i id'Oude Enghe\ Daihatsu-week bij Autocenter Hans Huigen: aankoop uiterst aantrekkelijk door veel extra voordeel WOENSDAG 15 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 18 Bijzondere presentatie nieuwe Hijet en andere modellen 'Duitse' ballonnen winnen wedstrijd Van Essen Brilmode In Kasteel Groeneveld Kees de Wijs in concert Gereedschap gestolen uit kelderbox Vrijwilligers Vakature Bank Het Gilde Marlies Swarttouw exposeert in 't Hoogje Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Oktobermaand Wijnmaand EVA organiseert VOS-kursus in Soesterberg 'Zure regen'-lezing bij 'Plattelandsvrouwen' Aanrijding onder invloed Vereniging Artishock F.C.Artishock Ltd. Dia-avond Kunstmarkt '86 Arti-Skoop Johnny van Doorn Op donderdagavond 16 oktober, aanvang 21.00 uur, de film 'Ran' Soester Bowling Bond organiseert Ed Mijnders Toernooi Cultureel Creatief Centrum Kinderboekenweek Het eerste deel van de kinderboeken week, dat in C-drie begon met toneel spel en taaldrukken is succesvol ge weest. Ongeveer 140 kinderen van de basisschool 'De Wegwijzer' en de Van der Huchtschool - alleen de basisscho len uit Overhees waren hiervoor uitge nodigd - hebben met plezier en interes se aan deze activiteiten deelgenomen. Bij het taaldrukken, verzorgd door de Taaldrukwerkplaats uit Utrecht, resul teerde dit in het maken van kleine boe- venboekjes, compleet met echte vinge rafdrukken. Uit één van deze boekjes het volgende verhaaltje: "Oude kranten halen en bij iemand in de bus stuppen zodat de deur niet meer open kon en ik zou het niet 1 keer willen doen maar elke dag zou ik wel 1000 kranten bij iemand in de bus doen om lekker te pesten. Oude kran ten halen en bij iemand anders in de bus gooien. Maar het was de krant van van daag." Wel een heel opvallende boe- kenstreek, zolang het de Soester Cou rant maar niet is die de schrijfster van dit verhaaltje in gedachten had. Ook het toneelspelen vonden de leer lingen erg leuk. Een klas werd in kleine re groepjes opgesplitst die uiteindelijk allemaal een toneelstukje speelden. Veel hollen en rennen op het grote po dium van C-drie, waar zich in korte tijd veel bankovervallen voordeden. Grap pig was het stukje waarin een aantal meisjes de boevenstreken van honden uitbeeldden. Dit onderdeel van de kin derboekenweek in Overhees, georgani seerd door kinderboerderij 'De Vrije Teugel', Openbare bibliotheek Over hees en C-drie kan dan ook heel ge slaagd genoemd worden. Jazz De voorbereidingen voor het jazzweek- end op vrijdag 24, zaterdag 25 en zon dag 26 oktober zijn in volle gang. De horecamanager van C-drie is achter de bar volop bezig enkele speciale cock tails samen te stellen voor het jazzge- beuren. Voor nadere informatie en reserverin gen kunt u terecht bij C-drie, tel. 22188. Coördinatie steunpunt Op het ogenblik zijn er onderhandelin gen gaande over de coördinatie van de kunstzinnige activiteiten in de regio Eemland. Cultureel centrum C-drie opteert voor de coördinatie van het steunpunt. In C-drie komt dan het kan toor van een parttime-coördinator. Het is wel een vereiste dat deze coördinator een eigen administratieve ondersteu ning krijgt. Alleen op deze voorwaarde wil C-drie als centraal punt voor de kunstzinnige vorming fungeren. De ko mende maanden zijn spannend, omdat de coördinatie en huisvesting met in gang van 1 januari 1987 bewerkstelligd moet zijn. Diverse De huishoudelijke/technische dienst van C-drie heeft in het magazijn van de horeca een aantal verbeteringen aange bracht. Henny en Bertus hebben een pracht van een werktafel gemaakt waarop de horecamanager en de hore- ca-ambulanten hun fantasie ten aan zien van cocktails, bittergarnituren, koffietafels,koude