jèrjelci verzorgde en ónefe o/tincfl ^Ubbmari Daxlhmen i Utyétetóe (mdimgefykheden! (TJ- SLAGERIJ DUWEL NlVfc Culinair Mid-Najaars-Festijn 10emu) l 6jmaa( (wil on* iowlenó (mhrnm. Wijkagent Pleij deelde stripboeken uit Randstad schenkt Soest 250 uren arbeid voor bedrijfsverzamelgebouw WOENSDAG 5 NOVEMBER 1986 SOESTER COURANT «OES^ Gedachten bij een poging Dronken automobilist in de sloot Insluiper haalt sieraden weg Opel Omega: Het einde SAUCIJZENSCHIJVEN A gn DOORREGEN _cn RUNDERLAPPEN soo gram 5?ü GEBRADEN A7C KERRIE ROLLADE 100gram I t Ruime parkeergelegenheid Sportstichting verliest rechtzaak WZ Uitvoering: Restaurant 't Hoogje Kerkstraat IQ te Soest PAGINA 15 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Computer beveiligingen Kinderboekenweek Bibliotheek Soesterberg A Bij officiële opening uitzendbureau efficiency Aanrijding onder invloed Bouw Bedrijfsverzamelgebouw start in december Politie zelf getuige van 'doorrijding' Na aanrijding doorgereden door Arie Wandelaar Marie en Arie, ze hebben er dikwijls samen over gesproken. J Stoppen met roken! Oeverloos geklets, dat lange tijd zon der resultaten is gebleven, totdat Ma rie plotseling, als uit het niets, de me dedeling deed als geheelonthoudster door het leven te willen gaan Wat nicotine en teer betreft dan Zolang je in het geluk van je man, je kinderen, je kleinkinderen en je naas te omgeving geïnteresseerd bent is het een kwestie van bewust kiezen voor met-roken luidt haar filosofie Mane, eens een verslaafde inhaafieer- ster, goed voor 7300 sigaretten per jaargang. Dertig achtereenvolgende jaren. Ruim 200.000 sigaretten dus. Aangezien er tussen doen en laten bij haar nog wel eens speling wil zitten was Arie aanvankelijk wel van de goe de intentie, maar minder van het suk- ses overtuigd. Sterker nog, hij had er ongeveer alles onder willen verwedden, dat de po ging na verloop van tijd in rook zou opgaan. Goed dat Arie er nooit een wedje op heeft afgesloten. Sinds 18 maanden oefent geen enkele tabakswinkel of sigarettenautomaat ook maar de minste aantrekkings kracht op Marie uit. Wanneer Arie met regelmaat onhoor baar applaudiseert, door op te merken dat hij voor haar wilskracht en door zettingsvermogen grote waardering heeft, luidt steevast het commentaar: "Ach, een mens moet toch baas kun nen zijn over zichzelf." Baas zijn over jezelf? Arie gaat daartoe weer een poging wa gen. Dat zit zo. Een jaar of wat -geleden constateerde een dienstdoende bedrijfsarts bij het beluisteren van Arie's longen dat de vergelijking van een op volle kracht draaiende nicotine-fabriek zich bij hem opdrong. "Ik adviseeer U met roken te stop pen," deelde hij aan het eind van het onderzoek mede, daarbij trekkend aan een steeltje dat in verbinding stond mt de kop van een goed gevulde pijp. "Weer zo'n paniekzaaier," ver onderstelde Arie, nadat hij het rokeri ge doktershol verlaten had. Het advies van de zelf wel rokende arts is geruime tijd een excuus geweest om de vlam in de pijp, sigaar en sigaret te houden. Onzin natuurlijk. De samenleving barst nu eenmaal van mensen, die je precies weten te vertel- len wat je in je eigen belang en dat van een ander moet doen en laten. Niet zelden worden deze adviezen uitge sproken door lieden die met de beste wil van de wereld zichzelf niet onder controle hebben. Nog ziet Arie de Utrechtse zwaarge wicht cardioloog voor zich, die dage lijks zijn patiënten bezwoer dat over wicht van het menselijk lichaam zo on geveer slecht voor alles is. Een leuke verteller, dat wel, maar niet bepaald een konsekwent type. Sommige artsen en specialisten, het zijn in hun