77 OKTOBER NADERT In Lausanne de beslissing Olympische trein brengt Nederlandse delegatie naar Lausanne JüiÉr OlympischéF^* loterij met een half miljoen aan prijzen Prijzenpakket mms mswcmiD Tienduizenden donateurs brengen Amsterdam in de finale Pocketuitgave van het Bid Book Olympisch Amsterdam op de televisie Amsterdam 1992 i I i I i i I mam WOENSDAG 8 OKTOBER 198 SOESTER COURANT PAGINA 20 ORDT DE VONK EEN VLAM? NS steunen de Amsterdamse kandi datuur op hun eigen wijze: twee eersteklas rijtuigen kregen een Olympische uitmonstering. Bij de officiële ingebruikname waren aan wezig v.l.n.rMax van de Berg, directeur Stichting Olympische Spe len Amsterdam 1992; Drs. L. F. Ploeger, president-directeur NS; Fanny Blankers-Koen; Anton Gee- sink en Ed van Thijn, burgemeester van Amsterdam. Sinds 11 september j.l. rijden er twee eersteklas spoorrijtuigen in Olympische uitmonstering door Nederland. De wagons worden inge zet in treinen van de dagelijkse NS-dienstregeling, waardoor ze in een groot deel van het land verschijnen. Tijdens de officiële ingebruikna me van de twee Olympische rijtuigen overhandigde drs. L. F. Ploeger, president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen, aan de heer Ed van Thijn, burgemeester van Amsterdam, een symbolisch treinkaartje Amsterdam-Lausanne v.v. Op 9 oktober a.s. vertrekt de Nederlandse Olympische delegatie in twee speciale Olympische rijtuigen naar het lOC-hoofdkwartier in Lausanne, waar nog een laatste presentatie plaatsvindt, alvorens het IOC op 17 oktober de Olympische stad van 1992 aanwijst. niet alte wedstrijden worden in Am sterdam gehouden. Er zijn ook akti- viteiten gepland in Alkmaar, Lim burg, Zeeland, Eindhoven, Ede, Utrecht, Rotterdam, Den Haag, Me- demblik en Biddinghuizen; er is dus Bij de indienststelling van de Olym pische spoorwagons zei drs. Ploe ger: „NS ondersteunt de Amster damse kandidatuur van harte, al leen al omdat het in 1992 zonder spoorwegen niet zal gaan. Immers, in feite sprake van een nationaal gebeuren. Bovendien zal Amster dam lang niet alle supporters her bergen: de logies-lokaties zullen nog sterker zijn gespreid dan de sportevenementen", aldus de NS-topman, die er nog op wees dat „Amsterdam nu meedoet aan een zware, langdurige race met als hoofdprijs de organisatie van de Olympische zomerspelen in 1992. Voor Amsterdam telt niet het deel nemen; de hoofdstad gaat voor niets meer en niet minder dan het goud. Zelfs zilver is niet in tel". Hij besloot dan ook met -de heer Ed van Thijn en de andere aanwezigen de wereldtitel toe te wensen: „de Olympische Spelen van 1992". Wie meedoet aan de Olympische donateursaktie en 19,92 betaalt, ontvangt een persoonlijke donateurskaart voorzien van een lotnummer. Met hun lotnummer dingen de donateurs mee naar één van de vele fantastische prijzen in de Olympische loterij. Het prijzen-festival vertegenwoordigt een waarde van circa een half miljoen gulden. AMRO bank: 5 spaarbankboekjes Tempo Print: 50 Olympische General Motors Nederland BV: 3 Opeis Kadett Sport. Philips: 20 kleurentelevisies en 10 videorecorders. KLM: 5 vliegreizen voor twee per sonen. IBM Nederland BV: 5 personal computers. IKEA: 5 lederen bankstellen elk bestaande uit een tweezits en een driezits bank. Vroom en Dreesmann: 50 te goedbonnen met elk een waarde van f 500,-. ESSO Nederland BV: 500 au- Spelen joggingpakken. De Lucht Wegrestaurants Auto snelweg A2 en A50: 10 diners la carte voor elk 4 personen. Stichting Nationale Platenbon: 100 platenbonnen ter waarde van .elk 25,-. Ad video Benelux BV: 100 PDM chrome tape videobanden. Verenigde Spaarbank: 1 spaar bankboekje met een inleg van f 1.992,-. G.W.K. Grenswisselkantoren: 5 spaarbankboekjes met elk een in- Heineken Nederland BV: 2 di- leg van 1.000,-. ners voor 6 personen in Hotel l'Eu- rope Amsterdam. Van Moppes Diamant: 1 goud gele hanger (14 karaats) met bril- Postiljon Motels: 5 fietsweek- jant (0.20) en 25 goud/zilveren ends voor 2 personen. Olympische spelden. A.C. Wegrestaurants: 5 diners met elk een inleg van 1.992,-. VVV Amsterdam: 30 geheel ver zorgde wekends in Amsterdam, in samenwerking met diverse 1e klas hotels. I AEG Nederland: 3 vaatwasma- chines