JOH. METS PARMA HAM CHIVERS MARMELADE 475 PINK ZALM 3ÖNS ib.v. TbiNNENhuis Profiteer van deze feestelijke aanbiedingen JONG BELEGEN KAAS GRONINGER KOEK GEMBERBLOKJES Stephan Ott (21) wint zilver bij nationaal horeca-kampioenschap rY ETOS-Beauty Case opent a.s. vrijdag zijn (nieuwe) deuren Uit onze kaasafdeling Originele Zacht, niet dradig 5.75 NU per pot Uit onze visafdeling Tevens ontvangt iedere 25e cliënt een doosje LÉONIDAS BONBONS a 250 gram GRATIS! Van Weedestraat 90 - Telefoon 12404 PAG|NA 10c I WOENSDAG 12 NOVEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 11 ben wij nu de nieuwe, zeer eelheid aan I aangenamer elijk bij elkaar. WIA lues te tan- ;hopartikelen Sr' laar met de n, hebben SUPER bij 'vangen! Toekomstige restaurateur van hotel Van den Brink 1866 - 120 jaar - 1986 VOOR MENSEN DIE ALLES AL HEBBEN T BESTE UIT BAARN Van Weedestraat heeft eindelijk parfumeriezaak Te weinig politie voor controle Twijfels over parkeerregiem in 'nieuwe' Van Weedestraat Ladyshaver uit auto gestolen Envelop met geld gestolen 120 JAAR JONG Uit onze vleeswarenafdeling 100 gram 5.95 Heel kilo NU Per pot 3.45 NU Uit onze broodafdeling Goed gevuld van 3.75 NU Per blik 3.75 NU pit# SAL^' JOH. METS Sinds 1866 Deze aanbiedingen zijn geldig tot 26 november. >st! E douaneforma warmde berg De 21-jarige Stephan Ott uit Soest is -r Foto: Herman L-jarige Stephan vorige week winnaar geworden van de zilveren medaille bij de Nationale Kampioenschappen 1986 voor koks en kelners, georganiseerd door de Stichting Vakopleiding Horeca. Tij dens de finales wist hij beslag te leggen op de tweede plaats, op minimale af stand - enkele punten - van de nummer 1. De jonge horecaman-in-opleiding is de oudste zoon van de heer en me vrouw Ott-van den Brink, van het in Soest en wijde omgeving zeer bekende restaurant Van den Brink aan de Soes- terbergsestraat. De ouders zijn van zelfsprekend buitengewoon ingeno men met de opvallende prestatie van Stephan, die op wel heel overtuigende wijze hun voetsporen drukt. Stephan zit in het laatste jaar van zijn vakopleiding. Eén dag per week volgt hij de lessen op school, de rest van de week is hij al doende in "het vak", elk jaar weer bij een ander hoog aange schreven horeca-bedrijf. Zo heeft hij in de afgelopen jaren gewerkt bij - uiter aard - zijn ouders, maar ook bij Oud Londen in Zeist, De Hoefslag in Bosch en Duin en bij De Swaen in Oisterwijk. Voor het laatste jaar zoekt hij nog een job, maar hij twijfelt er niet aan of het zal hem lukken. Met zulke uitstekende "papieren" heeft Stephan Ott het feitelijk voor het uitkie zen, mag men wel stellen. Al in de voor ronden - vorig jaar oktober - legde hij beslag op een eerste plaats. Bij de eind ronden vorige week behoorde hij tot de twee kelners die de finale bereikten. Entertainer In die voorronden moesten de kandida ten hun vaardigheid tonen in "goed gastheerschap", wat ook inhield het aan tafel snijden of bereiden van een aantal gerechten en het serveren daarvan. Het accent lag echter vooral op dat gast heerschap. Stephan: "De service is de hoofdzaak. Eigenlijk ben je dan bezig als een soort entertainer..." In de finale ging het daar opnieuw om. Het bereiden van gerechten aan tafel bleef daarbij achterwege, maar Stephan moest voor een kritische jury - bestaan de uit allemaal horeca-coryfeeën - op nieuw een proeve van bekwaamheid af leggen, die hij overigens met glans doorstond. Staatssecretaris mevrouw Ginjaar-Maas reikte hem de oorkonde en de zilveren medaille uit. Aan de voorronden had hij overigens ook al een gouden "plak" overgehouden. Zijn uitstekende prestatie wordt trou wens ook beloond met een vijfdaagse, geheel verzorgde studiereis naar Frank rijk, waar de gerenommeerde wijnge bieden Champagne, Bourgogne, Beau- jolais en de Elzas worden bezocht, maar dat vindt pas volgend jaar april plaats. Dat het deelnemen aan het kampioen schap bepaald geen sinecure is heeft Stephan aan den lijve ondervonden. Ook dat er wel eens iets mis kan gaan. Hij kan er achteraf om lachen, maar toen hij op het eind van de voorronde