soort soms net predikanten, zij 't dat de boodschap die ze verkondigen slechts voor anderen bestemd lijkt te zijn. Terug naar waar Arie binnenkort mee gaat beginnen: "Baas over zichzelf worden." Hij wordt daartoe in staat gesteld door de stichting Leven en Ge zondheid. Op 18 november start deze club een stoppen-met-roken-training voor sukkelaars als Arie. Adres trai ningskamp: Schoutenkampweg 4. Wat Arie vooral in de opzet aantrekt is het feit dat de trainingsmethode een positieve aanpak kent. Geen angst aanjagende gesprekken en plaatjes over welke ziekten shag van De We duwe, sigaren van Willem II en witte stokken van Barclay voor je in petto hebben. Het accent komt te liggen op de vele voordelen van het niet-roken. Wanneer je als kettingroker min of meer piepend door het leven gaat ver dient het aanbeveling ook die kant eens te bekijken. Acht trainingsavon den schijnen er voor nodig te zijn om kans te maken baas over jezelf te wor den. Inzet per persoon tachtig gulden, een redelijk portie verstand en een niet te overziene hoeveelheid wil. Wie na acht trainingsavonden er de voorkeur aan blijft geven rokend door het leven te gaan krijgt veertig gulden terugbe taald. Kun je een slof sigaretten voor kopen! Arie mikt er op dat z'n verliespost van tachtig gulden gezondheid voor vele jaren zal opleveren. Een onbetaalbaar vooruitzicht! ARIE WANDELAAR De politie werd vorige week telefonisch op de hoogte gesteld van het feit dat een auto in de sloot was beland op de hoek van de Di Lassostraat en de Citer. Ter plaatse werd de auto inderdaad aange troffen, met daarin de 65-jarige be stuurder P.B. uit Soest, die in "kennelij ke staat" bleek te verkeren. Hij werd overgebracht naar het bureau en daar ter ontnuchtering ingesloten. Uit de woning van de familie H. aan de Varenstraat heeft een onbekende dader vorige week een aantal gouden en ande re sieraden weggehaald, alsmede enke le tientallen rijksdaalders. Hij kon de woning op de eerste verdieping via het balkon en een openstaande deur bin nendringen. "m T jrk- °Pel h?etl methe' nieuwste type Omega flink aan de weg getim n»t«i m 6. ln na!aar gelanceerde splinternieuwe Opel Omega beschikt Ge- hlan n ,rr een auto die al geruime tijd voor zijn geboorte de wind mee sta d h d ga een b'izonder laa8 benzineverbruik onder alle rijom- Ook op het gebied van de wielophan- ging is de Omega een koersvaste koplo per geworden dankzij het nieuwe, zelf denkende onderstel, dat speciaal voor dit model is ontwikkeld. De nieuwe Opel Omega wordt geleverd met 1,8 en 2 liter motoren, en er is natuurlijk ook een versie met een dieselmotor (2,3 li ter gewoon en turbo). Dankzij de stroomlijning ondervindt de Omega vrijwel geen hinder van wind. Dit is met proeven in een windtunnel bewezen. Ook dit speelt mee in het zui nige energieverbruik van de nieuwe Opel. Exclusief De Opel Omega is momenteel te ver krijgen in vier uitvoeringen: De LS, de GS, de GLS en de CD. In het voorjaar van 1987 wordt het topmodel de Ome ga 3000 op de markt gebracht. De LS, met een 5-versnellingsbak, biedt alles wat de comfortabele auto mobilist zich wenst. Van schrijfremmen rondom met soepele stuurbekrachti ging tot een make-up spiegeltje; Van een gescheiden neerklapbare bank tot aan een onderhoudsvrije accu (met het oog op de winter), aan alles hebben de ontwerpers gedacht. De GL biedt hierop interessante aan vullingen voor de op wat meer luxe ge stelde automobilist. De bestuurders stoel met lendestoel, en een electrisch bedien- en verwarmbare buitenspiegel zijn daar enkele voorbeelden van. Als het om exclusief comfortabel auto rijden gaat