f.30.-. bel nu!j TAXI KLOMP 12984 Speeldoos Café-Restaurant Soestdijk WOENSDAG 15 OKTORFR ig86 SOESTER COURANT PAGINA 23 Theater-Agenda maand oktober De Speeldoos 'Mijn Mekka' toneelstuk van Athol Fugard Charles Gabriël zingt in de Vijverhof Uniek theater programma in 'De Ankerplaats' Diefstal uit auto Een dagje uit met het Rode Kruis Burgerlijke stand VW Nieuws Biologische tuin Bingo 'Naald en Draad Geslaagde eerste officiële wedstrijd Jeu de Boules Vereniging 'De Gemshoorn' TEL. Hondje weg Hondje terug Speelgoedbeurs K.B.S. Soestdijk Maatschappelijk werk Predikbeurten uw feestavond geheel verzorgd! I R.K. kerkdiensten Mini-creatief-markt in de Vijverhof Kinderbingo in de Vijverhof Vleesverkoop Sportkopij Medische dienst Kalender Bondsspaarbank "Kind en landschap" Zweedse weken (21 oktober t/m2 november) bij restaurant 'De Korte Duinen Sverige möter de 'Korta-Dynorna'Valkommen! Contactbowling voor alleenstaanden C-drie viert éénjarig bestaan met nieuwe initiatief Diefstal uit autb Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Donderdag 16 oktober Aanvang 20.15 uur: 'Mijn Mekka', toneelspel met o.a. Ton Lutz - Henriëtte Tol en Josephine v. Gasteren. Regie: Ton Lutz Kaarten 17,50. Pas CJP/Pas 65 Vrijdag 24 oktober Aanvang 20.15 uur: De kinderen van Mère Santoria.' Een tour-de-chant m.m.v. Doris Baat- en (zang) en Bas Odijk (piano). Kaarten 10,-. Pas CJP/Pas 65 8, Donderdag 30 en vrijdag 31 oktober Aanvang 20.15 uur: Glazen speelgoed, toneelspel van Ten- nesse Williams met o.a. Ellen Vogel, Josine van Dalsum, Paul Röttger en Hans Cornelissen. Regie: John v.d. Rest. Kaarten: 17,50. Pas CJP/Pas 65 15,-. Spelers: Josephine van Gasteren, Ton Lutz en Henriëtte Tol. Athol Fugard (geb. 1932) is zonder twijfel de belangrijkste Zuid-Afrikaan se toneelschrijver van deze tijd. Zijn werk wordt over de hele wereld ge speeld: 'Boesman and Lena,' 'Hello and goodbye'. 'The road to Mecca' is zijn laatste stuk, dat in 1985 in London in première ging. Ook dit stuk speelt in zijn geboortestreek. Daar ligt het dorpje New Bethesda, waarvan de inwoners, door de afgelegen ligging, sterk op el kaar zijn aangewezen. Een excentriek type als Miss Helen, die het in haar hoofd krijgt op hoge leeftijd een eigen leven te gaan leiden valt dan ook danig op in de besloten gemeenschap. Ze is in een vlaag van bezeten kreativiteit beeldhouwwerken gaan maken. Daar mee kreëert ze haar eigen Mekka. Haar omgeving is er niet verrukt van. Ook de dominee niet, die - als haar bes te vriend - tóch al eens met haar had wil len praten over haar verminderde kerk gang en haar manier van leven. Hij be denkt een 'menselijke oplossing' voor het probleem. Kort voor zij op zijn voorstel moet reageren, krijgt ze bezoek van een toegenegen vriendin, een jonge lerares. Ook deze heeft haar probleem en in een ongemeen spannende en ver rassende dialoog maakt Fugard lang zaam maar zeker de bijzondere relatie tussen beide vrouwen zichtbaar. De Soester operazanger Charles Ga briël geeft op zaterdag 18 oktober a.s. een concert in de Vijverhof te Soest. Sa men met de sopraan Elize de Broekert voert hij een programma uit van opera- en operetteliederen, die zeker bij de be woners van de Vijverhof en andere mu ziekliefhebbers in Soest in de smaak zullen vallen. Beide artiesten worden begeleid door de pianist Huyb Doyer, die ook geen onbekende is op de Soes ter podia. Elize de Broekert kreeg haar zangoplei ding aan het conservatorium in Den Haag waar zij zowel de oratoriumklas als de operaklas doorliep. Op dit mo ment neemt zij lessen bij Jos Burckse en is vaste gastsoliste bij de Baarnse Bach- cantorij. Charles Gabriël startte na 9 