Schoemaker, specialist in compact disc scliiiciimlccr Tienjarige Winkelkring gaat toekomst met groot vertrouwen tegemoet jgk* VIAL Videotheek en Compact Disc speciaalzaak Commissie Minderheden: aanstelling opbouwwerker heeft hoogste prioriteit Ontdek de fantastische kwaliteit vaneen COMPACT DISC 'OENSDAG 22 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 9 Zorg over ontwikkeling bij Molensoos lEISINREKE- /ERK0CHTIS! HUIZEN 1ABETES iOVERAL 0 VO0R 3L 5-bak >.500,- Ter bestrijding van polio: Rotaryclub houdt rommelmarkt Soester Courant goede informatiebron voor alle Soesters! UDING'S UCHTPALEIS BAARN "N Keus uit TOPMERKEN bij een KLASSEDEALER! Alleen Schoemaker repareert in eigen technische dienst compact disc, dus V||< niet weken wachten op fabrieks- garantie. Vraag naar ons gratis servicecertifi caat. PHILIPS midi stereo combinatie met compact disc, radio (2 X 20 W), cassetterecorder, platenspeler èn tweewegboxen, iiJIOfi nu compleet Inclusief 3 jaar garantie. Philips compact disc v.a .699,- Technics SL-PJ 20 749,- Akai compact disc v.a. 699,- OnkyoDX320 1998,- Sony compact disc v.a. 798,- B&O, best getest1998,- üiiiil TM WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Jubileumfeest wordt gevierd met chequeboekje voor de consument 'twinkelen waard t 1 *!*- i 15 i U i *i' .1 is .A ijL», 111 1 1 1 9 aat 75 te Hoevelaken lis verbouwde boerderij ïedrijfsgedeelte en is, ge- ligging en de representatie- et objekt, een pracht on- nenig bedrijf en haar direk- lingen zoals o.a. een dub- inderen een scheiding tus- srken. Ind.: zitkamer met xe keuken, een slaapkamer de begane grond en 2 de verdieping. 2 kantoren en opslagruim- i2. Een grote expositie of de 1e verdieping. Ruime een dubbele garage zijn i ruim 1900 m2 aanweziq 300,- te Leusden partement met zolder, ruim zonnebalkon, gren- rner en gesitueerd op het voorzieningen, zoals een iard, plavuizenvloer, ei- n fraai betegelde en met voerde badkamer, heb- ?nt tot iets bijzonders ge- jging boven een bankge- it goed en is er geen ge- 000,- TJE 2, TEL: 02155-17185. betes (suikerziekte) en ingrijpende doening die Roy d en overal met i meedraagt, t hij goed op zijn eten n Een diabetesdieet voor één dag, maar de rest van zijn leven! 'etenschap probeert oplossing te vinden deze ongeneeslijke e. Steun dat weten- ppelijk onderzoek, i het Diabetes Fonds ïrland. INALE DIABETESWEEK nlS NOVEMBER 1986 IEKENING 5766 OFN, AiVIERSFOORT 37.250,- 10.750,- Op zaterdag 25 oktober a.s. organi seert de Rotaryclub Soest-Baar een rommelmarkt ten behoeve van de be strijding van polio in de derde wereld. De rommelmarkt wordt gehouden in de hal van aannemingsbedrijf H. van Asch B.V., Industrieweg 38 te Soest. De verschillende leden van de Rotary club hebben diverse goede tweede hands spullen verzameld, die op die dag aan de man zullen worden gebracht. Boeken, huishoudelijke artikelen, veel kleding en dergelijke. Voor de doe-het-zelver is er een specia le houthoek ingericht, waar spaanplaat en dergelijke in vele afmetingen wordt mgeboden. Het accent bij de rommel- larkt ligt, mede met het oog op de aan- lande Sinterklaasviering, op speel- ;oed. Men heeft de hand kunnen leg- ;en op veel nieuw speelgoed. Voor de inderen is er verder om 12.00 uur en 14.00 uur een poppenkastvoorstelling, lwaar de Snorkels zullen optreden en de kinderen eventueel ook zelf aan mee Lunnen doen. et batigsaldo van de rommelmarkt omt ten goede aan de actie van Rotary "ederland "Polio de wereld uit!". Elk jaar sterven in ontwikkelingslanden bij na een half miljoen kinderen aan polio derverlamming). Dit terwijl polio trekking eenvoudig kan worden 'oorkomen als kinderen tussen 0 en 5 een vaccin krijgen toegediend. In het ader van een wereldwijde Rotary-ac- tie heeft Rotary Nederland op zich ge nomen tenminste 