Beauty School iANCA Acné-dag in Soest JUVENA De Groot: 15 jaar groothandel AGF Veel reacties op WD-verwijt aan C-drie Autobedrijf Bosboom presenteert de nieuwe grote Suzuki Swift TEVENS AANBIEDING In restaurant De Soesterduinen Een poging voor meer aandacht V WOENSDAG 15 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 17 VIDEOTHEEK SMITSHOF SOEST Met maar liefst 150 nieuwe films. Bij videotheek Smitshof verdient u nu al snel meer dan f100, -, als u meer dan 1 film in de week huurt. Een jaar lang met een jaarabonnement a f100,- voor nog geen f2,50 per band. Rekent u maar uit wat u verdient. Normaal betaalt u 65,- per film. Dus ook voor een topfilm. Vanaf vandaag t/m zondag 5 films voorf25,— Dan huurt u de rest van de maand oktober voor f2,50 per band Tot ziens bij VIDEOTHEEK SMITSHOF SOEST SMITS HOF [SMITS] l HOF J Wat is een Juvena Beauty School? op maandag 20 oktober van 14.00 tot 16.30 uur en van 19.30 tot 22.00 uur. Opgeven bij: Schoonheidssalon Pygmalion Ouderenhuisvesting Soester bedrijf sterk gegroeid met aardappelen, groente en fruit Bert Krijger blijft bij liberale kritiek Politie pakt doorrijder en raakt slaags met vader Trainingsjack gestolen Vernielingen bij King's Road Riders Zonder rijbewijs gereden: auto in beslag genomen DESKUNDIG HUIDTHERAPEUTE GEEFT GRATIS ACNÉ-ADVIES FINISHING TOUCH Tel. 02155-13803 Wijnproeverij in restaurant 't Hoogje Ruit C-drie vernield Vernieling kelderbox Mag ik me even voorstellen: „CARINA" van BLOEMENKIOSK Vrijdag en zaterdag: hoek Dalweg/van Goyenlaan. Openingsaanbieding: Chrysanten per bos vanaf1.50 Kaaps viooltje1.50 Trosanjers, 10 takken 4.95 Graag tot ziens bij BLOEMENKIOSK "REANCA" Carina De groene kursussen van Groei en Bloei Telefoon 02155-13470 Telefoon 02155-13470 Geopend van 13.00-21.00 uur. "~V1D!0THKK~" Fvideotheek^ SOEST -M Dit is een praktische huid- verzorgings- en make-up les waar u zelf mag werken met de Juvena-produkten o.l.v. twee schoonheidsspecialistes. Prijs f 15,-. Bij besteding van f 25,- Juvena-artikelen wordt dit bedrag in mindering gebracht. Soesterbergsestraat 70 Tel. 24620 of 20335 OF SWITZERIAND Bij ons op Soest wonen veelouderen. Tussende50en 64jaarzijndaternu6402, tussen de 75 en 79jaar3951 mannen en vrouwen, en boven de tachtig jaar 1158; vergrijzing en dubbele vergrijzing. Inde komende weken haalt Jan Visser de kam door het ouderenbeleid en laat in deze krant een "deskundige" aan het woord die de Soester toestand kent op zijn/ haar specifiek terrein, zodat iedereen weet waarvoor wij praten als wij stellen: ouderen heben dringend meer aandacht nodig! Deze serie artikelen vormt de achtergrond-informatie voor een discussie-avond over deze materie in het cul tureel creatief centrum C-drie: "Soestand-Plus.U bent van harte welkom met uw reacties, aanvullingen, ideeën en opmerkingen. Vandaag: de heer G.A.M. Snelder "De kwaliteit van de maatschappij kun je afwegen aan de zorg die men besteedt aan ouderen. De Woningbouwvereni ging "Soest" (WS) beseft heel goed, dat in een gemeente waar 25% van de be volking ouder is dan 55 jaar, de verleen de diensten moeten aansluiten bij de behoefte van de mensen. En dit bete kent voor de toekomst een beleid, dat meer moet zijn dan alleen maar een dak boven je hoofd." De heer Snelder, directeur van de WS, woont nu 8 jaar in Soest en streeft naar goede contacten met ouderen. De eers te gesprekken met de plaatselijke oude renbonden hebben reeds plaatsgevon den, er is een plaats ingeruimd voor de woningbouwcoöperatie in de S. W.O.S., de nieuwe club die het welzijn voor de bejaarden gaat coördineren en de vori ge maand is een intense samenwerking tot stand gekomen met de Stichting Bouwactiviteiten Bejaardenzorg Soest (S.B.B.S.). Dat betekent naast gezamenlijke ge bruikmaking van huuradministratie ook samenwerking in bestuurlijke zin. De S.B.B.S. gaat in het bestuur van de Woningbouwvereniging een "kwali- - teitszetel" innemen en omgekeerd zal één van de W.S.