fes van fos-mspas fes RZL O wsper Mo LOS i MAN MAG i MAN ZUN Eric Westerveld uit Soest Nederlands kampioen judo PAGINA 18 WOENSDAG 5 NOVEMBER 1986 SPORT olledig Brouwer I eerste nederlaag liend verlies knollentuin 1 Zestienjarige sterkste in aspiranten- en kuy-klasse SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 ars start mpetitie SEN SoVoCo volleybalsters derde in voorronde clubkampioenschap Eerste damesteam van SoVoCo-Stam nog ongeslagen VOLLEYBAL verkeersschool Eerste verlies heren 1 Niet-standaardteams honden de eer van Red Stars hoog BASKETBAL Selby klopt Breukelen maar net BADMINTON Badso 1 wint van Flevomeppers 1 met 7-1 Veel Pijnenburgers in Maple Leafcross ATLETIEK 'Duinkikkers' wint le prijs Dakwerken Smeeing BDC Dames - Actief Rotterdam HANDBAL Selecied dealer: Goed begin Eemlandschaatsers SCHAATSEN Soester Bowling Bond BOWLING Eemvogels 1 op winst! KORFBAL SCRABBLE en zeker niet sterk Marlet Boys de en onvolledig eerste team nwer de zege te grijpen. Het ge- doelman Jack Nagtegaal deed len en Ed Brouwer moest zijn tepers-beentje voorzetten. Al :st hij de bal uit het net halen durende de rest van de wed- s Brouwer de betere ploeg. Dit de in een 1-3 ruststand. Na de 1 Marlet Boys met de rug tegen gedrukt. Brouwer vergat de ten te verzilveren. De onwen- an de inval-doelman Ed Brou- sn aantal grove verdedigings- irgde er echter voor dat Brou- ;ge handen bleef staan. Marlet Ide nog drie maal in, waardoor omgebogen werd tot een 4-3 Brouwer 3 5-8 :kerwedstrijd kwam het derde Brouwer geen moment in ge- tuwer was veel sterker en diend in de tweede bekerron- Brouwer 3 4-4 n later toog het derde team ver naar Odijk om voor de aan te treden tegen Odijk 3. egen maakten er een leuke an waarbij Odijk in de begin- yker was en Brouwer op het terug kwam. Ruim in de Ift keek Brouwer tegen een stand aan. Herman de Jong toedelof zorgden voor de oelpunten. Odijk was in die i betere ploeg. Brouwer liet iij zitten en perste er een slot- t. Johan Haverman tekende oelpunt aan en vlak voor het zorgde Ben Roedelof voor le gelijkmaker, r: ovember 20.00 uur: 'ortcentrum Zeist EG 3 - Brouwer 3 ovember 21.00 uur: s - De Bilt Hogelanden 2 november 21.00 uur - Bilthoven de Komeet oktober j.1. trad het lezal- van DVS-"De Knollen- Garage Overvecht aan. nerveus, wat prompt een nd opleverde. Na nog wat Garage Overvecht nam t in handen, en nam een oor twee goals van Nico i -arage Overvecht kon for- j le rust 2-2 scoren, ïlft kende een bizar ver- minuten werd Jan. ,v/d 1 minuten naar de kant ge- - ;ge een overtreding. Ga lt profiteerde meteen en 'oorsprong. Bij de aftrap erd ook Ronald de Rooij nuten van het veld ge le Overvecht kon met ïr niet profiteren, mede ledigend werk van Johan Aalderink. Na de her- rd DVS-"De Knollen- len kopbal van Jan van im op de paal en Ronald k twee schoten door het ïerd.. De gelijkmaker t en die werd gescoord Ginkel, die z'n derde 'VS was nu ontketend, k scoorde schitterend 1 zelfs 5-3 na een goal Rooij. DVS dacht de i te hebben en ging op goals. Dit pakte echter ïn mum van tijd stond cht op 5-5 en DVS loor zelfs in de laatste :rijd met 6-5. mber heeft de Snoek- edstrijd gevist van de '86/'87. Deze wijkt Ten af van de zomer- staat er 's winters de te verkassen en er Istrijddag pas beslist plaatsvindt. De com- 10 wedstrijden en er ïelnemers. De wed- werd gevist aan de -r slechte weersom- met vangsten die ikeling goed waren, aats werd onbetwist m. vis wat niemand hij bekend staat als j uitstek. Deze vis- in de herfst en in de ;en. verd opgeëist door ert die 4,36m. ving, imper die met 3,43 wist te veroveren, •rig jaar een veelbe- 2 en sindsdien door ïrd als een winter- i met 18 cm. tevre- liermee slechts één aanwezig was en al te veel