'f/Tc/f/y Flint Djazzex in De Flint ROM' KBED R. ing ssel Zn. Vrijwilligers Vakature Bank Een poging voor meer aandacht Aquarellen-expositie bij Gasterije Peter Meijer VOENSDAG 22 OKTOBER 1986 ËL-W-, 1876 SOESTER COURANT PAGINA 21 TAURANT r» SWERK lische ss BEDDEN TEXTIEL Jazz-weekend in C-drie met gerenommeerde namen 'Moeders voor Moeders' vraagt medewerking Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Filmhuis: Retrospectief Luis Bunuel Kontakt bezigzijn Johnny van Doorn in Artishock Arti-Skoop Vereniging Artishock Twintig kunstenaars tonen werk in kasteel Groeneveld Selby deelt punten met Libra 5e Competitieweek BC Badso Soester clubs in de bridgecompetitie BRIDGE ICultureel Creatief Centrum 12913/15775 Baarn ter a.s. zal ons restau- inzien hebben verkre- om op zaterdag 25 ol\ Ier het genot van een •wde interieur te genie- e en medewerkers ran| DeProm Compan smses Nog beperkt plaats "lisch Orkest Kr i vine teater lacht m CarI M i 1 1öcker log beperkt plaats. n Car1 Mi 1 locker log beperkt plaats. enrik Ibsen voor het evenement 7-30 uur; telefoniscrj r, tel. 033-72609^ <verk en riolering onderhoud srwarming Soest g. 23782 _nstreizen HpJrie organiseert in de eerste helft van 1987 in samenwerking met Creatief ^fentrum de Hof in Amersfoort op- ieuw een aantal geheel verzorgde pstreizen. Op het programma staan: Jijs: 6-8 maart 1987; pijn: 23-26 april 1987; issel: Juni 1987 (Documenta). lals altijd zal C-drie ervoor zorgen dat _Bjreizen goedkoop en tot in de puntjes jHporgd zijn. U kunt zich nu al aanmel den bij de administratie van C-drie, die ook nader kan informeren. istand Plus uitgesteld 30 oktober a.s. zou in C-drie een sstand special en Soestand Plus over luderen in Soest" plaatsvinden. Deze latshow was gepland in de avondu- fe, maar van verschillende zijden, met e de betrokken ouderorganisaties, jrd het tijdstip niet gunstig gevonden, estand Plus wordt daarom verscho- :n van donderdag 30 oktober naar za- 1 november aanvang 13.30 uur. [dere informatie over het programma 'gt. :z-\v eekend ftgende week gaat in C-drie het jazz- ekend swingend van start. Het spits irdt afgebeten door "De Onderlinge 1975" met zang van Corry van Ber- vrijdagavond 24 oktober om 20.00 uur. "De Onderlinge van 1975" is in :st en omgeving zeer bekend. Als eur over deze jazzformatie valt te :lden dat zij begin 1987 een toernee jor Oost-Duitsland gaan maken en "en optreden op de beroemde Leip- iger Tresse. Maar eerst kunt u nog ge- eten van hun optreden in C-drie. Tij- ms het jazz-weekend van 24,25 en 26 ;tober is er swingende, experimentele gevoelige jazz met twee formidabele geressen: Conny van Bergen en Ja- ice Lakers, een Amerikaanse. Een ingend jazz-weekend in ons eigen llturele centrum C-drie! Voor reser- ingen en informatie: tel. 22188. toester Applaus Op vrijdag 7 en zaterdag 8 november jpeft de toneelvereniging "Soester Ap- ilaus" weer twee voorstellingen van lun nieuwste productie "En krijgen is de kunst" van peter Coke. Het theater stuk gaat over twee levenslustige wedu wen, die in voortdurende geldnood le ven. Het testament van Sir Basil Hay- ling maakt het hun onmogelijk om iens bezittingen te gelde te maken, be- Ive een diamanten halssnoer waarvan niet vaststaat of die nu echt is of niet. Zonder het diamanten halssnoer gezien te hebben krijgen de weduwen aanzien lijke sommen aangeboden. Maar hoe wimpel je ongewenste kopers af? Een grappige, gecompliceerde voor stelling gezet in een prachtig decor, een voorstelling van het Soester Applaus. Aanvang 20.15 uur. Hugo Claus over de Vrouw Op donderdag 13 november geeft Tine Ruysschaert, bekend van de solopro gramma's die zij in Vlaanderen en in Nederland speelt en haar t.v.