-bestuursleden worden opgenomen in het bestuur van de S.B.B.S. Verkassen Met Amersfoort als icekomstige groei stad en de geringe nieuwbouwmoge- lijkheden in Soest zal de aandacht voor al gevestigd zijn op "invulplannetjes" en op kwaliteitsverbetering van de be staande woningvoorraad. Met de toe nemende vergrijzing van Soest en de bezuinigingen in de sector verzorgings tehuizen en bejaardenoorden zullen ou deren steeds meer thuis blijven wonen. "Ouderen zullen steeds langer wikken en wegen alvorens te verhuizen. Oudere mensen verkasje niet zomaar. De socia le contacten met de omgeving en de wijk zijn zeer belangrijk en dus ga je niet zomaar weg uit een vertrouwde omgeving." De heer Snelder vindt het een wijs be- G. Snelder. sluit van de gemeenteraad dat destijds gekozen is voor gemêleerd nieuwbouw wijken. Zo bestaan er plannen om van de 130 nieuwe woningen in Overhees III 22 specifiek geschikt te maken voor ouderen. Dat betekent een waslijst van 13 aspecten, die worden toegepast om het wonen zo aangenaam en comforta bel mogelijk te maken voor hen. De woningmarkt vraagt om aanpassin gen. Als het huis te groot wordt, de tuin een belasting en er zijn geen alternatie ven, dan rijst de vraag om passende her huisvesting. Gerard Snelder geeft als voorbeeld de flats in het Smitsveen, die meer toegan kelijk gemaakt moeten worden. En de huizen in 't Hart waar technische ingre pen nodig zijn om deze wijk bewoon baar te houden. Om dit doel te bereiken is samenwerking met gemeente en an dere instanties onontbeerlijk. "Daarom ben ik blij dat ouderen zich organiseren om hun wensen en verlan gens kenbaar te maken, zich bewust zijn van het belang voor zichzelf op te ko men en dit soort belangrijke zaken be spreekbaar te stellen. Daar kun je en daar mag je niet omheen." JAN VISSER Ifï-mn TTa OrnAf RV. ffrfint" trnnn De firma De Groot Soest BV, groot handel in aardappelen, groente en fruit (AGF), bestaat 15 jaar. Ter gele genheid van dit jubileum kreeg het Soester bedrijf de sleutels overhan digd van twee Mercedes-bedrijfswa- gens van Garage Kooy Amersfoort. Het wagenpark van De Groot bestaat nu uit tien exemplaren van verschil lende modellen. Ze worden zes dagen per week ingezet om op tijd de goede ren van de veiling te halen of bij de klanten te bezorgen. Eigenlijk bestaat de AGF-groothandel al langer. In Utrecht begon de heer R. J de Groot in deze handel, waarna in 1962 de verhuizing naar Soest plaats vond. Negen jaar later nam de heer G.L.W. de Groot, één van de negen kinderen van de oprichter, de zaak over. Sindsdien heeft de firma een fikse groei doorgemaakt. De toen 875 vier kante meter grote hal is inmiddels uit gebreid tot een oppervlakte van 1200 vierkante meter. Volgens De Groot is zijn groothandel één van de weinige in Nederland die vrijwel alles op het gebied van AGF da gelijks vers in- en verkoopt. Ook heeft De Groot de beschikking over een af deling groentensnijderij, inpakkerij en bietenkokerij. "Om dagelijks alle soor ten groenten, fruit en aardappelen vers te kunnen verkopen moeten er grote in vesteringen worden gedaan. Ons be drijf beschikt thans over zes koelcellen die de verschillende produkten op ver schillende temperaturen koelen. De to tale koelcapaciteit kan ca. 10.000 kis ten herbergen, terwijl we een aparte cel hebben voor bananen. In deze cel kun nen we de temperatuur zowel omlaag- brengen als opstoken tot