komt men terecht bij. de Omega GLS. Dit type beschikt over een iniPpfllimz\fAr aan A verklikkerssyteem en nog vele andere speciale voorzieningen. De CD-versie geeft aan de Omega GLS nog een extra dimensie in het toch al ex clusieve vlak. Een 2 liter injectiemotor met Motronic motorfunctie (23T lever baar), stuurbekrachtiging en onder meer een antenne in de voorruit beves tigen dat. Volgend jaar wordt de Omega 3000 ge presenteerd. Dat wordt dus likkebaar den voor de zogenaamde exclusieve lu xe-sportieve automobilist. Deze 'stra- to-cruiser' komt in mei 1987 op de Eu ropese wegen. Enkele specifieke eigen schappen van de Omega 3000 zijn: gas druk-schokdempers, ABS-remsys- teem, een apart voorkomen met grille en in kleur gelakte spoiler/bumpers, speciale striping en met leer afgezette sportstoelen, sportpook en stuurwiel en schijfremmen met koelsleuven vóór. Milieuvriendelijk Voor alle versies van de Omega geldt dat de motoren milieuvriendelijk zijn. Bovendien wordt aan de geluidseisen van 1987 ruimschoots voldaan en is in het nieuwe lakprocedé Cadmium (een schadelijke zwaar metaal) vermeden. De koppeling en de remmen zijn alle as- bestvrij. Automobielbedrijf Henri Nefkens, de Opel-dealer aan de Birkstraat heeft met uitzondering van de Omega 3000, alle types in voorraad. De Opel Omega wordt gezien als de opvolger van de Re- kord, jarenlang een beste auto in de middenklasse. Omega is de laatste let ter uit het (Griekse) alfabet, voor Opel 1Q Hp. Ompon 'Hpf Pinzïo' In i4n j UIW ici uii net ^uneKsej anaoet, voor Opel injectiemotor, een boordcomputer (op is de Omega 'Het Einde'. In de meest benzinemotoren), mistlampen in de positieve zin van het woord wel te ver voorspoiler, een check-control- staan. 100 gram TARTAARTJES 4 voor 4?5 STEENHOFFSTRAAT 58 TELEFOON 02155-12377 Sedert 1931 Uw slager! SOEST De sportstichting moet de herstelkos- ten betalen van de verwarmingsinstal- latie van de accommodatie van de sportvereniging WZ. De Amers- foortse kantonrechter heeft dit be paald. Het gaat om een bedrag van 9350 gulden. De verwarmingsinstallatie was vijf jaar geleden bevroren. De sportstichting schoot de herstelkosten voor, maar stel de dat de sportvereniging nalatigheid kon worden verweten bij het gebruik van de installatie. WZ heeft kunnen bewijzen dat er van tijd tot tijd controle is uitgeoefend op de verwarmingsin stallatie. De rechter stelde mede daar om de sportstichting in het ongelijk. Te vens liet de rechter weten dat de ver warmingsinstallatie een onderdeel vormt van het sportcomplex dat van de gemeente is, terwijl het daarbij niet van belang is wie op wiens kosten de instal latie heeft geïnstalleerd. De sportvereniging WZ hoeft het des tijds van de sportstichting 'geleende' geld niet terug te betalen. De sportstich ting heeft zich bij het besluit van de kan tonrechter neergelegd en zal geen ver dere stappen ondernemen. Hoofdrolspeler: Chef-Kok Tjeerd Wouters met assistentie van Willem Bleuland v. Oordt Overige rollen: Marian Duijkers, Roland Hengeveld en Iris Hes (bediening) Leon Gommers (vinoloog) Samenstelling, produktie en regie: Willem van Oosterom Restaurant 't Hoogje is eigenlijk van alles. In het licht van schijnwerpers oogt het van buiten als een herberg. Wanneer u de najaarsregen van u heeft afgeschud treft u binnen een sfeer- en stijlvol restaurant zonder overdadige >oes pas. )e behaaglijke warmte van de open haard zorgt voor rust en een aangena me temperatuur. Het okergele tafellin nen, gepoetste glazen en het fraaie be stek wachten met ons op de dingen die komen gaan. Veel kaarslicht en een smaakvolle tafelversiering