15 miljoen gulden bijeen te brengen voor immunisatie in Indonesië. Rotaryclub Soest-Baarn le vert daaraan door de organisatie van deze rommelmarkt ook een bijdrage. Doordat de leden van de Club de orga nisatie zo veel mogelijk zelf ter hand ne men en alles wat daarmee samenhangt :elf doen, komt de maximale bijdrage ten goede aan de bestrijding van polio. De rommelmarkt zal plaatsvinden van 10.00 uur 's ochtends tot 16.00 uur 's middags. Diegenen die nog spullen ter verkoop op deze rommelmarkt willen aanbieden, kunnen daartoe contact op nemen met de heren W. Artz, Van Beu- ningenlaan 14, Soest; telefoonnum mer: 13127 en W. Radstok, Eemweg 43, Baarn, telefoonnummer: 15333. Rotaryclub Soest-Baarn rekent op een goede opkomst. In de voortgezette bespreking van het concept-werkplan voor 1987 heeft de commissie Minderheden vorige week haar unanieme voorkeur uitgesproken voor de aanstelling van een opbouw werker ten behoeve van het werk on der de minderheden. Volgens de com missie heeft zo'n functionaris een nog grotere prioriteit dan een vormings- werk(st)er, op wier aanstelling vooral de organisatie Vrouwen voor Vrou wen al sinds jaar en dag aandringt. In de discussie bleek dat er nogal wat onduidelijkheid bestaat over de moge lijkheden van de gemeente Soest, om volgend jaar een opbouwwerker en/of een vormingswerkster en/of een (Turkse) maatschappelijk werk(st)er aan te stellen. Bovendien bleek sommi gen het onderscheid tussen de ene en de andere functionaris te ontgaan, zodat waarnemend secretaris Ad van de Haar daarover eerst enige uitleg moest ver schaffen. De vergadering werd bij ontstentenis van voorzitter Frans Kingma, wethou der van Welzijn, geleid door Halil Sert. Van de Haar maakte overigens duide lijk dat het nog lang niet zeker is of er wel geld beschikbaar zal zijn voor de aanstelling van een of beide functiona rissen. "Maar als het geld er komt, moet er een keuze worden gedaan. De com missie kan het ook in het midden laten en de politieke afweging overlaten aan B. W." Van het geld dat beschikbaar komt gaat de helft naar Vrouwen voor Vrouwen, die inmiddels een "halve" projectleid ster hebben aangesteld. De gemeente krijgt daarvoor pas volgend jaar de no dige middelen van de hogere overheid, zodat Soest deze functie dit eerste jaaT uit eigen zak betaalt. Een en ander houdt in dat het budget feitelijk al voor de helft is toegewezen. W. v.d. Bergh van de werkgroep Bui tenlandse Werknemers bracht naar vo ren dat de maatschappelijk werkster volgens hem uit een ander potje zou worden betaald en dat het naar zijn smaak ging om een keus tussen de op bouwwerker en de vormingswerkster. Wat hem betreft noemde hij de op bouwwerker als eerste prioriteit, waar voor hij de unanieme steun kreeg van de rest van de commissie. V.d.Bergh stak zijn irritatie over de on duidelijke financiële situatie niet onder stoelen of banken, "Niemand begrijpt er wat van. In het financiële plaatje bij het werkplan staat ook nergens waar het geld vandaan moet komen." Hij wees erop dat in dat plaatje aanvanke lijk zelfs de maatschappelijk werkster niet eens was vermeld, en dat er wel 70.000 gulden was genoteerd voor de aanstelling van een (extra?) functiona ris voor voorlichting aan minderheden, waarvan al is gebleken dat niemand van de commissieleden daar. behoefte had. Hij drong nogmaals aan op finan ciële duidelijkheid. Ruimte Aan de orde kwam ook de behoefte aan ruimte voor activiteiten van het Turkse comité in het noodgebouw aan de Weegbreestraat, dat voor de helft in ge bruik is bij de r.k. parochie. Van de Haar wees erop dat het weinig zinvol zou zijn om te proberen de parochie de ruimte te laten opgeven - zoals in Turk se kring wordt gewenst - maar te bezien of er eventueel mogelijkheden waren voor gebruik van de ruimte