buffetten enz. kun nen uitleven. Ook de creativiteitskant van C-drie is weer bezig met de planning van de tweede cyclus cursussen die in de loop van de tweede helft van januari 1987 van start zal gaan. Kalligrafie biedt na de herfstvakantie een vervolgcursus aan voor mensen, die de eerste serie les sen hebben gevolgd. Voor meer infor matie, bel C-drie. Ook het culturele deel van C-drie is druk met nieuwe activiteiten: op 30 ok tober zal er een Soestand Plus zijn over 'Ouderen in Soest'; 13 november een li teraire theateravond met Tine Ruy- schaert; op 15 november een lezing van Joop Hulsbus, naar aanleiding van de publicatie van' zijn boek over de Bir- maspoorlijn; daaraan gekoppeld de opening van de expositie van aquarel len over de Birmaspoorlijn van Ton In- gelse; 23 november een folkloristische dansdag met Joegoslavische, Turkse en Mexicaanse dansgroepen. De expositie van I. Dilrosum senior en junior is dagelijks te bezichtigen gedu rende de openingstijden; de expositie loopt nog (vanwege de gebleken be langstelling) door tot en met zondag 9 november. BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu f 10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 16 oktober Spaghetti „Bolognese" Vrijdag 17 oktober Lekkerbekje Maandag 20 oktober Kipfilet Dinsdag 21 oktober Kalfslever Woensdag 22 oktober Zuurkool met worst Zaterdag en zondag is er geen dagmenu Wie dezer dagen een kijkje neemt bij Autocenter Hans Huigen aan de Kerkstraat ziet 'm zó staan: de nieuwe minibus van Daihatsu, het in Neder land steeds populairder geworden Ja panse automerk. De nieuwe bus luis tert naar de naam "Hijet" en is sierlij ker, maar vooral "menselijker" dan alle andere minibussen. De Daihatsu- ontwerpers hebben zich uitgeput in al lerlei verbeteringen die het de mens gemakkelijker en plezieriger maken, ook wat het uiterlijk betreft. Wat aan de Hijet opvalt zijn dan ook z'n vloeiende lijn, z'n grotere bum pers, z'n moderne koplampen en voor al de hellende voorruit en grotere zij ruiten, die samen zorgen voor 15 meer "raamoppervlak". De Hijet is bij Autocenter Hans Huigen te zien in di verse uitvoeringen, waaronder ook de "7 persoons-bus", maar natuurlijk ook de gesloten uitvoeringen. De Hijet, met meer "licht", "zicht" en een duidelijk aërodynamische verbe tering, stuurt als een personenauto. Veel aandacht is besteed aan de ergo nomische stand van stuur en pedalen, alsmede de lagere stoelen, en boven dien beschikt de Hijet over een uniek ventilatiesysteem, dat het rijden in de ze "bus" tot een plezierige belevenis maakt. Met zijn bredere, langere laadvloer (190 cm lang, 127 cm breed), die ook nog lager is geplaatst (standaardhoog te 120 cm, bij verhoogd dak zelfs 133,5 cm) is het met de Hijet aanzien lijk gemakkelijker geworden om te la den. De drie deuren maken de laad vloer even gemakkelijk te bereiken en de achterdeur is met een vinger te be dienen. Daarnaast beschikt de Hijet over een superieure stabiliteit en een draaicir- kel van slechts 7,2 meter! De motor is gebaseerd op hetzelfde concept als die van de felle, onverwoestbare Charade: zuiniger en stiller. De Hijet is er in zijn eenvoudigste uitvoering al vanaf 12.354 gulden incl. BTW. Daihatsu-week De presentatie van de nieuwe Hijet is voor Autocenter Hans Huigen op zich zelf al reden genoeg voor een beetje feest, maar daar blijft het niet bij. De Daihatsu's - ook de Cuore, de Charade, de Charmant en de Rocky (4x4) - blij ken uitstekend "aan te slaan" bij de au tomobilist die hoge eisen stelt maar ook weer geen astronomische bedragen voor een goede auto wil neertellen. De Daihatsu is volgens Hans Huigen dan ook "een verschrikkelijk mooi