zorgen voor de omlijsting. Het accent van de regel matig wisselende menu-kaart ligt in deze periode van het jaar op vlees- en wildgerechten. De ouverture van ons avondje-uit past zich daarbij aan. Safari, een champag ne-cocktail waarin de passie-vrucht do mineert, prikkelt de eetlust. Wanneer we op een gezellige en smake lijke avond toosten wordt duidelijk dat de kleding van de reeds aanwezige gas ten verraadt dat men in 't Hoogje ook in dit opzicht goede manieren niet uit de weggaat. Een meer dan voortreffelijke romige bisque, de room begeleidt door een bewijsje Franse cogna? opent het culinaire mid-najaars-feestje. Broodjes, die in Madurodam niet zouden mis staan completeren dit fraaie begin. Een glas droge witte huiswijn (Guy Saget, Saget Blanc) sluit zich voortreffelijk bij deze compositie aan. Dun gesneden en gebakken plakjes eendelever vormen de tweede halte op weg naar het hoofdgerecht. Onze advi seur, Willem van Oosterom, adviseert ons goudgele wijn van het Chateau du Cros - Loupiag in de verre verte familie van de Sauternes. De tegenstelling roept verbazing op. Desondanks volgen we onze gids en blijkt z'n voorkeur een trouvaille. Hetzelfde is van toepassing op de licht verteerbare spoon die er op volgt. Een klein bedje mango -ijs, gese condeerd door rose pepers waarbij de toegevoegde mousserende wijn de maagsappen verder activeert. En dan het uur van de waarheid. Najaar en win ter, ze horen bij wildgerechten als cham pagne bij een cocktail. Helaas verstaan slechts weinig chef-koks de culinaire kunst wild zo te braden dat de uitkomst er een is tussen net niet te rauw en niet te droog. Chef-kok Tjeerd Wouters is zo'n zeld zame vakman. De gefileerde hazerug en mootjes eendenborst, ondergedompeld in een verrukkelijke saus van wilde pad destoelen, worden op smetteloze bor den geparkeerd. In hun directe omge ving gebakken aardappelen, puree, stoofpeertjes, spruiten, preiselbeeren en salade. Een eenvoudige, maar vlezi ge Rhöne-wijn (Gigondas) sluit zich bij dit geheel aan en doet ons verzuchten: "Laat ons hier drie tenten bouwen." Wanneer de superlatieven over de kwa liteit van het gebodene verbruikt zijn zorgt een indrukkend dessert voor een paukenslag zoals Haydn het ook be doeld kan hebben. Witte en bruine mousse, een sorbet van lychees met co- cossaus, gemberparfait, een bavarois van passievruchten en cake maken deel uit van de finale, waarbij een Muscat de Beaumes de Venise zich meer dan op passend gedraagt. Eten, dineren, een avondje-uit, welke naam u er ook aan geeft, is bij 't Hoogje een belevenis. Neem er de tijd voor en ga er aan voorbij wanneer de laatste trein of een dringende afspraak u wacht. Naast de vele culinaire verrassingen die u worden geboden is er nog een surpri se. Kwaliteit en ambiance worden door de directie van 't Hoogje (nog) niet ver taald in een peperdure rekening. Zelfs daarin blijft men in de Kerkstraat 10 gevoel voor stijl en realiteit houden. Lr. Soest Pr. Hendriklaan Telefoon (02155) 13807 Op feestelijke wijze heeft vorige week dinsdag de officiële opening plaatsge vonden van de Soester vestiging van Randstad Uitzendbureau. Dat gebeur de in eerste instantie met een ont vangst op het kantoor van de uitzend organisatie aan de Dillenburglaan, waar de genodigden een kijkje konden nemen, en in tweede instantie met een genoeglijke bijeenkomst in restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan, waar wethouder drs. G. Plomp van Economische Zaken de openingshan deling voor zijn rekening nam op een wijze zoals alleen hij dat vermag. Plomp wilde net aan zijn toespraak be ginnen - van acht