t Zwaantje Het CDA en het Pilatus-syndroom Hockeyclub vertrouwt op gemeenteraad voor realisering Koningsweg-accommodatie LUCIENNE STOFFENMODE WD vindt mensen belangrijker dan gebouw i WOENSDAG 15 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 13 SOES'Ï De achterkant van het ongelijk Het CDA in de Staten en het sluitingsplan voor de bejaardenoorden HET WITTE HUIS 'Niet nodig nu al het vaandel te strijken' Na het enorme succes van j.l. vrijdag 3 oktober van onze nieuw geopende zaak, zullen wij nog meer onze volledi ge inzet geven om u een nog grotere en mooiere kollektie te kunnen tonen. WINKELPROMENADE Laanstraat 102 - Baarn Telefoon 02154-11717 's Maandags gesloten Forumbijeenkomst over ouderenbeleid j. cornelisse bv. Centrale verwarming Thriller door 'Utile Duld' Bibliotheek blijft in Soesterberg Dronken automobilist veroorzaakt ravage Donderdag 30 oktober, 10.00 -16.30 uur: Kledingbeurs in de Open Hof Succes voor actie plattelandsvrouwen door Arie Wandelaar Zouden er enkele personen niet goed geworden zijn, vroeg Arie zich onlangs met enige bezorgdheid af. Op zo'n gekke gedachte kan een mens wel eens komen wanneer een instituut als C-drie de indruk wekt in rustiger vaar water te zijn terechtgekomen. Een misverstand. ^tëVD-fractie-voorzitter Bert Krijger zorgde vorige week hoogst persoonlijk er voor dat dit misverstand werd opge lost. Van je hart nooit een moordkuil maken, moet de aanvoerder van de Soester WD gedacht hebben toen hij, zonder omwegen of voorafgaande waarschuwing, een nogal luidruchtig schot voor de boeg liet vertrekken. "WD Soest dreigt met intrekking van .steun aan C-drie,' meldde vorige week De Gooi- en Eemlander. "Linkse faam kan centrum wel eens opbre ken," berichtte uw eigen Soester Cou rant. Wat nu is er aan de hand? In de ongenuanceerde opvatting van VVD's Bert Krijger is C-drie steeds mëer een aantrekkelijke locatie voor zijn linkse politieke tegenstanders. Een veronderstelling die hij onder bouwt door te verwijzen naar de on langs in C-drie gehouden culturele manifestatie waaraan uitsluitend door Organisaties met een linkse signatuur werd deelgenomen. Gespierde taal! Verstandig? Zijn geestverwante partijgenote, me vrouw M. Weidema - Woensdregt, te vens bestuurslid van C-drie, wekte niet bepaald de indruk reeds nu de zorgen van Bertje te delen. Haar reactie: "Het activiteitenprogramma is nog in ont wikkeling, daar kun je nu nog geen ordeel over geven. Dat kost tijd". Ge heel anders de toonsoort waarop de «acties van Krijgers politieke tegen- anders waren afgestemd. Jan Visser: "Het slaat nergens op en ik pik dit ook niet." Raymond van Gelder (PvdA): "Laatst ging hij ook al als een gek te keer om zijn wethouder, die een fout had begaan, te verdedigen. Krijger slaat zo een gevaarlijke weg in. Het is dom en een slechte manier van bestu ren." In Arie's opvatting is de WD, in deze gerepresenteerd door Bert Krijger, de laatst aangewezene om de zaak zo op stelten te zetten. De Borg, geruime tijd voorloper van het tegenwoordige C-drie was, toen er destijds nog slechts sprake was van plannen, zo ongeveer het kind van de toenmalige wethoudster Milly van Stip hout. Ze stelde zich niet ten onrechte op het standpunt, dat een instituut als een cultureel centrum alleen kans van volledig slagen heeft wanneer daar voor mogelijkheden worden aange reikt. Het was zeker niet de partij van Bert Krijger die daarin voorop liep. Trokken op straat geslingerde