jaar zangles een zeer succesvolle carrière als veelge vraagd solist bij diverse koren en ope retteverenigingen. Bij het Volendams Operakoor heeft Charles al verscheide ne keren duetten vertolkt, o.a. samen met Marco Bakker. Ook bij het Soester mannenkoor Apollo is hij een graag ge hoorde gast. Charles Gabriël volgt les sen bij Berna Kousemaker. Huyb Doyer studeerde piano bij Riek Dieperink, waarna hij zijn studie voort zette aan de Hilversumse Muziekaca demie als leerling van Fania Chapiro. Hij verzorgt koffieconcerten door het hele land en heeft een drukke lesprak tijk. Het concert in de Vijverhof begint om 20.00 uur precies. Rondom het leven van Jezus is al ont zettend veel gezegd en geschreven. Toch brengt het kreatieve theaterteam van het Vormingscentrum het Huis van de Pottenbakker op een unieke wijze het leven van Jezus op de planken. Deze teams geven regelmatig op vele verschillende plaatsen in Nederland voorstellingen. Het dramastuk "Jezus" is één van de vele stukken die ze gedu rende hun opleiding o.l.v. Menno Hel mus, leraar creatieve vakken, hebben ingestudeerd. Door vele verschillende theatervormen te gebruiken, zoals pantomime, rit misch spreken en spelen, drama, wordt het leven van Jezus indringend en krachtig naar voren gebracht. Het is een diepe belevenis om dit stuk van nabij mee te maken. Iedereen is welkom op zaterdag 18 ok tober om 20.00 uur in 'De Ankerplaat' jeugdcentrum van de Evangelie Ge meente "In de Ruimte," aan de Klein Engendaalweg 52 te Soest. De entrée is vrij en het eerste kopje kof fie is gratis. J.W. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een autoradio met bijbehorende console. Een onbekende dader had de spullen weggehaald uit een auto, die langs de Koningsweg geparkeerd stond. De afdeling Soest/Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis organiseerde onlangs een dagtocht. Per bus ging het in Zuidoostelijke richting van ons land 'langs bergen en langs dalen' naar Berg en Dal. Een van de deelneem sters, mevrouw W.A. Groenendijk- Loendersloot, zette haar belevenissen op papier. Een reisverslag over het huisje van Napoleon, het Afrika-mu- seum en Piet de chauffeur. Velen zullen er naar hebben uitgekeken en nu was het dan zover. Omstreeks acht uur stond er al een grote bus van Amersfoorts Bloei voor Honsbergen. Iedereen was op tijd en om half negen werd vertrokken naar de Vijverhof, Molenschot en "De Drie Eiken" in Soesterberg. Het weer was triestig, maar het spreek woord zegt: "Een trieste morgen geeft een blijde dag". Het weer knapte op en 's middags scheen de zon en was het be haaglijk. Langs een prachtige route reed Piet, de chauffeur, ons in een pret tig tempo en vertelde het één en ander over dingen waar we langsreden. Het ging over Doorn, Langbroek, Wijk bij Duurstede met zijn molen waar Ruys- dael ooit een schilderij van maakte, langs het kasteel Amerongen en het huisje van Napoleon, door Eist naar Rhenen, waar in "'t Paviljoen" de koffie klaar stond met verrukkelijke cake. Ook met mensen met een dieet was re kening gehouden. Wat was er overal goed voor gezorgd. Hulde aan de da mes die dit allemaal van te voren had den klaargemaakt. Na de koffie weer in de bus op weg naar Nijmegen, Berg en Dal, het doel van de tocht. Daar stond om half één in restaurant Sion de koffie tafel gedekt: Na het eten nog vijf minu ten in de bus naar het Afrika-museum. Eerst kregen we een film te zien over hoe de Pigmeeën leefden. Een mede werker van het museum gaf vooraf eni ge toelichting. We zagen prachtige voorwerpen gemaakt van hele kleine en grote kraaltjes, zoals armbanden enz. Alles had een betekenis en veel werd gebruikt