Schoeman ■III Pub th KINDER BOEKEN WEE Reconstructie rondom Oorlogsmonument r/ Feestelijke start van Kinderboekenweek GS stellen wijziging plan bejaardenoorden voor kom eens met Schoeman praten! hotel heidepark bilthoven van de ^/en WOENSDAG 15 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST vraagt uw aandacht voor Openbare commissievergadering Bouwzaken Verleende bouwvergunning R.V.V. Behandeling gemeentebegroting 1987 Deelnemersvergadering Sportstichting Leerling-stratemakers leggen nieuwe paden aan op zaterdagavond Mevrouw Hofman winnares Amro-prijsvraag 8 t/m 18 oktober öoe/cen Libris.De Complete Boekhandel. SWEATERS vrijetijdskleding Walkman gestolen Vijf tehuizen minder dicht; geen woord over Molenschot Gedeputeerde Staten: 'Uitvoering plan stuit op grote weerstand' Een NVM- taxatierapport. Een waardevol document voor elke bank! INSINGERSTRAAT Mooi gelegen helft van een dub bele VILLA, in 1978 geheel ge renoveerd. Gelegen op 885 m2 eigen grond, met dubbele garage. Het pand is geïsoleerd ten aanzien van het dak, de spouwmuren en de be glazing Indeling: souterrain, te gebruiken als kantoor o.i.d. Parterre: riant entree, woonkamer van 45 m2 met open haard, vloerverwar ming en een afzonderlijke woon- eetkeuken. Verdieping: twee gro te en twee kleine slaapkamers. Prachtige badkamer voorzien van alle luxe sanitair, vliering. Het geheel is perfect onderhou den. Vraagprijs f295.000,- k.k. (ca. 8 m2), luxe uitgeb. eiken keu ken., roy. woonkam. (ca. 36 m2) (par ket) m. serre en open haard, vrijst. berging, metalen tuinberging en carport. Roy. trappenhuis naar 1 e verd.m. 2 gr. sl.kam.w.v. 1 m.v.w., kl. zijkam. en luxe badkam. m. 2e toil-, v.w., dakterras, 2e verd. be reikbaar m. vaste trap naar zolder m. 2 sl.kam. en veel bergruimte. Parterre v.v. dubb. beglaz., kap geïsol. f 298.000,-. SOESTERBERG PRINS HENDRIKLAAN Riant gel. vrijst. villa m. c.v., rie ten dak, uitgeb. serre en keuk., bouwjr. ca. 1935, kavelgrootte ca. 460 m2. Vrij gel. voor-, zij- en ach tertuin m. terras. Hal, toil., kelder VAN DE GRIENDTLAAN Zeer gunstig gelegen tussen woning met voor- en achtertuin en schuur met blijvend vrij uit zicht. Evt. overdekte stalling voor 1 auto beschikbaar a f 15,- per maand. Indeling: opvallend ruime entree, ruime woon/eetkamer met par ket, open keuken met alle Miele inbouwapparatuur. Eerste ver dieping: luxe badkamer, twee grote en een kleinere slaapkamer. Tweede verdieping: grote ouder slaapkamer. Geheel is perfect onderhouden. V.v. gas-c.v. Vraagprijs: f 159.000,-k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersfoort, Hoofddorp, Leusden, Tel en VeenerwJaal Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Woensdag 22 oktober, 20.00 uur, com missiekamer gebouw Gemeentewer ken, Lange Brinkweg: taakgroep so ciaal-cultureel werk van cie.Welzijns planning. Op de agenda staan o.m. de gemeente lijke bezuinigingen en het welzijnsplan. De agenda en de stukken liggen ter in zage in het gemeentelijk INFOrmatie- centrum. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkend verzoeken met toe passing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor: 1. het bouwen van een schuur, Parklaan 55; 2. het bouwen van een dienstwoning, Dorresteinweg 70A. Tevens zijn Burgemeester en Wethou ders voornemens op een daartoe strek kende verzoek met toepassing van arti kel 11 van de voorschriften bestem mingsplan 3e hérziening bestemmings plan Overhees, vergunning te verlenen voor: het bouwen van een woonhuis, Haze- pad, sectie G, hrs. 6237 en 8295. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 16 oktober 1986 eventuele Ipezwaren schriftelijk bij Burgemeester èn Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. (Niet gebonden besluiten) - bouwen woonhuis, Lange Brinkweg, sectie A, nr. 4723; - uitbreiden woonhuis en verbouwen berging, Nachtegaalweg 11; - plaatsen vries-/koelcel, Soesterberg- sestraat 53; - plaatsen erfafscheiding, Birkstraat 85; - uitbreiden woonhuis en garage, Pias- weg 22; - bouwen woonhuis, Parklaan 23; - bouwen showroom en werkplaats, Amersfoortsestraat 95 A; - bouwen garage, Honingbij 20 en 22; - plaatsing berging, Citer 14; - uitbreiden woonhuis, Clauslaan 18; - bouwen twee woonhuizen, Stadhou derslaan 39; - plaatsen carport, Hommel 34; - plaatsen dakkapel en aanbrengen lui fel boven voordeur, Clemensstr. 64; - plaatsen erfafscheiding, Honingbij 2; - bouwen twee geschakelde recreatie woningen, Birkstraat 118 B; - plaatsen dakkapel, Honingbij 17; - plaatsen dakkapel, Gemshoorn 28; - bouwen woonhuis, Van Goyenlaan, sectie K, nrs. 2299 en 3342; - plaatsen erfafscheiding, Bosstraat 26; - plaatsen erfafscheiding, Clauslaan 15; - vergroten woonhuis en bouwen car port, Duinweg 28; - bouwen woonhuis, Hazepad, sectie G, nr. 8345; uitbreiden werkplaats/kantoor, Amersfoortsestraat 78 B. Ingevolge de "Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen. Burgemeester en Wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R. V. V.) bekend dat zij besloten hebben door middel van het plaatsen van bord 54b van bijlage II van het R.V.V. met onderbord PH-61-RT nabij de woning Veenbesstraat 432 een parkeerruimte voor een invalide aan te geven. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen dat gericht moet zijn aan Hare Majesteit de Koningin en dat binnen 30 dagen na he den moet worden ingediend bij de com missaris van de Koningin van de provin cie Utrecht. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest brengen ter openbare kennis dat de ontwerp-begroting voor het dienstjaar 1987: a. van de plaatselijke inkomsten en uit gaven; b. voor het bedrijf gemeentewerken; c. voor het grondbedrijf; d. voor de gemeentelijke sociale dienst; e. voor het gasbedrijf en de centrale an tenne-inrichtingen en f. de meerjarenbegroting plaatselijke inkomsten en uitgaven 1987 tot en met 1990 aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden voor een ieder ter secre tarie dezer gemeente ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Woensdag 15 oktober, 20.00 uur, club gebouw BDC, Henriëtte Blaekweg: deelnemersvergadering Sportstichting. Acht leerling-stratemakers zijn mo menteel bezig met de aanleg van een nieuw tegelpad bij het Oorlosmonu- ment '40-'45 aan de Inspecteur Schreuderlaan. De staat waarin het oude pad verkeerde was dusdanig slecht dat egalisatie op z'n minst nood zakelijk was te noemen. Dit jaar moes ten hals over de kop maatregelen wor den getroffen vóór 4 mei ten einde het wandelpad enigszins gangbaar te ma ken voor de plechtigheden van doden herdenking. In het midden van het plantsoen bij het monument komt ook een pad, terwijl vlak voor het Oorlogs monument ruimte wordt vrijgelaten voor bloemen die ter nagedachtenis van de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog worden neergelegd. De leerling-stratemakers maken deel uit van een samenwerkingsverband dat door dertien gemeenten en twaalf aan nemers uit Eemland en 't Gooi is opge zet. Soest participeert ook in dit project dat de jongeren straks meer mogelijk heden moet bieden op een vaste baan. De gemeenten financiëeren het samen werkingsverband door ervoor te zorgen dat de stratemakers in spé werk om handen hebben. De aannemers dragen zorg voor de dagelijkse gang van zaken, zoals het aanvoeren van materialen. Te vens hebben de leerlingen een leer meester tot hun beschikking. Hij bege leidt hen in de