YHNEDE DOE-HET-ZELF VERZEKEREN GRATIS College wil Peter v.d. Breemerweg afsluiten voor autoverkeer 98 Molenschot: jubelstemming en emotionele reacties Bij Syfficfbfaii INLIJSTEN «foto shop 'tjtartje VOOR EEN ECHTE JEANS Kijken en passen kost niets! herenmode moet kunnen djLLp-t'i 6 kakelverse EIEREN zo gezien Eekhoorn huizenkrant Haal'm! Onveiligheid onverantwoord hoog Na intrekking sluitingsplan door G.S. Jeans mode specialist Nieuweweg 60A Soest Frisse, vrolijke, sterke JACKS Warme, makkelijke, vlotte JASSEN Arrow - Mc. Gregor Bergeri di Cania - Buseh K- Way - Paul en Shark Wellington of Bilmore Skila - Luhta Laat u niet door de winter verrassen SoesterbergsestfQQt 51 Soest 'Waardevolle historische objecten' worden geïnventariseerd laitu schijnt altijd de zon! ZONNEBANK O50 ALS HET OM BLOEMEN EN PLANTEN GAAT VAN WEEDESTRAAT 17 - De rekening krijgt u bij een schade dan wel gepresenteerd. Bij een kantoor bent u echter zeker van uw zaak. Dat scheelt bij schade al gauw honderden guldens. NBk4 SNIJ- WITLOF Honsbergen Bij aankoop van 500 gram KAAS (vers van het mes) HONSBERGEN Schouder karbonade Honsbergen Reisplan Aangifte wegens poging tot doodslag, mishandeling en verkrachting Peters bv Foto: Goos van der Wilt. F Een jubelstemming." Zo typeerde Molenschot-directrice mevrouw E.E.Vi- scner-Diepgrond vorige week de sfeer in het Soester bejaardencentrum, die ont stond na het bekend worden van de brief van Gedeputeerde Staten, waarin wordt meegedeeld dat de sluiting van Molenschot van de baan is. De vlag ging meteen al uit. bb 6 Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen Gedeputeerde Staten van Utrecht voor te stellen tot het ne men van een verkeersmaatregel op de Peter v.d. Breemerwerg. Het voorstel houdt in het gesloten verklaren voor alle motorvoertuigen voor het gedeel te P. v.d. Breemerweg gelegen tussen de Spiekerweg en de A.P. Hilhorstweg van maandag tot en met vrijdag en wel gedurende de spitsuren: 7.00 tot 9.00 uur en 16.00 tot 18.00 uur. De maat regel geldt niet voor het bestemmings verkeer. Vanaf woensdag 29 oktober tot en met woensdag 12 november 1986 kan men bij Burgemeester en Wethouders schriftelijk reageren op het voorstel. Vorige maand heeft de politie geduren de een aantal dagen de verkeerssituatie op de P. v.d. Breemerweg in ogen schouw genomen. Er werden tellingen verricht op de kruising Peter v.d. Bree- merweg-Spiekerweg. Zowel het aantal (brom)fietsers als het aantal personen auto's werd in de ochtend en avondspits geteld. jebleken is dat de verkeersonveilig heid op de Peter v.d. Breemerweg, ze ker voor het verkeer met (brom)fietsen, in de spitsuren onverantwoord hoog is. Veel bestuurders van personenauto's gebruiken de P. v.d. Breemerweg als sluipweg van Soest naar Amersfoort en omgekeerd. Doordat ook de school gaande jeugd in groten getale van deze weg gebruikt maakt, werd gekonsta- teerd dat zich veelvuldig konfliktsitua- ties voordeden tussen (brom)fietsers en bestuurders van personenauto's, die vaak met onverantwoord hoge snelhe den de fietsers en bromfietsers inhalen en passeren. Ook de in deze weg gele gen onoverzichtelijke spoorwegover gang is een punt waar het verkeer met (brom)fietsen en personenauto's kon flikteert. Aan de hand van de verkeerstellingen is het noodzakelijk om het sluipverkeer over de Peter v.d. Breemerweg terug te dringen. Door de voorgenomen ver keersmaatregel worden de bestuurders van motorvoertuigen gedwongen tij dens de spitsuren een vrij grote omweg te maken via de Spiekerweg en een ge deelte van de A.P. Hilhorstweg. Een voor het sluipverkeer onaantrekkelijk alternatief, zodat het verkeer tijdens die spitsuren vrij zeker van de Birkstraat gebruik zal gaan maken. De te nemen verkeersmaatregel is voor de politie ook aanvaardbaar, omdat kontrole op naar HARTJE-ZUID Wilt U een gaaf stukje glas gaan bestellen Dan is 't raadzaam Jan van Ede te bellen. Met vriend'lijke groet komt hij met spoed om een glazig oordeel te vellen. Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 16055 Of 1 84 29 EN WIJ KOMEN! de maatregel eenvoudig is. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- tum hangt een tekening van de ver keersmaatregel met daarop aangege ven de situatie en zijn ook de cijfers van de verkeerstellingen aanwezig. Mevrouw Vischer vond de brief vorige week dinsdag bij de ingekomen post en aarzelde niet het blijde nieuws - ook al was het rusttijd" - via de intercom direct algemeen bekend te maken. Ze be schrijft de reacties van de bewoners en het personeel als emotioneel. "Sommi gen huilden dikke tranen van vreugde. De gelukwensen waren niet van de lucht en natuurlijk hebben we er het glas op geheven. Iedereen was ongelooflijk opgelucht en gelukkig." Namens alle Molenschot-bewoners en personeelsleden heeft mevrouw Vi scher een telegram verstuurd aan Ge deputeerde Staten, waarin het dagelijks bestuur van de provincie werd bedankt. Ook werd daarin mededeling gedaan van het feit dat men in Molenschot weer rustig kan slapen. Zoals de Soester Courant vorige week meldde hebben Gedeputeerde Staten definitief besloten het plan voor de be jaardenoorden aan te passen. De be sluitvorming in december a.s. wordt be perkt tot het plan voor 1987. Op die ko men o.m. een aantal tehuizen voor waarvan sluiting door allerlei omstan digheden dringend gewenst is. Voor de jaren né 1987 wordt een nieuw plan voorbereid; dat betekent een "nul situatie" voor alle andere tehuizen in de provincie, waaronder dus ook Molen schot. De bewoners van Molenschot lieten vo rige week nauwelijks een gelegenheid voorbij gaan om de blijde tijding te vie ren. Woensdagavond werd er met het zangkoor een feestje gevierd en don derdag maakten heel wat bewoners een uitstapje mee naar restaurant "De Soes ter Duinen", waar een feestelijk kopje koffie met wat lekkers werd genoten. De hele week werd het bejaardencen trum overstelpt met gelukwensen. Molenschot-voorzitter J. de Leede ken schetste het oorspronkelijke plan van G.S. woensdagmiddag tijdens een bij eenkomst in de recreatiezaal als "onza lig, onzinnig en onzindelijk" en kondig de aan dat het bestuur zal blijven vast houden aan zijn standpunt, namelijk "dat er geen plaats zal worden ingele verd!". Strijdlust Mevrouw Vischer had woorden van be wondering voor de strijdlust van de be woners en roemde de saamhorigheid die het gezamenlijke verzet had be werkstelligd. Volgens haar had juist dat brede protest er in belangrijke mate toe bijgedragen dat het provinciebestuur het plan niet heeft durven doorzetten. "We gaan niet op onze lauweren rusten nu Molenschot voorlopig gered is," al dus mevrouw Vischer. "Er is genoeg werk aan de winkel, want we hebben 't razend druk." De aandacht van de di rectie van Molenschot wordt voorlopig in beslag genomen door de beslomme ringen rondom de officiële start van de SWOS, de Stichting Welzijnswerk Ou deren Soest, die als opvolgster van de Federatieve Raad op 1 november gaat draaien. Molenschot speelt een belang rijke rol in dat geheel. Bij monde van wethouder Frans King- ma heeft het gemeentebestuur van Soest laten weten zeer ingenomen te zijn met het besluit van Gedeputeerde Staten. Hij deed dat vorige week aan het begin van de gemeenteraadsverga dering, waarin hij zijn opluchting uit sprak over de recente ontwikkelingen en constateerde dat Molenschot en Soest weer de ruimte hebben gekregen. Ook onderstreepte hij dat bij het ont wikkelen van een nieuw plan zowel hel gemeentebestuur als de leiding van hel bejaardencentrum betrokken zullen worden, in tegenstelling tot wat er bij het nu ingetrokken plan was gebeurd. Deze maand start in de gemeente de inventarisatie van waardevolle histori sche objecten. Dit inventarisatie-on derzoek zal tot en met oktober vol gend jaar duren. Sinds 1983 wordt vanauit de Provincia le Planologische Dienst van de provin cie Utrecht, in samenwerking met di verse gemeenten, gewerkt aan de in ventarisatie van waardevolle histori sche zaken en strukturen binnen de provincie. De inventarisaties geschie den per gemeente en omvatten in be ginsel de gehele historisch gebouwde omgeving, waarbij, conform de beleids voornemens van het Rijk, het aksent wordt gelegd op de zogenaamde jonge bouwkunst uit de periode 1850-1940. Het onderzoek binnen de gemeente Soest wordt uitgevoerd door drs. Ro land Blijdenstein namens de Provin ciaal Planologische Dienst, en drs. Sas- kia van Ginkel-Meester en drs. Jan Smits, beiden in tijdelijke dienst van de gemeente Soest. Het komend jaar zullen zij zich gaan be zighouden met de uitwerking van een inmiddels opgestelde "groslijst." Van elk objekt dat op deze lijst voorkomt, zal een uitgebreide beschrijving en foto- dokumentatie worden gemaakt, aange vuld met (bouw-)historische gegevens. Al deze gegevens zullen uiteindelijk worden gebundeld en in de vorm van een pubükatie worden gepresenteerd