loom NG EXTRA KORTI m Fleur Inn CCS INTRODUKTIE CCS-02155-25005 COUPON. ANNIE opent haar BOETIEK op de Koninginnelaan 34 Komt u even kijken! G. van der Beek nieuwe pastor van Petrus en Paulus- én H. Familieparochie Bloemenzaak Fa. L. Kuyer Voor alle zekerheid! VERKOPER(STER) Compatible Computer Systems 02155-24455 PAGINA WOENSDAG 5 NOVEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 11 Installatie komend weekeinde in twee etappes Boomkwekerij - Tuincentrum Tuinaanleg en onderhoud Ook bij automobielbedrijf De Soester Mazda 626 een lang leven beschoren Wateroverlast Haverweerd Auto botst met onverlichte aanhanger Auto gestolen Opnieuw aanhouding voor 'steunfraude' EIGEN TECHNISCHE DIENST Voordeel waar het kan, zekerheid waar het moet! VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 172 53 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344* Dief gekweld door honger en dorst Buitenspiegels vernield Binnenbrand aan P.C. Hooftlaan Inspraakavond Ontwerp-bestemmings- plan Mariastraat Automobilist onder invloed Brievenbus Soestdijk tijdelijk buiten gebruik Telefoon 23580 Gestolen auto aangetroffen Portemonnee gestolen Droogbloemen, sierglaswerk, kaarsen en vele cadeau-artikelen SOEST-TEL. I3473 'HQ 'JU tvj /■'Jrnrr !en massa )venbouw. eed. Alles in >del 'Kreta' terend Modern met een antiek. rk tot in sde neigende van het 'et het 40,160 'eed. ibinatie is n een l chten er De katholieke gemeenschap van Soest begroet in het komende weekeinde een nieuwe pastor. In maar liefst twee parochies zal pastor G. (Gerard) van der Beek als hoofdverantwoordelijke pastor het kerkelijk leven (begelei den. Zaterdagavond om zeven uur vindt zijn installatie plaats in de paro chie van de HH Petrus en Paulus aan het Kerkplein, zondagmorgen om tien uur gebeurt dat in de parochie van de H. Familie aan de Willibrordusstraat, in beide gevallen door deken F. Zwarts van Amersfoort. Sinds de invoering van een nieuw ker kelijk wetboek bestaat de mogelijkheid dat een geestelijke pastor is in meer dan één parochie, en daarvan is bij de be noeming van pastor Van der Beek dan ook gebruik gemaakt. Hij heeft in sep tember - na 12 jaar - afscheid genomen van Bunnik en intussen zijn intrek ge nomen in de pastorie aan het Kerkpad. Vóór Bunnik had pastor Van der Beek als standplaats Lelystad, waar hij des tijds in zekere zin pioniersarbeid ver richtte bij de stichting van de parochie. Geboren in Utrecht studeerde hij aan de seminaries in Apeldoorn en Drie- bergen-Rijsenburg (waar hij studiege noot was van zijn voorganger in de Pe trus en Pauluskerk, pastoor Buisman) en na zijn wijding was hij kapelaan in Loenen (Veluwe) en Kilder (bij Zed- dam). Vervolgens was hij een aantal ja ren leraar aan het Apeldoornse semina rie en voor zijn vertrek naar Lelystad nog een jaar kapelaan in Amersfoort, in het Soester kwartier. Vandaar dat Soest hem niet helemaal onbekend is, zij het niet meer dan op pervlakkig. Met zijn "verdeelde aan dacht" voor twee parochies heeft hij geen moeite. De afspraak is dat hij de ene week voorgaat in de liturgie in de Petrus en Pauluskerk, de andere week in de kerk van de H. Familie, waar pas tor W. Mali nog een jaar heeft te gaan als pastoraal werker. Gelukkig mens Pastor Van der Beek (56) brengt een rijke ervaring als priester mee naar zijn nieuwe standplaats. "Ik ben priester ge wijd in 1956, dus nog vóór het Vati caans Concilie. Wat dat betreft heb ik alle ontwikkelingen in de kerk meege maakt en ik kan zeggen: ik ben een ge lukkig mens gebleven. M'n eigen iden titeit als priester vind ik ook in deze tijd - ik voel me er wél in." De nieuwe pastor beschrijft zichzelf