Ces van Cos-daspas Ces O M= LOS kiifsfl Sportbeoefening in Soest neemt af Nog meer Denen naar Soest 'AGINA 20 uin toont eede helft in WOENSDAG 15~OKTOBER SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 21 SoVoCo-Stam dames nog zonder verlies VOLLEYBAL Red Stars blijft vooral winnen BASKETBAL DVSB 2 superieur DAMMEN Beauty School van Juvena en Pygmalion verkeersschool Shot 3 klopt Poker Face in eigen huis TAFELTENNIS Ouderwetse autocross AUTOCROSS voor C.T.S. Ben de Bes en Jan Aertssen kampioenen '86 De Snoekbaars Nipt verlies Smeeing/BDC tegen kampioenskandidaat UDSY Waterloo-loop in ere hersteld HANDBAL Gerrit Pomp wint Road Racers Cup j. cornelisse bv. STEGAS Onderhoudscontract Scrabble-Soest schittert in Midden-N ederland SCRABBLE Scrabble Soest ATLETIEK Clubkampioen schappen cross A.V.Pijnenburg Knap herstel van Selby 3VS aantreden Cuit Bilthoven. eerste minuut ten, wat resul- ;tandin vijf mi- minuut kreeg ig en kon mid- tering en Nico en. DVS kreeg klappen. FAK -2 en deed dit te spelen en ?aas te kunnen i Staal die de 3. DVS kwam iterstand. Met en bracht Nico e solo de stand derink was het De laatste vijf i de veronder- g zou volgen, ïeter een vrije •or Johan Aal- gd op de vrij- die de bal on- choot, wat 6-5 Istrijd was nog ;on gelijk aan iief. Hierdoor paniek. Gert ïoodrem trek- i voorkomen, :e minuten te :tekende voor rd tevens voor gestuurd. Jo- keepersshirt )en moest en r luid gejuich, ende scheids- 3 VS Soest: sportcentrum 30 uur: DVS Kwinkwlier ïarage Over- sportcentrum .00 uur: DVS '86, Sporthal 0 uur: DVS rfbalden de aan tegen het :et Wimmers ;enstandsters 1 1-0 te sco- nse verdedi- c op de Eem- sn kwartier a Eemvogels geen minuut •2. Toch wist Twee straf- i de stand om ïn. et 4-4 door thee scoor- -6 en direkt lopelijk lukt zaterdag bij 'amen tegen asten open- score, maar an strafworp listig benut- scoorde het :maal zodat ignes Kraai- i het veld na iter en Bert ies. Ria Wij- fluitsignaal 1 van Ginkel rie minuten gnes Kraai- op. Nu pas 2. Henriëtte an de laatste er gescoord rke Fortissi- goed stand, nen dat de loelpunten- (2x). Frans beide met 'il van Ree- ;en Winken van. Na een andra Lub 2-3 en Yo- e nog 3-3. uiteindelijk kers. hal Ouden- 3 wedstrij- 'okken wa- egenwoor- ndra Walet 'gerland en brug onge- uitsteken- weede on- is vaak be schikking, tweemaal volle punt. af. Zij viel aardoor zij eroverde. >or Sandra sel zelfs de :ste onder een prach- a. i zich voor ember a.s. Winst ra de eerste thuiswedstrijden van de damesteam van SoVoCo-Stam Het eerste team won met 3-1 van Sparta uit Zelhem. SoVoCo-Stam 2 versloeg Abcoude met dezelfde cij fers. Het eerste herenteam kreeg slaag van Brother Martinus 3 in Amstel veen. In de afdelingscompetitie valt de winst van SoVoCo 6 en de A- en B-se- lectie op. Heren krijgen volleybal-les Het eerste herenteam trof het zaterdag niet. Het derde team van landskam pioen Brother Martinus verscheen zeer gemotiveerd binnen de gele lijnen in de Amstelveense Bankrashal. Over het verloop van de wedstrijd kunnen we net zo kort zijn als de wedstrijd zelf duurde. Binnen de kortste keren stonden de he ren van SoVoCo-Stam weer in de kleedkamer. Zij hadden van Martinus volleybal-les gekregen. 3-0 binnen 40 minuten. SoVoCo-Stam - Sparta 3-1 Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam speelde tegen Sparta uit Zelhem en startte met overtuiging tegen een nerveus spelend Sparta. Van meet af aan zette de Soester ploeg de tegenstan der onder druk. Geen kans bleef onbe nut 15-5 setwinst. In de tweede set verweerde Sparta zich fel. Spectaculaire reddingsacties ver lamden de Soester aanval en de winst ging geheel verdiend naar de Sparta da mes. De derde set was met wat meer overtuiging voor SoVoCo-Stam, 15- 10, en vol goede moed werd begonnen aan de vierde set. Het kostte SoVoCo- Stam veel moeite de tegenstander vóór te blijven. Volleybaltechnisch heten de teams heel wat steekjes vallen, 14-11 voor SoVoCo-Stam, de wedstrijd leek gelopen. Maar daar dacht Sparta ander over en nam zelfs een 15-14 voor sprong. SoVoCo-Stam bleef met over leg aanvallen en attent verdedigen. Dat leverde dan uiteindelijk de toch ver diende winst op 17-15. Knap werk van SoVoCo-Stam 2 Abcoude was naar Soest gekomen om drie punten op te halen. SoVoCo-Stam wilde daar, zo leek het in de eerste set, best aan meewerken. 