als betaalmiddel. Om vier uur vertrokken wij en reden richting De Bilt waar in "De Biltse Hoek" een diner wachtte. Aan mooi gedekte tafels waar op zilverkleurige kandelaars met bran dende kaarsen stonden, konden we aanschuiven. Mensen, wat enig, als je meestal alleen de maaltijd gebruikt, om dat nu met zovelen te doen. Alle lof voor hen die dit allemaal hebben voor bereid. Aan tafel waren ook de voorzit ter en leden van het bestuur van het Ro de Kruis Soest/Soesterberg. Na afloop bedankte de voorzitter de da mes voor al het werk dat ze verzet had den en overhandigde hen een bloemetje als dank. En wij denken dat wij uit naam van alle gasten mogen zeggen: "Dank u wel Rode Kruis, en dank u wel alle lief devolle, helpende handen van die dag en ook Piet, die ons zo rustig en prettig vervoerde." Zo was het dagje met het Rode Kruis, een dag om met genoegen op terug te kijken. i GEBOREN: Jessica Hendrika Willy Fia, dochter van J.G. van Rouwendaal en S.M.M. Beek. - Valentijn Julian Yves, zoon van R.J, Kracht en T. Haveman. - Gerbrand Mattias, zoon van F. Blok en E.J.P. Fe- nijn. - Bruce, zoon van C.H. van Dijk en M.A.C. de Rooij. - Shemara, dochter van M. Febel en A. Vos. - Nicholas Roelof Malcolm, zoon van M.H. Huil en D.J. Mulder. - Ruben Leendert Jan. zoon van G.J.H. Osnabrugge en J.G. Brak. - Erwin Christian, zoon van J.J. Post en A.J.J. de Bruin. - Marianne El- mire Roxane, dochter van R.A.M. Hoksbergen en J.M. Baltus. - Michael Vincent, zoon van R.D. McCraw en J.H. Blake. ONDERTROUWD: Geen opgave ontvangen. GEHUWD: Geen opgave ontvangen. OVERLEDEN: Hans Robert van Kranenburg.- Johan- na Hendrika van Doorn, wed. van W. Wolfsen. - Maria Wilhelmina van der Horst, wed. van N.A. Mourer. - Maria Alijda van Breukelen, wed. van G.J. Koot. - Maria Wilhelmina van der Ben, wed. van K. Koch. - Willemijntje Oor schot, wed. van J. van Veen. De VW vestigt de aandacht op de volgende evenementen: Theater Amsterdam: Carré: La Traviata op 1 en 2 november. Juno en Avos (Russi sche roek-opera) van 3 t/m 9 novem ber. Seth Gaaikema van 10 t/m 15 no vember. Concertgebouw: Vladimir Horowitz, op zondag 23 november. Prijs 200,- p.p. Tropeninstituut: Balinese dansen op 17 en 18 oktober. Rotterdam: Ahoy: B.Z.N. 20 jaar op zaterdag 8 november. Utrecht: Vredenburg: Iggy Pop op maandag 24 november. The Stranglers op donderdag 6 november.. Den Bosch: Maaspoort» Status Quo op zondag 9 november. Leiden: Groenoordhallen: Iron Mai- den, 23 november. Hilversum: Gooiland: Margreet Dol man cabaret Paul Haenen. 21 Oktober. Oliver Twist op 22 oktober. Beperkte Dijkbewaking m.m.v. o.a. Gerard Cox op 24 oktober. Musea in de streek die leuk zijn voor kinderen: Muiderslot in Muiden, een echt kasteel uit de 13e eeuw. Geologisch museum Hofland in Laren, met stenen, fossie len, mineralen en kristallen. Gemeentemuseum Weesp, voor grote re kinderen die belangstelling hebben voor handel en industrie. Militaire Luchtvaart museum in Soes terberg, waar een dertigtal vliegtuigen te zien zijn. Wandel-, auto- en fietsroutes zijn ver krijgbaar bij de Soester VW. De landelijke VW geschenkbon is ver krijgbaar in waarden van 10,- tot 50,-. Het VW kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is geopend op werkdagen van 10.30 tot 15.30 uur. Het telefoonnum mer is 12075. Ook dit jaar zijn er een aantal vrijwilli gers enthousiast bezig in de biologische tuin. De resultaten zijn er naar. Er zijn weer volop groenten te koop van een goede kwaliteit en een zeer schappele- lijke prijs. Aardappels, andijvie, winter peen, groene kool, pronkbonen, sla, ro de biet, veldsla en boerenkool, alsook verse kruiden en scharreleieren zijn te