Schoeman mm dekontaktlens JACKS mid Pub Sbcd-. erum Brief Binnenlandse Zaken mogelijk redding voor politie-verlangens igeie J kom eens met Schoeman praten! lbrilmocJef SOEST Slapende automobilist in 't bos Automobiliste gewond bij botsing met verkeerslicht Effect op begroting waarschijnlijk 'niet negatief' Vrouw gewond na val van paard vraagt: uw aandacht: voor Bouwzaken Wijziging Hinderwetvergunning Informatietelefoon Hinderwet ontwerp-beschikking V? Aan bieding vrijetijdskledmg Bestuurder en stuur onder invloed Volleyballer gewond in de Bunt Bommelding heeft staartje Gemeenteraadsvergadering donderdag 23 oktober PAGINA 4 WOENSDAG 22 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 Doet een makelaar nog meer dan alleen bemiddelen? V. GOYENLAAN Een op de 3e woonlaag gel. 3- kam. appartement (v.h, 4 kam.) m. een berging in de onderbouw. Hal, toildouche, woonkam., 2 sl.kam. (v.h. 3), keuk., bijkeuk. Balkon woonkam. op de zuidkant. Vraagprijs: f 49.000,- k.k. VEENBESSTRAAT SOEST Op de 9e woonlaag met riant uit zicht en pal op hetzuiden gelegen 4-kamerappartement met c.v., balkon en Berging in onderbouw. Indeling: entree, hal, garderobe- kast, american kitchen, royale woonkamer (±32 m2), 3 slaapka mers, badkamer met ligbad en toilet. Totaal circa 110 m2. Servicekosten: 195,— per maand. Oplevering in overleg. Koopsom 155.000,— k.k. CHORISTENPAD Een zeer gunstig aan een water partij gelegen vrijstaande villa (bouwjaar 1977), met berging en een goed aangelegde tuin met diverse terrassen. Indeling: hal, toilet, zeer royale woonkamer met vide, open haardpartij en schuifpui naar terras. Zeer royale woon-eetkeuken met diverse inbouwapparatuur, bij keuken. Parterre: zeer grote L- vormige ouderslaapkamer met douche. 1e Verdieping: 2 slaap kamers, royale badkamer met ligbad en 2e toilet, bergkamer. Het geheel is in perfecte staat van onderhoud, voorzien van alle mogelijke vormen van isolatie, en is mede door zijn ligging een unieke aanbieding te noemen. Vraagprijs 335.000,- k.k. - BEETZLAAN Een geheel te renoveren vrij staande villa met grote loods. Renovatieplan met kostenindika- tie op kantoor ter inzage. Vraagprijs 7175.000,-. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Een NVM- taxatierapport. Een waardevol document voor elke bank! Hel adres van Schoeman Makelaars is Middelwijks'raat 54, Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heelt ook kantoren in Amersfoort. Hoofddorp, Leusden, Tiel en Veenendaal De politie werd zondagmorgen gewaar schuwd door voorbijgangers, die in het stukje bos bij de Kamerlingh Onneslaan in Soesterberg een auto hadden zien staan met daarin een mogelijk gewonde man. De politie waarschuwde de ambu lancedienst en nam zelf poolshoogte. Daarbij kwam aan het licht dat de man, een inwoner van Utrecht, alleen maar lag te slapen. Hij verklaarde na gewekt te zijn dat hij de avond tevoren met een vriendin een rustig plekje had opge zocht. Per ongeluk was hij daarbij in een kuil gereden, waaruit hij de auto niet meer had kunnen bevrijden. Tenslotte had hij besloten de nacht maar in de wa gen door te brengen. Of de vriendin hem bleef vergezellen is niet bekend. Laanstraat 898 3743 BC Baarn tel:02154-14430 In de nacht van zaterdag op zondag deed zich op de Amersfoortsestraat in Soesterberg een ongeval voor, waarbij de bestuurster van de betrokken auto, de 45-jarige mevrouw B. uit Zeist, ge wond raakte. Rijdende in de richting Utrecht kwam zij ter hoogte van de Veldmaarschalk Montgomeryweg te recht in de spoorvorming op het inmid dels natte wegdek. Mevrouw B. raakte de macht over het stuur kwijt en botste tegen het voetgangersverkeerslicht, dat plat ging. Haar auto werd zo ernstig be schadigd dat