Rijk slapen vooreen prijs waarvan n niet wakker zult liggen. DE 'SOESTER COURANT GRATIS LEZEN DRIE MAANDEN LANG PLUS... EEN WAARDEVOL GESCHENK!!! SOESTER COURANT H/IJN/4NDS H/OON/HODE w j/OENSDAG 22 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT Unicef kerstkaartactie van start koenten en fruit-middag bij 'Huisvrouwen' 'Kerkelijke Kunst' in de Oudheidkamer PAGINA 23 EEN GEZONDE NACHTRUST BEGINT MET EEN GOED ADVIES. Laat nu voor de kou uw dekbed bijvullen 's morgens gebracht 's middags weer klaar IE MODE imes - Heren 54-14490 Tot nu toe miste U het honderd procent Soester nieuws in onze leeskrant, die reeds meer dan 9000 abonnees telt. Weet U wel wat er allemaal in uw eigen dorp gebeurt? Wat er gebeurt in uw eigen buurt? De Soester Courant vertelt U alles over alle plannen die er in uw gemeente op stapel staan. Plannen waar U het misschien niet mee eens bent. De Soester Courant herinnert U daarbij aan de inspraakmogelijk heden, waarvan U gebruik kunt maken. Groot en klein nieuws, óók op sport- en rekreatiegebied. De SOESTER COURANT vertelt U er alles van! Zoals bijvoorbeeld de wekelijkse mededelingen op onze informatiepagina met de medische dienst, burgerlijke stand, kerkberichten, hulpverlenings adressen, verloren en gevonden huisdieren enz. De familieberichten, vraag- en aanbod-advertenties en het hele scala van aanbiedingen van uw eigen Soester winkeliers, maar ook alle personeelsadvertenties vindt U in de Bel nummer 14152 of stuur de ingevulde bon in open envelop ongefrankeerd aan Antwoordnummer 136, Soest. De reproduktie ontvangt U per omgaande. De toren van de Oude Kerk te Soest Speciaal getekend voor de Soester Courant Vanaf 15 september zijn de fraaie en be kende series kerstkaarten van Unicef weer verkrijgbaar. Duizenden vrijwilli gers beginnen vanaf die dag op talloze ""Taatsen in Nederland met de grote ver- jopactie. Unicef financiert uit de op- i engst ervan belangrijke projecten por kinderen. Dit najaar wordt gere- :end op een aanzienlijke bijdrage voor het 'strijdplan tegen de kindersterfte' en de inentingscampagnes ter bescher- ping van jonge kinderen, geest c roerken De illustraties voor de kerstkaarten van Unicef worden beschikbaar gesteld goor kunstenaars uit alle continenten. Tsn serie uit de collectie heet 'Meester- rerken, waarop klassieke ontwerpen Baarn De Nederlandse Vereniging van Huis houwen, afd. Baarn/Soest, geeft op linsdag 28 oktober om 14.00 uur in Irandpunt, Oude Utrechtseweg 6, laarn, een 'groenten en fruit-middag': sen voorlichtingsmiddag van de Stich- Pg Propaganda Groenen en Fruit. Het borlichtingsbureau voor de voeding segt in de vernieuwde maaltijdschijf dat we meer plantaardige voeding moeten sten; dat geldt zowel voor granen, peul- Tuchten, brood en aardappelen, als oor groenten en fruit. Deze artikelen léveren de nodige eiwitten en zijn niet /et. poe kun je nu meer groenten en fruit ïten als je je portie bij het avondeten liet meer kunt vergroten? Door op an dere momenten van de dag lekkere din- ;en te maken met groenten en fruit! Het foorlichtingsteam van de stichting [heeft mooie dia's en films ter beschik king om dit te illustreren. Tevens worden produkten meegeno men die uitgebreid worden toegelicht. De nadruk ligt vooral op bijzondere [groenten als broccoli, courgettes, ret tich en paprika's in vele kleuren. Ook nooie exotische vruchten krijgen de ndacht. afloop kunnen handige boekjes [voor weinig geld gekocht worden, zo dat men thuis alles nog eens rustig kan overlezen en een aantrekkelijk uitziend hapje kan klaarmaken. Een goede huisvrouw mag deze middag niet missen. Iedereen is welkom; de oegang is gratis. Contactadres voor Soest: mw. A. Vermeer-van Hagen, tel. 19392 van merendeels Nederlandse kunste naars staan afgebeeld. Maar de term 'Meesterwerken" is zeker ook van toe passing op de series hedendaagse teke ningen en schilderijen. De ontwerpen: kinderen, dorpsgezichten, bloemen, kinderen in de kersttijd, religieuze kunst of sneeuwlandschappen zijn steeds op een boeiende en oorspronke lijke manier in beeld gebracht. Zijn de mooie kerstkaarten van Unicef al heel geschikt om 'eens wat van je te laten horen', ook het briefpapier, de In de Oudheidkamer Soest komt bin nenkort de expositie 'Kerkelijke Kunst'. De 'leverancier' voor deze ten toonstelling is Hermanus Gerardus Walstra, die in 1888 in Groningen werd geboren. Onder meer zullen zijn kruiswegstaties te zien zijn in het mu seum aan de Ferdinand Huycklaan. Herman