel spannende te worden tussen Dik den Ouden en Joop van Leyen- horst. Toch trok Dik den Ouden aan het langste eind en werd 3e voor Joop van Leyenhorst, die 4e werd. Opvallend de prestaties van de nieuwkomers bij A.V.Pijnenburg, Willem v. Hofslot (5e) en Henk Walet (8e). Zij zullen in de toekomst een flinke versterking voor de A.V.Pijnenburg zijn. Opvallend ook het lopen van Bas van Os (7e), nu nog junior, die over enkele weken de grote stap naar de senioren gaat wagen. Bij de dames een zeer spannende strijd tussen Diny van de Berg en Mieke Baars. Zij aan zij gingen ze op de finish af, waarbij Diny van de Berg Mieke Baars net voor bleef. Door het ontbre ken van Henny Pot en Mart van Hal, die beiden zeker in aanmerking hadden Vol verpachting trokken de dames naar Utrecht om te proberen de 11e plaats van vorig jaar te verbeteren. Door de progressie en de trainingsar- beid doken de dames beneden de 10e plaats. In een totaaltijd van 4 uur, 39 minuten en 38 seconden hebben de da mes 60 km. gelopen. Dat leverde een 6e plaats op op deze N.K.; een prestatie om trots op te zijn. Voor deze unieke prestatie hebben gezorgd: 1.Dinievan de Berg 15 km. in 1.09.41; 2. Mieke Baars 15 km. in 1.13.09; 3. Mart van Hal 15 km. in 1.12.16; 4. Henny Pot, die op haar verjaardag een nieuw persoonlijk record liep en de 15 km. afraffelde in 1.04.27. Volgende week vertrekt een 10 man sterke delegatie van A.V.Pijnenburg voor een hoogtetraining naar Font de Paris, om onder leiding van R. van Zee nog meer rendement uit de trainingsar- beid te halen. Er wordt 21 km. gelopen langs de Seine. Zaterdag 11 oktober 08.30-13.00 uur NeVoBo volleybal competitie 13.00-23.00 uur The Red Stars basketbal Zondagl2 oktober 13.00-14.30 uur B.D.C. handbal Zaterdag 11 oktober 09.00-13.30 uur Badso badminton 13.30-21.00 uur NeVoBo volleybal competitie Zondag 12 oktober 10.00-18.00 uur Badso badminton Zaterdag 11 oktober 09.00-17.00 uur Selby badminton Zondag 12 oktober 12.00-15.00 uur Selby badminton Het eerste team van B.C. Selby, dat vo rig jaar ongeslagen kampioen werd en naar de overgangsklasse promoveerde, heeft op niet mis te verstane wijze ken nis gemaakt met de speelsterkte in deze klasse. De eerste thuiswedstrijd ging te gen Doto met 1-7 verloren. Voor Selby redde alleen Gerdie van Kooten de eer door de winst in haar single. Drie dagen later speelden de Soester Badmintonners in Houten voor het tweede competitietreffen tegen Houten 1. Doordat zowel Paul van Ginkel als Gerdie van Kooten verhinderd waren kon Selby niet op volle sterkte aantre den en dat kostte dan ook prompt de ze ge. Henk van Woerkom startte goed, maar moest na drie games de eer aan zijn te genstander laten. Invaller Marcel Pas ging kansloos met 15-1 en 15-3 ten on der. Maria Riupassa deed wél haar best maar resultaat had dat voor Selby niet. Willy van Woerkom nam onmiddellijk een 8-1 voorsprong, maar moest die ondanks knappe tegenstand toch uit handen geven. Een onverwacht goed draaiend herendubbel leverde Selby het eerste puntje op, dat later nog werd aangevuld door het gemengddubbel Marcel Pas en Maria Riupassa. Het da- mesdubbel en het ander gemengddub bel waren voor het uiteindelijke sterke re Houten, dat met 6-2 de volle winst pakte. Uitslagen senioren Houten 1 - Selby 1 6-2 Selby 2 - Eemnes 2 3-5 Selby 4 - Maxi Shuttle 8-0 Selby 7 - Apollo 8 5-3 Selby 8 - Hellas 3 1-7 junioren Selby 1 - Irene 1 1-7 Inside 2 - Selby 2 8-0 Selby 3 - Hoogland 2 1-7 't Slot 7 - Selby 4 8-0 Selby 5 - Renswoude 4 3-5 kunnen komen voor een prijs bij de eer ste drie, kon Nienke Alkema, de vetera ne uit de groep van Jan Veen, beslag leggen op een keurige 3e plaats. Bij de prestatielopen op de 2 km. en 4 km. kwamen resp. als eersten Jaak Belt en Alex Grootveld uit de bus. De warme bakkers hadden er werkelijk alles aan gedaan om dit evenement te doen slagen. Zo waren ervoor de wed strijdlopers Broodprijzen en bekers en kreeg iedere deelnemer een krentebol en een vaantje. De 3e warme bakkersloop komt er ze ker en met wat kleine veranderingen moet het mogelijk zijn de Soesters warm te krijgen voor deze loop. Aan A.V.Pijnenburg en de Soester warme bakkers zal het zeker niet liggen. Rest ons nog te melden dat onderdeel nemers zich ook wethouder Jan Menne bevond, die zich hier van zijn sportiefste zijde liet zien. Uitslagen 2e warme bakkersloop he ren 8000 m. 1. Gert de Ruygt. 