-bijdrage op de televisie in Nederland, een voor stelling met teksten van Hugo Claus. De voorstelling heet: "Het verdriet van België. Tine Ruysschaert heeft uit gedichten, monologen, verhalen, romans en to neelstukken van Hugo Claus allerlei ragmenten gekozen, waarin de vrouw rntraal staat. Deze voorstelling, in sa- lenwerking met werkgroep "Literair", is één van de eerste die zij in Nederland geeft. Aanvang 20.15 uur. Toegang 17,50, 6,- voor CJP en 65-h Informa tie en reserveringen bij de administratie [an C-drie. J/oor donderdag 30 oktober stond op jhet programma van Cultureel centrum C-drie een Soestand met als thema: ou deren. Door omstandigheden is de da- [tum gewijzigd in zaterdag 8 november. t)e Stichting Vrijwilligers Vakature bank zal tijdens deze bijeenkomst aan wezig zijn met een standje waarin infor- natie zal worden gegeven over het werk |van de vakaturebank met name voor Ouderen en hoe men als vijftig-plusser Opnieuw jong wordt door mee te werken in 't Gilde. Even noturen: za- uerdag 8 november om 20.00 uur Soe stand in C-drie (voorheen de Borg), [toegang gratis. 'Zoekt u een leuke vrijwilligersjob dan ajn hier enkele vakatures. i Dienstencentrum voor ouderen in Dverhees heeft nog plaats voor enkele Vrijwilligers m/v. Voornaamste taken: jhet serveren van een drankje voor de bewoners en het onderhouden van so ciaal kontakt. (12/614); Vrijwilligers gevraagd m/v om kin- deraktiviteiten te leiden en te begelei den. (7/613); I Enkele vrouwen gezocht voor het op vangen van kleuters en peuters. (7/ 1611); Vrijwilligers gevraagd in kinderdag verblijf in Huis ter Heide. Werkzaam- Iheden bestaan uit het verzorgen, bege- lleiden en bezig zijn met de kinderen.(7 lliO); 1} Vrijwilligers m/v gevraagd voor on- I derhoud van het bos op het terrein van leen scoutingcentrum in Baarn.(l/ li 141);* Instituut voor moeilijk lerende [jongeren heeft plaats voor enkele vrij- i wiligers m/v om o.a. aktiviteiten te be- I geleiden en voor het rekreatiewerk. (3/ 1630); Voor diverse bibliotheekwerkzaam- I heden worden vrijwilligers m/v ge- vraagd. (10/137). Omdat net aanbod van vrijwilligers werk zeer groot is en slechts een be perkt aantal vakatures kan worden ge plaatst worden belangstellenden aan geraden toch vooral eens bij de Stich ting Vrijwilligers Vakature Bank bin nen te lopen. De vakaturebank is ge opend op maandag, dinsdag en donder dag van 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur. Vrijdags van 11.00 - 12.30 uur. Ons telefoonnummer is 12630. 'De Onderlinge van 1975'. De maand oktober is van oudsher de landelijke jazz-maand. In dit kader zal op 24,25 en 26 oktober een jazz-week end in C-drie worden georganiseerd. Bij de samenstelling van het program ma is rekening gehouden met de ver schillende jazz-stijlen, zodat elke jazz liefhebber aan bod kan komen. Op 24 oktober wordt het weekend ge opend door "De Onderlinge 1975", met en programma van dixie, soul, blues, en swing. De Onderlinge wordt versterkt met zangeres Conny van Ber gen. Aanvang 20.00 uur. Toegang 7,50. Aansluitend op het optreden van de Onderlinge vindt een nachtconcert plaats waarbij optreden het Piet Noor- dijk/Rob Madna-kwartet. Aanvang: 23.30 uur. Toegang 7,50. Alt-saxofo nist Piet Noordijk geldt reeds jaren als en der beste saxofonisten buiten de Ver enigde Staten. Pianist Rob Madna staat ook jaren aan de top van het Neder landse jazz scene. Het kwartet wordt ge- completeert met bassist Harry Emmery en drummer Eric Ineke. Op zaterdagmiddag (aanvang 14.30 uur) zal in C-drie optreden het kwartet Harry Verbeke Carlo de Wijs. Toegang Zaterdagavond 25 oktober komen de Big Band-liefhebbers aan