Vrien slecht Speeldoos WOENSDAG 5 NOVEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 16 Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Wie doet mee aan Vrouwendag 1987? CDA-Vrouwenberaad De Zonnebloem in actie 'Glazen Speelgoed' gepoetst en als nieuw Vrijwilligers Vakature Bank Ruildienst Theater-Agenda De Speeldoos Natuurwandeling Pijnenburg landgoed Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg Bloemen en planten drogen en verwerken Zaterdag 8 november in De Flint: Ariadone No Kai: Hime (Japans buto-dans) Nachtconcert: Batida Donderdag 13 november, 20.15 uur, C-drie Theatervoorstelling Tine Ruysschaert: 'Het verdriet van België Etsen, litho's en zeefdrukken Nieuw werk van Jan de Kok in 'De Bereklauw' Fractieberaad D'66 Open atelier F.C. Artishock Ltd. Donderdag 6 november, 21.00 uur: Filmhuis: 'Sans toit ni loi' Vanaf vrijdag 7 november, 21.00 uur: Expositie: Fabrice Hünd en Arthur Bajazzo WOENSDl 'Bêtaald Cultureel Creatief Centrum Soestand Plus Zaterdagmiddag 8 november, aanvang 13.30 uur, vindt er een speciale Soe stand, "Soestand Plus", plaats met als thema "Ouderen in Soest." Soestand Plus begint met een diafilm: "Hoe ou der, hoe wijzer." In deze film, gemaakt in opdracht van de Provinciale EVO- kommissie Noord-Brabant, komen vier ouderen aan het woord, mensen met to taal verschillende achtergronden, be zigheden en interessen. De bekendste onder hen is pater Leopold Verhagen, die destijds grote bekendheid verwierf met zijn radio- en t.v.-praatjes. Verder komen aan het woord: Piet Engelen, oud arbeider; Christiaan Knipscheer, vroeger agrariër; en mevrouw Niesse, oud verpleegster. Thema's die in de dia film worden aangesneden zijn o.a. maatschappelijke veranderingen, leven en dood, liefde, jongeren en ouderen, wijsheid. Verder zullen in deze Soestand Plus veel ouderen uit Soest aan het woord komen, geïnterviewd door de AROS, de omroep van Soest en wethouder Kingma. Het muzikale deel wordt ver zorgd door Charles Gabriël. Soestand Plus: zaterdagmiddag 8 november a.s. aanvang 13.30 uur. Toegang 2,50. Jazz-weekend Van 24 t/m 26 oktober vond er in C-drie een jazz-weekend plaats. Diver se stijlen jazz, dixieland tot moderne jazz waren tijdens dit weekend te be luisteren. Op vrijdagavond was het be zoekersaantal goed, met een opkomst van 100 bezoekers. Een groot aantal bleef ook luisteren naar het nachtconcert. De middagcon certen op zaterdag en zondag werden ronduit slecht bezocht. Zaterdagavond was het een gezellige, sfeervolle avond. Ook nu konden de meeste bezoekers niet stil blijven zitten en werd er volop gedanst. Het jazzfestival werd door zo'n 250 be zoekers bezocht. Een aantal dat niet ge heel aan de verwachtingen voldeed. De vraag rijst of er in Soest wel behoefte be staat aan een regelmatig jazz-program mering. Komt de Soester man/vrouw alleen in grote getale, wanneer het om een bekende jazzband uit de omgeving, bijvoorbeeld Baarn gaat, of wil men ook landelijke bekende jazz-musici op het podium van C-drie? Jazz-musici die grote landelijke be kendheid genieten en jazz-prijzen in de wacht sleepten, zoals Harry Verbeke (die de Wessel Ilckenprijs ontving) het kwintet van Jarmo Hogendijk en saxo fonist Ben van Dungen (dat in 1985 het Meervaart/Noss jazz concours won) zijn unaniem lovend over de accommo datie van C-drie. Zij vinden de theater zaal sfeervol en gezellig. Afgelopen weekend sprak Janice Lakers zelfs over een prima nachtclub. C-drie vraagt zich, ondanks deze lofui tingen, serieus af of men de jaz-pro- - grammering nog wel moet continueren. Zij roept daarom enthousiaste jazz-lief- hebbers op zich te melden als vrienden van de jazz van C-drie. Het moet toch mogelijk zijn in uw eigen culturele cen trum