2-15. Er volgde een goed herstel van SoVoCo-Stam in de volgende sets. Nanda Westland maakte het de tegenstanders regelmatig bijzonder lastig. Ook ging de verdedi ging met wat meer overleg te werk. Hoewel Abcoude niet slecht speelde werd verlies hun deel 15-12. De derde set een technisch vaardig Abcoude dat werd afgetroefd door een knokkend SoVoCo-Stam. Opnieuw 15-12. Judith Lazonder speelde in de vierde set een goede partij. Haar aanvallen en die van Nanda Westland waren het die Abcou de de eerste nederlaag bezorgden, 15- 12 en een verdiende 3-1 overwinning voor de Soester dames. De wedstrijd van de week De SoVoCo-jeugd presenteerde zich tijdens de eerste jeugdvolleybalcompe- titieochtend in Sporthal Beukendal. De vele ouders en grootouders hebben kunnen genieten van de soms spannen de wedstrijden van de mini-teams en de 'oudere'jeugd. De SoVoCo-teams de den het niet slecht. Afgezien van de winst die bijvoorbeeld SoVoCo BI be haalde op het Amersfoortse Vollkei was de wijze waarop de kinderen wordt bijgebracht dat volleybal een spel is dat je samen met anderen in een team speelt, goed zichtbaar. Volleybal deze week Niet minder dan 26 SoVoCo-teams spelen deze week hun competitiewed strijd. Morgenavond in Sporthal Beu kendal gaat de belangstelling uit naar het jeugdige SoVoCo 3. Deze nogjeug- dige herenploeg moet aantreden tegen het Amersfoortse Spirit 2. Om 20.15 uur begint deze wedstrijd. Daarvoor speelt de meisjesjeugdselectie tegen NVC uit Nijkerk. Aanvang 19.00 uur. De wedstrijd van de week Zaterdagmiddag de tweede thuiswed strijd in Sportzaal De Bunt voor het he renteam van SoVoCo-Stam, de eerste met een complete selectie. De heren kunnen er gelijk flink tegenaan tegen Shot uit Culemborg. Om 16.30 uur be gint deze wedstrijd van de week. SoVoCo nieuws Woensdag 22 oktober a.s. houdt SoVo Co haar algemene ledenvergadering in De Vijverhof, aanvang 20.00 uur. Op de agenda van de anderhalf jaar oude fusievereniging staan 13 punten. Be langrijkste zijn de bespreking van het fi nanciële beleid en het bestuursbeleid. De uit Olympia en S W voortgekomen volleybalvereniging SoVoCo lijkt het eerste jaar goed te zijn doorgekomen. Inmiddels hoort de volleybalvereniging SoVoCo tot de grootste verenigingen in Soest. En nog steeds heeft die zeer grote vereniging nergens in de gemeente een plek voor het zo node gemiste sociale aspect dat bij een vereniging zo'n be langrijke rol kan spelen. Gezien de gro te hoeveelheid vrije tijd van vele vrijwil ligers ware het te wensen dat daarin bin nen afzienbare tijd verandering zou ko- De meeste Red Stars-teams hebben de smaak nog steeds te pakken. Met de selectie van de heren en de dames voorop werd tien keer gewonnen. De jongens kadetten en heren 3 deden dit voor de eerste keer in dit seizoen. Daarentegen leden de tot zaterdag on geslagen meisjes kadetten een onver wachte nederlaag. De jongens junio ren verloren van Rotterdam-Zuid. Tot dusver blijkt het eerste herenteam in uitwedstrijden een zwaardere klus te hebben dan in sporthal Beukendal. Na twee zeges in Soest bleven de heren in Noordwijk MSV net de baas: 75-73. Tijdens de eerste competitieronde werd in Utrecht ook niet overtuigend gewon nen (65-63). Red Stars staat na vier wedstrijden aan kop met acht wed- strijdpunten. Het damesteam van Red Stars baant zich langzaam een weg naar de top in de eerste klasse van West-Nederland. Te gen Hurricanes uit Spijkenisse werd de derde overwinning geboekt. Voor rust stond Red Stars op voor sprong, maar Hurricanes nam daarna het initiatief over. Met nog tien minuten te spelen waren de winstkansen voor Red Stars behoorlijk geslonken, maar vijf minuten later was de strijd weer open: 50-53. Het was Linda Preusser die de stand gelijktrok. José Koster scoorde kort voor tijd het winnende punt: 55-54. In een bijna identieke slotfase waren ook de jongens junioren verwikkeld. Tegenstander Rotterdamzuid trok evenwel aan het langste eind met acht punten verschil. Jeugd Door New Stars met een 66-38 neder laag naar huis te sturen wonnen de jon gens kadetten van Red Stars voor het eerst. Het tweede team in deze leeftijds categorie versloeg Dunckers met 51- 44. Voor de derde keer kregen de jon gens adspiranten een gevoelige tik. New Stars won