bod. Om 20.00 uur vindt een optreden plaats van Jan Molenaars's Big Band. Onder lei ding van Jan Molenaar zal deze 20- mans formatie het Soester creatief en cultureel centrum laten swingen. Toe gang 7,50. Deze big band bestaat uit binnen- en buitenlandse jazz-musici van formaat, die o.m. ook zangeres Wil- leke van Montfoort begeleiden. Op zondagmiddag zal aandacht worden besteed aan het modernere vocale jazz repertoire. De Amerikaanse vocaliste Janice Lakers zal met haar trio vanaf 14.30 uur optreden. Toegang 7,50. Onlangs verscheen de L.P. Rainbow la dy van Janice Lakers. Enkele maanden geleden trad Janice Lakers op in het t.v. jazz-programma bij het trio van Pim Ja cobs. Jazz-liefhebbers: niet vergeten 24, 25 en 26 oktober in C-drie! Toegang voor elk concert: 7,50; passepartout: 20,—. Nadere inlichtingen tel. 22188. Om zoveel mogelijk vrouwen te kunnen bereiken die urine kunnen afstaan, ten behoeve van de vervaardiging van een medisch preparaat, is "Moeders voor Moeders" aktief in Baarn, Soest en Eemnes. De informatrice, G. van Benthem, probeert zoveel mogelijk zwangeren be kend te maken met de doelstelling van de organisatie. De grondstof uit de ingezamelde urine is uitsluitend bestemd voor de be handeling van mensen. De wetenschap dat er een groot tekort is aan het HOG-hormoon, dat uit de urine van zwangere vrouwen gehaald kan wor den, geeft de overtuiging dat veel vrouwen bereid zullen zijn om hun urine gedurende een aantal weken op te vangen. Te weinig zwangeren weten, dat de urine die zij dagelijks door het riool weg spoelen, een zo kostbare grondstof bevat. Het geneesmiddel dat van het hormoon uit deze urine gemaakt kan worden, kan namelijk bij vrouwen en ook mannen die dit hormoon te weinig hebben de vruchtbaarheid bevorde ren. Reden temeer om, als je zwanger bent, het hormoon dat via de urine het lichaam verlaat te verzamelen voor iemand die het tekort komt. Het is te hopen dat vrouwen die dit lezen en op dit moment in de eerste vier maanden van de zwangerschap zijn, de informatrice bellen. Als je hoopt binnenkort zwanger te worden, knip dit artikel dan uit en be waar haar telefoonnummer, voor als je (2 weken) "over tijd" bent. Je kunt meedoen aan de urine-inzameling zodra een (gratis) test heeft uitge maakt dat er voldoende HOG-hormoon in de urine zit. Het meedoen duurt hooguit 11 weken. Bel voor inlichtingen of deelname: G. van Benthem-Aartsen, Spoorstraat 9, Baarn. Telefoon 02154-15802. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Eindelijk is het zover: We kunnen alle kinderen van Soest en hun ouders onze verbouwde boerderij laten zien. En trots dat we zijn! Het is prachtig gewor den. We willen dan ook graag weer veel kinderen bij veel aktiviteiten betrek ken, zodat iedereen zich kan overtuigen dat 'De vrije teugel' een ideale plek is voor kinderen. Het weekprogramma riet er als volgt uit': Maandag t/m zondag: Iedere dag is het terrein toegankelijk om alles te bekij ken en de dieren te strelen en/of te voe ren. Dit kan tussen 9.00 en 18.00 uur. We vertrouwen erop dat van deze nieu we mogelijkheid geen misbruik ge maakt zal worden. Donderdag 23 oktober: Vanaf 9.30 uur kunnen volwassenen diverse handenar- beidtechnieken uitproberen. Zij leren van elkaar schilderen, boetseren, etc. in een gezellig clubje dat onder het genot van een kopje koffie de leukste dingen maakt. Toegang slechts 2,50. Na schooltijd zijn er drie dingen te doen: er wordt een veijaardag gevierd. Heb je zin om gitaarles te krijgen? Sylvia geeft les aan kinderen vanaf 7 jaar. Er kan ge knutseld worden tussen 16.00 - 17.30 uur. Vrijdag 24 oktober: Peuter/ouderoch- tend vanaf 9.30 uur. Peuters komen met hun