Walstra kreeg op jonge leeftijd interesse voor de religieuze kunst. Om zoveel mogelijk indrukken op te doen reisde hij door Frankrijk, Italië, Duits land en natuurlijk Nederland. Als be stuurslid van de Algemene Katholieke Kunstenaars Vereniging verzorgde hij causerieën voor de KRO-radio. Daarbij had ook de beeldhouwkunst de aan dacht van Walstra. Tevens was hij me de-organisator van diverse tentoonstel lingen over religieuze kunst, en expo seerde hij in het Stedelijk Museum in Amsterdam. De voorbereidingen voor de expositie 'Kerkelijke Kunst' kosten veel tijd voor de medewerkers van de Oudheidka mer. Vooral omdat Walstra tot de groep van minder bekende kunstenaars hoort en er daarom niet zo veel publicaties over hem zijn verschenen, is het voor de organisatoren van de tentoonstelling moeilijk om aan veel informatie te ko men. Makkelijker ging het hen af bij de expositie 'J.H. Isings', die landelijke be kendheid genoot. Desondanks namen de voorbereidingen toen een jaar in be slag. De stichting Oud Soest aan de Na- ssaulaan 31 (tel: 15306) zou het daarom zeer op prijs stellen indien mensen die iets over Walstra weten, dit te kennen geven, zodat de expositie 'Kerkelijke Kunst' van Walstra voorzien kan wor den van meer informatie. De Oudheidkamer is op zaterdag en zondag geopend van 13.30 tot 17 uur. Groepen dienen vooraf een afspraak te maken. correspondentiekaarten en -mappen nodigen daartoe uit. De briefpapier- ontwerpen komen uit Nieuw-Zeeland, Marokko en Haïti. Blokkendoos nieuwe stijl Als onderdeel van de kerstkaartenactie brengt Unicef steeds een aantal bijzon dere artikelen geschikt voor kinderen. De puzzels en de educatieve bouwpla ten zijn bekende voorbeelden. Dit jaar heeft Unicef blokkenpuzzels met mooie ontwerpen in de collectie opgenomen. De uit 20 blokken bestaande puzzel van kunststof is verpakt in een handig kof fertje. Wereldkalender Ter gelegenheid van het 40-jarig jubi leum stelde Unicef dit jaar een fraaie wandkalender samen. Op de twaalf ka lenderbladen worden foto's en tekenin gen afgewissed met interessante en ver rassende informatie over twaalf landen. Het formaat van de kalender is 45 x 65 cm. Agenda: Opgroeien De fraaie illustraties in de practische bureau-agenda van Unicef werden voor 1987 gekozen rond het thema 'op groeien'. Schitterende kleurenfoto's brengen in beeld hoe kinderen onder verschillende omstandigheden, en in verschillende culturen 'opgroeien' en volwassen worden. Het kalenderium in de agenda is practisch met extra ruimte voor notities achterin. De agenda is voorzien van een ringband. Bescherming kinderen De opbrengst van de Unicef-wenskaar ten wordt altijd besteed aan projecten voor kinderen in de armste gebieden van onze wereld. Dit jaar ligt de nadruk vooral op ondersteuning van het "Strijdplan tegen Kindersterfte'. In dit kader wil Unicef grootscheepse inen tingscampagnes uitvoeren. Nu sterven nog miljoenen kinderen onnodig omdat zij geen 'prik' tegen b.v. mazelen, kink hoest of difterie konden krijgen. Unicef wil dat voor 1990 alle kinderen overal ter wereld zijn ingeënt tegen de gevaar lijkste kinderziekten. Het zet alle zeilen bij om dit haalbare doel te bereiken. Overal in Nederland Op honderden plaatsen in Nederland zijn de Unicef-artikelen verkrijgbaar bij de vrijwillige medewerkers. Adressen staan in de Gouden Gids of het tele foonboek. Een wenskaartenbrochure kan men aanvragen bij: Unicef Neder land, Postbus 85857, 2508 CN Den Haag, tel: 070-501600. Robuust en fraai gelijnde slaapkamer in massief blank eiken. Ledikant (140 200) 895 Ook in andere maten en in donker eiken leverbaar Moderne slaapkamer in de modekleur parelgrijs. Deze slaapkamer is bijzonder mooi afgewerkt. Ledikant (140 200) met bovenbouw, verlichting en 2 nachtkastjes 1546,-. Ook leverbaar in alpine wit en andere afmetingen! De Bedderie Specialist toont u een wereld aan moderne, klassieke en romantische slaapkamers. Kom snel eens kijken en laat u informeren over een gezonde nachtrust. Voor matrassen, bedbodems, kussens en dek bedden moet u bij de Specialist zijn. Een kussen is belang rijker dan u denkt. Een kussen is niet alleen om het hoofd op te laten rusten. Een kussen heeft ook een andere zeer belangrijke functie: het op de juiste manier steunen van de nek. Een te dun of een te dik kussen geeft een te grote druk op de nekwervels. kLIST Soesterbergsestraat 37 - Soest - Tel. 13097 6® ■Z&ê&r- 6*' e*-e' CO<^ AÊ V- \V.°® ov>óe

Soester Courant | 1986 | | pagina 23