praktijk. Daarnaast bren gen de stratemakers één dag per week door op scftool. Het werk dat ze; in de verschillende ge meenten uitvoeren is zeer variërend, zodat ze na hun opleiding met een rede lijke brok ervaring bij hun potentiële bazen aan de deur kunnen kloppen. De meeste stratemakers van het samen werkingsverband, waaraan ze vier jaar mogen deelnemen, komen bij een parti culier bedrijf terecht. De doorstroming naar een afdeling gemeentewerken is minimaal. In Soest ligt de nadruk van de werkzaamheden bij het Oorlogsmonu ment '40-'45 op het tegelzetten. De klus zal nog ongeveer een week in be slag nemen. Vorigjaar besteedde de ge meente Soest de aanleg van parkeerha vens aan de Molenstraat uit aan de in opleiding zijnde stratemakers. Deze parkeergelegenheid werd kort na de re novatie van een groot aantal huizen aan de Molenstraat gerealiseerd. Perspectief Het nieuwe pad, dat dwars door het grasveld bij het monument komt te lig gen, wordt gelegd met klinkertjes. Deze kleine stenen lagen eerst onder het as falt van de Stadhouderslaan, dat in ver band met reconstructiewerkzaamhe den is weggehaald. Burgemeester mr. Paul Scholten, die zich vorige week op de hoogte stelde van de praktijk-oplei ding van de stratemakers, is van mening dat dit nieuwe pad het Oorlogsmonu ment ten goede komt. Het geeft het mo nument volgens hem meer perspectief wanneer men vanaf de Burgemeester Grothestraat die Inspecteur Schreuder laan oprijdt of-wandelt. Ook de nieuwe ruimte die is gereserveerd voor het leg gen van bloemen en/of kransen is in de ogen van Scholten een vooruitgang. Mede gezien de groeiende belangstel ling voor dodenherdenking vinden de betrokkenen het ook niet meer dan nor maal dat het oorspronkelijke tegelpad een renovatiebeurt krijgt. De tegels wa ren op bijna alle plaatsen verzakt, waar door het soms onmogelijk was om on bekommerd het pad te bewandelen. De acht leerling-stratemakers werken er hard aan de bestrating rondom het Oor logsmonument piekfijn in orde te ma ken. Zij zijn er een nieuwe ervaring mee rijker, de gemeente Soest en de inwo ners kunnen er de koning te rijk mee zijn. Op nevenstaande zaterdagavonden", organiseert Hotel Heidepark weer een aantal gezellige, sfeervolle Diner- Dansants, waaraan extra luister zal worden bijgezet door het eigen, alom gewaardeerde huisorkest. Een prachtige gelegenheid voor een kompleet avondje-uit! Aanvang van deze speciale avonden is steeds ca. 19.30 uur. Tijdig reserveren is noodzakelijk. Oók op alle andere zaterdagavonden kunt u gezellig terecht: dan diner met muziek van onze huispianist! Informatie/reservering: 030-782477 Jan Steenlaan 24 Telefoon 030 - 78 24 77 Zondags gesloten Volop parkeerruimte Reserveren gewenst reserveer nu reeds voor het kerstdiner-dansant op vrijdag 2e kerstdag! Vrijdag j.l. reikten de reisadviseurs van de Amrobank, Eltica en Ans, de eerste prijs uit van de taartenraadwedstrijd, georganiseerd in het kader van de Oostenrijkse week in Hartje-Zuid. De gelukkige winnares was mevrouw Hofman, die de waarde bon van f 150,- in ontvangst mocht nemen, alsmede een fraai rood-wit boeket. Mevrouw Hofman, net terug uit Griekenland, kan nu alweer de wintergidsen opens laan bij Amro Reizen om een nieuwe bestemming uit te zoeken, zodat zij de waarde bon op een goede wijze kan besteden. Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 (gestreept) verschillende mode-kleuren v.Weedestr.59 tel .12424 Soest MejM.Puit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van haar walkman-radio. Het apparaat was weggenomen uit de kleedkamer van de sportzaal aan de Snmitsweg. Slechts een handjevol kinderen woon de vorige week woensdagmiddag de officiële opening bij van de Kinder boekenweek in de Openbare Biblio theek aan de Albert Cuyplaan. Dat was jammer, want de medewerkers van de jeugdafdeling hadden heel wat werk gestopt in de "aankleding" van de feestelijke start. Zo was er een fraai piratenschip gebouw, waarop alle be kroonde boeken waren uitgestald en dat met zijn onheilspellende rovers- vlag hoog in top nog eens duidelijk maakte dat het in deze kinderboeken week allemaal draait om "boeven". Directeur A. Jacobs verrichtte op ver zoek van Gisela Rond van de jeudgaf- deling de opening met het doorknip pen van een rood-wit-blauw lint, waarna de jeugdafdeling open stond voor het jonge volkje, dat werd ont haald op limonade en een spannend roversverhaal van Jean Dulieu, gele zen door Lucia Regnery. Gedurende de hele kinderboeken week, die tot aanstaande zaterdag duurt, zijn er allerlei activiteiten voor de jeugd. Gedeputeerde Staten stellen Provin ciale Staten voor om vijf bejaar denoorden minder te sluiten dan in het ontwrep-plan voor de bejaardenoor den was aangekondigd. Het gaat om huizen die voorkwamen op de slui- tingslijst 1987. Deze omvatte aanvan kelijk 19 huizen (Renesse I en II in Zeist geteld als één). Het college wil het tekort dat daardoor ontstaat onder meer opvangen door een tijdelijke ver hoging van de provinciale opcenten op de motorrijtuigenbelasting. Molen schot staat niet op de lijst van 1987 en er wordt door G.S. ook nog met geen woord gerept over de plannen met het Soester bejaardencentrum. De vijf betrokken bejaardenoorden zijn: Overdorp in Kockengen, Lindes- cote in Linschoten, D Amandelboom in De Bilt, Krommerijnhof in Werkhoven (gemeente Bunnik) en St. Jozef in Hooglanderveen (Amersfoort). De verzorgingshuizen Renesse I en II in Zeist wil het college slechts van de slui- tingslijst schrappen als de gemeente Utrecht bereid blijkt de aanvullende subsidies voor haar rekening te nemen. Gesprek met Brinkman Gedeputeerde Staten legden dit voor lopige standpunt vorige week om ad vies voor aan de statencommissie voor Gezondheidszorg en zouden dinsdag j.l. (14 oktober) hun definitieve stand punt bepalen. Voordat Provinciale Sta ten het plan in december a.s. ter vast stelling krijgen aangeboden willen GS nog en gesprek met minister Brinkman van WVC. Het college wil hem vooral bewegen tot het hanteren van een ande re verdeelsleutel voor het geld voor be jaardenzorg; GS vinden dat de minister rekening moet houden met het feit dat de provincie Utrecht relatief veel be jaarden van buiten haar grenzen onder dak biedt. Door de bejaardenoorden in Kocken gen, Linschoten, Werkhoven en Hoog landerveen nu niet te sluiten wordt voor-komen d at in deze kernen geen enkel huis overblijft. GS zien van slui ting van D Amandelboom in De Bilt af in afwachting van de beslissing van het ministerie van WVC op het verzoek van dit huis om erkenning als bejaar denoord met een "bijzondere, landelij ke functie." Het besluit over de periode 1988-1990 willen GS uitstellen tot eind 1987. In de tussentijd wil het college zoeken naar aanvullende bezuinigingsmogelijkhe den. Bij de voorbereiding van het nieu we plan worden bejaardenoorden en gemeentebesturen nauw betrokken. Door de aanvankelijk aangekondigde sluiting van 19 huizen kon het voor 1987 geraamde tekort van ruim vijf mil joen gulden worden weggewerkt. Nu vijf huizen minder worden gesloten, resteert een bezuiniging van iets meer dan drie miljoen. Zou er niets worden gedaan, dan ziet de provincie zich ge confronteerd met tekorten die oplopen tot meer dan zeventien miljoen gulden in 1991. De vooruitzichten zijn nog on gunstiger dan toen het ontwerp-plan werd opgesteld: de uitkering van het rijk valt een miljoen per jaar lager