met maar liefst 104-17. De meisjes kadetten 1 mogen de hand in eigen boezem steken na de 40-41 ne derlaag tegen BZ'72. Een gebrek aan inzet en motivatie bepaalden het eerste verlies. Niets in te brengen had het tweede meisjesteam tegen Cracker- jacks. Het uit veel nieuwe speelsters be staande team verloor kansloos met 66- 20. Winst was voor de derde achtereen volgende keer weggelegd voor de meis jes junioren. In een eenzijdige wedstrijd werd Eem'78 met een regelmatig tot stand gekomen 53-28 eindstand tot ca pitulatie gedwongen. Programma zaterdag 15.30 uur Junioren-Leiderdorp Willen de jongens junioren de aanslui ting met de sub-top in de hoogste lande lijke afdeling niet verliezen dan zal de thuiswedstrijd tegen Leiderdorp in winst moeten worden omgezet. Vooral omdat ze een zwaar programma voor de boeg hebben moeten de punten in dit stadium van de competitie gepakt (kun nen) worden. 17.30 uur Dames-Stoepie De laatste drie seizoenen hebben de da mes van Red Stars en Stoepie Shooters niet meer tegen elkaar in het veld ge staan. Red Stars lijkt de beste papieren te hebben voor deze wedstrijd. Heren-Leiderdorp De heren hebben het voorrecht om de voorwedstrijd te spelen van Red Stars 6-Red Stars 7. Het team zal trachten de ongeslagen koppositie op de ranglijst te consolideren. 21.30 uur Zes - Zeven Het zesde en het zevende van Red Stars maken zaterdag uit wie voorlopig alleen aan kop zal gaan. Beide teams staan zonder verliespunten bovenaan in de vierde klasse. Het tweede team van DVSB heeft thuis op de Schrikslaan haar goede vorm we ten te behouden. Deze keer was O.G. 2 uit Zeist het slachtoffer. DVSB ging goed van start en na ander half uur spelen hadden J. v. Dasselaar, H. Hageman en mevr. van Beek hun te genstanders afgetroefd. J. v. Dorsen te rug in het team en E. Veerman speelden remise, waardoor de stand halverwege 8-2 werd voor DVSB. De voorsprong werd vergroot door W. Meyerink die won. T. v.d. Meer en E. v. 't Klooster, die een schijf achterston den, speelden remise. Het verschil werd gebracht op 10 punten door de winst van E. Davelaar. De slotpartij van B. van Brummelen werd remise, waardoor de einduitslag 15-5 voor DVSB werd en de leidende positie behouden werd. Het eerste team ging naar O.G. in Zeist en kwam terug met een 11-9 nederlaag, alleen K. Hammacher en T. Schimmel behaalden een overwinning. Het eerste speelt a.s. maandag uit bij Vinkeveen I. Het tweede gaat op bezoek bij Korten- hoef II om de leidende positie te verste vigen. In samenwerking met het Zwitserse cosmeticahuis Juvena organiseert de schoonheidssalon Pygmalion op maandag 20 oktober een Beauty School in restaurant De Soester Dui nen aan de Soesterbergsestraat. Een visagiste van Juvena zal daar per soonlijk advies verstrekken over de ma nier waarop men het beste de huid kan verzorgen. De deelnemers krijgen ver der de mogelijkheid om zelf aan de slag te gaan met make-up. Daarbij zal met de nieuwste kleuren van dit seizoen geëxperimenteerd kunnen worden. De Beauty School wordt twee keer ge houden. 's Middags van 14.00 tot 16.30 uur en 's avonds van 19.30 tot 22.00 uur. Rijverbod Bij een routinecontrole op de Schriks laan hield de politie zaterdagavond de 37-jarige H.G. uit Soest aan, toen deze op het punt stond zijn auto in te stappen en weg te rijden. De man moest blazen en bleek te veel gedronken te hebben om veilig aan het nachtelijk verkeer te kunnen deelnemen. Hij kreeg een rij verbod. A.N.W.B erkend VAN LENNEPLAAN 47 - SOEST TELEFOON 02155-16621 De meest aansprekende prestatie kwam deze week op naam van het 3e herenteam, dat concurrent Poker Face na een 0-3 achterstand met 7-3 ver sloeg. Het le herenteam speelde in Twello gelijk tegen Trias 1, terwijl het 2e herenteam weinig problemen kende tegen het Groningse Idefix 1. Senioren: Trias 1 - Shot 1 5-5 In een leuke en sportieve wedstrijd heb ben Shot en Trias in Twello de punten gedeeld. Kwamen de overwinningen van Shot over het algemeen vrij makke lijk tot stand, de Triasspelers wonnen twee wedstrijden met 25-23 in de 3e ga me. Aan de andere kant was het Shot dat vrijwel steeds tegen een achterstand aan moest kijken, zodat uiteindelijk toch beide partijen vrede konden heb ben met de uitslag. De Shotpunten wer den gescoord door Bart Lefel en Dirk Schuiling die