hij moest worden wegge sleept en total loss werd verklaard. Me vrouw B. werd per ambulance overge bracht naar de Lichtenberg. Het is nog niet duideTijk in hoeverre de gemeenteraad zal ingaan op de noodkre ten van het politiekorps en burgemeester Schotten om de gemeentelijke bijdrage aan de politie te verhogen, om op die manier tegemoet te komen aan de verlan gens om de receptioniste van het bureau te handhaven, in het nieuwe bureau een huismeester aan te stellen en geld uit te trekken voor de regionale samwerking op het gebied van de recherche. De commissie Algemene Bestuurszaken discussieer de maandagmorgen uitgebreid over deze zaken in het kader van de begrotingsbe handeling, zonder tot een afgerond oordeel te komen. Reden daarvan was vooral de mededeling van burgemeester Scholten dat hij vorige week de zeer lang verbei de brief van het ministerie van Binnenlandse Zaken had ontvangen over de norm vergoeding 1986/1987. Mogelijk leidt de brief tot een "onver wachte" verlaging van de uitgaven, zo dat er meer ruimte komt in het politie budget om de gewenste uitgaven te rea liseren, maar de brief is volgens burge meester Scholten zó "technisch" dat hij eerst uitgebreid bestudeerd moet wor den. Voor wat betreft het effect op de begroting was zijn voorlopige indruk dat de brief "niet negatiefzal uitvallen. Dat hoeft overigens geen gevolgen te hebben voor andere sectoren van het gemeentelijk uitgavenbeleid, omdat het hier om een "doeluitkering" gaat. De commissie kreeg geen verdere infor matie. De fractiewoordvoerders rea geerden dan ook terughoudend op de mededeling van de burgemeester. Wel ontspon zich tussen Scholten en PvdA- fractievoorzitter Raymond van Gelder een principiële discussie over de be voegdheden van de gemeenteraad ten aanzien van het politiebudget. De bospolitie trof zaterdagmorgen op de Vlasakkers een loslopend maar ge zadeld paard aan, waarvan de her komst niet duidelijk was. Na enig on derzoek werd in de omgeving de 24-ja- rige mevrouw J. van M. uit Amersfoort gevonden, die door het paard was af geworpen. Zij bleek daarbij een her senschudding te hebben opgelopen. Per ambulance werd ze overgebracht naar de Lichtenberg in haar woon plaats. MKÊ HA Julianalaan 45 - 3761 DB Soest M M B Telefoon 02155-17962 M M Koninginnelaan 31 M m 3762 DA Soest M .Dn,VCIEU m Telefoon 02155-23789 m Man BRIUKEUEN m Assurantiën o.g. hypotheek Julianalaan 45 Koninginnelaan 31 Bij uw Hypotheek/Pensioen adviseurs: - Rente vanaf 5.9% - Pensioenvoorziening v.a. f25,- p/maand. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften vergunning te verlenen voor: 1. - het bouwen van een woonhuis, Ha- zepad, sectie G, nr. 8295; - het bouwen van 42 patio-woningen Overhees III, sectie G, nrs. 6237,7441, 8151, 8155 en 8193 (alle ged.); (artikel 11 van de voorschriften bestem mingsplan 3e herziening bestemmings plan Overhees) 2. - het plaatsen van een erfafscheiding, Clauslaan 16. (artikel 302 lid 6 van de bouwverorde- ning) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 23 oktober 1986, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Burgemeester en Wethouders maken hun voornemen bekend tot wijziging/ aanvulling over te gaan van de op 28 de cember 1982 aan Procar Verkoop BV verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor het perceel Industrie weg 30 (inrichting tot vervaardiging van reinigingsmiddelen, ontvettingsmidde- len en handreinigingsmiddelen annex handelsonderneming). De aanvulling betreft nieuw op te ne men voorschriften ten behoeve van de opslag van verontreinigde ontvetter (K2 vloeistof) en betreft met name de wijze waarop deze opslag dient te ge schieden ter voorkoming van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 