HOEVEEL HUISARTSEN HEEFT U? O te"^inooKie,s l TOT JEANS BIJ °\erevmode Jasper gg m KIP KARBONADE 7?8 298 Herfststorm teistert Soest 'nieuw! SUPER FLOWER HILTON HERENMODE i MAN MAG i MAN ZIJN xm^zo gezien herenmode SUPER VOORDELIG Molenschot blijft open! HANDEL YililLl/L feSiT Meisje gewond door omvallende boom TMM een nieuwe n waarachter ul Een sWWolle P" ^^e heren-L leen waardevolle binnen enl EanK0°ejgaSgyr^liE5nl van 'geldigjalilli- „Ue heren mode. Adama, v°°r Soesterbergsestroot 51 Soest VAN WEEDESTRAAT17 - SOEST Aantrekkelijke mannenmode van gerenommeerde merken o.a. Mc Gregor, van Gils 111 i Luhta, Brax. Laatste nieuws: Gemeente mag (een beetje) oordelen over regeringsbeleid iiivai\va Selecied dealer: SPINAZIE Heilsbergen 2 KILO HONSBERGEN Boeren leverworst Honsbergen Muizeval APK-perikelen Onze nieuwe collectie is compleet. KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Op ten minste dertig plaatsen in Soest en Soesterberg heeft de eerste herfst storm van dit jaar voor grote overlast gezorgd. Bij de gemeente, de brand weer en de politie kwamen afgelopen maandag tal van meldingen binnen over omgewaaide bomen. In meer dan één geval richten de ontwortelde flora schade aan. Naar het zich liet aanzien ontstond de meeste chaos op de Inspecteur Schreu- derlaan. In eerste instantie viel de kruin van een boom als gevolg van de storm op het dak van een bejaardenwoning van Braamhage. De gemeentelijke in stanties werden door omwonenden in gelicht, maar nadat men zich op de hoogte had gesteld van de situatie wa ren gemeentelijke ambtenaren niet van mening dat er gevaar bestond voor een herhaling. Even later deed zich toch een ongeluk voor. Op moment dat een vrachtwagen van de gemeente een per sonenauto en drie fietsende school meisjes passeerden, werd een tweede boom ontworteld. De boom viel op de vrachtwagen, de kruin van de boom raakte de personenauto en de meisjes werden 'omarmd' door de takken van de gevelde boom. De kraaninstallatie van de vrachtwagen ging letterlijk en fi guurlijk naar de knoppen, terwijl de personenauto totaal werd vernield. De bestuurder van deze wagen kwam met de schrik vrij. De drie meisjes, die on derweg waren van het Griftland College naar huis kwamen onder de takken te recht. Ze hadden het geluk bij het onge luk dat de twee voertuigen de grootste klap van de boom opvingen. Eën meisje werd per ambulance naar ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Gevreesd werd dat ze een gebroken been had opgelo pen, maar in het ziekenhuis werd ge- De storm velde o.m. deze boom bij de aanleunwoningen van Braamhage aan de Inspecteur Schreuderlaan. en hoeveel assurantie consulenten? JuistI Eén vakbekwaam kantoor is voldoende De Til Kantoren in Soest zijn= i Harrie Toonen Assurantiën. Kleinegris Assurantiën. De Vesting Assurantiën. Adviesburo van Ginkel, Makelaar in Assurantiën. HARTJE-ZUID IE-ZUID 1 Gedreven door honderd zeer slechte motieven waar geen hond, kat of poes nog brood van zou blieven sloeg hij zeer gestuit met een krakend geluid pui uit de erker om Van Ede te gerieven! constateerd dat ze een aantal kneuzin gen had. Nalatigheid Achteraf heeft het ongeval op de In specteur Schreuderlaan enige reacties teweeggebracht. De brandweer en de politie waren op de hoogte gesteld van de riskante situatie, maar er werden in eerste instantie geen maatregelen ge troffen om het gevaar van omwaaiende bomen te keren. Of er gesproken kan worden van nalatigheid kan/moet wor den betwijfeld. Maandagmiddag ston den de gemeentelijke telefoons roodgloeiend door meldingen van om gewaaide bomen, afgebroken takken en andere vormen van overlast als gevolgd van de aanhoudende storm. Het is niet ondenkbaar dat op de Inspecteur Schreuderlaan de meisjes onder de boom terecht gekomen zouden zijn in dien de twee voertuigen niet op hetzelf de moment waren gepasseerd. De ge volgen zouden dan niet te overzien zijn geweest. Vraag is, kan worden of na de eerste melding over de situatie aan de Inspecteur Schreuderlaan de gemeente in actie had moeten