Schoeman -Hl INKORTING WINTERSPORTERS JACKS v kom eens met Schoeman praten! Prijsuitreiking "Hartje-Zuid Etalage- Trektocht" SKI'S - SKISCHOENEN SKIBINDINGEN SKIKLEDING Attentie! EXTRA VOORDELIGE SKI-SETS NETTO "STUNTPRIJZEN" EuKSrEISEribv soEst iqm - Soest 50 jaar Geleden 30 Oktober 1986 WOENSDAG 29 OKTOBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST SOEST vraagt uw aandacht voor Wijziging Hinderwetvergunning Hinderwet Bouwzaken Geanimeerde bijeenkomst in Restaurant van den Brink Zaterdag a.s. 1 november houden wij VOORVER KOOP in wintersportartikelen en wintersportkleding en geven U een KORTING van 15% op al uw wintersport aankopen (excl. spec. aanb.) (Ski's, Bindingen en Stokken) van bekende merken voor spar thuis i Verkoop - Verhuur Service en onderhoud Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergaderingen Polstasje gestolen Te gekke vanaf vrijetijdskleding Iets loos met Van Gend Ouders, let op uw jongens Een paar vragen Zending op Sumatra Zwerver aangehouden Toeslag verwerkte melk VAN GOYENLAAN Op de 2e woonlaag gel. 3-kam. flat m. berging in de onderbouw. De flat is recentelijk geh. gerenov., goede zonligging. Entree, gang m. toil.hal, douche- kam. met v.w. woonkam., keuk., bijkeuk., 2 sl.kam. m. balkon (vrij). service kosten f 275,- p.m. Koopsom f59.000,-. NIEUWSTRAAT Geh. gerenoveerd zonnig hoek huis m. c.v,, gar. en rondom tuin, gel. aan de Nieuwstraat hoek Schrikslaan. Bouwjr. ca. 1930. Hal m. toil., luxe eiken keuk. m. ingeb. gaskookplaat, electr. oven, koelkast en afz.kap, bijkeuk. m. wasmach.aansl. en luxe douche, inp. bereikbare gar. m. kantel- deur, woonkam. (ca. 35 m2), rui me droge kelder; verd.: 3 sl.kam. w.v. 1 m. v.w. en balkon, vliering. Koopprijs: f 157.500,-. LANGE BRINKWEG Uniek gelegen helft van dubbel woonhuis met apartstaande diepe garage, perfect van bouw en isolatie. Entree, hal. toilet, grote kelder kast, ruime zit/eethoek, woonka mer met open haard, open keu ken met koelkast, vrieskast, inge bouwde kookplaat, vaatwas- machine. Verdieping: zeer grote badkamer met ligbad, aparte douche, 2e toilet, aansluiting was machine en droogtrommel, 2 grote slaapkamers, beide met vaste kasten en v.w., kleinere 3e slaapkamer. 2e verdieping: aparte c.v. ruimte, overloop met bergruimte, zeer grote zolderka mer met dakkapel, momenteel in gebruik als ouderslaapkamer Kwaliteitsbouw. Incl. volledige vloerbedekking. Koopsom: f 229.000,- k.k. Doet een makelaar nog meer dan alleen bemiddelen? Een NVM- taxatierapport. Een waardevol document voor elke bank! Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54. Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 1 6955 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren m Amersfoort. Hoofddorp. Leusden, Tiel en Veenendaat i ii' i -rw - VAN GOYENLAAN Zeer goed onderhouden HOEK-APPARTEMENT op de vierde eta ge met uitzicht over de Engh. Indeling: woonkamer, keuken, bijkeuken, hal, toilet, douchecel en twee slaapkamers. Ruime berging op de begane grond. Gevraagde koopsom f47.500,-. A.A. VAN BREUKELEN Assurantiën Onroerend Goed IHL..\ Hypotheken M I I ik Julianalaan 45 3761 DB Soest W Telefoon 02155-17962 Burgemeester en Wethouders maken hun voornemen bekend tot wijziging over te gaan van de op 28-6-1983 aan J. J. v.d. Eist verleende vergunning inge volge de Hinderwet voor het perceel Van Weerden Poelmanweg 23 te Soest (papierrecyclingbedrijf). De wijziging heeft betrekking op een nieuw op te leggen voorschrift, inhou dende dat in de inrichting tussen 19.00 en 07.00 uur, alsmede op zon- en alge meen erkende feestdagen - ter voorko ming van onevenredige geluidhinder voor de omwonenden - tijdens de bo vengenoemde periode geen aan- en af voer van goederen mag plaatsvinden. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 12 november 1986 schriftelijk bij hun col lege worden ingebracht en dienen te worden gericht aan de Milieudienst van de gemeente Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Bij de milieudienst van de gemeente Soest, gebouw Gemeentewerken, ka mer 17, en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan, liggen ter inzage verzoeken om een uitbreidings- c.q. revisie- c.q. uitbreidingsvergunning van: A. Ploeg, Valeriaanstraat 112 te Soest, voor een horecabedrijf op het perdeel Middelwijkstraat 2 te Soest; C. W. van Burgsteden, P. v.d. Bree- merweg 17 te Soest, voor een veehou derij op het perceel P. v.d. Breemerweg 17 te Soest; C. A. Kuijer, Kerkpad ZZ 99 te Soest, voor een rundvee- en varkenshouderij op het perceel Lange Brinkweg 109 (v.h. Kerkpad ZZ 99) te Soest; Soesterbergs Warenhuis, Radema- kerstraat 26 te Soesterberg, voor de op slag van klein vuurwerk op het perceel Rademakerstraat 26 te Soesterberg (ligt ook in Hulpsecretarie). Voor beide laatste aanvragen wordt ge bruik gemaakt van de "verkorte proce dure" op grond van artikel 29 WABM. Omdat redelijkerwijs kan worden aan genomen dat er geen behoefte bestaat over de aanvraag bezwaren in te bren gen wordt tegelijk met de aanvraag ook het ontwerp van de beschikking ter in zage gelegd. De strekking van dat ont werp luidt: "positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften ter voorko ming van gevaar, schade of hinder naar buiten toe". Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schrif telijk bij het College van Burgemeester en Wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzageleg- ging vanhet verzoek d.d. 29 oktober 1986. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht (tel. 93458) kunnen tot 19 no vember 1986 mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij tevens gele genheid wordt gegeven tot een gedach- tenwisseling over de aanvraag tussen gemeentebestuur, aanvrager en overige aanwezigen. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben inge bracht tegen de aangevraagde beschik king kunnen later beroep instellen, ten zij wordt aangetoond dat men redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de in diener van schriftelijke bezwaren daar om verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit ver zoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het College van B. en W. worden ingediend. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften vergunning te verlenen voor: 1. het bouwen van een woonhuis, Van Straelenlaan, sectie K, nr. 961; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en artikel 50 lid 8 Woning wet). 2. - het bouwen van een woonhuis, Ha- zepad, sectie G, nr. 6237; Vorige week dinsdagavond vond in Restaurant van den Brink de uitreiking plaats van de prijzen, die de Winkeliers vereniging "Hartje-Zuid" en "De Gou den Schaar" aan de winnaars van de tij dens de Oostenrijkse week (onder meer) georganiseerde "Etalage-Trek tocht" in het vooruitzicht hadden ge steld. Alle prijswinnaars, 10 in getal, waren aanwezig. Sommigen konden de kinderen niet alleen thuislaten, anderen hadden ze voor de gezelligheid gewoon meegenomen. Mede hierdoor werd het een geanimeerde bijeenkomst. 