uon I W ,n}kseaP(ir'' 5S«s£&~ SÏ'.'S-'-"' 4998.- 2175 89.- I299: JOYCE ©7/GD INLIJSTEN 495 KORTE DUINEN m^NSPiYoebosswdit emicwm" in°l[issoestoijk COMBIFOTO, BETER IN BEELD COMBIFOTO, BETER IN BEELD COMBIFOTO, BETER IN BEELD COMBIFOTO, 399.- BETER IN BEELD COMBIFOTO,BETER IN BEELD COMBIFOTO, BETER IN BEELD COMBIFOTO, BETER IN BEELD Adama Herenmode in Engelse stijl ,159,- ^otoshop 'taartje Opel-garage Nefkens test gratis automotoren 0PWumsl!.amMtsrAiï 7BGAMS£Sm^%nB< PAGINA 2 WOENSDAG 15 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 AGFA [pQDcDO Sl Sanyo MSX 64 k computer Schneider iconpuTEnoimon cambifOIO Na verbouwing van entree: SCHOEMAKER ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS SUNCAR Soester omgekomen bij aanrijding in Soesterberg Jack gestolen Jongeman schiet met luchtbuks op voorbijgangers Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY Roomboter- amandelstaaf C .„r- Zweden ontmoet de Korte Duinen in Soest van 21 okt. t/m 2 nov. van Pytt-i-panna tot Janssons-frestelse Bestuurswijziging CNV-Soest Nieuwe chef-werkplaats Jos Snel voelt zich snel thuis Prima resultaat collecte voor Dierentehuis 't Hart FM rUNA allemaall OOKAHB fffiBMlOf*"01®' SNEL EN ZAK.EL D\nprn ff/V EJ0L& prestatie VOOS K AGFA VIDEO ra vns E1BO Agfa videobanden De Agfa videobanden. Perfekt in kleur en geluid Verkrijgbaar in alle speel- duren en systemen. Camerarecorder/speler GR-C7. De lichtste en meest compacte VHS-camerarecorder Weegt maar 1 7 kilo, inclusief band en batterij. High Quality VHS-systeem voor de beste beeldkwaliteit. Volledig auto matisch. autofocus en automatische instelling van de juiste witbalans wjeocAssem ccumcn HG ec-30 mm.ma Fuji VHS Compact HC 30 SHG VHS-C metal tape Grote duurzaamheid en heldere beeldweergave. Praktica MTL-5B. Half-automatische spiegel reflex met sluitertijden van 1/1000 tot 1 sec. Objektief Pentacon 1.8/50 mm. Metz 20 BC4 Computerfliter met batterij voeding, richtgetal 20. Metz 45 CT-1 Computerflitser met thyristor. richtgetal 45 geschikt voor elke lichtsituatie foto-film-uideo 2' computer/ Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Complete computer/tekstverwerker. Ine), beeldscherm en printer, incl. .Qfl0 programma's IjcJÖ." tot sssnjenever Bourisset Rouge Exclusief bij Pinot. ien fruitige rode wijn I He de karakteristieke Bourgondische fris- leid bezit. paarde inot-stempels lor gratis wijn! Het is al weer vijf jaar geleden dat de heer Adama besloot de dames stevig te scheiden van de beren. De bekende Soester modezaak heeft jaren op de hoek van dé Soesterbergsestraat en de Gallenkamppelsweg zowel dames- als herenmode verkocht onder eigen naam. Adama "dames'" veranderde vijf jaar geleden in "Frank Mode," maar nadat dit huis definitief van de Nederlandse markt verdween nam Schuitemaker Mode de plaats op de hoek in. Dat gebeurde vorig jaar. De doorgang van de heren-naar de dameszaak werd dichtgemetseld en Adama maakt zich nu nog alleen maar druk om alles wat voor de heren is bestemd. De hoek is verkocht en samen met zijn collega Schuitemaker gaat hij de toekomst in als een soort confectiecentrum waar produkten met smaak en stijl ruim schoots voorhanden zijn. Merken De aard van het confectiebedrijf is de laatste jaren, naar het publiek toe ge zien, sterk veranderd. Kocht je vroeger C&A, Peek en Cloppenburg, Hollen kamp of Adama, tegenwoordig kijk je naar de merken. Bekende namen als Arrow, Mc Gregor, Paul en Shark en Luhte worden door jong en oud gedra gen en niemand heeft er moeite mee vrijmoedig reklame te lopen voor al die slimme fabrikanten. De merken-rage is bijna totaal en geldt al lang niet meer voor de jeugdige cliënt alleen. Fraai ge- styleerd worden de kleine krokodil letjes en andere vignetten op de borst of op de mouw geëtaleerd en er is bijna niemand die ze er na de koop meteen weer "afpullekt." De