naneenSvönR Met de Garantrekening heeft u de smaak van sparen snel te pakken W Nu al veel belangstelling voor Historische Optocht in augustus 1987 Invalide bejaarde slachtoffer van jaloezie? jurverf gen zit. ISpa bondsspaarbank ■MM PAGINA 12 WOENSDAG 29 OKTOBER 1986 Onderhoud ER HEIDEN beveiliging Klusjes SOESTER COURANT PAGINA 13 G.S. akkoord met nieuwbouw Amrobank Soest-Zuid ER" v mode en textiel olatie ïijn fSTEEM LAKKEN eving 'vdA en WD: Kritiek op kostbare yegver beteringen L wooninrichting voor exclusief wonen baarn, brinkstraat 19-23, tel. 02154-12801 y Jim van Overbeek exposeert met sportillustratie bij "Bauers" Woensdag 5 november in De Flint: Toneelgroep Globe: Een poppenhuis van Henrik Ilsen De spaarbank doet altijd meer Groots evenement in Bourgondische stijl 'Zonder de auto kom ik nergens meer' 'De dader is een idioot' Onderwerpen Historische Optocht 1987 Nieuwe expositie in Kasteel Groeneveld Natuur kunst om de hoek Bromfietser gewond bij aanrijding werk, in raat 30 2'in 2155-17085 ^Gedeputeerde Staten van Utrecht gaan alsnog akkoord met de bouw van een nieuw kantoor van de Amrobank aan de Soesterbergsestraat in Soest- Zuid. Aanvankelijk weigerde het College daarvoor de benodigde verkla- t ring-van-geen-bezwaar af te geven, omdat G.S. er altijd van uit waren ge- i gaan dat er een bankinstelling zou komen in het winkelcentrum aan de [.Zuidpromenade. Door de Amrobank nieuwbouw toe te staan zou men in- k' direct hebben ingestemd met een vegroting van het aantal vierkante meters F winkelruimte, in strijd met de door G.S. opgestelde uitgangspunten. F G.S. hebben hun mening nu herzien op grond van het AROB-bezwaar dat Ide Amrobank tegen de oorspronkelijke beslissing heeft aangetekend. G.S. f zijn ervan overtuigd dat de huidige behuizing van de bank niet meer aan de Zeisen voldoet, terwijl het de bank niet kan worden kwalijk genomen dat de f selectiecommissie haar een plaats in het winkelcentrum weigerde. G.S. zijn Iverder van mening dat het nieuwbouwplan redelijk aansluit bij de reeds (aanwezige bebouwing. ORSETTERIE •12 Hll-TON HERENMODE VAN WEEDESTRAAT 8° LINETTE LINNENSHOP VAN WEEDESTRAAT 12a i dag 3p konstruktie 'vergunning oeringen en af- lar. SOEST 16853 1G. 3THESTR. 19 :ST •13555 jpjet PvdA-raadslid Kees Boerkoel zou |iefst de Wieksloterweg vanaf de Bilt- iweg willen afsluiten voor het sluipver- keerom zodoende hoge kosten voor de tfaltering (250.000 gulden) te kunnen «sparen. De Partij van de Arbeid"vindt at de Koningsweg de belangrijkste irkeersfunctie heeft in het Veen en dat de overige wegen in dit gebied op de yeede plaats komen, zo bleek uit op merkingen van PvdA-fractievoorzitter laymond van Gelder tijdens vorige bek tijdens het begrotingsonderzoek 987. Die directeur van Gemeentewerken, ir. S. H. Brunekreef, wees het voorstel van óerkoel in de commissie Bedrijven ^rsoneel van de hand, omdat "radicale erkeersmaatregelen uitgesloten zijn in |et belang van de aan wonenden". Een soortgelijk voorstel deed Boerkoel ten aanzien van de reconstructieplan nen Verlengde Talmalaan (300.000 gulden) en de reconstructie van de Soesterengweg Molenweg (kosten 95.000 gulden). "Deze weg moet lan delijk blijven en vergt dus geen kostbare verbeteringen", aldus Boerkoel, die in zijn ideeën werd gesteund door Joop Ebbers (WD). Ook de reconstructie Heuvelweg (375.000 gulden) kan volgens beide commissieleden aanzienlijk goedkoper uitvallen als deze straat een minder be langrijke verkeersfunctie krijgt dan nu het geval is. Wel is iedereen van mening dat de riole ring van de Heuvelweg snel moet wor den verbeterd. De beslissing over deze voorstellen worden genomen in de raadsvergadering van 19 november a.s. wwm IMI.lUhLR geeft gratis inrichtingsadvies aangepast aan uw smaak en interieur De komende weken is bij het Soester restaurant Bauers, Burg. Grothestraat 55, het werk van een sportieve kunste naar te zien. «Voor de 26-jarige, in de reklamewe- reld geschoolde Soester illustrator Jim van Overbeek, vormt sport dé inspira tiebron. Ï~Zijn gekleurde prenten ademen aktie en snelheid uit en doen vermoeden dat de maker zelf óók in de sport aktief is. •e bevestiging volgt snel. 