PANTALONS NU 49° WINDJACKS nu 59° stoter bv or Health" BLIJ MET DE STOMERIJ racupressuürI Speeldoos PAGlNA^jOENSDAG 29 OKTOBER 1988 OV. TE SOEST URSUS :LEX-ZONE SAGE en TINGEN: SOESTER COURANT 7-M KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. PAGINA 17 Maandag 3 november, 20.00 uur, toegang gratis Dlga Hogewoning en Anneke v.d. Heuvel in concert in 'De Vijverhof' Concert gospelgroup 'The Messengers' Vrijwilligers Vakature Bank V rij willigers werk zonder grenzen NOVEMBER-AANBIEDING: KONINGSWEG 16 TEXTIËLREINIOERS - SOEST - TELEFOON 14302 Ie versierde moestuin, een lust voor >og en maag GROEI&BLOEI SOEST Glazen Speelgoed Lezing van Yvonne Keuls in De Speeldoos Theater-Agenda De Speeldoos F.C. Artishock Ltd. Vereniging Artishock Gert de Ruygt sprint naar overwinning in 10 Engelse mijlen van Bussum-Zuid Auto van de weg gehaald TWELW/ELEFg Dealer: UNION SPARTA SCRABBLE ATLETIEK Pijnenburgcross in regen en wind toch geslaagd DVSB I en II succesvol - 3768 CW Soest 32155-18137 Itureel Centrum m-jft na sjjilrfomq de Boer rsus Joegoslavisch volksdansen zaterdag 1 en zondag 2 november Paja Milic een cursus Joegosla- |h volksdansen in C-drie. De cursus dt georganiseerd door Ada Eefting |Coleta Lustenhouwer, dansdocen- a Milic heeft jarenlang in Joegoslavië lanst bij Gradimir Mihalovic en met ■dansgezelschap uitvoeringen gege- T in heel Joegoslavië. Regelmatig hkte deze populaire dansgroep ook rnee's door Europa. In Nederland Milic één van de oprichters van [10, de eerste Joegoslavische dans- ep in Nederland. Verder is hij een de bekendste dansdocenten op Ne- (landse Balkanfestivals. r de cursus Joegoslavisch volksdan- l op 1 en 2 november is nog een be- rkt aantal plaatsen open. Voor opga- len informatie: Ada Eefting (tel. D939) en Coleta Lustenhouwer (tel P48)- oject vandalisme j het ogenblik begeleiden consulen van het Steunpunt Kunstzinnige rming Eemland, waarvan de coördi- lie hoogstwaarschijnlijk m.i.v. 1 ja- Jan 1987 vanuit C-drie gaat plaats- Iden, een project vandalisme op de Imbrand van Rijnschool in Amers- prt. De consulenten hebben een pro- ftopzet gemaakt rond een verhaal ten ruit kapot, dat was een schot van buter' dat nu uitgeprobeerd wordt op b basisschool voor groep 7 en 8. Op pnd van deze ervaringen ligt het in de koeling tot een definitief project te nen dat ook aan scholen in het Soes- basisonderwijs aangeboden gaat [)rden. Kamfestatie Birmaspoonveg zaterdag 15 november, aanvang 1.30 uur, viridt in C-drie een manifes te plaats over de Birmaspoorweg, lar aanleiding van de publicatie van l|t boek: 'En de zon werd rood...' van 1 Soesterberger Joop Hulsbus. Op de- middag vindt de opening plaats van I expositie met aquarellen van kunste- lar Tom Ingelse over de Birmaspoor- door burgemeester mr. P. Schol- t, die dan ook officieel een exemplaar het boek zal ontvangen, vliddags staat op het programma een zing van de heer J. Zwaan, archivaris )jj het Instituut voor Oorlogsdocumen- tie en publicist op het gebied van Red.-Indië in oorlogstijd '40-'45. Ver- Kr zal er een tweegesprek plaatsvinden fissen de auteur van het boek en de r H. Neumann, journalist en publi- ist. jje manifestatie eindigt rond 16,00 uur. Roor nadere informatie kunt u bellen laar C-drie, tel.: 22188. Piversen [let prachtige bord van cultureel crea tief centrum C-drie is nu door Henny Rd. Brink en Bertus van Essen voordien an een prachtige verlichting. Op deze panier kunt u uw weg in de reeds vroeg llende duisternis beter vinden. In de ïieaterzaal daarentegen is het wat don kerder geworden. Bertus heeft de ach- terwand van de zaal in plaats van de hui dige baksteen, met een bruine kleur, he lemaal zwart geschilderd. Daardoor is pe achterwand nu minder 