vader en/of moeder naar deze gezellige aktiviteit. Nieuwe stagiaires hebben veel zin om met de kinderen de leukste aktiviteiten te doen, en de ou ders kunnen lekker kletsen. Vanaf 16.00 uur kunnen kinderen van 8 t/m 12 jaar meedoen aan een circus- cursus. Onder leiding van Ink en Esther gaan zij acht weken lang oefenen om al le kneepjes van het vak circusartiest on der de knie te krijgen. Aan het slot wordt een daverende voorstelling gege ven. Kosten 15,- voor 8 keer, inklu- sief alle materialen, er wordt van de kin deren verwacht dat zij iedere keer ko men. Zaterdag 25 oktober: Driejarige kinde ren komen met hun vriendjes en vrien dinnetjes plezier maken. Een ploeg van 7 medewerkers staat klaar om de feest gangers in het zonnetje te zetten. Maar ook niet-jarige kinderen zijn nadrukke lijk welkom. En dat kost dan maar 1 gulden per kind, inklusief de heerlijke traktaties. Ouders, let op; het vieren van een ver jaardagspartijtje voor kinderen is zo ra zend populair geworden, dat wij u aan raden lang (minimaal 1 maand) van te voren te boeken. Dit voorkomt teleur stelling. Wij bieden een grandioos ver jaardagsfeest voor kinderen van 4 t/m 12 jaar voor de prijs van 35,- (tot tien kinderen). Dinsdag 28 oktober: Vanaf 9.30 uur de peuter/oudersaktiviteit Toegang 3,- per kind/ouderpaar inklusief koffie/li monade. Na schooltijd: een cursus "poppen ma ken en ermee leren spelen". Samen met Miijam en Karin leren de kinderen de vereiste vaardigheden op poppenge- bied. De cursus wordt afgesloten door een grote voorstelling. Snel opgeven, want er kunnen hoogstens 15 kinderen meedoen. Kosten: 15,- voor 8 weken, inklusief dematerialen. Woensdag 29 oktober: Om 14.00 uur presenteert zich de nieuwe theater groep van de kinderboerderij. Zes nieu we speelsters zijn dit jaar de ploeg ko men versterken. Samen worden leuke, spannende kinderprodukties gemaakt, die wij iedere woensdagmiddag om 14.00 uur laten zien. Na de voorstelling worden diverse aktiviteiten georgani seerd die met het toneelstuk tè maken hebben. Toegang slechts 1 gulden voor een middag plezier. Donderdag 23 oktober, 21.00 uur Luis Bunuel (1900-1983) geldt als één van de boeiendste regisseurs die de we reldcinema tot op heden gekend heeft. De diepgang van zijn oeuvre en zijn on gebruikelijke ideeënwereld hebben hem een unieke plaats gegeven naast de andere groten uit de filmgeschiedenis. Reden genoeg om zijn films fe blijven vertonen. Deze maand vindt er dan ook een landelijk retrospectief plaats, waar aan ook filmhuis Artishock deelneemt. Vanavond drie van zijn korte films. 'Chien andaloiT, 1928, zwart-wit, 20 min. Bunuels eerste film, gemaakt in samen werking met Salvador Dali, breekt met alle logische conventies door het hante ren van een produktie-mechanisme dat analoog is aan dat waardoor de mens droomt. De irrationaliteit is troef. Het verhaal laat zich niet navertellen. Het thema is dat van de liefde-in-de dood. Pierre Batcheff en Simone Maureuil beleven een onmogelijke liefdesaffaire die uiteindelijk pas werkelijkheid kan worden in de dood en in het bijzonder in de uiterlijke, verschijningsvorm daar van: de verrotting. Voor eeuwig begra ven in het zand zullen zij nooit meer van elkaar scheiden. 'L'Age d'or', 1930, zwart-wit, 80 mijn. Amour fou: eenm an en een vrouw zijn van elkaar bezeten. Hun liefde wordt echter telkens verstoord. Door toevalli ge interrupties zijn zij nooit voor lange tijd bij elkaar. Uiteindelijk barst de man los in een aanval van razernij. Hij gooit diverse surrealistische objecten uit een raam. Aan het slot verschijnt Hertog de Blangis, een romanfiguur van De Sade, in de gedaante van Jezus Christus. 