5 november 1986 schriftelijk bij hun col lege worden ingebracht en dienen te worden gericht aan de Milieudienst van de gemeente Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Wanneer u het telefoonnummer 93665 draait, krijgt u de Informatietelefoon van het gemeentelijk bureau voorlich ting met alle aktualiteiten in een bepaal de periode. Deze 24-uurs service van de gemeente vertelt u alles over bijvoor beeld raads- en commissievergaderin gen en wegopenbrekingen. Bij de milieudienst van de gemeente Soest, gebouw Gemeentewerken, ka mer 17, liggen vanaf heden op werkda gen van 9.00 uur tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan tijdens de openingsuren ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van: Avia Dienstencentrum "De Korte Duinen B. V.", Postbus 55 te Soest, voor het uitbreiden en wijzigen van een ver kooppunt van motorbrandstoffen met autowasinrichting op het perceel Birk- straat 108 te Soest; W. J. Schakelaar, Staalwijklaan 5 te Soest, voor het oprichten en in werking hebben van een melkveehouderij en varkensmesterij ophet perceel Staal wijklaan 5 te Soest; G. van Korlaar Zn. Van Beunin- genlaan 18 te Soest, ten behoeve van een inrichting tot het bewerken en ver werken van oude metalen op het per ceel Nijverheidsweg 4 te Soest; Redexim B.V., Utrechtseweg 127 te Zeist, voor het oprichten en in werking hebben van een constructiebedrijf op het perceel Batenburgweg 1 te Soester berg (deze ontwerpbeschikking ligt ook ter inzage op de hulpsecretarie Soester berg tijdens de openingsuren); T. Muis, Koningsweg 23 te Soest, voor het oprichten en in werking heb ben van een agrarisch bedrijf op het per ceel Dorresteinweg 82 te Soest; M. Muis, Koningsweg 21, voor het oprichten en in werking hebben van een agrarisch bedrijf op het perceel Dorre steinweg 80 te Soest; R. P. J. Hilhorst, Hooiweg 2 te Soest, voor het oprichten en in werking heb ben van een veehouderij op het perceel Hooiweg 2 te Soest. De strekking van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: positieve beslis sing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten tot. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tij dig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het ge meentebestuur worden ingediend vóór 6 november 1986. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gege vens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het ver zoek daartoe moet schriftelijk tegelij kertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. italiano VOOR EXCLUSIVITEIT IN HET HART VAN BAARN Gezellig tafelen en een uitgebreide keus in Italiaanse vlees-, vis-, deeg- en pizzaspecialiteiten. Dagelijks voor U open van 16.00-23.00 uur. Afhalen mogelijk. Voor reserveringen of bestellinger)x,b.ellen: 02154-1Ï465 Nieuw Baarnstraat 4a, Baarn Van Gelder had eerst al gezegd dat hij niet snapte waarom de wensen van de politie - met name de regionale samen werking - uitgebreid besproken werden, omdat ze voorkomen op het lijstje dat door het College van B. W. is ge schrapt. "Gaan we nu alle geschrapte voorstellen hier uitgebreid behande len?" Andere pet Burgemeester Scholten antwoordde dat het College inhoudelijk wel achter de wensen van de politie stond, maar problemen had met de budgettaire ruimte. "Maar de raad heeft 't uiteinde lijk voor het zeggen," aldus Scholten, die wees op het feit dat hij als hoofd van de politie een andere pet draagt dan als voorzitter van het College. "Ik wil niet verzeilen in een discussie over meerder heids- of minderheidsstandpunten. Ik constateer wél dat er op andere terrei nen ook ruimte wordt gemaakt voor nieuw beleid." Van Gelder vond dat Scholten dan ook maar een dekking