29,95 29,95 2,69 109 1,39 9,98 3,98 3,50 1,98 2,98 'rfeU verzorgde, en ówtüi o/uHCil fyarlhvmn 'en SLAGERIJ DUWEL Historische Optocht bij gelegenheid van landjuweel 1987 lOeiuüj (tjd 15jpma( toorll otió mttlmó (mhmim. SLïUiiïLi Os Soestand krijgt met nieuwe opzet een breder draagvlak WOENSDAG 22 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 17 ee it Pampers Doortrekken Bromfietser rijdt voetganger aan Hedenavond informatieve bijeenkomst in Duivenzaal Schrikslaan MP MM NIEUW: JAVAANSE VINKEN KUIKENBOUTEN K98 OSSEWORSTuit eigen worstkeuken 190 Momenteel al drie gegadigden voor overname Soester Natuurbad Motorrijder gewond Jeugd fietst zonder licht: 8 x verbaal Bondsspaarbank geeft 'Appeltjes voor de dorst' weg Gehannes Stichting Polen zamelt alleen nog kleding tegen financiële bijdrage in Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! verwarmen dat blaasjes ver 'den; 5. Is de onderkant v0|. ng geven. ar niet teveel ineens; 4. jus Jeksel op de pan houdend egen; 9. Zorgen, dat er vol De stooftijd zal variëren van door Arie Wandelaar 'recht hebben we nodig: grofgesneden hachee- ram boter, 500 gram grof- tien, 2 eetlepels bloem, 2 omatenpuree, driekwart wat zout en peper. de boter in een diepe lonkerbruin worden. We vlees en de uien toe en e op een hoog vuur aan, het vuur nu laag en voe- ;m en de tomatenpuree ren dit er goed doorheen 'ervolgens het water bij. t geheel aan de kook ko- engen de hachee op out en peper. De hachee gedurende ruim 3 uur en. We roeren het ge- e om aanzetten te voor- pasvorm mini, super, maxi of maxi plus pak 'nu f 9, - retour via bank/giro' Wel eens iets geks, iets ongehoords, iets wat niet van deze wereld is, mee gemaakt? Arie wel. Deze week. Marie was elders, Arie deed, zoals veel mensen na het middageten, een dutje. Hij was net bezig zich van binnen te bekijken, toen er werd gebeld. Aan de voordeur een somber kijkende man, die zich legitimeerde als een af gezant van de P.U.E.M. "Bent u alleen thuis?", wilde hij we ten. "Dat ben ik" antwoordde Arie naar waarheid. "Dan heb ik een on prettige mededeling voor u," vervolg de het licht. "U gaat voortaan als al leen aangetroffen persoon in dit huis drie keer de prijs van het vastrecht-ta rief betalen." Zeker laat geworden gisteravond?," veronderstelde Arie, die aan de verstandelijke vermogens van de aanzegger van het onheil twij felde. De P.U.E.M.-er ging aan deze mderstelling voorbij, nam de me- Stand op en besloot z'n controle beurt met de woorden: "Ik hoor u denken: Wat maakt de P.U.E.M. me nou. Zal ik u vertellen. Kijk meneer, het kabinet Lubbers stelt zich op het Standpunt dat de aanleg en verzorging van energieleidingen voor alleen staanden net zo kostbaar is als voor meerpersoonhuishoudens. Vandaar. Tja het zijn slimme rakkers in Den De man had z'n hielen nog niet gelicht, of een vertegenwoordiger van Gas en Cai Soest maakte zich bekend. "Om te voorkomen dat u wellicht niet goed wordt, heb ik opdracht gekregen u persoonlijk van een nogal ingrijpende verandering op de hoogte te stellen." Arie, nauwelijk bijgekomen van het eerste gesprek hield zich op de vlakte. "Als alleenstaande," aldus vervolgde de gaspit z'n verhaal, "gaat u binnen kort drie-keer het vast-rechttarief voor gas betalen. Een prijsverhoging voor uw abonnement op de kabeltele- visie hebben we ook in de maak." Om meer duidelijkheid te krijgen vroeg Arie om een wat bredere toelichting. "Begrijpt u het niet?," vroeg de man zich met enige verbazing af. "Ik zal proberen het u duidelijk te maken. Kijk 't zit zo." Ook zijn betoog kwam er op neer dat aansluiting