'Het is zonder meer een voordeel, mis- :hien wel een vereiste," vindt de in ïtwerpen geboren Jim, die als ama- jurwielrenner vele grote wedstrijden binnen- en buitenland reed en op de Nederlandse baankampioenschappen forig jaar een bronzen medaille wist te khalen. "Mijn voorliefde gaat inderdaad uit naar het wielrennen. Logisch, omdat je er zelf middenin zit. Als zo'n bont ge- leurd, nerveus peleton renners zich op een voorjaarsdag in beweging zet, krijg ik echt "kriebels." Eenmaal thuisgeko- len met een rugzak vol ideeën ga ik er ;ns goed voor zitten. In alle rust draai ik de "film" weer even terug en worden details uitgewerkt. Datzelfde geldt ook voor het surfen, skiën en atletiek." Dat de illustraties van Jim aansloegen bleek o.a. uit veelvuldige aanvragen vanuit het bedrijfsleven en de tweewie- "s£T~-* lersbranche in het bijzonder. Veel inge lijste prenten vonden hun weg naar showrooms of sierden de omslagen van catalogi. Tevens kreeg hij een aanbod van de be kende galerie "Sparts" te Amsterdam, waar neerlands toppers op sport-kunst- gebied exposeren. Ook daar is zijn werk nu te zien (en te koop). Evenals bij "Bauers" uiteraard. Dit exclusieve restaurant heeft elke maand een andere kunstenaar "in huis" die het interieur op persoonlijke wijze kleur geeft. Beslist de moeite waard 1 Nora, echtgenote van Helmer,leeft zeer f? beschermd onder de vleugels van haar man. Ze heeft nooit een zelfstandig le ven geleid. Als haar man ziek en over- B werkt wordt, leent ze - door valsheid in geschrifte te plegen - geld van Krog- stad. Krogstad chanteert Nors, wan neer hij door toedoen van Helmer ont slagen dreigt te worden. Helmer ont dekt Nora's geheim en beschuldigt haar. Ze geeft toe dat de beschuldigin gen waar zijn, er vanuit gaande dat haar man haar zal vergeven. Dat is echter niet het geval en Nora voelt dat Helmer een vreemde voor haar is. Ze verlaat huwelijk, huis en kinderen om zichzelf De Garantrekening is één van de vier vrije spaarrekeningen van de Bondsspaarbank Sparen met een zeer hoge rente en zonder dat uw spaargeld vast staat, kan bij de Bondsspaarbank op een een voudige manier. Neem bijvoorbeeld de Garantrekening. Een nieuwe makkelijke rekening voor als u uw geld niet direct nodig hebt. Over elk opgenomen bedrag betaalt u 2% retourrente. In een aantal gevallen hoeft u zelfs helemaal geen retourrente te betalen. Sparen en opnemen kan contant en giraal. De hoge rente wordt jaarlijks op. uw rekening vy/> bijgeschreven. f* /U Wilt u meer informatie? Kom even langs. Wij zijn u graag van dienst. Midden Noord en Oost Nederland spaarbank Als de voortekenen niet bedriegen - en waarom zouden ze? - wordt de His torische Optocht op zaterdag 22 au gustus volgend jaar, in het kader van het door het Groot Gaesbeker Gilde te organiseren Landjuweel, een bij zonder groots en grandioos gebeuren. Dat kan althans worden afgeleid uit de belangstelling tijdens de eerste infor matieavond die de commissie Histori sche Optocht vorige week belegde in het duivenzaaltje aan de Schrikslaan. Zo'n 75 mensen, vertegenwoordigers van allerlei Soester verenigingen en instellingen, gaven blijk van hun geïn teresseerdheid. Commissie-voorzitter Herman Duit en vice-voorzitter Bert Krijger gaven uit gebreide toelichtingen