5 Soest Svffio^Ha\ TbilNNENhüS Bij Sfffitfbfait V 9b BIJ ONS OP SOEST PAGlN/\ OENSDAG 22 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 13 osterse lekkernijen in Pamukkale IS OVERAL JcM0°* Comfort classique. Commissie R.O. discussieert niet over YYD/PvdA-voorstel honk/softbal/hockeyvelden Deining om een blauwe map Hf latnj schijnt altijd de zon! ZONNEBANK Q50 'raag het ian de lartstichting nfo HOE "VRIJ" IS EEN HANDICAPTE 1ET TEVEEL VRIJE TIJD? Vrijheid, arbeid brood I Centrale verwarming Diefstal uit auto's 'Praten met B. W.' kan alleen in Soesterberg Soester Courant, goede informatiebron voor alle Soesters! Commissaris Adema: 'Peanuts' Commissie ABZ verbouwereerd en boos over stopzetten verkeerslessen politie College constateert 'met verbazing': Fracties denken verschillend over andere opzet algemene beschouwingen ;'v - Kees Boerkoel (PvdAmaakt foto's Gemeente gaat meer verzamelcontainers plaatsen Jongen breekt bekken OPA De Schakel Pro Juventute Oranje Kalender DF. PRIJS IS f 9.75 s# e Nederlanders raken steeds meer ikend met nieuwe buitenlandse ge- chten. De Chinese-, Italiaanse-, riekse- en Franse keukenspecialitei- n verbergen al lang niet meer zoveel eheimen als pakweg twintig jaar gele en. Toch is een mens nooit te oud om i leren, en voor veel mensen is het aarom een uitkomst dat de heer M. 'agci aan de Steenhoffstraat een le- ensmlddelenzaak is begonnen. Een aak met Oosterse lekkernijen, i Pamukkale zijn speciale levensmid- elen te verkrijgen, waarbij moet wor- ;en aangetekend dat de Turkse pro- lucten de overhand hebben in de nieu- ve winkel. De heer Yagci en de heer /.O. Des beschikken voornamelijk >ver een voorraad verse groenten en ruit$oorten, maar komen tevens tege- noet aan de in culinaire tijdnood verke- ende eter. Kant en klare Turkse ge- echten in blik staan ook op de planken n Pamukkale. Zoals bijvoorbeeld Bi- ber Dolma (gevulde paprika), Yaprak Sarma (opgerolde druivebladeren met rijst of vlees, kleine rozijnen en krui den) of Lahana Sarma, eenzelfde ge recht maar dan met witte koolbladeren. Niettemin krijgen de verse etenswaren de voorkeur. In de fruitvoorraad vallen de cactusvrucht (met ontelbare pitjes die overigens wel gegeten kunnen wor den), de Granadappel en de kweekpe- ren op. Daarnaast liggen in Pamukkale diverse soorten olijven en een veelheid aan Turkse kruiden en specerijen. Het gaat te ver om alle producten die in Pa mukkale uitgestald staan op te som men. Een kijkje nemen in de winkel aan de Steenhoffstraat 66 is practischer. Pamukkala is een gebied in het zuid westen van Turkije. Eigenaar Yagci woonde daar vlakbij en is nog steeds verrukt over het mooie landschap met witte bergen en watervallen. Puur na tuur dus. En dat is in veel producten van Pamukkale terug te vinden. Diabetes (suikerziekte) is een ingrijpende aandoening die Roy altijd en overal met zich meedraagt. begint het al als hij insuline moet spuiten. Niet één dag, maar de rest van zijn leven! De wetenschap probeert een oplossing te vinden voor deze ongeneeslijke ziekte. Steun dat weten schappelijk onderzoek, steun het Diabetes Fonds Nederland. ATIONALE DIABETESWEEK )!