tegen- zich. ^ogstgeplaatsten: 7,24 m. 4,36 m. 3,43 m. 2,97 m. 2,22 m. 2,04 m. 1,86 m. 1,77 m. 1,57 m. 1,54 m. aats :hert De zestienjarige Eric Westerveld uit Soest is twee keer judokam- pioen van Nederland geworden. Hij won afgelopen zaterdag de na tionale kampioenschappen in de aspirantenklasse tot en met 70 ki logram, terwijl hij zich een dag la ter de beste judoka toonde door de finale in de kuy-klasse tot en met 71 kilo te winnen. De opvallende prestaties van de Soester tijdens de NK in Doetinchem leverden hem, behalve de twee titels en twee fraaie bekers, de zwarte band op. Roken en drinken doet de jeugdige judoka, die al tachtig bekers in zijn kamer beeft staan, niet. Terwijl zijn leeftijdgenoten hun vrije tijd op een 'moderne' manier doden traint Eric Westerveld in de sport school Boersma in Amersfoort of is hij in de Soester bossen aan het hardlopen. Een Nederlands kam pioen aan het woord. "Nee, het kwam niet echt als een verras sing. Op papier was ik de sterkste, maar ik moest het alleen nog waarmaken. Ik heb tijdens de jeugd Olympische dagen in juni en op voorgaande toernooien al die jongens al een keer verslagen. Ik wist dus dat ik goede kansen had om kampioen te worden. Ik weeg 70 kilo en moest dus goed op m'n gewicht letten. De laatste twee weken heb ik niet veel meer gegeten en ik moest aftrainen. Za terdag verkeerde ik in een gespannen sfeer, ik was goed zenuwachtig want ik wist dat ik me geen enkele fout kon ver oorloven.. Steeds moest ik geconcen treerd bezig blijven. Omdat ik gespan nen was ging het in het begin niet echt lekker, maar naarmate het toernooi vorderde kwam ik beter voor de dag op de mat. Die trend zette zich door tot in de finale, die ik vrij snel won van een jongen uit Limburg. Bij de kuy-wed- strijden op zondag was het juist ander som. Toen kon ik rustig en ontspannen judoën omdat ik al een kampioenschap op zak had. Er kon dus weinig meer mis gaan, want als ik in de kuy-klasse had verloren had ik daar niet mee gezeten." Bekroning "Ik ben zeker blij met de titels. Het is een bekroning op mijn werk en trai- ningsarbeid van vooral het laatste jaar. Ik geloof dat ik de kampioenschappen verdiend heb omdat ik er veel voor over gehad heb. Dat zullen die andere jon gens ook wel gehad hebben, maar er komt natuurlijk ook talent bij kijken," zegt Erig die direct na die laatste woor den door zijn moeder op de vingers wordt getikt en te horen krijgt dat 'ie nu niet te hooghartig moet worden. Eric weer serieus: "Echt, ik heb hard ge traind. Iedere dag besteed ik twee uur aan de training. Dat gebeurt of bij sport school Boersma of in de Soester Dui- Eric Westerveld met zijn bokalen. nen. Ik loop elke week ongeveer 50 ki lometer en doe daarnaast nog veel sprintoefeningen, je weet wel, heuveltje op, lekker door het mulle zand. Ik mis echt niet wat anderen van mijn leeftijd dan doen. Ik hou toch niet zo van dat stoer doen ('roken en drinken'-red.). Veel trainen is het belangrijkste, en je moet goede tegenstand en een goede begeleiding hebben. Daarom ben ik twee jaar geleden overgestapt van sportschool Budo Ryu in Soest naar sportschool Boersma in Amersfoort. In Soest was de begeleiding ook wel goed, maar ik had er geen tegenstand. Als ik in Soest was gebleven was ik waar schijnlijk nooit Nederlands kampioen geworden. Daar had ik me niet verder kunnen ontwikkelen. Ik ben naar Boersma gegaan om te proberen het wel te worden, en dat is nu gelukt." Onderschatten De prestatie van Eric Westerveld is uniek te noemen omdat het niet be paald vaak voorkomt dat een judoka de 'dubbel' pakt in één weekeinde. Hij won in zijn eigen jeugdklasse en mocht als bruine bandhouder ook in de specia le kuy-klasse uitkomen. Deze categorie is bestemd voor alle judoka's die de