af gewerkte auto tegen een zeer redelijke prijs, die bovendien buitengewoon be trouwbaar is". De Daihatsu verdient dan ook een pre sentatie die 'n tikje bijzonder is. Hans Huigen doet dat door middel van èen specialeDaihatsu-week, die vandaag begint en volgende week zaterdag ein digt. Extra voordeel Kopers van een nieuwe Daihatsu staat dan een extra voordeel te wachten. Au tocenter Hans Huigen berekent in die (eigenlijk anderhalve) Daihatsu-week voor alle modellen een speciale prijs: Het verkoopteam van Autocenter Hans Huigen. "De catalogusprijs is de rijklaarprijs," aldus Hans Huigen. "Dat wil zeggen dat we geen afleveringskosten e.d. in reke ning brengen. Bovendien krijgen ko pers in deze week een zonnedak ca deau." Om het nóg aantrekkelijker te maken geeft Hans Huigen bovendien aan de Daihatsu-kopers een gratis hotelover nachting (drie nachten) voor twee per sonen weg, door te brengen in een van de beschikbare gerenommeerde hotels in Nederland öf een groot deel van Eu ropa. Het spreekt vanzelf dat het de komende dagen uiterst interesant is om even de neus om de hoek te steken bij het be kende autocenter aan de Kerkstraat 109. Dat hoeft niet persé om kennis te maken met de Daihatsu's, want Hans Huigen is zoals bekend ook de officiële Lada-dealer. Het bedrijf beschikt bo vendien over een indrukwekkend aan tal uitstekende, aantrekkelijk geprijsde occasions. Trouwens: ook voor de gebruikelijke en minder gebruikelijke garage-bezig heden kan zelfs de meest veeleisende automobilist bij Autocenter Hans Hui gen prima terecht, zoals bijvoorbeeld voor de APK-autokeuring. Het zou in de komende dagen wel eens dringen kunnen worden aan de Kerkstraat... Zaterdagmiddag vond bij Van Essen Brilmode aan de Zuidpromenade de prijsuitreiking plaats van de feestelijke ballonnenwedstrijd die tijdens de Oos tenrijkse Week van "Hartje Zuid" was gehouden. Van de ongeveer 500 bal lonnen die toen het luchtruim kozen bleken er heel wat in "handen te zijn ge vallen" van welwillende ontvangers, die het bijbehorende kaartje terugstuurden naar Soest. Ben Wildschut van Van Es sen Optiek heeft er heel wat werk aan gehad om uit te plussen hoe ver de bal lonnen waren gekomen, al werd het hem wat gemakkelijker gemaakt toen bleek dat slechts vijf ballonnen de grens met onze Oosterburen hadden over schreden. De winnaars, die zaterdagmiddag hun prijs in de bekende winkel aan de Zuid promenade mochten ophalen, konden zich op de kaart nog eens overtuigen van de "reikwijdte" van hun daad. De eerste prijs ging naar Naomi Hodde (3) - ze was er niet, maar een nichtje nam haar prijs in ontvangst. Haar ballon daalde ver voorbij Bielefeld ter aarde. Numnmer twee was John Reehorst (5). Zijn ballon kwam in Bielefeld neer. Richard van Opstal (8), Rianne Burgers (9) en Daniël Cavazana (7) ontvingen de 3e, 4e en 5e prijs voor "landingen" in resp. Greven, Heek en Halle. Alle ove rige ballonnen moeten de reis al boven vaderlandse bodem hebben beëindigd. Ben Wildschut kon de prijswinnaars te vreden stellen met fraaie cadeaus, die ze dan ook glunderend in ontvangst na men. Gezien het succes zit het er dik in dat Van Essen Brilmode volgend jaar weer zo'n feestelijke ballonnenwed strijd organiseert. De vijf prijswinnaars met Ben Wild schut in de "brillenwinkel" aan de Zuid promenade. De organist Kees de Wijs treedt op zondag 19 oktober op in kasteel Groe neveld. Hij zal het Freytag-kabinetor- gel bespelen. Dit gerestaureerde orgel vond in het najaar van 1985 onderdak in kasteel Groeneveld. De Wijs krijgt tijdens het concert medewerking van de hoboïst Carlo Ravelli. Het concert begint om vier uur 's middags. Kees de Wijs heeft zijn sporen in de mu