/m 16 NOVEMBER 1986 IROREKENING 5766 n.v. DFN. AMERSFOORT assiek Mollerusstraat Baarn Een goeie stoel is uw vriend. Hij draagt uw vermoeide lichaam komfortabel en behaaglijk. Zijn solide konstruktie kan tegen uw stootje en zijn stijlvolle karakter geeft een vertrouwde sfeer aan uw interieur. Zo'n goeie vriend kies je toch heel zorgvuldig? K DE BOER EN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTERIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR HAR I I KMI Burg. (iroihcstriuu 37 3761 C 'K Soest Tel. 0?5 5 "Het feit dat de meerderheid van het College op het standpunt staat dat de aanleg van een honk/softbalveld en twee kunstgrasvelden voor de hockey club geschrapt moet worden betekent niet dat er vanuit de politiek geen ini tiatieven genomen kunnen worden die dichter staan bij wat in de Aanbie dingsnota staat vermeld. We hebben vorig jaar een voorstel aangekondigd en dat staat nu in de nota genoemd. Naar de buitenwacht moet je dan met een voorstel komen, en dat is ook ge beurd." Zo reageerde wethouder Günther Plomp van Sportzaken maandagmor gen in de commissievergadering Ruim telijke Ordening (en Sportzaken) op de opmerkingen van o.m. Jan Visser (Prog. Soest) over de affaire die politiek en sport in Soest nu alweer enige tijd be zig houdt. Visser had geconstateerd dat in de Nota van Aanbieding gewoon het voorstel stond genoemd. "Hoe ver houdt zich dat met het meerderheids standpunt dat de aanleg voorlopig moet worden geschrapt? En met het voorstel van WD en PvdA, waardoor de aanleg mogelijk alsnog plaatsvindt?" Op verzoek van Plomp deed Kees Boerkoel (PvdA) enige mededelingen over dit voorstel, dat erop neerkomt dat de gemeente nog 50.000 gulden zou moeten investeren, omdat het aanleg- plan met zo'n 120.000 gulden wordt verminderd. Boerkoel kondigde lako- niek aan dat de commissieleden het voorstel in de leeskamer konden inzien. Dat viel niet goed bij Ans Greefhorst (CDA), die op z'n minst een fotoko pietje had verwacht, en bij Adriaan Pot huizen (D66), die zich afvroeg wanneer een voorstel eigenlijk een voorstel is. "Zó kan ik er geen oordeel over geven. De procedure die WD en PvdA met het voorstel op het oog hebben bleef nogal mistig. Volgens de wethouder kon maar het beste de gebruikelijke weg worden gevolgd, wat Jan Visser tot de vaststelling bracht dat tijdens de begro tingsbehandeling dus alleen uitgegaan kon worden van de stand van zaken tot dusver. Arie van den Breemer (CDA) vroeg de Laanstraat 89B 3743 BC Baarn tel:02154-14430 Tijdens de begrotingsbehandeling van de politie citeerde burgemeester Scholten uit een onlangs gereedgekomen rapport over de regionale samen werking voor de bestrijding van de criminaliteit. De "blauwe map" bleek - tot verontwaardiging van met name Ans Greefhorst (CDA) en Neks Blommers (WD) per abuis alleen toegezonden te zijn aan de fractievoorzitters - en dat zijn de beide dames niet. Eerder had burgemeester Scholtén geopperd dat de map misschien nog bij de dames in de brievenbus zat, en Jan Visser veronderstelde pesterig dat de stuk ken alleen aan de mannelijke commissieleden waren verstuurd. Later bood de burgemeester "in het openbaar" zijn excuses aan voor zijn ongerechtvaar digde veronderstelling. De "bodekamer" had een foutje gemaakt bij de ver zending, liet hij weten. Ans Greefhorst was vooral boos omdat de burgemeester volgens haar "goo chelde met cijfers", terwijl het haar op deze manier onmogelijk was om over de inhoud van het rapport mee te praten. Uiterst opmerkelijk was de mededeling van de burgemeester dat het rapport - dat in de afgelopen dagen is verspreid - weliswaar geen vertrouwelijk karakter heeft, maar dat de leden met klem is verzocht