2500 etalages De ontwerper van de puzzel en lid van de Promotie-Commissie "Hartje- Zuid," Dick Koblens, die terzijde werd gestaan door zijn promotionele collega en jurylid Ton Meijer, deelde de aanwe zigen mede dat de jury met een respon se van ruim 75 inzenders, die samen derhalve ruim 2500 etalages bekeken moeten hebben, uiterst tevreden kan terugblikken op dit onderdeel van de Oostenrijkse week in "Hartje-Zuid." "Geen van de inzenders heeft de puz zel, waarin vooral de vragen 2, 5 en 27, maar ook de opgaven 11 en 15 moei lijkheden opleverden, foutloos kunnen oplossen," aldus Dick Koblens. Stijgende spanning De hierna volgende prijsuitreiking werd door een toelichting op de ge maakte fouten zodanig vertraagd dat de stijgende spanneng welhaast voelbaar werd. Na de overhandiging van de 3e prijs, een door "De Gouden Schaar" ter beschikking gestelde waardebon van 50,—, die Mevr. Wilma Hop (Molen straat 123) in de wacht sleepte, waren de Fam. van Dijk (Weegbreestraat 369) en Angeline Lam (Van Lenneplaan 10) nog in de race. Angeline, die als jongste prijswinnares (13 jaar) een extra hartelijk applaus oogstte, kwam met een "Hartje"Zuid" waardebon van 100,— als 2e uit de bus. Toen was de druk van de ketel en konden moeder en dochter van Dijk, die de puzzel met een jury-waardering van 96.5% nagenoeg foutloos hadden opgelost, opgelucht ademhalen en hun prijs een "Hartje-Zuid" waardebon van 200,—, in ontvangst nemen. Voor herhaling vatbaar Unaniem waren de winnende deelne mers van de Etalage-Trektocht van me ning dat het meedoen alleen al een ple zierige bezigheid was geweest. De vol gende "Hartje-Zuid"-puzzel kan in ie der geval op hun aandacht en deelne ming rekenen. ij lööriscl Soesterbergsestraat 3 - Tel. 02155-12749 - het bouwen van een woonhuis, Rees- poor, sectie G, nr. 7441; (artikel 11 van de voorschriften bestem mingsplan 3e herziening bestemmings plan Overhees). 3. het plaatsen van een erfafscheiding, Pijperpad 51; (artikel 302 lid 6 van de bouwverorde ning). 4. het bouwen van 10 woningen en een apotheek met bovenwoning, Driftje/ Schoutenkampweg, sectie D, nrs. 3631 en 4195 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 30 oktober 1986 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. (Niet gebonden besluiten - uitbreiden garage met berging, Mo lenstraat 49; - bouwen woonhuis met garage, Lange Brinkweg 109; - bouwen energie-arme kistenstal, Lan ge Brinkweg 111; - bouwen woonhuis, Lange Brinkweg, sectie A, nr. 4863; - bouwen woonhuis, St. Theresiastraat hoek Beetzlaan, sectie K, nrs. 1022 en 1023. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikking (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift indie- Woensdag 29 oktober, 19.30 uur: commissie Onderwijs agenda: o.a. het beschikbaar stellen van een krediet voor inrichten speellokaal basisschool De Schakel. Donderdag 30 oktober, 19.30 uur: commissie Welzijn agenda: o.a. vaststelling welzijnsplan 1987-1990 en jaarprogramma 1987; programma emancipatie-activiteiten 1987; bibliotheekplan 1989-1991; verordening commissie ouderenbeleid; programma minderhedenactiviteiten; evaluatie kwijtscheldingsbeleid. Maandag 3 november, 20.00 uur: commissie Algemene Bestuurszaken agenda: o.a. verordening commissie ouderenbeleid en besteding deel inci denteel t.b.v. rampbestrijding en alco- holmatigingsbeleid. Dinsdag 4 november, 19.30 uur: commissie Ruimtelijke Ordening agenda: o.a. bezwaarschriften tegen ontwerp-bestemmingsplannen Amers- foortsestraat en Soesterveen; recon structie Van Weedestraat; ontwikkeling volkshuisvestingsbeleid; instellen ge meentepremie t.b.v. vrije sector huur woningen; het treffen van voorzienin gen aan 64 aanleunwoningen bij Braamhage; volumebesluit 1987 en be hoefteraming 1988-1991 voor de stads en dorpsvernieuwingsactiviteiten; sub sidie VW. Woensdag 5 november, 20.00 uur: commissie Milieubeheer agenda: o.a. ruilverkaveling; Hinder wet Uitvoerings Programma. Woensdag 5 november, 19.30 uur: commissie Bedrijven agenda: o.a. reorganisatie nutsbedrij ven; wateroverlast Overhees; verbete ring arbeidsomstandigheden bij Ge meentewerken. Donderdag 6 november, 19.30 uur: commissie Financiën agenda: o.a. evaluatie kwijtscheldings beleid; reconstructie Van Weedestraat; voorzieningen