tropische hoogten," aldus de heer De Groot, die een verplaatsing in het koop- en eetpa troon constateert. "De groentenventers zijn bijna allemaal verdwenen. Tegenwoordig gaat de han del via de groentenspecialisten, de markthandel en de supermarkten naar de consument. Vroeger aten de mensen zeven dagen in de week 'warm', nu doen ze dat nog maar vier dagen per week, omdat de snacks, frites, rijst, 'Chinees' en pannekoeken steeds meer optreden in het eetgedrag. Voorheen kenden we nog de speciale weekend- produkten, zoals witlof, spruitjes en bloemkool, maar je mag op zondag nu ook zuurkool eten. De panklare groen ten en rauwkost nemen een steeds gro tere plaats in, evenals overigens de exo tische vruchten als avocado's, mango's en kiwi's. Vooral deze laatste vrucht is een zeer sterke positie gaan innemen. De brief, die Bert Krijger namens de WD-fractie vorige week aan het be stuur van C-drie gestuurd heeft en die ook in de plaatselijke pers is versche nen, heeft in politiek Soest nogal wat reacties teweeggebracht. De grootste progressieve partij in Soest, de PvdA, kan zich totaal niet achter de brief scharen. Jan Visser van Progressief Soest is bijna furieus, terwijl mevrouw Marijke Weidema-Woensdregt van de WD haar vraagtekens heeft. In tegenstelling tot eerder gedane uit spraken heeft mevrouw Weidema ver klaard wel op de hoogte te zijn geweest dat haar fractievoorzitter Bert Krijger een brief van de WD aan het bestuur van C-drie zou doorspelen aan de pers. "Ik was daar in eerste instantie niet van doordrongen, maar het is in de fractie wel afgesproken, omdat we ons binnen de gemeente meer willen profileren", reageerde mevrouw Weidema, die te vens bestuurslid is van het cultureel creatief centrum. De exacte inhoud van de brief was haar overigens niet bekend. In de 'Brief van Krijger' uit de liberale fractievoorzitter de onvrede van zijn partij over het functioneren van C-drie. Gesteld wordt dat het karakter van het centrum te links georiënteerd is. De WD kritiseert daarmee de opzet van de forumdiscussie in C-drie tijdens de interculturele manifestatie, waaraan alleen het Progressief Besturenoverleg (PvdA, D'66, Progressief Soest en de PSP) meewerkten. Mevrouw Weidema betreurt het ook dat voor het forum geen 'andersdenkenden" waren uitge nodigd, maar ze vindt het te ver gaan om dit 'kleine onderdeel van het pro gramma' samen te vatten als het karak ter van C-drie. De politieke leider van Progressief Soest en vice-voorzitter van C-drie Jan Visser is helemaal niet te spreken over de handelwijze van Bert Knjger: "Het aantal activiteiten in het eerste jaar van C-drie dat georganiseerd werd in sa menwerking met alle politieke stromin gen is niet te tellen. In het bestuur van C-drie zijn ook bijna alle politieke stro mingen vertegenwoordigd en dat werkt uitstekend. De enige die op deze manier C-drie om zeep wil helpen, zoals hij het zelf noemt in zijn slecht gestileerde brief, is de heer Krijger. Hij is een eti- kettenplakker die elke instelling die hem politiek niet zint financieel wil boycotten. Een echte democraat, die mijnheer Krijger", aldus Visser. Hetze Ook Raymond van Gelder (PvdA) keurt de WD-brief sterk af: "De heer Krijger heeft op een wijze geopereerd die geen constructieve bijdrage kan le veren tot de verdere opbouw van C-drie waar de gemeente enkele tonnen per jaar in stopt. Ik denk dat de WD op een onverantwoorde manier, vanuit be stuurlijk oogpunt, bezig is door zo snel en nadrukkelijk een etiket te plakken op de activiteiten van C-drie", zegt de socialistische voorman. Hij vindt dat het "brede scala van activiteiten" in C-drie de Soester samenleving ten goe de komt. "Je bewijst