niet als een man-van-het-midden. "Maar ik zit ook niet op de uitersten. Soms hoor je bij de voorlopers, soms bij de achter lopers, dat loopt dwars door elkaar heen. Ik wil wel graag met de mensen meedenken, niet op de manier van: ik ben de pastor en maak dus de dienst uit.' Verantwoordelijkheid delen en samen werken is fijn. Ik zal proberen waar no dig mensen actief te maken en uit te no digen 't samen met mij te doen." Pastor Van der Beek vindt het plezierig dat hij in Soest terecht is gekomen, ook al omdat hij in het Utrechtse is geboren en getogen. "Met alle verschillen die er soms zijn is de Stichtse bevolking me toch 't meest vertrouwd. Je spreekt de zelfde taal en de mensen zijn hier wat opener dan in het oosten." Zijn ogen zijn niet uitsluitend gericht op het katholieke deel van de Soester be volking, want hij hecht veel waarde aan de oecumenische samenwerking. "Als christenen moet je samenwerken waar dat kan, al moet het niet zo zijn datje de hele zaak maar op één hoop gooit. Ieder heeft toch zijn eigen traditie, die moetje respecteren. Dat heb ik Lelystad ook wel ervaren; we begonnen in feite met één groep, maar binnen de kortste ke ren waren er zeven verschillende ker ken." Die mogelijkheden voor oecumenische samenwerking ziet de nieuwe pastor vooral op het terrein waar kerk en sa menleving elkaar raken. "Ik ken de be hoeften hier nog niet, maar in Bunnik hadden we enkele malen per jaar een gezamenlijke dienst voor jonge gezin nen en ook in de advents- en vastentijd. Bij jongeren liggen de grenzen ook wat makkelijker en er zijn momenten die je heel goed samen kunt vieren..." Puzzels De periode tussen het vertrek uit Bun nik en de installatie in Soest heeft pastor Van der Beek uiteraard vooral besteed aan de verhuizing en het leggen van de eerste kontakten in zijn nieuwe woon plaats. Tussen de bedrijven door heeft hij ook weer eens 'n beetje tijd overge houden voor zichzelf. Hij zwemt graag en was altijd een enthousiast waterspor ter ("maar daar kom ik de laatste jaren niet meer aan toe") en houdt zich in vrije momenten graag bezig met lezen en met het maken van puzzels, crypto grammen vooral. "Als ik bijvoorbeeld een preek aan het maken ben, en ik kom er even niet uit, dan pak ik 'n puzzel en na vijf minuten heb ik m'n hersens weer op 'n rijtje..." Ook kaart hij graag met oude vrienden en brengt hij tijd door met Pax, de 12 jaar oude Appenzeller Sennerhond die hij bij zijn afscheid van Lelystad cadeau kreeg, op voorwaarde dat hij hem naar de parochie (Pax Christi) zou noemen. Wat het lezen betreft probeert hij niet alleen bij te blijven met zijn vaklitera tuur, maar ook op romangebied. "Ik ben momenteel gebiologeerd door de boeken van Pinchas Lapide, de joodse theoloog. Die heeft een bijzonder inte ressante kijk op het Nieuwe Testament en ik heb me bij m'n afscheid heel wat boeken van hem cadeau laten geven," lacht de nieuwe pastor. Van een pastor mag men verwachten dat hij met plezier voorgaat in de litur gie, maar pastor Van der Beek doet dat zelfs "graag". "Ik voel me 't meeste thuis als ik ook anderen erbij kan be trekken. In Bunnik sprak ik de preek wekelijks door met een groepje men sen. Dan preek je niet op je eigen houtje. Of dat in Soest ook zo kan gaan weet ik nog niet." Werkelijkheid De preek moet aansluiten bij het leven, aldus pastor Van der Beek. "Ook in de liturgie moetje midden in de werkelijk heid staan. Het gaat niet om het laten klinken van mooie woorden, maar om de vraag: wat kunnen we er nu mee." Aan de andere kant is de preek geen middel om eigen stokpaardjes te berij den, vindt hij. "Je hebt als pastor altijd een breed