f.30'.bel nu! TAXI KLOMP 12984 Speeldoos Café-Restaurant Soestdijk WOENSDAG 8 OKTOBFR iq«r SOESTER COURANT PAGINA 23 Oktober-Agenda Theater 'De Speeldoos' De Onderlinge van 1975 met Connie van Bergen een waar spektakel Vergadering Mil. Pensioenbond Zaterdagmiddagmuziek Enquête Zeister scholieren Wat weten Soesters van hun eigen Oudheidkamer? Avondvliegen Soesterberg Burgerlijke stand Hondje weg Hondje terug Nieuwe exposities in de Oudheidkamer TEL. Maatschappelijk werk Kinderfeest op "Bethanië" te Soesterberg Predikbeurten Brutale tasjesroof Voorzitter Marokkaans Comité: 'Waar blijft onze eigen ruimte?' R.K. kerkdiensten Kledinginzameling Wieldoppen gestolen Vleesverkoop Medische dienst Vrouwenraad Soest organiseert cursus vergader en gesprekstechniek Vanavond forum over ouderenbeleid bij WD Soest Alfabatisering en educatieve activiteiten gewaarborgd Kultureel centrum Rembrandtlaan 35- Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Donderdag 9 oktober, aanvang 20.15 uur. "Wolfsklem" Theaterprogramma van de Belgische caberetier Jan Decleir. Toegang 17,50 Pas 65/CJP 15,-. Donderdag 16 oktober, aanvang 20.15 uur. "Mijn Mekka" Toneelstuk met o.a. Ton Lutz en Jose- phine v. Gasteren. Regie: Ton Lutz. Toegang 17,50 Pas 65/CJP 15,-. Donderdag 30 oktober en vrijdag 30 oktober, aanvang 20.15 uur: "Glazen Speelgoed" Toneelstuk van Tennessee Williams met o.a. Ellen Vogel, Josine v. Dalsum, Paul Röttger en Hans Comelissen. Regie: John v.d. Rest. Toegang: 17,50 Pas 65/CJP 15,- Jan Decleir 'Wolfsklem' Wie macht heeft, krijft ook het gelijk aan zijn kant, zo redeneerde de magister Nivardus in zijn dierenepos Ysengri- mus.Nivardus optie uit 1149 wil maar niet verouderen ondanks onze taboelo ze, volkssouvereine laattwintigste eeuw. Ook nu in zesentachtig is het beest in de mens. Een equipage die van een dierenepos uit de donkere middeleeuwen een be weeglijk, niet al te naar beest wenst te maken. Jan Decleir is niet meer weg te denken van de Nederlandse podia. Elke recht geaarde theaterliefhebber heeft dit ei genzinnige Vlaamse talent in het hart gesloten. "Wolfklem" is gebaseerd op de 'Rei- nart' en Louis Paul Boon's 'Wapenbroe ders'. Voor het eerst sinds jaren is Decleir om ringd door ander talent: Els Dotter- mans en Mare van Eeghem. Woensdag 15 oktober, aanvang 14.00 uur. Thomas en Senior op het spoor van brute Berend Thomas en Senior op het spoor va bru te Berend' is een nieuw avontuur van Thomas en Seniore waarin zij een Egyptische goudschat uit de handen van een duistere bende weten te hou den. Huiswerk, nieuwe vrienden en vrien dinnen brengen Thomas maar spora disch bij Senior, de vitale zeventiger, die moeite heeft met de ingetreden stilte na de bruisende avontuurlijke zomer. Op een dag slentert hij doelloos door de stad. Zijn aandacht wordt getrokken door slopers, die een oud pand neerha len. Tussen het pum ontwaart hij-een oud scheepsmodel. Wat begon als een alleraardigst, on schuldig idee van Senior, ontwikkelt zich tot een ingenieus netwerk van ver warrende komplikaties. Dinsdag 14 oktober, aanvang 14.30 en 20.00 uur. 'Op hoop van zegen' Wanneer de oude vissersboot 'Op hoop van zegen' na een zware storm toch nog veilig de haven bereikt, besluit één van de bemanningsleden het voor gezien te houden. De vijftienjarige Barend (Dan- ny de Munk) wil zijn leven niet meer ris keren voor een hongerloontje. Zijn moeder Knier (Kitty Courbois) pro beert hem op andere gedachten te bren gen, maar Barend heeft zijn besluit ge nomen. Dan keert Barends broer Geert (Huub Stapel) terug in het dorp. Hij wil zo snel mogelijk weer naar zee, ook al wordt er gefluisterd dat 'De Hoop' nauwelijks meer zeewaardig is. Reder Bos krijgt zijn bemanning maar niet rond vanwege die geruchten en wil de lastige 'socialistische' Geert wel aan laten monsteren, op voorwaarde dat de ze ook zijn broertje Barend meebrengt. Voor de jongen