kantjes, zoals hij later meedeelde - toen hij werd onderbroken door de telefoon die voor hem op de lessenaar stond. In een onnavolgbaar quasi-telefoongesprek met de hoofddi rectie van Randstad wist de wethouder duidelijk te maken hoezeer de gemeen te Soest is ingenomen met de vestiging van de uitzendorganisatie, vooral ook omdat de werkgelegenheid een zaak is die het gemeentebestuur na aan het hart ligt. Plomp rondde zijn hoog gewaar deerde acteerprestatie af met de harte lijke gelukwensen voor de Randstad directie en de medewerkers. Tevoren had de heer W. Bonga van Randstad-Soest de aanwezigen, onder wie ook vertegenwoordigers van het Arbeidsbureau, de Kamer van Koop handel en diverse andere instanties, verwelkomd. Hij wees erop dat Rand stad - al enige maanden operationeel in Soest - een stormachtige start had ge- Foto: Goos van der Wilt van der Wilt De heer F aria van Randstad (l.over handigt wethouder Plomp de symboli sche chéque. had. Volgens hem kan de organisatie - de grootste in Nederland - snel en ade quaat inspelen op de behoeften van de tijdelijke arbeidsmarkt, die dikwijls een opstap is naar een zekerder toekomst. De heer Bonga schetste o.m. de Rand stad-filosofie over selectie en perso neelsplanning en merkte tevens op dat het uitzendbureau ook voor Baarn als het ware "om de hoek" gevestigd is. Na de originele opening door wethou der Plomp sprak de heer C. Farla, regio directeur van Randstad, over de taak opvatting van het uitzendbureau, dat volgens hem een smeerolie-functie heeft voor de arbeidsmarkt. Naast be drijfseconomische doelstellingen streeft de organisatie ook maatschappe lijke verantwoordelijkheden na. Om dat te onderstrepen bood hij wethouder Plomp een symbolsiche chèque aan van 250 uren arbeid, te besteden bij de tot- Wethouder Plomp "in gesprek". standkoming van het bedrijfsverzamel gebouw op het industrieterrein Nieuwe Gracht, dat in eerste instantie bedoeld is voor jonge, startende ondernemers. Plomp aanvaardde de chèque met grote tevredenheid. Namens de medewerk(st)ers van Rand stad sprak ook Carolien Zieglaar nog een kort woord, waarna gemeente- voorlichter en historie-schrijver Ben J. van Os in een interessante causerie een stukje geschiedenis van Soest en Baarn vertelde, met het accent op de arbeids omstandigheden van ca. 100 jaar gele den. De bijeenkomst werd besloten met een feestelijk buffet. Tel.(02155)13014-12577 HnnfdflOPnt I Ploii Ha wnlmnnn» ,.n« Hoofdagent J. Pleij, de wijkagent van Soesterberg en uit hoofde van zijn functie niet geheel en al onbekend met "geboefte", heeft vrijdagmiddag in het filiaal van de Openbare Biblio theek in het Dorpshuis in Soesterberg stripboeken uitgereikt aan een aantal Soesterbergse jongelui. De albums vormden de prijzen in de wedstrijden die in het kader van de Kinderboeken week in het Soesterbergse filiaal wa ren georganiseerd. Het thema van de Kinderboekenweek - "Boeven" - had ruim 50 kinderen vol doende geïnspireerd om deel te nemen aan de verhalenwedstrijd ("Schrijf een boevenverhaal"), de "Boeveboekezoe- kekwis" en de wedstrijd "Maak je eigen geheimschrift". De jury, bestaande uit Armand Opten en de bibliotheekmedewerksters Jac- queline v.d. Velden, Lucia Regnery en Juul v.d. Poll, beoordeelde de verschil lende inzendingen en maakte na rijp be raad haar rapport op. Daarbij kwamen de volgende prijswinnaars uit de bus: In de wedstrijd "Schrijf een boevenver haal" was het Lisette Klip die met haar verhaal "De Ruïne" de prijs behaalde in de categorie 6-9 jaar. In de tweede leef tijdsgroep, 9-12 jaar, stond de jury voor een probleem. Zowel Esther als Miijam