bruine band hebben. In de ge wichtsklasse tot en met 71 kilo was de jonge Soester ook de beste. Of hij nu een beroemdheid wordt in Soest betwij felt hij sterk: "De judosport blijft in de anonimiteit. Het is geen volkssport. Op de televisie krijgt judo bijna geen aan dacht. Wel zie je een half uur voetbal met daarnaast een greep uit een aantal andere takken van sport. Veel mensen onderschatten judo. Ze vatten het te lichtzinnig op en dénken dat het alleen maar te maken heeft met haken en schoppen. Iemand die wel eens aan ju do gedaan heeft weet dat het anders is. Daarom nodig ik iedereen uit om een keer een training mee te maken. Zet dat maar in de krant. Er komt echt veel bij kijken wat betreft techniek en bij de se nioren is het een professionele sport." Eric Westerveld, die zich via districts kampioenschappen (hij was al de beste van Midden-Nederland) voor de NK plaatste gaat zich ook in de komende ja ren toeleggen op zijn vechtsport. In 1987 komt hij in de juniorenklasse uit. Of hij dan direct al kampioen kan wor den is volgens de Soester judoka on waarschijnlijk. Hoe ouder hij wordt hoe meer hij groeit en hoe meer kansen hij heeft luidt op dit moment zijn visie op zijn judotoekomst. Door deel te nemen aan internationale wedstrijden in West-Duitsland en Bel gië hoopt hij de vooruitgang in zijn ont wikkeling te stimuleren, en hij zal zijn huid altijd duur verkopen. "Want", zegt de kersverse Nederlandse kampioen uit Soest, "alleen de betere wint van mij. Ik vecht tot ik niet meer verder kan." Mis schien zien we hem in Studio Sport te rug. Aan de door de Nederlandse Volley bal Bond georganiseerde clubkam- pioenschappen werd deelgenomen door een meisjesteam van SoVoCo. Een derde plaats was niet genoeg om door te dringen tot de finale. Het eer ste damesteam moest een inhaalwed strijd spelen tegen THOR in Bergam bacht. In een eenzijdige wedstrijd werd het 0-3 voor SoVoCo-Stam 1. Afgelopen weekend organiseerde de NeVoBo op twaalf plaatsen wedstrij den in het kader van het clubkampioen schap van Nederland voor junioren teams. Aan dat toernooi in Hoorn nam ook een meisjesteam van de volleybal vereniging SoVoCo deel. Sterke tegen standers als Madjoe uit Enkhuizen en Molenwiek uit Zaandam waren de te genstanders. De verwachtingen waren hoog gespannen. Van Madjoe werd op het nippertje een set verloren. Maar er werd zeer goed gespeeld, 1-1. Tegen vallend was het gelijke spel tegen Dvnto. Molenwiek uit Zaandam was de betere ploeg en was ook SoVoCo de baas. Zij gaan naar de finale poule op 3 januari 1987. SoVoCo eindigde achter Madjoe op een derde plaats. Tegenvallend Thor Vanwege de clubkampioenschappen en de Europacupwedstrijden die dit weekeinde werden gespeeld lag de lan delijke competitie stil. Enkele inhaal wedstrijden konden worden afgewerkt. Zo trad SoVoCo-Stam aan tegen de da mes van Thor in Bergambacht. Zeer oplettend spelend werd Thor in de eer ste twee sets geheel weggespeeld. In de derde set veroorloofde de coach van SoVoCo-Stam zich enkele wijzigingen. Dat kostte wat punten door een verlies aan concentratie. Thor nam een 6-1 voorsprong en kwam zelfs op 13-9. Maar toen had het team zichzelf weer onder controle. Irene Koelewijn speel de een magistrale rol en scoorde bijna 100 procent. SoVoCo-Stam staat nu met twaalf pun ten uit vier wedstrijden, de maximale score, op een tweede plaats in de twee de divisie. Programma Vanavond speelt het eerste damesteam van SoVoCo-Stam een oefenwedstrijd tegen v.v. Utrecht. Utrecht speelt één divisie hoger dan SoVoCo/Stam. De wedstrijd wordt gespeeld in Sportzaal De Bunt en begint om 20.30 uur. Mor genavond spelen niet minder dan negen SoVoCo teams in Sporthal Beukendal. De belangstelling gaat vooral uit naar de dames van SoVoCo 6 die het zo ver- rrassend goed doen in de eerste klasse en de heren van SoVoCo 3 die Hellas op bezoek krijgen. De wedstrijden be ginnen om 19.00 uur. Dan zaterdag in Sportzaal De Bunt. De damesselectie van SoVoCo-Stam moet het opnemen tegen Radius uit Gouda, een midden moter. 