koop op de kinderboerderij in het win keltje. De openingstijden zijn: dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. De handwerkverenigjng "Naald ei. Draad" houdt op vrijdag 17 oktober haar jaarlijkse bingo-avond in zaal Vo gelzang aan de Parallelweg. Aanvang 20.00 uur. Er zijn mooie en smakelijke prijzen te winnen in de vorm van luxe artikelen, diverse produkten van de sla ger en wijnen. In de pauze worden loten verkocht waarmee men, door de leden vervaar digde, handwerken kan winnen. De verloting vindt plaats nadat de bingo "gedraaid" is. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Vorige week dinsdag werd de eerste of ficiële wedstrijd gespeeld van de Soes ter Jeu de Boules Vereniging "De Gemshoorn" tegen de zustervereniging uit Baaro, "Peking". Men speelde elk met drie teams van twee personen, waal-bij ieder team drie maal uit moest komen tegen elkaar en men steeds te gen een ander team speelde. Ondanks de regen is net allemaal heel goed verlopen. Men liet de moed niet zakken en speelde sportief door, zelfs met paraplu's op de baan of, als men niet anders had, met een plastic zak over het hoofd! De buurtbewoners droegen parasols aan voor de toeschou wers om onder te staan, zodat men niet voor het slechte weer weg hoefde te blij ven. Het Soester A-team, bestaande uit Ar- noud Deelen en Wim van de Beek, heeft gewonnen, zij het na een kleine verlenging, omdat het Soester B-team, bestaande uit Lenie van de Beek ei/ Iwan Christiaans, met hetzelfde aantal punten eindigde. Al met al is het een heel gezellige avond geweest, waarbij Soest een heel goede wedstrijd heeft gespeeld en men kan zien dat men ook onder minder gunsti ge weersomstandigheden leuk door kan blijven spelen! Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest VERMIST: 5-10. Reu, Groenendaler, niet gecas treerd, 10 mnd. donkerbruine hals band. De Groot, Steenhoffstraat 1 Soest, tel.: 12455. 1-10. Kater, russisch blauw, scheve kop, gecastreerd. Kleinen, Peinenbur- gerlaan 3, Soest, tel.: 02156-459. 9-10. Poes, zwart, gesterilliseerd, klein. Joosten, Kerkpad 12 ZZ, Soest, tel. 16604. 9-10. Poes, zwart, paar witte haren on der de kin', 4 mnd. Schouten, Verl. Tal- malaan 23, Soest, tel.: 02155-24162. GEVONDEN: 9-10. Teef, bastaard herder, ge stroomd. Gevonden bij Nassauplant- soen Soest. Dierentehuis 't Hart, KI. Engendaalweg 40, Soest, tel.: 13583. Kater, jong, blauw, grijs, wit. Dood, gevonden: hoek Middelwijkstraat, Kerkstraat, Soest. Kater, grijs, 8 maanden. Timmer mans, Beethovenlaan 10, Baarn, tel.: 02154-17656. Kat, zwart, wit, 4 maanden, schuw. Gevonden in de Willaertstraat. Dieren tehuis 't Hart, KI. Engendaalweg 40, Soest, tel.: 13583. 8-10. Konijn, grijs 5 a 6 weken, donkere ogen. Gevonden in de hoofdstraat te genover de Hema in Baarn. Inl. Amive- di, tel.: 17001. 7-10. Parkiet, blauwe kop, rode borst, groene vleugels, gele staart. Ten Hoedt, Korenbloemstraat 17, tel.: 02154- 11327. 5-10. Parkiet, geel, gevonden in de Cal- lenburglaan. Inl. Amivedi, tel.: 17001. Dierenopsporingsdienst AMIVEDI Baarn/Soest Tel.: 02155-10667/17001 (registratie) Evenals voorgaande jaren organiseert de kath. basisschool Soestdijk weer een beurs voor tweedehands speel goed. Het is de bedoeling dat men speelgoed, waarop de kinderen zijn uitgekeken, aanbiedt voor een zelf te bepalen prijs. Voorwaarde is, dat het materiaal com pleet en heel is. Wie wil deelnemen aan de beurs dient het speelgoed op woens dag 22 oktober a.s. tussen 19.00 en 20.00 uur, voorzien van zijn "prijs," in te leveren op het "Kleuterhuis" aan de Mariastraat 3. Tevens vult men een ver- zamelstaat in, die met het speelgoed wordt