E 15 nov. uon KORTE DUINEN f G//0H reasüa College ligt weer overhoop met commissie Welzijnsplanning St Nicolaasintocht 22 november Uit eten zonder flauwekul? WOENSDAG 5 NOVEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 Over welzijnsplan en milieutaakgroep hotel heidepark bilthoven Ti-, Seniorenraad in aantocht Mogelijk toch een huismeester en receptioniste voor politie SCHOEMAKER SPECIALIST ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS SUNCAR Volg de borden KOESTRAAT Volkshuisvestingsnota wil meer huurwoningen Minderheidsstandpunt Kingma krijgt geen steun van CDA en WD In belang van openbare gezondheid Zwemmen en spelevaren verboden in vijvers Overhees Emancipatiepot hield in'85 dik geld over Onroerendgoedbelasting (moet) omlaag, maar College wil inkomstenderving op andere heffingen terugverdienen Wim Huiser plotseling overleden RESTAURANT DE Voetganger gewond bij oversteken agenda's 1987? y<i/i/iEK [WINKEL Reconstructie Van Weedestraat vooijaar 1987 College tegen extra subsidie voor huur in vrije sector Restaurant van den Brink Er zijn opnieuw fricties aan de dag ge treden tussen het College van B. W. (wethouder Frans Kingma) enerzijds en de commissie Welzijnsplanning an derzijds. Die hebben betrekking op het concept-welzijnsplan, zoals dat door het College is voorgelegd aan de gemeenteraad en dat in grote lijnen overeenkomt met het concept dat eer der door de commissie is opgesteld. In grote lijnen is misschien wat veel ge zegd, want de kritiek van de commis sie Welzijnsplanning is nu juist dat er "behoorlijk veel" wijzigingen zijn aangebracht, die door het College ech ter niet duidelijk zijn aangegeven of gemotiveerd. De commissie is daarover allerminst te spreken, zo bleek o.m. uit een brief van de waarnemend voorzitter, W.G. Ba- vinck, waarin deze een opsomming geeft van punten waarop de commissie en het College fors van mening verschil len. De commissie heeft bovendien geen goed woord over voor de sugges ties om haar de taakgroep "algemene aspecten van het milieu" te ontnemen en die te laten opgaan in de commissie Milieubeheer. In een aparte brief heeft Bavinck het o.m. "onbegrijpelijk en onaanvaard baar" genoemd dat, nu eindelijk de rust was weergekeerd najaren van discussie zaterdagavond GEZELLIG:' muziek: So-What Kwartet Jan Steenlaan 24, f 1 telefoon (030) 782477 J f ulup parki'cmumtc. Zondags gesion over de werkwijze van de commissie, er opnieuw discussie moet gaan plaatsvin den. "Een dergelijke gang van zaken werkt demotiverend ten aanzien van burgers die zich zonder enige tegen prestatie inzetten ten behoeve van de Soester gemeenschap." Het vertrou wen wordt opnieuw geschaad, aldus Bavinck, die duidelijk maakt dat zijn commissie tegen een dergelijke "ampu tatie" is en er zijn bevreemding over uit spreekt dat het College bij alle goede voornemens over beleidsintegratie in de gemeentelijke organisatie, tegen over Welzijnsplanning kennelijk desin tegratie voorstaat. Uit de raadscommissie Welzijn waren tijdens de begrotingsbesprekingen al ongeruste geluiden opgeklonken over eventuele problemen en wethouder Frans Kingma had intussen een - beslo ten - gesprek gehad met de commissie Welzijnsplanning (WP), waarin moge lijk een aantal plooien waren glad ge streken. In elk geval was een delegatie van de commissie WP - onder aanvoe ring van waarnemend voorzitter Ba vinck - vorige week te gast bij de verga dering van de raadscommissie Welzijn, waar het welzijnsplan werd besproken. Teleurstelling Leidje Tomassen (Progressief Soest) sprak als eerste haar teleurstelling uit over de gerezen meningsverschillen. "Na alle problemen uit het verleden hadden we net weer goede kontakten, en nu gebeurt dit weer!" Ze had een ge sprek met de hele raadscommissie pas sender gevonden dan alleen met de wethouder onder vier ogen. Zij sprak zich onomwonden uit voor