op de voorlopi ge opzet van de optocht en de bezoe kers kregen twee films te zien met beel den van de optocht in 1979, ter gele genheid van het 950-jarig bestaan van Soest: één van de voorzitter van de Stichting Oud-Soest, de heer A.J. van den Dijssel die destijds nauw bij de or ganisatie betrokken was, en één van de heer Boeren. Bovendien kon men ken nis nemen van een aantal plakboeken met foto's van 1979. De optocht wordt - vooral ook door de deelname van de Brabantse gilden die tijdens het Landjuweel in Soest te gast zullen zijn en die het bevolkingscijfer in augustus 1987 tijdelijk met enige dui zenden zullen verhogen - een gebeurte nis van ongekende omvang, waarvoor de commissie ook nationale belangstel- ling verwacht, van de pers en de om roep. De route van de optocht staat inmiddels vast: van de Eng (bij de Prins Bernhard- laan) naar het feestterrein aan de Ferdi nand Huycklaan, via Nassauplantsoen, Van Weede/Steenhoff/Middelwijk/ Toren/Kerkstraat naar de Soesterberg sestraat en vandaar via de Birkstraat naar de Ferdinand Huycklaan. Er is slechts één knelpunt: vanaf de Soester bergsestraat zou de optocht via de Gal- lenkamp Pelsweg op de Birkstraat moe ten uitkomen. De Gallenkamp Pelsweg is echter voor het verkeer afgesloten en de commissie gaat ervan uit dat die voor de gelegenheid zal worden opgeheven. De voorgenomen route is exact 5,1 ki lometer lang, wist Bert Krijger te vertel len, wat inhoudt dat de optocht - be houdens onvoorziene vertragingen - ongeveer een uur zal gaan duren. Bourgondische tijd De commissie heeft alvast aangegeven wat het centrale thema van de optocht moet gaan worden: de Middeleeuwen, het tijdperk tussen 500 en 1500, met het accent op de Bourgondische tijd. On derwerpen die buiten het aangegeven tijdvak vallen mogen ook, mits ze wél "historisch" zijn, dat wil zeggen iets uit beelden uit de Soester of de nationale geschiedenis. De optocht kent weliswaar een wed strijd-element, maar het zal niet zo zijn dat alleen de "duurste" wagens voor een prijs in aanmerking zullen komen. intiBf: K'T'.in ,t. Er wordt een deskundige jury aange zocht. De commissie heeft bij wijze van dienstverlening al een kleine 50 onder werpen op 'n rijtje gezet. Getoond werden tekeningen van Bour gondische kleding, die vrij gemakkelijk valt na te maken hoewel echte patronen nog niet beschikbaar zijn. De schetsen zijn bij de commissie verkrijgbaar. Reclame en politieke satire - zowel plaatselijk als landelijk - zijn niet toege staan. 'Camoufleren' In overleg met de aanwezigen werd vastgesteld dat op 31 januari de aan meldingen van de uit te beelden onder werpen bij de commissie binnen moe ten zijn, zodat medio februari definitie ve knopen kunnen worden doorgehakt. Ook werd afgesproken dat de wijze waarop de wagens worden voortbewo gen - doorgaans met tractors - geen rol zal spelen bij de jurering, al werd de suggestie overgenomen om zoveel mo gelijk te streven naar het "camoufleren" van de trekkers op een wijze die bij de uitvoering van de wagen past. De commissie nam ook de aanbeveling over om de bevolking - of ten minste de bewoners van de huizen langs de route - op te roepen om die dag zoveel moge lijk te vlaggen. Ook werd opgemerkt dat het zeer tot verhoging van de feest vreugde zou bijdragen als niet alleen de deelnemers aan de optocht, maar ook vele anderen op die zaterdag zoveel mogelijk "historisch" gekleed zouden gaan. Het cijfer 7 stemt doorgaans scholieren tevreden en veel mensen zijn tóch een beetje bijgelovig door 7 te beschouwen als hun geluksgetal. De heer J. Hoogendoorn heeft echter weinig reden tot lachen, want in het laatste halfjaar is tot zeven keer toe een band van zijn auto lekgestoken. De inva lide