ruzies en het gesjoemel met medewerkers aandacht, het kon naast de gewenste bezuinigingen, de herdoop in C-drie, allemaal niet voorkomen dat wat aan middelen en mogelijkheden overbleef vooral door politiek-links werd ge koesterd, zo zelfs dat Arie en ook an deren wel eens de indruk kregen dat het instituut iets weg heeft van een tweede woning van Jan Visser. De WD keek toe, zoals nu blijkt tan denknarsend, volgde de ontwikkelin gen met argusogen enhield af stand. In dit laatste nu zit het ongelijk van de WD, of laat Arie het voorals nog op Bert Krijger houden. Om ook van C-drie, met of zonder ma nifestaties bezit te nemen werd de WD niets in de weg gelegd. Daarom komt de onverwachte stennis die nu over C-drie wordt gemaakt nogal on logisch over, zeker voor een partij die de V van vrijheid in het vaandel draagt. Nog steeds biedt het cultureel centrum ruimte aan iedereen die van de be perkte mogelijkheden gebruik wil ma ken. Een deel van politiek-links voelt zich er kennelijk thuis, een wellicht anders getint politiek gezelschap kennelijk niet. De laatste constatering vraagt om een niet onbelangrijke kanttekening. Volgens Arie zijn de ondermaatse aankleding en accommodatie (kan Bert Krijger daar schuldige(n) voor aanwijzen?) er de oorzaak van dat een niet onbelangrijk deel van de Soester bevolking de weg naar dit plekje Over- hees bewust overslaat, en in een aantal gevallen kiest voor cultuur, amuse ment, ontspanning in een wat aange namer entourage. De Speeldoos te Baarn staat voor deze uitspraak mo del. Gevolg daarvan: Afgaande op de programmering van avondvullende voorstellingen is C-drie in de loop der tijd het knuffelkind geworden van een aantal ijverige, zij 't in hun opvattingen elitaire hobbyisten, die, naar het op Arie overkomt, het een zorg zal zijn dat de beschikbare gemeenschapsgel den in artistiek opzicht een nogal ex clusieve besteding krijgen. Aanvaard baar of niet, men maakt in ieder geval geep geheim van de artistieke voor keur. Bert Krijger heeft met zijn stempeling van het linkse karakter van C-drie veel weg van een C-drie-bezoeker, die er zich luidkeels over beklaagd het cultu- De stellingname van het CDA in Provinciale Staten aangaande het door het provinciebestuur gelanceerde sluitingsplan voor een aantal bejaardencentra heeft nogal wat reaktie opgeroepen. Zeker na de opmerkingen van het Soester statenlid Jan Zwaanenburg, die zich in de Soester Courant van vorige week be klaagde over het gebrek aan steun van WD en PvdA in de Staten voor een CDA-motie waarmee, aldus Zwaanenburg, "de onrust in de bejaardenoorden bij voorbaat zou zijn weggenomen". Bij nadere beschouwing blijkt de bewuste motie er, na de gebruikelijke omhaal van woorden, op neer te komen dat het CDA wilde dat het plan wél ter in spraak werd aangeboden, echter zónder dat de namen van de bejaardenoor den die voor sluiting in aanmerking zouden komen daarbij genoemd genoemd zouden worden. Voor een goed begrip volgt hier de letterlijke tekst van de motie: Provinciale Staten van Utrecht, in vergadering bijeen op 25 juni 1986, gehoord: de beraadslaging over het voorontwerpplan bejaardenoorden in de provincie Utrecht, overwegende: 1. dat paragraaf 5 van hoofdstuk 9 van het voorontwerpplan bejaardenoor den indicatieve voorstellen tot sluiting van bejaardenoorden voor de jaren 1988 t/m 1990 bevat; 2. dat over de omvang van de reductie-operatie met betrekking tot het aantal plaatsen in