'luidruchtig' meer één geheel geworden. E>e horeca van C-drie heeft het afgelo- en weekend met haar nieuwe cocktail nerican Dream' zoveel succes jeoogst dat de horecamanager besloten leeft, (de cocktail was gecreëerd i.v.m. Eet jazzweekend-) deze cocktail op te nemen in zijn vaste aanbod. De gasten Jan C-drie zijn er verrukt over, de cock tail smaakt ook erg fris en tegelijk op- Vindend. Komt u eens proeven... in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort T elefoon 033-187 47 Op maandag 3 november as. vindt in de grote zaal van de Vijverhof aan de Klarinet in Overhees een opmerkelijk concert plaats, dat in eerste instantie is bedoeld voor de bewoners van de Vij verhof, maar waarbij ook andere be langstellenden van harte welkom zijn. Twee Muziekschool-leerlingen uit Soest, Olga Hogewoning (17) en An neke van den Heuvel (21), treden in dit concert gezamenlijk voor het voet licht met een aantal bijzondere stuk ken voor piano, spinet en dwarsfluit. Olga Hogewoning (piano en spinet) volgde aanvankelijk privélessen bij Wilma Eijsker-Plooijer in Soest. Mo menteel is zij leerlinge van RMA-do- cente Yolanda Broekman. Anneke van den Heuvel (dwarsfluit) is leerlinge van Louise Jansen aan de Amersfoortse muziekschool. Op het programma staan de volgende werken: 1. Rondo in E-klein, Franz Xaver Mo- zart; 2. Sonate 4 voor spinet en fluit, Michel Blavet; 3. Allemande uit de Partita in A-klein Olga Hogenwoning en Anneke v.d. Heu vel. FotoGoos van der Wilt. voor fluit solo, Johann Sebastian Bach; 4. Sonate 1 in C-groot, Johann Chris- toph Pepusch; 5. Romance sans paroles voor piano so lo, Felix Mendelsson- Bartholdy; 6. Concert in D-groot, Joseph Haydn. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is gratis, alleen wordt een klei ne vrije bijdrage gevraagd voor de kos ten van het programma. Ter opening van het seizoen geeft go spelgroup "The Messengers' een koffie concert in de Vijverhof, Klarinet te Soest op 2 november a.s., aanvang om 12.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 5,—. Programma's tevens bewijs van toegang zijn verkrijgbaar aan de zaal op de dag van uitvoering en bij de leden. Ten gehore zullen worden gebracht go spelsongs en spirituals en voorts volks liederen uit verschillende landen. Ben je tussen 18 en 30 jaar en wil je wel eens een jaartje naar het buitenland, om daar vrijwilligerswerk te gaan doen? Dan kun je je daar nu voor opgeven bij Yfijiv^ger^yakaffirebank Soest. Als voorbereiding op de reis volg je eerst een taalcursus. Daarna vertrek je naar het buitenland. Je kunt bijvoor beeld vrijwilligerswerk doen in een crè che in Duitsland, een ziekenhuis in Bo livia, een opvanghuis in de Verenigde Staten of een landbouwprojekt in India. Keus genoeg dus. Voor gastgezinnen wordt gezorgd. De organisatie is in handen van de Stichting Internationale Jeugduitwisseling, een instelling van vrijwilligers die het on recht in de wereld wil bestrijden. Belangstelling voor dit "vrijwilligers werk zonder grenzen"? Neem dan kon- takt op met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank, Willaertstraat 49, tel. 12630. Openingstijden op maandag, dinsdag en donderdag 10.00 - 12.30 uur en 13.30 -15.30 uur; vrijdag 11.00 - 12.30 uur. Zoekt u een leuke vrij willigersbaan om dat u nog wat tijd over hebt naast uw be taalde baan, bent u huisvrouw met schoolgaande kinderen, gepensio neerd, werkloos of in de VUT, een WAO-er of student? Kom eens neuzen in het bestand. Vakatures Wie wil voor oudere gehandikapte dame de tuin in goede staat brengen? Elektrische maaimachine is beschik baar; Nog enkele vrijwilligers m/v als gast vrouw/ gastheer gevraagd in diensten centrum (12/614); Vrijwilliger m/v gevraagd op