overdag, als de parochie de zaal mogelijk niet nodig heeft. "Als het toch niet wordt gebruikt is het natuurlijk zonde om het leeg te la ten staan," aldus V.d. Haar. Hij wees er bovendien op dat in het Welzijnsplan van de gemeente Soest Eemnesserweg 55a 3743 AE Baarn Telefoon 02154-136 93 Laanstraat 898 3743 BC Baarn tel: 02154-14430 een nieuwe buurtaccommodatie is ge pland in het Smitsveen, dat de huidige lokatie van de Praatpaal moet gaan ver vangen. "Als alles doorgaat is dat in 1989 rond. In de tussentijd moeten we zien dat er zoveel mogelijk binnen de bestaande situatie wordt gerealiseerd." Molensoos De commissie nam met enige zorg ken nis van de opmerkingen in het werkplan over de toegankelijkheid van met name de Molensoos voor buitenlandse jonge ren. De passage luidt in haar geheel als volgt: "De toegang tot deze stichting blijkt erg moeilijk te zijn. Uit gesprekken met jongeren en de beide comités is geble ken dat buitenlandse jongeren onvrien delijk worden benaderd door de Neder landse bezoekers en het gevoel hebben niet welkom te zijn. Door de beroeps krachten van de stichting wordt dit pro bleem onderkend. Bijzondere aandacht voor de buitenlandse jongeren zou, naar hun mening, op dit moment ave rechts werken. De spanningen binnen de soos zijn daarvoor momenteel te groot." "Daar zit geen oplossing in," stelde W.v.d.Bergh vast. "Men erkent het probleem. Blijft het alleen daarbij?" Se cretaris Ad v.d. Haar liet weten dat men op dit moment niet verder wil gaan. "Als je de integratie nu gaat pushen gaat het gegarandeerd fout. Dan maken we meer stuk dan nu al het geval is. An ders komen er straks twee knokploegen tegenover elkaar te staan, en dat is wel het laatste wat we zouden willen." De commissie was van oordeel dat met dit standpunt niet kon worden volstaan en deed de aanbeveling te zoeken naar bemiddeling, desnoods met inschake ling van deskundige hulp van buiten. Grote keuze in films (VHS) en CD's. En heeft U geen afspeelapparatuur, geen nood, deze kunt U bij ons huren, zowel Moviebox en CD-speler. VAN WEEDESTRAAT 82 Openingstijden: ma. t/m do. 12.30-20.00 uur. Vrijdag12.30-21.OOuur. TEL. 02155-22339 Zaterdag 10.30-18.00 uur. Zondag 14.00-18.00 uur. Philips Compact Disc speler bij Schoemaker Ondernemers zijn in het algemeen té harde werkers om als echte feest vierders door het leven te gaan. Als er wat te vieren valt denken ze in de eerste plaats aan hun klanten, en niet aan zichzelf. Deze stelling, die mis schien wat gewaagd klinkt, wordt bevestigd door de manier waarop de Winkelkring van Weedestraat in de komende tijd het tienjarig jubileum gaat vieren: zonder veel geschal en geschetter, maar met een degelijk stuk voordeel voor de Soester consument. In de loop van november krijgt elk Soester huisgezin een "chèqueboek" in huis, aangeboden door de gezamenlijke Winkelkring-ondernemers, die daarin vertegenwoordigd zijn met elk een eigen speciale aanbieding. Die aanbiedingen zijn geldig tot eind december en komen min of meer in de plaats van de gebruikelijke december-aktie van de Winkelkring. Om het geheel extra aantrekkelijk te maken doen de ingeleverde chèques mee in een grote loterij, waarop nog een flink aantal bijzonder attractieve prijzen te winnen zal zijn. Winkelkring-voorzitter Hans Nota van het Brilcentrum aan de Van Weede- straat wil over deze aktie nog niet het achterste van zijn tong laten zien, om dat een en ander op dit moment nog in het voorbereidende stadium verkeert. En anders is de verrassing straks weg, redeneert hij terecht. Praten over tien jaar Winkelkring bete kent praten met de ook al tien jaar actie- [ve voorzitter van de ondernemersclub, 5 een niet te becijferen aantal vrije uurtjes - en vaak ook "onvrije" - in het vele wel-en-wee van de Winkelkring heeft