handhaving van de milieutaakgroep. Bert Krijger (WD) stelde vast dat er dringend gepraat moest worden over het voortbestaan van zelfs de hele com missie WP, ook al omdat er na de instel ling van de commissie Minderheden en de Seniorenraad een stuk minder werk voor de commissie zou resteren. "De vraag is: wie zit wie in de weg?" Hij drong aan op overleg om de problemen uit te spreken. Johan Baks (CDA) was het met Krijger eens, maar pleitte voor een zorgvuldige manier van omgaan met mensen die het beleid vorm en inhoud geven. Gekeken moet worden naar een juiste taakafba kening, zodat er geen leemtes ontstaan maar ook geen dubbel werk wordt ver richt. Jan van Esseveld (D66) sloot zich daar bij aan en Lydia Meijer (PvdA) vond het welzijnsplan wel goed, maar be treurde de wijze van totstandkoming Waarschijnlijk al tijdens de raadsver gadering van woensdag 19 november zal de seniorenraad in het leven geroe pen worden. Het College heeft bij de raad hierover een voorstel'ihgédiend. De seniorenraad wordt de nieuwe 'spreekbuis van de ouderen in Soest1T ^Vaad zullen hebben. verder gegaan met de planning. In de seniorenraad komen vertegen woordigers van de drie ouderenbonden in Soest. Voorts zal het College twee personen aanwijzen die namens het ge meentebestuur zitting in de nieuwe V. '4- 6 nadat de Federatieve Raad op grond van tal van problemen werd opgehe ven. Bij de aanbieding van de begroting voor 1986 kondigde het College de komst van een nieuwe ouderenraad al aan. Het was toen nog in afwachting van voorstellen en ideeën van de bestaande ouderenbonden (de Algemene, de Pro testants Christelijke en de Katholieke). Nadat de Algemene Nederlandse Ou derenbond een verzoek indiende te ko men tot een seniorenraad is het College Verwacht wordt dat de bevolking van Soest in de komende jaren enorm zal vergrijzen. Wat precies de consequen ties daarvan zullen zijn is op dit moment niet te overzien. Vast staat dat de huidi ge samenleving in de toekomst veel aanpassingen behoeft. Een steeds gro ter wordend aantal ouderen zal zelf standig thuiswonend blijven. Het is vol gens het College wenselijk dat de oude ren via een vertegenwoordiging als de seniorenraad een stem krijgen binnen de gemeentelijke adviesstructuur. 13.30 uur: Aankomst Sint Nicolaas met zijn gevolg in een luxe touringcar bij het ge meentehuis waar de Sint ontvangen zal worden door het College van Burgemeester en Wethouders. 14.00 uur: Sint Nicolaas gaat te paard en met PVO voorop door de Van Weedestraat tot Braamhage. Daar stapt hij in de touringcar en gaat naar Overhees. 14.30 uur: Aankomst Sint Nicolaas in Overhees waar de Sint de prijsuitreiking zal houden van de teken/kleurwedstrijd. 15.00 uur: Vertrek per touringcar naar Soest-Zuid (Eltheto). Hier zullen de Sint en Pieten ontvangen worden door veel kinderen die dan al genoten hebben van een film. Na afloop worden de traditionele bezoeken gebracht aan diverse tehuizen en het zie kenhuis. Vanaf 13.00 uur is er een optreden van PVO voor het gemeentehuis. De kans bestaat dat aan de dringende wens van de politie om in het nieuwe hoofdbureau dat aan de Dalweg in aanbouw is te kunnen beschikken over zowel een receptioniste als een huis meester, alsnog kan en zal worden vol daan. Door een gewijzigde pensioen premie-afdracht en de te hoge raming daarvan op de begroting is een positief verschil ontstaan van 175.000 op jaar basis vanaf 1986. Voor dit jaar bete- gezichts solarium Van Weedestraat 80 - Soest Telefoon 02155 -10344 kent dit nog een positief verschil van minimaal 37.800 gulden. Dit staat in de brief die burgemeester mr. Paul Scholten als hoofd van de poli tie aan de raad heeft geschreven met voorstel tot aanpassing van de politie begroting. Het voorstel houdt in de be noeming per 1 januari 1987 van een re ceptioniste, en per 1 mei 1987 van een huismeester. Verder