ziekwereld ruimschoots verdiend. Vier entwintigjaar geleden stond hij aan de wieg van het Baarnse Nicolaaskoor, en hij was een aantal jaren cantor-organist in de Nicolaaskerk. De leerling van dr. Anton van der Horst behaalde voor or gel de Prixd'Excellence met een bijzon dere aantekening voor zijn opvallende talent voor improviseren. Kees de Wijs is nu organist bij het Concertgebouw orkest. Tevens geeft hij les aan de Kerk- muziekschool in Utrecht en hij leidt verschillende koren als dirigent. Tijdens het concert aanstaande zondag zullen Kees de Wijs en Carlo Ravelli composities ten gehore brengen van Handel, Haydn, Bach, Mozart en Wer- man. De hoboïst Ravelli is docent aan het Sweelinck Conservatorium in Am sterdam, speelt in het Concertgebouw orkest en verleent regelmatig medewer king aan het Nederlands Blazersensem ble. Kees de Wijs. Uit de kelderbox van een flatwoning aan de Van Goyenlaan heeft een onbe kende dader in het afgelopen weekein de een metalen gereedschapskist weg gehaald, waarmee ook het erin opge borgen gereedschap verdween, alsmede een boormachine, een vlakschuurma- chine, een decoupeerzaag en een kabel haspel. Vermoedelijk heeft de dader een raam opengebroken. W.F. deed aangifte bij de politie. "Iedereen maakt zich enorme zorgen over jongeren die verloederen als ze geen zinnige dingen doen, maar oude ren verloederen net zozeer". Een uit spraak van een Amsterdamse welzijns werker en oprichter van het Gilde. "Als een mens vergeetachtig en depres sief wordt doordat hij nergens meer een plek heeft in de maatschappij, dan zeg gen ze bij een jongere dat het komt doordat hij niet zinnig bezig kan zijn, maar bij een oudere wordt gezegd: ja, dat hoort bij de ouderdom. Maar je kunt het beter omdraaien en stellen: als oudere mensen aktief blijven, als ze de gelegenheid krijgen om weer een waar devolle plaats in de maatschappij in te nemen, dan worden ze niet vergeetach tig en depressief en dan blijven ze ge zond. Over de manier waarop ouderen zich zouden kunnen inzetten met hun ken nis en ervaring zijn al heel wat nota's verschenen maar iets konkreets kwam er niet uit de bus. Tot het Gilde werd opgericht, allereerst in Amsterdam. Het initiatief heeft intussen navolging gevonden tot in het buitenland. Het is niet de bedoeling in het Gilde een bezigheid te creëren waarin ouderen zich als een vis in het water voelen. Dus niet iets waarvan je zegt: dat kan opa en oma nog aardig; nèè: iets waarvoor je juist ouder móet zijn om het te kunnen. Over wat 't Gilde voor oudere mensen kan betekenen is al wat geschreven. Op donderdag 30 oktober zal in C-drie met ouderen van gedachten worden ge wisseld over allerleid zaken met betrek king tot het ouder worden. Jan Visser zal in deze zoveelste Soestand als ge spreksleider fungeren. De Stichting Vrijwilligers Vakature Bank zal op deze avond met een stand aanwezig zijn om o.a. informatie te ge ven over 't Gilde. Zij wil ouderen aan sporen vooral aanwezig te zijn om zelf te ontdekken op welke wijze men aktief kan zijn. Het is beslist niet zo dat alleen vitale mensen aktief zijn; men is vitaal omdat men zoveel doet. Het is natuur lijk niet te hopen dat iedere oudere van boven de vijftig naar Soestand komt, want dan loopt men elkaar onder de voet. Vakatures Voor mensen van onder en boven de vijftig volgen nu een aantal aktuele va katures: Instituut voor moeilijk lerende kinde ren zoekt aktiviteitenbegeleider m/v (3/630); Kinderboerderij heeft plaats voor vrijwilligers m/v voor onderhoud van tuin en gebouw alsmede voor de ge- luids- en lichtinstallatie. Tevens iemand voor verzorging van dieren (3/633); Jongerenwerkster gevraagd bij Vrou wen voor Vrouwen (3/635); Ass. technikus gevraagd die op de hoogte is van de licht- en geluidsappa ratuur in de theaterzaal (3/638); Bureau onderwijs Soest zoekt vrijwil ligers m/v ter assistentie van de docent bij het geven van taallessen aan buiten landers (5/602); Vrijwilligers m/v gevraagd om prak tische natuurlessen te geven aan school kinderen (5/613); Vrijilligers m/v gevraagd om weke lijks soosavond te organiseren voor ver st. gehandicapten (7/612); Vrijwilligers gevraagd om samen met anderen kinderaktiviteiten te leiden en te begeleiden (7/613); Gezinsbezoeksters gevraagd bij Stichting Vrouwen voor Vrouwen (11/ 610); Wie wil een gehandicapt kind een dag bezoeken, ermee wandelen of mee naar huis nemen? (11/611); Museum in Amersfoort vraagt ie mand voor de kassa en als suppoost 1 193). Inlichtingen over bovenstaande vaka tures en over het Gilde bij de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank, Willaert- straat49, C-drie, tel. 12630. Openings tijden op maandag, dinsdag en donder dag 10.00 - 12.30 uur en 13.30 -15.30 uur; vrijdags 11.00 - 12.30 uur. De kunstenares Marlies Swarttouw exposeert van woensdag 29 oktober tot dinsdag 15 januari 1987 in restau rant 't Hoogje aan de Kerkstraat. Krijttekeningen, olieverven en voor namelijk aquarellen bepalen de ten toonstelling. Tot 29 oktober wordt 't Hoogje gesierd met impressies van Marlies Swarttouw. De Gooise kusntenares ziet zichzelf niet als zodanig: "Vergeet dat woord kunstenares toch. Er zijn geen maatsta ven om dat begrip aan te toetsen. Uit heemse invloeden, onbewuste reflec ties, ik weet het werkelijk niet. Mag je ook gewoon plezier ontdekken in kleu ren, lijnen, vormen die ontstaan, die je soms nastreeft en dan soms jou pakken en meenemen?" Ze woonde met haar man en dochter in Mexico, Columbia, België en Canada. In die periode kreeg ze les van Athos Damuelli in Montreal en studeerde aan de Academie 'De Runckfort Hof in Antwerpen, de stad van Bruegel en Ru bens. Marlies Swarttouw werkt het meest met aquarellen. De veertigjarige kunstena res stopt daar, zoals ze zegt, al haar ziel ep zaligheid in. Ze wil dan ook dat haar aquarellen met bezieling worden ge kocht. De mensen moeten haar werken niet 'zomaar' kopen. Ze is productief, veeleisend en stelt eisen als het gaat om kwaliteit. Wat dat exact moet inhouden weet ze niet, maar voor zich zelfheeft ze haar criteria. De Volksuniversiteit Soest-Soester- berg start op dinsdag 21 oktober met een cursus wijnkennen en herkennen. Het is niet eenvoudig een goede wijn te kiezen. Het klimaat, de bodemgesteld heid en een flinke dosis zon vormen de ideale basis voor een rijke wijncultuur. Drinkt u graag een goed glas wijn bij het eten of later op de avond bij een kaars lichtje, maar weet u eigenlijk niet zoveel van wijnen af, dan is deze cursus van 6 lessen bij uitstek geschikt. Diverse wijnlanden en wijn-gebieden zullen ter sprake komen, maar ook wijn-bereiding, oogstjaren, het etike t, hoe wijn te bewaren, welke glazen, wel ke wijnen bij welke gerechten en zo meer. Daarbij zal geproefd worden van diverse wijnen in combinatie met stok brood en kaas. Dit alles onder deskun dige leiding, en in de sfeervolle ambian ce van Slijterij v.d. Linden aan de Soes- terbergsestraat. In deze korte cursus zult u ervaren dat goede wijn niet altijd duur hoeft te zijn, en ook hoe interessant het is eikaars smaakindrukken te vergelijken. Aanvang: dinsdag 21 oktober, van 20.00 tot 22.00 uur. Aanmelden: Volksuniversiteit Soest- Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 22195, elke donderdag van 10.00 tot 13.30 Woensdag 5 november a.s. om 9.15 uur start er een VOS-kursus in De Hoek steen in Soesterberg, Buys Ballotlaan 