aan het publiek. Het binnen het kader van de inventari satie verzamelde materiaal zal verder dienen als basismateriaal voor een toe komstig stadsvernieuwingsbeleid dat meer rekening houdt met de historische gegroeide situatie. Het gemeentebestuur zal het zeer op prijs stellen wanneer in voorkomende gevallen medewerking wordt verleend aan deze inventarisatie. De drie mensen die in de gemeente Soest het onderzoek verrichten hebben een officiële, door het gemeentebestuur ondertekende brief bij zich. Kapsalon per behandeling Dames en herenkapsalon - Zonnecentrum Volgens afspraak. Kapsalon /int Soester- AUL! bergsestraat 39A Tel. 02155-10706 Mevrouw Kaal, voorzitter van de bewonerscommissie, wordt gefeliciteerd door directrice mevrouw Vischer en voorzitter De Leede. De m Kantoren in Soest zijn= Adviesburo van Ginkel, Makelaar in Assurantiën. Kleinegris Assurantiën. Harrie Toonen Assurantiën. De Vesting Assurantiën. m Alleen donderdag Kilo Alleen donderdag Alleen donderdag M door GerardPaul Enkele honderden spreeuwen hadden de bomen in en nabij ons huis als verza melplaats uitverkoren en gezien het sei zoen van vallende bladeren en een wis selende vogelbevolking namen we aan dat een reisbespreking het enige agenda punt was. Ik kan me niet voorstellen dat ze elkaar daarbij kunnen verstaan, Ik kom er dus al helemaal niet aan te pas. Vergeleken met dit gekakel is een Poolse Landdag een toonbeeld van rusten orde. Geen enkele spreeuw zit op zijn gemak te wachten op het sein van vertrek. Al vaker heb ik met aandacht staan te kijken naarzo'n volkshuisvesting. Soms is het ineens helemaal stil, je hoort niets meer. Maar meestal blijven ze, schijn baar zonder zin, als razenden te keer gaan. Zo zelfs dat er overlast ontstaat voor omwonenden, reizigers in een sta tionshal of winkelend publiek. De Rot terdamse Coolsingel is ooit onbegaan baar geweest van wege de talrijke spreeu wen die op hun maatjes zaten te wachten. Wie zich noodgedwongen toch onder de bomen vertoonde, was na enige tiental len meters niet toonbaar meer: spreeu wen zullen niet echt mikken, maar als er zo veel boven je hoofd hangen is het al tijd wel een paar keer raak. Er schijnt geen kruid tegen gewassen te zijn. Kei harde rock- en roll muziek van Elvis Presley -door mensen boven de tiener leeftijd in die jaren verafschuwd- jaagde de vogels netzo min vrees aan als de hip pe vogels die zijn grammofoonplaten grif kochten. Zelfs het onheilspellende geluid van een roofvogel vermocht de spreeuwen niet te verjagen. Een enkele keer heb ik een grote zwerm gezien, waarvan ik veronderstelde dat die klaar voor de start stond. Of liever, hing. Scherp afgetekend tegen de helde re herfstlucht zweefden enkele duizen den zwarte spreeuwen in steeds wisselen de vormen. Het is een boeiend schouw spel en de moeite waard om er even voor stil te staan en het te observeren. Tenzij ze natuurlijk vlak boven je hoofd hangen... Een 41-jarige vrouw uit Soest heeft vo rige week bij de politie aangifte gedaan wegens een poging tot doodslag, mis handeling en verkrachting door haar 29-jarige ex-vriend. De verdachte is vo rige week woensdag aangehouden en voor de officier van justitie geleid. Hij is onder bewaring gesteld. De vrouw schakelde de politie in nadat de man haar had lastig gevallen toen zij haar hond uitliet. Hij banaderde haar op de galerij van haar flatwoning in het Soesterveen, drukte haar keel dicht en bedreigde haar met een mes. Op die manier dwong hij haar hem in haar wo ning binnen te laten, waar hij haar mis handelde en zich aan haar vergreep. In de afgelopen drie maanden heeft de man zich al eerder schuldig gemaakt aan deze en dergelijke misdrijven, na dat de relatie met de vrouw ca. een half jaar geleden was beèndigd. In alle ge vallen verkeerde hij daarbij onder in vloed van sterke drank. De laatste keer overwon de vrouw, die zich door het optreden van de man bedreigd voelde, haar angst en stapte naar de politie. De vrouw bleek diverse verwondingen aan haar hoofd te hebben opgelopen. Tevens deed zij aangifte van de diefstal van een bedrag van ca. 400 gulden, dat de verdachte uit haar flat zou hebben weggenomen. De nieuwe is uit! Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Vakkundig gemaakt Zeer grote sortering Ook in standaardformaat op voorraad Snelle levertijd Inlijsten GRATIS Eigen lijstenmakerij Koninginnelaan 11 Soest tel. 23737 A

Soester Courant | 1986 | | pagina 1