kan de rollentest- band worden aangeschaft (eventueel in samenwerking met Amersfoort en Baarn), alsmede een alcoholmeter. Hiermee is een bedrag gemoeid van in totaal 109.000 gulden. Het resterende bedrag van 66.000 gulden in 1987, af nemend tot 26.000 gulden in 1990, kan vooralsnog worden toegevoegd aan de post onvoorzien van de algemene dienst. De door de politie ingediende voorstel len zijn in eerste instantie door b. en w. geschrapt omdat er geen geld voor was. Hoewel ook bij burgemeester en wet houders begrip bestaat voor de ernstige situatie bij de politie, hebben zij zich af gevraagd of nu toch niet de gemeente lijke bijdrage aan de politie met een deel van het bedrag van 175.000 gulden kan worden verlaagd. Bij de grootst moge lijke meerderheid van het college leeft evenwel de opvatting dat de geschrapte voorstellen van de politie alsnog serieu ze overweging verdienen, waarbij wel het advies van de commissie algemene bestuurszaken wordt ingewacht voor dat het hiertoe definitief besluit. Bepleit is daarbij een zodanige aanwending van de voor de personeelsvoorziening be schikbaar te stellen bedragen, dat een zo effectief mogelijk naar buiten gerich te inzet van het politiepersoneel wordt bereikt. "een beetje". Volgens haar had het Col lege de commissie WP duidelijkheid moeten geven over de veranderingen. Zij vond overigens dat de taakgroep niet zomaar aan de kant kon worden ge zet ("Bah") en ook Wiebe Meilof (GPV) liet weten dat wat hem betreft de taakgroep een zelfstandige rol moet blijven spelen. Eigenwijs Wethouder Frans Kingma merkte op dat het College vooral geïnteresseerd is in een doelmatige organisatie en dat B. W. "zo eigenwijs zijn om te denken dat de commissie Welzijnsplanning ef fectiever kan werken". Bavinck pleitte nogmaals voor het be houd van de taakgroep, waarvan de overheveling naar Milieubeheer alleen maar een verarming teweeg zou bren gen, ook al omdat dat taakgroep veel kontakten heeft met de bevolking en de commissie Milieubeheer in feite een in stantie is zonder achterban. Hij liet ver der weten tevreden te zijn over het be sloten overleg met de wethouder - dat die middag nog had plaatsgevonden - al bleef het onduidelijk wat de heren met elkaar hadden afgesproken. Jan Wolthuis, lid van de commissie WP, maakte nog duidelijk dat de taakgroep en de commissie Milieubeheer onder ling uitstekende afspraken hebben over een taakafbakening. De commissie houdt zich bezig met het "groene" mi lieu (bodem, lucht, geluid, etc.) en de taakgroep meer met het "grijze" woon- milieu. Beide instanties hebben goede kontakten en ervaren het naast elkaar functioneren niet als een probleem, in tegendeel. Of dat allemaal voldoende zal zijn om de meerderheid van de gemeenteraad te overtuigen staat nog te bezien. In elk geval is duidelijk dat het "schot voor de boeg" van het College op forse weer stand zal stuiten. Wethouder Frans Kingma. Parkeren in het centrum van Amersfoort in de Parkeergarage Koestraat. f ÜÊl Tarief: f 0,50 per 20 minuten. Open op koopavonden tot 22.00 uur. Alleen de fracties van PvdA, Progres sief Soest en D66 steunen wethouder Frans Kingma (PvdA) in zijn minder heidsstandpunt met betrekking tot de Volkshuisvestingsnota, zo bleek vori ge week tijdens de bespreking van het stuk in de commissie Welzijn. Kingma is, in tegenstelling tot de overige leden van het College van B. W., van me ning dat de nota met de daarin opge nomen aanbevelingen als beleidsstuk aanvaard moet worden. De andere College-leden willen de nota echter slechts voor kennisgeving aan nemen en in de loop van volgend jaar een nieuw stuk produceren waarin ook de financiële en ruimtelijke-ordenings- 'aspecten worden behandeld. Knelpunt "is het pleidooi in de nota voor de bouw van relatief meer huurwoningen, waar naar de voorkeur van de PvdA-wet- houder uitgaat. De andere in het