aanleunwoningen Braamhage; speellokaal basisschool De Schakel; wijziging leges hinderwetver gunning; besteding deel post inciden teel 1986. De vergadering zijn openbaar en wor den gehouden in de commissiekamers, gebouw Gemeentewerken. De agenda's en de stukken die op de vergadering be trekking hebben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Spreekrechtpubliek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aan vang der commissievergadering kun nen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkin gen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is be perkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minu ten. 3. De commissie kan de door de spre kers uit het publiek gemaakte opmer kingen bij haar beschouwingen betrek ken. 4. Degenen, die in eerste instantie van het spreekrecht gebruik hebben ge maakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede bespre kingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissieleden in eerste instantie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie be hoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). De 10 puzzel-fenomenen, geflan keerd door de jury-leden Dick Koblens (links) en Ton Meijer (rechts). Op de eerste rij de allerbesten van de besten. Foto: Goos van der Wilt. De 10 gelukkige prijswinnaars Hoofdprijs: Hartje-Zuid-waardebon 200,—; Fam. F.W. van Dijk, Weeg breestraat 369. 2e prijs: Hartje-Zuid-waardebon 100,—; Angeline Lam, Van Lennep laan 10. 3e prijs: Waardebon 50,— van "De Gouden Schaar"; Mevr. Wilma Hop, Molenstraat 123. 4e t/m 10e prijs: Hartje-Zuid- waardebon 25,—; C.J.J. v. Zijtveld, Kastanjelaan 55; A. den Hartog, Park laan 47; Mevr. J.H. de Weert, Da Costalaan 9; Mevr. M. Th. J. Sips, Min streelpad 77; Mevr. N. de Kort-van de Berg, Wilgendreef 13, Vlaardingen; Mevr. M. Wiggerts, Krommeweg 2 en Mevr. B. Glas, Braamweg 87. De heer C.H. uit Amsterdam meldde de politie vorige week de diefstal van zijn polstasje. Het voorwerp was door een onbekende dader weggenomen uit het kantoor van een bedrijf aan de Ster renbergweg in Soesterberg. (o.a. Moustache, I Ball, Scotchensada) v.Weedestr.59 tel.12424 Soest De politie heeft vorige week een vracht auto van de firma Van Gend en Loos staande gehouden nadat geconstateerd was dat de wagen scheef over de weg reed. Bij nader onderzoek bleek een bout in het veringpakket van de achter as te zijn afgebroken, mogelijk als ge volg van een ongeval dat vorig jaar had plaatsgevonden. De bestuurder, de 35- jarige R. van A. uit Soest, moest de de len 1 en 3 van het kentekenbewijs afge ven. De firma kreeg twintig dagen de tijd om het mankement te laten repare- BONT en LEDERWAREN Laanstraat 35 - Baarn Tel. 02154-12726 Het is bekend, dat een paar jongens van Chr. huize door de N.S.B.-ers gelokt zijn in een vergaderlokaal, om daar een soort vóór-opvoeding te ontvangen van de N.S.B. Zonder erg vertelden de jongelui daarvan. "Neen, zoo zeiden ze, neen 't is geen politieke vereeniging hoor! Heelemaal niet! Wie aan politiek doet moet er uit. De Vereeniging is opgricht door den heer G. uit Utrecht!" Zoo wordt de opvoeding van de jeugd bedreigd. Laat men toch voorzichtig wezen en er op letten, waaT de jongens 's avonds zijn! 