zit er niets anders op dan te gaan. Vlak voor het uitvaren ontdekt Barend dat de geruchten juist zijn en hij slaat alarm, maar niemand gelooft hem. Wat de jongen vreesde, wordt werkelijk heid: tijdens een noodweer vergaat 'De Hoop'. De reder incaseert van de verzekering goed geld voor het schip dat hij al eerder kwijt wilde. Macht en liefde staan centraal in 'Op hoop van zegen', Nederlands klassiek meesterwerk, dat in de hele wereld ge speeld is. Het is ook nu nog een ijzer- sterk gegeven. Zondag trad in de Speeldoos in Baarn het orkest 'De Onderlinge van 1975' op met als gast Connie van Bergen, die in het vak al jaren haar sporen heeft ver diend. In een redelijk bezette foyer van het theater bracht de Onderlinge een geva rieerd programma. De bezetting be stond uit Dick Koster, saxen; Ted de Jong, slagwerk; Thom Janus, piano; Gerrit Kohier, trompet en andere hoorns; Siebe Óvereem, trombone; en Frank Muyser, gitaar. De baspartij werd op meer dan voortreffelijke wijze waar genomen door Dick van der Kamp. In een drie uur durende programma liet het orkest merken van zeer grote klasse te zijn. Stukken van Ellington, Basey e.a. waren aan hen wel besteed. In een Chicago-stijl bezetting, wisten zij een aantal bigbandnummers te brengen, die "de pan uit swingden". De instrumenta le soli waren stuk voor stuk van hoog gehalte. Maar vooral het optreden van Connie van Bergen was een belevenis. Met een stem die klinkt als een klok, wist zij een aantal nummers ten gehore te brengen, die het publiek tot groot en thousiasme bracht. Het toont weer eens aan, dat zij in Nederland zeer onderge waardeerd is, waar zij toch gastoptre dens maakt bij de grote big-bands over heel Europa en ook daarbuiten. Indruk maakte zij met het zeer gevoelig ge brachte Imagine van John Lennon, ter wijl Take the A-train, door Koster gear rangeerd voor dit orkest van werkelijk grote klasse was. Een programma, dat de volle drie uren het aanhoren, maar ook het aanzien meer dan waard was. D.S. De afdeling Soest/Baarn van de Alge mene Militaire Pensioenbond houdt op woensdagmiddag 15 oktober weer een ledenvergadering in restaurant Dart huizen, Prins Hendriklaan 1. Aanvang 15.00 uur. De heer Drost zal een toe lichting geven op de Miljoenennota en de eventuele nadelige gevolgen daar van voor ouderen. Op zaterdag 11 oktober zal het tweede concert plaatsvinden van de "Brahms- cyclus" in de reeks Zaterdagmiddag muziek Domkerk Utrecht. Op dit con cert zal een Mis voor koor en orgel wor den uitgevoerd, die onlangs in Wenen is ontdekt! Ook zal mén kunnen luisteren naar de schitterende motetten Warum ist das Licht gegeben dem Mühseligen" en "O Heiland reiss die Himmel auf." Deze werken zullen worden gezongen door de vocale groep van de Domcan torij o.l.v. Domcantor Maarten Kooy. Ter afwisseling zal de organist Willem Poot enkele orgelwerken spelen van Alexandre Guilmant en César Franck. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. Achttien leerlingen van Chr. College Oosterlicht uit Zeist houden vandaag in Soest een enquête onder de bevolking om erachter te komen hoe groot de be kendheid is met de Oudheidkamer. De scholieren voeren dit onderzoek uit in het kader, van een werkweek, die zij doorbrengen in de jeugdherberg De Heidebloem aan de Bosstraat. De jongelui, allen leerlingen van Havo- 4, houden zich tijdens de werkweek be zig met diverse activiteiten, ook op het recreatieve vlak. Via de gemeente kwam men aan een bruikbaar onder werp voor de enquête, die deel uit maakt van een programma dat meer educatief gericht is. Het kontakt met de Stichting Oud Soest was daarna snel gelegd. Van die kant werd uiteraard heel positief gereageerd op het aanbod, omdat de Stichting - ex- ploitante van de Oudheidkamer aan de Ferdinand Huycklaan - ook wel nieuwsgierig is naar de bekendheid van de inwoners van Soest met hun "eigen oudheidkundig museumpje". Nog