College vertegen woordigde partijen zien echter meer in bevordering van het eigen woningbezit en willen meer nadruk leggen op de bouw van koopwoningen. Geen won der dan ook dat de commissieleden Bert Krijger (WD) en Romke Wij- menga (CDA) beiden vroegen om een aanvulling op de nota, waarin de koop sector zou worden behandeld. Verder pleitten ze voor een afwachtende hou ding tot het moment waarop het onder zoek over de bejaardenhuisvesting is af gerond. Leidje Tomassen (Progressief Soest) bracht naar voren dat de nota in de hui dige vorm aanvaard dient te worden, zodat Soest sterker komt te staan bij de provincie als het gaat om het verkrijgen van contingenten voor de nieuwbouw- en groot-onderhoudsprojecten. Ze ondersteunde daarmee de opmer kingen die de heer T. van Kempen na mens de beide Soester woningbouw corporaties naar voren had gebracht toen hij gebruik maakte van het spreek recht voor het publiek. De woning bouwverenigingen "zouden graag zien dat dé nota, wordt aanvaard als beleids stuk, dat kan dienen bij o.m. de oplos sing van de problematiek in de flatwij- ken, waarmee beide corporaties te kampen hebben. Kingma probeerde CDA en WD nog wel aan zijn kant te krijgen door ze een aantal zaken ter overweging mee te ge ven, maar zowel Krijger als Wijmenga bleven vooralsnog achter het meerder- heidsvoorstel van hun eigen wethou ders staan. Daarmee bevonden zij zich op één lijn met Wiebe Meilof (GPV), die de nota in deze vorm evenmin wilae aanvaarden. Naar aanleiding van vragen van een be woner van de wijk Overhees, over het regelmatig controleren van de kwaliteit van het water in de vijvers Overhees, omdat de jeugd daar zomers herhaalde lijk in zwemt, hebben Burgemeester en Wethouders geantwoord dat op grond van artikel 102 van de Algemene Ver ordening Soest het verboden is te zwemmen in de vijvers van de wijk Overhees. Eveneens is het verboden daarop met kano's en dergelijke te spe levaren. Dit verbod is in eerste instantie in het belang van de openbare gezondheid. Daarnaast is het ook uit een oogpunt van veiligheid niet gewenst dat in deze vijvers wordt gezwommen of dat deze voor andere recreatieve doeleinden worden gebruikt. Wat betreft een vraag over het regelma tig controleren van de kwaliteit van het water merken Burgemeester en Wet houders op dat in principe alleen dan bemonstering plaats vindt indien daar toe reden aanwezig is. In de afgelopen zomer en ook nu was/is dat niet het ge val. "Het is in en in treurig en schandelijk dat er in 1985 zoveel geld is overge houden op het gebied van de emanci patie." Dat stelde welzijnswethouder Frans Kingma vorige week in de ver gadering van de commissie Welzijn waar de besteding van de "Emancipa tiepot" ter sprake kwam. In de begro ting voor dat jaar was rekening gehou den met zo'n 25.000 gulden aan beste dingen voor typisch emancipatorische projecten door verschillende vrou wenorganisaties. Uiteindelijk is daar van maar zo'n 19.000 gulden gebruikt. Met name de werkgroep EVA blijkt in dat jaar nogal met het budget gehannest te hebben. Zo werd de begroting voor de cursus "Hoe zeg je wat je denkt" (2000 gulden) met maar liefst 1500 gul den overschreden. Marijke Weidema (WD) stelde in dat verband de vraag wie eigenlijk de uitgaven bewaakt, en wat er zou gebeuren als daardoor het totaal van uitgaven overschreden zou worden. Dat is nu niet het geval ge weest, omdat EVA voor andere activi teiten zo weinig belangstelling wist te wekken dat daarvoor veel minder dan het uitgetrokken bedrag werd gebruikt. Dat geldt met name de cursus "Vrouw en beleid" en de bijeenkomsten voor vrouwen-in-de-overgang. "Wie tikt zo'n groep op de vingers?" wilde Marij ke Weidema weten. Kingma liet weten dat EVA het ge meentebestuur "voor het blok had ge zet" door pas op het laatste moment door te geven dat bepaalde activiteiten, waarvoor veel