bejaarde heeft sterk het vermoeden dat de dader(s) gezocht moet(en) worden onder de mede-bewoners in het Vijverhof-complex. In verband met zijn lichamelijke handicap heeft hij van de gemeente toestemming ge kregen om zijn voertuig op het autovrije binnenterrein van De Vijferhof te parkeren. Volgens Hoogendoorn en zijn schoonzoon J. Bouwman heeft dit de jaloezie en wrok van andere geprikkeld, en zijn zij overgegaan op dit vandalistische gedrag. Een eventueel bewijsstuk voor de ver onderstelling dat één of meer van de Vijverhof-bewoners schuldig is aan de lekke banden van de heer Hoogen doorn vormt een briefje dat de gedu peerde in zijn brievenbus vond. Het handschrift wekt duidelijk de indruk dat de brief door een ouder persoon ge schreven is. De letterlijke tekst luidt als volgt: "Jullie horen hier niet thuis. Zet dat blik zelf voor je tuin met uitlaatgas en olietroep met Pinksteren voor je Scène uit 'Een poppenhuis' van Ibsen. te vinden. 'Het Poppenhuis' is in 1879 geschreven en baarde vanaf het begin veel opzien. Het stuk blijft door zijn herkenbaarheid en haarscherpe weergave van menselij ke verhoudingen bijzonder aanspre ken. Spelers: Yvonne van den Hurk, Paul Gieske, Evert de Jager, Annelies van der Bie, Guus Dam e.a. Regie: Teuntje Klinkenberg. 20.15 uur De Flint Theater, ingang Conninckstraat. Prijs: 15,-; 12,50 p65/vw-pas; 10,- cjp. "Het is verschrikkelijk wat hier ge beurd is. Ik wil daar mijn afschuw over uitspreken. Ook ons bestuur en de bewonerscommissie vinden dit absurd.De directeur van de Stich ting Bouwactiviteiten in de Bejaar densector (SB BS) N. H. Breedeveld vindt het afgrijselijk dat de heer Hoo gendoorn, bewoner van het Vijver- hof-complex dat mede door de in breng van de SBBS gerealiseerd werd, geteisterd wordt door iemand die al zeven keer een band van zijn auto heeft lekgeprikt. "De auto staat geparkeerd op een plaats waar niemand er last van heeft, en we begrijpen daarom niet waarom dit steeds gebeurt", aldus Breedeveld. Over het vermoeden van Hoogen doorn en diens schoonzoon dat één van de Vijverhof-bewoners de dader is, spreekt Breedeveld met grote voor zichtigheid. "Dat wil ik niet beweren, want dat valt niet te bewijzen. Ze vin den het hier allemaal verschrikkelijk. "Wij hebben in een schrijven aan de bewoners al eens kenbaar gemaakt dat we deze gang van zaken veraf schuwen. Een vergadering met de be woners beleggen heeft geen zin, om dat de dader dan toch niet zou komen opdagen. Het is zo moeilijk om er wat tegen te doen. Vertel mij maar wat ik zou moeten doen om dit te stoppen. Mocht blijken dat èen van de bewo ners inderdaad verantwoordelijk is voor de lekke banden, dan zullen wij ogenblikkelijk de politie inschakelen en met de diverse instanties proberen om de dader hier weg te krijgen. Hier horen alleen normale mensen thuis, maar de dader is een ziekelijk ie mand. Het is iemand die waarschijn lijk een hekel heeft aan de heer Hoo gendoorn. De dader is een idioot." deur, invaliden die buren pesten. Schaam jullie voor alle bewoners." De heer N. H. Breedeveld, de directeur van de Stichting Bouwactiviteiten in de Be jaardensector (SBBS), heeft het hand schrift vergeleken met de formulieren van de bewoners, maar heeft geen tref fende gelijkenis kunnen vinden. Verstoppertje Schoonzoon Bouwman: "Het mag na tuurlijk niet zo zijn dat het Vijverhof complex taboe is voor invaliden. Op de ze manier wordt het mijn schoonouders onmogelijk gemaakt om hier prettig te wonen. Ik heb geen bewijs dat iemand van de woongemeenschap het gedaan heeft, maar er is wel een sterk vermoe den dat het iemand van De Vijverhof is. Ik zie hier nooit jeugd op het binnenter rein, en ik geloof ook niet dat de bezoe kers zeven keer