14.30 Is de aanvangstijd. SoVo- Co-Stam 2 krijgt het gepromoveerde NVC uit Nijkerk op bezoek. Aanvang 16.30 uur. SoVoCo-Stam 3 besluit za terdag de reeks tegen Harderwijk 2, te koploper. Aanvang 18.30 uur. i.W.B. 5 nd V. A/V. erkend VAN LENNEPLAAN 4 SOEST TELEFOON 02155-16621 De zogenaamde prestatiegerichte teams van Red Stars hebben een slecht weekeinde achter de rug. Zowel de he ren als de dames en de jongens junio ren verloren, en dat had logischerwijs nadelige gevolgen. De heren verspeel den een week voor de topontmoeting in Beukendal met het nog ongeslagen Veenland de koppositie, de promotie kansen naar de Eerste Divisie voor de dames zijn na vier nederlagen danig geslonken en het niet optimaal geïn spireerde juniorenteam moet uitkij ken om niet in de onderste regionen te belanden. Het hardst kwam de domper aan bij de heren die in Hilversum een onverwach te nederlaag, de eerste van dit seizoen, moesten slikken. Halverwege was er voor Red Stars tegen het thuis altijd moeilijk te kloppen Dunckers nog geen vuiltje aan de lucht. Zelfs tot tien minu ten voor tijd kon Red Stars, zij het mar ginaal, terugvallen op een voorsprong. Wat er daarna gebeurde weet alleen Dunckers nog. De Hilversummers wonnen met niet minder dan 78-63. Het tweede damesteam van Voorburg is al jarenlang een kweekvijver voor het in de eredivisie uitkomende eerste team. Een incompleet Red Stars-team ondervond dat in Beukendal aan den lijve. Dat de Soester ploeg zonder alle speelsters in aanvallend opzicht te wei nig stootkracht heeft kon niet beter tot uiting komen dan het schamele totaal van 39 punten dat bij elkaar werd ge sprokkeld. Het uitgekiende spel van Voorburg, waarbij vaak een goed uitge voerde verdedigingstactiek opviel, be lette Red Stars tot een redelijke aan- valsopzet te komen. Veel balverlies aan Red Stars-zijde deed ook een duit in de zak voor van Voorburg. Goede weg Met de overige seniorenteams van Red Stars ging het wel goed. Het grotendeels uit jonge (eerstejaars senioren) spelers bestaande heren 2 weet wat het te doen staat in de onvoorspelbare eerste klas se. Het voegde talent en inzet samen en bevocht op die manier een verdiende overwinning op Stoepie Shooters: 58- 54. Het derde herenteam is na een misera bele start de goede weg ingeslagen. In dezelfde competitie als heren 2 won het derde met 69-63 van Woudenberg. De basis voor de overwinning werd in de beginfase gelegd toen op knappe wijze een 19-3 voorsprong werd genomen. Red Stars zou geen moment meer op achterstand komen. Ook heien 4 pakte de volle winst. Het 'veteranenteam', dat de gemiddelde leeftijd van de ploeg in het veld geen eer aan doet, had toch op vallend veel moeite met de clubgenoten uit het vijfde. Hoewel het met klein ver schil verloor kwam heren 5 na enkele teleurstellende resultaten positief voor de dag. Dat gold ook niet in de laatste plaats voor dames 2 dat het tegen het derde van (ook al) Red Stars met min der kwaliteit moest doen. Een uitste kende mentaliteit en wilskracht stuurde het reserveteam van Red Stars naar een overwinning, maar het meer ervaren 'derde' noteerde in de slotseconden als nog de winnende treffer. Jeugd De jongens junioren verkeren op dit moment in een diep dal. Nadat de maand september in het teken stond van het victorie liepen de jongens vrij dag in Zwijndrecht tegen de vijfde ne derlaag op. Devil Devils won met 100- 92. Red Stars staat nu met zes punten uit acht wedstrijden in de onderste helft