labora- toriumschool. Taken: beheer biblio- theekkollektie; verzorging bibliotheek uitleenadministratie; bijhouden biblio- theek-dokumentatiesysteem; diverse werkzaamheden. (10/141); Centrale voor Pleegzorg zoekt een aantal vrijwilligers m/v. Werkzaamhe den bestaan uit het verspreiden van in formatie over pleegzorg en voorlichting geven aan belangstellenden met twee delig doel: le. beeldvorming over pleegkinderen en pleegouders veran deren en verspreiden; 2e. werven van pleegouder(s). De nadruk ligt op het laatste f 11/81); Instelling voor geestelijk gehandikap- ten zoekt vrijwilligers m/v voor de re- kreatieklubjes (9/623); Vrijwilligers m/v gevraagd om geestelijk gehandikapten te begeleiden bij het zwemmen (9/5); 50-Plussers wordt verzocht hun ken nis en ervaring aan te bieden aan ande ren door zich op te geven voor 't Gilde. Even bellen naar 12630 voor informa tie. Denkt u aan het vrijhouden van zater dagavond 8 november? Dan is er een Soestand-Plus in C-drie, waar ook de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank met een standje aanwezig zal zijn. Informatie over bovenstaand vrijwilli gerswerk tijdens kantooruren in C-drie, Willaertstraat 49. Donderdag 30 oktober, 21.00 uur: Filmhuis: 'Ronja, de roversdochter' "Ronja, de Roversdochter' van Tage Danielsson is een film over twee vijan dige roversfamilies. Tijdens een storm nacht wordt op de Mattisburcht een meisje geboren, de dochter van rover hoofdman Mattis. Ze krijgt de naam Ronja. Ronja groeit op tot een nieuws gierig en ondernemend meisje. Wan neer ze elf jaar oud is, gaat ze het ge heimzinnige woud rond de burcht van haar vader onderzoeken. Hier beleeft ze heel wat spannende avonturen, want het woud zit vol toverwezens, aardman netjes en vogelheksen. Op een dag omtmoet Ronja in het bos Birk, de zoon van de roverhoofdman Borka, die een erfvijand is van Mattis- bende. Aanvankelijk kunnen ze elkaar niet uitstaan, maar al heel snel vatten beiden grote genegenheid voor elkaar op. Vanwege de vijandschap tussen Mattis en Borka moet deze vriendschap natuurlijk geheim blijven. De situatie wordt er niet beter op als Borka een deel van de Mattisburcht in bezit neemt, omdat het woud voor hem te onveilig wordt. De woedende Mattis neemt Birk gevangen om zo zijn vader te dwingen de burcht te verlaten. Dit is teveel voor Ronja. Ze kiest partij voor de bende van Borka en krijgt zo haar vriend Birk vrij, Mattis is verbijsterd en verstoot zijn dochter. Dan lopen Ronja en Birk weg het bos in en gaan in een grot wonen. Maar helemaal gelukkkig is Ronja niet. Ze verlangt naar haar fa milie. Ook vader Mattis is ongerust. Wanneer de winter nadert gaat hij er op uit en brengt de kinderen terug naar de Mattisburcht. Ondertussen jagen de landvoogd en zijn soldaten steeds fanatieker op de beide roversbendes. Mattis en Borka zullen moeten samenwerken om aan deze bedreiging het hoofd te bieden. Dat is natuurlijk niet zo eenvoudig. Maar een tweegevecht tussen beide roverhoofdmannen brengt uitkomst. Mattis blijkt de sterkste, waarna de twee bendes, mede gestimuleerd door de vriendschap tussen Ronja en Birk, toch maar gaan samenwerken. De oude vij andschap is daardoor voorgoed ver dwenen. "Ronja, de Roversdochter" is een prachtige familiefilm naar het vele ma len bekroonde boek van Astrid Lindg- ren. Plaats reserveren vanaf 20.00 uur, tell9577. entree:/ 5,—;leden/cjp/65plus: 4,~ Vrijdag 31 oktober, 21.00 uur: Extra Filmhuis: 'De aanslag' t)e laatste jaren neemt het enthousias- be voor een eigen moestuin weer met iprongen toe. De lezing, die mevrouw fan der Stadt op 4 november a.s. in het medisch Centrum verzorgt heeft als bnderwerp: "De Combinatietuin." Wie niet al te veel ruimte in de tuin heeft, maar het leuk vindt naast de [vaste planten groentegewassen te te llen kan zich bij deze lezing uitstekend oriënteren over de mogelijkheden. Voor een (beginnend) moestuinierder kunnen de volgende overwegingen een kol spelen: jl. Het kweken van gewassen met een minimum aan (of totaal ontbreken van) gifstoffen en met behulp van zoveel mo- [gelijk natuurlijke meststoffen. 