2. Telefoon 03463-1255. Er zijn 12 bij eenkomsten op de volgende data: eer ste helft 5-12-19-26 november, 10-17 december 1986; tweede helft 7-14-21- 28 januari, 4-11 februari 1987. Tijd: 9.15 uur tot 11.15 uur. Vervoer kan ge regeld worden. Wat is een VOS-kursus? VOS staat voor "Vrouwen onderzoeken hun ei gen situatie" of "Vrouwen oriënteren zich op de samenleving." In 12 ochten den praat men over aktuele onderwer pen en gaat men uit van eigen ervarin gen. De onderwerpen worden door de vrouwen zelf ingebracht en kunnen gaan over b.v. opvoeding, gezondheid, omgaan met geld, winkelsluitingstij- den, politiek. Met de twee begeleidsters wordt het programma op de eerste och tend vastgesteld. Er is gratis kinderopvang aanwezig. De kosten voor de kursus zijn 30,— in clusief materiaal. Een VOS-kursus is bestemd voor alle vrouwen ongeacht hun leeftijd en met weinig of geen oplei ding. Bij voldoende belangstelling wordt een informatie-ochtend gehouden in De Hoeksteen. Voor meer inlichtingen: Jos van der Ley, telefoon 02155-15612 of Riekie van Megen, telefoon 02155- 22392. Op dinsdag 21 oktober zal Hendra Ver- steegde, medewerkster van de Vereni ging Milieudefensie te Amsterdam, een lezing houden ovèr "zure regen", een bekend maar aktueel onderwerp.p We hebben het steeds over zure regen. Weten we ook wat dat precies is? Wat zijn de oorzaken daarvan? Kunnen wij eraan meewerken er iets tegen te doen? Hendra zal er heel wat meer over kun nen vertellen. De avond wordt gehouden in het Me disch Centrum, Nieuweweg 14, Soest. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. Belangstellenden zijn hartelijk wel kom. Verdere aktiviteiten van de bond deze maand zijn: 23 oktober: koffieochtend voor de le den; 28 oktober: excursie naar het Kreatief Garen Centrum te Helmond; 29 oktober: fiets/wandeltocht naar Amersfoort, vertrekpunt Avia, 9.30 uur; 6 november: thema-ochtend met als onderwerp "Is uw kijk op werkzaamhe den veranderd?" Samen denken, sa men praten. Informatie over het werk en de aktivi teiten van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Soest is telefonisch te verkrijgen bij de volgende nummers: 16500, 12412 en 14467 De politie heeft zaterdagmiddag de 48- jarige A.H. uit Soest aangehouden na dat deze op het kruispunt Burgemees ter Grothestraat/Inspecteur Schreu- derlaan een aanrijding had veroor zaakt. Hij bleek onder invloed van alco hol te zijn. De aanrijding ontstond toen H. op de Inspecteur Schreuderlaan zonder noodzaak bleef staan aarzelen om de Burgemeester Grothestraat op te rijden. De achter hem wachtende K B (42) uit Baarn besloot toen om H heen te rijden, maar op datzelfde moment trapte ook H. eindelijk op het gaspe daal, met als gevolg dat hij tegen de auto van B. reed. H. moest blazen en werd overgebracht naar het bureau, waar hem de bloedproef werd afgenomen Hij kreeg een proces-verbaal. Vereniging Artishock, Steenhoffstraa 46, tel. 19577, stelt zich als doel een bij. 4 drage te leveren aan het sociaal-cultu- rele leven in Soest. De kosten van bet lidmaatschap bedragen 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personaj die tot dezelfde huishouding behoren 27,- per jaar. Kontaktadres: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Iedere zondagmiddag vanaf 15.00 uur voetbalt de F.C.Artishock op de Eng. j Iedereen kan meedoen, leden zowel als ij niet-leden. Op zaterdagavond 18 oktober, aan vang 21.30 uur, zal er een gezellige soos-dia-avond zijn die uitsluitend voor bj leden toegankelijk is. Bent u nog geen I lid, geef u dan alsnog op om deze avond i niet te hoeven missen. De bekende Soester fotograaf Fred Schilder zal dia's vertonen van de kunstmarktfen) die