van gas- en ibeltelevisie voor alleenstaanden de- ïlfde kosten met zic(y meebrengen als roor meerpersoonshuishoudens. Bij z'n vertrek wenste hij Arie sterkte. Voordeur dicht, voordeur open. Een vertegenwoordiger van het water- J leiding bedrijf Midden-Nederland meldde zich. Arie voelde nattigheid. "Ik moet zeker drie maal zo veel voor mijn vast-recht-tarief gaan betalen," sprak Arie met overslaande stem. "Hoe kunt u het zo raden?", vroeg de man van de Midden-Nederland-pils zich af. "Er uit," brulde Arie, "ik ga wel bij mijn buurvrouw onder de dou che." |"Wat ga jij wel bij de buurvrouw?", vroeg Marie, terwijl ze Arie wakker schudde. Arie, langzaam na z'n mid dagdutje weer bij de mensen rakend, vertelde over de spookbeelden waar mee hij in zijn droom had kennis ge maakt. "Hoe krijgt een mens het bij el kaar gefantaseerd?," mompelde Ma rie. Arie, compleet met beide benen op de grond, herinnerde zich de aan leiding tot z'n droom. Een dag of wat daarvoor had hij in de krant gelezen dat staatssecretaris me vrouw Dieuwke de Graaff-Nauta (CDA), via gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht het gemeentebe stuur van Soest heeft laten weten dat alleenwonenden inplaats van 18 gul den voortaan 54 gulden (tarief voor meerpersoonshuishoudens) rioolrecht per jaar gaan betalen. Of de woning door een of meerdere personen be woond wrdt heeft volgens deze be windsvrouwe nauwelijks invloed op de benodigde capaciteit van de riolering. "Die is gek," oordeelde Marie in een eerste reactie. "Als 't mij zou overko men ging ik bij de buren koken, in bad en naar het toilet. Wat zou jij doen als ik er niet meer was?" vroeg ze gieche lend. "Doortrekken," luidde zijn oplossing. "Dan betaal je toch als alleenstaande het extra tarief," constateerde Marie voorbarig. "Ik heb 't over de aanslag voor de te betalen rioolbelasting," verduidelijkte Arie. ARIE WANDELAAR Met verschillende schaafwonden is een achtjarige jongen uit Soesterberg voor behandeling naar een huisarts gebracht nadat hij door een bromfiet ser was aangereden. De jongen liep op het fietspad langs de Rademakerstraat toen een zestienjarige jongen uit Groenekan hem niet kon ontwijken op zijn brommer. Het voetgangertje kwam ten val en liep schaafwonden op. Op de Burgemeester Grothestraat raakte een bromfietser licht gewond. Een bestuurder van een vrachtwagen zag hem over het hoofd toen hij kwam aanrijden. De vrachtwagenchauffeur wilde rechtsaf de Heuvelweg inslaan. Er ontstond lichte schade door de aan rijding. De Soester bromfietser werd met verwondingen aan zijn arm naar ziekenhuis Zonnegloren gebracht voor een onderzoek. Zaterdag 22 augustus a.s. (dus in 1987) wordt er in Soest weer een historische optocht gehouden. Een optocht die de herinnering aan de optocht "1979" zal doen herleven. Deze optocht zal een belangrijk onder deel zijn van de festiviteiten die in Soest worden georganiseerd onder de verza melnaam Landjuweel. De commissie die deze optocht voorbe reid is nu zover dat aan de potentiële deelnemers informatie kan worden ge geven over de vele zaken die bij het meedoen aan zo'n optocht komen kij ken. In de zomermaanden is de route ver kend die men wil volgen en is een voor lopig deelnemersreglement opgesteld. Informatie is verzameld over kleding en een overzicht is gemaakt van te gebrui ken thema's bij de optocht. De voorbereidende werkzaamheden van de commissie worden nu afgerond. Nu gaat het echte organiseren beginnen met een voorlichtingsavond over deze optocht op woensdag 22 oktober a.s. in het Duivenzaaltje, Schrikslaan, aan vang 20.00 uur. Om