af en toe van een goed jazz-con- cert te kunnen genieten? Nadere informatie bij Jan Heerkens, coördinator culturele activiteiten C-drie, el. 22188. Horeca De horecamanager van C-drie is druk bezig met het schrijven van een nieuwe horeca-folder. Daarin worden alle fa cetten van de horeca van C-drie ruim belicht. Het bowlingcentrum, speciale arrangementen met koud buffet, live muziek in de theaterzaal, diner-dansant in het Witte Café, enz. C-drie beschikt over een goed geoutil leerde theaterzaal en een aantal zalen waar u kunt vergaderen, dineren of een gezellige avond vieren. C-drie is in ho- reca-opzicht een uniek centrum met talrijke mogelijkheden die u zelf in overleg met de horeca-manager, Gert Brouwer, kunt besproken. De nieuwe folder is vanaf medio november be schikbaar en wordt op aanvraag toege zonden. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 6 november: Volwassen- aktiviteit vanaf 9.30 uur. Kosten voor deze kreatieve bijeenkomst bedragen 2,50 per keer inklusief materialen en koffie. 20.00 uur; Opening van de grote vo geltentoonstelling die vogelvereniging 'De Vrije Vogels' organiseert. Honder den vogeltjes sieren de ruimte op en vanaf vanavond tot en met zondagmid dag 16.00 uur kan het publiek de dieren komen bekijken. Toegang gratis. De aktiviteiten dio de kinderboerderij organiseert tijdens deze tentoonstelling zijn: gitaarles (graag vantevoren opge ven), kinderverjaardagen gaan gewoon door en er worden af en toe ritjes met de ezelkar gemaakt. Kosten van de ritjes zijn 1,- voor 25 minuten. Dinsdag 11 november: 9.30 - 11.30 uur: Peuter/ouderaktiviteit. Leuk voor kind en ouder. Spelen, leuke kleine ak tiviteiten voor de kinderen en koffie en limonade voor slechts 3 gulden per paar (dus ouders en kind). Kom ook eens langs, het wordt alweer gezellig druk! 's Middags na school: de kursus poppen maken en er mee leren spelen. Diverse kinderen zijn al aktief bezig, maar er kunnen er nog meer bij de klub van Mir- jan en Karin. Woensdag 12 november: Eerst bieden wij een programma aan aan de kleuters van de Openbare school Overhees, om dat een meisje dat lang ziek was, weer beter is. Dat gaan we vieren met alle klasgenootjes. 's Middags om 14.00 uur: onze thea terruimte zal weer gevuld worden met veel nieuwsgierige kinderen die komen kijken naar het toneelstuk; 'Apestre- ken'. Apen vinden het niet altijd leuk gevangen te zitten, en als één dappere aap besluit om terug te keren naar het oerwoud, maken zij rare avonturen mee. Na de voorstelling gaan we leuke aktivi teiten doen die met apen te maken heb ben. Alle kinderen van 4 tot 10 jaar zijn welkom. Ouders: wilt u uw kinderen op tijd brengen? Woensdagmiddag is altijd druk en dan is het fijn als we pre cies om 14.10 uur met de voorstelling kunnen beginnen. Als de voorstelling begint, gaat de buitendeur op slot. Dit om onrust bij de kinderen en toneelspe lers te voorkomen. Wilt u hieraan mee werken? Bij voorbaat dank! Biologische tuin: De wintertijd nadert en de tuinlieden zijn hun gereedschap pen aan het schoonmaken. Toch levert de tuin nog voldoende op om te verko pen. De winkel is echter alleen nog op vrijdag geopend van 11.00 - 16.00 uur. Dierenkrant: Sinds de heropening be schikt de kinderboerderij over een zo genaamde dierenkrant. Dat is een muurkrant die gemaakt wordt door Herman Joosten, en waarin allerlei nieuwtjes over dieren komen. Leuke verhaaltjes en feiten. Wie wil eraan meewerken door kranteknipsels, ver haaltjes etc. in te leveren? Het enige werk is dus verzamelen en afleveren bij de kinderboerderij. Dan maakt Her man er wel werk van. Donateurs: De kinderboerderij draait goed dankzij de hulp van veel mensen. Zonder hen en de subsidie van de ge meente zou het allemaal niet mogelijk zijn. Toch blijven er altijd wensen. Om het de kinderen nog meer naar de zin te maken. Ouderen weten zelf wel dat zij het vroeger ook prachtig vonden om te klimmen, te glijden en te schommelen. Wij zijn nu aan het sparen voor speelob- jekten. De eerste aanschaf, een glij baan, komt binnenkort. Helpt u mee verder te bouwen? Uw financiële steun wordt graag tegemoet gezien op girore kening 4496858 van stichting k.b. 