gestoken, daarin jarenlang met enthousiasme bijgestaan door zijn echt genote. Het "Winkelkring-echtpaar" Hans en Margriet Nota vormden lange tijd en dikwijls nóg niet alleen het hart, maar ook het zenuwcentrum, de her sens en de handen van de Winkelkring, al zullen zij de eersten zijn om te onder strepen dat het geen zaak van de familie I Nota-alléén is geweest. "Tien jaar geleden zag het er in de Van Weedestraat allemaal heel anders uit," aldus Hans Nota. "Dat kun je je nu bijna niet meer voorstellen. Hier en daar wa ren er wat plukjes winkels; in elk geval leek het bepaald niet op een echt win kelcentrum. Op verschillende plaatsen staken de panden als puisten naar voren en als je soms nog een foto ziet van meer dan tien jaar terug is het nauwelijks her kenbaar meer. Er is sindsdien ongeloof lijk veel verbouwd, bijgebouwd, nieuw gebouwd aan de Van Weedestraat. Stil gezeten hebben de winkeliers nooit." 'Opwarmen' De stoot tot de oprichting van de Win kelkring werd gegeven door de bij velen bekende advertentie-acquisiteur van de Soester Courant, Jan Batenburg, een zoon van de voormalige gemeentese cretaris van Soest. "Hij heeft destijds een aantal mensen hier aan de Van Weedestraat weten op te warmen," al dus Hans Nota, "om de handen in el kaar te slaan. Voor die tijd was er geen winkeliersvereniging in Soest. Je had weliswaar de "Soester Ondernemer" als gezamenlijke organisatie van alle Soester winkeliers, maar die richtte zich meer op de Sint Nicolaas-aktie en trad vooral naar buiten als pleitbezorger van bijvoorbeeld het plan Parklaan, waar destijds - in samenhang met het omstre den Centrumplan - een winkelcentrum was gedacht." Batenburg benaderde de winkeliers van de Van Weedestraat (en de directe om geving, zoals niet nagelaten mag wor den te vermelden omdat de Winkel kring niet alléén de Van Weedestraat omvat, maar ook een deel van de Bur gemeester Grothestraat, de Steenhoff- straat en de F.C. Kuiperstraat) met het voorstel voor een gezamenlijke feest verlichting. "Er moest wat gebeuren, vond hij, en hij wist de ondernemers warm te krijgen om die verlichting - de bekende lantaarn-armaturen die de straat in de feestperiode nog altijd ge zelligheid bieden - aan te schaffen." Uit dat eerste overleg dat, zoals Hans Nota zich herinnert, "boven bij Herman Schoemaker" plaatsvond en waaraan behalve door de Nota's werd deelgeno men door Henk Steusel, Piet Swager en Ringenoldus", werd de Winkelkring geboren. "Wat de winkeliers voor de verlichting moesten betalen was met een ook de eerste contributie." Na dat eerste kontakt volgde al spoedig een officiële vergadering in café Soest- dijk, waar ook de heer Rietveld - des tijds directeur van de NMB - aanwezig was. Er werd een voorlopig bestuur ge kozen waarin zitting namen Hans en Margriet Nota, alsmede de heren Rin genoldus en H.E.J. Smit. "Iedereen deed mee," aldus Hans Nota, "iedereen was ook reuze enthousiast." Met de oprichting was de eerste onder nemersvereniging voor een bepaald ge bied van Soest een feit. Later volgde ook Hartje Zuid - waarmee vanaf het begin een "gezonde naijver" heeft be staan - en de andere buurtwinkelorga- nisaties. December-akties Legendarisch ziin de december-akties uit die eerste jaren, zoals veel onderne mers en de inwoners van Soest zich gro tendeels nog wel zullen herinneren. "De hele straat stond dan op z'n kop," weet Hans Nota nog. "Bijvoorbeeld de pasfoto-aktie, waarbij de mensen de pasfoto's van alle winkeliers van de Winkelkring moesten verzamelen, met een prijzenpakket van zo'n 10.000 gul den. Of het "Bal der geslaagden", voor de jonge Soesters die hun eindexamen hadden gehaald en werden onthaald op een groots feest op het voormalige marktterrein naast het postkantoor. Drie keer hebben we dat gedaan, com pleet met fanfare, in