en 2 automatische wasma chines. KODAK: 15 kleinbeeld compact fotocamera's. toonderhoudspakketten met elk p g 5Q tegoedbonnen VOOr elk 4 Personen- aan iwaarrlo uan f OC\ een waarde van 20,-. met elk een waarde van 100,-. Gaze||e; 2 fietsen bankIWMb' 5 s^albrnkborktes Ij""** ho?0Uae^Lch2n®schTecom sProokiespark de Efteling: 5 met elk een inleg van/1.992,-. ^eens-abonnementen voor 1 persoon. RABO bank: 5 spaarbankboekjes met elk een inleg van 1.992,-. Algemene Bank Nederland (ABN): 5 spaarbankboekjes met elk een inleg van 1.992,-. Postbank: 5 spaarbankboekjes met elk een inleg van 1.992,-. quartz-horloges, technisch gecom bineerd met klassieke wijzers, elk t.w.v. 99,-. Shell Nederland: 10 benzine waardebonnen met elk een waar de van 500,-. Polygram Nederland BV: 250 langspeelplaten, populair of klas siek. Rick's Brugrestaurant: 4 delica tessen buffetten elk voor 2 perso nen. 100 Olympische sweatshirts. 100 metalen ballpoints met in gebouwd quartzklokje. Voor de steden, die zich kandidaat hebben gesteld om de Olympi sche Spelen van 1992 te mogen organiseren, nadert het uur der waarheid. Ook Amsterdam maakt zich op voor de grote finale. De Olympische trein, die de officiële Nederlandse delegatie onder lei ding van de Amsterdamse burgemeester Ed van Thijn naar Lausan ne moet brengen, staat op de rails. De vele tienduizenden deelne mers aan de donateursaktie „Amsterdam 1992" zijn evenzoveel blijken van sympathie voor het Nederlandse initiatief. mmmm Natuurlijk zitten de concurrenten van Amsterdam ondertussen niet stil. Ook zij timmeren volop aan de weg en zijn vol animo aan de laat ste loodjes begonnen. Insiders ver wachten een nek-aan-nekrace tus sen Barcelona, Parijs en Amster dam. Het lijkt namelijk logisch dat de keus van het IOC op een West- europese stad zal vallen. Na Mün- chen (1972), volgden Montreal ('76), Moskou ('80) en Los Angeles ('84). Seoel (Zuid-Korea) organiseert de Speleii in 1988. Na 20 jaar zouden de Olympische Spelen in 1992 dus opnieuw in West-Europa kunnen plaats vinden. Het Internationaal Olympisch Comi té (IOC) bepaalt op vrijdag 17 okto ber a.s. in Lausanne welke stad de organisatie van de Olympische Spe len 1992 krijgt toegewezen. Amster dam wordt genoemd als een uitste kende kandidaat. Geheime stemming Op die bewuste 17e oktober a.s. wordt tijdens het 91ste congres van het IOC door 89 lOC-leden in een reeks geheime stemmingen uitge maakt op welke stad de keuze valt. Indien bij de eerste stemming nog geen enkele stad de absolute meer derheid behaalt, volgen nieuwe stemronden waarbij telkens de stad die de minste stemmen krijgt, af valt. Als Amsterdam de eerste stemron den overleeft, stijgen de kansen meer dan evenredig. Want dan moeten de stemmen die zijn uitge bracht op de stad die afviel, op nieuw worden uitgebracht op de overblijvende steden. De 89 lOC-leden zijn afkomstig uit 60 landen verspreid over de hele wereld. Bij hun stemgedrag spelen uiteenlopende factoren een rol, waaronder uiteraard de ingediende plannen van de kandidaat-steden, daarnaast kunnen ook politieke en economische aspecten van belang zijn evenals de ligging van een stad, de voertaal in het land en de onderlinge relaties tussen landen. Het spreekt vanzelf dat er met zo veel van invloed zijnde factoren niet valt te voorspellen welke stad er als uiteindelijke „winnaar" uit de bus komt. Wel is zeker dat de Amster damse Olympische delegatie, en met haar eigenlijk heel Nederland, nog een aantal spannende dagen tegemoet gaat. Op 17 oktober we ten we meer. Laten we hopen dat deze vrijdag voor Amsterdam én voor Nederland een „goede vrij dag" wordt. HOLLAND mtTELKAAR zrmN WEGOm Dagelijks komen er duizenden deelname-formulieren binnen bij de firma Reat in Heerlen, waar een team medewerkers de verdere verwerking uit voert. Elke stad die in aanmerking wil komen voor de organisatie van de Olympische Spelen moet bij het Internationaal Olympisch Comité (IOC) een zogenaamd „Bid Book" indienen. Het Bid Book bevat de voorstellen van de kandidaatstad. Amsterdam heeft haar Bid Book op 28 februari 1986 aan de voorzitter van het IOC, Juan Antonio Sama- ranch, aangeboden. Na de aanbieding van het Bid Book