te vaak blijken mensen die al geruime tijd in Soest wonen verrast te zijn "dat hier zoiets is" De scholieren gaan vandaag op pad met een lijst met tien vragen, maar eerst brengen ze zelf een bezoek aan de Oud heidkamer en worden ze ontvangen op het gemeentehuis. Deze week wordt er op de vliegbasis Soesterberg een aantal avonden door gevlogen. Gisteren vlogen Amerikaan se F-15 straaljagers van het 32 TFS al door tot ongeveer half negen 's avonds en dat zal ook vanavond het geval zijn. Aanstaande maandag (13 oktober) houden de Alouette III-helicopters van het 298 Squadron avondvliegoefenin- gen die tot middernacht zullen door gaan. GEBOREN: Saskia, dochter van H.J. van Vulpen en W. Marijn. - Robin, zoon van C.J. van den Heuvel en G. du Pree. - Judith Ja- coba Maria, dochter van R.T. Hoksber- gen en H. Witte. - Timo Sjoerd, zoon van A.H.J.F. Berghuis en E.M. Bijns- dorp. - Brigitte Catharina Joyce, doch ter van V.J. Biver en I.M.J. Wijnands. - Miranda, dochter van J.R.P. van Scha dewijk en I.T.M. Verhoef. - Joëlle Sha- ron, dochter van L.M. de Goede en W.C. van Ling. - Wendy, dochter van W. Bolt en G. Alberts. ONDERTROUWD: Hypolite Karres en Mijntje de Jong. - Theodorus Venema en Henrica Maria van Cranenbroek. - John van der Eist en Florence Louise Bernadette Mar- guerite Wieder. GEHUWD: Robert Jan Ravenhorst en Alida Maria Tammer. - Robert Jan Janssen en Astrid de Vos. - Ronald Bekker en An- gelina Pieters. - Paul Eric Hogeboom en Jenny Johanna Maria van Megen.- Aart Mooij en Reijntje Janny Pater. OVERLEDEN: Klaas Barendrecht, echtgen. van M.C. Mijs. - Gijsbertus Lambertus Gregorius Hilhorst, echtgen. van M.C. Buijsrog- ge. - Pieter Franciscus Duchiene, echt gen. van C.Bulsing. - Petrus Hendricus Burgman - Hendrik Cornelis Klein, echtgen. van M.J. van Heezik. - Anna Elisabeth Kalse, echtgen. van A. Krebs. - Arnoldus Theodorus van den Berg, echtgen. van H.H. in den Haak. - Maria Josefina Brunner, wed. van H. van Eden. VERMIST: 4-10. Reu, kruising mechelse/duitse herder, halsband om, 8 9 maanden. "Herta." Strompel, Koningsweg 9, Soest, tel.: 12179. 2-10. Kater, rood/wit, gecastreerd, 3 jaar, bruine vlooienband, "Druifje". Boon, Kerkpad 20 ZZ Soest, tel.: 030- 560456. 28-9. Kater, burmees, chocoladekleu rig, gecastr. "Angelo". Verouden, Prof. Meyerlaan 8, Baarn, tel.: 02154- 16695. 25-9. Kater, zwart, ongec. 1 jaar. Mo- riarty, Middelwijkstraat 47, Soester berg, tel.: 03404-34222. Kater, grijs cypers, witte neus en bek, gecastr. 2 jaar, vlooienband, halsband met daarin "Pukkie."Niemeyer, A. v. Leeuwenhoeklaan 109, Soesterberg, tel.: 03463-3969. 1-10. Poes, schildpad, bruin/rood, on gesteriliseerd, 1/2 jaar. Petersen, Ber- keweg 45, Baarn, tel.: 02154-21957. 16-9. Poes, zwart, met een paar witte haren, 5 jaar. v.d. Berg, Di Lassostraat 14, Soest. GEVONDEN: 1-10. Kat, Cypers, witte vlekken, ge vonden opde Lange Brinkweg. Dieren tehuis 't Hart, KI. Engendaalweg 40, Soest, tel.: 13583. 1-10. Poes, cypers, dood, aangereden op de Dalweg. 4-10. Konijn, wit, albino, gevonden in de Leestraat Baarn. Nieuweroord (kin derboerderij), Zandheuvelwerg 11, tel. 035-854451. 3-10. Vogel, groen, gele borst, blauwe staart, gevonden op de Hartweg in Soest. Inl.: Amivedi, tel.: 17001. Krielhaantje, gevonden in de School straat, Baarn. Politie Baarn, tel.: 02154-17744. Dierenopsporingsdienst AMIVEDI Baarn/Soest, Tel.: 02155-10067/02155-17001 (registratie) Achter de schermen wordt in de Oud heidkamer weer een nieuwe wisselex positie voorbereid. Dit zal zich in het komende winterseizoen nog enkele ke ren herhalen. Na de exposities over de diverse wijken van Soest en de Soester kunstenaars komt er nu een serie expo sities over kerkelijke kunst in Soest. Na een inventarisatie blijkt dat de aan wezige kerkelijke kunst in Soest en de in Soest vervaardigde, maar zich elders bevindende kunst, beslist de moeite waard is om eens