de open lucht." Bekend zijn ook nog de sleutelaktie, de scrabblewedstrijd en andere succesvol le evenementen, waarmee de Winkel kring zich liet kennen als een actieve, inventieve en enthousiaste club vol on dernemingslust. In zekere zin stond ze daarmee aan de wieg van akties die door heel Soest werden gehouden, maar ook op ander terrein nam de Win kelkring vaak het initiatief. Zo stond ze ook aan de wieg van de Fe deratie Midden- en Kleinbedrijf (MKB), waarin de Winkelkring nogal een toonaangevende rol speelt. Op de achtergrond daarvan stond vooral de verkeerssituatie in en rondom de Van Weedestraat. "Het was altijd al een cha os, en nog trouwens," vindt Hans Nota, "en vanaf het begin hebben we plannen gehad voor het instellen van een blauwe zone. Als je dan de bel trekt bij de over heid krijg je - logisch - te horen: 'ja, van daag jullie, morgen weer een ander - or ganiseer je eerst maar eens op het ni veau van heel Soest'. Dat gaf mede de stoot tot de oprichting van de Federatie, ook al omdat de Soes ter Ondernemer werd opgeheven. Niettemin maakte de Federatie de Win kelkring niet overbodig. Hans Nota: "Met één organisatie kun je niet alle be langen behartigen. De Federatie is voornamelijk spreekbuis naar de ge meentelijke overheid en andere instan ties, maar de winkeliersverenigingen hebben hun zelfstandigheid behou den." In de Federatie wordt met de andere participanten overlegd over verschil lende belangrijke zaken, zoals de koop avondregelingen rond de feestdagen, een zoveel mogelijk uniforme winkel sluiting, regels voor reclame op straat, het standplaatsenbeleid, regelingen voor braderieën, maar ook zaken als de reconstructie van de Van Weedestraat, waaraan eind dit jaar wordt begonnen. De samenwerking met de gemeente is heel goed, volgens Nota. "Zeker op het informele niveau; op formeel niveau komt er wat meer politiek om de hoek kijken en dat gaat het wel eens wat stroever. Maar als er problemen zijn vinden we altijd een geopende deur." Aprilgrap Wel herinnert hij zich een 1 aprilgrap van de Winkelkring, in 1982, waarbij langs de Van Weedestraat nep-borden met "Blauwe Zone" aan lantarenpalen waren gehangen. "Van de gemeente hebben we daarop nooit iets gehoord, maar we zagen wel dat Gemeentewer ken in ijltempo de borden begon weg te halen, waarschijnlijk op verzoek van Rijkswaterstaat." De Winkelkring heeft ook het onder ling kontakt en de saamhorigheid tus sen de aangesloten winkeliers versterkt, Hans en Margriet Nota. merkt Hans Nota op. "De leden kunnen goed met elkaar overweg en doen niet gauww tevergeefs een beroep op elkaar. Die sfeer van collegialiteit is belangrijk, ook voor het publiek. Maak je het voor de consument aangenamer, dan komt- ie vaker naar de winkel, en daar trekt de ondernemer zijn profijt van. Dat is nu eenmaal het basisprincipe van het on dernemen." Als voorbeeld daarvan wijst hij op het Winkelkring-chèque- boekje, dat in de aanhef van dit artikel al ter sprake kwam. De Winkelkring is in de tien jaar na haar oprichting gestaag gegroeid. De meeste winkeliers in de Van Weedestraat en omgeving zijn aangesloten, ook enkele "landelijke" filiaalbedrijven. Het be stuur neemt zich voor in de komende periode de banden tussen "oude" en "nieuwe" leden weer wat aan te halen en de saamhorigheid te onderstrepen. Wat het (onlangs vernieuwde) bestuur voor ogen staat is ook een nog nadruk kelijker presentatie als Winkelkring. "Meer aan de weg timmeren en naar buiten treden," aldus Hans Nota, die in dit verband wijst op het nieuwe blauwe bord waaraan de leden herkenbaar zijn en waaronder (in de winkel of in de eta lage) straks de wekelijkse voordeel aanbiedingen worden gepresenteerd. Vuur uit je sloffen Dat het Winkelkring-gebeuren ook een ingrijpend beslag heeft gelegd op het