bejaardenoorden nog nader overleg met de Rijksoverheid, nog nader intern beraad, nog nader onderzoek en studie moet plaatsvinden; 3. dat het publiceren van namen van bejaardenoorden die mogelijk voor sluiting in aanmerking zullen/kunnen komen bij ongewijzigd financieel be leid van de Rijksoverheid, niet opweegt tegen de veroorzaakte onrust en on zekerheid bij grote aantallen ouderen in bejaardenoorden, noch tegen de ge volgen van 'stigmatisering' voor de betreffende bejaardenoorden; besluiten: het College van Gedeputeerde Staten van Utrecht dringend te verzoeken het ontwerpplan bejaardenoorden ter inspraak aan te bieden zonder vermelding van de namen van bejaardenoorden die mogelijk in de jaren 1988 t/m 1990 voor sluiting in aanmerking zouden komen, en gaan over tot de orde van de dag. Deze motie werd verworpen met de stemmen van PvdA/PPR, WD en D66 tegen. Het (eveneens Soester) statenlid Milly van Stiphout-Croonenberg (PvdA) reageerde op de uitlatingen van haar CDA-collega Zwaanenburg met het on derstaande artikel. Welkom in Hotel, Café, Restaurant, Motel in Soest Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147* 14140 Telex 79479 nl Regelmatig worden de lezers van de Soester Courant vergast op een aantal emotionele uitlatingen van het CDA- statenlid Jan Zwaanenburg. Licht kan dan de indruk ontstaan, dat de man zich weliswaar wat ongelukkig uitdrukt, maar het over het algemeen toch goed bedoelt. De uitspraken over het con cept-plan voor de bejaardenoorden wekken echter vooral bevreemding. Wat zijn de feiten? Diende de CDA- U woont in Soest en nog nooit in 't Zwaantje gedineerd? Nog nooit die voortreffelijke keuken geprobeerd o.l.v. onze chef-kok Joop Wesseling? Daar moet snel verandering in komen! Rademakerstraat 2 03463 -1423 3769 BD Soesterberg fraktie inderdaad in de juni-vergade- ring van de Staten een motie in, waarin zij het plan verwierp? Weineen, de strekking van deze motie was dat de na men van de eventueel na 1987 te sluiten bejaardenoorden uit het conceptplan moesten worden verwijderd. Dit was op dat moment volstrekt niet meer oppor tuun, omdat de namen van de desbe treffende oorden al in de provincie cir culeerden. Bovendien ging het de CDA-fraktie er alleen om - volgens ei gen zeggen - de onrust in de bejaar denoorden te beperken, niet om sluitin gen te voorkomen. Bleven die andere frakties gewoon rus tig in hun stoel zitten afwachten wat er verder zou gebeuren? Natuurlijk niet; de frakties van de PvdA/PRR en D'66 bezochten vóór de zomervakantie alle bejaardenoorden en verschillende indi catiecommissies om daar te horen, wat de mensen in de praktijk ervan vonden. Deze frakties hadden op 19 augustus jl. informeel overleg met de verantwoor delijke gedeputeerde en zijn ambtena ren over wijzigingsvoorstellen en alter natieve financieringsmethoden. De fraktie van de WD deed dit eind au gustus. Het netto resultaat was, dat het College van G.S. op 7 oktober jl. met een her ziening van zijn standpunt kwam, waar in meer huizen open kunnen blijven. Het College stelt voor in 1987 3,6 mil joen uit eigen provinciale middelen bij te dragen én voor mei 1987 met een herzien plan te komen voor 1988 tot 1990. Deze reddingsoperatie, hoe be perkt ook, betekent dat de provincie tot 1991 een oplopend tekort zou moeten dekken tot 17,22 miljoen per jaar. Die middelen zijn er doodeenvoudig niet. Er zal dus gezocht moeten worden naar verdere bezuinigingen door