ontdekte dat hij het belangrijkste ingre diënt van de Sabayonnesaus - witte wijn - vergeten was heeft hij ongetwijfeld geen cent voor zijn kansen meer gege ven. Dat bleek nogal mee te vallen, want de jury heeft daaraan geen verve lende consequenties verbonden. Stephan is trouwens ook de drager van de "Zilveren Hoffelijkheidspluim", een kleinood dat hij met gepaste trots op zijn revers draagt. Die pluim heeft hij overgehouden aan zijn werk bij "De Swaen", een restaurant waarover hij nog altijd met ontzag en enthousiasme spreekt. Vis in het water Stephan Ott voelt zich in de horeca thuis als een vis in het water. "Nee, ik heb nooit overwogen iets anders te gaan doen," vertelt hij desgevraagd. En zijn moeder - zelf een beroemdheid op het gebied van de kookkunst als auteur van het boek "De chefkok is een vrouw" - weet te vertellen dat haar oudste zoon al op z'n twaalfde in het restaurant aan de Soesterbergsestraat liep "rond te stap pen". Uiteraard is hij blij met zijn zilveren me daille. Toch heeft hij zich voorgenomen om volgend jaar opnieuw mee te doen aan de kampioenschappen. "Het scheelde maar vier punten met de win naar. Ik wil niet over m'n collega's heen lopen, maar ik zie het echt als een enor me uitdaging om te proberen die eerste plaats nog een keer in de wacht te sle pen." Daar komt nog bij dat de Nederlandse kampioen ook zijn krachten kan meten met buitenlandse collega's tijdens de Europese en Wereldkampioenschap pen, die resp. volgend jaar in Zwitser land en in 1988 in Australië gaan plaats vinden. En het spreekt vanzelf dat Ste phan ook dat wel graag eens zou willen meemaken. De toekomst heeft voor Stephan Ott uit Soest zo te zien louter moois in petto. In elk geval zal hij zijn studie gaan voort zetten in het buitenland, o.a. in Frank rijk en mogelijk ook de Verenigde Sta- ten., En tenslotte staat nu al vast dat hij deijöekomstige restaurateur zal zijn van hotel Van den Brink in Soest! In verband met het 120-jarig bestaan van de delicatessen wijnkoperij Joh. Mets, gaan wij terug in de geschiedenis van deze Soester Hofleve rancier. In zeven afleveringen passeren vier generaties Mets de revue. Jan, Jan, Joop en Johan, oftewel 1866-1986. Dat is 120 jaar kwaliteit en service van de bovenste plank op een rij. Een vervolgverhaal. Vandaag deel 6: "Delicatessen". f a Twee weken geleden: Vertelden wij over de (zakelijke) activiteiten van John Mets op wijngebied; Over de Major Do mus, de Rioja en prins Bernhard. Nu pakken we de draad op bij het eerste deel van de delicatessen wijnkoperij. De de licatessen dus. Lekkernijen en speciali teiten doen het altijd goed, vooral nu de feestdagen voor de deur staan. Het is niet origineel, maar we kijken toch even in het woordenboek. Dat leert ons dat delicatessen 'uitgekozen lekkernijen' zijn. Met de nadruk op uitgekozen én lekkernijen, tenminste ais we in de winkel van Joh. Mets kij ken. Belgische bonbons, spijzen uit In donesië, vleeswaren en kaas uit Italië, Frankrijk en Zwitserland en appetij- delijke hapjes uit Mexico. Je kunt het zo gek niet opnoemen of Joh. Mets heeft het wel. Foto: Goos van der Wilt. Verse etenswaren en schotels, het liefst uit den vreemde, doen het tegenwoor dig goed. Ze vormen een nieuwe trend, net zoals de spijkerbroeken, de disco's en de rock and roll dat in hun tijd deden. De culinaire opleving heeft ook alles te maken met de moderne tijd, waarop Jo han Mets heeft ingespeeld. Hij legt zelf uit waarom: "We zitten in een nieuwe periode, we zijn verzadigd. Dat klinkt een beetje alsof we het goed hebben, maar dat is in feite ook zo. Je kunt pro ducten in een nieuw jasje steken, in een ander blik met een ander etiket stop pen, maar het product blijft hetzelfde. Ik let met alle aandacht op alles wat nieuw is en ik kijk daarbij veel naar het buitenland. De laatste tijd komen er niet zo veel nieuwtjes meer aan, hoewel het Mexicaanse eten in opkomst is en de Indonesische gerechten in de huiska mer vaker worden opgediend. Ik heb uit beide keukens al een groot assorti ment in voorraad", aldus Johan Mets, die mede in verband het afnemende aantal nieuwe specialiteiten ook het versgebeuren heeft laten toetreden in zijn winkel. 