heer Adama: "Er is niet alleen veel met de merken gebeurd, ook de ver- koop-policy van ons eigen bedrijf heeft die laatste vijfjaren nogal wat positieve ontwikkelingen doorgemaakt. Ik heb echt het gevoel dat ik er goed aan heb gedaan "de dames" aan een ander over te laten. Niet dat ik het niet leuk vond of zo, maar onze zaak heeft enorm aan duidelijkheid gewonnen. Niemand ver wart ons nog met rokken en blouses. Adama is "heren" en Schuitemaker is "dames." Daar profiteren we beiden van. Specialisme wordt op prijs gesteld. Vakmanschap en de daaruit voort vloeiende adviezen winnen het op den SPECIALIST gezichts solarium Van Weedestraat 80 - Soest Telefoon 02155 -10344 duur van massaliteit. De economie trekt aan, we le?en dat overal, en dat merk je ook in de winkel. De mensen hebben weer wat over voor kwaliteit, het betere genre, als ik dat zo mag zeg gen. Die merken-rage heeft daarin een wonderlijk steentje bijgedragen. We zitten er wat dat betreft goed middenin, want naast de merken die u daar net op schreef kan ik u nog dienen met Bergeri di cania, Le düb, Skila, K-Way, Pringle, Schiesser, Wellington of Bilmore, Des- ch, Mill, K-Shoe, Prochovnik, Falke, Salko, Torras en Rikson en volgend jaar wordt dat pakket nog uitgebreid met La Coste, East-West by Dobber, Dalmine en Dimaggio. Daar ben ik goed blij mee." Service Een pak kopen is geen boodschappen doen. Even een jasje halen, broek en overhemd erbij, stropdas... dat vergt tijd, overleg, advies, smaak. Adama: "Mensen komen naar je toe om samen met de verkoper of de verkoopster iets goeds uit te zoeken. Het gaat om vaak honderden guldens en daar moet je even de tijd voor nemen. De klant wil zich graag op zijn gemak voelen, weten ook dat als er iets niet helemaal klop pend te krijgen is, combinaties met sok ken, overhemden en dat soort zaken, er van onze kant alles aan wordt gedaan om dat binnen de kortste keren wél voor elkaar te krijgen. Dat geldt ook voor het "pompen," het veranderen. Broek te lang of te kort, te nauw of te wijd dient terstond geregeld te kunnen worden. Achter de zaak hebben we een modern atelier waar we razendsnel kunnen bijsturen. Nee, dat berekenen we nooit, dat hoort erbij. Ook al is het confectie, wij vinden dat wij moeten zorgen dt het allemaal past, als maat werk! Je moetje er lekker in voelen, het is joüw pak. We verkopen graég, maar een tevreden klant is ons veel waard, we zien hem graag regelmatig terug. En dat is nou precies wat er in de achter ons lig gende jaren is gebeurd. We hebben een magnifieke vaste klantenkring. Daar hebben we een band mee en dat werk- terg prettig." Verbouwing Adama legt uit waarom de oude pui er uit £aat: "Die past naar mijn gevoel niet meer bij de sfeer van onze zaak. Boven dien kan ik er wat ruimte mee winnen en dat is dan ook weer mooi meegeno men. We gaan een beetje op de engelse toer. Van die kleine gezellige raampjes. Beetje "pub"-achtig. Ook de manier waarop we onze naam schrijven veran dert mee. Past prima bij de engelse out look, we hebben dat eindeloos uitge probeerd op de tekeningen. We willen daar nu eens een fiks poosje mee leven, daarom is het letterype niet al te mo- disch. Adama is een kort naampje, het letterbeeld moet er wat vaart aan geven. Ik vind dat dat is gelukt. Het kwam trouwens goed uit, alles was zo'n beetje aan herdruk toe. Weet u dat ik nog steeds met kassabonnen werk warop het logo van tien jaar geleden staat? De laatste bloes kieperen we weg, 't wordt allemaal nieuw." De heer Adama heeft 't er maar druk mee. Hij runt met een klein team een goed' gesorteerde herenmodezaak. En letter lijk iedere man kan er terecht. Een zeer speciale dienst die nog te weinig bekend is, is de kleine en grote maten-service van Adama. Een extra lange, forse man vindt er zeker iets van zijn gading. Maakt niet uit of het om een broek, een jasje of een