alvast in de stemming te komen zul len bij de aanvang van de bijeenkomst filmbeelden worden vertoond van de Soest Pr. Hendriklaan 1 Telefoon (02155) 13807 optocht van 1979 die werd gehouden t.g.v. het 950-jarig bestaan van Soest. De koffie zal klaar staan, mede dankzij enige Soester sponsors. Na de opening praat men over de opzet van het Landjuweel 1987 en de plaats van de Historische Optocht daarin, ge volgd door filmbeelden van de optocht in 1979. Na de koffiepauze komt het reglement voor deelname aan de op tocht aan de orde, gevolgd door de the ma's voor de optocht, de kledingadvie zen en het wedstrijdelement. Het voorlopig reglement van de Histo rische Optocht 1987 bevat o.m. het na volgende: Een deelnemende wagen of groep dient een gegeven uit te beelden uit de histo rie van Soest of uit de landelijke histo rie. Bij voorkeur uit het tijdperk 500 tot pl.m. 1500 (de late middeleeuwen). Een ander uit te beelden historisch ge geven in overleg met het comité. Met de uitbeelding mag geen politiek doel voor ogen staan. Een heenwijzing naar of satire op huidige plaatselijke of landelijk politiek wordt niet toegestaan. Het meevoeren van reklame voor een produkt, dienst, firma of groepering dient achterwege te blijven. De om schrijving van de uitbeelding en de naam en eventueel hoedanigheid van de deelnemer worden duidelijk aange geven in de tezijner tijd uit te geven deelnemerslijst en/of programmablad. Commissie Historische Optocht/ t.g.v. Landjuweel 1987 Opgave van deelname dient te geschie den schriftelijk aan het secretariaat van de Commissie Historische Optocht p/a Mevrouw E.M. Stolwijk-Okhuizen, Kruisweg 2, Soest, telefoon 17113 of mevrouw S. van Doorn, Schouten kampweg 113, Soest, tel. 13912. De opgave dient te omvatten: naam en adres van de deelnemer, groep of ver eniging. Deelname met een wagen, als groep of als individueel. Indien moge lijk omschrijving van wat zal worden uitgebeeld. Een geweldige combinatie van rundvlees en Oosterse groenten in een verrukkelijke marinade 100 gram t^na Kilo W 100 gram I Dagelijks uit eigen keuken: VERSE NASI en BAMI, rijkelijk gevuld met kipfilet en veel verse groenten. Ruime parkeergelegenheid STEENHOFFSTRAAT 58 TELEFOON 02155-12377 Sedert 1931 Uw slager! SOEST De gemeente Soest is met één gega digde voor de overname van het Soes ter Natuurbad in een vergevorderd stadium van onderhandeling, maar deze heeft gevraagd om uitstel van de beslissing. De gemeente heeft een lijst opgesteld met criteria die bij die over name een rol zullen spelen. Inmiddels heeft zich een tweede kandidaat voor de overname gemeld, die de stukken ook krijgt toegestuurd. En kort voor de vergadering van de commissie R.O., waarin ook de sportbegroting werd behandeld, had wethouder Plomp maandagmorgen nog een "sig naal" gekregen dat er een derde be langstellende in de markt zou zijn voor de overname van het Natuurbad. Volgende week gaat de (ambtelijke) werkgroep die zich met deze kwestie occupeert zich over een en ander bui gen, aldus de wethouder. Hij voelde niets voor een poging van Kees Boer- koel (PvdA) om het al eens door de raad afgewezen idee van een commissie waarin ook "de politiek" vertegen woordigd zou zijn over een en ander mee te laten praten. Boerkoel drong erop aan geen geld uit te trekken voor "nieuwe dingen" in het Natuurbad, nu de verkoop ervan toch zowat rond is, en het onderhoud te mi nimaliseren. "Als je je auto verkoopt geef je 'm ook niet eerst nog 's een tien- duizend-kilometerbeurt. De wethouder antwoordde dat een aan tal zaken al op een lager pitje stonden, maar dat