'De Vrije Teugel' te Soest. Alle kleine beetjes helpen. Doet u mee? Alvast be dankt en verder hopen wij weer veel kinderen en hun ouders te mogen be groeten. Heeft u vragen of wilt u iets af spreken: dinsdag tot en met zaterdag zijn wij telefonisch te bereiken onder nummer 18136. De laatste vijfjaar is ook in Soest aan dacht besteed aan de Internationale Vrouwendag (8 maart). Op die datum in 1908 brak in New York een grote collectieve staking uit onder de textiel- arbeidsters en deze gedenkwaardige datum werd op de eerste Internationale Vrouwenconferentie in 1910 uitgeroe pen tot Internationale Vrouwendag. Op 8 maart dit voorjaar beleefden on geveer 350 vrouwen uit Soest een ware feestdag op de Kinderboerderij. Om ook in 1987 zo'n dag te kunnen organi seren is subsidie aangevraagd bij de ge meente. Die aanvraag wordt onder steund door Vrouwen voor Vrouwen, Vrouwen voor Vrede, Rooie Vrouwen, Vrouwen in de Bijstand, Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen en de werkgroep EVA (Emancipatorische Vrouwen Aktiviteiten). Het CDA-Vrouwenberaad organiseert een bijeenkomst op woensdagochtend 12 november a.s., aanvang 9.30 uur, in de Open Hof, Veenbesstraat 2. De heer D. Hoek, lid van Provinciale Staten van Utrecht, komt volgens een persbericht van de CDA-vrouwen spreken over het onderwerp: "Vervuiling van bodem, water en lucht. Provinciale taak?" Aangenomen mag worden dat de heer Hoek op deze vraag ontkennend zal antwoorden en waarschijnlijk zal in gaan op de provinciale taak tot bestrij ding van deze vormen van vervuiling. De eerder aangekondigde spreekbeurt van de oud-gemeentesecretaris, mr. J.M. Kruitwagen, is uitgesteld tot 21 ja nuari 1987. Gasten zijn hartelijk welkom. Een aantal vrouwen uit de genoemde organisaties gaat 8 maart 1987 organi seren. Zij willen echter graag dat er ook vrouwen meedoen die niet bij een orga nisatie zijn aangesloten. Belangstellenden zijn van harte wel kom op de eerste vergadering: maan dag 10 november, 's morgens om 9.30 uur, bij Riekie van Megen, Birkstraat 80, tel. 22392. Dan vindt er een kennis making plaats en wordt getracht tot af spraken te komen over de werkwijze en het thema voor de Internationale Vrou wendag 8 maart 1987. Zoals gebruikelijk organiseert de Zon nebloem, afdeling Soest, ook nu weer de jaarlijkse verkopingen. Alle werk stukken die worden aangeboden zijn gemaakt door de nijvere handen van ve le zieken, gehandicapten en bejaarden uit verschilldende tehuizen en de daar omheen liggende wijken. Met het oog op de komende feestdagen zoals Sint-Nicolaas en Kerstmis is dit wellicht een goeie gelegenheid om te gen redelijke prijzen wat geschenkjes te bemachtigen. Bovendien helpt men de Zonnebloem om op deze manier de voorraad weer aan te vullen, zodat zij ook het komende jaar de mensen weer plezierig kan laten bezig zijn. Men is van harte welkom op de verko pingen bij de volgende tehuizen: Molenschot: vrijdag 14 november, 14.00-17.00 en 19.00-21.00 uur. Honsbergen: dinsdag 18 november, 14.00-17.00 uur. Mariënburg: vrijdag 21 november, 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur; zater dag 22 november, 10.00-12.00 uur. Kultureel centrum Rembrandtïaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Tennessee Williams, de Amerikaanse auteur van "Glazen