'Las Hurdes', 1932, zwart-wit, 28 min. Documentaire over het leven van de ar me bevolking van de dorre streek Las Hurdes in het noordwesten van Spanje. Brood kennen de mensen er niet. Ze eten bijvoorbeeld bessen, waarvan ze regelmatig dysenterie krijgen. Omdat de streek zo geïsoleerd ligt, komt er veel incest voor. Een begraafplaats is er niet. Reserveren vanaf 20.00 uur; tel. Bij ons op Soest wonen veel ouderen. Tussen de 50 en 64 jaar zijn dat er nu 6402, tussen de 75 en 79 jaar 3951 mannen en vrouwen, en boven de tachtig jaar 1158: vergrijzing en dubbele vergrijzing. Inde komende weken haalt Jan Visser de kam door het ouderenbeleid en laat in dezekrant een "deskundige" aan het woord die de Soester toestand kent op zijn/ haar specifiek terrein, zodat iedereen weet waarover wij praten als wijstellen: ouderen hebben dringend meer aandacht nodig! Deze serie artikelen vormt de achtergrond-informatie voor een discussie-mid dag op 8 november over deze materie in het cultureel creatief centrum C-drie: "Soestand-Plus. U bent daar van harte welkom met uw reacties, aanvullingen, ideeën en opmer kingen. Vandaag: Tineke Vortrefflich De groep bejaarden is groot in Neder land: twaalf procent van de bevolking is al boven de 65 jaar, dat komt neer op pl.m. 1,5 miljoen ouderen. Tineke Vortrefflich, welfare-leidster van het Rode Kruis, is blij met de aan dacht die de Soester Courant wil beste den aan dit vrijwilligerswerk. Haar af deling kan nog heel goed een aantal nieuwe vrijwilligers gebruiken, die be reid zijn aktiviteiten te organiseren om mensen in de gelegenheid te stellen ge makkelijker in kontakt te komen met anderen. Zo worden in Nederland wekelijks 26.000 mensen, die dat graag willen, bezocht door 12.000 welfare-vrijwilli gers. Thuis en in tehuizen. In diensten centra en sociëteiten. In Soest bereikt het Rode Kruis op deze manier zo'n 165 deelnemers in Hons- bergen, in Hoog Soestdijk, in Braamha- ge, in de Vijverhof en assisteert in Groot Engedaal. Molenschot en Ma- riënburg zijn het specifieke werkterrein voor de "Zonnebloem." Mevrouw Vortrefflich (tel. 17998) or ganiseert met haar dertig vrijwilligers per jaar twee bustochten, bereidt kerst feestvieringen voor, belegt "koffiemor- gens," bezoekt mensen thuis en vooral: er wordt heel veel handwerk geprodu ceerd. Het welfare-werk is eigenlijk ontstaan in de oorlog, toen slachtoffers bezig ge houden werden door.Rode Kruishel- pers. Na de oorlog heeft mevrouw Van Zanten hier in Soest het welfare-werk opgericht voor bejaarden en dat ge beurt nog steeds in zeer plezierige en ontspannen sfeer. Het enige doel van dit werk is in twee woorden samen te vatten: kontakt en bezigzijn. Gezelschap Deze bezigheden kunnen vele vormen aannemen. Bijvoorbeeld werken met textiel, hout, verf of ander materiaal. Voorlezen. Naar muziek luisteren. Tui nieren. Dit alles uitgaande van de wensen en belangstelling van de "deelnemers" zo als in dit specifieke vrijwilligerswerk de ouderen worden genoemd. Deelne mers en vrijwilligers maken een praatje. Dat betekent gezelschap, gezelligheid, ervaringen uitwisselen. Zo verlies je niet het kontakt met de omgeving en blijf je op de hoogte van wat er zich in de wereld afspeelt. "Vaak doen we gewoon dienst als praatpaal. Vóór het aanvangsuur in de Vijverhof staan de deelnemers al te wachten en om vier uur zeggen ze: is het nu al tijd?," aldus Tineke Vortrefflich, die één keer in de maand een kontakt- ochtend organiseert voor haar mede werksters (helaas eigenlijk alleen maar vrouwen, terwijl het Rode Kruis ook voor mannen openstaat) waar kontak ten worden onderhouden, ervaringen uitgewisseld, taken verdeeld en nieuwe plannen bedacht worden. Kern van