fusie, samenwerking en aanpassing van de begrotingen van de duurdere bejaar denoorden. De CDA-fraktie weigert tot nu toe haar visie en advies aan het College uit te brengen. Te gek voor woorden Uit de kranten mogen wij vernemen dat de CDA-fraktie van mening is dat ver dere bezuinigingen o.m. dienen te wor den gevonden in uitstel van nieuwbouw en verbouw van bejaardenoorden en uit gelden voor het flankerend beleid (dienstverlening aan ouderen die in hun eigen huis willen blijven wonen). De enige nieuwbouw die gepland wordt, is bestemd voor de groeikern Houten. Betekent dat, dat ouderen daar zich maar zelf moeten zien te red den? Moeten gebreken aan bestaande tehuizen maar rustig verergeren? Moet dat kleine beetje flankerend beleid, dat nu eindelijk van de grond komt, maar in de kiem worden gesmoord? Het is te gek voor woorden: wie goed zit heeft geluk gehad en de rest zoekt het maar uit. Waardoor wordt die irritatie op die emotionele kreten van Jan Zwaanen burg gewekt? Heel kort, door de hypo crisie de er uit spreekt! Het College van G.S. wordt gevormd door 7 heren, waarvan er 3 de CD A-signatuur dra gen. Het College is als geheel verant woordelijk voor zijn beslissingen. On danks het feit, dat ondergetekende geen fan van het WD-beleid kan wor den genoemd, gaat het niet aan de WD-gedeputeerde De Haan persoon lijk aan te spreken. Hebben de andere heren soms zitten slapen? Ergerlijk Het meest ergerlijke is echter, dan Jan Zwaanenburg deel uitmaakt van een politieke partij die sinds mensenheuge nis de macht uitmaakt in dit land. Die honderden miljoenen bezuinigingen op het bejaardenbeleid werden ons opge legd door het CDA/WD-kabinet Lubbers. De minister van financiën daarin is de CD A-er Ruding. De ver antwoordelijke minister voor het oude renbeleid is de CDA-er Brinkman. Wat is nou asociaal beleid en door wie wordt dat gemaakt? Het is natuurlijk prachtig dat het CDA vervolgens roept, dat er geen "partijpo litiek over de rug van de bejaarden" mag worden gevoerd, maar we leven toch met die partijpolitieke beslissin gen. Uiteraard moet het College van G.S. bij Brinkman gaan vragen om openbre king van de Wet op de Bejaardenoor den, om de verdelingssleutel van de fi nanciële middelen te herzien.- Maar bij de laatste algemene beschouwingen werd door Wim Kok een motie inge diend, waarin daarom werd gevraagd. Het CDA en de WD weigerden deze motie echter te steunen! Hoe zit dat nu, tegen wie roept Jan Zwaanenburg zo hard? Wordt het geen tijd dat de provinciale en gemeentelijke bestuurders van het CDA eens tegen hun eigen ministers gaan roepen? Je kunt niet én de beleidsverantwoorde lijkheid dragen én je handen in on schuld wassen. Milly van Stiphout-Croonenburg Het bestuur van de Mixed Hockey Club (MHC) Soest ziet de aanleg van de haar in het vooruitzicht gestelde kunstgrasvelden en de totstandkoming van een soft-/honkbal-accommodatie op het terrein aan de Koningsweg zon der veel pessimisme tegemoet. Dat blijkt uit een verklaring, die vorige week werd afgelegd in de ledenverga dering en waarin het bestuur min of meer zijn vertrouwen belijdt in de ge meenteraad om het voorstel van B. W. - waarin de aanleg van de accom modatie voorlopig wordt geschrapt - niet te honoreren. "Eerder hebben we gesteld dat het te vroeg was om de vlag definitief uit te steken; de raad beslist," aldus het be stuur, dat zich nu op het standpunt stelt "dat het niet nodig is nu al het vaandel te strijken". Het