Schoeman ■III KINPER-VIDEO Wz 49?5 H WD-Soest houdt boot af voor Betaal Niet Mee- aktiegroep Meningen van lezers kom eens met Schoeman praten! 'Maria-parochie' weer aktief voor Missie-ziekenhuis SILVER STAR VIDEO PAGINA, WOENSDAG 8 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 I.V. SOEST wmm vraagt; uw aandachtvoor Openbare commissie vergadering Raadsvergadering Behandeling concept begroting 1987 in openbare commissie vergaderingen Bouwzaken Voornemen Wijziging Hinderwetvergunning V oorbereidingsbesluit Adres Milieu aangelegenheden VW-Nieuws Pastoor H.C.W. van der Vegt overleden Standpunt liberalen ligt al vast 2 KINDERFILMS DE 3e GRATIS! De leukste week van het jaar vooralle kleine videokijkertjes. 7 Dillenburglaan Tel. 12340 Fietsencontrole bij NS-stations Soester Courant, goede informatiebron voor alle Soestersl Ballonnenwedstrijd Van Essen SWEATERS Even het rijtje langs... Uitkering aan Soester vrouwen gestopt na steunfraude MAT loorgaande weg rruimte winkel/ derlijk magazijn Ind winkel toilet, dagverblijf amer 3 slaapka- igbad, 2e toilet, mogeli|kheid tot tl tot 70 m2 is i: direct, k.k. helft van een zien van c.v. garage/werk- e tuin envloer, gar- irmige woon- moderne uit- ■ngebouwde afzuigkap,, ■t. Verd.: 3 touwde bad- toilet. Zolder I verkeert in onderhoud, ijn. vrijstaande v. gas met ±500 m2. amer met moderne met in- ers met in- raaie bad- (gekleurd tel.: vaste oots. De rzien van •ng: 1 no- leren BEETZLAAN V. GO YENLAAN Een op de 3e woonlaag gel. 3- kam. appartement (v.h. 4 kam.) m. een berging in de onderbouw. Hal, toil.douche, woonkam., 2 sl.kam. (v.h. 3), keuk., bijkeuk. Balkon woonkam. op de zuidkant. Vraagprijs: f 49.000,- k.k. Een geheel te renoveren vrij staande villa met grote loods. Renovatieplan met kostenindika- tie op kantoor ter inzage. Vraagprijs 7175.000,-. GERRIT v.d. VEENSTRAAT Een zeer gunstig gelegen mld- denwoning met ondergrond, erf, tuin en garage. Indeling; en tree, royale doorzonkamer, open keuken. Eerste verdieping: 3 slaapkamers, badkamer, vaste trap naar de zolder met zeer gro te zolderkamer (nieuwe dakka pel), een bergruimte waar ook de c.v. staat opgesteld. Het geheel is prima onderhouden. Vraagprijs 179.500,- k.k. Een NVM- taxatierapport. Een waardevol document voor elke bank! CHORISTENPAD Een zeer gunstig aan een water partij gelegen vrijstaande villa (bouwjaar 1977), met berging en een goed aangelegde tuin met diverse terrassen. Indeling: hal, toilet, zeer royale woonkamer met vide, open haardpartij en schuifpui naar terras. Zeer royale woon-eetkeukefl met diverse inbouwapparatuur, bij keuken. Parterre: zeer grote L- vormige ouderslaapkamer met douche. 1e Verdieping: 2 slaap kamers, royale badkamer met ligbad en 2e toilet, bergkamer. Het geheel is in perfecte staat van onderhoud, voorzien van alle mogelijke vormen van isolatie, en is mede door zijn ligging een unieke aanbieding te noemen. Vraagprijs /345.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54. Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 16955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort. Hoofddorp. Leusden, Tiel en Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Donderdag 9 oktober, 20.00 uur, kan tine gebouw Gemeentewerken, Lange Brinkweg: commissie Minderheden. De agenda vermeldt o.m. de behande ling van het concept-werkplan en pro gramma 1987. De agenda en de stuk ken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op donderdag 23 oktober 's avonds om half acht in de au la van het Griftlandcollege, Noorder- weg. In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld wor den. De agenda hangt op het publika- tiebord van het INFOcentrum en ook bij de hulpsecretarie Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFOr matiecentrum informeren welke agen dapunten aan de orde komen. Enkele belangrijke agendapunten zijn: •het vaststellen van het Hinderwetuit- voeringsprogramma. verkoop van gronden in Overhees t.b.v. woningbouw. De openbare behandeling van de con cept-begrotingen 1987 en de meerja renbegroting 1987 t/m 1990 door de verschillende raadscommissies zal vol gens onderstaand schema plaatsvinden: Commissie: Maandag 20 oktober 1986: Algemene Bestuurszaken 08.30 - 11.00 uur Ruimtelijke Ordening c.a. 11.00- 13.00 uur Bedrijven en personeelszaken 14.00 - 17.00 uur Dinsdag 21 oktober 1986: Welzijn 08.30 - 11.00 uur Onderwijs 11.00 - 13.00 uur Financiën en grondbedrijf 14.00 - 17.30 uur Alle vergaderingen worden in de com missiekamer, gebouw gemeentewer ken, Lange Brinkweg gehouden. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kunt u de begrotingsstukken inzien. Daar kan men u ook alles'vertellen over de mogelijkheid om tijdens de vergade ring van het spreekrecht gebruik te ma ken. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van het bepaal de in artikel 50, lid 8 van de Woning wet, vergunning te verlenen voor: wijzigen verleenden bouwvergunning tot het bouwen van een bedrijfshal met kantoor, Oude Utrechtseweg, sectie D, nrs. 2689 en 2819 (beide ged.). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 9 oktober 1986 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde temijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Burgemeester en Wethouders maken - gelet op artikel 37 le lid van de Wet Al gemene bepalingen milieuhygiëne - be kend: dat zij voornemens zijn tot wijzi ging over te gaan van de door hen op 28 december 1982 onder nummer I/CV/ HW 81-35 an Procar Verkoop B.V. verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een inrichting tot vervaardiging van rei nigingsmiddelen, ontvettingsmiddelen en handreinigingsmiddelen annex han delsonderneming op/in het perceel In dustrieweg 30, kadastraal bekend ge meente Soest sectie G, nummer 7813; Dat de reden voor deze wijziging is ge legen in het feit dat ten behoeve van de opslag van verontreinigde ontvetter voorschriften in de hinderwetvergun ning ontbreken. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat dor de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 18 september 1986, afdeling I, nummer RB 86-163een bestemmings plan in voorbereiding is verklaard voor het gebied dat op de bij dit besluit beho rende kaart in grijs is aangegeven en welk als volgt kan worden omschreven: Het gebied dan ten noorden van de Ma- riastraat ligt en (globaal omschreven) begrensd wordt aoor de Beetzlaan, de Mariastraat, de Van Straelenlaan en de achtergrenzen van de erven van de wo ningen aan de Koninginnelaan. Dit besluit treedt op 9 oktober 1986 in werking. Op 18 september besloot de gemeente raad een krediet beschikbaar te stellen voor de 2e fase van de heroverweging van de gemeentelijke organisatie, Pastoor Goddijn op bezoek tijdens zijn vakantie in 1985 bij "zijn"ziekenhuis in Formosa, waarvan de belangrijke uitbreiding toen werd uitgevoerd. Zondagmiddag was het een drukte van belang in de Mariakerk te Soestdijk, waar traditiegetrouw (reeds de 