12. De moestuin na de oogst aantrekke- J lijk houden door de lege bedden met (behulp van (vaste) bloeiende planten af Ite schermen. |3. De mogelijkheid tot keuze van ge- f wassen naar eigen smaak en de beschik- bare ruimte in de tuin effektiever benut- Iten- Voor de kleine moestuin is het telen van E gewassen als kool -ondanks hun deko- ratieve waarde- niet aan te raden. J Kleur- en vormaccenten kunnen ook f worden verkregen door bijvoorbeeld verschillende sla-soorten aan te plan- i ten: botersla (geelgroen), ijssla (fris groen met witte nerf), rode sla (rood blad met witte nerf) en eikbladsla (sterk EN PLANTKUNDE gekruld, groenbruin blad). De belangrijkste voorwaarden voor het slagen van een gecombineerde tuin is de ligging in de volle zon en een voedselrij ke, niet te droge, goed losgemaakte grond. De Zonnebloem mag eigenlijk in geen enkele gecombineerde tuin ont breken. Van veel gewassen is het be kend dat ze eikaars groei positief beïn vloeden of ziekten en plagen kunnen voorkomen. Voorbeelden hiervan zijn de combinatieteelt van: sla en wortelen, stambonen en selderij, bietjes en uien, dille en tuinbonen alsmede de afrikaan- tjes (tagetes) die veel ongedierte op af stand houden. Enkele vaste planten, die het goed doen tussen groentegewas sen zijn b.v. alchemilla mollis (vrou wenmantel) op de voorgrond van wor telen, bieslook en prei, ridderspoor (delphinium) en monarda (bergamot plan) gecombineerd met stambonen. Bij de gecombineerde tuin met zijn ho ge voedselbehoefte kan een compost- hoop goede diensten bewijzen. Deze en nog vele andere onderwerpen zullen 4 november a.s. nader toegelicht worden in de bovenzaal van het Medisch Cen trum an de Nieuweweg. De aanvang van de lezing is om 20.00 uur, de toe gang is voor leden van Groei en Bloei gratis, niet-leden betalen een vergoe ding van 3,—. Hoofdpersoon van "De Aanslag" is Anton Steenwijk. We zijn er getuigen van hoe hij als kind wordt meegesleurd in het oorlogsgeweld. In zijn straat wordt een hoge NSB-er doodgescho ten. Het lijk wordt vervolgens door de Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Met: Ellen Vogel, Josine van Dalsum, Hans Cornelissen en Paul Röttger. Regie: John van de Rest. Met vreugde begroeten wij Ellen Vogel opnieuw in 'Glazen Speelgoed,' het meest populaire toneelstuk van Ten- nessee Williams. Speelde zij 38 jaar ge leden de rol van de manke dochter (nu Josine van Dalsum), die in een wereld leeft waarin glazen speelgoeddieren de voornaamste schepsels zijn, in deze nieuwe opvoering geeft zij gestalte aan de centrale figuur van gedesillusioneer de moeder. 'Glazen Speelgoed' is een sfeervol en melancholiek toneelspel over een klein gezin uit het futloze Amerika van de dertiger jaren. Het speelt zich af in de herinnering van de uit huis weggelopen zoon (Paul Röttger), die tegelijkertijd als verteller en personage optreedt. Een klassiek hoogtepunt van het stuk is het bezoek van Jim (Hans Cornelissen), een vriend van de zoon en naar blijkt een heimelijke jeugdliefde van de doch ter. Eén keer is er een avond van bloei... 