het wél als zodanig te behande len en het niet aan de pers ter inzage te geven. Overigens kon uit de medelingen van burgemeester Scholten worden opge maakt dat Soest voorlopig 24.000 gulden per jaar, oplopend tot zo'n 50.000 a 60.000 gulden, zou moeten gaan bijdragen aan het regionale arrestatieteam (16 personen groot) en het regionale observatieteam (27 personen). "Dit gaat wezenlijk ingrijpen in de politie-organisatie," aldus de heer Scholten. Kapsalon Kapsalon per behandelingO Dames en herenkapsalon - Zonnecentrum Volgens afspraak. Soester- ÜIJD bergsestraat 39A Kapsalon Tel 02155-10706 Om jezelf niet te verliezen probeer je zowel stemmen, geluiden, kleuren en woorden als indrukkenervaringen en gezichten zorgvuldig te bewaren. Herinneringen bestaan. Je mag ze niet vergeten. Oudemensen wetendaten ver tellen graag over vroeger. Jan Visser ontmoet hen, luistert geïnteresseerd en schrijft hun relaas op. Vandaag: Wout van Leuveren (65). artpatiènten, die met agen zitten, bellen de f 'olijn voor telefonische j ormatie Ijn 3070-614614 X ™xtertand»c hartstichting 'wrvlen van de hartstichting ^AaujnTrTrriiiiiiriiiiiiiiiriTfTlD -NEDERLAND ddelt bij en zoekt werk mensen met een icap. Reeds 60 jaar. ■Nederland maakt nog mogelijk, o.a. iingen, vorming, 3tie, aanpassingen, tb.v. teveel vrije tijd ositief gebruikt AVO-Nederland vaar wettelijke eningen écht te kort ïn. Voor iedere dicapte! De bouwvakker: "Als je een geboren Soester bent zoals ik, blijf je altijd een Soester. Ik woon nu al weer 17 jaar in Eemnes en ik heb ook jaren in Baarn gewoond, maar zoals Soest vroeger was, dat was voor mij hét dorp. Mijn geboortedorp. Soest was echt Soest', de omgang met de mensen kon niet beter, kameraadschappelijk en soli dair. Dat was Soest. Ik ben geboren in het Veen, op 't Vaarrlerhoogtwegpaadje. Daar ston den drie huisjes en de rest was één groot natuurgebied, een open vlakte met afwateringskanalen tot aan Jan ?.d. Veer toe. Met veel vogels en vis- i. arna verhuisden we naar de Wiek ot, naar een wit boederijtje vlak op s bj Koudhorn, een modderpad r enkele huisjes stonden die later zijn afgebrand. hai "vrouwe HM de Koningin nlwoordnr 201, '0VB Amersfoort ïl.: 033-63 52 14 inlichtingen I ONS WERK hadden thuis elf kinderen, ik was de derde en de oudste jongen. 'sPWinters haalden we hout uit het bos om de kachel te stoken. Of we hakten een gat in het ijs, stopten een bos stro in het wak en de volgende dag visten we dat pak stro weer op en kroop de iling eruit. et Veen betekende vrijheid, maar v bittere armoe. Vader was opper man steigermaker. Als hij werkloos werd, kreeg hij zes weken bondskas en was daarna afhankelijk van de ge- meente. In 1929 vroor het dertien weken en le den we echt honger. Op Hees brandde één lampje op de hoek. Als jongens probeerden we dat ene lampje nog stuk te gooien met een sneeuwbal. Vanaf de Wieksloot liepen we hele maal naar de Driehoeksweg, achterom over de Bosstraat en de Bunt, om op een clubje te figuurzagen en houtsnij werk te maken. Elke clubavond begon met gebed. Het was voor ons de enige verpozing die we hadden in die crisis jaren. Ik zal op Hees op het christelijke schooltje van juffrouw Pontier en meester Frederiks (links op de foto). Kijk, ik ben dat jongetje rechts boven aan met zijn hand aan dat kraagje. Rechtsonder beneden zit mijn broer. Naast de school was een klein heide- l veldje waar we voetbalden. School reisjes