C-drie zo geen dienst, het lijkt meer op een hetze", meent Van Gelder over de brief. Het CDA kan zich monde van Cees Verheus wel voorstellen dat de WD moeite heeft met het functioneren van C-drie, maar de christen-democraten zouden zelf nooit gereageerd hebben zoals de WD in de brief gedaan heeft. "We maken er ons niet zo druk om." Bert Krijger blijft desgevraagd bij het "unanieme" WD-standpunt dat C-drie niet representatief is voor de Soester samenleving. Hij stelt dat het imago van C-drie aangeeft dat alleen "links" voor C-drie staat. Niettemin draagt hij naar zijn zeggen C-drie "een warm hart" toe. "Ik wil met de brief het bestuur van C-drie nergens van betich ten, maar een klemmend beroep doen om meer aan te geven dat ze gesettled zijn in Soest. Veel mensen moeten zich in C-drie kunnen herkennen, en ik heb niet de in druk dat dat nu het geval is." Krijger wijst erop dat hij, mevrouw Neks Blommers en mevrouw Weidema in juni de enige drie WD-ers waren die instemden met een extra subsidie voor C-drie. "Volgende zomer komt C-drie weer ter sprake in de raad. Maar wil de WD dan steun geven, dan zal C-drie toch positievere dingen moeten kunnen aantonen. Op dit moment zijn we er niet van overtuigd dat C-drie de gehele Soester bevolking vertegenwoordigt." De politie werd zaterdagavond gewaar schuwd toen de auto van R.V., die aan de Middelwijkstraat stond geparkeerd, werd aangereden door een automobi list die er na de botsing ijlings vandoor- ging. Een passant bleek zo attent te zijn om het kenteken te noteren en na on derzoek kon de politie de identiteit van de dader achterhalen. Deze, de 23-jari- ge H.M. uit Soest, werd bij zijn woning aangesproken maar weigerde in te gaan op de dringende uitnodiging van de po litie om mee te gaan naar het bureau. Met enig fysiek geweld werd M. daar vervolgens toe gedwongen. Briesend van woede stapte daarop de vader van M. uit de voordeur en sloeg een van de politiemannen in het gezicht. Vader en zoon kregen beiden een proces-ver baal. De auto waarin junior reed bleek niet verzekerd te zijn, en daarom was hij na de aanrijding snel doorgereden. Uit de garderobe van het clubhuis van de tennisvereniging LTC aan de Schrikslaan is in het weekeinde een trai ningsjack weggehaald ten nadele van G. de L. uit Soest. De schade bedraagt ca. 120 gulden. Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde vernielingen aangericht op het terrein van de fietscrossclub de King's Road Riders aan de Konings weg. In de kantine werd een ruit stukge maakt en bovendien werden twee brandblusapparaten leeggespoten. Ook de baan werd verontreinigd met bluspoeder. Van de vitrine die aan de startwagen van de club bevestigd is werd een ruit vernield. De totale schade wordt geschat op ca. 1500 gulden. Op de Van Weerden Poelman weg hield daarvoor overigens al eens eerder aan- de politie vrijdag j.1. de 35-jarige R.Wgehouden. Zijn auto werd in beslag ge uit Soest aan. De man bleek niet in het nomen. W. kreeg een proces-verbaal. bezit te zijn van een rijbewijs. Hij was Het bekende autobedrijf Bosboom aan de Birkstraat in Soest introduceert de totaal vernieuwde Swift-serie, waaronder een totaal nieuwe Suzuki Swift GTi met een 1.3 liter twin-cam 16 kleppen motor. De nieuwe lijn heeft ten opzichte van de bestaande modellen, die in december 1983 werden geïntroduceerd, een aan tal belangrijke wijzigingen ondergaan. De Suzuki Swift kenmerkte zich al door uitstekende rijprestaties te koppelen aan een gunstig brandstofverbruik en bekend lage onderhoudskosten. De handelbaarheid van de Swift en het be dieningsgemak voor de bestuurder, hebben nu extra dimensies gekregen door de verbeterde vormgeving, het