'De moeder van David S,' verscheen in 1980 als boek; in 1982 wed het werk als televisiefilm uitgezonden en in hetzelf de jaar ging het in een toneelversie door België. Yvonne: 'Het had voldoende succes, maar ik was niet tevreden. Er was iets mee. Toen zette ik me aan een tweede versie en die is goed. Ook dank zij de regie van Jo Dua. Ik heb bijvoor beeld de figuur van Kees, de sociaal werker eruitgehaald. Zijn rol wordt overgenomen door het publiek. Als die moeder de ene stommiteit na de andere uithaalt, reageert het publiek precies zoals Kees. Stommeling, denkt het pu bliek. Maar de moeder luistert niet naar Kees, dus ook niet naar het publiek. Yvonne Keuls houdt er rekening mee dat dit toneelstuk (17 november in De Speeldoos) even intens wordt gevolgd als indertijd 'Jan Rap,' dat in alle landen van Europa is gespeeld, vele malen is vertaald en waarvan het boek een onge woon hoge oplage bereikte. Yvonne: 'Ik ben schrijver. Dat ik met verslaafden heb gewerkt, doet er niet zoveel toe, al heb ik daaraan wel het on derwerp ontleend voor 'de moeder van...' En als toneelschrijver heb ik het weer anders aangepakt. Maar denk niet dat ik met een formule werk. Ik werk met wat me gevormd heeft, tot het moment waarop ik ga schrijven. Als ik een pro bleem wil behandelen, zet ik er een vrouw bij en dan zie ik wel hoe het ein digt. Dat einde staat tevoren nooit vast, dat maakt het nou zo spannend. Donderdag 30 en vrijdag 31 oktober Aanvang: 20.15 uur Try Outs van het toneelspel Glazen Speelgoed. Beide voorstellingen uitverkocht. Zaterdag 1 november Aanvang 20.15 uur Gooi en Eemland première van het to neelspel Glazen Speelgoed. Kaarten 20,-, CJP/Pas 65 18,-. Dinsdag 4 november Aanvang 20.15 uur Lezing Yvonne Keuls over haar werk "De moeder van David S". Kaarten 5,-, CJP/PAS 65 3,-. Donderdag 13 november Aanvang 20.15 uur Conny Stuart en Louis van Dijk in "De Conny Stuart Story". Kaarten 20,—, Pas 65/CJP 18,—. Maandag 17 november Aanvang 20.15 uur Toneelspel "De moeder van David S" met o.a. Marijcke Mertens, Fred Hu- gas, Bart Römer, Dore Smit e.v.a. Kaarten 20,—, CJP/Pas 65 18,—. Johnny Kraaikamp en Derek de Lint in 'DeAanslag.' buren voor het tuinhekje van zijn ou derlijk huis gesleept. Alleen de jongen overleeft de represaillemaatregel van de Duitsers. Anton wordt door de bezetters meege nomen en maakt in de cel kennis met een jonge vrouw. Anton, te jong eigen lijk om het drama op die januarinacht volledig te beseffen, gaat bij zijn oom en tante in Amsterdam wonen. Deze ge beurtenis in de oorlog zal het leven van Anton Steenwijk bepalen. In verschil lende fases van zijn leven overvalt de herinnering hem en allengs krijgen vra gen over die gebeurtenis een antwoord. "De Aanslag" is zeker de sterkste film van vaderlandse makelij uit een lange reeks van jaren. De wijze waarop het verhaal verteld wordt geeft de film ook veel spanning, iets van een thriller mee. Rademakers heeft veel aandacht aan de dialogen besteed. De over de hele linie intens werkende acteurs weten alleen door hun spel maar ook door de zinnen die ze uitspreken voortdurend te boeien en te overtuigen. En tenslotte staat het vakmanschap van Fons Rademakers zelf borg voor een boeiende en soms ontroerende conventionele speelfilm volgens de beste tradities. Met: Derek de Lint, Frans Vorstman, Mare van Uchelen, Edda Barends, Mo nique van der Ven, Casper de Boer, Johnny Kraaykamp sr.Ina van der Mo len e.v.a. LET OP! Een extra filmvoorstelling dus in het filmhuis van Artishock. De filmhuiswerkgroep wil hiermee tege moet komen aan de wens om meer pu blieksgerichte films te draaien. Een testcase dus. Mocht deze avond slagen dan zullen er meer van dergelijke films gedraaid gaan worden. Eén van de hoofdrolspelers, die in Soest wonende Mare van Uchelen, zal op deze avond aanwezig zijn. Reserveren lijkt zinvol: vanaf 20.00 uur tel. 19577. Iedere zondagmiddag vanaf 15.00 uur voetbalt de F.C. Artishock op de Eng. Iedereen kan meedoen, leden zowel als niet-leden. Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, tel. 19577, stelt zich als doel een bij drage te leveren aan het sociaal-cultu rele leven in Soest. De kosten van het lidmaatschap bedragen 54,— per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en per sonen die tot dezelfde huishouding be horen 27,-- per jaar. Kontaktadres: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Zaterdag beleefde de 10 Engelse Mijlen van Bussum, een wegwedstrijd over 16.090 meter, een heel spannende fina le. Tot aan de laatste kilometer was nog niet te voorspellen, wie met de hoogste eer zou gaan strijken. In de loop van de wedstrijd was er een viermans kop- groepje ontstaan, waarin A.V.Pijnen- burger Gert de Ruygt gezelschap had van Bert van Vlaanderen van het Utrechtse Hellas, Zwiers van A.V. Haarlemmermeer en de oud Neder lands kampioen en rekordhouder op de marathon Ko van der Weiden, die in middels tot de rijen der veteranen is toe getreden. Door het hoge tempo wat dit groepje gedurende de gehele wedstrijd onder hield was Ko van der Weiden de eerste, die af moest haken. Zeker van zijn over winning in eigen kategorie liet hij de jeugdiger konkurrenten gaan, waarna 3 man nog evenveel aanspraak maakten op de overwinning. Gert liet het niet op de allerlaatste me ters aankomen en schroefde het tempo op om aan de greep van zijn medevluch ters te ontkomen. Bert van Vlaanderen kon hem het langst volgen maar moest 2 sec. toegeven op Gert, die in 52 min. 22 sec. over de finish was gevlogen. Zwiers bleef ook goed bij en kwam op 4 sec. als derde binnen. In deze wedstrijd was ook het optreden van Willem Hofs lot van behoorlijk gehalte. Hij dook in zijn eerste wedstrijd over deze afstand al direkt onder de uurgrens, 59 min. 41 sec. Henk Wallet kwam met 61 min. 15 Op de Amersfoortsestraat hield de po litie in de nacht van vrijdag op zaterdag de 43-jarige automobilist P.S. uit Amersfoort staande, omdat zijn wagen niet beschikte over het APK-keurings- merk. Bij nader onderzoek vertoonde het voertuig dan ook nogal v/at manke menten, o.a. aan de remmen, en bleek de bodem te zijn doorgerot. De wagen werd aan het bureau geplaatst en S. kreeg een proces-verbaal. BEUKENLAAN 54 3762 AJ SOEST Ei 02155-24940 De dames zijn bij scrabble Soest de he ren nog steeds te slim af. De zevende competitie-ronde leverde daarvan weer eens overtuigende bewijzen. De top-5 bestaat uit Anneke Tak, Willemien Wit kamp, Renske Druijff, Anne Nuysink en Trudy Danvers. De overwinningen van Jan Danvers, Jan Hekkenberg en Jan Leijendekker brachten geen veran deringen in de klassering aan. Opval lend deze scrabble-avond de monsters core van Annie de Bree (528) en de nog opvallender prestatie van Diny Boele, goed voor 568 punten in haar partij te gen de tegenvallende Trudy Danvers. Fraaie pentekeningen, en een jaarabon nement op de krant die u geen week mag missen, waren ter beschikking ge steld door de directie van de Soester Courant. De parate kennis van Wout Klute werd met deze prijzen gehono reerd in de "Prijs van de week." Uitslagen 7e competitie-ronde: W. Klute - J. Leijendekker 377-489 R. Druijff - A. de Bree 572-528 D. Boele - T. Danvers 568-398 M. Leijendekker - T. v.d. Berg490-326 J. v. Zijtveld - T. v. Egdom 407-451 A. Nuysink - H. Reichenberger402-365 B. Blom - J. Hekkenberg 244-283 J. Danvers - J. Leijendekker 481-457 De 8e competitie-avond vindt plaats op donderdagavond 30 oktober in café restaurant Van den Brink, Soesterberg- sestraat 102. Aanvang der partijen te 19.30 en 21.15 uur. Inleggeld voor bei de partijen slechts 3,~. Beginnende, gevorderde en ervaren scrabbelaars zijn bij scrabble Soest nog steeds van harte welkom. sec. al dicht in de buurt van de uurgrens. Bij