ieder twee partijen won nen, terwijl ook het dubbel door Shot werd gewonnen. Shot 2 - Idefix 1 8-2 Shot 2 boekte thuis andermaal een ze ge, ditmaal op het Groningse Idefix. Slechts één van de Groningers bleek over een zo lastig spel te beschikken dat Gerhard Busch en Berend Jonker hem moesten feliciteren. Hans den Blanken bleef voor het eerst deze competitie on geslagen en ook het dubbel werd een prooi voor de Soesters. Poker Face 2 - Shot 3 3-7 Eerder deze competitie werd al twee keer een 4-1 achterstand ingelopen, nu kwam men met 0-3 achter. Vanaf dat moment veranderde het prestigeduel totaal van gezicht. De Soesters wonnen de volgende 7 partijen met overmacht. Shot 3 gaat nu aan kop in de hoogste af delingsklasse. Shot 4 - Buna 2 4-6 Shot 4 is ongeslagen koploper af na het onverwachte verlies tegen Buna uit Bussum. Alleen Arjan Schuiling hoef de zichzelf met drie overwinningen niets te verwijten.Tafeltennis aan. staand weekend: Het 2e herenteam speelt thuis tegen Blauw Wit uit Almelo. De wedstrijd be gint om 18.00 uur in de Shotzaal aan de Heideweg. Het le herenteam speelt in Haarlem tegen Onkyo 1. Overige uitslagen senioren: Shot 5 - Poker Face 5: 8-2, Nederhorst 1 - Shot 6: 8-2, Tovo 4 - Shot 7: 1-9, Metac 3 - Shot 9: 2-8, Shot 10 - Buns hot 3:5-5, ATC 8 - Soest 12: 8-2, Shot 13 - de Hilt 5: 7-3, Shot 14 - Tovo 5: 7-3, Shot 16 - Nederhorst 9: 7-3. Voor alle inlichtingen over de ttv SHot kan men terecht bij Bart van der Wal, tel. 16.261 en Jan van Asch, tel. 19028. Dalend ledenaantal voor volleybal en gymnastiek Tennis is in de gemeente Soest nog steeds de meest beoefende sport. Met 1.893 actieve leden vormen de tennis verenigingen het grootste blok. De vier voetbalclubs in Soest moeten het gezamenlijk met 52 spelers minder doen. Toch heeft deze tak van sport vorig jaar een enorme opleving ge kend. Voor het eerst sinds het einde van de zeventiger jaren kreeg de voet balsport te maken met een stijgend aantal leden. Er kwamen in 1985 niet minder dan 330 voetballers bij. Met een forse daling had de volleybal vereniging SoVoCo te kampen. Na de fusie tussen Olympia en SVV zochten 125 volleyballers elders hun heil. A.G. A. V.S.Laetitia en De Springbok- ken de drie gymnastiekverenigingen kregen er in totaal 121 leden bij, maar ten opzichte van 1975 is het aantal beoefenaren van deze sport met bijna 50 procent afgenomen. Hockey, na ten nis, voetbal, gymnastiek en volleybal de grootste sport in Soest, bleef met 489 leden op eenzelfde niveau als een jaar eerder. Ook de percentages van de an dere bij de sportstichting aangesloten verenigingen bleven nagenoeg gelijk. In vergelijking met 1975 is het totaal aantal sportbeoefenaars in Soest en Soesterberg afgenomen van 7.493 tot 7.428. In 1980 waren er nog 8.572 ac tief aangesloten bij een vereniging. Mohikanen In de afgelopen tien jaar kenden tennis (+329), badminton (+257), hockey (+236) en bridge (+177) de meest aan zienlijke aanloop van nieuwe leden. Be halve de gymnasten en de volleyballers zochten ook veel honk- en softballers een andere hobby op. The Knickerboc kers had tien jaar geleden nog 107 le den. Vorig jaar waren dat er nog maar 55. Nu het gemeentebestuur besloten heeft een nieuwe accommodatie voor deze vereniging niet te realiseren wordt gevreesd voor het behoud van deze laatsten der Mohikanen. In deze gegevens, die staan vermeld in het jaaroverzicht van de sportstichting, is geen rekening gehouden met de cij fers van biljarten, bowling, dammen, fietscross, judo, schaatsen, schieten, vissen, wandelen, wielrennen en zaal voetbal. Deze verenigingen maken geen gebruik van de accommodaties in Soest of zijn geen lid van de sportstich ting. Daarom zijn geen (volledige) fei ten en cijfers bekend. Zaterdag j.l. heeft C.T.S. weer een ou derwetse autocrosscompetitie verre den, op de baan van de motorcrossclub Utrecht op de Lage Weide. De baan werd gedeeltelijk aangepast voor de crosswagens. De kuipbocht na de start werd wél gebruikt, wat zeer spectacu lair was. Er werd het eerst gestart in de 1300 cc klasse. Hier kwamen 8 cou reurs tegen elkaar uit over drie man ches. Nadat de startvlag gevallen was, gingen drie crosswagens naast elkaar door de kuipbocht. Sensatie alom, want Paul Kieviet belandde in de sloot. Na drie manches was Teus Gijzen