MHC-bestuur heeft uiteraard met grote belangstelling de politieke discus sie gevolgd over de problemen met de "vertrouwelijkheid" van de informatie over het voorlopig niet doorgaan van het project en constateert dat die dis cussie "diametraal de tegenhanger vormt van de voortdurende discussie in de afgelopen raadsperiodes, waarin de reel centrum nergens te kunnen vin den, terwijl de plattegrond waarop het staat aangegeven mede door hem (WD) is samengesteld. Jammer, want de achterkant van zijn ongelijk bood namelijk alle kansen om zinvoller en geloofwaardiger zaken aan de orde te stellen. Daarvoor is het overigens nog niet te Iaat. ARIE WANDELAAR politieke vertegenwoordigers vaak juist het verwijt kregen van het omgekeerde, namelijk dat zij vroegtijdig vetrouwelij- ke informatie, verkregen onder de poli tieke pet, naar buiten brachten onder de andere pet". "Hoe verstorend en onrust veroorza kend deze procedurele discussie ook is, het bestuur is ervan overtuigd dat de ge meenteraad en daarbinnen de raads fracties zeer goed in staat zijn inhoud en procedure zorgvuldig te blijven onder scheiden," aldus het bestuur van de hockeyclub, "en er zich verantwoorde lijk voor zullen achten te voorkomen dat wij, en mét ons de Knickerbockers, de King's Road Riders en s.o. Soest daardoor gedupeerd zullen worden." Het bestuur wijst erop dat er inderdaad verwachtingen zijn gewekt door het be sluit van het Sportstichtingsbestuur. "Uiteraard is dat zo." Men wijst er ech ter op dat de Knickerbockers en s.o. Soest (waar de honk/softballers nu nog "gastvrijheid" genieten) al langer dan tien jaar verwachtingen koesteren en dat de verwachtingen sinds de besluiten van 1984 (onderzoek naar de haalbaar heid van het plan) en voorjaar 1986 (ge bleken haalbaarheid) zijn aangewak kerd. Ook wordt nog eens gememoreerd dat het College eind 1985 van plan was de aanleg van de accommodatie inderdaad te realiseren, zoals bleek uit de reductie van de aanvankelijke begrotingspost van 700.000 gulden naar 550.000 gul den. "Het was zelfs zo - naar wij begre pen hebben - dat toen de keuze was: óf niet in 1987, óf terug naar 550.000 gul den. Voor dat laatste is toen gekozen." Andere budgetten Het bestuur wijst de suggestie van de hand dat het (onverwachte) besluit over de sporthal Soesterberg de kansen voor de aanleg van de accommodatie aan de Koningsweg heeft verminderd - een be sluit waarvan het MHC-bestuur overi gens de noodzaak volledig onder schrijft. "Noch in de Sportstichting, noch in B. W. of de gemeenteraad is een afweging aan de orde geweest over welke van de twee investeringen priori teit had. Bovendien wordt de sporthal gebouwd met behulp van andere bud getten; daarvoor is niets gebruikt van de 550.000 gulden." Het hockeybestuur toont veel begrip voor de "gaten" die de nieuwe bezuini gingen van het rijk in de gemeentefi- nanciën dreigen te schieten. "Om die te dichten zijn bezuinigingen onvermijde lijk, echter ook daarbij zijn begrippen als redelijkheid, billijkheid, consistent beleid en creativiteit essentieel." Men laat weten in goed overleg met Knicker bockers, Sportstichting en de politieke vertegenwoordigers daarin op weg te zijn om die creatieve oplossingen te vin den waarmee de plannen - "althans de essentialia daaruit" - in 1987 gereali seerd kunnen worden. "Voor het bestuur geldt nog steeds: kunstgras is een must, en is mogelijk. Nader overleg met alle betrokkenen zal naar onze