3e keer) weer een Braziliëmiddag werd gehou den, waarbij diverse aktiviteiten er op gericht waren gelden bijeen te brengen voor het Missie-Hospitaal "Maria Im- maculada" in de omgeving van de Bra ziliaanse stad Formosa, een ziekenhuis in de binnenlanden van Brazilië, dat in de Braziliaanse taal toevalligerwijs de zelfde naam draagt als de parochie van Soestdijk "Maria Onbevlekt Ontvan- gen". Dit missie-ziekenhuisje met o.a. een speciale vrouwen-kliniek, is indertijd gesticht door de huidige pastoor van de Maria-parochie, Pastoor H.M.M. God dijn, die 25 jaar lang als missionaris in dit gebied heeft gewerkt. Dat er voor onderhoud en verdere uitbouw van dit missie-ziekenhuis behoefte aan geld bestaat, laat zich raden. De uitbreiding van het ziekenhuis kan gelukkig nog steeds, mede door de hulp van de pario- chianen van Soestdijk, voortgang vin den. Ook de medische hulp (een team van 5 doktoren is ter plaatse permanent werkzaam) kon, mede door geldelijke ondersteuning door de regering aldaar, verwezenlijkt worden. Met de opbreng sten van voorgaande akties in de Maria- parochie kon er in de laatste jaren een bedrag van ongeveer 50.000,- naar Formosa worden overgemaakt, een be drag waarmee men in Brazilië voor de plaatselijke bevolking veel heeft kun nen doen. Pastoor Goddijn bij een van de pa tiëntjes in het Missie-ziekenhuis. Tijdens de parochie-middag beleefden de talrijke aanwezigen veel plezier aan het Rad van Avontuur, een loterij met zeer veel prachtige prijzen enz. Tijdens de feestmiddag trachtte de akti- viteiten-commissie o.l.v. de heer Th. Huisman flessen originele Duitse-Moe- zel wijn aan de man te brengen. Van de ze wijn, waarvan er enkele maanden ge leden 1500 flessen in het Duitse Moe zelgebied werden gekocht en waarvan de flessen zijn voorzien van originele etiketten met een afbeelding van de Mariakerk met klokkentoren met daar op de toepasselijke titel "Klokken Lui den voor Formosa", werden al meerde re honderden flessen verkocht. Ook nu, na de Brazilië-middag, moet men door de verkoop van het totale aantal flessen, proberen het bedrag dat men naar Formosa wil overmaken, zo groot mogelijk te maken. Om in het bezit te komen van deze voortreffelijke wijn is een telefoontje aan een van onderstaande commissie leden voldoende. De wijn wordt dan bij u bezorgd. De commissie geeft u graag het advies: Koop deze voortreffelijke wijn en u steunt een goed doel in Brazi lië. Inlichtingen: J. v. Steen, Julianalaan 4, tel. 21412. A. Weitzel v. Straelenlaan 44, tel. 16182. Een dagje er op uit in de herfstvakantie, maar waarheen? Noorder Dierenpark, Emmen: een der modernste dierentuinen ter wereld met unieke vlindertuin; open van 9-17 uur. Apenheul, Apeldoorn: meer dan 240 apensoorten; open 10-17 uur. Recreatiepark Gouden Handen, 's Heerenberg: o.a. poppenshow, de be toveringvan de Prehistorie en attractie park; open 10-18 uur. Madurodam, Den Haag; open van 9.30 tot 18.00 uur. Omniversum, Den Haag: avontuurlijke shows in Europa's eerste ruimtethea ter; tijdens vakantie voorstellingen van 11 t/m 21 uur. Rijksmuseum Paleis Het Loo, Apel doorn: open di t/m zo 10-17 uur. Het Nederlands Openluchtmuseum, Arnhem: 70 boerderijen, molen, Oud hollandse huizen; open di t/m vr. 9-17 uur; za. en zo. 10-17 uur. Wilt u meer weten? Vraag informatie bij de VW. Gooilander Najaarstochten Mooi Salland op dinsdagen 14 en 28 oktober, 11 en 25 november verzorgd met koffie en krentewegge en Holland se stamppot. Winkelen