nader belicht te wor den. Diverse kerken zijn afgebroken, geres taureerd of hebben een andere funktie gekregen. Hierbij zijn vele waardevolle voorwerpen, schilderijen en dergelijke verloren gegaan. Oorzaak hiervan was, dat de financiële middelen voor restau ratie of nieuwbouw ontoereikend wa ren en dat de verkoop van de overtolli ge voorwerpen hierin verlichting moest brengen. Oorzaak was ook het ruimte gebrek om deze voorwerpen te plaatsen ofte bewaren, want de Oudheidskamer bestond toen nog niet. Nu is dit een plek in Soest, waar men de ze voorwerpen kwijt kan, die een relatie hebben met een stukje geschiedenis van Soest. Het vele, dat uit Soest verdwenen is, weer in Soest terug te krijgen, is toe komstmuziek. Tijdens één van de komende wisselex posities zullen de oude kruiswegstaties uit de Petrus en Pauluskerk te zien zijn. Voor de oudere bezoekers van deze kerk een stukje nostalgie. Lange tijd hebben deze staties op een zolder ge staan. Nu worden deze veertien schil deringen, die de lijdensweg van Chris tus in beeld brengen, weer in het dag licht gezet. Ze werden ooit geschilderd door Herman Walstra, een leerling van de bekende Jan Toorop. Hij schilderde ze in de bekende stijl van zijn leraar, voor kunstkenners geen onbekenden. De officiële opening van deze expositie is eind oktober. De publiciteit voor de Oudheidskamer begint vruchten af te werpen, o.a. door de folder "De Soester Vijf." Ook scholen en personeelsver enigingen toonden reeds de nodige be langstelling. De Stichting Oud Soest hoopt de belangstelling voor een be zoek aan de Oudheidskamer te wekken door deze speciale exposities. Ook de vaste exposities zijn zeer de moeite waard, te meer omdat zij reeds aange past en uitgebreid worden. Meer informatie hierover kunt u in de volgende uitgaven van deze krant tege moet zien. De Oudheidskamer is gevestigd in de historische boerderij Ferdinand Huycklaan 18 en is geopend op zater dag enzondag van 13.30 tot 17.00 uur. Groepen kunnen de expositie bezoe ken op afspraak. 4 Ziekenfondsven/oer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest Stichting Centrum voor Maatschappe lijke dienstverlening Soest-Baarn - Èemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Gerf. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463-2606. Gemeenschappelijke Sociale Dienst, afdeling Maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 93411, toestel 56. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 10 Oktober a.s. om 13.00 uur zal er ter gelegenheid van het gereedkomen van de verbouwing van het medisch kleu terdagverblijf "Bethanië," Amersfoort- sestraat 119 te Soesterberg een feest georganiseerd worden voor kinderen die het medisch kleuterdagverblijf te Soesterberg en hun ouders. Ook kinde ren die de afgelopen jaren in "Betha nië" behandeld zijn, zijn hartelijk wel kom. De feestelijkheden beginnen om 13.00 uur met een officieuze opening door de heer N. van Wageningen, directeur van het medisch kleuterdagverblijf. Daarna is er de hele middag kuider-kermis. De officiële opening zal nog op een an der te bepalen tijdstip, waarschijnlijk in het voorjaar van 1987 plaatsvinden. De grondige verbouwing van het me disch kleuterdagverblijf "Bethanië" was noodzakelijk, omdat de uit 1979 daterende bouw bestemd was voor kin deren die dag en nacht in een medisch kinderhuis verbleven en die gewoonlijk ook wat ouder waren den de H tot 7-ja- rigen die in het medisch kleuterdagver blijf "Bethanië" zijn opgenomen, van wie de ontwikkeling bedreigd wordt of al verstoord is door een samenloop van lichamelijke, geestelijke en/of maat schappelijke factoren. Zondag 12 oktober HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J.C. Greive Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur dr. L.J. van den Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H.J.J. Radstake; gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 