stellige verwachting aanto nen dat het - zonodig door faseren, be zuinigen en eigen bijdragen - zal luk ken. Het plan en de argumenten zijn te sterk om genegeerd te worden." De ledenvergadering van de hockey club heeft de verklaring van het bestuur vorige week unaniem aanvaard. Tijdens de WD-bijeenkomst van woensdagavond jl. werd uitgebreid aandacht besteed aan het ouderenbe leid in de provincie Utrecht. Onver mijdelijk was daarbij dat uitgebreid aandacht werd besteed aan de positie van Molenschot. De slogan "Molenschot moet blijven draaien" stond uiteindelijk centraal. Dat bleek al snel toen opmerkingen werden gemaakt over de technische staat van Molenschot. Fel reageerde fraktievoorzitter Bert Krijger daarop: "Als je praat over Molenschot praat je niet over een gebouw, maaar over een instituut, een belangrijke voorziening! Een voorziening die 200 ouderen een goed thuis biedt, die een groot aantal anderen de benodigde extra steun biedt om zelfstandig te zijn, zoals de warme maaltijdenvoorzieningen voor heel Soest en Soesterberg, de alarmering voor ouderen, de ziekenboeg en de 60 aanleunwoningen. Molenschot is niet alleen een 'opvanghuis' voor als je niet meer zelfstandig kunt zijn, het helpt je ook zo lang mogelijk zelfstandig te zijn." Staten- en raadsfraktie WD vonden de handelwijze van het College van Gede puteerde Staten, waarin 2 van de 6 le den van de WD zijn, niet behoorlijk. "Je kunt niet schoksgewijs met ouderen omgaan door onverwacht niet-onder- bouwde voorstellen doen." Ironisch werd opgemerkt dat ouderen elk jaar maar één jaar ouder worden, wat het voordeel voor de overheid biedt om daar haar beleid op af te stemmen. In Soest en andere gemeenten werkt men niet met elke dag weer een ander beleid, en weet men dat er méér ouderen ko men, dat dat na verloop van tijd van de samenleving aparte aandacht vraagt, dat dat dan met een mooi woord 'flan kerend ouderenbeleid' wordt ge noemd. Zo'n beleid, waarin de ouder wordende mens centraal staat, mag niet door op zichzelf werkende ambtelijke adviseurs onderuit worden gehaald, itöet SGP en CDA diende de WD een motie in waarin werd geconstateerd dat een in grijpende reduktie van het aantal plaat- Installatiebedrijf Tel. (02155) 13014-12577 sen in bejaardenoorden geen rekening houdt met de verwachte zorgbehoefte bij ouderen. De plannen van GS zou den onaanvaardbaar inspelen op de plannen die minister Brinkman (CDA), op puur economische gronden wenste door te voeren. Hilariteit om CDA-motie In de publiciteit is nogal wat verwarring ontstaan over een tweede motie, die ook over het ouderenbeleid zou gaan. Mevr. Kormelink, lid van de WD- fraktie in de Provinciale Staten van Utrecht, las de tweede motie voor, waar vanuit CD A-kringen nog al op gewezen werd. Deze motie ontlokte de zaal een golf van hilariteit. Want wat stelde die tweede motie voor? Dat men het plan zónder de laatste bladzijde (waarop de namen van de eventueel te sluiten hui zen) de inspraak zou insturen! Dan kan men inspraak uitoefenen op plannen waarvan men de gevolgen voor de 'ei gen bejaardenoord" niet kent! Dat zou dus betekenen dat men de plannen niet verandert, maar de in spraak wél beperkt. Deze motie kreeg dan ook alleen de steun van het CDA zélf en dus niet van WD, PvdA, D'66 en de andere frakties! Het voeren van een ouderenbeleid is het aanvaarden van de verantwoorde lijkheid op het juiste moment, dus als men als oudereeen voorziening nodig