Speelgoed" heeft er nimmer een geheim van gemaakt dat wat de artistieke interpretaties van zijn stukken betreft veel, zo niet alles is toe gestaan. Daarvan is in Nederland ge bruik, wellicht is het beter te spreken over misbruik, gemaakt. Zo niet door regisseur John v.d. Rest. In tegenstel ling tot regisseurs als Johan de Meester, Joris Driels en Jo Juda heeft hij met veel gevoel voor auhtenticiteit en stijl, bijna met een zekere eerbied, recht gedaan aan het belangrijkste werk van een groot toneelschrijver. Er moet veel overtuigingskracht voor nodig zijn geweest om een actrice als Ellen Vogel, God-zij-dank terug van weggeweest, in zijn intenties en opvat tingen te laten geloven. Afgaande op de premie„re, die zaterdagavond in De Speeldoos aan een lange reeks voorstel lingen vooraf ging, is v.d. Rest er in ge slaagd The Glass Menegarie zo op te poetsen dat het in niets van het oor spronkelijke afwijkt. Daarmee is het eerste en belangrijkste compliment uit gedeeld. Toneeltechnisch is Glazen Speelgoed een broos toneelspel, waarbij het uit glijden naar het theatrale in detailon derdelen van dit poëtische stuk soms onontkoombaar lijkt. Ellen Vogel als Moeder Amanda Wingfield en Josine van Dalsum als de gehandicapte dochter Laura weten in deze opvoering op briljante wijze aan deze steeds terugkerende verleiding weerstand te bieden. Het resulteerde in subtiel en waarachtig toneelspel, waar door er eindelijk weer eens over de kunst van het toneelspelen kan worden gesproken. Paul Röttger, ik bewonderde hem eer der in het veelgeroemde "Kinderen van een mindere God", maakte als vertel ler, maar vooral als de met zichzelf in de knoop liggende zoon Tom diepe in druk. Zijn persoonlijke wanhoop, z'n weerzin tot zijn moeder, de aandoenlij ke benadering tot zijn zusje, ze kregen stuk voor stuk een vertolking die doet veronderstellen dat we te maken heb ben met een acteur die op weg is een grote te gaan worden. Hans Cornelis- Stel: u hebt hulp nodig bij een verhui zing; u wilt leren foto's af te drukken; of u zoekt iemand om uw poes eten te ge ven als u op vakantie bent. Zo kan ie dereen wel eens hulp van een ander ge bruiken. U kunt het natuurlijk aan uw neefje, of aan uw buurvrouw/man vra gen. Maar u kunt ook naar de "Ruil dienst" gaan. Dat betekent wél dat u iets voor een an der moet terugdoen. Dat hoeft niet de zelfde te zijn die u heeft geholpen. Mis schien kunt u bijvoorbeeld kleren ver ven; of wilt u anderen helpen bij het schrijven van (sollicitatie)-brieven; of vindt u het leuk om iemands haar te knippen. Het is niet de bedoeling dat met geld of dingen geruild wordt. De ene dienst is de adere waard, en er zijn heel wat dien sten die uitgewisseld kunnen worden. Bij de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank kan men u veel ideeën aan de hand doen. Diensten ruilen kost niets! Iedereen kan wel iets! De WB kan u vast wel op een idee brengen, voor han digheden of diensten als een trui breien, een kastje verven, tuinieren, huis-tuin- en-keuken-klusjes. Maar ook dingen waar u kennis of weet van heeft: een kinderfeestje organiseren, wijn maken of vertellen over een hobby. Men kan ook werk- of levenservaring doorgeven: leren glasblazen, kennis van de buitenlandse keuken, kennis in de omgang met gehandicapten en zo zijn er volop zaken te bedenken waar mee men met een ander kan ruilen. De Ruildienst bemiddelt niet in profes sionele klussen, zoals verbouwingen, gezinsverzorging e.d. Wie eerst infor matie wil moet eens langs komen bij de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank, of even bellen. Vakatures Algemene Bond voor Ouderen vraagt vrijwilliger m/v voor het secreta riaat (10/618); Landelijke vereniging zoekt vrijwilli ger