Buter - zusjes - kwam voor de prijs in aanmerking. Omdat zij beiden behalve aan het schrijven van een origineel ver haal ook veel aandacht hadden besteed aan de uiterlijke verzorging besloot de jury de zusjes allebei een prijs toe te kennen. De "Boeveboekezoekekwis" werd bij de 6-9-jarigen met glans gewonnen door Jacqueline Waterreus en bij de 9-12-jarigen door René Waare. De beste geheimschriftontwerpers van Soesterberg zijn Jeroen Manders (6-9 jaar) en René Toxopeus (9-12 jaar), stelde de jury na veel wikken en wegen vast. "Je hebt nu eenmaal goede, betere, bes te en bovenstebeste deelnemers," hield hoofdagent Pleij de in de jeugdafdeling van de bibliotheek verzamelde jeugd voor. Elke prijswinaar mocht een stri palbum van zijn gading uitzoeken. De jeugd werd tenslotte nog onthaald op li monade, kaas en spekkies, terwijl de wijkagent namens de bibliotheek door Juul v.d. Poll werd bedankt voor zijn bijdrage en die dank baarheid in tastba re vorm mee naar huis kon dragen. fin (ancfalnba iitii^a L. ii* Un retourtje Ruslaangd veur 2055, p.p. is toch heul niet zo duur, doch ik? 't Is un baar end vurten niet iedere Soesder komt zo moar us aachter ut Iesdere Gor- dien. En op un end mojje daat nog wille ok en je motter sportief veur weze. Niet daa'k heul niks an sport doet, moar ze zou we ming d'r niet veur kriege om aachter daat gordien te goan kieke. Daa's niks veur ongs. As de Gemeengte ut zouw vroage om un studiereis deur ongs eige laangd te moake om de hong- depoepstofzugers te teste zoas die in sommige ploatse in gebruuk benne, daan zou we we wellus doaluk "Joa" kenne zeige. Wullie hebbe nog laang niet aallus vaan Hol laangd 'ezien en daat zouw daan mooi kenne. We hebbe oardig verstaangd vaan hongde, dus ok vaan poep op de stoep. We ben aal joare met de rekreoasie in eige laangd bezig moar 't schiet geejn baarst op waant tel- lekus as we ut aargus leuk en oardig vingde daan blieve we doar plaakke. Awwe noeng us un opdraacht of verzoek vaan de gemeengte zou we kriege daan voerde we zoiets snel en goed uut. En zo 'n informoatie-excursie hoef veur on gs heul geejn f 2055,- te koste. Trou- wes, ik vaalt niet over die tweej duzend guldens, moar ik strukelt wel over die vief en vieftig piek. In deuze bezuni- gingstied moewe toch ommers juust op de kleintjes paasse! Woar is die vief en vieftig piek an op 'egoan 't Zaal wel niet in de Wodkoa 'evaalle weze, waant die drink je niet ajje op sportreis bent, of ut mos om voetbaalle goan, moar daat doch ik in dit gevaal toch nel. As ik de gemeengte waas daan zouw ik doaluk us un ankettekommissie oprich- teomdie vief en vieftig guldes te aachter - hoale. Ongderlest hek ut ok aal us over hong- depoep op de stoep 'ehaad, moar waa'k noeng toch 'eheurd het, daat sloat aal lus. Un mevrouw vertelde me, daazze ef- fe most belle in de tillefooncel an de Vin - keweg. Toeng ze aalsmoar geejn anslu- ting uut daat aapperoat kong kriege, wouw ze d'rkwaartjes terug hebbe en ze dee un greep in 't geldbaakkie. 't Is un vies verhoal, moar eerluk woar, 't heule baakkie waas vol 'esmeerd met hongde- poep en doar greep ze dus zo in. Gaatver nog an toe, welke vunzer ik kriegt zoiets in ze haarsus? D'r lope un heuel zooi zwaarte hongde op Soest los, die nooit belaasting betoale, zeit de gemeengte. Daan hebbe ze toch niet goed 'ekeke, waant d'r tippele net zoveul ongebaang- derolleerde exemploare rongd, die un aangdere kleur hebbe. En omdaat de boaze vaan die viervoetige overtreders niks betoale, wille ze de plichtsbeseffige eigenoare moar effe 25, meer op de toafel loate leige, om hongdepoepstof- zugers an te schaaffe. An