het moeilijk was een grens aan te geven tussen wat nog wel en wat niet meer noodzakelijk wa$. In de Stichting Zwembaden wordt dit punt nog eens onder de loep genomen. Ans Greefhorst meldde naar aanleiding van dit punt dat haar klachten hadden bereikt over het schoonhouden van De Turf. Bij Zwembaden-directeur Hil- horst was daarvan niets bekend. Hij zou het laten uitzoeken. Wethouder Plomp stelde de commissie klagers voortaan rechtstreeks naar Hilhorst of hemzelf ("liefst in die volgorde") te verwijzen. Boerkoel - toch socialist? - hield verder een pleidooi voor het privatiseren van het schoonmaken van de sportzalen en werd daarin bijgevallen door Ebbers - écht WD - die er wel wat voor voelde het schoonmaakwerk via centralisering uit te besteden. Boerkoel verzette zich tenslotte tegen de vervanging vcan CV-installaties als "routine-investeringen". Volgens hem moet de apparatuur pas worden ver vangen als ze werkelijk stuk is. De com missie was dat geheel met hem eens. Wethouder Plomp schaarde zich achter Boerkoels suggestie. "We moeten in elk geval niet de indruk wekken dat we geld uitgeven als het niet nodig is." Wel stel de hij vast dat het nodig is om in geval van vervanging geld daarvoor achter de hand te hebben. Een twintigjarige motorrijder uit Leusden is op het nog afgesloten ge deelte van de nieuwe Rijksweg A28 bij Soesterberg gewond geraakt. Hij ver loor de macht over het stuur door een enorme windvlaag en kwam terecht op een stapel stenen die op het wegdek stond opgesteld. Het ongeluk gebeurde bij het viaduct van het Kamp van Zeist. Dit deel van de Rijksweg is nog niet opengesteld voor verkeer. De jongeman had niettemin voor dit traject gekozen. Kennissen die in een personenauto achter de motorrij der reden, brachten hem met spoed naar het St. Elisabeth-ziekenhuis in Amersfoort. Hij bleek een hand te heb ben gebroken en moest op 36 plaatsen worden gehecht. In alle haast waren de betrokkenen vergeten de politie in te lichten over het ongeval, 's Avonds werd de motor aangetroffen op de Rijksweg, die binnenkort wordt opengesteld. A.s. zaterdag 25 oktober van 10.00-16.00 uur GRATIS ZUURGRAADTEST van Uw tuingrond met bekalkingsadvies. (neem regelmatig verdeeld van het stuk tuin tot 20 cm diepte wat grond, 1 kg. totaal.; Tuin-Adviescentrum 't Vaarderhoogt Dorresteinweg 72a - Soest Tel. 02155-12883 Bij een controle op de fietsverlichting heeft de politie vrijdagavond aan de Bosstraat na de opnamen voor Count down tegen acht jongelui verbaal opge maakt, omdat hun fietsen niet behoor lijk van licht waren voorzien. Onder het motto "De Smaak van Spa ren" startten de vier kantoren van de Bondsspaarbank in Soest hun najaars- aktie. In de vier Soester winkelcentra werden alle voorbijgangers onthaald door vriendelijke medewerksters van de bank en vervolgens getracteerd op een appel. Zij refereerden hiermee duidelijk aan "het appeltje voor de dorst", zoals velen nog steeds hun spaarcenten zien. Met deze uitdeelactie wil de Bonds spaarbank het volledig vernieuwde spaarassortiment onder de aandacht van het winkelende publiek brengen. De spaarbank komt met dit nieuwe pakket van spaarrekeningen volledig tegemoet aan de wensen van de spaar der. Niet alleen voor wat betreft de ren te, maar zeer zeker ook op het terrein van de vrij opneembare spaargelden. De grootste wijziging in dit smaakma kende spaargebeuren bij de vier plaat selijke kantoren van de Bank-met-de-S is dat vanaf nu de cliënt de keuze kan maken tussen het gebruik van het van oudsher bekende spaarbankboekje of de modernere vorm van sparen met pasjes en