de Vereniging Artishock jaarlijks organi seert. Op zondagmiddag 26 oktober, aan vang 14.00 uur, organiseert de werk- groep Arti-Skoop weer een gevarieerde kindermiddag met o.a. film, tejater en een doe-aktiviteit. Entree: 4,-. Reser veringen: tel. 19037 of 19577, "Dit moet u zien, dit moet u horen! Een j avondje met Johnny van Doorn!" Za- I terdagavond 25 oktober, aanvang 21.00 uur, in de theater-zaal van het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46, de one and only Johnny van Doorn, be- kend van radio en T. V.boeken, perfor- j mances en wat dies meer zij. Regie: Akira Kurosawa. Akira Kurosawa (geb. 1910) wilde ei genlijk schilder worden, maar "ging werken bij PCL, de voorloper van de huidige Toho Studio's, als regie-assis tent. Zijn eerste film was "Sanshiro Su- gata" (1943), waarmee hij al snel de re putatie won een meester te zijn. Zijn 28-ste film "Ran" (Japans voor chaos) is in verschillende kritieken om schreven als de laatste van Akira Kuro sawa, nu 75 jaar. De negatieve en posi tieve oerkrachten van de mensen heb ben Kurosawa altijd gefascineerd. Daarom grijpt hij graag terug naar his torische tragedies. Zijn speciale voor liefde gaat uit naar de 16e eeuw, omdat de Japanners zich toen met lijf en ziel inzetten om hun vrijheid te verdedigen. Inhoudelijk zou "Ran" zeker passen als afscheidsfilm. Dood gaan is een essen tieel thema. "Ran" is op Shakespears "King Lear" gebaseerde geschiedenis die verhaalt van een krijgsheer Hidetora Ichimonji, die op zijn zeventigste jaar zijn bezit over zijn drie zonen verdeelt om het ze ker te stellen voordat hij sterft. Dan ont popt zich een strijd op leven en dood, vol verraad en intriges. De schoonheid noch de kracht van "Ran" zijn in dit kort bestek te beschrij ven. De onvergelijke vechtscènes, be- geleid door dof hoefgekletter, de bloed stollende prinselijke dialogen, begeleid door de lispelende zijde van enorme ki mono's, de krijgsheer die zijn verstand verliest - Kurosowa bracht al deze ge beurtenissen in kontakt met de natuur, zodat ze over ons heen razen als een oergebeuren, een natuurramp, met alle geweld, maar ook met alle pracht van dien. Een prachtige, aangrijpende film, die de gang naar het filmhuis Artishock al leszins waard is. Plaats reserveren vanaf 20.00 uur, tel. 19577. Entree: 5,-, leden/CJP 65 plus 4,-. Agenda: 23 oktober Bunuél Retros pectief met drie korte films "Chien An- dalou", "L'age d'or", "Las Hurdes" 30 oktober: "Ronja de roversdochter" 31 oktober: "De aanslag". A.s. zaterdag en zondag organiseert de oef.t.fr bowling Bond wederom het jaarlijkse Ed Mijnders toernooi. Dit toernooi is een individueel toernooi op andicap basis. Zaterdag wordt ge speeld tussen 12.00 uur en 15.45 uur. fandag begint het tweede gedeelte van net toernooi om 9.55 uur. Men ver- IaCi-7d?nde finale plaatsvinden tus sen 1/.20 uur en 19.10 uur. Er wordt gespeeld op de bowlingbanen van het culturele centrum C-drie. Bezoekers zijn tijdens de duur van het gehele toer nooi van harte welkom. door Ed Mfnde?? 06 P1*"^"8 Gratis bowlen voor 50-plussers Het Bowlingcentrum aan de Geiser- aan 2 te Zeist heeft een steunfunctie voor de regio-gemeenten, waaronder bowler/00' recreatie" en vvedstrijd- Senioren Bowlingclub is er in ge- te m ^lnnen 3 jaar een vereniging te hebben met 100 leden. Hierdoor is p. noodzakelijk om naast de dinsdag «f .ook op maandagmiddag i_ j °8®bjkheid daartoe te openen, iedere 50-plusser, die gezelligheid en ontspanning zoekt, wordt uitgenodigd 14 a?"dagmidd.ag 20 oktober, tussen het Rr» r ur' gratis te komen bowlen in et Bowlingeentrum aan de Geiserlaan 03404 54229\tdef°niSche infonnatie:

Soester Courant | 1986 | | pagina 18