van de ranglijst. Gezien de kleine ne derlagen (nooit meer dan 10 punten) moeten de jongens zich tegen het einde van de competitie hebben kunnen op werken tot boven de middenstreep. De meisjes junioren doen betere zaken. Een matige eerste helft werd gevolgd door beter spel na de rust. Het door veel persoonlijke fouten geplaagde Stoepie Shooters kwam er toen niet meer aan te pas: 76-52. Met slechts één nederlaag op zak behouden de meisjes junioren van Red Stars alle kansen op de prolon gatie van hun kampioenschap. Programma 8 november JHet eerste herenteam van Red Stars ontvangt in sporthal Beukendal de be langrijkste concurrent Veenland. Deze wedstrijd begint om 19.45 uur. De da mes spelen öm 18 uur tegen Elemen- tum, en de jongens junioren ontmoeten om 16.15 uur B.V. Odijk. Heren 7, het enige nog ongeslagen Red Stars-team, besluit om 21.30uur het thuisprogram ma op aanstaande zaterdag. De overige in actie komende Red Stars-ploegen spelen een uitwedstrijd. Paul van Ginkel haalde zijn tegenstan der in de eerste game royaal onderuit, maar dat kostte zoveel kracht, dat hij de volgende 2 games, mede door trai ningsachterstand, moest inleveren. Teamcaptain Henk van Woerkom trof een zeer zwakke tegenstander, die hij moeiteloos met 15-9 en 15-0 aan de kant zette. Selby's sterkste dame Ger- die van Kooten speelde in het damesen kel een wispelturige partij. De eerste game won ze fors met 11-4, terwijl ze de tweede game verloor, In de beslissende derde game zag ze geen kans om bij 11- 11 het winnende punt te scoren. Haar tegenspeelster deed dat wel. Maria Riu- passa stond met zoveel zelfvertrouwen op de baan, dat ze haar tegenstandster volkomen de baas bleef en bracht daar door de tussenstand op 2-2. De beide dubbelspelen leverden de Soester badmintonners winst op. Al leen de heren van Breukelen boden te genstand van betekenis. Henk van Woerkom en Gerdie van Kooten verloren de eerste game van het gemengd-dubbelspel door gebrek aan concentratie. Nadat deze was opgevij zeld, werd de tegenpartij met 15-7 en 15-2 opgerold. Het gemengd-dubbel spel van Paul van Ginkel en Maria Riu- passa liep niet naar wens en daar maak te het duo aan de andere kant van het net dankbaar gebruik van door de winst voor zich op te eisen. De eindstand was echter 5-3 in Selby's voordeel. Uitslagen Senioren: Selby 1 - Breukelen 1 5-3 't Gein - Selby 2 Selby 3 - Nijkerk 7 Wammes 2 - Selby 4 Selby 5 - Houten 6 Leerdam 9 - Selby 7 Selby 6 - Wammes 3 Junioren: Selby 2 - Doto 1 Nijkerk 3 - Selby 3 Selby 6 - Eemnes 7 7-1 7-1 0-8 4-4 4-4 5-3 1-7 8-0 2-6 In de 6e competitieweek heeft het eer ste team van badmintonvereniging Badso op eigen bodem (de Bunt) een flinke 7-1 overwinning behaald tegen Flevomeppers 1. Na een aarzelend be gin van de heren: overwinning van Rob Stomp in drie sets en verlies van Fred van Gestel in twee sets, nam Badso de leiding door duidelijke overwinningen van de dames Claudine Schüssler en Leonie Welting (elk twee sets) in het damesenkelspel. Via overwinningen in het herendubbel, het damesdubbel en de beide gemengde dubbels werd de eindstand op 7-1 bepaald. Geheel on nodig kwam het noodlot hierbij te hulp: doordat de 2e dame van de tegenstan ders in de tweede set van het dames- dubbel geblesseerd raakte, werden twee partijen reglementair gewonnen. In de bondscompetitie 1986/87 na 5 competitieweken (dus zonder boven staande uitslag) staat Badso op plaats 3. In het gebied van Anna's Hoeve hield het Hilversumse G.A.C. cross wedstrij den in alle categorieën. In het hoofd nummer acteerden een elftal Pijnen burgatleten. Deze wedstrijd ging over 9000 meter. Door ziekte van Gert de Ruygt verloren de Soesters een poten tiële kanshebber. Paul v.d. Brink toon de zich de beste plaatsvervanger. Als