2. Erik Bos. 3. Dik den Oude. 4. Joop van Leyenhorst. 5 Willem van Hofslot. 6. Henk Schaak. 7. Bas van Os. 8. Henk Walet. 9. Jeroen Majoor. 10. Ko Limburg. 11. Joop Oranje. 12. Kees Rietveld. 13. Ben van Os. 14. J. Kool. 15. Jan Veen. 16. Char les Faas. 17. Ton Stalenhoef. 18. R. Hoksbergen. 19. W. Doekes. 20. Bob Goovaert. Dames 8000 m. 1. Diny van de Berg. 2. Mieke Baars. 3. Nienke Alkema. 4. Gerrie den Oude. 5. Inekev. Brummelen. 6. MargaBoere.7. Carla Westbroek. Zondag 19 oktober Clubcrosskam- pioenschappen. Zondag 26 oktober Pijnenburgcross. Zaterdag 20 december Rommelmarkt. Woensdag 31 december 6e Sylvester- loop. Een team bestaande uit 4 dames t.w. Diny v.d. Berg, Mieke Baars, Mart v. Hal en Henny Pot, heeft in Utrecht op de 4 x 15 km een 6e plaats bereikt in de tijd van 4.39.38. Er deden 19 ploegen mee. Beste Pijnenburgloopster was Henny Pot, die 1.04 over 15 km liep. A.s. zondaag zullen deze dames, aange vuld met nog een vijftal Pijnenburgers, starten op de 20 km van Parijs. Zaterdag j.1. heeft autocross-team "De Flinstones" uit Biddinghuizen haar laatste competitiecross verreden. Ook de lijstaanvoerder Ton Plekkepoel deed mee. Hij had de taak zijn eerste plaats vast te houden, zodat hij kam pioen '86 zou worden. De baan was droog en zeer glad wat een voordeel is voor Ton Plekkepoel. De eerste manche was hij met zijn Fiat X/19 goed van start. Hij ging als eerste de bocht in. Na 7 ronden werd Ton als eerste afgevlagd. De tweede manche was ook voor hem. De derde manche zag het er naar uit dat Ton Plekkepoel zijn kampioen schap zou verliezen. Hij ging als derde de bocht in. Ton zette alles op alles om te winnen. Hierdoor werd de derde manche de mooiste in de 1300 cc van deze dag. Het was toch weer Ton Plek kepoel die eerste werd. De laatste manche was voor Ton een makkie. Hij nam nadat de startvlag gevallen was de kop en stond deze niet meer af. Hij had zo'n grote voorsprong opgebouwd dat hij zich kon permitteren rustig op de fi nish af te rijden en zich als eerste te la ten afvlaggen. Ton Plekkepoel werd in het dagklasse ment eerste en tevens kampioen 86 van "De Flinstones". Ook maakt Ton Plekkepoel kans op. het kampioen schap 1300 cc van C.T.S. te Soest. Hier moeten nog twee wedstrijden verreden worden op 11 en 18 oktober op een motorcrossbaan op de Lage Weide in Utrecht. Ton Plekkepoel kampioen 1986 Na een gedegen en zware voorberei ding moesten de heren in hun eerste wedstrijd in Eindhoven aantreden te gen Arts-Meteoor. Binnen twaalf mi nuten stond BDC voor met 0-2 door doelpunten van Richard van de Hoef en Remy Grob. Even snel maakte Arts- Meteoor echter weer gelijk. Voor de rust wist Smeeing/BDC regel matig uit te lopen naar 4-9, door doel punten van Arjan Roest, Cleem Die- mers, Paul v.d. Deyssel en Richard v.d. Hoef. In de tweede helft controllerde Smeeing/BDC de wedstrijd en wist via de standen 8-11 en 9-19 uiteindelijk te finishen met een eclatante stand van 13-21. Zaterdag werd aan de Eem bij Baarn de voorlaatste wedstrijd gevist van de zo mercompetitie. Er begint iets meer te kening in de competitielijst te komen, maar om de kampioenen te begroeten is de laatste wedstrijd bepalend. Boven aan in de le divisie heerst een betrekke lijke rust daar er door deze mensen wei nig te winnen is. Onderaan echter wordt nerveus gestre den om een mogelijke degradatie te voorkomen. In de kop van 2e divisie is ook nog van alles mogelijk, een aantal koplopers is al zeker van promotie. Ieder jaar worden de 5 ondersten in de le divisie weer vervangen door de 5 hoogst geëindigden uit de 2e divisie. De wedstrijd van zaterdag werd veraan genaamd door prachtig herfstweer, wat mogelijk ook de