moest aangeven voor zijn voorstel. Hijzelf zag geen ruimte in de begroting en vroeg zich af of Soest nog wel mee zou moeten doen aan de regionale samenwerking. De burgemeester liet weten in dat geval voor een dilemma te staan, omdat het politiebudget geen enkele ruimte biedt voor een andere prioriteiten-afweging, terwijl de samenwerking toch als hoogst noodzakelijk voor de criminaliteitsbe strijding wordt gezien. Hij wees de sug gestie van Van Gelder van de hand dat de raad zou mogen meepraten over die afweging binnen de politiebegroting. Dilemma omzeilen "Als portefeuillehouder heb ik de vrij heid om binnen het budget de bestedin gen vast te stellen. Uiteraard gebeurt dat in overleg - dat is nu eenmaal de mo derne vorm," aldus de burgemeester. Hij merkte ook op niet bij voorbaat on gevoelig te zijn voor argumenten om liever het bestaande te behouden, maar wees op zijn eindverantwoordelijkheid. Hij hoopte echter het dilemma te kun- Polycon kontaktlenzen zijn ,,Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzën bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. u«u ZUIDPROMENADE nen omzeilen als de brief van Binnen landse Zaken zou zorgen voor voldoen de ruimte in het budget van de politie. De burgemeester stelde vast dat er "ge lukkig" nog een ABZ-vergadering vóór de begrotingsbehandeling in de raad komt, nl. op 3 november. Nogmaals reagerend op opmerkingen van Van Gelder liet hij weten dat hij zich welis waar te houden heeft aan de door de raad vastgestelde financiële grenzen, "maar dat gaat niet zo ver dat de raad zich de bevoegdheid zou mogen toeme ten om op de stoel van de burgemeester te gaan zitten." Gemeentesecretaris De Kam voegde daaraan overigens ter verduidelijking toe dat de gemeenteraad wél een beslis sende stem heeft als het gaat over de verdeling van de gelden over de "hoofdfuncties" binnen de politiebe groting. Prioriteiten Alle fractiewoordvoerders stemden er mee in de "vertaling" van de brief af te wachten. Ans Greefhorst (CDA) liet wel alvast weten dat haar fractie in de eerste plaats kiest voor handhaving van de receptioniste en in de tweede plaats voor de regionale samenwerking. WD-fractievoorzitter Bert Krijger merkte op geen behoefte te hebben om, na het moeizame overleg binnen B. W. te gaan schuiven met begrotingspos ten, maar indien de brief ruimte zou op leveren prioriteit te geven aan de regio nale criminaliteitsbestrijding en pas in tweede en derde instantie aan de recep tioniste en de huismeester, "mits de an dere onderdelen van het politiebeleid niet worden aangetast". Adriaan Pothuizen (D66) ondersteun de evenals Jan Visser (Prog. Soest) de m v.Weedestr.59 tel.12424 Soest noodzaak van de receptioniste, maar hield een slag om de arm voor wat be treft de regionale samenwerking. Visser zou zijn beslissing daarover mede laten afhangen van de inhoud van de brief van Binnenlandse Zaken. TELEFOON 12874 Een inwoner van Soest is door de poli tie in Soesterberg aangehouden toen hij onder invloed in zijn auto reed. De man was bovendien niet in het bezit van een rijbewijs en een verzekerings bewijs. De politie zag de man op de Plesman- straat rijden. Zijn rijgedrag viel zodanig op dat de po litie hem besloot aan te houden. Behal ve dat hij teveel alcohol tot zich had ge nomen en niet de vereiste papieren bij zich had, bleek de stuurinrichting van de wagen los te zitten. De blaasproef viel in het nadeel van de Soester uit. Toch had hij kennelijk niet zoveel gedronken dat hij een bloed proef moest ondergaan. De man kreeg een rijverbod van acht uur. Dit verbod verstreek 's avonds om half tien. De Soester, die de auto een paar dagen eer der had aangeschaft, werd namelijk 's middags om half twee