komen. Aan de an dere kant hadden de brandweer en de Jeans mode specialist Nieuweweg Soest „De Ster" v.Weedestraat 8a - Soest tel.02155 - 23324 De directie van het Soester bejaardencentrum Molenschot is gistermiddag door het provinciebestuur op de hoogte gesteld van het feit dat de voorge nomen sluiting van de baan is. Alle tehuizen, die aanvankelijk op de lijst stonden om in de jaren 1988- 1990 te worden gesloten, verkeren na de intrekking van het plan door Ge deputeerde Staten, weer in een gelijk positie met de andere bejaardenoor den in de provincie. "We zijn gelukkig weer terug bij nul," aldus een zeer opgeluchte mevrouw E.E. Vischer, directrice van Molenschot. Het bericht dat het sluitingsplan van Molenschot niet doorgaat bereikte de krant juist voor het ter perse gaan. Wij komen in de editie van volgende week uitgebreider op deze voor Soest buitengewoon heuglijke tijding terug. Een passerende auto, eveneens aan de Insp. Schreuderlaan, werd bedolven door een boom die "spontaan"onder de storm bezweek. politie te maken met een afweging van zeker dertig gevallen in Soest en Soes terberg van soortgelijke omstandighe den. Andere hinder werd veroorzaakt op onder meer de Obrechtstraat, de Beatrixlaan, de Soesterbergse- straat, Overhees en Soesterberg. Langs de Veenbesstraat vielen stei- gerdelen naar beneden, ook al door de najaarsstorm. Een schildersbe drijf uit Laren, dat daar werkzaam heden uitvoert, werd ingelicht en kon passende maatregelen treffen. Elders in Soest werd een personen auto licht beschadigd door een om vallende boom. De buitenspiegel brak af en de auto werd aan de voor kant ingedeukt. De herfstperikelen deden overigens zondagavond al van zich spreken. Blikseminslag deed 'de hele boel in Soest-Zuid op tilt slaan'. De straat verlichting op onder meer de Schoutenkampweg en de Acacia laan viel uit, terwijl verschillende alarminstallaties afgingen. Er deden zich, behalve op de In specteur Schreuderlaan, zover be kend geen persoonlijke ongelukken voor. Wel was de brandweer maan dag tot laat in de avond in de weer om boomstammen en -takken waar nodig te verwijderen. De Soester jeugd die in Amersfoort een studie volgt zal naar alle waar schijnlijkheid voorlopig niet zo snel naar huis fietsen via de polder. Ze werden maandagmiddag gecon fronteerd met een meer dan strak ke tegenwind. De meesten zagen in dat verder fietsen ondoenlijk was en verkozen de 'benenwagen-met zijspan'. De Birkstraat lijkt voor hen de meest geschikte alternatie ve route. Het is niet zo dat er in de Soester ge meenteraad nooit gediscussieerd mag worden over de regeringspolitiek. Daarover bestaat weliswaar een af spraak waarmee raadsleden die het tóch proberen van tijd tot tijd om de oren worden geslagen, maar volgens burgemeester Scholten heeft het ge meentebestuur - "als ontvanger van doeluitkeringen" - zeker wel het recht om te oordelen of die uitkering al dan niet voldoende is en dat sluit dus een beoordeling van het regeringsbeleid feitelijk in. Een en ander kwam maandagmorgen ter sprake in de commissie ABZ, naar aanleiding van een zinnetje in de Nota van Aanbieding bij de begroting, waar in het College spreekt over een "ontoe reikend beleid bij de rijksoverheid ten aanzien van personeel en middelen" bij de politie. Zowel Raymond van Gelder (PvdA) als Adriaan Pothuizen (D66) proefden hierin een "kwalificatie" van het beleid van een hogere overheid. "Daar mogen wij ons toch nooit mee bezighouden?" klonk het. "Als ontvanger van een doeluitkering hebje het recht om te beoordelen of die uitkering voldoende is," vond burge meester Scholten. "De burger verwacht een adequaat optreden van de politie, dus hoort het budget juist een hoofd punt van de discussie te zijn." Pothuizen knoopte daaraan de opmer king vast dat hij uit de evaluatie van het politie-beleidsplan de indruk had over gehouden "dat we op weg zijn naar een samenleving waarin niemand meer po litieman wil zijn" en drong erop aan de uitingen van ongenoegen uit het politie korps zeer serieus te nemen. Ans Greefhorst (CDA) vond de be richtgeving over de problemen bij de politie veel te negatief en wenste nog eens uit te spreken dat er volgens haar bij de politie vreselijk hard wordt ge werkt. Jan Visser (Prog. Soest) vond vooral de berichten over de problemen met het handhaven van het instituut "wijk agent" verontrustend. Burgemeester Scholten liet weten dat de politieleiding ernaar streeft de wijkagenten zoveel mogelijk "buiten schot" te houden, maar dat de problemen bij de samen stelling van het dienstrooster nu een maal zeer groot zijn. SWEDISH DESIGN MODE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID Alleen donderdag Alleen donderdag 2 kilo -w- -i Alleen donderdag 500 gram van 498 voor &K. door Gerard Paul Toen een van onze kinderen nog in de kleuterleeftijd rondwaarde, was hij op een mooie zomerdag druk in de weerom vlinders te vangen. Met een emmertje aan een touwtje liep hij heel omzichtig door zijn jachtterrein, onze tuin, en om de twee, drie minuten moest ik aandach tig in het emmertje kijken om te zien of er een vlinder in zat. Ik vond dat moeilijk... i Iemand zal hem wijs gemaakt hebben dat hij op die manier vlinders in hun vlucht kon vangen, ik wist dat het in geen honderd jaar zou lukken, maar ik mocht dat niet zeggen, noch daarover in de lach schieten. Aan dat voorval moest ik denken toen dat inmiddels volwassenen geworden nageslacht zich aftobde om een muize val te construeren. Toen ik het gammele geval zag en het deurtje, of wat daarvoor door moest gaan, dichtviel nog voordat iemand zelfs maar de als werkplaats in gerichte tafel aanraakte, schoot ik in een daverende lach. Heerlijkheerlijk. Zo te kunnen gieren van de lach zonder het ri sico een tijdrovende opvoeding eens en voorgoed te vernietigen of aan te vullen met een daverend drama. Het ding werd heel voorzichtig geïnstalleerd in de kel der, waar wij het beestje hadden gesigna leerd en waar het inmiddels al een beetje muf begon te ruiken. Nadat de jager de muis gezien en gesproken had, verdub belde hij zijn pogingen om een muizeval in elkaar te zetten, waarmee hij het slachtoffer kon vangen en in ongeschon den staat in het vrije veld weer los zou kunnen laten, want dat was zijn bedoe ling. Voorwaar, een edel streven, dat wellicht terug te voeren is tot de pientere schitteroogjes van het muizebeest zelf. Toen het ondier mij 's-nachts uit de slaap ging houden -hij zit niet stil en heeft ge zin en jachtterrein uitgebreid- infor meerde ik in de dierenwinkel naar een echte val: een plotselinge dood kan ook barmhartig zijn. De winkelier zelf kwam er nauwelijks aan te pas toen wachtende klanten om strijd gruwelver halen begonnen te vertellen van zwaar verminkte en stervende muizebeesten die uit de vallen gepeuterd moesten wor den. Giftige tarwe dan maar. Van een soort waarbij een zachte dood gegaran deerd wordt. Toen ik met mijn vergif op een schoteltje onze in diep slaap verzonken poes op de keldertrap passeerde, hoorde ik de muis wegtrippelen. Vlak voor zijn gaatje keek ienogeven achterom. Hij wilde zwaaien, maar dat lukte niet. Het bleef bij een knipoogje. Dat begreep ik eerst niet, maar na een week werd het mij duidelijk: hij houdt niet van tarwe. De politie is op zoek naar een persoon die er een gewoonte van lijkt te maken om groene stickers uit nummerplaten van auto's te knippen. De stickers gel den als bewijs dat de betreffende auto goed bevonden is tijdens de APK-keu- ring. De stickers zijn normaal gesproken niet van de nummerplaten te verwijderen, maar een onbekende heeft bij twee au to's aan de Veenbesstraat met een knip- schaar de groene stickers weggehaald. Een vreemde taal leren? TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Start direkt! Inl. 033-729097 Exclusieve damesmode, Byoux/Horlogerie. Leder- accessoires. Schoenen en Lingerie. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14 GLAS mïTf1T\T1 Beckeringstraat50 - Soest ml ffl Al fflg I 1L (werkplaats woonhuis) in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747

Soester Courant | 1986 | | pagina 1