vangsten positief beïn vloed heeft. Bij de le divisie was John Kasius met 5,75 meter de winnaar van de dag en in de 2e divisie was het Ton Hak die met 7,59 meter vis aan het langste eind trok. De volgende en laatste wedstrijd wordt zaterdag 11 oktober gevist aan de Eem in Soest, waarna de eindprijs uitreiking plaats zal vinden in café Restaurant Royal. Koppelwedstrijd Zaterdag 18 oktober organiseert De Snoekbaars voor haar leden een kop pelwedstrijd op de Vecht bij Weesp. Er wordt gevist vanuit boten met een zelf te kiezen maat, voorheen werd de bootmaat bepaald door het lot. De verzameltijd is 6.30 uur bij de Bier hut van de fa. Prent (voorheen V.d. Pol). Er wordt gevist van 7.00 tot 11.30 uur op maatse vis, het inschrijfgeld be draagt 10,-. Dit bedrag is voor de boothuur en wordt natuurlijk ook ge bruikt om weer een van de befaamde Snoekbaars-prijzentafels samen te stel len. Het wedstrijdreglement van de Snoekbaars is van toepassing. Het is verplicht een grote emmer mee te ne men, teneinde de vis bij verkassen te sparen. Opgeven dient snel te gebeuren i.v.m. een beperkt aantal boten. In ieder geval moet de aanmelding voor 15 oktober binnen zijn bij een van de volgende adressen. Soest, W. v.d. Kraats, Laanstraat 72, tel. 16895. Bunschoten, G. J. v.d. Hoef, Dopper straat 4, tel. 84605. Baarn, J. Verwoerd, Irisstraat 17, tel. 11295. Zaterdag werd in Leusden de laatste wedstrijd om de Valleibokaal verreden. Tien clubs deden meer in tien wedstrij den. De "Heuvelrugcrossers" sloten de serie met een puzzelrit en een barbecue, die zeer geslaagd was. De Kings Road Riders waren in deze laatste wedstrijd weer sterk vertegen woordigd. In de open klasse werd Dennis Kril 2e en Niels Jager 3e. De overigen werden uitgeschakeld. Bij de Powder Puffs werd Jessica v.d. Wolk le en Monique de Schiffart 2e. BI de junioren/experts werden de plaatsen als volgt verdeeld: Dennis Krol 1. Sagan van Dijk 2. Niels Jager 3. Mark de Schiffart 2. Sancho Kers 3. Or- jan Kers 2 en Arnoud Hilhorst 3. Bij de dagkaartrecreanten won Rudi Krol de 3e plaats., Fedo van Dijk kwam bij de cruisers voor een prijs 1 punt tekort. Hij werd 4e. Zondag kwamen 18 rijders in Bussum aan de start. De Kings Road Riders gin gen met maar liefst 14 bekers naar huis. Dennis Krol 2e na de finale. Robin v.d. Wolk 3e. Mark de Schiffart le. Herman v. Hengstum 3e, alle in de manches. De overigen werden uitgeschakeld. Bij de Powder Puffs werden in de man ches Jessica v.d. Wolk le en Monique de Schiffart 4e. Bij de junioren werden Niels Jager 3, Mark de Schiffart 1, Eldert Slagt 2 en Raymond v. Lemel 3. De overigen wer den uitgeschakeld. Bij de experts werd Robin 1, Orjan 3, Gabi 2 en Herman 2. Ook nu kwam Fe do bij de cruisers weer 1 punt tekort. Rudi werd bij de dagkaartrecreanten 3. Wat de uitkomsten van de gespeelde partijen betreft was het afgelopen don derdagavond weer vuurwerk. Wille- mien Witkamp en Joop v. Zijtveld ein digden in hun partij tegen respectieve lijk Jos v.d. Leij en Annie de Bree boven de 600 punten en ook in de overige wedstrijden kwamen de prestaties ver boven het gebruikelijke gemiddelde. In de serie 'Prijs van de week' had Alida Luttik slechts 175 punten nodig om zich winnares te mogen noemen. Uitslagen competitie 2/10 '86: J. v. Zijtveld - J. v.d. Leij 607-501 W. Bouman - H. Reichenberger 454-453 D. Boele - K. Keuter 510-563 T. v. Egdom - A. Tak 583-536 W. Witkamp - A. de Bree 608-306 T. v.d. Berg - J. Hekkenberg 365-384 A. Luttik - A. Nuysink 284-427 Donderdag 9 oktober a.s. in café-res taurant Van den Brink, Soesterbergse- straat 102, al weer de 5e competitie ronde, waarin, wat de stand op de rang lijst betreft, de spanning te snijden is. De in Soest bekende groenten- en fruit- zaak Van Dasselaar in de Van Weede- straat stelt voor de 'Prijs van de week' een fraaie fruitmand in het vooruitzicht. Aanvang der partijen te 19.45 en 21.15 uur. Nieuwe gezichten, tegen betaling van 3,— p.p. per speelavond, zijn nog steeds van harte welkom.

Soester Courant | 1986 | | pagina 19