overhemd gaat. Bij Adama komt niemand iets te kort. De heropening - eigenlijk is de zaak niet echt dicht geweest - gaat gepaard met een waardebonnenaktie. "Geen bloe- men, geen feesten, geen recepties," zegt Adama. "Allemaal leuk en aardig, maar een korting is veel plezieriger. We hebben bonnen laten drukken met de nieuwe pui op de voorkant, ziet er mooi uit. Bij aankoop van een kostuum of combinatie krijgt iedere cliënt een bon ter waarde van 50,— en die blijft zes maanden geldig. Weet ik tenminste bij na zeker dat de band blijft aangehaald, nietwaar?" Adama, 'English style,' maar dan wel op z'n Soesters. Heren, óp naar de waardebonnen, ze liggen voor u klaar. Vakkundig gemaakt Zeer grote sortering Ook in standaardformaat op voorraad Snelle levertijd Inlijsten GRATIS Eigen lijstenmakerij Koninginnelaan 11 Soest tel. 23737 De 49-jarige A. de Ridder van de Jo- hannes Poststraat in Soest is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen toen hij op de Amersfoortsestraat in Soesterberg werd aangereden door een auto. Het ongeluk gebeurde omstreeks 03.00 uur. De Ridder stak de Amers- foortsetraat over via de oversteekplaats bij de kruising met de Veldmaarschalk Montgomeryweg. Hij werd geschept door de 24-jarige R.B. uit Roermond, die door een andere auto, die schuin voor hem reed, geen duidelijk zicht op de oversteekplaats had. Het slachtoffer werd geschept en over een lengte van ca. 40 meter meegesleurd. De Soester moet op slag gedood zijn. Mej. S. van E. uit Baarn deed vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van een zwart leren jack. Het kle dingstuk was weggenomen uit de gar derobe van C-drie aan de Willaert- straat. In de nacht van zaterdag op zondag werd de politie gewaarschuwd door een echtpaar uit Soest, dat zojuist over de Dalweg naar huis was gefietst en ter hoogte van de Haverweerd was bescho ten met naar later bleek kogeltjes uit een luchtbuks. De politie ging op on derzoek uit en postte enige tijd op de aangegeven plaats. Aanvankelijk gebeurde er niets, totdat een collega-politieman, die zijn dienst erop had zitten, omstreeks 02.00 uur naar huis reed en met zijn auto hetzelf de punt passeerde. Ook hij werd be schoten; een kogeltje trof de voorruit maar veroorzaakte geen schade. De wachtende collega's hadden echter genoeg gezien en begaven zich naar de flatwoning aan de Haverweerd, van- waaruit de schoten waren gelost. In eer ste instantie werd er niet opengedaan. Enige tijd later arriveerden echter de bewoners, die de ouders bleken te zijn van de schutter, de 17-jarige J.S. De luchtbuks en een doos met kogeltjes werden in beslag genomen. Zoonlief kreeg een proces-verbaal wegens mis handeling. van 5,95 voor VAN WEEDESTRAAT 76 RESTAURANT DE Birkstraat 108 Soest 02155-13720 Tijdens een bestuursvergadering van het C.N.V. afd. Soest is door het aftre den van de secretaris het bestuur als volgt samengesteld: voorzitter: dhr. W. van der Leij, van Hamelstraat 22, tel. 13833; secretaris: dhr. M.W.H. Hoog straten, Kamerling Onneslaan 17 (Soesterberg), tel. 03463-2005; pen ningmeester: F. Lenten, Beckeringh- straat 46, tel. 19300. In de garage van automobielbedrijf Henri Nefkens aan de Birkstraat wor den op zaterdag 18 oktober automoto ren op hun conditie getest. De geïnte resseerde automobilisten hoeven daarvoor met hun vervoermiddel geen marathon of een Cooper-test af te leg gen, maar met behulp van electroni- sche apparatuur worden alle motor onderdelen doorgelezen. Aan de hand daarvan kunnen de ervaren medewer kers van de Opel-garage Nefkens een nauwkeurig oordeel vellen over de staat waarin de motorblokken zich be vinden. Op 18 oktober is de gratis actie van Nefkens alleen van toepassing op Opel- rijders. Maar voor eigenaren van ande re merken auto's stelt het personeel van de garage aan de Birkstraat een diagno se op zaterdag 15 