tweede met Marco Gijzen en derde Ton Plek- kepoel. Hierna kwamen de dames aan de start. Zij reden zich allen in elkaar vast. Mar- retje Kroon wist als eerste los te komen. De rest volgde haar. Uiteindelijk werd, na 3 manches, Francis Hesterman eer- ste, tweede werd Sylvia Hogenberg. In de special klasse waren er twee groe pen. Voor Cornelis Verhoef zat het niet mee. Het was een motorcrossbaan, dus op twee wielen op de grond terecht ko men. Dat deed hij dan ook nadat hij tot tweemaal toe over de kop was gegaan. Rene Wassenaar en Ime Drieenhuizen waren de twee die de manches hadden gewonnen en dus naast elkaar in de fi nale stonden. Ime moest opgeven i.v.m. een lekke band. Rene Wassenaar was de snelste en werd eerste. Tweede werd Aalt Pijpers, derde Nico Hogenberg, vierde Gert-Jan Kroon en vijfde Erwin Sukkel. Autocrossteam C.T.S. heeft nog één competitiecross te verrijden a.s. zater dag 18 oktober, ook op de baan in Utrecht op de Lage Weide. Er is ook een monteurscross als afsluiter van het seizoen. Het zal een spannende wed strijd worden, omdat in alle klassen zeer veel rijders en rijdsters kans maken op het kampioenschap. Zaterdag werd aan de Kleine Melm in Soest de tiende en laatste wedstrijd ge vist van de zomercompetitie van De Snoekbaars. Gerrit van de Hoef is met 7,54 m. win naar in de le divisie geworden. Tweede werd Jaap Post met 5,84 m. In de twee de divisie werd de overwinning opgeëist door Jan Aertssen met 3,94 m. wat hem behalve de kampioensbeker ook nog een beker voor het grootste aantal ge vangen vissen 201 stuks opleverde. De tweede plaats was hier voor Peter de Rond met 3,84 m. In de eerste divisie ging Gerrit van de Hoef met een beker voor de meeste ge vangen naar huis (223 stuks). Een krap pe overwinning weliswaar, daar kam pioen Ben de Bes 222 stuks wist te van gen- J De grootste vis, die dit jaar weer op de Naardervaart gevangen werd, was een brasem van 56 cm. Deze kwam op naam van Gerrit Kuiter, die daarvoor ook een beker in ontvangst nam. Bekers waren er ook voor de nummers 2 en 3 uit beide divisies. Theo Bosman bedankte de wedstrijd commissie voor haar inspanningen en nep de leden op vooral de jaarvergade ring te bezoeken.. Tenslotte was er een woord van waarde ring voor Henk Altena die met zijn 75 jaar de oudste wedstrijd visser van De Snoekbaars is en weinig wedstrijden overslaat. Fietscross in Alkmaar Vier leden van de King's Road Riders hebben afgelopen zondag deelgeno men aan een clubwedstrijd in Alk maar. Op een uitstekende baan wer den in totaal 51 manches verreden. In de open klasse haalde Mare de Schif- fart een finaleplaats. Hij werd zevende, terwijl Erwin Marsé daarvoor al was uitgeschakeld. Ook Monique de Schiffart kon niet tot de finale doordringen. Zij moest de strijd voortijdig opgeven in de Powder Puff-klasse. Bij de junioren had Mare de Schiffart niet veel succes. Beter voor de dag kwam Mare de Schiffart, die in de finale als tweede eindigde. Toine Marsé werd vijfde in de dagkaart-klasse. Na een spannende gelijkopgaande strijd is Smeeing BDC er niet in ge slaagd de twee punten in Soest te hou den; er werd een 16-18 nederlaag ge leden tegen het Utrechtse UDSV. In een gelijkopgaand, maar nerveus be gin van de wedstrijd opende Smeeing BDC na vijf minuten de score via Cleem Diemers. Het antwoord van UDSV liet slechts 30 seconden op zich wachten en zo scoorden beide ploegen om en om tot een stand van 3-3, waarna UDSV het spel naar zich toe wist te trekken en in een tijdsbestek van 5 minuten naar een 3-7 voorsprong uitliep. In de reste rende 10 minuten van de eerste helft wist Smeeing BDC dichter bij te komen via doelpunten van Richard v.d. Hoef, Jan Bunt enTom van Ernst tot 6-7. Nog twee uitgespeelde kansen van UDSV betekende evenzoveel doelpunten, maar in het rustsignaal scoorde Arjan Roest via een uitgekiende strafworp en met 7-9 stand werd gerust. UDSV startte de tweede helft overrom pelend en zette Smeeing BDC op een 10-14 achterstand, maar net als in de eerste helft krabbelde Smeeing BDC weer terug en kwam 4 minuten voor tijd langszij door doelpunten van Paul v.d. Deyssel (2x), Cleem Diemers (2x), Ar jan Roest en Tom van Ernst. In de chao tische slotfase van deze wedstrijd scoor de UDSV na een uitgespeelde aanval 16-17. In een alles of niets offensief