dagafschriften. Dat deze aktie gelijktijdig loopt met de traditionelerspaarweek is voor de nieu we of bestaande cliënten van deze bank meegenomen. Naast de premie c.q. het cadeau voor het openen van een spaar rekening krijgt ieder deze week tevens de spaarbankkalender "Kind en Land schap" uitgereikt. Daarnaast ligt er voor alle jeugdigen een eigentijdse stic kerkalender klaar. Met deze actie geeft de Bondsspaar bank aan ook in de Soester gemeen schap een eigen plaats verworven te hebben. Dit niet alleen als bank voor al le mensen. De bank is ook actief op het terrein van kredietverlening aan het midden- en kleinbedrijf en treedt op als sponsor voor diverse verenigingen. Al met al reden genoeg om nog deze week even binnen te gaan bij ééen van de vier vestigingen van "De spaarbank van huis-uit" in Soest. Daa 's me ok waat moois, noeng kriege we voortemeej un haarstikke mooiplie- siebero en daan hewwe geejn tute 'enogt om d'r in te weze. Un tied eleje haawwe ze wel en zoveul daattut ouwe bero te klein wier. Doar snaapt ik geejn baarst vaan. Ongze baarregemeester is ter om trent oakelug vaan en daat kaan ik goed begriepe. Ik ben ut ok, dus as ik baarre gemeester waas, daan waas ik ut ok, kaajje zien hoe ik ut me eige antrekt. En 't aalderaargste vin ik daat zoiets moar open en bloot an de grote klok komt te haange. En doar haangt vaandoag de daag aal zo baar veul an. As zukke aar- moei zo moar in 't opeboar opeboar wordt daan hejje dik kaangs daat zoiets sloapende hongde waakker moakt. Ik hettur geejn weet vaan hoeveel pliesie- vrouwe en maanne we op hede op Soest maagge telle moar ik doch daawwe d'r best zo 'n zeuventig haadde. Moar ik het nog nooit 'ezien, daat eejn vaan die her- maandaatte of -daatse een waakkere hongdsting te bekeure omreje daattie op de stoep zaat te poepe of op un aangdere mannier an 't bevule waas. Ennetzomin hek ooit un loslopende hongd zien op- brenge of met de overvaalwoage op 'eborge zien worre. Wullie hebbe zelluf ok zo'n beest en die hewwe doaluk bie z 'n komst un kursus gootpoepe 'egeve en doar is tie met glaangs veur 'esloagd. In eejn keer, zowel veur theorie as praaktiek. Op de tillevisie kiekt ie aal- tied noar 'ongtdek je plekkie' en daat scheelt ok. En daa 's aallemoalniks bezongders. As tie us un drukfout moakt daan schuppe we daat an de kaangt of in de goot en doar krieje ok haangdigheid in. Of be ter: voetigheid. Moar ak daan laangest de weg ziet, hoe- veul hongde d'r los aachter de boas an sloffe en grote hope op ut trottwoar loate vaalle, daan kaan 'k best begriepe daat de mingse kwoad worre as ze in zukke noaloatigheid traappe. Noeng kriege we voortemeej specioale hongde uutloatploatse. Zuk laache. Woaro daan aallemoal? Daan moewe toch zeker eerst weer de bestemmingsp- laanne herzien en doar kriege we nog un hoop traammelaangt meej, waant ie dere hongdeboas wil zo'n rekreoasie- veld zo dicht mogeluk bie ze eige huus hebbe. Pliesie toezicht is hierop heul laastig en doar hewwe ok aal geejn maankraacht 'enogt veur, moar wullie ben toch wel zo wies daawwe daat niet teugeongs blaafbeestzeige. Meer pliesie op stroat zeit de gemeengteroad en daat riemt ok nog moar doar hewwe niks an. En daan lees je in de kraangt: "Goed daatter pliesie is.Daat kaajje beter ver- aangdere in: "Jaammer daatter geejn pliesie waas.Moar as daatter in stoat, daan is 't aal wel te loat. Jonges, jonges woar mot daat toch opan? Ajje 't ming vroagt daan mok zeige daa'k daan moar blie ben daawwe un hongd hebbe. En blaaffende hongde biete niet, moar daat zaa'k daan toch nooit an de grote klok haange. Zo