middenafstander draaide hij goed mee in de voorste gelederen. Hij legde het afwisselende parkoers af in 32 min. 54 sec. Kees v.d. Ham, die ook voorin te vinden was kwam korte tijd hierna bin nen in 33 min. 10 sec. met op zijn hielen het duo Joop van Leijenhorst en Dick den Oude, die elkaar in de slotfase tot hoge snelheid noioeeen. Joop passeer de juisi voor Dick de streep. Hun tijden waren resp. 33 min. 12 sec. en 33 min. 16 sec. Dick Kamerbeek liep 34 min. 6 sec. kort gevolgd door triatleet Marcel de Boer in 34 min. 14 sec. Wim van Dorresteijn probeerde het na lange af wezigheid ook weer eens en kon tevre den zijn met zijn 37 min. 47 sec. Kees Rietveld deed er 38 min. 23 sec. over. Veteraan Ulrich Manders noteerde 40 min. 24 sec. Door een struikelpartij kwam Ton Zwart na 41 min. 11 sec. aan de finish. Hans Smit boekte ook redelijk met 36 min. 18 sec. Bij de dames was de verrassing kompleet. Gerry den Oude liep hier haar eerste crosswedstrijd en het was meteen raak. Zij pakte de over winning over de 3000 meter in 14 min. 8 sec. In dezelfde klasse wist Gerda v.d. Veen de derde plaats te bemachtigen in 14 min. 36 sec. Bij de meisjes A had A.V.Pijnenburg ook een vertegenwoordigster. Angeli- que van Oostrom liep op de 3000 meter naar een 5e plaats in 13 min. 56 sec. De leden van de wedstrijdploeg van zwemvereniging de Duinkikkers zijn goed in vorm. Een bewijs hiervan is de keurige 8e plaats die de vorige maand werd gehaald in de landelijk competitie. Aan het einde van het seizoen pro moveren de 15 beste ploegen, dus de goede weg is ingeslagen. j.1. Zaterdag gingen de Duinkikkers naar Doorn, voor een internationale zwemwedstrijd, met deelname van een Franse en vier Nederlandse ploegen. Na de series bleek dat de Duinkikkers eerste waren geworden, en een mooie beker wonnen. In totaal werd 20 keer een beste persoonlijke tijd verbeterd! De uitslagen waren: 100 meter vrije slag: Corina Borsje 1.29.1 Monique v. Egdom 1.21.0 Jorik Bremer 1.43.1 Sebastian Borsje 1.21.9 Xander Bremer 1.14.9 Marco Brons 1.06.4 René v. Walsem 1.03.6 De volgende leden verbeterden hun tijd: Annelieke Druyff 1.16.0, Mariska Brienen 1.16.9, Nicolien de Zoete 1.17.1 en 1.15.9, Anuska van Drie 1.14.2, Ronald v. Ophoven 1.35.6, An- tonio v.d. Hengel 1.13.0, Frits Wibbe- link 57.9, Bastian Marsman 1.31.5, Mary-Jane Beyer evenaarde haar re cord met 1.24.5. 100 meter rugslag: Maija de Zoete 1.22.7 Rena Kok 1.29.7 Sebastian Borsje 1.27.9 Een nieuwe beste tijd zwommen: Ma riska Brienen 1.26.8, Monique v. Eg- dom 1.29.5, Janneke Wibbelink 1.28.3, Xander Bremer 1.24.0, Antonio v.d. Hengel 1.24.7. 100 meter schoolslag: Corina Borsje 1.39.8 Mary-Jane Beyer 1.46.3 Ronald v. Ophoven 1.53.2 Jorik Bremer 2.13.0 Een nieuw record was er voor Annelie ke Druyff in 1.35.9 en voor Bastian Marsman met 1.43.0. 100 meter vlinderslag: Steven Uyland 1.20.8 Ralph Hellebrand 1.19.6 100 meter wisselslag: Maija de Zoete 1.21.3 Nieuwe persoonlijke records voor: Re- na Kok 1.25.0, Janneke Wibbelink 1.21.3, Steven Uyland 1.09.9, Ralph Hellebrand 1.13.7. 50 meter vlinderslag: Frits Wibbelink 32.4 René v. Walsem 35.5 Marco Brons 37.8 Anuska v. Drie 42.5 Mariska Brienen 39.4 's Avonds moesten 3 leden opnieuw te water voor een A-limietwedstrijd in Maarssenbroek. De schoolslagtijden vielen wat tegen: Frits Wibbelink 1.20.6, Steven Uyland 1.22.2. De 100 m vrije slag ging beter. Steven Uyland 1.00.4 en René van Walsem 1.02.0 kwamen dicht bij hun persoon lijke record. Frits Wibbelink verbeterde wel zijn per soonlijke record. Zijn tijd van 57.4 was een prima besluit van een sportieve dag. Zondag werd met een feest in De Korf te Leusden het fietscrossseizoen van re gio IV afgesloten. De band 'De Confet- ti's' zorgde dat de