bestonden niet. En we gingen altijd over naar de volgende klas, in april. Uit school 's middags bracht ik voor vader het SDAP-blaadje "Vrijheid, Arbeid Brood" rond naar verschil lende adressen in Soest. Daar had hij geen tijd voor, want na zijn werk zat hij altijd in zijn tuin te spitten. Door hem ben ik in het vakbondswerk terecht ge komen. Molenstraat Toen ik een jaar of elf/twaalf was, ver huisden we naar de Molenstraat. Al tijd een aparte gemeenschap geweest, waar iedereen voor elkaar klaar stond. Een gezellige buurt waar echt naasten liefde heerste. De omgang onderling was heel bijzonder. Het was ook een berucht straatje, met kinderrijke ge zinnen, waar altijd geholpen werd als er hulp nodig was. De goudgele Eng was toen fantastisch met zijn rogge, haver, Soester knollen, voederbieten en aardappelen. Vader huurde zo'n stukje land, ver kocht de opbrengst, zodat hij zijn ei gen wintervoorraad vrij had. Dat aardappelrooien herinner ik me nog goed. De pollen werden met de greep uit de grond gehaald, wij jongens raap ten de piepers op en 's avonds haalden de mannen na hun werk de zakken vol aardappelen van het land. Nog twee jaar heb ik op de Mulo geze ten in de Kerkebuurt en toen moest ik de huur verdienen bij houthandel Frank en later bij Jan v.d. Broek aan de Kerkstraat en bij een kweker aan de Emmaiaan. In 1937 ging ik de bouw in. Mijn eerste karwei was de bouw van de NCRV- studio aan de Schuttersweg in Hilver sum. Je had in die tijd een 48-urige werkweek en je ging naar je werk op de fiets. Het duurde 's avonds drie kwartier vóór je vanuit Hilversum thuis was. Vanaf dit prille begin ben ik vak bondsman geweest. Van huis uit mee gekregen. Bijzonder gelukkig was ik toen de fusie tot stand kwam tussen NW en NKV. Ik heb nooit begrepen waarom een bepaalde geloofsgezind heid een wig moest drijven tussen de belangengroepen, die toch allemaal hetzelfde willen: een betere positie voor de werkenden in deze maat schappij. Andere taal Vijftien jaar ben ik voorzitter geweest van de Bouw- en Houtbond Soest en op 16 november 1978 werd ik plaatse lijk voorzitter van de FNV in het zaal tje van Schokker aan de Birkstraat. Op 27 november a.s. treed ik officieel af, maar ik blijf nog wel bondsraadslid en districtspropagandist. Voor dat werk kreeg ik alle tijd, toen ik in 1977 afgekeurd werd vanwege een versleten nek. Vorig jaar ben ik met de stakingen in mei nog de bouw op geweest met pam fletten. Dan liep ik zo'n keet binnen en vroeg aan de uitvoerder toestemming om de bouwvakkers toe te spreken. Tenslotte spreek ik toch een andere taal dan de gesalarieerde vakbondsbe stuurders. Maar ook al zit er geen druk op de ke tel, toch ga ik vaak met de propagan- dabus mee langs de werken. Al is er niks aan de hand, wel blijft er vandaag de dag nog voor velen weinig over van de welvaart die we gekend hebben, 't Zal me benieuwen hoeveel er komen opdagen op de vergadering als er straks nieuwe CAO's afgesloten moe ten worden. De belangstelling neemt af. Als nu een CAO niet klopt, heeft de Bond het gedaan. In mijn jonge ja ren puilde het vergaderzaaltje op Soest uit. Nu ben je spekkoper als er tien leden aanwezig zijn." JAN VISSER wethouder of het juist zou zijn dat het WD/PvdA-voorstel pas in de com missie Financiën zou worden bespro ken (dinsdagmiddag). "Dat kan toch helemaal niet als het niet eerst in de 'functionele' commissie aan de orde is geweest?" aldus