ingeleverd. Op deze verzamelstaat vermeldt men naam en soort speelgoed. Na afloop wordt afgerekend, waarbij 10% van de verkoopsom wordt afgetrokken voor de school. Het niet verkochte speelgoed krijgt men retour. De KBS kan zich niet verantwoordelijk stellen voor eventu eel zoekgeraakt speelgoed. De verkoop zal gehouden worden op donderdag 23 oktober a.s., van 19.00 tot 21.00 uur, eveneens in het Kleuter huis aan de Mariastraat. Men kan afre kenen en de niet-verkochte spullen te rughalen op vrijdag 24 oktober a.s. van 19.00 - 20.00 uur. Inlichtingen: K.B.S. Soestdijk, tel. 14065 of mevr. La Rose, tel. 18884. Stichting Centrum voor Maatschappe lijke dienstverlening Soest-Baarn - Ëemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Gerf. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463-2606. Gemeenschappelijke Sociale Dienst, afdeling Maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 93411, toestel 56. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Zondag 19 oktober HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J.C. Greive Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. K. van Liere De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land; gez. dienst; H.A. Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J.C. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestr. 125 10.00 uur ds. H.J.J. Radstake In alle kerken chèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 uur ds. J. van Veen 17.00 uur ds. H.J.J. Radstake; gez. dienst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. W. Verschoor, Alteveer 17.00 uur ds. H. van Heijst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. D. Land gez. dienst; H.A. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J.W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur ds. J. Venhuizen, Ede GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 en 14.30 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. T.R. Scholte, Bennekom EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 10.00 uur charimatische gemeen schapsdienst 15.30 uur dhr. Auké van Slooten CHRISTEN GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 uur woorddienst, br. G. Noort NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Diensten: zondag 9.30 en 16.00 uur Woensdag: 20.00 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 19 Gemeente Soest, dinsdag 19.15 uur zaterdag 19.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur, donderdag 18.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. A. Brouwer, Zeist; gez. dienst Sterrenberg Geen opgave GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 90 10.00 uur gez. dienst in De Hoeksteen 17.00 uur prof. dr. I.A. Diepenhorst, Zeist BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. De Goede, Vinkenga EVANG. LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur dr. G. Fafié, Soest NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.45 uur J.B. Welmers, Heino VRIJE EVANG. GEMEENTE Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. Bles, Weesp Vredehofstraat 6-3761HB Soest tel.02155-12525 van 20.00 tol 1.00 uur. vanaf 40 personen. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur Maandag, woensdag en vrijdag 8.30 uur Dinsdag en donderdag 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, tel. 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 19995. Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Op zaterdag 8 november a.s. organi seert de Wijkvereniging Overhees del jaarlijkse gezellige, mini-creatief- markt. Van 's morgens 11.00 tot 's middags j 16.30 uur zijn er veel mooie en leuke dingetjes te koop. Bijvoorbeeld voor pakjesavond op 5 december; voor de kerst of zo maar iets voor een vriend, vriendin of familielid. Iedereen die zelf iets maakt kan aan de ze markt meedoen. Men dient echter wel 5,- te betalen voor een plaats; dit mag geen bezwaar zijn om aan deze ge zellige markt te kunnen deelnemen. De wijkvereniging hoopt dat heel veel mensen komen kijken en kopen. Men kan zich als deelnemer opgeven bij Cees Visch, Luytenaarspad 53, tel. 18211 en Rien Kippers, Isaacstraat 2, tel. 10751. Op donderdagmiddag 16 oktober a.s. organiseert de wijkvereniging Over hees een kinderbingo in de Vijverhof, j Aanvang: 14.00uur. i Prijs per kaart voor kinderen en leden en donateurs 1,50; introducés beta len 3,-. Ieder kind ontvangt in de pau ze gratis een glas iimonade. 1, Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis aan de Lange Brink- weg weer verkoop plaatsvinden van vrijbankvlees. De verkoop staat open voor iedereen. GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 Sportverslagen en -berichten uiter lijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed lees bare kopij heeft daarbij de voor keur. Redaktie Soester Courant. Zaterdag 18 en zondag 19 oktober HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komend weekend van zaterdag 08.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: •J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815. •Mevr. E. Floor, Varenstraat 39, tel. 12140. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! Soesterberg •R.M.P. v.d. Wijgerd, Paltzerweg 227. Den Dolder, tel. 030-780626. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst ingaande vrijdag 17.30 uur: •Wolverlei Apoteek, Weegbreestraat 56, tel. 19646. Zaterdagmorgen is tevens geopend: •Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. TANDARTS Zaterdag en zondag, 13.00-13.30 uur: •T.J. A. van Kooten, Julianaplein 5, tel. 12314. DIERENARTS Grote huisdieren: •W. Tander, Bunschotentel. 03499- 84455. Kleine huisdieren: •J.M.L. Broeckman-van Hall, Van Goyenlaan 17, tel. 19633. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-92911) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00-19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Ove rige bezoektijden: 14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) tel. 02155-18770, buiten kantooruren. Men hoort de naam van de dienstdoen de verpleegkundige. •Soest, Medisch Centrum, Nieuweweg 14, tel. 18770. Informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwan- gerschapsgymnastiek en opgave nieu we leden tussen 09.00-12.00 uur. •Soesterberg, Medisch Centrum, Ra- demakerstraat 43, tel. 03463-1540. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. RODE KRUIS SOEST-SOESTER- BERG/BLOEDBANK UTRECHT Aanmelding nieuwe bloeddonors: a. Bloedbank Utrecht, Rubenslaan 180, Utrecht, tel. 030-520814; b. Sekretariaat Rode Kruisafdeling, Va leriaanstraat 19, Soest, tel. 16088. De Bondsspaarbank Midden Noord en Oost Nederland geeft in de week van de Wereldspaardag, dinsdag 21 oktober a.s., de spaarbankkalender voor 1987 uit. Hiermee houdt de spaarbank een al 38 jaar durende traditie in stand. Ook dit jaar weer is de oplage van meer dan 1 miljoen overschreden. De spaarbank heeft gekozen voor het thema "Het kind in het landschap". Dit sluit geheel aan bij de keuze van de Raad van Europa, die 1987 heeft uige- roepen tot "jaar van het Landschap." De gedachte hierachter is de lidstaten extra aandacht te laten schenken aan het behoud van de landelijke gebieden. Een doelstelling die de spaarbank van harte ondersteunt. In de week van 20 tot en met 24 oktober krijgen cliënten van de Bondsspaar bank deze fraaie kalender