heeft, dat die voorziening er is. Oude renbeleid is een voorzieningenbeleid. Hoe groot de groep medemensen is die op zo'n voorziening een beroep moeten doen, ziet men aankomen. Dus moet de overheid eigenlijk een liberaal beleid voeren: de mens centraal houden, niet als economische goed zien. Op vrijdag 17 en 24 oktober zal de Soesterbergse toneelvereniging Utile Dulci de thriller 'Het geheim van Dr. Spencer' op de planken brengen, in de toneelzaal van 'De Hoeksteen'. Aan vang 20.15 uur. Bewust is voor de vrijdagavond geko zen omdat de donderdagavond niet in trek bleek te zijn. Het stuk speelt zich af in de hal van een groot herenhuis in Engeland. De regie is wederom in handen van Wout Bakke- nes. Een boeiend en spannend stuk, waarbij de humor en de gulle lach alle De "cast" van Utile Dulci. kansen krijgen. Plaatsbespreken op woensdag 15 okto ber voor beide avonden aan de zaal, van 19.00 tot 20.00 uur. Kaartverkoop a 6,tijdens het plaatsbespreken, en op de avonden van de uitvoering. Vooral mannen vanaf 20 jaar, die zelf willen gaan toneelspelen, ontvangt Uti le Dulci met open armen (tel. 03463- 1981)! Ongeacht de nieuwe formule die mo menteel bedacht wordt voor het dorpshuis in Soesterberg, moet het fi liaal van de openbare bibliotheek ge waarborgd blijven. Het gemeentebe stuur heeft gesteld dat de leeszaal in de huidige vorm gehandhaafd moet blij ven. Het dorpshuis Soesterberg verkeert nu nog in een overgangsfase. Terwijl een interim-bestuur de lopende zaken be hartigt is een werkgroep bezig voorstel len op te stellen voor een structuur die per 1 januari 1987 moet gaan gelden. Voor die datum moet dus een besluit genomen worden. Omstreeks 04.30 uur in de nacht van zaterdag op zondag wilde de 21-jarige J.L. uit Soest de parkeerplaats van de Varenstraat oprijden. Hij kwam daarbij in het struikgewas terecht en verloor de macht over het stuur, met als gevolg dat hij tegen de geparkeerd staande auto van H. W. botste, die op zijn beurt tegen de eveneens stilstaande auto van L. van E. klapte. Beide auto's werden zo zwaar beschadigd dat ze moesten worden weggesleept. L. verkeerde zwaar onder invloed van alcohol, zoals na de blaas- tests en de bloedproef bleek. Hij werd overgebracht naar het bureau en kreeg een proces-verbaal. Ongze locobaarregemeester waas met un sportmaakker op staap, heulemoal noar Ruslaangd. Daa's effe un groot engd vurt! Ze woare vaast met un meer- maans koart, daa 's zuniger op de begro ting. Zukke woaghaalze! Ze wouwe spioneer hoe of ut kungstgraas greujde aachter ut iesdere gordien, waant zuk graas wouwe ze hiero ok zoaje op de nieuwe sportvelde van de honk- en soft- baal speulers. Daajje toch zo'n engd vaan honk mot om zoeiets te bekieke. En daan mojje daat nog stiekum doen ok! Ik wis trouwes heul niet daazze dit greujne spul doaro verbouwde. Zeker op de steppe. Daan hebbe ze in Rus laangd zeker ok un mestoverschot en motte ze daat op deuze manier kwiet zien te roake. Net as bie ongs op moais. 