m/v om alle voorkomende kan toorwerkzaamheden te verrichten, o.a. het behandelen van in- en uitgaande post, telefoongesprekken aannemen, type- en kopieerwerk verzorgen en het bijhouden van archief en dokumentatie (10/611); Veilig Verkeer Nederland heeft plaats voor een groot aantal vrijwilligers m/v in bestuursfunkties en ad-hoc akti viteiten, waaronder braderieën, jaar markten en auto-fiets- en bromfiets- kontroles (1/620); Stichting Jeugd en Gezin vraagt en kele vrijwilligers m/v, o.a. voor het be zoeken van ouders en of kinderen. In aanvulling op het werk van de beroeps krachten, welke tot taak hebben het be geleiden en adviseren van ouders en/of kinderen in het kader van een justitiële kinderbeschermingsmaatregel, wordt in een aantal gevallen met vrijwilligers gewerkt (11/84); Wilt u meedoen aan het Ruildienst- projekt of heeft u belangstelling voor het Gilde, neem dan kontakt op met de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank, Willaertstraat 49, tel. 12630. Ope ningstijden op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 - 12.30 uur en 13.30- 15.30 uur; vrijdags van 11.00- 12.30 uur. sen, in een poging als vroeger school vriendje Laura uit haar isolement te verlossen, miste net dat beetje overtui ging om zich bij dit absoluut ere-divisie- toneel aan te sluiten. Schitterende mu ziek, een fraaie belichting en een funk- tionele lichtkrant droegen bij aan een toneelgebeurtenis van de eerste orde. Een zeer geestdriftjig publiek en een tuin vol bloemen onderstreepten zater dag jl. deze conclusie. Lr. Dinsdag 11 november, Aanvang 20.00 uur 't Gebeurde in het Westen Speelfilm met o.a, Henry Fonda, Clau- dia Cardinale en Charles Bronson Kaarten 6,— Donderdag 13 november Aanvang 20.15 uur Conny Stuart en Louis van Dijk in "De Conny Stuart Show" Kaarten 20,— Pas 65/CJP 18,—. Maandag 17 november Aanvang 20.15 uur Toneelspel "De moeder van David S" met o.a. Marijcke Mertens, Fred Huga, Dore Smit en Bart Römer Kaarten 20,-- Pas 65/CJP 18,-- Vrijdag 21 november Aanvang 20.15 uur Optreden van de wereldberoemde flamenco-gitarist PACO PENA Kaarten 15,— Pass 65/CJP 12,50 Zondag 23 november Aanvang 16.00 uur Familievoorstelling door Hetty Blok Kaarten 7,50 - Kinderen tot 16 jaar onder begeleiding 4,— Donderdag 27 november Aanvang 20.15 uur Jasperina de Jong solo in "De gekkin van de gracht" Kaarten 25,-- Pas 65/CJP 22,50 Op zondag 9 november organiseert IVN, afdeling Eemland, een natuur wandeling in de bossen van het land goed Pijnenburg. De wandeling begint om 14.00 uur op de parkeerplaats aan het einde van de Insingerstraat, nabij v.v. Hees. De mooiste herfstkleuren zijn al ver dwenen omddt het meeste blad is geval len. Het bos zal er dus tamelijk winters en doods uitzien. Dat doodse uiterlijk is echter maar schijn. Op en in de bodem is het leven druk aan de gang: de dorre bladeren die van de bomen zijn gevallen zijn daar aan het vergaan. Wat is dat vergaan eigenlijk? Dat bete kent dat die bladeren worden omgezet in oplosbare stoffen, die weer als voed sel kunnen dienen voor de bomen en planten. Dat is een ingewikkeld proces: kleine insekten knagen de bladeren aan stukjes, bacteriën en schimmels breken ze verder af. Van dat alles is niet veel te zien. Het meest-opvallende zijn nog de vruchtlichamen van sommige van die schimmels: de paddestoelen. Die zijn er in talloze soorten, in vele vormen en kleuren. Een aantal zal men zondag te genkomen zodat men stil kan staan bij deze wonderlijke organismen, die zo'n belangrijke plaats innemen in het leven in het bos. Informatie: tel. 16419. Zoals reeds aangekondigd in het cur sus-programma start de cursus "Bloe men en planten drogen en verwerken" op 6 januari 1987. Een overigens sum miere