gratis mee. Het maakt een bezoek aan ééen van de bankkantoren de moeite dubbel en dwars waard. Alweer voor de zesde achtereenvol gende keer is nu het schitterend land Zweden de eer te beurt gevallen om 14 dagen lang bij restaurant 'De Korte Duinen' in het zonnetje te staan. Wie kent ze niet: Nils Holgersson, Malmö, Abba, Karl Gustav en Sylvia, Göte- borg, Graved Lax, trollen, Midzomer feest, Smörgasbord, Stockholm, No bel, Skane, sauna, Ingmar Bergman, de elanden, etc. Ze doen onze gedach ten uitgaan naar Zweden. Weidse ver gezichten, hoge heuvel- en bergruggen en rond de 96.000 meren geven dit land een fantastisch aanzicht. Rob Klinkhamer en zijn medewerkers hebben geprobeerd een beetje van deze sfeer in het bedrijf te brengen, ervan uit gaande dat de volgende drie Zweedse eigenschappen wel aanspreken: een ei genzinnig individualisme, gevoel voor traditiegetrouw ritueel en een zeer ge zonde Viking-eetlust. Daarvoor deze twee weken, speciaal naast de bestaande menukaart, een kaart met specifiek Zweedse gerechten: met bijv. graved lax, köttbullar, pytt-i- panna, kram pa torkad frukt, janssons frestelse, zweedse haringsoorten, skansk potatis, punch, aquavit, te veel om op te noemen. Ook aan de kinderen is gedacht! In samenwerking met het Zweeds ver- keersburo, de ambassade, Volvo en de SAS serveren de medewerk(st)ers in originele klederdracht de Zweedse spe cialiteiten in het Zweeds-omgetoverde restaurant. Wat kan men van 21 oktober tot en met 2 november a.s. nog meer bij 'De Korte Duinen' verwachten? O.a. een presen tatie van de nieuwste Volvo-modellen. Zondag 26 oktober biedt de fa. V.d. Lee de mogelijkheid om een testrit te maken van ongeveer drie kwartier. Tijdens en na de rit staat de bezoekers nog een ver rassing te wachten. Bovendien is er een Zweedse model-caravan te bezichtigen, 's Avonds speelt er tijdens het diner een Zweedse troebadoer. Op de afsluit- avond, zondag 2 november, zingt de heer Mats Söderberg de Zweedse ster ren van de hemel. Gert Brouwer, de nieuwe horeca-ma- nager van C-drie, biedt ter gelegenheid van het éénjarig bestaan van het cultu reel creatief centrum aan de Willaert straat deze maand alleenstaanden in Soest de gelegenheid contacten op te doen op de gezellige bowlingbanen van het bedrijf. Vanaf 20 oktober bestaat er elke middag van maandag tot en met vrijdag, van 2 tot 4 uur, de mogelijkheid met meer alleenstaanden op één baan te bowlen tot een maximum van zes per sonen. "Het gaat erg goed met ons bowling centrum", aldus Gert Brouwer, die dit seizoen ook weer kans zag de bedrijfs- bowling-competitie te starten. Ruim twintig Soester bedrijven hebben inge schreven voor het gevecht om de wissel beker die door het bestuur van C-drie beschikbaar wordt gesteld. In juni ging de vorige wisselbeker definitief naar het eerste team van de firma Van de Pol, die voor de derde achtereenvolgende keer winnaar werd. S.B.B. Op maandag- en dinsdagavond maakt de Soester Bowlingbond (S.B.B.) ge bruik van de banen, waar het komende weekend het Ed Mijnders-toernooi wordt georganiseerd. "Iedereen is hier zeer enthousiast over de sfeer en de mogelijkheden van ons bowlingcentrum. Alleen het bestuur van de S.B.B. schijnt nog steeds zijn draai niet gevonden te hebben. Als zij het 'hoog tijd vinden met het C-drie-bestuur van gedachten te wisse len", hoop ik dat ze het bestuur spoedig uitnodigen voor een gesprek", aldus Gert Brouwer. R.M. uit Soest deed bij de politie begin deze week aangifte van de diefstal van een radio uit zijn auto. De wagen stond geparkeerd aan de Molenstraat. Een van de portieren bleek te zijn openge broken.

Soester Courant | 1986 | | pagina 23