in Düsseldorf, Essen of Brus sel op donderdagen 16 en 30 oktober en 13 en 27 november. Incl. koffie en diner 49,50 p.p. Historisch Gent op donderdagen 16 en 30 oktober, 13 en 27 november. Theater Utrecht: Jaarbeurs: Dier en Vriend, Europa's grootste dierenshow. Op zaterdag 25 en zondag 26 oktober. Aanvang: 10.00 uur, afloop 18.00 uur. Volw. 7,50 en kinderen 4,-m per dag. Vredenburg: Iggy Pop op maandag 24 november 1986. Voorverk. vanaf 18 oktober. The Stranglers op donderdag 6 november. Houten: Beurscentrum: The Dubliners op zon dag 9 november. Den Bosch: Maaspoort: Status Quo op zondag 9 november. Voorverkoop vanaf heden. Voor deze voorstellingen en vele ande re kan men boeken bij het VW-kan- toor. Wandel- en fietsroutes zijn er in vele soorten verkrijgbaar bij de VW. VW-geschenkbonnen in waarden van 10,- tot 50,- zijn verkrijgbaar bij de Soester VVV. De bon is landelijk te be steden. Het VW-kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is geopend op werkdagen van 10.30 tot 15.30 uur. Het telefoonnum mer is 12075. Zaterdag jL is op 68-jarige leeftijd pastoor H.C.W. van der Vegt na een langdurig ziekbed in het Rusthuis "De Wilbert" in Katwijk overleden. Pastoor van der Vegt kwam op 30 september 1966 naar de parochie "Maria Onbe vlekt Ontvangen" in Soestdijk, als opvolger van pastoor Mgr. A.G. Smit, die na zijn afscheid zich in "Nieuw Mariënburg" ves tigde. Voor zijn komst naar de Maria-parochie was Pastoor van der Vegt als pastoor werkzaam in Barneveld. Pastoor van der Vegt was de der de pastoor van de Maria-paro chie en verbleef in Soest tot 1 juni 1978. Tijdens zijn pastoraat in Soestdijk werd hij geconfronteerd met het streven de Maria-parochie op te heffen. Met deze plannen heeft hij altijd veel moeite gehad. Op het eind van de periode, die Pastoor van der Vegt in Soestdijk verbleef werden andere plannen verwe zenlijkt, waarbij de oude kerk moest worden afgebroken en de nieuwe huidi ge kerk gebouwd werd. Na zijn afscheid in Soest vestigde Pastoor v.d. Vegt zich in Den haag. De plechtige gezongen uitvaartdienst wordt gehouden op donderdag 9 okto ber om 10.00 uur in de Mariakerk te Soestdijk. Aansluitend volgt de crematie in Utrecht. De uitvaartdienst wordt geleid door Pastoor J. v.d. Meer uit Aerdenhout, die indertijd in de Maria-parochie Pastoor v.d. Vegt vaak assisteerde. litgesloten dat liberalen "Het is niet uitgesloten met u diepgaand willen discussiëren over de door u aan de orde gestelde aangelegenheid. Tot een wijziging van een formeel ingenomen standpunt zal dat niet leiden." Dat schrijft WD- fractievoorzitter Bert Krijger in een brief aan de aktiegroep "Betaal Niet Mee" in Soest, als reactie op een uit nodiging voor een gesprek over de kwestie van de apart of helemaal niet betaalde 5,72 op de BTW van de gasnota, waarmee de aktiegroep pro testeert tegen het kruisrakettenbe- sluit. De WD-fractie heeft zich, samen met enkele bestuursleden van de WD-af- deling Soest, over het verzoek van de aktiegroep beraden. Uit de brief is op te maken dat de liberalen nog geen beslis sing hebben genomen over een derge lijk gesprek, maar wel alvast "inhoude lijk" hebben willen reageren. "Een ge- Als gevolg daarvan zal vanaf 1 oktober 1986 gedurende een periode van zes maanden een proef worden genomen met een nieuwe organisatie-vorm op het gebied van de milieu-aangelegen heden. De hierbij betrokken personen zullen functioneren als één milieudienst. In die zes maanden kunt u