'Op herhaling' Daarin spelen de vleeswaren en andere hartige broodversierders een belangrij ke rol. Broodbeleg vraagt om brood en daarom heeft Johan Mets tegenwoor dig ook brood van bakker Kuiper uit Baarn. Kuiper is volgens Mets de beste bakker. Vandaar ook dat hij een zake lijke relatie met hem aanging. De deli- catessenman raadt een ieder aan om het brood te beleggen met heerlijke Parma ham, buitenlandse kazen, terwijl olijven ("Die zijn nu erg in"), inktvis, andere vissoorten en enz. enz. enz. het ook niet slecht zouden doen volgens Mets. De Italiaanse pasta's, de Spaanse paell- ja, de Russische kaviaar en internatio nale soepen hoeft hij niet meer aan te prijzen, want de vakantiegangers ko men bij Mets 'op herhaling'. Net zoals dat in de begintijd van de wijn het geval is geweest, willen de Nederlanders de tijdens hun vakanties in het buitenland genuttigde gerechten ook in eigen huis proberen. Natuurlijk komt een legio restaurants onder verschillende vlag gen tegemoet aan de wensen van etend Nederland dat culinaire blikken over de grenzen werpt. Maar Johan Mets stelt de mensen in de gelegenheid om in de eigen keuken te kokerellen en te experi menteren met buitenlandse spijzen. En voor de grote lekkerbek zijn daar nog de Leonidas bonbons uit België. De bonbons staan wijd en zijd bekend, en zijn niet te versmaden. Johan Mets is het enige verkoopadres in Soest van de ze lekkernij die niet persë bij de koffie of de thee geconsumeerd hoeft te worden. Niet voor niets is Leonidas de grootste fabrikant in zijn soort. Net zoals Joh. Mets in zijn zaak. Wat zal ik nu eens vragen? Wat kunnen we nu eens geven? Geen probleem meer in de ~j% toekomst. Bij 't i Binnenhuis Baarn kiest u immers uit een grote aardige, originele hebbedingen. co oa Passend bij interieur en smaak. Wordt bovendien het 'oh, wat leuk' weer echt gemeend! K DE BOER EN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTERIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR Nog deze maand wordt begonnen met de aanpassing van de parkeerterrei nen naast het postkantoor en aan de Beatrixlaan in het kader van de recon structie van de Van Weedestraat. In het komende voorjaar volgt dan het parkeerterrein aan de Korte Brink- weg/Stadhouderslaan. Met de recon structie zelf zal in april of mei worden begonnen. De werkzaamheden zullen naar verwachting ca. vijf maanden du ren. Wethouder Plomp deelde dit vorige week mee in de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening. Hij liet weten dat hij nog vóór de komende gemeenteraadsvergadering uitsluitsel hoopt te krijgen over de financiële bij drage van Rijkswaterstaat aan de re constructie. Gedeputeerde Staten hebben inmiddels voor de aanpassin gen van de parkeerterreinen Steen- hoffstraat en Beatrixlaan een verkla ring van geen bezwaar afgegeven. Mankracht Over het in te stellen parkeerregiem aan de Van Weedestraat bleken in de com missie overigens nogal wat twijfels te bestaan. Jan Visser (P.S.) verwe g van de commissie ABZ, j verwees naar de vergadering daags tevoren, waar duidelijk was ge worden dat de politie straks nauwelijks of geen mankracht beschikbaar heeft om de naleving van de blauwe zone te controleren. "Heeft het dan nog wel zin?" aldus Visser. "Dat is toch tegen strijdig?" Ans Greefhorst (CDA) sloot zich bij Visser aan en liet weten dat haar fractie geen behoefte heeft aan een aparte par- keernotitie Van Weedestraat. Volgens haar zijn de langparkeerders meestal de ondernemers of hun medewerkers zelf. "En die moeten zelf maar wat regelen." Voor wat betreft het kort parkeren - het winkelpubliek - merkte ze op dat "de mensen er maar aan moeten wennen dat ze wat verder moeten lopen". De wethouder wilde niet ingaan op de opmerkingen van Visser zonder eerst binnen het College met de betrokken portefeuillehouder (burgemeester Scholten) te hebben overlegd. Hij be loofde de raadsleden voor de komende raadsvergadering op de hoogte te stel len van het