geld was gereserveerd, niet doorgingen. "Dat was uiterst be treurenswaardig, omdat we toen het geld niet meer konden herverdelen, ter wijl we andere aanvragen toch al had den gekort of afgewezen." Wiebe Meilof (GPV) toonde zich op principiële gronden tegenstander van subsidie voor emancipatie-activiteiten. Volgens hem vernielt het emancipatie streven juist veel in de relatie tussen man en vrouw, waardoor de vrouw wordt verlaagd tot een bepaald niveau. Hij trof dat naar zijn zeggen ook in de gemeenteraad aan. Ook was hij van me ning dat mannen evengoed in zodanige achterstandsituaties kunnen verkeren dat zij geëmancipeerd zouden moeten worden. "Maar daar hoor je niks over," aldus Meilof, die het beleid in dit ver band kenmerkte als "armoedig". Leidje Tomassen gaf hem lik op stuk door te verklaren dat zij zich noch in haar partij, noch in de raad als voetveeg zou laten gebruiken, en dat Meilof zich wat haar betreft geen zorgen behoefde te maken over haar gediscrimineerd zijn. Kingma antwoordde Meilof dat het be leid ditmaal niet aan de orde was, maar de verdeling van de gelden, zodat zijn opmerkingen niet ter zake waren. Ove rigens wees hij erop dat de raad destijds bewust gekozen had voor emancipatie activiteiten voor vrouwen, en niet voor andere groepen. Lydia Meijer (PvdA) pleitte nog voor de toekenning van presentiegeld aan de werkgroep emancipatie voor haar veel vuldige vergaderingen. Met nog wat vijven en zessen ging de commissie akkoord met de verdeling van de emancipatiegelden voor 1987. Uw Kodak Select Fotohandelaar maakt meer werk van uw fotowerk. Nu een foto-afdruk, 10 x 15 cm, van uw allermooiste dia voor de prijs van f 0,95. De foto van uw dia krijgt uiteraard de speciale Kodak kwaliteits-behan- deling. Dat kan alleen bij uw Kodak Select Foto handelaar. Bij ons krijgt u altijd net iets meer. foto-film-uideo computer/ Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Tel. 12874 Aanbiedingen geldig t/m 29-11-1986 De gemeente Soest is verplicht om de onroerendgoedbelasting (ogb) voor eigenaren te verlagen. Dit is een gevolg van landelijk geldende nor men. In 1987 zal de ogb daarom met een kwartje per 10 vierkante meter zakken, hetgeen op een jaarlijkse inkomstenderving van 100.000 gulden neerkomt. Het college van burgemeester en wethouders wil dit financiële verlies opvangen door andere tarieven van dienstverlenende instanties op te schroeven met gemiddeld twee procent. De ogb voor huurders (ge bruikers) ondergaat geen wijziging. De wet bepaalt dat het maximale be drag dat een gemeente aan ogb mag in nen gerelateerd moet zijn aan de alge mene uitkering van het gemeentefonds. Omdat Soest volgend jaar minder geld van de rijksoverheid krijgt in verband met de bezuinigingen overschrijden de gemeente-inkomsten op ogb de limiet met een ton. De ogb (voor eigenaren) moet in totaal dus met dit bedrag wor den verlaagd. Het college vindt het re delijk als deze inkomstemderving wordt terugverdiend door andere tarie ven te verhogen. B. en w. hebben hier voor een voorstel ingediend dat tijdens de raadsvergadering vap 19 november wordt behandeld. De grootste slag wil het collége slaan bij de rioolheffing voor alleenstaanden. Op laste van de CD A-staatssecretaris mevrouw D. de Graaff-Nauta moeten alleenstaanden net zoveel rioolbelas ting betalen als meerpersoonshuishou- dens. De laatste groep moet volgend jaar 55,20 betalen, terwijl de alleen staanden op dit moment voor nog maar achttien gulden worden aangeslagen. Omdat het college het te rigoureus vindt om de alleenstaanden in één keer hetzelfde bedrag te laten betalen als an deren, stelt het de raad voor om de 18 gulden volgend jaar te verhogen tot 36 gulden. De gemeente Soest zou in dat geval 67.000 gulden meer verdienen dan dit jaar het geval is. Overigens wil len b. en w. per 1988 deze verhoging doorvoeren door het