voor alle mi lieu-aangelegenheden terecht in het ge bouw van Gemeentewerken, Lange Brinkweg 77, bereikbaar onder het te lefoonnummer van de gemeente Soest: 93422. sprek met de fractie is altijd mogelijk," aldus Krijger, "echter, leidt zo'n ge sprek tot een standpunt als door u nage streefd?" De WD-fractie wil daarover geen mis verstand laten bestaan. Volgens Krijger wordt het standpunt over de plaatsing van kruisraketten dat de1 aktiegroep in neemt ook door sommige WD-ers on derschreven. "Die maken echter geen deel uit van bestuur of fractie." Hij laat tegelijk weten dat het standpunt van de aktiegroep over het gescheiden vol doen van de gasrekening en het bestem men van een deel ervan voor een vre- desfonds "geen enkele instemming krijgt binnen fractie en bestuur". De WD respecteert de principiële stel- lingname van de aktiegroep, vervolgt Krijger. "Ook de VVD heeft principes, waarvan wij hopen dat anderen die zul len respecteren, maar respecteren leidt niet altijd tot een handelen zoals een minderheid - die ook de WD vaak is - graag zou zien." Politieke duidelijkheid Krijger stelt vervolgens de retorische vraag: "Is er dan geen ruimte voor in spraak bij de WD?" en beantwoordt deze direct: "Jazeker wel. Maar die vindt plaats langs de lijnen van de le denvergaderingen, waarin programma punten worden vastgelegd en een be ginselprogramma wordt aangenomen. WD-ers dienen zich daaraan te hou den, o.a. ten gunste van de politieke duidelijkheid." Ook bij zaken die de WD in principe In de week van 11 tot 19 oktober bij Trakteer uw kind eens op een leuke kindervideofilm. Kom naar de videospeciaalzaak. Want een keuze uit het enorme assortiment kindervideofilms zal niet moeilijk zijn. Otam «<i-» VTdto Ubroty Vidie Ubrofv Uw videospeciaalzaak LICENTIE 1986 VESTRON VIDEO INTERNATIONAL (bij Jac. Hermans om de hoek) afwijst, aldus de fractievoorzitter, blijft gelden dat zij als democratische partij de uitspraken van de meerderheid aan vaardt. "Burgerlijke verantwoordelijk heid is naar de mening van de WD er naar streven om besluiten door overleg om te buigen in de richting die men wil, maar zij houdt daarna niet op. Het is ook een burgerlijke verantwoordelijk heid democratisch genomen besluiten te aanvaarden." "Want wie maakt uit welk besluit het enig juiste besluit is?", aldus Krijger. "Zolang dat niet is uitgemaakt, is het het principe van de WD meerder heidsbesluiten te aanvaarden." De politie heeft vorige week bij de vier NS-stations in Soest gecontroleerd of de daar gestalde fietsen op slot stonden. Het resultaat viel mee. Van de 373 on derzochte rijwielen bleken er drie niet op slot te staan. Deze fietsen stonden bij het station Soestdijk. Op vrijdag 10 oktober verstrijkt de in- zendings-termijn van de ballonnen wedstrijd van Optiek Van Essen. De kleurige wedstrijd, die in het kader van de Oostenrijkse Week in Hartje-Zuid werd georganiseerd, loopt dan af. Op dit moment heeft de jury al enkele kaar ten ontvangen, die zijn teruggestuurd uit West-Duitsland. De westenwind op woensdag 10 september bleek voor een aantal ballonnen krachtig genoeg om de grens met onze Oosterburen te over schrijden. Voor de gelukkige deelne mers aan de ballonnenwedstrijd, die deze week nog hun kaartje krijgen te ruggestuurd geldt dus dat zij dit uiterlijk aanstaande vrijdag bij Optiek van Es sen aan de Zuidpromenade inleveren. (gestreept) verschillende mode-kleuren vri jeti jdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soes! Ten