uur ds. Iz. Kok, Rotterdam 17.00 uur ds. W.J. Gorissen, Voorthui zen Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 uur r.k. dienst In alle kerken chèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 uur ds. J. van Buuren Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. D. Land De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. H.J.J. Radstake 17.00 uur ds. J. van Buuren; gez. dienst CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J.W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur dr. M.J. Arntzen, Amersfoort 17.00 uur ds. G.E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur ds. J. Baayens, Aagtekerke 14.30 uur ds. J. Verweij, Amersfoort NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. G.J. de Gram, Deventer EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 15.30 uur Floyd Mc Clung sr., Amster dam CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur br. J. Kool; avondmaaldienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag 9.30 en 16.00 uur Woensdag: 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest, dinsdag 19.15 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur, donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. S. Hovestad-de Jong; H.A. Sterrenberg 10.30 uur ds. A.J. Oostenrijk, Hilver sum GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 90 10.00 uur ds. D. Bouwknegt, De Bilt; H.A. 17.00 uur J.J. Jellema, De Glind; H.A. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. L.C. Kraak EVANG. LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 Geen opgave ontvangen NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur ds. J. Janse, Loosdrecht VRIJE EVANG. GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. P. Slagter, Wijk bij Duur stede Een onbekende dader heeft vorige week dinsdag op de Anna Paulowna- laan de 53-jarige mevrouw C.M. uit Soest van haar tas bestolen. Mevrouw M. fietste in de richting van de Prins Hendriklaan, toen ze werd ingehaald door een bromfietser. Deze griste in het voorbijgaan een schoudertas uit het fietsmandje aan haar stuur en ging er met grote snelheid vandoor in de rich ting van de Irenelaan. Buurtbewoners waarschuwden de poli tie, die onverwijld een onderzoek in de omgeving instelde, echter zonder resul taat. De politie beschikt over een vaag signalement en zet het onderzoek nog voort. In de tas van mevrouw M. bevonden zich o.m. een geldbedrag van ca. 200 gulden, een ongeveer even groot be drag aan buitenlandse valuta, een te goedbon van 125 gulden, alsmede een portefeuille met rijbewijs, een bank- en een giropas, enkele eurochèques en een paar buskaarten. De voorzitter van het Marokkaanse Comité in Soest, de heer El Hamdioui, heeft ter gelegenheid van de Intercul turele Manifestatie bij de gemeente aangedrongen op het beschikbaar stellen van een eigen ruimte voor acti viteiten, alsmede op de aanstelling van een opbouwwerker. Volgens de voor zitter is daaraan een schreeuwend ge brek. De heer El Hamdioui maakte zijn op merkingen vorige week buiten het offi ciële programma om. Aanvankelijk had hij verondersteld evenals wethouder Frans Kingma het woord te kunnen voeren bij de opening van de manifesta tie. Later bleek zijn toespraak niet in het programma te passen. De heer El Hamdioui wilde in zijn toe spraak stilstaan bij de situatie van de Marokkaanse mensen in Soest, in de af gelopen jaren en nu. "Menigeen van onze landgenoten is al langer dan 15 jaar in Soest. Al jarenlang hebben wij de gemeente Soest gevraagd om een eigen ruimte, zodat ook wy in de rol van gast heer zouden kunnen ontvangen. Maar tot op de dag van vandaag is daar aan geen gehoor gegeven." De tekst vervolgt: "Nu er steeds meer jongeren tot onze gezinnen behoren merken wij hoezeer wij een schreeu wend gebrek aan opvangruimte heb ben. Telkens werd ons gezegd en be loofd: 'Als