van Smeeing BDC in de laatste minuut hield UDSW het hoofd koel en beslis te de wedstrijd: 16-18. Komende zondag wacht Smeeing BDC de zware thuiswedstrijd tegen Fancom/ BEVO uit Panningen. Aanvang van de wedstrijd 15.00 uur. Dames Smeeing/BDC met lege han den terug uit Schiedam In de Margriethal te Schiedam traden de Smeeing dames aan tegen DWS. DWS bleek een stevig uit de kluiten ge wassen ploeg, die dit ook in de praktijk toepast. Ada v. Hal gooide buiten be reik van de keepster op de kruising. Di- rect hierop een mooi doelpunt van Ada v. Hal, maar dit doelpunt werd terecht afgekeurd. Na 5 minuten scoorde Ada toch 0-1 vanuit een strafworp. DWS maakte vanuit de hoek de gelijk maker. In de 8e minuut werd het 2-1 voor DWS, door een mooi sprongschot van de lange nr. 14. Na goed aanspelen van Ria v. Duuren ging Astrid Wijnhof al leen op het DWS doel af. Zij werd ge pakt en een tweede strafworp werd ge mist. Nadat Sonja Logtestijn vanaf de cirkel Ada v. Hal goed aanspeelde scoorde deze keihard in de bovenhoek 2-2. Na 20 minuten scoorde de nr. 14 op haar bekende manier 3-2 voor DWS. Dit bleek te veel voor de dames uit Soest. Aanvallend lukte het niet meer. Na 25 minuten een keeperswissel bij Smeeing/BDC; Anita Greefhorst ging in het doel, stopte diverse schoten, maar kon niet verhinderen dat DWS verder uitliep naar een ruststand van 7-2. In de 2e helft liep DWS verder weg naar 9-2. Patty v.d. Breul scoorde vanuit een haast onmogelijke positie 9-3. Nadat Ada v. Hal uit een strafworp 12-4 scoorde, werd de eindstand 13-4 voor de dames van DWS. De Soester tekenleraar/sportman Ger rit Pomp heeft in het afgelopen week end de Road Racers Cup 1986 gewon nen. Dit is een prijs die voor 't eerst in Nederland is ingesteld, naar Ameri kaans voorbeeld. De Cup wordt toege kend in een seizoen over 12 wedstrijden over verschillende afstanden op de weg, waarvan de beste zeven resultaten tel len. De kortste afstand is 5 km en de langste de halve marathon. De prijs gaat uit van de Roadracers Club Nederland, een onafhankelijke organisatie die nauw samenwerkt met de Invaliden Sportbond. De club is ont staan in navolging van de Road Run ners Club, een vereniging van hardlo pers waarvan o.a. Gerard Nijboer be stuurslid is. De Road Racers Club Ne derland, die in december 1985 is opge richt, zorgt ervoor dat wedstrijden met "wheelers" voldoen aan de eisen die gesteld mogen worden aan rolstoelers. Gerrit Pomp, die lid is van de nationale selectie op de baan, heeft van de weg wedstrijden waaraan hij dit seizoen deelnam er zes gewonnen en één keer werd hij derde. Hij leidde het klasse ment voor de nieuwe Cup, maar moest nog wel in dit weekend een goed resul taat boeken op de halve marathon in Stadskanaal om zijn koppositie te handhaven. Dat lukte, want de tekenleraar van de Scholengemeenschap "Eemland" werd tweede achter Roelof Keen met een verschil van slechts twee seconden! Roelof Keen, die geacht wordt de beste en snelste wheeler te zijn in Nederland, deed niet mee aan de klassementswed strijden, zodat Pomp zijn eerste plaats in het totaal-klassement kon handha- Nog maar nauwelijks is een groep De nen van een jongerencentrum uit Soest weg, of de volgende Deense 'Ne- derlandvaarders' komen weer naar Soest. Het gaat dit keer om drie inwo ners uit de stad Holbaek. Lars Dinesen en Jan Jarlfeldt, beiden jongerenwer kers van het genoemde jeugdopvang- centrum, brengen een werkbezoek aan Nederland. Ze zullen worden ver gezeld door hun "baas" Knud Sören- sen, een hoge ambtenaar van de afde ling welzijn van de kommune Hol baek. Dinesen en Jarlfeldt waren hier ook al in september, toen ze met twee collega's en elf jongeren vier dagen in de jeugd herberg De Heidebloem logeerden. Ze zijn uitgenodigd door de gemeentelijke Dienst voor de Sport in Amsterdam. Via Wim Bolwerk, lid van basketbal vereniging The Red Stars die zes jaar geleden de contacten met Holbaek Bas ketbal Klub op gang bracht en werk zaam bij de Dienst, zijn de contacten met Amsterdam ontstaan. Door een medewerker zullen ze een dag worden opgevangen, waarbij ze zo veel moge lijk informatie krijgen over de manier waarop de Amsterdamse jeugd in de vrije tijd wordt beziggehouden. De na druk komt daarbij te liggen op sportac tiviteiten. De drie welzijnswerkers uit