stom zaa'k niet weze, waant hie het aaltoos diengst, ok in de week-ends. HANNES VAN DE NENG ïl kantoor Steenhoftstraat13 3764BH Soest eftKieiUV Telefoon 02155-1 01 15 VERHUUR VAN Schrijfmachines Rekenmachines Telefoonbeantwoorders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Plastificeermachines Producer Jan Visser: 'Praatshow isplatform voor iedereen' Soestand, de praatshow die vorig jaar op initiatief van Jan Visser en Jan Heerkens van C-drie tot stand kwam, staat aan de vooravond van een nieuwe serie programma's. Op zaterdag 31 oktober pakken producer Vis ser en regisseur Heerkens de draad weer op in de theaterzaal van het cul tureel creatief centrum aan de Willaertstraat. Soestand zal te maken blij ven hebben met de 'toestanden' in onze gemeente, maar de organisatoren hebben het niet kunnen laten de talkshow in een enigszins nieuw jasje te steken. De opzet van de producties is gewijzigd en opvallend is ook de rol die de AROS gaat spelen in Soestand. Het vrijwillige personeel van de Soester passeren leek gedoemd te mislukken. ziekenomroep heeft toegezegd zijn me dewerking te verlenen aan de vier afle veringen die tot en met de winterperio de gepland staan. De taak van de AROS behelst behalve een samenwer king in de voorbereidingen het afnemen van interviews tijdens de talkshow en natuurlijk het opnemen en via de ether uitzenden van de live-programma's naar Zonnegloren en enkele bejaarden tehuizen. De man die het leeuwedeel van de organisatie en de presentatie van de eerste vijf "Soestanden" voor zijn re kening nam is Jan Visser. De vice-voor- zitter van C-drie is op z'n zachtst gezegd enorm ingenomen met de medewer king van de AROS: "Ja, daar ben ik erg gelukkig mee. Hierdoor krijgt Soestand een breder draagvlak. Het idee voor Soestand is gebaseerd op de praatshow 'Nieuw Amersfoorts Peil' in de Witte Zaal in Amersfoort, waar journalisten van de Amersfoortse Courant aan mee werken. De pers in Soest was echter niet geïnteresseerd in Soestand te participe ren. Daarom heb ik tot nu toe veel al leen moeten doen. Met de hulp van de AROS verwacht ik dat het veel beter zal gaan, en voor de AROS is dit een schit terende gelegenheid om ervaring op te doen." Huiskamers Vorig jaar bleek het ontzettend moeilijk om de mensen uit hun huiskamers te lokken met een show, waarin actuele zaken van Soest ter sprake werden ge steld. De vijf edities van Soestand wer den steeds minder bezócht, en het plan van Visser en zijn collega Heerkens om diverse onderwerpen de revue te laten Jan Visser heeft de moed echter niet la ten zakken door de vooral in de laatste twee praatshows tegenvallende op komst van de Soester bevolking. Hij zegt daarover: "Ik ben niet tevreden over de opkomst van vorig jaar, maar je hebt natuurlijk de tijd nodig om naar de juiste formule voor Soest te zoeken. We streven ernaar dat Soestand een plat form voor iedereen wordt, ongeacht de politieke richting of voorkeur. Iedereen moet kunnen zeggen wat hij op zijn hart heeft. Ik denk dat ik ervoor moet waken dat het kort en bondig blijft. Dat is in het verleden wel eens uit de hand gelopen ja. Het moet boeiend blijven, en dat ver gt een strakke regie. Dan moet je men sen onderbreken. Je moet immers voor komen dat het vervelend wordt. Voor wat betreft de opkomst van vorig jaar wil ik toch met nadruk stellen dat de mensen die kwamen erg enthousiast waren. Ik heb veel positieve reacties ge had van bezoekers. Ze verbaasden zich erover dat er niet meer mensen naar Soestand kwamen." Soestand VI tot en met IX krijgen een totaal andere opzet dan hun