tarief voor alleen staanden daadwerkelijk gelijk te stellen met de heffing voor twee- of meer per soonshuishoudens. Twee procent Ook op de afvalstoffenheffing en de rei nigingsrechten moet een verhoging van twee procent worden toegepast. Hier mee int de gemeente nog eens 34 'rooie ruggen'. Daarnaast wil het college de le ges verhogen. Dit brengt 20.000 gulden in het laatje. Andere winst pakt de ge meente op de begraafrechten (7.000 gulden), de tarieven voor de zwemba den (6.700), de sportstichting (4.800) en de marktgelden 1.000). De tarieven voor standplaatshouders gaat ook iets omhoog, terwijl het 'luttele' bedrag van 300 gulden verdiend wordt door het vervoer voor schoolinstructiezwem- men 'duurder te maken'. De totale meeropbrengst die de ge meente Soest door de verschillende ta riefsverhogingen realiseert bedraagt ruim 140.000 gulden. Dat is 40 mille meer dan de 100.000 gulden die men verliest door de verlaagde ogb. In het voorstel geeft het college niet aan waar voor het dit wil gaan besteden. Mis schien krijgen de 40.000 inwoners van Soest allemaal een gulden op hun reke ning teruggestort. Overigens stelt het college dat de ge meente Soest 'dubbel wordt aangepakt door de.onlogica van Den Haag'. Soest krijgt minder geld van het rijk en wordt nu tevens geconfronteerd met een in komstenderving doordat Soest de ogb voor eigenaren moet verlagen. Vorige week donderdag is op 63-jarige leeftijd geheel onverwacht overleden de heer Wim Huiser. Huiser genoot o.m. bekendheid als oud-voorzitter van de Stichting Jeugdzorg. Hij was ook na mens het jeugd- en jongerenwerk lid van de commissie Welzijnsplanning en daarvoor al van het Algemeen Welzijns Overleg Soest (AWOS). Beroepshalve bekleedde hij een belangrijke functie bij het DSM-concern, tot aan zijn pensio nering, enige tijd geleden. Ook politiek was hij actief. Sinds een halfjaar was hij fractie-assistent van D66 in Soest. De begrafenis heeft hedenmiddag plaatsgevonden na een herdenkings dienst in de Emmakerk. Geen zin om te koken, uitgebreid te dineren of veel geld betalen De Korte Duinen speelt daar op in met het volgende voorstel. Terwijl u rustig geniet van een aperitief, dat wij u aanbieden, vermaken de kinderen zich in de speelhoek. Na uw voorgerecht roepen wij de kinderen en serveren wij het door u gekozen hoofd gerecht met uiteraard daarbij een keuze uit ons uitgebreide slabuffet. Het glas wijn krijgt u van ons. Na het nagerecht bieden wij u nog een kopje koffie aan. En dat voor slechts f 30,— p.p. Kinderen tot 12 jaar f 7,50. 7 dagen per week. W Birkstraat 108 Soest 02!55 - I3720 De 25-jarige J.L. uit Soest werd vrijdag j.1. gewond toen hij de Birkstraat over stak ter hoogte van het kruisppunt bij de Vondellaan. Hij werd aangereden door een auto, bestuurd door de 23-jarige T. van G., eveneens uit Soest. L. liep een hoofdwond op en moest per ambulance naar Zonnegloren worden overge bracht. Pr. Julianaplein 7, 8 en 9 Amersfoort 033 - 631824* Een en ander houdt in dat in het ko mende voorjaar begonnen kan worden met de reconstructie. Zodra gedepu teerde staten kenbaar hebben gemaakt geen bezwaar te hebben wordt gestart met de werkzaamheden. Een verhoging van de verkeersveiligheid en een verbe tering van de parkeercapaciteit zijn de twee belangrijkste zorgenkinderen in het hele plan. De verkeersintensiteit op de Van Weedestraat is van een dergelij ke omvang dat er al jarenlang parkeer problemen bestaan. Wanneer de reconstructie achter de rug is moet parkeren geen probleem meer mogen zijn. Er worden nieuwe parkeer voorzieningen aangelegd aan de Bea- trixlaan en de Stadhouderslaan, terwijl de parkeerplaats naast het postkantoor aan de Steenhoffstraat een reconstruc tie zal ondergaan, zodat met name de zogenaamde 'langparkeerders' daar te recht kunnen. Het winkelende publiek zal dan eerder een plekje voor de auto