november. Voor de genen die van plan zijn gebruik te ma ken van deze Opel-service geldt de vol gende gouden tip: In maart vorig jaar kende de testdag een overweldigende belangstelling. Al om negen uur 's mor gens, toen de eerste wagen werd bin nengelaten bleek de reactie op het aan bod van Nefkens van grote potentie te zijn. In allerijl werd besloten de mede werking van volgnummers in te schake len. Drie kwartier later was de 'Sun-tes- ter,' zoals het electronische apparaat heet, volgeboekt. Het is derhalve niet overbodig om op 18 oktober en 15 no vember vroeg uit de veren te komen. De testen vinden plaats tussen 9.00 en 16.00 uur. De motortest neemt ongeveer tien tot 'twaalf minuten in beslag. Tevens wordt de verlichting van alle wagens nageke ken. Voor beide testdagen gelden ook diverse magazijn-aanbiedingen. In de begin dit jaar geheel verbouwde garage zullen verschillende artikelen voor 'weinig' van de hand worden gedaan. Routinier De testdagen in oktober en november kunnen door de vaste en nieuwe klan ten van automobielbedrijf Henri Nef kens benut worden door kennis te ma ken met de kortgeleden gearriveerde chef-werkplaats Jos Snel. De jonge rou tinier in de auto-wereld zit al tien jaar in het vak. Hij begon destijds als leerling monteur bij garage Nefkens in Amers- forot. Via Nijkerkerveen belandde hij in Emmeloord waar hij het tot chef werkplaats schopte. "Ik wilde echter graag terug naar de omgeving van Soest, waarbij mijn meeste aandacht uitging naar een Opel-garage. Daarom ben ik bijzonder blij dat ik bij Nefkens terecht ben gekomen. Er heerst een ge zellige sfeer, ik werd goed opgevangen en direct geaccepteerd. Dat is heel be langrijk. Het gaat prima hier", zegt de nieuwe chef-werkplaats die in de afge lopen jaren veel cursussen volgde om de laatste ontwikkelingen op de voet te kunnen volgen. Hij is in het bezit van onder meer een diesel-, benzine-, pa troons- APK- en middenstands-diplo ma, terwijl hij nog eens negen Opel-cer- tificaten op zijn ere-lijst mocht bijschrij ven. "Ja, ik heb veel bijgestudeerd, maar dat is ook wel nodig. Het gaat mo menteel hard met de electronica en daarom moet er flink bijgespijkerd wor den," méént Jos Snel. De zeven mon teurs in de Opel-garage steken overi gens ook veel vrije tijd in curussen over nieuwe technieken en ontwikkelingen. Tijdsbesparing Het zit dus wel goed daar aan de Birk straat. Je kunt je afvragen of een 'Sun- tester' dan nog wel noodzakelijk is. "Ja," klinkt het volmondig in de Opel- garage, want het gebruik van de be trouwbare gegevens verstrekkende tes ter betekent een aanzienlijke tijdsbe sparing, omdat sneller kan worden vastgesteld of er al dan niet iets aan een motor mankeert. Dat alles valt af te le zen van een beeldscherm. Het voordeel is voor de klant, dat spreekt voor zich. De werkplaatsrekeningen kunnen op deze manier namelijk behoorlijk ge drukt worden. En da's mooi meegeno men. Hoezo een bezoek brengen aan de Opel-garage op zaterdag 18 oktober of 15 november. Vroooom, vroooom. De huis-aan-huiscollecte ten bate van het Soester dierentehuis 't Hart heeft het mooie bedrag van 19.219,90 op geleverd. Vorig jaar was de opbrengst weliswaar iets hoger 20.000,70), maar toen was het bedrag aan extra gif ten tijdens de collecteweek ook aan zienlijk hoger. De collecte zelf bracht meer op dan vorig jaar. In Soesterberg werd voor het eerst ge collecteerd, op initiatief van de familie De Visser. Dat leverde een opbrengst op van 1.410,35. De ingezamelde gelden komen ten goede aan de vele honden en katten die, hetzij omdat de bezitters er afstand van doen, hetzij als zwerfdieren, in het dierentehuis wor den opgenomen en waarvoor steeds nieuwe goede tehuizen worden ge zocht. De organisatoren zijn alle collectanten en gevers bijzonder erkentelijk voor hun medewerking. BENAUIT 25

Soester Courant | 1986 | | pagina 3