dezelfde auto beschadi gen. Onze conclusie is dat een bewoner een stuk jaloezie en wrok heeft, en daar om de banden van mijn schoonvader leksteekt. Dat vind ik niet gepast. Als je het niet eens bent moetje niet verstop pertje gaan spelen." De heer Hoogendoorn voelt zich ern stig benadeeld door de persoon die ver antwoordelijk is voor de misselijke da den. "Met mijn handicap mag ik hoog uit dertig meter lopen, en dat moet ik nu al om vanaf de speciale parkeerplaats in huis te komen. De parkeergarage ligt voor mij te ver weg. De auto is het enige vervoermiddel voor mij. Zonder de au to kom ik nergens meer. Er zitten steeds tussenpozen van vier, vijf weken in en dan is er weer een band lek. Op Konin ginnedag gebeurde dat voor de eerste keer. Ze doen het bijna altijd 's nachts", zegt de invalide bewoner van De Vijver hof die op dokterslast slechts kleine af standen te voet mag afleggen. Nog voor de voltooiing van De Vijver hof, het complex van bejaardenwonin gen aan de Klarinet, is bepaald dat op het binnenterrein een auto-verbod zou gelden. Deze regeling is nog steeds van kracht, maar voor de heer Hoogen doorn maakte het college van burge meester en wethouders een uitzonde ring omdat hij niet veel en ver mag en kan lopen. De auto geeft daar geen aan leiding voor overlast, en staat ook niet hinderlijk in het zicht. Die mening is in elk geval ook de bewoonster toegedaan, die naast de parkeerplaats woont. Zij heeft de heer Hoogendoorn meege deeld dat ze geen bezwaar heeft tegen de met lijnen en een verkeersbord ge markeerde parkeerplaats. Intussen hebben de minne streken de heer Hoo gendoorn wel een schadepost van meer dan driehonderd (300) gulden opgele verd. "Ik heb zes kapotte binnen ban den in mijn kofferbak liggen", aldus de van zijn auto afhankelijke man. Heterdaad Schoonzoon Bouwman schreef in sep tember een brief aan de bewoners van De Vijverhod, waarin bij de situatie uit legde en om begrip vroeg. Vorige week zondag moest de heer Hoogendoorn tot zijn ontsteltenis constateren dat de on bekende vandaal voor de zevende maal had toegeslagen. De politie staat in dit geval eigenlijk machteloos, omdat het natuurlijk niet op te brengen is om met één man voortdurend te posten bij de wagen van Hoogendoorn. Het is duidelijk dat er iets moet worden gedaan tegen de pesterige activiteiten van de onbekende dader. Gezien het feit dat hij altijd na zonsondergang ope reert is de kans dat hij op heterdaad be trap wordt gering. De makkelijkste op lossing zou zijn dat de vandaal/crimi neel zijn verfoeilijke daden stopzet. Hij zou zich bijvoorbeeld kunnen proberen voor te stellen hoe het zou zijn als hij zelf zeer slecht ter been is! - Op deze plek naast de ingang aan de binnenplaats mag de Vijverhof bewoner zijn auto officieel parkeren. De commissie Historische Optocht heeft alvast veel voorbereidend werk ge daan en uit een scala van mogelijkheden voorlopig de onderstaande histori sche onderwerpen geselecteerd, die eventueel in de optocht uitgebeeld zou den kunnen worden: Boerenerf en -gezin rond 1400 Volksspraak onder de heilige lin deboom voor 400 Gemeenschappelijke offermaal tijd onder de lindeboom voor 400 Gildemaal in de herberg rond 1400 Koningsschieten rond 1450 De manslag van Jacob van Gaes- beek Vervoer van goederen door de ho rigen van Soest naar de abdij in Utrecht Maaltijd van vrachtrijders in de abdij te Utrecht Rechtspraak van Jacob van Gaes- beek of zijn schout met buren Ferdinand Huyck in De Drie Rin gen 1278, Slag op de Eng: De bisschop van Utrecht tegen Gijsbrecht van Amstel 1356, Gijsbrecht van Nijenrode bemachtigt de schans te Soest Kasteel Gaesbeek bij Brussel Op bezoek bij de zusters Birgitti- nen in klooster Mariënburg Toernooi