de bezigheden blijft nog steeds, en zal altijd zo blijven, het ma ken van allerlei voorwerpen en hand- werkresultaten, die op een bepaald mo ment worden verkocht. Het Rode Kruis levert de materialen en van de opbrengst van de artikelen wor den weer nieuwe materialen aange schaft. Zo vindt er binnenkort een ver koping plaats in Honsbergen op 11 no vember en in Hoog Soestdijk op 18 no vember. Iedereen in Soest is daar harte lijk welkom. In de toekomst zal dit welfare-werk ze ker een onderdeel worden van de zoge naamde thuiszorg, een vorm van hulp verlening die mensen in staat stelt om zo lang mogelijk in hun vertrouwde omge ving te laten blijven. Met de toenemen de vergrijzing, de afname van intra-mu- rale voorzieningen en minder profes sionele -voorzieningen zal de thuiszorg in de nabije toekomst één van de be langrijkste vormen van hulpverlening in Nederland worden. Soest mag blij zijn in dit verband actieve mensen binnen zijn gemeentegrenzen te herbergen, variërend van kerken, UW, Zonnebloem, Rode Kruis tot aan alle andere (vaak anonieme) vrij willigers. We kunnen ze niet genoeg koesteren en dankbaar zijn. JAN VISSER 19577. Entree 5,-; leden, cjp, 65+ 4,-. Agenda: Donderdagavond 30 okt. "Ronja, de Roversdochter". Vrijdagavond 31 okt. "De Aanslag", (extra voorstelling) Zaterdag 25 oktober, 21.00 uur Een mens zonder 'n ochtend-katertje - dat is toch niks. Hoe heerlijk is het in de ochtend om op de mopper-toer te gaan...chagrijnig over je eitje heen be denken dat als je nou subiet, terstond de laatste adem zou uitblazen, dat mis schien wel een beetje vervelend zou zijn voor je naasten, voor je familie, doch wat maakt zo'n plotseling sterfgeval uit, landelijk en mondiaal gezien? Niets. Er zit een beetje onweerstaanbare pep, speed, in die droge sherry... iedereen kent dat wel: het hitsige en oeverloze gebabbel van luitjes op staande recep ties, vernissages en zo, waar ze altijd sherry schenken. Sherry vernauwt de venen, de aderen en activeert de bijnie ren met als gevolg dat de adrenaline on stuimig naar de hersenen suist. Jazeker, net als cocoaïne kan je sherry rekenen tot de wat sjiekere, verraderlijk naar het mondaine neigende babbeldrugs. Mag ik nog een spritsje erbij... of lie ver... een gewoon biscuitje? Weg met die looïge thee; zei ik. 'Ik heb genoeg geleden.' Mijn vrouw schonk me een af- ter-tea borrel in, zo spontaan dat ik ook daarover mijn bedenkingen had. Moeten wij hier nog iets aan toevoegen, aan deez' liederlijke taal? Neen toch! Dat kan deze brave borst toch veel en veel beter zelf doen! Met wilde armge baren, oorverdovende volzinnen en zo. Kortom, u kunt zaterdagavond, 25 ok tober, a.s. Verstoken blijven van die uit transistors schallende popdiarree. Geen Hilversum 3, geen arbeidsvitami nen, geen Dolly dots und so weiter. Ze kunnen van mij bier of koffie krijgen zo veel ze willen, zelfs ben ik bereid ze op snert met kluif te trakteren, maar geen muzak! Dus; kom dat zien, kom dat horen, een avondje met Johnny van Doorn. Entree 10/ 7,50 (leden, cjp, 65+) Zondag 26 oktober, 14.00 uur De werkgroep Arti-Skoop van de ver eniging Artishock organiseert op zon dag 26 oktober weer een geweldige kin dermiddag. Er wordt een film vertoond en een optreden van de clowns Hug en Mug. Hug en Mug zijn twee clowns die al ja ren samen werken. Het unieke van hun optreden is, dat zij niet het bekende gooi en smijtwerk laten zien, maar meer subtiel spelen; clownerie in het kader van pantomime. Het programma dat Hug en Mug brengen duurt een uur, verder verklappen we niets, maar het wordt wel heel leuk. In de pauze krijgen de bezoekertjes een heerlijke pannekoek met een glaasje ranja. Na de pauze wordt