nieuwe instrumentenpaneel en tal van kleine, maar goed doordachte verande ringen. Het verbeterde en overzichtelij ke instrumentenpaneel (met vergrote opbergruimte en nieuwe druktoetsbe- diening) en het kleinere, sportieve stuurwiel voor een betere greep, verho gen het bedieningsgemak. De verstel- In your personal beautyparlour FINISHING TOUCH, Anna Paulownalaan 40 te Soest, geeft vrijdag 17 oktober van 14.00 tot 19.30 uur een van de bekendste huidtherapeutes, mevrouw Gerda Rosman, gratis advies aan mensen die last hebben van acné (jeugdpuisten). Zij heeft een nieuwe methode ontwikkeld, waarvan de resultaten op zienbarend zijn en die veel patiënten met hinderlijke huidontstekin gen heeft genezen. Meer informatie: De Groot heeft zich vanzelfsprekend moeten aanpassen aan het veranderde koop- en eetgedrag van de mensen. Ook intern heeft hij zijn bedrijf met de tijd laten meegaan. Er zijn investerin gen gedaan voor de aanschaf van eco- nomisch-vriendelijke apparatuur. De verkoop van AGF-produkten gaat voor negentig procent telefonisch, maar de verzorging van de goederen is in handen van een hecht team van 21 ervaren medewerkers, van wie de meesten al tien tot vijfentwintig jaar bij De Groot werken. Het werkterrein van De Groot beperkt zich al lang niet meer tot de omgeving van Soest; de groot handel in AGF bestrijkt inmiddels een gebied met een straal van honderd kilo meter rondom Soest. 7irm" Restaurant 't Hoogje aan de Kerk straat in Soest houdt op donderdag 23 oktober een wijproeverij. De proeverij zal bestaan uit een aantal witte en rode wijnen, dat ook in het menu verwerkt zal worden. De aanvang van de wijn proeverij in 't Hoogje is om zes uur 's avonds. De heer W.H. van Oosterom zet de wijnproeverij op touw als voorloper van de inmiddels bekende 'vriendenavon den' in restaurant 't Hoogje. De spits wordt afgebeten met een diner waar een licht educatief tintje aan gegeven zal worden. De wijnen worden gepresenteerd door Dolf ten Houte uit Haarlem. Hij voorzit restaurant 't Hoogje al jarenlang van de meest uiteenlopende wijnen. Ten Hou te wordt bijgestaan door de vinoloog Leon Gommers. Hij is vanaf de opening werkzaam bij 't Hoogje. Deelname aan de wijnproeverij kost in clusief het diner 60 gulden per persoon. Gezien het beperkte aantal plaatsen is het niet overbodig om tijdig een plaats te reserveren. Van het cultureel creatief centrum C-drie aan de Willaertstraat werd vori ge week een ruit van de toegangsdeur vernield. H.v.d.B. deed aangifte bij de politie. De politie houdt het erop dat jeugdige vandalen de vernieling op hun geweten hebben. bare - of doorkijk-type hoofdsteunen voor zowel de 3-deurs Swift GL als alle 5-deurs modellen vergroten het com fort. Suzuki heeft in de nieuwe Swift ook tal van mechanische verbeteringen aange bracht. Zo wordt het rij comfort aan zienlijk verbeterd door een gewijzigde achterwielophanging; werken koppe- lings- en rempedaal soepeler, is de voorwielophanging verbeterd en is de diameter van de stuuras vergroot ter voorkoming van trillingen bij hoge snel heden. Andere wijzigingen hebben betrekking op de bagageruimte. Achterin is deze vergroot, terwijl ook gedacht is aan 'aanvullende' opbergruimten, zoals in het dashboard, de console en de portie ren. De nieuwe Suzuki Swift is leverbaar vanaf 14.995,— De nieuwe Swift-modellen Van de nieuwe Swift brengt Suzuki maar liefst 14 modellen op de Neder landse markt. Geheel nieuw zijn de GLX, de GTi, de GXi en de 5-deurs 1.0. Het GLX-model heeft een 1.3 liter mo tor en biedt dezelfde sportieve eigen schappen als het oude GS-model. De speciale luxe uitrusting bestaat uit o.a. kuipstoelen voor, electrisch bediende ruiten