al naar de kant van de rijbaan gehaald. J.K. uit Bunschoten, die zaterdagmid dag deelnam aan een volleybalwed strijd in sportzaal de Bunt aan de Os- sendamweg, moest per ambulance naar het Eilsabethziekenhuis in Amersfoort worden gebracht, nadat hij door zijn knie was gegaan. BONT en LEDERWAREN Laanstraat 35 - Baarn Tel. 02154-12726 Een loze bommelding bij een jeugdfeest van de Lawn Tennis Club Soest heeft onverwachts een staartje gekregen. Tijdens de speuractie van een bomverkenner en politieagenten aan de Schriks- laan werden drie politie-auto's be schadigd. De schade bedraagt 4500 gulden. Ongeveer honderd jeugdigen van de LTCS werden vorige week zaterdag opgeschrikt door een bommelding. Het discofeest moest hierdoor wor den stilgelegd. De melding bleek een misplaatste grap te zijn, terwijl de politie een schadepost opliep. Onbe kenden braken spiegels van de poli- tie-wagens en liepen over de voer tuigen van de Soester Hermandad. De politie heeft een vermoeden wie de mogelijke daders zijn en heeft een onderzoek ingesteld. EETHUISJE tcmuio Onze specialiteiten zijn o.a.: U kunt ook telefonisch bestellen broodje dJioactrui, diealtnvi bcJtolel é-uxxïje bofte, bofte icAotet bebab Donderdag 23 oktober: m BROODJE SHOARMA van f 6,- voor O.- Koninginnelaan 42 Soest telefoon: 02155- 12406 Morgenavond, donderdag 23 oktober, vindt in de aula van het Griftland Col lege, Noorderweg 79, weer de maandelijkse openbare vergadering van de Soester gemeenteraad plaats. Aanvang 19.30 uur. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 21 augustus 1986. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel 86-177: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit. (Klein Engendaal, Hees, bouwkavels Wilhelminalaan/Van Straelenlaan). 5. Voorstel 86-175: tot het vaststellen van het Hinderwetsuitvoeringspro- gramma. 6. Voorstel 86-183: tot wijziging van de leges voor hinderwetvergunnin gen in verband met het vaststellen van het hinderwet- uitvoeringsprogramma. 7. Voorstel 86-182: tot vaststelling van de kosten der uitvoering van het programma alfabetisering en educatieve activiteiten culturele minderheden over het jaar 1985. 8. Voorstel 86-184: tot verkoop van grond gelegen aan de Van Burenlaan aan de Soester Woonbouw B.V. te Soest. 9. Voorstel 86-178: tot verkoop van een perceel grond gelegen op de hoek van de Van Goyenlaan en de Molenstraat aan de heer R.U. Bresser te Bussum. 10. Voorstel 86-173: tot verkoop van het pand Kampweg 100 aan de heer J.G.R, Hartwigsen te Soesterberg. 11. Voorstel 86-179: tot verkoop van grond gelegen in het plan Overhees III aan de heren G.H.M. ten Brincke te Maarssen en W. van Harten te Breukelen. 12. Voorstel 86-185: tot verkoop van grond gelegen in het plan Overhees III aan N.V. Grondbedrijf van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeente gevestigd te Hoevelaken voor de bouw van 32 gesubsidieerde woningen. 13. Voorstel 86-186: tot verkoop van grond gelegen in het plan Overhees III aan Bouwbedrijf G.W. van de Grift B.V te Soest voor de bouw van 8 ongesubsidieerde woningen. 14. Voorstel 86-181tot verkoop van twee perceeltjes grond gelegen in het plan Overhees III aan de P.U.E.M. te Utrecht. 15. Voorstel 86-187: tot verkoop van grond gelegen in het plan Overhees III aan de Woningbouwvereniging "Soest" voor de bouw van 130 woningen. 16. Voorstel 86-180: tot verkoop van een perceel grond gelegen aan de Parklaan aan de heer A.W. van Logtenstein te Soest. 17. Voorstel 86-188: tot verkoop van grond gelegen in het plan Overhees 111 aan Slokker Vastgoed Ontwikkelingsmij. B.V., ge vestigd te Huizen, voor de bouw van 42 eengezins- koopwoningen.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5