jullie een eigen bestuur heb ben, krijgen jullie een ruimte!' Ons comité heeft nü al een tijdlang een bestuur, maar waar blijft nu de ruimte die de wethouder ons heeft beloofd? Zonder ruimte zullen wij nooit goed kunnen functioneren." De heer El Hamdioui vervolgde: "Ook aan onze werkzoekende jongeren wordt weinig of geen aandacht besteed. Wij willen nu bij de gemeente aandrin gen ons een beroepskracht in de vorm van een opbouw-werker te geven, om onze jongeren en onze comités te bege leiden en te ondersteunen. Dit geldt zo wel het Turkse als het Marokkaanse co mité. De zorg voor ónze jongeren en ons eigen functioneren ligt toch zeker óók bij de gemeentelijke overheid!" De voorzitter van het Marokkaanse co mité verklaarde graag te hebben meeg- daan aan de totstandkoming van de ma nifestatie en te hopen dat deze ertoe zou bijdragen dat alle Soesters nader tot el kaar zullen komen. f Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tot 1.00 uur. vanal 40 personen. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en ll.OO uur Dinsdag en donderdag 9,00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur De Stichting K.I.C.I., Kleding Inzame ling Charitatieve Instellingen komt bin nenkort weer kleding inzamelen in de gemeente Soest. Dit gebeurt op woens dag en donderdag 15 en 16 oktober a.s. Uit de opbrengst worden de Stichting "Hulp aan Landgenoten in Indonesië" en de Stichting "Nederland-Lesotho" gesteund. Er zullen in de gemeente huis-aan-huis plastic zakken worden verspreid, die enkele dagen later, hopelijk goed ge vuld met kleding, textiel en schoenen worden opgehaald. De bewoners wordt verzocht de zak met kleding vóór 9 uur buiten te zetten. Wanneer men geen kleding heeft aan te bieden, kan men toch helpen, door een bijdrage te stor ten op giro 3367600 t.n.v. de Stichting K.I.C.I. in Den Haag, Nassau Zuilen- steinstraat 9. Telefoon 070-245468. Mevrouw F. van V. van de Titus Brandsmastraat deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van de vier wieldoppen van haar auto. Onbe kenden hadden de doppen in de nacht van donderdag op vrijdag verwijderd. Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brink weg weer verkoop plaatsvinden van vrijbankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. Zaterdag 11 en zondag 12 oktober HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komend weekend van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: •J.P. Krijger, Prunuslaan 10, tel. 12423. •P.H. Walter, Vondellaan 28, tel. 10210. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! Soesterberg •D.W. van Lier, Paltzerweg 299,Den- Dolder, tel. 030-784555. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst ingaande vrijdag 17.30 uur: •Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, 02154-12432. Zaterdagmorgen is tevens geopend: •Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. TANDARTS Zaterdag en zondag, 13.00-13.30 uur: •J. Oosterveen, Beukenlaan 84, tel. 14148. DIERENARTS Grote huisdieren: •H. Blanken, Eemnes, tel. 02153- 12706. Kleine huisdieren: F. Gelderman, Bosstraat 15-17, tel. 12269. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00-19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Ove rige bezoektijden: 14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155-18770, buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoen de verpleegkundige. •Soest, Medisch Centrum, Nieuweweg 14, tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieu we leden tussen 09.00-12.00 uur. •Soesterberg, Medisch Centrum, Ra- demakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen Van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. RODE KRUIS SOEST-SOESTER- BERG/BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors: a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Valeriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. Binnenkort