gehoor. Je moet wel eens din- Wij verrichten alle tuinwerkzaamheden. Wij leveren alle materialen voor de tuin. Berkenweg 38 - Baarn Tel. 02154-16994 b.g.g. 13077 Het leek onmogelijk maar de ontwerpers en de technici van de succesvolle Maz da 626 serie zijn erin geslaagd dit type 'nog beter te verbeteren'. Bij automobiel bedrijf De Soester aan de Kostverlorenweg kan men terecht voor de gewenste in formatie en uiteraard een proefrit. Het van ouds bekende adres waar de klant ge waardeerd wordt en service een begrip is heeft overigens een volledig Mazda- programma dat tot uitdrukking komt in het wagenpark van De Soester. Tijdens de proefrit zal de bestuurder niet onopgemerkt voorbijgaan aan nóg meer comfort en een uitstekende weg- ligging van de Mazda 626. Dit komt on der meer door het nieuwe type schok demper die zowel voor als achter ge monteerd is. De afrolgeluiden zijn tot een minimum teruggebracht dankzij andere bevestigingsbussen van de be langrijkste wielophanging-komponen- ten. Bovendien is de veerkarakteristiek van de schroefveren rondom soepeler geworden. Dit gaat echter niet ten koste van de wegligging die juist vooruit is ge gaan. Uniek De schijfremmen op de voorwielen van alle types zijn inwendig geventileerd, waardoor zelfs onder de zwaarste om standigheden geen 'fading' ontstaat. Het Mazda TTL-systeem (Twin Trape- zoidal Link) voor de achterwielophan ging staat bekend om zijn eenvoudige, compacte en doeltreffende constructie, die plotselinge sterke belastingen van het wiel compenseert en stabiliseert. Dat houdt de Mazda 626 altijd in het rechte spoor, en dat is een veilig idee bij noodzakelijke uitwijkmanoeuvres of bij krachtig remmen. Het Mazda TTL-sys teem is uniek in de autowereld. Voorts zijn alle Mazda-modellen, met uitzondering van de versies met stuur bekrachtiging, voorzien van een tand heugel besturings-systeem. Het resul taat daarvan is onder meer dat inparke ren weinig kracht vergt van de bestuur der. Daarnaast heeft het interieur van de Mazda 626 diverse wijzigingen on dergaan welke nog meer zijn afgestemd op de hedendaagse smaak van de auto mobilist. De medewerkers van de Mazda-dealer De Soester zijn te allen tijde bereid be zoekers aan de showroom aan de Kost verlorenweg/Laanstraat te woord te staan met informatie en advies. Een proefrit verdient aanbeveling, want rij den in een Mazda is een belevenis die zijn weerga niet kent. Iedereen die in 1986 bij De Soester een nieuwe Mazda aanschaft krijgt een zelf samen te stellen pakket ter waarde van 500 gulden gratis. Nog belangrijker is echter de service die De Soester biedt op een niveau die de Mazda waardig is. Snel, goed, uitgekiend en auto- en por- temonneevriendelijk zijn immers de factoren die bij de service van De Soes ter opvallen. Vandaar ook dat de Maz da een lang leven is beschoren. Pastor G. van der Beek.. gen zeggen, maar toch ook voorzichtig zijn. Je bent er om de hele geloofsge meenschap te stimuleren, en dat is een levensgrote opgave." Hij herkent zich wel in de omschrijving "trekpaard". "Maar dan hoop ik wél dat er mensen zijn die met mij mee trekken." Concrete voornemens heeft hij ook in dat opzicht nog niet. "Ik ga eerst eens goed rondkijken en m'n oor te luisteren leggen. Ik zal zeker uitkij ken naar mensen die met mij mee willen doen. Want je moet het met elkaar doen, dat is de toekomst van de kerk." Dat met-elkaar-doen is belangrijker dan de structuur van de kerk, aldus pas tor Van der Beek. "Ik heb wel ideee"n, maar die ga ik niet onmiddellijk ver kondigen. De structuur van de kerk is ook maar een hulpmiddel; wat in plaats A goed is hoeft niet persé ook in plaats B goed