gezinsleven van de Nota's wordt door echtgenote Margriet, die zes jaar lang zowel secretaris als penningmeester van de organsiatie is geweest, zonder meer bevestigd. "Je moest je vaak het vuur uit de sloffen lopen, want je was er dage lijks mee bezig. Met pijn in het hart ben ik er vier jaar geleden mee gestopt. We vonden dat het niet goed is als je alles in één familie houdt, en bovendien diende de troonopvolgster zich aan." Het Brilcentrum - en meer nog de ver gaderruimte in het souterrain - heeft in de loop der jaren ontelbare keren ge fungeerd als Winkelkring-hoofdkwar tier. Hans Nota heeft er, zoals gezegd, al heel wat tijd in zitten. "Tsja, aan verga deringen ben ik, denk ik, alles bij elkaar wel een dag in de week kwijt." Op de vraag of hij nog even enthousiast is als in de beginjaren antwoordt hij: "Ik heb lang gedacht dat ik na tien jaar zou stop pen, maar ik heb nu besloten door te gaan, vooral nu we een nieuwe club als bestuur hebben." Dat bestuur ziet er momenteel als volgt uit: J.S. Nota, voorzitter (Brilcentrum), W.C. de Boer, secretaris (Bondsspaar bank), C.J. Verkleij, penningmeester (Maison Verkleij), en de leden L. van Kleef (Tabaksspeciaalzaak Van Kleef), J. de Vries (Binnen Buiten verlich ting), H. v.d. Oosterkamp (Kantoor boekhandel Van de Ven) en H.E.J. Smit (Soester Courant). Eén groot warenhuis Hans Nota ziet de toekomst van de Winkelkring met vertrouwen tegemoet. "Er is een blijvende taak weggelegd voor zo'n organisatie. De Winkelkring is in feite één groot warenhuis met alle maal verschillende voordeuren, en dan komt er heel wat kijken op het gebied van onderlinge communicatie." Wat hem betreft haalt de Winkelkring dan ook zeker minstens het jaar 2000, en nog een behoorlijk stuk verder. Wensen en verlangens koestert hij ui teraard ook. Half-serieus: "Dat ik na een aantal jaren zelf als gewoon lid ach terin de zaal mag zitten, bijvoorbeeld." Of, zoals Margriet Nota aanvult: "Een vergadering waar alle leden eens een keertje aanwezig is..." Ernstiger is het verlangen naar "een echt mooie Van Weedestraat, met bomen en gezellige ambiance". Zijn grootste wens is dat er - als de re constructie van de straat straks achter de rug zal zijn - ergens aan de van Wee destraat een "hart" wordt gecreëerd. "Iets met een vlaggemast of een klok, voor mijn part. In elk geval iets dat als middelpunt van de Winkelkring kan dienen, al is het maar een reclamezuil met 'Winkelkring" erop, of een fon tein." Volgens hem is er op het "plein tje" bij reisbureau Gerth - aan de Stad houderslaan - alle ruimte voor zoiets, alleen is de grond particulier eigendom. Dat de Van Weedestraat altijd ge doemd zal zijn een doorgaande weg te blijven deert hem niet. "De onderne mers hebben deze straat gekozen om- dat-ie druk was. Dan moetje daar ach teraf niet over zeuren." Hij verwacht overigens stellig een afna me van het doorgaande verkeer door het viaduct over de Eem in Amersfoort, waardoor veel van het verkeer tussen Amersfoort en Amsterdam een andere route zal kiezen, en van de reconstructie van de Koningsweg, die ook zal zorgen voor een zekere ontlasting van de door gaande route door Soest. "Er komt nu nog heel wat verkeer van het industrie terrein over hei Nassauplantsoen," al dus Hans Nota. "Van alle auto's die nu door de Van Weedestraat gaan is zo'n 30 35 procent doorgaand verkeer. Dat zal straks beduidend afnemen." Verhalen over het beruchte "kooplek" van Soest maken niet veel indruk op hem. "Er wordt nu meer in Soest ge kocht dan ooit tevoren, omdat het voor de consument een stuk aantrekkelijker is geworden. Soesters 'winkelen' welis waar niet in hun eigen dorp, maar ze kunnen er wel alles krijgen." Een zonnige toekomst dus voor de Winkelkring? Hans Nota: "Zeker we ten!" _A\

Soester Courant | 1986 | | pagina 9