Holbaek hopen tijdens hun verblijf ook kennis te maken met hun college's in Soest, zodat ze ook over de gang van zaken in Soest uitgebreid geïnformeerd kunnen wor den. In verband met de aanwezigheid van de jongeren was daar in september niet alle gelegenheid voor. Het ligt in de bedoeling dat de drie Denen een uitno diging zullen versturen aan Nederland se collega's voor een tegenbezoek aan Holbaek. Lars Dinesen en Jan Jarlfeldt werken in hun woonplaats bij Social Peadagogisk Kontor. Dit is een opvangcentrum voor jongeren die om verschillende redenen te kampen hebben met problemen. In september deden ze Soest aan tijdens een achtdaagse vakantie door de Bene lux. Lars Dinesen kent als basketballer Soest op zijn duimpje en stippelde daar om een route uit via Soest. Door de acti viteiten en excursies die in september met de jongeren werden gedaan, bleef er weinig tijd over om op de hoogte te worden gesteld van de jeugdopvang in Nederland. Men is daarom verheugd, dat men door de Amsterdamse Dienst voor de Sport is uitgenodigd voor een werkbezoek. De drie Denen arriveren op woensdag 19 november in Soest. Ze blijven hier tot en met zondag 23 no vember. Installatiebedrijf Tel. (02155)13014-12577 De twee vertegenwoordigers van Scrabble-Soest hebben zaterdag j.l. tij dens het Midden Nederland Toernooi, dat te Alphen aan de Rijn gespeeld werd, uitstekende resultaten behaald. Renske Druijff-Tak behaalde uit drie partijen 1657 punten, een resultaat goed voor een derde plaats in het eind klassement. Anneke Tak-Muis scrab belde 1588 punten bijeen uit even zo veel partijen, en was met dit resultaat goed voor een vierde plaats. Een toer nooi op hoog niveau. De Belgische scrabblelaar Jan de Ridder werd uitein delijk met een totaalscore van 1830 punten uit drie partijen winnaar van dit jaarlijks evenement, terwijl de nummer twee, de 17-jarige Martijn van Esdin- gen met een puntentotaal van 1688 zeer nadrukkelijk de aandacht op zich ves tigde. De prestatie van de Nederlandse kampioene 1986 Renske Druijff-Tak kreeg nog meer reliëf door de verbete ring van haar persoonlijk Nederlands record. Zij verbeterde dit record met maar liefst 49 punten. Kwalitatief hoogtepunt in de zesde ron de van de strijd om het Soester kam pioenschap scrabbelen was ongetwij feld de match van (moeder) Anneke Tak en (dochter) Renske Druijff. Span nend van begin tot het eind en een eind- score, 592-553, waarmee beiden hun toch al comfortabele posities op de ranglijst verstevigden. Debutante Hen- ny Brugman verloor weliswaar haar eerste partij met de cijfers 285-389 van routinier Wil Bouman, maar een de buut eindigen met een totaal van bijna 300 punten wekt verwachtingen voor de toekomst. Uitslagen 6e competitie-avond: A. Tak - R. Druijff 592-553 K. Keuter - J. Leijendekker 478-425 J. Danvers - A. Nuysink 464-458 M. Leijendekker - A. de Bree369-288 R Olyslager - J. Hekkenberg 324-267 W. Bouman - H. Brugman 389-285 M. Boon - W. Witkamp 342-469 T. Danvers - T. v.d. Berg 388-346 De wekelijkse wedstrijd om "De prijs van de week," het Westland aangevuld met tropische heerlijkheden, beschik baar gesteld door de fa. J. Dasselaar, werd met een score van 495 punten ver diend gewonnen door Willemjen Wit kamp. Donderdagavond a.s. in café-restau rant Van den Brink, Soesterbergse straat, de zevende competitieronde, die uiteraard weer als vervolg "De prijs van de week" kent. Een zeer exclusieve set Parkerpennen, beschikbaar gesteld door de directie van drukkerij Neo- Print, ligt in de prijzenkast. Aanvang der partijen te 19.30 en 21.00 uur. In- leggeld per avond 3.—. Nog steeds zijn nieuwe scrabbelaars van harte wel kom. Afgelopen weekend was A.V.Pijnen- burg sterk vertegenwoordigd op de Waterloo-loop in en om landgoed Den Treek. Een wedstrijd met een rijke his torie en vele grote winnaars, die na en kele jaren wederom georganiseerd werd. Voorheen was de organisatie in handen van Veteranen Nederland. Thans tekende het Amersfoortse A.V. Triathlon voor deze wedstrijd over 25 km. Voor Erik Bos én Harry van Brumme len was het een laatste test voor de Ma rathon van Essen, waaraan zij volgende week deelnemen. Beiden wisten zich geruime tijd in de kopgroep te handha ven. In de slotkilometers had Erik iets meer reserve. Hij behoefde slecht vier man voor zich