aanduiding voor een werkelijk veelomvattende cursus. Alleen al het drogen van de plantjes, mossen, grassen en bloemen uit de wilde flora, maar ook uit eigen tuin, is de moeite van het vol gen van deze cursus waard. Men zal zelf ervaren dat dit op een simpele maar heel effectieve wijze gebeurt. De heer M. v.d. Bijl, o.a. docent aan de "Ewijckshoeve" en ontwerper van wenskaarten van kinderpostzegel-ak- ties, vertelt op boeiende wijze hoe men een boterbloem of madeliefje "oogst", dus plukt in verschillende bloeistadia. Ook brengt hij veel "materiaal" mee van zijn buitenlandse reizen. Op duide lijke wijze laat hij de cursisten zien hoe hiervan wandcollages, wenskaarten, originele cadeaulavels en schitterende landschappen te maken zijn. Ook een eigen kruidenherbarium staat op het programma. De cursisten worden rijkelijk voorzien van materiaal, alvorens ze zelf aan het verzamelen slaan. Ook leren ze het in lijsten en plastificeren. Men kan zich inschrijven voor de och tend- of de avondcursus die tegelijker tijd van start gaan en wel op dinsdag 6 januari 1987 van 9.30 tot 11.30 uur of van 20.00 tot 22.00 uur, op het kantoor van de Volksuniversiteit Soest/Soes- terberg, Kerkplein 1, tel. 22195; elke donderdag van 10.00 tot 13.30 uur. Hime is afgeleid van het woord 'hime- goto' dat zowel'jonge prinses die nog maagd is' betekent als 'niet-vrouw', waarvan een geheimzinnige, verborgen kracht uitgaat. Hime vertelt geen ver haal. Het roept beelden op van wonder baarlijke werelden die ontstaan en be staan in het onderbewustzijn van de menselijke geest. In een dekor van spie gel- en glaswanden voeren danseressen een Hans uit Hip aekenmerkt wordt door trage, in elkaar overvloeiende bewegin gen. Met hun bijna naakte, met witte poeder overdekte lichamen, weten zij zo een mysterieuze sfeer op te roepen en het woord 'hime' zijn betekenis te geven. De muziek waarop gedanst wordt is van Takase, Pitch, Takabue en Glass. Choreografie: Ko Murobushi. 20.15 uur De Flint Theater, ingang Co- ninckstraat. Prijs: 20,-; 17,50 p65; 15,- cjp. Batida - uit te spreken als Batsjieda - betekent o.a. ritme, slag, schok. Bati da betekent ook Braziliaanse muziek met stevige jazz- en funkinvloeden; ritmische maar ook lyrische muziek. In de afgelopen vijfjaar wist de band Batida een geheel eigen geluid te kreëren. Kenmerkend is de luchtig- heid en feestelijkheid die zij in hun jazzmuziek - waarin Batida toch moet worden gerubriceerd - brengen. Batida bestaat uit: Jose Koning, vo- cals; Toon Roos, saxofoon; Nippy Noya, percussie; Karei Boehlee, pia no en synthesizer; Theo de Jong, bas gitaar; Gerhard Jeltes, slagwerk. Extra optreden in dit feestelijke nachtconcert van Montezuma's Re- venge. De groep brengt op swingende en humorvolle wijze a capella pop. 23 uur De Flint Stadshal, ingang Teut. Prijs: 17,50, 15,- p65/vw-pas; 12,50 cjp. Op donderdag 13 november speelt Ti ne Ruysschaert een solo-produktie over de roman van Hugo Claus, 'Het verdriet van België'. Haar keus is juist op dit boek gevallen vanwege het uit zonderlijke gegeven, de brede waaier van personages die erin voorkomen, de typisch 'Vlaamse' toestanden, de plas tisch kleurrijke taal en het leven dat er uit opbruist. De voorstelling van Tine Ruysschaert is één van de eerste die zij in Nederland speelt en is daarom ook een try-out. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: 7,50/ 6,-. Informatie en reserveringen: C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188. Vrijdagavond 7 november a.s. om 20.00 uur wordt in het Soester kunst winkeltje "De Berèklaüw",' Steenhoff- straat 63 een'tëntóóhsfëllihg'gèöpeiïd van de kunstschilder Jan de Kok uit Al- mere. Jan de Kok (39), geboren in Amster dam, volgde zijn opleiding aan de Vrije Akademie aldaar en was leerling bij Maarten Krabbé en Jan Sierhuis. Sinds 1972 exposeert hij regelmatig in gale ries in binnen- en buitenland, met als voorlopige bekroning een expositie Th New York. Hij voerde ruim 80 muur schilderingen uit in kerken, ziekenhui zen, scholen, banken en bij particulie ren. Naast de schilderlessen wordt hij ook regelmatig gevraagd voor het ge ven van kleuradviezen. Jan de Kok ontwikkelde zijn eigen mi lieuvriendelijke kleurstoffen en verven. Met de anthroposofie als uitgangspunt heeft hij zijn stijl in een steeds persoon lijker richting ontwikkeld, waarbij zijn werk telkens aan diepte heeft gewon nen. Zijn werk bestaat uit aquarellen, tempera- en olieverfschilderijen, de laatste jaren veelal in de voor hem zo kenmerkende sluiertechniek. In Soest is Jan de Kok zo langzamer hand een oude bekende geworden. De expositie in "De Bereklauw" is inmid dels de vijfde sinds de oprichting van het winkeltje. Ook is er een groeiende belangstelling voor de schildercursus sen van Jan de Kok die sinds een jaar in "De Bereklauw" worden gegeven. De i persoonlijkheid en de enthousiaste ma nier; van werken, ,van deze bijzondere kunstenaar geven de cursus een heel aparte sfeer. Sinds enige tijd experimenteert Jan de Kok met het overbrengen van het 'sluiereffect' in verschillende druktech nieken. De expositie in "De Be reklauw" toont de jongste ontwikkeling in zijn werk. Droge naaldetsen die inge kleurd zijn, litho's en zeefdrukken. Het is een heel bijzondere gewaarwording om de resultaten van deze effecten te zien. De onderwerpen van de etsen zijn veel al ontleend aan het wintergebeuren. Abstracte voorstellingen en meer alge mene onderwerpen worden tot uit drukking gebracht in de litho's en zeef drukken. De tentoonstelling in "De Be reklauw" duurt tot 5 december a.s. en is te bezichtigen op dinsdag tot en met vrijdag 14.00-18.00 uur en zaterdag 10.00-17.00 uur. Met ingang van januari 1987 gaat een nieuwe schildercursus van 10 lessen van start onder leiding van Jan de Kok. Er wordt geschilderd op de woensdag avond, de donderdagochtend, de don derdagavond en de vrijdagochtend. In lichtingen bij "De Bereklauw", tel. 19176. GEEF BLOED, WORD 02155-16088 of 030-520814 Anders dan anders start het openbaar fractieberaad van D'66 maandag 10 november om 19.30 uur tot 20.30 uur. Overigens zoals altijd in het gebouw ge meentewerken aan de Lange Brinkweg 77. Dit eerste uur wil de fractie een ie der die een bepaald punt onder de aan dacht wil brengen of besproken wil heb ben daartoe de gelegenheid geven. Graag een telefoontje vooraf naar een van de fractieleden:Adriaan Pothui zen, tel. 19628 of Jan van Esseveld, tel. 03463-1710. Daarna gaat de fractie zich in besloten vergdering voorberei den op de "Algemene Beschouwin gen." Punten uit de agenda van de raadsvergadering van 19 november die in het fractieberaad o.a.a an de orde ko men, zijn het Volkshuisvestingsbeleid en het voorstel tot het vaststellen van het welzijnsplan 1987-1990 en het jaar programma 1987. Iedereen die wil tekenen kan elke twee de zondag van de maand terecht in het open atelier van Artishock. Er zijn géén kosten aan verbonden, wel zelf teken materiaal meenemen. De eerstvolgen de open ateliers zullen plaatsvinden op: zondag 9 november en zondag 14 de cember van 14.30 tot 17.00 uur. Toe gang gratis. Iedere zondagmiddag vanaf 15.00 uur voetbalt de F.C. Artishock op de Eng. Iedereen kan meedoen, leden zowel als niet leden. De ondertitel van de nieuwe film "Sans toit ni loi" van Agnes Varda luidt "Runaway blues" en is opgedragen aan Nathalie Sarraute. Een onbekende naam, maar het werkelijke uitgangspunt van het idee dat Varda twee jaar geleden in twee