eerste was daar de enqüete over de woonwensen van de (bijna) bejaarden. Resultaat: Comfortabel wonen minus kapitaal, blijft over gestapeld wonen. Driekamerwoningen met één slaapka mer beneden, een aangebouwd schuur tje en een klein tuintje...nooit van ge hoord. Ten tweede: De wateroverlast. De kla gers lieten het op de hoorzitting afwe ten. Was dat water eigenlijk toch niet zo erg of zouden de mensen ten lange leste zelf een oplossing bedacht hebben? Van één wateroverlast klagersaanvoer der weet ik dat hij naar een (hopenlijk) droger huis verhuisd is. Zijn achterban had plotseling geen woordvoerder voor de hoorzitting. Dan: Het onderwijs. Wat een knap stukje werk om kinderen zover te krij gen, dat ze demonstreren tegen ar beidstijdverkorting. Zijn kinderen dan toch verstandiger dan over het algmeen wordt aangenomen? De leergierigheid van 4-jarigen is veelbelovend voor de toekomst. Vervolgens zijn daar de (ontbrekende) gemeenschapsvoorzieningen. Het poli tiebureau groeit voorspoedig en er is weinig reden om te vrezen dat het een couveusekindje wordt. Het nieuwe ge- meentehuis: daar wordt zelfs niet meer overgepraat. Misschien de stilte voor de storm? Albert Heyn maakt een goede kans? Hebben wij al die voerwinkels nu wel nodig? Zou een C en Aatje niet toch voordeliger zijn? Over een zwembad durf ik zelfs niet meer te denken. Maar een (schaars gemeubileerde) sporthal in Soesterberg komt er toch wel heb ik begrepen en ook het bijbehorende kunstwerk is al geregeld. Als laatste van mijn (onvolledige) rijtje wil ik het even over de Moskou reis van onze Sportstichting aanvoerders heb ben. Ik moet eerlijk bekennen dat ik het daar even moeilijk mee gehad heb. Bij nader inzien ten onrechte, want gaat de kost niet voor de baat uit? Ja toch! En als je geen middelen hebt om iets te la ten maken is een "Doe het zelf'cursus van het grootste belang. Natuurlijk ko men de heren terug met een lading ge reedschap (hamers en sikkels) zodat de leden van ae Sportstichting met enige vrijwilligershulp zelf de bouw van het zwembad ter hand kunnen gaan nemen, zelf een kunstgrasmatje kunnen gaan leggen enz. enz. Toch jammer dat er in eigen land geen "Doe het zelf' cursussen worden gege ven. E. G. Timmer-Geerlings De sociaal rechercheur van de Ge meentelijke Sociale Dienst heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen twee in woonsters van Soest, resp. 46 en 22 jaar oud, terzake van valsheid in geschrifte en/of oplichting van de gemeente Soest. Beide vrouwen waren reeds ge ruime tijd cliënten van de GSD en ont vingen een uitkering krachtens de RWW, omdat ze gedeeltelijk werkloos waren. De vrouwen gaven een gering bedrag aan inkomsten uit arbeid op, dat met hun uitkering werd verrekend. Uit het ingestelde onderzoek bleek dat ze meer uren werkten dan dat ze opga ven. Op de maandelijks in te vullen in komstenformulieren gaven ze niet hun volledige inkomsten aan. Op die for mulieren moeten cliënten van de GSD onverwijld mededeling doen van elke verandering van feiten of omstandighe den waarvan men redelijkerwijs kan vermoeden dat ze tot verlaging of in trekking van de uitkering aanleiding kunnen geven. In samenwerking met de politie werden de vrouwen aangehouden. Zij zullen zich t.z.t. voor de rechter moeten ver antwoorden. Bovendien zal de gemeen te Soest het ten onrechte ontvangen uit keringsbedrag terugvorderen. De uitke ring werd inmiddels gestopt.

Soester Courant | 1986 | | pagina 4