V.d.Breemer. Joop Ebbers (WD) liet geagiteerd we ten dat het iedereen vrijstond op welk moment dan ook een voorstel te doen en de wethouder hield zich wijselijk op de vlakte door op te merken dat de raad nu eenmaal "de baas" is. Ebbers zette de commissieleden trou wens ook verder aan het denken door op te merken dat er in de begroting voor 1987 een geheel andere wijze van ren teberekening heeft plaatsgevonden dan vorig jaar. "Als we die berekening ook toepassen op 1986 houden we fors geld over," aldus de WD-er, "en dan heb ben we misschien gelijk de oplossing voor de problemen in handen." Wethouder Plomp verwees deze op merkingen echter door naar de com missie Financiën onder leiding van zijn collega Jan Menne, die de beraadsla gingen op de tribune met belangstelling volgde. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Uit de aan het Kerkplein geparkeerde auto van P.B. uit Soest heeft een onbe kende dader in het weekeinde de radio- cassetterecorder weggehaald. Een schadepost van 1300 gulden. De dader heeft mogelijk gebruik gemaakt van een valse sleutel om een portier te openen. Uit de auto van mevrouw Z. uit Soest, die vorige week geparkeerd stond bij Zonnegloren, werd eveneens de radio- cassetterecorder gestolen. Hier bleek een portierslot te zijn geforceerd. Hetzelfde overkwam mevrouw H. uit Soest, die haar wagen had geparkeerd aan het Nassauplantsoen. Mogelijk heeft de dader de auto binnen kunnen komen door het niet afgesloten schuif- dak. Het voornemen van Burgemeester en Wethouders om tweemaal per jaar in Soesterberg een bijeenkomst te beleg gen onder het motto "Praten met B. W." heeft de instemming van de raads leden in de commissie ABZ, zo bleek maandagmorgen tijdens de begro tingsbesprekingen. Deze ontmoetin gen - waar de bevolking kan komen praten over specifiek-Soesterbergse problemen - komen in de plaats van de wethouders-spreekuren, die formeel nog wel plaatsvinden, maar duidelijk geen functie meer hebben. Bovendien, liet burgemeester Scholten weten, hebben de fracties bij de vast stelling van het beleidsprogramma zelf aangedrongen op een min of meer ge structureerde vorm van overleg met Soesterberg. "U hebt zelf aangegeven dat er in Soesterberg iets moet gebeu ren," hield hij de commissieleden voor. De bijeenkomsten-nieuwe-stijl zijn een uitwerking van een idee van de nieuwe gemeentesecretaris, de heer De Kam, vertelde Scholten. Adriaan Pothuizen (D66) vond het prachtig, maar vroeg zich af waarom er in Soest zelf ook niet zo'n bijeenkomst gehouden kon wor den. Je kunt immers niet volhouden dat er in Soest geen problemen zijn, volgens Pothuizen. Ans Greefhorst opperde in dit verband de suggestie om de bewo ners van Overhees ook te laten "praten met B. W." Burgemeester Scholten vond echter dat de nieuwe vorm van communicatie met het volk eerst maar eens in Soesterberg uitgeprobeerd moest worden. Vergoedingen Op vragen van Pothuizen (D66) en Vis ser (Prog. Soest) beloofde hij een nader schriftelijk antwoord over de kwestie van de vergoedingen van niet-raadsle- den die lid zijn van een gemeentelijke commissie. Vooreen aantal commissies wordt die vergoeding weer ingevoerd. Visser vroeg met nadruk waarom dat bijvoorbeeld niet geldt voor de commis sie Minderheden en de nog in te stellen Seniorenraad. "Wat zit daar nou ach ter?" aldus Visser. Pothuizen wilde zelfs "zwart op wit" vernemen welke criteria het College hierbij