stemming er snel in kwam en er gedanst kon worden. De crossers kregen op vertoon van hun li centie loten voor de loterij. Ook werd er een loterij vöor de ouders gehouden, die zelf hun loten moesten kopen, de. hoofdprijs was een reis naar Californië waar de wereldkampioenschappen fietscross worden gehouden. De beste drie crossers uit de regio van iedere leeftijdsgroep kregen een beker. De overige kregen een sleutelhanger met hun naam erin gegraveerd. Bij de King's Road Riders kregen de volgende rijders een beker Barry Luysterberg, Mare de Schiffort, Oijan Kers en Gabi Walet. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-12577 Actief, reeds in het bezit van 4 punten, scoort na 3 minuten 0-1, onmiddellijk gevolgd door een strafworp voor Ac tief, gestopt door Bea Beijer. Ria v. Duuren mist op de cirkel een goede kans waarna Actief de breakout verzil verd, 0-2. Smeeing BDC doet er een schepje bovenop, en na een in hoog tempo uttgevoerde aanval scoort Ada van Hal 1-2. Actief loopt vervolgens uit naar 1-4 voordat Ria Pothoven ant woord weet 2-4. Hierna scoort Actief regelmatig tot 2-7, gevolgd door een slim lobje van Ria Pothoven 3-7. Nadat dezelfde speelster onregelmatig wordt afgestopt verzilvert Ada van Hal de strafworp 4-7. Actief scoort uit break out 4-8 waarna Astrid Wijnhof vrij voor het doel 5-8 laat aantekenen. In de tweede helft gaan de Smeeing BDC da mes goed door en komt dicht bij Actief door doelpunten van Ada van Hal en Thea Brunt. De score gaat nu heen en weer tot 9-9 waarna Ada v. Hal gebles seerd raakt. Eindstand 10-13. «iiviiwa SWEDISH DESIGN N-<r MODE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID Vorige week dinsdag reden de junioren 2 x de 500 mtr. C-juniore Cora v.d. Berg reed 55.9 sc. en 56.3 sec.; D-ju- niore Brenda Karssen noteerde 67.3 sec. en een pers. rekord van 64.7 sec. Vrijdagavond jl. reden B-junioren en senioren een 500 m. en 1000 m. André Houtman, B-junior reed een 500 m. in 51.8 sec. en een 1000 m. in 1.44.6 min., wat een pers. rekord bete kende. Bij de senioren reed Wim Kroe ze de 500 m. in 49.1 sec. en eveneens een pers. rekord op de 1000 m. van 1.41.6 min. Bert v.d. Weerd kwam tot resp. 43.1 sec. en 1.25.9 min. Zondag morgen reden de C- en D-junioren. Bij de D-junioren reed Angelique v.d. Berg de 500 m. in 64.3 sec. en de 1000 m. in 2.14.9 min. Robin Baltus noteer de resp. 54.8 sec. en 1.54.9 min. Bij de C-junioren reed Margje Reiding een pers. rekord op de 500 m. in 57.3 sec. en eveneens een pers. rekord op de 1000 m. in 2.00.5 min. Peter v.d. Heuvel reed ook 2 pers. rekords nl. 58.2 sec. op de 500 m. en 2.04.4 min. op de 1000 m. Zondagavond reden de senioren een 3000 m. Jan den Blanken reed de 3000 in 5.52.7 min. Marcel Houtman reed de 500 m. in 62.2. sec. een pers. rekord en de 1500 m. in 2.23.8 min. eveneens een pers. rekord. Uitslagen van de zaterdag 1 november gespeelde competitiewedstrijden: Jongens: Soest Al - Shinty Al gestaakt bij stand 1-8 Soest A2 - Nieuwegein Al 1-4 Soest A3 - Be Fair A3 2-2 Soest BI - Be Fair BI 2-3 Soest B2 - Kampong B2 0-9 Soest B3 - Gooische B5 3-1 Soest Cl - Kameleon Cl afgelast Soest C2 - SCHC C4 1-2 Soest Dl - Maarssen Dl 4-2 Soest D2 - Maarssen D2 0-4 Soest D3 - Gooische D5 0-5 Meisjes: Soest Al Soest A2 Soest A3 Soest B1 Soest B2 Soest B3 Soest Cl Soest C2 Soest C3 2-0 Soest Dl Soest D2 Soest D3 - Baarn Al - Laren A3 - Nieuwegein A2 - Gooische B1 - Laren B3 Gooische B5 - Nieuwegein Cl - Voordaan Cl 1-1 5-3 0-2 2-1 5-1 2-1 2-1 5-1 Barneveld gestaakt bij stand Gooische D2 Voordaan D2 Leusden D2 2-1 2-3 1-1 Uitslagen van de zondag 2 november gespeelde hockey-wedstrijden: Heren I - Maarn 3-1 Heren II - Kampong VII 0-3 Heren III - Leusden III 1-1 Heren IV - Houten III 8-0 Heren V - Houten IV afgelast Veteranen A Shinty A 1-5 Veteranen B - Gooische E 1-2 Veteranen C - Vianen A 0-1 Dames I - Myra Dames II - Kampong V Dames III - Maarssen II Dames IV - Leusden III 2-1 2-2 2-0 0-2 Uitslagen van maandag 27 oktober en dinsdag 28 oktober Maandag: Tryers-Flushing Meadow: 1-4 Queens Club I-Strijkbout: 21/2-21/2 Silverstar Video-SBR2: 2-3 Tejoho-WAB: 1-4 Prolebo-Toetanchamon: 2-3 Queens Club Stars-Turtles: 0-5 Dinsdag: Laatbloeiers-Ketel I: 0-5 Bodrum-Pioniers: 4-1 A-Team-Runnersup: 5-0 TZN-Trio Bleeker: 2-3 't Juk-Happy Hoekers: 3-2 HAM-Dexcrest: 2-3 DSK-Bullseye: 5-0 Woeppies-No Name: 5-0 Wesp-Dessa: 0-5 Hoogste game op de maandag is ge gooid door Ada Brehler met een score van 203 punten. Op dinsdag was dat Eep Kamphorst met een score van 208 punten. Uitslagen jeugdbowling op vrijdag 31 oktober Gemini-Puppies: 5-0 Lucky Strike-Spes: 1-4 Stars-Jeh Jeh: 0-5 Zaterdag werd de eerste helft van de veldkompetitie afgesloten. Eemvogels 1 speelde thuis tegen het hoog geplaat ste Fortis uit De Meern. Slechts 1 ne derlaag had Fortis geleden thuis in Montfoort tegen de Eemvogels. Ook nu bleken de Soester korfballers een te moeilijke hindernis voor Fortis dat in de 19e minuut de score wist te openen. Eemvogels kwam echter vlot op gelijke hoogte door een schot van Claudia Touwslager. Eemvogels liep uit naar een 3-1 voorsprong; Kathja Rauch wist van afstand de korf te vinden en Marco Kuil was zijn heer te snel af en scoorde met een doorloopbal. Ton Kraaikamp bracht in de 28e minuut de stand op 4-1 en nadat Saskia Smelt onreglementair was gestopt, benutte Ton Kraaikamp de toegekende strafworp. Voor rust was het Jack Amersfoort die van afstand 6-1 liet aantekenen. 17 Minuten na rust had Fortis de stand op 6-5 gebracht en de spanning was te snijden. Gelukkig voor de Eemvogels miste Fortis bij deze stand een strafworp en dit werd wederom de ommekeer ind e wedstrijd. Paul v.d. Seijs gaf Eemvo gels weer meer ruimte (7-5) en Jack Amersfoort rondde het op balbezit spe len af met 8- 5In de slot minuten kwam Fortis nog op 8-7. Eemvogels 3 speelde een goede wedstrijd tegen Hemur Enge 2 dat in de slotfase wat gelukkiger was en won met 5-3. Vanaf volgende week verlegt de korf balvereniging haar aktiviteiten naar de zaal! Twee opvallende gebeurtenissen bij de achtste speelavond van het scrabble- seizoen '86-'87. Met algemene stem men werd besloten Scrabble-Soest om te dopen in scrabble-club 'De Vanda len'. Om dit heugelijke feit te vieren werd op het sportieve vlak door Anne ke Tak een prestatie van de eerste orde geleverd. Met 696 punten in haar ge wonnen partij tegen Meta Klute verbe terde ze het bestaande record. Veel par tijen stonden trouwens op bijzonder hoog peil. Naast Anneke Tak waren het Wil Witkamp, Klaas Keuter, Renske Druijff en Jan Leijdendekker die meer dan 500 punten scoorden. Uitslagen 8e competitie-ronde: R. Druijff - D. Boele 571-498 A. Tak - M. Klute 696-431 W. Witkamp - K. Keuter 526-518 M. Leijendekker - J. Hekkenberg 416- 354 B. Blom - T. van Egdom 357-332 W. Klute - P. Olyslager 319-331 T. v.d. Berg - T. v.d. Veer 360-308 J. Leijendekker - A. Nuysink 507-493 J. v. Zijtveld - J. Danvers 393-465 H. Reichenberg - A. de Bree 391-350 De prijs van de week, beschikbaar ge steld door de exclusieve Soester parfu merie-zaak Streuper, Soesterbergse- straat Hartje-Zuid werd met een to taalscore van 425 punten gewonnen door Jan Danvers. Donderdagavond a.s. treden De Van dalen opnieuw aan. Aanvang der partij en te 19.45 en 21.15 uur, einde 22.15 uur. Belangstellende scrabbelaars zijn voor een vrijblijvende kennismaking van harte welkom. Scrabblehome: Ca fé-Restaurant Van den Brink, Soester- bergsestraat 102, Soest-Zuid. 1

Soester Courant | 1986 | | pagina 19