me nooit niet! Wullie hebbe un bru- ne hongd en die loopt niet z waart en de gemeengte het stofzugers zaat. Vaan die heule grote op wel aacht baangde en zongder snoer. Bovedien hebbe ze de leste tied ok aal stofbloazers. Aalle hongde moste un penning droage met deel III d'r in 'esloage, daan kojje ut zo controlere. En aalle hongde un ver plichte kursus gootpoepe opdroage. Ajje 't ming vroagt, daan mo 'kzeige: Dit is ut heulemoal. Moar un studiereis veur hongdepoepstofzugers kaan de ge meengte aaltied an ongs kwiet. En daat doeng we veur un mooi rongd bedraag moar niet gauw effetjes nog us vief en vieftig piek extroa d'r bove op zette. HANNES VAN DE NENG Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-101 15 COMPUTERSUPPLIES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten Vrijdagavond deed zich op het kruis punt Kerkpad ZZ/Witte Paardstraatje een aanrijding voor tussen de fietser J. De prijswinnaars met hoofdagent J. Pleij'. Foto: Herman van Dam. Het is de bedoeling dat medio december op het industrieterrein Nieuwe Gracht begonnen zal worden met de bouw van het bedrijfsverzamelgebouw. Als alles volgens de planning verloopt zal het gebouw half maart volgend jaar opgeleverd worden. In de gemeenteraadsvergadering van 23 oktober is besloten de grond voor het bedrijfsverzamelgebouw aan ABeCo te verkopen. De bouwaanvraag voor het gebouw is reeds ingediend. Van de 14 bedrijfsunits zijn inmiddels 8 units ver huurd en zijn 2 units in optie gegeven. Dat betekent dat er nog 4 units beschik baar zijn. Indien iemand nog gebruik wil maken van deze bedrijfsvestigingsmogelijk heid dient hij vóór 15 november a.s. kontakt op te nemen met ABeCo te Am stelveen, tel. 020-450054. Bij toewijzing zullen startende, dan wel kleine, "doorstartende" Soester bedrijven voorrang hebben boven gegadigden uit de De nieuwe hal zal veertien afzonderlijke bedrijfs-units omvatten met daar naast enkele centrale/gemeenschappelijke ruimten zoals toiletten, garderobe en dergelijke. De netto-bedrijfsvloeroppervlakte per unit bedragt 75 vierkan te meter. De vrije hoogte zal circa 5.50 meter bedragen. De units zijn geheel kompleet afgewerkt, dus inclusief verwarming, verlichting en toegangsdeur. De huur bedraagt per jaar 125,— per vierkante meter; dat is ca. 10.000 voor een unit van 75 vicrkante meter. van S. (52) uit Soest en een auto, be stuurd door mevrouw H.K. (63), even eens uit Soest. De fietser nam ae bocht te krap en botste daardoor op de auto. Beide voertuigen werden beschadigd. Van S. moest blazen en onderging ook de bloedproef. Hij bleek teveel gedron ken te hebben en kreeg een proces-ver baal. De politie is aan de hand van het kente ken op zoek naar de bestuurder van een Mercedes, die vrijdagavond laat op de Koninginnelaan een daar geparkeerde auto aanreed en er vervolgens met grote snelheid vandoor ging. De politieman nen voerden een routinecontrole uit en hoorden plotseling een hevige klap. Even later kwam de Mercedes langsrij den. Het onderzoek wordt nog VOOrtge- ZPt Twee inwoners van Soest deden vorige week bij de politie aangifte van van het doorrijden na een aanrijding. Het eerste geval deed zich voor op de parkeer plaats van de Tamboerijn. De eigenares van een auto ontdekte dat haar portier was gedeukt door een rode auto. De po litie trof in elk geval laksporen van die kleur aan. Het tweede geval gebeurde aan de Bur gemeester Grothestraat. Daar moest de eigenaar met leedwezen constateren dat een onbekende weggebruiker een deuk in zijn portier had gereden, en ook hier was de dader er vandoor gegaan.

Soester Courant | 1986 | | pagina 15