velletjes op papier zette. Zij had een meisje ontmoet, dat mode! stond voor zwervende mensen die zonder enig thuis of doel in Zuid-Frankrijk hun dag slijten. Een meisje zonder woorden en ogenschijnlijk zonder geschiedenis, iemand zonder vaste plek of band, met maar één enkele levensdrang: volledige vrijheid. De film speelt zich af in een winter en begint met het lijk van een meisje in een greppel. De politie constateert een natuurlijke dood: bevroren. Vraag; wie weet er iets van dat meisje? Via getuigen, mensen die het meisje op haar reis toevallig tegenkwam en met wie ze seconden of uren van haar zwerversbestaan zonder verdere betrokkenheid deelde, volgen we het spoor terug. Zonder dat de geschiedenis van het meisje in kaart komt, ontstaat wel een duidelijk beeld van haar persoonlijkheid. Hoewel een volstrekt individu, wordt dat meisje stapje voor stapje exemplarisch voor één vrouw of één mens heden ten dage. Uit het fait divers ontstaat een geconcentreerd portret van de maatschappij in de jaren tachtig. Plaats reserveren vanaf 20.00 uur tel. 19577. Entree: 5,~, leden/cjp/65 plus 4 Agenda: 13 november "Lili Marleen" R. W. Fassbinder 20 november "Almacita" Felix de Rooy 27 november "Querelle" R. W. Fassbinder "Het is onversl zand te steken e aan de hand is, v tijd zal er wél iel tragiek van dez( het plan welisw landbouw van I maar niet meei morgen. Het pi op het moment gelegd. Aangez het verleden zi toekomst, geef keerde advieze Deze waarschi zijn aan te treffc ruilverkavelings spreid onder "Ruilverkavelin haald?" - die d schermersorgar Eemland (VvE De notitie gaat blemen van de vooral als gevol de zuivel, die geworden. Gev band o.m. op poederberg en lijkheden bij vl en graan. Oorzaak daarvt produktiviteit i men kennis en technologie, dii duktiviteitsstijg onverminderd versnellen. De tien procent I bouwminister maatregelen zt ten wachten. Volgens de Vi de toekomst gl zienlijk worde bouwprodukti realiteit. Een r leen aanvaard! toekomst reke daarin een ree Fabrice Hünd (Amsterdam, 24-7- 1961) volgde de opleiding tekenen en schilderen aan de Rijksacademie te Amsterdam. Zijn schilderijen werden tentoongesteld op de volgende groeps- exposities: "Het Portret' Rijksacade mie 1984; 'Mode en kunst' Nieuwe Kerk Amsterdam 1984; Int. Exhibition Kobe Japan 1986; Tentoonstelling AKW in het Stedelijk Museum Am sterdam en soleerde in: Galerie 1'Aven- tura 1984; Balitheather 1980 en 1982; Galerie Harvest Arts 1986; eindexa: menexpositie Rijksacademie 1985. Het grote schilderij 'World IV' fungeerde als ouverture van Kunstbeurs '86 in de Koopmansbeurs Amsterdam. Schilde rijen van Fabrice Hünd zijn steeds te zien bij Galerie Aalbrecht te Rotter dam. Na het beëindigen van zijn studie grijpt Fabrice veel gelegenheden aan om te kunnen exposeren. Bij deze expositiedrang speelt mis schien ruimtegebrek een rol. Fabrices atelier in de voormalige rolluikenfa- briek Heineken is vere van klein te noe men, maar barst toch onderhand uit zijn voegen. Grote gedrevenheid, grote produktie. Misschien biedt de computertechniek, waarmee Fabrice zich sindstwee jaar bezighoudt, uitkomst. De computer is te gebruiken als gigantische ladenkast waarin voorstudies, composities en ideeën uitgewerkt en in opgeslagen kunnen worden. De prints zijn geen vervanging van schilderijen, meer een alternatieve grafische techniek. De winst is ruimte en tijd. Schilderen blijft Fabrices hoofdbezigheid. Tegelijk ex poseert Arthur Bajazzo (Amsterdam. 22-12-1960) een collectie foto's. De tentoonstelling wordt vrijdag 7 no vember geopend om 21.00 uur en is te bezichtigen van 7 t/m 23 november op zaterdag- en zondagmiddag van 15.00 lot 17.00 uur in 'net Artishockgebouw.

Soester Courant | 1986 | | pagina 16