is de Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992 van zeer veel kanten benaderd met de vraag of deze publicatie ook voor anderen dan lOC-leden verkrijgbaar is. Daarom heeft de Stichting besloten een pocketuitgave van het Bid Book tegen een aantrekkelijke prijs aan te bieden. Deze Nederlandstalige pocket bevat op beknopte wijze de Amsterdamse voorstellen. Ook is in het kort de geschiedenis van de kandidaatstel ling van Amsterdam opgenomen. In tien hoofdstukken wordt, mede dank zij duidelijke illustraties, een volledig beeld gegeven hoe Amsterdam de Olympische Spelen van 1992 wil or ganiseren. Bij de opgenomen illu straties is gebruik gemaakt van de zelfde geavanceerde presentatietech nieken als in het Bid Book. De pocketuitgave van het Bid Book bevat 80 pagina's informatie afge wisseld met voortreffelijk uitgevoer de illustraties. De prijs is 27,50, exclusief verzendkosten, inclusief BTW. Het Pocket Bid Book kan besteld worden via De Vraaglijn in Amster dam, telefoon 020-802802. De omroepen TROS, AVRO, Veronica en NOS zenden al een paar weken iedere avond twee 30 seconden durende tv-spots uit ter ondersteuning van de donateursaktie rond de kandidatuur van „Amsterdam 1992". De ene spot toont ex-Olym pisch kampioen Anton Geesink bij de Olympische trein; de an dere is een collage van het Olympische lied „Holland wants the world to win" gezon gen door de „Rings of Fire". De Olympische koorts leeft onder de Nederlandse bevolking. Enige weken na de start van de nationale donateurscampagne hebben al tien duizenden particulieren 19,92 be taald om daarmee de Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992 daadwerkelijk te steunen. De eenmalige machtigingsformulie ren, alsmede betaal- post- en euro cheques komen in grote getale bin nen. Meer dan 15 personen zijn dag en nacht bezig aan het, met de computer verwerken van namen en adressen van de aangemelde dona teurs. Iedere donateur ontvangt dezer da gen zijn of haar persoonlijke dona teurskaart voorzien van een lotnum mer, waarmee zij tevens meedingen naar een groot aantal prachtige prij zen in de Olympische loterij. Deelname-formulieren overal verkrijgbaar Verspreid over heel Nederland zijn er meer dan 12.500 distributiepun ten waar de deelname-formulieren verkrijgbaar zijn. Bij de kantoren van alle grote banken, de postkan toren, benzinestations, winkels, restaurants, de grenswisselkanto ren, maar ook bij vele hotels, bio scopen, en kiosken liggen de fol ders klaar. Men kan ook gebruik maken van een Eurocard. 2 donateurs naar Seoel Het Nederlands Olympisch Comité (NOC) heeft bij de start van de do nateursaktie nog een heel bijzonde- - - Vervolgens gaan de gegevens van de donateurs op computerband naar Lijnco, waar de produktie van de donateurskaarten plaats vindt. Ook hier draaien de machines op volle toeren om de kaarten zo snel mogelijk naar de donateurs te sturen. re, extra prijs, in de vorm van een reis voor 2 personen naar de Olym pische Spelen '88 in Seoel (Korea), aangeboden. Buiten de trekking van de ruim 1500 prijzen ter waarde van een half miljoen gulden, zal de no taris onder de donateurs de extra hoofdprijswinnaar trekken. Het win nende lotnummer voor deze extra prijs wordt gelijk met de overige 1500 winnende nummers op 15 ok tober a.s. bekend gemaakt. DONATEURS KAART POSTBANK eenmalige machtiging (in te vullen in blokletters en opsturen aan Stichting Olympische Spelen A'dam 1992. Antwoordnummer 1992, 6400 VB Heerlen), ondergetekende adres postcode woonplaats postrekeningnummer verleent hierbij eenmalig machtiging aan de Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992 om van zijn/haar bovengenoemde rekening een bedrag groot f 19,92 (negentien gulden en tweeën negentig cent) af te schrijven waarna aan hem/haar de donateurskaart van de Stichting Olympi sche Spelen (met lotnummer) zal worden toegezonden. datum handtekening U kunt bezwaar maken tegen dit afgeschreven bedrag door opgave hiervan aan de Girocentrale binnen 5 dagen na datum van afschrijving, waarna restitutie volgt. Toestemming Staatssecretaris van Justitie onder nummer LO. 860/082/159 ü.d. 05-08-1986.

Soester Courant | 1986 | | pagina 20