te zijn." Gezag heb je in deze tijd niet vanzelf, benadrukt de pastor. "Vroeger was je vader of moeder, pastoor of burge meester, en dan had je vanzelf gezag door je positie. Nu moet je je veel meer als zodanig waarmaken, en zo hoort het ook. Voor mij is dat een vrij wezenlijk punt." Dat waarmaken geldt overigens voor iedereen, vindt hijin het bijzonder voor christenen. "Wij staan ervoor dat wij uit het geloof inspiratie putten om de liefde in alle facetten waar te maken, maar we zijn ook gewone mensen. Zo zie ik me zelf ook; in de eerste plaats ben ik mens, en deze mens is christen, en deze chris ten is katholiek, en binnen de katholie ke gemeenschap ben ik pastor, maar het menszijn is de wortel. Zo kom ik ook in Soest, als een mens van vlees en bloed, die de mensen veel ruimte wil geven maar ook hoopt dat hij zelf een beetje ruimte krijgt..." De politie kwam zaterdag in actie toen bleek dat bewoners van een flat aan de Haverweerd plotseling geconfronteerd werden met een hoeveelheid water in de keuken, die kennelijk afkomstig was van de etage boven hen. De politie ging naar boven, constateerde dat de flat leeg stond en sloeg een ruitje in om de woning binnen te komen. Ter plaat se bleek een kraan open te staan, ter wijl de afvoer was geblokkeerd. De po litie wist de waterstroom te onderbre ken door de kraan dicht te draaien. De 25-jarige automobilist R.Z. uit Har derwijk kreeg zaterdag j.1. de schrik van zijn leven toen hij in het schemerdonker op de Birkstraat tegen een voor hem rij dende landbouwtractor met aanhanger botste. De voorkant van zijn auto werd flink beschadigd. Noch de tractor, noch de aanhanger bleek voorzien te zijn van verlichting of reflectoren. Tegen de be stuurder, de 66-jarige P.S. uit Soest, werd proces-verbaal opgemaakt. Per soonlijk letsel deed zich niet voor. R.K. uit Hilversum deed in het week einde bij de politie aangifte van de dief stal van zijn auto, die aan de Eigendom weg stond geparkeerd. Het betreft een Opel Kadett City met het kenteken 15- UH-59. Wederom heeft de sociaal-recher cheur van de Gemeentelijke Sociale Dienst een proces-verbaal opgemaakt wegens steunfraude. Nu tegen een 24- jarige vrouw, cliënte van de G.S.D. en inwoonster van Soest. Dit proces-ver baal werd opgemaakt terzake valsheid in geschrifte en/of oplichting, omdat betrokkene door frauduleuze hande lingen de sociale dienst van de ge meente Soest had benadeeld. De vrouw was reeds geruime tijd cliënt van de sociale dienst. Zij ontving een uitkering ingevolgde de Rijksgroepsre geling werkloze werknemers (RWW), omdat zij al een langere tijd werkloos was en derhalve niet in haar levenson derhoud kon voorzien. Uit het ingestelde onderzoek bleek dat zij 4 dagen per week werkte 8 uur (32 uur) gedurende de periode mei 1983 t.m. september 1986. Op de door haar maandelijks in te leveren inkomsten formulieren werd het verrichten van de werkzaamheden niet opgegeven. Naar aanleiding hiervan werd zij, in sa menwerking met de gemeentepolitie Soest aangehouden. Tegen haar wordt proces-verbaal opgemaakt. De uitke ring wordt beëindigd. Te zijner tijd zal betrokkene zich voor deze handeling bij de rechter moeten verantwoorden. Het totale fraudebe drag zal op de vrouw worden verhaald. Philips draaitop-stofzuiger HR 6294. Met instelbare zuigkracht tussen 300 en 800 W en afzonderlijk nschakelbaar ggg vermogen van f 35* max. 1150 W. Philips roundstyler HP 4517 Het haar in het mooiste model. Twee warmtestanden, bevei ligd tegen oververhitting. Met kam, ronde en platte borstel en f 59,95 opbergetui. f 10, f49,95 Philips grill-bakoven HD 4454 Voor baksuksessen in èn op de oven: grillen, braden, roosteren, toasten, ontdooien, verwarmen en f 249, gratineren. f 25. Philips elektrische onderdeken HL 2267 (tweepersoons-deken) en Philips elektrische boven deken HL 2273 (éénpersoons deken) f 219, Dubbel beveiligd. f 25, f 194,- Philips keuken machines HR 2374. HR 2375 en HR 2376 Superhandig in de keuken, enorm veel gebruiks mogelijkheden. f 199,— -f 15- 184,- Philips draaitop-stofzuiger HR 6299. Met automatische zuig krachtregeling via de computer. Met druktoetsen voor 300 W en 1000 W vast vermogen. f 479 Max. vermogen f 59 1150 W. f 429, Kom bij ons kiezen en kopen. Vul de bon in en u krijgt rechtstreeks de korting door Philips overgemaakt. Bij aankoop van èen van bovengenoemde artikelen in de periode van 24 oktober tot 30 november 1986 heeft u recht op teruggove van het bij de artikelen vermelde bedrag, mits aan onderstaande Philips broodrooster HD 4575 Smaakmaker bij alle maaltijden, met een buitenkant die tijdens f 85 gebruik koel blijft. f -jq voorwaarden is voldaan. Naam voorletter(s): Adres: Woonplaats: Postcode: Giro- Bankrekeningnr.. Tel.nr.: U dient deze coupon volledig en duidelijk leesbaar ingevuld en te zamen met: - een kopie van uw oankoopbon, voorzien van aankoopdatum, waaruit bli|kt dat bovengenoemd artikel werd aangeschaft binnen de aktieperiode, - de uitgeknipte streepiescode op de onderkant van de verpakking met uitzondering van de stofzuigers en de elektrische dekens. Bi| de stofzuigers dient u uit de zijkant van de verpak king de nummers P99 respektievelijk P94 te knippen. Van de elektrische dekens moet u uit de zi|kant van de verpakking het strookje „HL 2267 HL 2273 220V-109 W Kema keur" knippen; in een gefrankeerde envelop zenden naar: Philips Coupon-Aktie, Postbus 10152,5100 VB DONGEN. Deze kortingen gelden alleen voor de in deze advertentie vermelde artikelen, indien deze zi|n aongekocht in de periode van 24 oktober tot 30 november 1986. Uiterste inzenddatum 10 december 1986. Zo spoedig mogeli|k - binnen 4 weken na ontvangst - wordt het bedrog overgemaakt op giro-/ bankrekening Uit een schuurtje aan de Di Lassostraat heeft een onbekende dader begin deze week een kratje bier, drie kilo goudrei- netten, een bloemkool en een zak win terwortels gestolen. Mevrouw S. deed wegens diefstal aangifte bij de politie. Vorige week werden op soortgelijke wijze aan het Vedelaarpad al vlees, ijs en frituurwaren gestolen. Als het om dezelfde dader gaat - en daar lijkt het op - heeft hij intussen de honger en, dorst die hem kwelden al ruimschoots kun nen stillen. Vermoedelijk jeudgige onverlaten heb ben vrijdagavond aan de Insingerstraat de buitenspiegels vernield van drie daar geparkeerde auto's. Bij de politie werd aangifte gedaan. Door nog onbekende oorzaak is in de nacht van vrijdag op zaterdag brand ontstaan in de woning van de familie S. aan de RC. Hooftlaan. De bewoners werden 's morgens tegen zes uur gewekt door het aanhoudend blaffen van de hond en konden zich daardoor tijdig in veiligheid brengen. Het vuur woedde in de woonkamer op de benedenverdie ping. De brand is mogelijk ontstaan door kortsluiting, al wordt niet uitgeslo ten dat een niet gedoofde kaars het vuur heeft veroorzaakt, omdat de bewoners vrijdagavond een feestje hadden ge vierd. De brandweer wist het vuur te doven maar kon niet voorkomen dat een flink deel van de inventaris van de woonka mer verloren ging. De schade wordt ge schat op enkele tienduizenden guldens. Toen het vuur nog woedde bleek de hond zich overigens nog in het huis te bevinden. Hij wilde er niet uit, tot een politieman naar binnen ging en het beestje naar buiten bracht. In de