't Wordt hoe langer hoe fraaier met die heeren. Ze beginnen nu al het gezinsle den te bedreigen. Laat staan, als ze eens het roer in handen kregen! Dan wer den de ouders allen voor een goed deel "ontzet uit de ouderlijke macht." Laten we zorgen, dat deze kans krijgen. "Mussert wint" staat er suggestief op de Nieuweweg ergens op een raam ge plakt. "Mussert verliest" dat is de waarheid, sinds het prachtpamflet over de devaluatie, ook hier verspreid. Bij "bosjes" hebben de menschen van de beurs bedankt. Sinds verleden week bleek, dat Mussert niet eens wist hoeveel leden de Eerste Kamer telt. Zullen er nog meer bedanken? Zoo moet het althans! We hebben als ingezetenen van Soest Woensdag 21 October genoten van de tegenwoordigheid van onze geliefde Koningin, bij de onthulling van het mo nument, gewijd aan de nagedachtenis van H.M. Koning Moeder. We hebben ook niets dan lof in 't algemeen voor de wijze, waarop alles geregeld was. Men zou kunnen klagen over het te druk zijn van de schoolkinderen, maar houdt onder zulke omstandigheden zooveel kindermonden maar eens geslo ten! Alleen hebben we een paar vragen. - Aan het défilé namen geen politieke vereenigingen deel. Dat was juist ge dacht. Wij zijn alles behalve tegen politiek, maar we willen het in H.M. hooge- lijk waardeeren, dat zij boven de partijen staat. Maar dan mag de vraag gedaan worden: waar deze Koninklijke houding algemeen gewaardeerd werd, dat niet werd gedaan door de N.S.B.? En waarom werd, zoo deze zijn gewone onge manierdheid doorvoerde, hij daarin niet verhinderd? Voorts is het algemeen bekend, dat H.M. de Koningin van den facistischen groet niets wil weten. Waarom werd hij hier den N.S.B. toegelaten hem te brengen? En, last not least, waarom, zoo de N.S.B. ten onrechte werd toegelaten, deze in het défilé ook nog vóór de B.V.L. gezet? N.S.B.-sche liefde bij de commissie van orde? Donderdagavond werd in de Wilhelminakerk een Sumatra-film vertoond, weergevende het Zendingswerk op de Batakeilanden. Ds. Alkema sprak een kort inleidend woord. De Batakzending, die in 1834 begonnen werd door twee Amerikaansche zendelingen, die vermoord en op gegeten werden, is het levenswrk van Zendeling Nommensen geweest. Toen hij in 1867 daar begon was Batakland nog zeer heidensch. De film, welke toegelicht werd door den heer Hemmers, vroeger architect bij de Deli-Spoorwegmij, liet eerst een aantal schitterende natuuropnamen zien. Vervolgens de heidensche gebruiken bij offerfeesten, spelen, dans enz. Thans echter ziet het er anders uit op de eilanden, die ongeveer zoo groot zijn als Nederland. Door geweldigen arbeid zijn thans groote plaatsen ontstaan. Niet alleen het Evangelie werd verkondigd, doch ook werd onderwijs en me dische hulp gebracht. Thans telt men 25 hoofdstations en 636 filiaan-gemeen- ten. De protestantsche kerken, tot stand gekomen door de Rijnsche zending, tellen 368-535 leden. De film liet zien hoe men werkt in de ziekenhuizen. Hoe vele inlanders komen om geneeskundige hulp. Maar ook hoe inlandse krach ten worden opgeleid voor dat werk, voor predikant en onderwijzer. Men ziet een jongens- en meisjes-internaat. Men ziet het kerkelijk leven. Deze film beeldt kostelijk uit, welk een geweldigen arbeid de Zending aldaar verricht. Des middags werd de film voor kinderen gedraaid. Beide keeren was er zeer veel belangstelling. Door de politie werd Maandag alhier aangehouden een Duitscher, welke in zeer behoeftige omstandigheden in deze gemeente rondzwierf. Na den nacht op het politiebureau doorgebracht te hebben is hij Dinsdagmorgen op trans port gesteld naar Zevenaar, alwaar de grenscommissie het geval verder onder zoeken zal. De Minister van Landbouw en Visscherij heeft bij de verlaging van den toeslag over de tot zuivel- en melkprodukten verwerkte melk, ingegaan op 17 Mei j.1., medegedeeld, dat overwogen zou worden, dezen toeslag in de wintermaanden weder op een hooger peil te brengen, om ook door middel daarvan het verschil tusschen den zomerprijs en den winterprijs der melk te accentueeren. Van be voegde zijde vernemen wij, dat thans besloten is, dezen toeslag met ingang van 1 November a.s. te verhoogen van 2 cent tot 2,40 cent per K.G. melk met een vetgehalte van 3,2%.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5