kunnen vinden dan nu het geval is. Voor de reconstructie van de parkeer plaats waar vroeger de markt was ge vestigd is een bedrag van 80.000 gulden uitgetrokken. De aanleg van de par keervoorzieningen op de Beatrixlaan en de Stadhouderslaan kost de helft daarvan. Hoewel er deze zomer sprake van was dat de reconstructiewerkzaamheden van de Van Weedestraat nog dit jaar zouden aanvangen, zal de uitwerking van de plannen pas in het voorjaar van 1987 beginnen. De gemeenteraad moet deze maand beslissen of hij ac- coord gaat met het beschikbaar stellen van een krediet van 325.000 gulden. In juni ging de raad in principe al ac- coord met het reconstructieplan dat in totaal biina 600.000 gulden gaat kos ten. De gemeente Soest zal zijn bijdra ge uit het fonds Stadsuitleg putten. Rijkswaterstaat zal ook bijdragen aan de financiële gevolgen van de werk zaamheden. De Van Weedestraat is een rijksweg en daarom komt rijkswater staat over de brug met een bedrag van 266.000 gulden. Ook de Winkelkring Van Weedestraat moet een bijdrage leveren. Het ge meentebestuur stelde tijdens de voor bereiding als voorwaarde dat de mid denstanders gezamenlijk 100.000 gul den moesten inbrengen. Zou de Win kelkring hiertoe niet bereid of in staat zijn, dan zou de gemeente ook geen geld in het plan pompen. In een brief aan het gemeentebestuur heeft de Win kelkring inmiddels een definitieve toe zegging gedaan over dit bedrag. De ge meente en de Winkelkring hebben af gesproken dat het geld in twee termij nen aan de gemeente wordt voldaan. Uiterlijk op 1 maart 1987 moet de Win kelkring 50 mille bijeen gebracht heb ben. In een later stadium moet de twee de termijn van 50.000 gulden worden afgelost. Burgemeester en Wethouders zijn niet van plan gehoor te geven aan het voor stel van de Partij van de Arbeid om ge meentelijke subsidie te verlenen ten behoeve van de huur van vrije sector woningen. Een dergelijke premierege ling hoort volgens het college niet tot de taak van een gemeente, maar van het rijk. De gemeente mag daar geen aanvullende voorzieningen voor aan dragen, omdat anders verschillen zou den kunnen ontstaan per gemeente, en dat is in de ogen van B. en W. van Soest iets wat de rechtsgelijkheid niet zou bevorderen. Het voorstel, dat de PvdA in februari dit jaar lanceerde, is erop gericht finan ciële steun te geven aan mensen die een vrije sectorwoning huren. Dit zou dan moeten gelden bij woningen met een huur van 500 tot 550 gulden per maand. De PvdA wil op deze manier cU minder draagkrachtigen meer kansen bieden een woning in de vrije sector te betrekken. Het College stelt dat woningen met een dergelijke huur in de vrije sector alleen te realiseren zijn met stichtingskosten van maximaal 110.000 gulden. "Uit overleg met de corporaties en de PGGM is gebleken dat met de zoge naamde huurvastlening van de PGGM niet aan de hiervoor vermelde voor waarden kan worden voldaan," aldus het College, dat wel de mogelijkheid wil onderzoeken naar sociale woningen met een zo laag mogelijke exploitatie. In de nabije toekomst hoopt het College zulke woningen te kunnen realiseren, maar het wil daarbij geen gemeentelijke subsidies verstrekken. "Dat is de taak van de overheid", vinden B. en W. Ze stellen de raad daarom voor het initia tief-voorstel van de PvdA naast zich neer te leggen. Soesterbergsestraat 122 - Soest 1 Telefoon 02155-1 2706 MENU DE CE MO IS f50, - menu voor de maand november PERLES DE FORETS A NOTRE FACON gesauteerde wilde paddestoelen VELOUTE A U CELERl cremesoep met bleekselderie SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje op vruchtenbasis CUISSE DE LIEVRE, SAUCE MANGO hazebout met mangosaus geserveerd met een keur aan verse groenten en gebakken aardappels FROMAGE DE HOLLANDE nederlandse kaas RU BAN EDE YAOURT compositie van yoghurt en vruchtenpuree

Soester Courant | 1986 | | pagina 3