de dames won Henny Pot overtui gend in 67 min. 21 sec. Zij finishte zij aan zij met het nieuwe gezicht binnen A.V. Pijnenburg lange-afstandsgroep Kees Rietveld. De 2e plaats was ook voor een Soester atlete. Mart van Hal klokte 72 min. 58 sec. Als enige Soester vertegenwoordiger in de vetera- nenklasse kwam Ulrich Manders tot een tijd van 73 min. 16 sec. In Assen was Karei Carton deelnemer in de eerste Wintertriathlon van het sei zoen. Deze wedstrijd bestond uit de di- ciplines 22 km. hardlopen, daarna 103 km. wielrennen en tenslotte 40 km. op de schaats. Deze Soester veteraan, die alle drie onderdelen goed beheerst, had voor dit zware karwij 6 uur en 50 min. nodig. In het Duitse Essen, waar al veel Soester successen boekten, beproefde Erik Bos zijn krachten op de marathon. Hij scoorde één van de betere seizoentijden 2 uur 39 min. 28 sec. In Veenendaal klom Josephine van Damme op de derde trede van het ere- schavot. De Dragonderloop over 15 km. deed zij in 1 uur 10 min. 47 sec. Ongeveer 500 mensen verschenen aan de start van de 19e Pijnenburgcross. Dit keer meer dan ooit een echte cross, als gevolg van de vele regen van de afgelo pen dagen. Dezelfde regen is ervoor verantwoordelijk, dat er minder deel nemers waren dan andere jaren. De - sfeer was er echter niet minder om, me de wellicht door de aanwezigheid van het promotieteam van Inter Active Sportsshoes, dat onder de deelnemers 10 paar schoenen verlootte. Op de 21/2 km. werd Alex Grootveld eerste, Bas Sperling tweede en Joost Pastunik derde. Kees van Ham werd eerste op de 5 km. in een tijd van 18.17, Mik Borsten had er 18.25 voor nodig, en Michel Visser werd derde in een tijd van 18.40. De eerste dame op deze afstand was Gerrie den Oude: ze deed er 24.20 over. Paul v.d. Brink werd eerste op de 10 km. in 35.40, Joop van Leijenhorst werd tweede in 35.56 en Nico Doorne kamp tenslotte finishte als derde in 36.20. Nienke Alkema kwam op deze afstand als eerste dame binnen in een tijd van 48.30. De halve marathon werd door Harry van Brummelen gelopen in 1.16.16, ge volgd door J. W. Lether in 1.16.25 en Dirk Smit werd derde in 1.17.42. De snelste dame op deze afstand was Irma Zwartkruis in 1.34.24. Ondanks het tegenvallende weer een prima verlopen cross, die het volgende vooijaar (zondag 1 maart) voor de 20e keer gehouden zal worden. Het eerste team van DVSB ging op be zoek bij Vïnkeveen I met als doel het hoofd boven water te houden. Dat moest ook wel, want beide teams ver keerden in de onderste positie. Het begon goed met winstpartijen voor M. Lambrechts, K. Hammacher, R. En then en C. Bakker. Tussendoor was er een nederlaag voor H. Oostenrijk. Door remises van T. Schimmel, M. Mulder, de gebroeders C. en A. van Oosterom en H. Schouten, werd de uit slag 13-7 voor DVSB, dat daarmee de twee punten uit het plassengebied mee nam. A.s. dinsdag gaat DVSB naar Huizen en hoopt opnieuw een overwinning weg te slepen. Het tweede team speelde ook uit bij het laatstgeplaatste Kortenhoef II. Ze wa ren goed op weg om het bordpuntsaldo op te vijzelen. De eerste vijf partijen van M. Lambrechts, G. Kwakernaat, E. v.'t Klooster, B. v Brummelen en G. de Bruin werden in winst omgezet (10-0). T. v.d. Meer zorgde voor de enige remi se. Daarna kwam de klad er een beetje in door nederlagen van J. Dasselaar (verrassend), H. Hageman en C. v. Beek. D. de Gier zorgde door winst voor de 13-7 en daarmee werd de over winning niet zo groot als verwacht werd. DVSB gaat met Maarssen aan de lei ding met ieder 10 punten uit 5 wedstrij den. A.s. maandag speelt DVSB op de Schrikslaan tegen Huizen 1 dat op de 3e plaats staat. Het zal moeilijk zijn om de twee punten in Soest te houden.

Soester Courant | 1986 | | pagina 17