voorlopers. Per aflevering wordt één item aan de kaak gesteld. Visser en consorten ho pen op deze manier iedere avond een volle bak te trekken. Zaterdag 31 okto ber staat vanaf twee uur 's middags alles in het teken van het bejaardenbeleid en de bejaardenzorg in Soest. Jan Visser heeft prominente Soesters uitgenodigd die op die gebieden werkzaam zijn. Zo kunnen onder anderen worden ver wacht de heer N. Breedeveld van de SBBS, een stichting die zich bezighoudt met de huisvesting van ouderen, de PvdA-wethouder Frans Kingma van welzijn en mevrouw Oranje van de COSBO, een overkoepelend orgaan van ouderenbonden. Zoveel mogelijk facetten van de Soester bejaarden we reld krijgen een lichtstraal toegewor pen. Daarbij zijn zaken als 'vergrijzing', 'welzijn' en 'thuisverzorging' onmijd- baar. Visser gelooft er stellig in dat veel oudere bewoners uit Soest naar C-drie zullen komen om getuige te zijn van de discussies, en niet te vergeten de op amusement gerichte intermezzo's van Soester artiesten. Ook entertainment mag, volgens Jan Visser, niet ontbreken in C-drie. Samenleving "Nu ik gericht te werk ga met Soestand gok ik duidelijk op een grote groep van de Soester samenleving, waarbij ik ie dere keer een andere groep hoop te pakken", legt Jan Visser de nieuwe vorm van opzet uit. "Op vrijdag 19 de cember gaat Soestand over kunst en cultuur. Dan probeer ik de zaal vol te krijgen met beeldhouwers, schilders, dichters en noem maar op. Dan komen de problemen en leuke kanten van het cultuurbeleid van Soest aan de orde. In 1987 willen we nog twee Soestanden organiseren. De sport zal in één van die twee centraal staan. Ik kan me bijvoor beeld al een gesprek voorstellen tussen wethouder Plomp van sportzaken en de fractieleider van de PvdA de heer Van Gelder over het functioneren van de sportstichting. Voor de andere Soe stand heb ik op dit moment nog geen item gevonden. Maar dat komt wel, je moet niet vergeten dat iedere aflevering een intensieve en gedegen voorberei ding vraagt", blikt Jan Visser alvast lich telijk vooruit. "Dames en heren, jon gens en meisjes, hartelijk welkom, dit is Soestand", zal zijn stem straks voor de (volle) theaterzaal in C-drie ten gehore brengen. De werkgroep Soest van de Stichting Midden-Nederland Helpt de Polen heeft besloten alleen nog kleding in te zamelen, als daartegenover een finan ciële vergoeding staat. De gulle gevers wordt dus gevraagd om ook een bijdra ge in de vrachtkosten te leveren. De stichting heeft deze beslissing moe ten nemen, omdat anders de hulp aan de Polen wat de voorziening van kle ding aangaat niet meer mogelijk is. De financiële draagkracht van de stichting is daartoe niet meer toereikend. Wat het inlever-adres betreft is er tevens een wijziging. De werkgroep Soest kon niet meer in de katholieke Mavo in Overhees terecht. Sinds kort is er een nieuw adres: De Insingerschool aan de Insingerstraat 57 in Soest. Daar kan men iedere woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur terecht. Dit uit gezonderd de perioden van de school vakanties. Op dat adres kunnen de mensen tevens hun geadresseerde pakketten voor de Polen afleveren. Iedereen dient er reke ning mee te houden dat er weer een drukke periode aanbreekt in verband met de kerstdagen. De pakketten wor den elke twee weken de Poolse grens over gebracht. Wie de hulp aan de Polen anderszins wil steunen, kan zich opgeven als donateur. De kosten bedragen 25 gulden per jaar (tel. opgave 03463-1463). Of komt u eens lang op woensdag avond, Insingerschool, tussen zeven en acht uur.

Soester Courant | 1986 | | pagina 17