de film van Pietje Bell vertoond. Pietje Bell en zijn kor nuiten hebben besloten een circus op te richten. Samen met nog een paar ande re vriendjes gaat het drietal aan het werk. Op jacht naar een kip worden ze gezien door de veldwachter. Deze neemt hen mee naar de commissaris, aan wie de jongens alles vertellen. Ze worden vrijgelaten en de circusvoor stelling kan nu beginnen. Pietje zelf treedt op als goochelaar, doch één van zijn trucs pakt verkeerd uit en dat bete kent het einde van het circus. Onze vrienden ontdekken vervolgens een verlaten boot, die gebruikt wordt als opslagplaats voor smokkelwaar. Voor dat ze de politie kunnen waarschuwen, worden ze door de smokkelaars gevan gen genomen. Zij weten echter te ont snappen en na een wilde achtervolging overmeesteren ze de twee schurken en worden de helden van het dorp. Al met al veel lachen, spanning en avontuur. Na het vorige succes van Arti-Skoop (poppentheater Artishock) is het aan te raden om tijdig plaatsen te bespreken, er kunnen slechts 80 kinderen in de op- gekapte filmzaal. Entree: 4,-. Aanvang: 14.00 uur. Leeftijd: 4-12 jaar. Reserveren: tel. 19037/19577. Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal- culturele leven in Soest. De kosten van het lidmaatschap bedragen 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en per sonen die tot dezelfde huishouding be horen 27,- per jaar. Kontaktadres: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Sinds vorige week is bij de Gasterije Pe ter Meijer, het bekende en gerenom meerde restaurant aan de Burgemees ter Grothestraat, een opmerkelijk ex positie te zien van werken van Wim Moolhuysen. De tentoonstellingen om vat 28 aquarellen, die voor belangstel lenden ook te koop zijn. Wim Moolhuysen (38) woont in Leid- schendam en ontving zijn opleiding aan de Koninklijke Academie voor Beel dende Kunsten in Den Haag, vervol gens in Rotterdam en Amsterdam. Hij volgde lessen in beeldhouwen, kerami sche techniek, grafiek, tekenen en schil deren. Zijn aquarellen zijn merendeels landschappen en zeegezichten, die op vallen door strakke vlakken en scherpe lijnen. Geboren en opgegroeid tussen duin- en waterland raakte hij geboeid door het eigen karakter van deze landschappen, waaruit hij zijn inspiratie put. Water partijen, zandplaten, luchten en gras land doemen als het ware uit de diepte op en vloeien in "zwemen" weg. Het onderwerp blijkt van secundair belang, ten gunste van kleurtonen, licht en vage vormen. De vaak suggestieve visioenen die daaruit met subtiele kleuren ont staan zijn kenmerkend voor Moolhuy- sens onnavolgbare stijl. De kunstenaar exposeerde eerder in di verse plaatsen in ons land en in Duits land. Bezoekers van de Gasterije kun nen er nog een aantal weken van genie ten. Het is de komende tijd beslist de moeite waard om een kijkje te nemen in het restaurant, dat in korte tijd een uit stekende reputatie heeft opgebouwd. De modern-jazz company Djazzex treedt op vrijdag 24 oktober op in de theater/schouwburg De Flint in Amersfoort. De groep brengt de pro ductie 'Drie Generaties' op het toneel. De dansvoorstelling begint om 20.15 uur. Djazzex modern-jazz dance company is uitgegroeid tot een nationaal bekend dansgezelschap. Veelzijdigheid, kwali teit en enthousiasme zijn de criteria die de leden hanteren. Djazzex heeft speciaal voor deze pro ductie twee gerenommeerde, Ameri kaanse gastchoreografen aangetrokken die de eerste en de tweede generatie vertegenwoordigen. De derde generatie wordt gepresenteerd door Glenn van der Hoff, de artistieke leider van Djaz zex. De muziek bij zijn choreografie, ge baseerd op authentieke Afrikaanse rit mes, zal live ten gehore worden ge bracht door de virtuose 'Afrikitspeler' Willem Jansen. De Kring is een vereniging van twintig kunstenaars, die van 26 oktober tot en met 15 december exposeren in kasteel Groeneveld. 