en buitenspiegels, verstelbare stuurkolom en grote wieldoppen. Ook dit topmodel geeft vier volwassen pas sagiers en hun bagage comfortabel de ruimte. De GLX is leverbaar in zowel 3-deurs uitvoering als 5-deurs uitvoe ring terwijl deze laatste ook verkrijg baar is met automatische transmissie. De GTi is evenals de GXi uitgerust met 's wereld eerste 1.3 liter twin-cam 16 kleppen EPI-motor, die compactheid, lichtgewicht, hoog toerental en groot vermogen in zich verenigt. In ieder van de verbrandingskamers zijn twee in- laatkleppen en twee uitlaatkleppen op ingenieuze wijze gerangschikt om een zo groot mogelijk oppervlak van de bin nenwand te delen voor een hoge effi ciëntie van de in- en uitlaatgassen. Een hydraulische stotesteller, de eers te in deze klasse, waarborgt een stoter- speling van O onder alle temperatuurs- omstandigheden. Ht EPI-systeem (elektrische brandstofinspuiting) zorgt voor handhaving van het juiste ontste kingstijdstip en de in te spuiten hoeveel heid brandstof. Het resultaat mag er zijn: de Swift GTi heeft een top van ruim 180 echte kilo meters. Daarbij zorgen het aangepaste onderstel en de geventileerde schijf remmen op de voorwielen ervoor dat de GTi zich onder alle omstandigheden voorbeeldig gedraagt. De GTi is lever baar vanaf 23.995,—. Aan de buitenzijde is de GTi te herken nen aan de voorspoiler met geïntegreer de halogeen mistlampen, de skirts en de achterspoiler. Ook het interieur is afge stemd op het hoge prestatieniveau, wat blijkt uit de voortreffelijke kuipstoelen, het verstelbare stuur en het complete dashboard. Het GXi-model is een 5-deurs variatie De nieuwe Swifts bij Suzuki-dealer Bosboom. op de 3-deurs GTi en combineert tege lijk sportiviteit en elegantie. Uitgerust met hetzelfde rijplezier. Voor een proefrit is men altijd welkom bij de sportieve Suzuki-dealer Bos boom, Birkstraat 105, tel. 13256. Onbekenden hebben vorige week het kozijn van de toegangsdeur van een kel derbox aan de Weegbreestraat vernield. R.D. stelde de politie op de hoogte. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE De beste tijd van het jaar om een kur- sus met droogbloemen te organiseren is het najaar. In de winkels is het assor timent bloemen het grootst en kwali tatief het beste. Op dinsdagavond 21 oktober vindt de eerste les plaats van de kursus "Het drogen van bloemen en de verwerking daarvan". De kursusleider is de heer G. Bakker, medewerker en meesterbinder bij Qui- no Damen te Amersfoort. Hij gaat met u in totaal 5 avonden diverse verwer kingsmethoden oefenen, in stijl varië rend van klassiek tot modern schikken. De andere kursusdata zijn: 28 oktober, li, 18 en 25 november. De kursus vindt plaats in de Gemeentekwekerij aan de Molenstraat. De kosten zijn voor de le den van Groei en Bloei 45,-. Voor niet-leden zijn de kosten 52,50, ex clusief materialen. Voor wie niet zo van droge boeketten houdt is er een kursus "Bloemschikken voor beginners". In 5 maandagavonden leert u de beginselen van de bloem schikkunst: her op draad voor zetten van bloemen, blad of ander materiaal, de basisbenodigdheden voor bloem- stukjes, schikken op de vaas, van een "verouderd" boeket met wat groen en fantasie weer een prachtig fleurig ge heel maken etc. De eerste kursusavond is op 3 novem ber. De andere data zijn: 10, 17, en 24 november en de laatste avond is op 1 december. De kursus wordt gegeven in de Gemeentekwekerij aan de Molen straat. De kosten voor de leden van Groei en Bloei bedragen 42,50. Niet-leden zijn 50,- verschuldigd, exclusief materia len! Voor opgave of informatie mevr. I. Endendijk-Bongenaar, tel. (tussen 19.30 en 20.30 uur) 17383.

Soester Courant | 1986 | | pagina 17