start de Vrouwenraad in Soest weer met een cursus vergader en gesprekstechniek, bedoeld voor vrouwen die - noodgedwongen of niet - af en toe in een vergadersituatie ver zeild raken en die daar wat onwennig bij blijven. In de cursus wordt in vijf ochtenden ge werkt aan zaken als: hoe presenteer je jezelf; welke hulpmiddelen heb je op een vergadering tot je beschikking; wel ke procedures kun je verwachten en hoe is de rolverdeling (tussen voorzit ter. sekretaris, etc)? Verder worden de cursisten geholpen bij het zoeken naar aandachtspunten, die de hoofd- van de bijzaken scheiden. Dit alles beoogt het zelfvertrouwen te vergroten, want dat blijkt toch de kern van de problemen die een vergadering kan oproepen. Kortom: een praktische cursus, die eigenlijk iedereen een keer moet hebben meegemaakt. De cursus start op 24 oktober en kost 25,-. Ze wordt gegeven op vijf vrijdag ochtenden, van 9.30 tot 11.15 uur, in gebouw C-drie, Willaertstraat 49. Het aantal deelnemers is beperkt, dus wie zeker wil zijn van een plaatsje kan zich beter meteen aanmelden. Dat kan bij mevrouw Ledegang, tel. 18170. Tijdens het openbare deel van de le denvergadering van de WD-Soest/ Soesterberg, die hedenavond wordt gehouden, zal een forumdiscussie plaatsvinden over het ouderenbeleid in Soest. De bijeenkomst wordt ge houden in de "Oude Stal" van het ca ravanpark King's Home, Birkstraat 136, en is voor iedereen vanaf ca. 21.00 uur toegankelijk. De ledenvergadering begint om 20.00 uur maar draagt tot de pauze een beslo ten karakter. Aan de orde komen dan o.m. de advieslijst met voorlopige kan didaten voor de Provinciale Staten. Om ca. 21.00 uur wordt een pauze ge houden en vanaf dat moment is de ver gadering openbaar. Eerst zal de heer J.C. van Ek, lid van de WD-partijraad, een korte uiteenzetting geven over het functioneren van dit orgaan. Daarna volgt de forumdiscussie over het in Soest te volgen ouderenbeleid. Aan het forum nemen deel mevrouw mr. B. Kortenhoff-Neppérus, Statenlid WD, mevrouw P.J. Oranje-Entink, voorzitter ANBO Soest/Soesterberg, en de heer Bert Krijger, fractievoorzit ter WD Soest. Het forum staat onder leiding van de arts P.C. Lange. 'Ik heb veel respect voor het werk dat gedaan wordt binnen de 25 cursussen alfabetisering en educatieve activitei ten onder de culturele minderheden in Soest. Dat vergt een enorme inzet en dit werk moet gewaarborgd blijven." Dat is de mening van onderwijswethou der dr. S. JanMenne (CDA), die vorige week in de commissievergadering On derwijs de commissieleden opriep zich goed te oriënteren op dit gebied en hen om steun vroeg om "het bestaande ni veau te continueren." Daartoe is het College van B.& W. be reid, geheel volgens de afspraken in het lijsttrekkersoverleg, de raad voor te stellen een bedrag van 75.000 gulden beschikbaar te stellen als eind 1986 de rijksregeling basiseducatie uitgevoerd moet worden, waardoor de docenten in deze sector gesalarieerd gaan worden volgens onderwijsnormen. Zo luidt ook het antwoord van B. W. aan de commissie Minderheden, die onlangs in een officiële brief het ge meentebestuur heeft gevraagd de continuïteit van de cursussen voor bui tenlanders te garanderen." De commissie Onderwijs stemde una niem in met het antwoorden van B. W. Menne memoreerde dat ook tijdens de forumavond in C-drie van de inter culturele manifestatie de loftrompet werd gestoken over het Soester cur susaanbod in vergelijking met andere gemeenten. De commissieleden vroegen zich af of 75.000 gulden genoeg is, omdat dat be drag een schatting is van de extra kosten die volgend jaar te verwachten zijn. Als de gemeente met dat bedrag niet bij springt moeten er 13 groepen cursisten geschrapt worden, omdat het rijk dan nog maar 12 cursussen vergoedt. Wethouder Menne beloofde bij de on derwijscommissie terug te komen als het bedrag niet toereikend is.

Soester Courant | 1986 | | pagina 23