te dulden, zodat een prima 5e plaats met een even goede tijd van 1 uur 26 min. en 42 sec. zijn deel was. Harry verdedigde zijn plaats bij de eerste tien met succes, Hij finishte in een nieuwe persoonlijke recordtijd van 1 uur 27 min. 59 sec. op een 9e plaats. De uitste kende kondities, waaronder gelopen werd en de enthousiaste trainingsaan- pak van A.V.Pijnenburgs nieuwe lan- ge-afstandstrainer Jeroen Majoor had den ook bij de overige klubgenoten ef fect. Zij gingen allen met een persoon lijk record naar huis. Voor een bijzondere prestatie zorgde Josephine van Damme, een kersverse veterane, die op 44-jarige leeftijd voor het eerst deze afstand overbrugde. Zij toonde aan, dat het ook als diabeticae mogelijk is met wilskracht en veel door zettingsvermogen tot een prestatie van dit niveau te komen. Zij legde beslag op de 5e plaats in het damesklassement met een eindtijd van 2 uur 7 min. en 37 sec. Nieuw talent schuilt er ook in Willem Hofslot, nog maar kort als lange afstan- der aktief. Voor hem was er een 37e plaats in 1 uur 38 min. en 2 sec. Henk van Ooyen liep naar een 48e plaats met 1 uur 42 min. en 30 sec. Karei Carton kon als veteraan ook tevreden zijn met zijn 53e plaats in het algemene klasse ment in 1 uur 43 min. 46 sec. In Eindhoven deed René Hoksbergen een geslaagde poging om zijn persoon lijk record op de marathon aan te scher pen. In een goed opgebouwde wedstrijd kwam A.V.Pijnenburgs snelste vete raan tot 2 uur 53 min. 9 sec. De Atletiekvereniging Pijnenburg or ganiseert zondag 19 oktober de club kampioenschappen cross. De wedstrij den vinden plaats vanaf het atletiek- complex aan de Wieksloterweg en gaan door de bossen van het landgoed Pij nenburg. De eerste start van de jongste atleten is om 11.00 uur precies. Daarna start elk kwartier een andere leeftijds groep. Zo rond 13.00 uur komt de oud ste juniorencategorie aan de start en om ongeveer 13.30 uur de senioren. De prijsuitreiking is om 14.00 uur. Daarna is er nog een prestatieloop over 2, 4, 6 of 8 km. De deelname is gratis. Op die manier wil de A.V.Pijnenburg belangstellenden kennis laten maken met de atletieksport. Een mooie gelegenheid voor de Soester bevolking om weer eens te zien hoe een jaar na de officiële opening de atletiek baan geworden is. Nog steeds zijn de le den van de vereniging bezig aan het ver volmaken van het atletiekcomplex. Be stuursleden van de A.V.Pijnenburg zullen u gaarne een en ander vertellen. Maar het belangrijkste is dat u die dag tussen 11.00 en 15.00 uur kunt genie ten van een geweldige sport. Per slot van rekening is de atletiek de "Moeder der sporten." Selby ontving Badge 2 uit Scherpenzeel voor het derde competitietreffen in de overgangsklasse. Badge liep in de per soon van Henk v. Woerkom een forse achterstand op, die hij echter karakter vol wist in te lopen, waarna hij de partij met 15-12 en 15-8 in zijn voordeel be sliste. Johan Veltman, had drie games nodig om aan te tonen, dat hij de sterk ste was. Gerdie van Kooten had in het begin veel moeite met haar boomlange tegenstandster, maar wist uiteindelijk toch te zegevieren. Maria Riupassa won en was met haar eerste winst dit seizoen erg tevreden. In de eerste game liep het Soester herendubbel beter dan in de eerste, waarin een onverwachte achter stand weggewerkt moest worden, alvo rens de zege veilig gesteld kon worden. De Selby-dames, die de eerste game via een goed lopend systeem winnend af sloten verloren de tweede game door van spelsysteem te wisselen. Gelukkig herinnerden zij zich tijdig hoe het wel moest en pakten zij alsnog de winst. Het geroutineerde gemengddubbel Hhenk van Woerkom en Gerdie van Kooten had weinig moeite met hun Scherpen- zeelse tegenstanders, hetgeen niet ge zegd kon worden van het niet op elkaar ingespeelde duo Johan Veltman en Ma ria Riupassa. Deze laatsten verloren hun partij, maar dat bracht de eindzege 7-1 voor Selby niet meer in gevaar. Uitslagen senioren Selby 1-Badge 2 7-1 ABCA 8-Selby 2 3-5 Internos 3-Selby 3 1-7 Selby 4-ABCA 11 4-4 Selby 5-Benschop 1 4-4 Maxi Shuttle 4-Selby 6 1-7 Kwinkslag 11-Selby 7 2-6 Selby 8-Leusden 9 0-8 Junioren Selby l-'t Slot 1 3-5 Treffers 1-Selby 2 1-7 Selby 3-Eemnes 3 1-7 Badge 3-Selby 4 0-8 Selby 5-Inside 10 3-5 Badso 5-Selby 6 7-1 1

Soester Courant | 1986 | | pagina 21