Mariakerk, Nieuwerhoekplein, wordt woensdag 12 november, 's avonds om 8 uur, een inspraakavond gehouden over het ontwerp-bestem- mingsplan Mariastraat. Aanleiding voor dit bestemmingsplan vormt de buitengebruikstelling van de r.k. Ma- riaschool en het begin volgend jaar vrij komen van de r.k. kleuterschool "het Kleuterhuis." In het oude bestemmingsplan had het bedoelde terrein, alsmede het naast bei de scholen liggende terrein, de bestem ming 'bijzondere doeleinden.' In het nieuwe ontwerpplan heeft de voormali- ge Mariaschool de bestemming 'kanto ren met of zonder showrooms en/of (boven)woningen en de kleuterschool en het terrein daarnaast de bestemming 'woningen.' Tot 20 december kan men schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders rea geren op het plan. Op de Stadhouderslaan hield de politie maandagnacht bij een routinecontrole de 46-jarige R.D. uit Soest staande, omdat zijn rijgedrag opviel. Hij moest blazen en bloeden en kreeg een rijver bod alsmede een proces-verbaal. In verband met renovatie-werkzaam heden aan de woningen tegenover het paleis Soestdijk zal de Groene brieven bus enige tijd buiten gebruik worden gesteld. De bus verdwijnt tijdelijk achter een bouwschutting. PTT Post zal gedurende de renovatie zorgen voor een andere brievenbus, zo dat in Soestdijk te verzenden stukken normaal ter post kunnen worden be zorgd. Wij groeien uit ons jasje. Door de enor me toeloop vragen wij zo spoedig moge lijk een flinke Leeftijd vanaf 20 jaar, voor de vrijdag en zaterdag Aan de Koningsweg ter hoogte van de Johannes Poststraat trof de politie begin deze week een auto aan, die bij nader onderzoek bleek te zijn gestolen in Nieuwegein. Na kontakt met de politie aldaar werd de wagen opgehaald en aan de rechtmatige eigenaar teruggegeven. Mevrouw M.K. van het Van der Velde- plantsoen stelde de politie op de hoogte van de diefstal van haar portemonnee. Die was weggehaald uit haar tas, die zich in haar woning bevond. Hoe de diefstal heeft kunnen plaatsvinden is nog niet opgehelderd. Met de porte monnee verdwenen ook een bedrag van 75 gulden en een betaalpasje. Het invoeren van automatisering in een bedrijf of praktijk is niet iets hetgeen men van de ene op de andere dag realiseert. Buiten de juiste keuze van de apparatuur en programmatuur, spelen ook faktoren mee zoals: Hoe staat mijn personeel tegenover automatisering, wat voor voorde len biedt automatisering mij, welke disciplines binnen mijn bedrijf komen voor automatisering in aanmerking, etc, etc. Voor elke organisatie geldt een andere aanpak, elke organisatie heeft zijn eigen specifieke wensen. Ook CCS kan uw automatiseringsproblemen niet in 5 minuten oplossen. Wat wij wel kunnen leest u in het vervolg van deze introduktie.Gebaseerd opeen 15-jarige ervaring kunnen wij u adviseren met betrekking tot het hierboven genoemde. Verkoop van zowel apparatuur als programmatuur. Wij kunnen u een kompleet systeem leveren, gebaseerd op het absoluut IBM compatible Genisys PC'S. VOORZORG, BEGELEIDING en NAZORG zijn onze belangrijkste doelstel lingen. Gratis telefonische ondersteuning gedurende 5 jaar na aankoop. 7 dagen per week 24 uur per dag bereikbaar. Afspraken maken wij bij voorkeur voor de avonduren, om ongestoord over uw wensen en automatiseringsproblemen te kunnen praten. Zeer gunstige prijsstelling, hetgeen zich duidelijk onderscheidt t.o.v. vele ande ren. Een basis systeem XT-compatible met 512 KB en 1X 360 KB floppy 8 MHZ clock heeft u al voor FL. 1995,00 (ex btw). Laat uw probleen onze zorg zijn, en neem vrijblijvend kontakt met ons op. Deze advertentie is aangeboden door HGVD

Soester Courant | 1986 | | pagina 11