hanteert. Pothuizen wilde verder weten waarom abonnees op de raadsstukken geen be- grotingsboeken hadden ontvangen, al was het maar de Nota van Aanbieding. Burgemeester Scholten zou dit opne men met de overige leden van het Col lege. Op een vraag van Neks Blommers (VVD) liet Scholten weten dat de noodbestuurspost - nu nog gevestigd onder Molenschot ("maar dat is niet de beste plek," aldus de burgemeester) - straks tijdelijk in het nieuwe politiebu reau wordt ondergebracht, in de specia le kamer voor het beleidscentrum. Een en ander in afwachting van een defini tief onderkomen in een nieuw gemeen tehuis. Zo'n noodbestuurspost is een vrucht van het rampenplan en bedoeld om in tijden van rampspoed de voortgang van het bestuur te kunnen waarborgen, als het gemeentehuis eventueel zou "uit vallen", aldus de burgemeester. Hoe zou dat eigenlijk zitten als de nood bestuurspost in het gemeentehuis is on dergebracht, maar dat gebouw zelf bij voorbeeld met de grond gelijk wordt ge maakt, om maar wat ergs te noemen? Geen van de raadsleden vroeg zich dat af - misschien omdat niemand ernstig rekening houdt met het doorgaan van de plannen voor een nieuwe gemeente huis...? De commissie ABZ heeft maandag morgen nogal verbouwereerd gerea geerd op de aankondiging van com missaris J.K. Adema, dat de politie in verband met gebrek aan mankracht is gestopt met het geven van verkeersles sen op de scholen. Raymond van Gel der (PvdA) liet weten verontrust te zijn over de geruchten die hem daar over ter ore waren gekomen. Volgens de commissaris zal de politie alleen nog op verzoek en in incidentele gevallen verkeersonderricht geven. "Sommige scholen willen al niet eens meer, en wij kunnen niet meer," aldus de heer Adema. Vooral Raymond van Gelder en Neks Blommers (WD) reageerden veront waardigd. "Dat had dan op z'n minst in het evaluatierapport moeten staan!" Burgemeester Scholten kon zich wel voorstellen dat de mededeling de com missie wat rauw op het lijf viel. "Maar als u zegt dat er toch verkeerslessen ge geven moeten worden, moet u wel de middelen daarvoor aangeven." De opmerking van de commissaris dat de verkeerslessen in het geheel van de politiebegroting toch niet meer dan "peanuts" waren schoot vooral Neks Bommers in het verkeerde keelgat. "Ik vind zo'n opmerking tekenend voor de instelling waarmee de politie haar prio riteiten vaststelt!" In de ABZ-vergadering van 3 novem ber wordt op deze kwestie teruggeko- Tot verbazing van het College van Burgemeester en Wethouders wordt er door de fractievoorzitters in de Soester gemeenteraad verschillend gedacht over het voorstel van Adriaan Pothuizen (D66) om de algemene be schouwingen bij de begrotingsbehan deling "over te slaan". B. W. hebben dit vorige week aan Pothuizen laten weten naar aanleiding van zijn brief over de besluitvorming rondom deze zaak, die hij vorig jaar bij de behandeling van de begroting al aan de orde stelde. Het College schrijft Pot huizen terug dat er in strikt formele zin vorig jaar geen besluitvorming heeft plaatsgevonden omtrent zijn voorstel voor een andere opzet. "In materiële zin heeft ons college met de in het voorstel vervatte gedachte in gestemd en hebben wij geconcludeerd dat in ieder geval de meerderheid van de raad daarmee ook instemde," aldus B. W. "Zoals gebruikelijk in dit soort zaken is de praktische uitwerking on langs met de fractievoorzitters bespro ken (in de commissie