resultaat. Aanstaande vrijdag, 14 november, 's morgens om 10.00 uur, opent de ge heel verbouwde ETOS-zaak aan de van Weedestraat zijn deuren voor het publiek en gaat vanaf dat moment ver der onder de naam ETOS-Beauty Ca se. In de afgelopen veertien dagen is er achter de dichtgeplakte ruiten van de ook ingrijpend veranderde voorgevel hard gezwoegd om het interieur van de zelfbedieningsdrogisterij die de ETOS tot dusver was aan te passen aan de modernste inzichten en eisen. De ETOS-organisatie beschikt intus sen in Nederland over meer dan 100 fi lialen, waarvan een flink aantal volgens despeciale Beauty Case-formule werken. Bedrijfsleider J.A. de Groot is dan ook bijzonder tevreden over de veranderingen, die komende vrijdag aan het Soester publiek worden ge openbaard. De parfumerie-afdeling heeft veel meer aandacht gekregen en beslaat in de nieuwe zaak ongeveer de helft van de totale oppervlakte. De bad-, haar- en andere cosmetica-artikelen zijn als het ware "rondom" in de zaak te vinden, met de volle nadruk op de speciale cos- metica-counter aan de achterwand, te genover de ingang, waar merkartikelen van zeer gerenommeerde "huizen" zijn ondergebracht, zoals Azzaro, Cache- rel, Lanvin, Guy Laroche, Juvenay, Lancóme en Revlon. Uiteraard omvat het assortiment méér dan alleen deze beroemde namen. De andere helft van de winkel wordt in beslag genomen door de drogisterij-af deling, waar de klanten de vanouds be kende ETOS-produkten tegen de be kende scherpe prijzen aantreffen, sa men met de reformprodukten en ge- neeesmiddelen (ook homeopathi sche!). Opvallend is het zelfbedienings paneel voor drop en snoep, direct te genover de ingang, waar de klanten zelf de door hen gewenste hoeveelheden kunnen afwegen. Echte parfumeriezaak De "groei" van de cosmetica-afdeling in de nieuwe zaak houdt in dat de Van Weedestraat vanaf komende vrijdag eindelijk beschikt over een echte parfu meriezaak, die tot dusver node ontbrak in het gevarieerde aanbod aan de Soes ter consument. Het ETOS-Beauty Ca se-team onder leiding van de heer De Groot telt in zijn gelederen zelf een heuse schoonheidsspecialiste, Marijke Hoogervorst, die de cliëntèle alle dagen kan adviseren over een juiste keuze voor make-up en huidverzorging. De heer De Groot wordt verder terzijde ge staan door eerste verkoopster Elles de Haer en de parttime assistentes Helma Veenendaal-Hubers en Sandra Wessel. De ETOS is sinds vier jaar aan de Van Weedestraat in Soest gevestigd, in het pand waar voorheen Simon de Wit on derdak vond, en daarvoor de Wastora- zaak van de firma Fugers. De heer De Groot is sinds driejaar aan het Soester filiaal verbonden en werkte daarvoor in Amsterdam en Monnickendam. Aanbiedingen De heropening vindt a.s. vrijdag plaats om 10.00 uur, zonder ceremonieel, maar wel met een groot aantal bijzon der aantrekkelijke aanbiedingen. Om te beginnen krijgen alle dames een echte roos. Bij heel veel artikelen krijgen de klanten dan nog iets extra's cadeau. Voor iedereen, ook voor de kinderen die meekomen, is er een aardig presen tje. De feestelijke heropening is tevens de start van de Sint Nicolaasverkoop bij ETOS-Beauty Case. Eén van de direct in het oog springende veranderingen is de zeer ruime toe gangsdeur van drie meter breed, die zo mer en winter zal open staan en voor zien is van een zgn. warmtegordijn. De winkel, die met zijn nieuwe pui een fraaie aanwinst vormt voor het Van Weedestraat-winkelgebeuren, is op maandagochtend gesloten, maar ver der tijdens de gebruikelijke uren ge opend. Mevrouw B.K. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van een ladyshaver. Het scheerap- paraat werd uit haar auto weggehaald toen ze even een boodschap deed bij een zaak aan de Molenstraat en de wa gen onafgesloten liet staan. A.P. uit Soest stelde de politie vorige week op de hoogte van de diefstal van een envelop met 300 gulden. De dader had het geld weggenomen uit P.'s ka mer aan de Vredehofstraat. si"*1 *v» iigi CHIVERS 71de £it$lis; JTlormateJf 2?s f airibnrS' na 2?s DELICATESSEN«fc WIJNKOPERIJ

Soester Courant | 1986 | | pagina 11