'k Hetter heul geejn verstaangd vaan. De vrouw zee daazze kungstgraas met kunstmest kweke en ze kaang ut goed wete waant ze is aaltied met koamerp- laangte an de gaang en die doeng ut me- roakels goed bie ongs in de vengster- baank. Je kiekt omtrent deur un oer woud noar bute. Ut sportduo gong ok zwemboaje bekieke in Leningroad. Ik doch daat die doaro aallaang stief be- vrore woare om deuze tied vaan 't joar. Ok aal niet aarg waant de plaanne veur zo 'n baad ben hier bie ongs ok bevrore. Zo'n akkemedoasie zuwwe hiero wel nooit veur mekoar kriege. Je zaal med'r niet meer over heure. Zaangd d'r over! Kuwwe beter us iets prebere op kultureel gebied waat niks goat koste. Bevobbeld ongs maannekoor Apollo us uutrule met tut Don Kezaakkekoor. Daa's weer us waat aangders. Is daat niks veur ut Laangdjuweel vaan ut Goasbeker Gilde? Moar ik dwoalt heul aaf we haadde ut over de hok- en honkievelde en niet over de zaang. Of ut mos over de zwoanezaang goan waant de kungst boane goan niet deur. Ben die sportmaanne vaan 't joar heul veur niks aachter ut gordien wezekieke. D 'ris zei - lufs niet eejns geld in de kaas om kungst- graaszoad te kope. De gemeengte is mettut roje potlood knaap an 't deur- hoaleeweest, hek in ongze kraant 'eleze. Niet om de misverstaangde in de roads- kommissies an te strepe moar meer om in de begroting te schraappe. We leve aaltied nog op veuls te grote voet zee de finaancieje wethouder. En daat kong uutkomme waant ajje ut over ut ge meengte geld het, daan kom je bie ongs op un plaatgetreje gebied, zaa 'k zo moar uszeige. Eerst wouw meneer Menne on gs aallemoal un kwaartje de maan loate betoalee om de schoade te beperke, moar effe haterzee die daawwe ut moar in de zaak mos te houwe, waant in 1988 kriege we ut nog z woarder. Net of ut in je zaak zaal greuje. Kaajje denke, net zo min as kunstgraas an de Koningsweg. Veurige week wouw ik nog wel un kaampaanje opstaarte veur un nieuw roadhuus, moar ik kaan wel inpaakke. Ze haadde ut over ut k waart je vaan Menne, kaajje beter proate over de knoak vaan Hannes, daat zet doaluk meer zooje an de diek. Daa 's 40000 x 2.50 guldes. Net un ton. Ajje 't ming vroagt daan mok zeige, daa 's vaast wel zaat enogt veur un poar kungstgraas- boane om te honke, te softe ofte hokkie- baalle. Hannes van de Neng knntnnr Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest EffKIBIiCyl Telefoon 02155-1 01 15 VERKOOP VAN: Datasafes Inbouwkluizen Kluizen Brandkasten Op bovengenoemde datum staan de deuren van de Open Hof aan de Veen besstraat hoek Dalweg weer open voor de jaarlijkse kledingaktie. De opbrengst van deze kledingaktie is dit jaar be stemd voor voor het Chr. Kindertehuis Casa Materna in Italië. Het inzamelen van de kledingen schoe nen e.d. gaat nu weer draaien. Wie nog goede gebruikte kleding heeft en die be schikbaar wil stellen voor het goede doel, stopt het even in een zak en geeft het af op één van onderstaande adres sen: Wiardi Beckmanstraat 3, Gerrit v.d. Veenstraat 117, Karnperfoeliestraat 10, Speenkruidstraat 33, Willaertstraat 32, Smitsweg 5, Turfstreek 39, Draailier 8, Bazuin 1, Eigendomweg 7, Stedhou- derslaan 74, Hobbemalaan 9, Nieuw- straat 19, Groen v. Prinstererstraat 14, Julianalaan 6, Hart weg 7, Beckeringh- straat 46, Dr. Schoonebeeklaan 1, Ko- ninginnelaan 78, Nassaulaan 4, Heide weg 58, Bartolottilaan 29, Van Lenne- paan 4, Middelwijkstraat 28, Birkstraat 60, Steenhoffstraat 42, Braamweg 69, Lange Brinkweg 42, Bosstraat 5, Ei kenlaan 77. Het 'Waterproject' van de Platte landsvrouwen afdeling Soest van de Plattelandsvrouwen tijdens de brade rie van het winkelcentrum Hartje- Zuid is een groot succes geworden. De actie bracht 660 gulden op, waarvan 'anderhalve' waterput voor een ont wikkelingsproject bekostigd kan wor den. De oplossing van de prijsvraag was: Lu- selotte. De winnares werd mevrouw A Kleiberg-Zuidgeest.

Soester Courant | 1986 | | pagina 13