uit, en de laatste twee jaar blijkt de gemeente Utrecht 1,65 miljoen te weinig te heb ben ontvangen die de provincie teveel kreeg. Maatregelen GS stellen een aantal maatregelen voor om het dreigende tekort op te vangen. Om te beginnen wil het college de op centen op de motorrijtuigenbelasting verhogen van 21,3 tot 24,8 (het toege stane maximum is 28,7). De verhoging zou moeten ingaan op 1 april 1987 en vier jaar moeten gelden (precies een zit tingsperiode van Provinciale Staten). De opbrengst is twee miljoen per jaar. Daarnaast stellen GS o.m. voor af te zien van de voorgenomen jaarlijkse ver hoging van het budget voor flankerend ouderenbeleid en dat te bevriezen op het huidige niveau van ruim 3,6 miljoen gulden per jaar; dei, personeelsachter- stand bij de bejaardenhuizen voorlopig niet in te halen; minder investeringen in bejaardenoorden te doen. Ook daarna resteert nog een tekort van ruim 3,5 miljoen gulden. GS stellen voor daar de provinciale reserves (voor andere doeleinden dan het bejaarden beleid) voor aan te spreken. Verder stelt het college een blijvende verhoging van de motorrijtuigenbelasting met 0,2 op centen voor, waardoor het totale aantal opcenten voorlopig op 25 zou komen. Uitvoering van het plan voor de bejaardenoorden in zijn huidige vorm stuit op grote maatschappelijke en politieke weerstand, zo concludeerde Gedeputeer de Staten uit de reakties op het ontwerp-plan. Het college wil Provinciale Sta ten daarom vooorstellen in december a.s. alleen het jaarprogramma 1987 in gewijzigde vorm (minder sluitingen) vast te stellen en beslissingen over de pe riode 1988-1990 op te schorten, tot is onderzocht of er nog andere bezuini gingsmogelijkheden zijn. GS verwachten dat die mogelijkheden op korte ter mijn beperkt zullen blijken, maar zijn bereid voor het ontbrekende bedrag te putten uit de eigen provinciale middelen. De statencommissie gezondheidszorg heeft inmiddels nader uitgewerkte voorstellen. Na het advies van de commissie te hebben gehoord zullen GS op 14 oktober a.s. hun definitieve standpunt bepalen. Dat wordt op 28 oktober nog besproken in de statencommisie voor financiën, alvorens Provinciale Sta ten op 17 december over het plan zullen beslissen. Onvermijdelijk GS wijzen erop dat sluitingen onvermijdelijk blijven. Het financiële kader dat het rijk oplegt dwingt de provincie tot bezuinigingen die op een andere manier niet kunnen worden verwezenlijkt. De verdeelsleutel die het rijk hanteert bij de toewijzing van het geld voor bejaardenbeleid treft de provincie Utrecht one venredig zwaar. Bllijkens nieuwe berekeningen van het ministerie van WVC zal de uitkering voor Utrecht bovendien nog lager uitvallen dan het bedrag, waarvan bij de opstelling van het ontwerp-plan is uitgegaan. Gedeputeerde Staten willen op korte termijn een gesprek met de minister om hem de ernst van de situatie in Utrecht onder ogen te brengen! Het is volgens het college onmogelijk de tekorten in de komende jaren uit eigen middelen te dekken, maar verdere bezuinigingen zouden resulteren in een volstrekt onver antwoord bejaardenbeleid. Volgens het ontwerp-jaarprogramma 1987 zouden 19 bejaardenoorden dicht moeten. Als het rijk de financiële mogelijkheden niet verruimt, zou aan meer sluitingen in de periode 1988-1990 niet zijn te ontkomen. Door besluiten over die periode uit te stellen willen GS echter tijd winnen voor onderzoek naar aanvullende bezuinigingsmogelijkheden. De gedachten van het college gaan voorlopig uit naar het kritisch doorlichten van de budgetten van de bejaar denoorden (met inschakeling van een extern bureau), samenwerking, depen dancevorming, etc.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5