ABZ). Daarbij is tot onze verbazing gebleken dat over de concrete uitwerking van de aan uw voorstel ten grondslag liggende gedach- tengang verschillend wordt gedacht." Het College geeft er in dit stadium maar liever de voorkeur aan de formele be sluitvorming over het inititatief-voor- stel - in welke vorm Pothuizen zijn sug gesties nu aan de raad heeft voorgelegd - af te wachten. "Onze opvatting over uw voorstel is daarbij niet veranderd," aldus het College. -cT-Vytgc Het PvdA-raadslid Kees Boerkoel heeft maandagmiddag tijdens het be- grotingsonderzoek in de commissie Bedrijven Personeel de aandacht gevestigd op "de puinhoop die op sommige plaatsen in Soest heerst" bij de vuilniscontainers. "Ik heb op een zondag door Soest gereden en enkele foto's gemaakt, dan kunt u zelf zien, dat bij sommige flats de cocons met containers te klein zijn." De directeur van Gemeentewerken ir. S.H. Brunekreef, gaf toe dat men bij de invoering van de verzamelcontainers was afgegaan op ervaringen in Amers foort en andere gemeenten, maar dat men de situatie in Soest verkeerd heeft getaxeerd. Hij vertelde dat de contai ners twee keer per week worden ge leegd en soms zelfs drie keer per week. Meestal blijkt twee keer per week vol doende te zijn. In 1987 wordt een aantal lokaties, die een beperkte capaciteit vertonen, uitge breid. In het Smitsveen worden bij de renovatieplannen de stortkokers waar schijnlijk vervangen door verzamelcon tainers. Verder worden 98 verouderde containers van 750 liter vervangen door 70 nieuwe exemplaren van 1300 liter. Een en ander vergt het komende jaar een investering van 100.000 gulden. De commissie ging akkoord. Met ernstige verw ondingen is een negentienjarige jongen vorige week naar het ziekenhuis in zijn woon plaats gebracht. Als gevolg van een aanrijding met een vrachtwagen kwam de jongen op zijn bromfiets ten val. Hij brak daarbij zijn bek ken. Het ongeluk gebeurde op de Noor- derweg ter hoogte van de Maatweg. De vrachtwagen werd bestuurd door een 65-jarige man uit Bunschoten. Per ambulance werd de jongen naar ziekenhuis Maarschalksbos ver voerd. De openbare onderwijsgemeenschap De Schakel houdt weer een Oud Pa pier-Actie (OPA). Op woensdag 29 en donderdag 30 oktober komt op de par keerplaats bij de school aan de Klaar- waterweg een container te staan. Tij dens schooluren kunnen 'OPA-bezit- ters' hun OPA's hierin kwijt. Mensen, die een grote hoeveelheid oud papier aan de school willen afstaan, maar geen gelegenheid kunnen vinden dit te bezorgen, kunnen telefonisch 15714) een afspraak maken met de ba sisschool. Medewerkers van De Schakel komen de vooraad dan ophalen. Nu met 40-jarig jubileum poster KOOP M N Ol I II I S I Ml I R OR \N.II K M I NDI RS 1987 (Nederlands en of viertalig) <il I I DE .111 (il) KEN KANS Om/enden kinderen worden m hun omwikkeling belemmerd GEEF DE .111 (il) EEN IDE KOMST Vele kinderen en ook ouders kunnen geholpen worden DANK /I I 1 V\ lll l.P: leen een ge/in weet mei elkiim pralen; \oelt een knul zich weei begrepen; hoeft een jongere misschien met weg te lopen KOOP DE PRO .11 I NU Tl ORAN.II KAI.I ND1R Om de kinderen goed Ie helpen is 'm/et nodig. m.i.ii ook goede ooi/leningen en deskundige mensen. Oe oxerheid Ivinnli lang mei alles en ilaaioni hebben wi| uw hulp hard nodig cwhisiel l L-5 \ei /end- en administiaiickoMcn POSH.IRO 5|.74 nu knlendciakiie Pi lm eniuie Oll KI

Soester Courant | 1986 | | pagina 13