op de Neude te Utrecht Valkenjacht Gevangenneming van Jacob van Gaesbeek bij het beleg van Trecht in 1449 Bierbrouwen in Soest Kalkbranderijen aan de Eem Sint Aeghten Schuttersgilde 1560 met kovels (kraagmutsen) rood en wit, blauw en wit, groen en wit Boeren en kooplui in de dorpsher berg In het Wapen van Gaesbeek De kozakken trekken plunderend door Soest Schout van Soest met knecht Jacob van Gaesbeek, heer van Soest 1400-1459 Gemeenteraad uit vroeger dagen Rijtoer door Soest omstreeks 1900 Boerenbedrijf in het oude Soest Prentenkabinet Boerenbruiloft Soest-over-de-bult 't Spreukenhuisje Jac. Coljee, de bokkenboer Groot Gaesbeker of Sint Aeghten Schuttersgilde van Soest Gilden-teerdag in De Gouden Ploeg Oerbewoners Soest Turfstekers Sint Elisabethsvloed, 20 novem ber 1421 Strooptochten van Maarten van Rossum De Noormannen voor Dorestad De Kleine en de Grote Melm Romeinen met strijdwagens Heksenjacht Jacoba van Beieren Philips van Bourgondië Middeleeuwse jonkers, ridders, schildknapen e.d. Schenking door Karei de Grote van de gronden in deze regio aan de bisschop van Utrecht in 777 Schenking door bisschop Ansfri- dus van de 14 hoeven onder Soest en Hees aan de Benedictijner abdij op de Hohorst bij Amersfoort Beleg van kasteel Gaesbeek bij Brussel in 1388 Marskramers Nadere informatie bij het secretariaat van de commissie: mevrouw S. van Doorn, Schoutenkampweg 113, tel. 13912/93541, en mevrouw E. Stolwijk, Kruisweg 2, tel. 17113. Letty Kosterman en Ivo de Wijs hebben zondagmorgen, meteen na de uitzen ding van hun populaire milieu- en na tuurprogramma "Vroege Vogels," in kasteel Groeneveld de tentoonstelling "Natuur, je buur" geopend. Conserva tor Werner Paans uit Soest heette de talrijke aanwezigen welkom, die in de Hasselaerzaal genoten van de gedich ten en versjes die de beide radiomensen te berde brachten. Joop Söhne, voorzitter van de Hilver- sumse Kunstenaars Vereniging "De Kring" (1955), was verbluft over de grote opkomst op deze vroege opening en vertelde dat twintig leden van zijn vereniging 87 kunstwerken exposeren tot 15 december in bijna alle gangen en zalen van het "sprookjesachtige ge bouw," zoals hij het Baarnse centrum van Staatsbosbeheer noemde. Het thema "Natuur, je buur," waarover Ivo de Wijs, de winnaar van de zilveren reismicrofoon, ter plekke een gedicht schreef als "uitsmijtertje" is wel ruim opgevat door de kunstenaars. Het va rieert van olijfbomen en stuwdammen tot aan de Normandische kunst en de Rattenvanger van Hameien. Behalve schilderijen en tekeningen to nen ook enkele vitrines sculpturen in hout, brons, steen en gips, zoals het "Baltsgedrag" van Hetti Noorman en haar humoristische "Visserslatijn." Ook de mens kom je op deze expositie regelmatig tegen, omdat "de mens een bijna fatale invloed heeft op de natuur," zoals Joop Söhne het uitdrukte in zijn openingswoord. In het restaurant van Kasteel Groene veld hangen enkele, nieuwe miniaturen van Paul Ovink, een Baarnse kunste naar die vaak in Soest exposeerde bij Artishock en in De Drie Ringen. Openingstijden: dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op za terdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Maandag en donderdag gesloten. Van 15 december tot 9 januari is Kas teel Groeneveld niet voor het publiek toegankelijk. J.V. De 17-jarige bromfietser E. van W. uit Baarn raakte maandagmiddag j.1. ge wond bij een aanrijding op het Kerkpad ZZ en moest met een hersenschudding per ambulance naar ziekenhuis Maar schalksbos in zijn woonplaats worden gebracht. Het ongeluk ontstond toen mevrouw G. de J. (44) uit Soest met haar auto vanaf de Kruisweg het Kerk pad overstak en de bromfietser te laat zag.

Soester Courant | 1986 | | pagina 13