'Natuur, je buur' is de veelzeggende titel van de thema-expo sitie. De tentoonstelling is iedere dins dag, woensdag en vrijdag te bezichti gen van 10 tot 17 uur. In het weekein de is de expositiezaal in kasteel Groe neveld geopend van 12 tot 17 uur. Enkele leden van de Hilversumse ver eniging De Kring maakten nieuw werk voor de expositie in Baarn. Anderen gebruikten bestaande creaties die in het aangegeven kader passen. Het gaat daarbij om aquarellen, tekeningen en plastieken. Volgens de betrokkenen zullen de verschillende stijlen, opvattin gen en interpretaties van de kunste naars een heterogene indruk maken. Maar zij stellen dat dit juist de charme is van een uitgebreide groepstentoonstel ling. De hoofdmacht van badmintonvereni ging Selby, die compleet aantrad tegen Libra rekende op winst. De badminton ners uit Lelystad hadden namelijk niet de naam sterk te zijn. Selby kwam na een achttal slopende partijen niet ver der dan 4-4. Paul van Ginkel, net terug van de Spaanse zon, eiste na drie games de ze ge voor zich op. Tweede heer Henk van Woerkom zette de zegereeks voort door zijn tegenstander met 8-15 en 4-15 te verslaan. Gerdie van Kooten, veelal goed voor de volle winst, trof het dit keer niet. Haar opponent was haar veel te slim af en versloeg haar kansloos. Maria Riupassa verloor haar eerste ga me na verlenging. De tweede pakte ze royaal, maar haar tegenspeelster bleek niet alleen een stuk ouder, maar ook een stuk sterker. De Soester heren verloren hun dubbel spel in drie games, terwijl de dames 'n drie games wonnen. Ook de gemenga dubbelspelen werden broederlijk ge deeld. Beide teams wonnen één keer, waardoor de eindstand voor Selby een beetje tegenvallend 4-4 werd. Na af loop verzekerden de Soester badmin tonners, dat ze zich in de return zeker zullen revancheren. Uitslagen senioren Libra 1-Selby 1 4-4 Selby 2-BVOl 7-1 Selby 3-Leusden 5 6-2 Maarn 1-Selby 4 4-4 Oase 1-Selby 5 2-6 Selby 6-Castellum 12 4-4 Selby 7-B.C. Kan 6 3-5 Junioren Hoogland 1-Selby 1 6-2 Selby 2-Sjeve Sjuttel 1 2-6 Putten 3-Selby 3 7-1 Selby 4-Inside 5 2-6 Barneveld 4-Selby 5 4-4 Selby 6-Inside 12 3-5 Uitslag thuiswedstrijd le team van BC Badso bestaande uit Claudine Schüss- ler, Leonie Welting, Rob Stomp en Fred van Gestel tegen O.S.M. '75 uit Maars- senbroek in Afd. 5 van de landelijke competitie 3e klasse: 6-2, dank zij over winningen van Claudine, Rob en Fred in het enkelspel en in het damesdubbel en de beide gemengd-dubbels. Van de drie Soester clubs doet ONI het nog het beste tot dusver in de districts competitie (viertallen). Weliswaar ver loren ditmaal (derde ronde) 5 van de 8 viertallen. Maar ONI 2 staat toch bo venaan in de eerste klasse B en ONI 6 (ondanks een kleine nederlaag tegen Groen-Wit 6) ook eerste in de tweede klasse E. De andere teams verkeren nu in de middenmoot, behalve ONI 4 en 5, die respectievelijk laatst en vóórlaatst staan. Bij Eemland staat het eerste viertal er het gunstigst voor: vierde in eerste klas se C: drie viertallen vinden we verder op de onderste plaats van hun afdeling, één op een gedeelde laatste en voorlaat ste plaats. ONI 5 staat zesde. Alle groe pen tellen acht viertallen. Van de zes Eemland-teams won alleen het eerste: 25-5 tegen Baarn 1. Soest zag ook maar één viertal winnen: het vierde met 11-19 van Hoogland 1. Dit team staat nu derde in de derde klasse D. De vier overige teams staan nu respectievelijk 5 en 6 gedeeld, zesde, achtste en nog eens zesde.

Soester Courant | 1986 | | pagina 21