O t Zwaantje ff Gezellige Kerstdagen! I Mercurius huldigt jubilarissen Restaurant Darthuizen Beide dagen sfeervol diner-dansant Ruitersportcentrum opent een nieuw Eldoradc Meningen van lezers Winterwerkzaamheden Vrijwillig Natuurbeheer gestart WOENSDAG 12 NOVEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 15 Zwarte Piet Soester Courant, goede informatiebron voor alle Soesters! Uniek materiaal uit Bomeo voor Luchtvaartmuseum Het diabetesdieet, een smakelijk dieet 96 werknemers in het zonnetje gezet Horloge gestolen De heer M. Buijs, een landbouwschuureen paardenbacil en een functie Wisseling van de wacht 'Optocht' per touringcar Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Sanitair Foutparkeerders Van Lijndenlaan geverbaliseerd. ilüilihl&itl kontoor efficiency Hotelkamer leeggeroofd Verwarming gestolen uit nieuwbouw Mercury Auto's uit het verkeer genomen s door Arie Wandelaar Hoewel Sinterklaas en zijn knecht Pie terman dit jaar officieel door Arie nog niet zijn gesignaleerd, is het hem dezer dagen wel opgevallen dat er in de ge meentelijke politiek een voorschotje op hun komst is genomen. Zwarte Pieten uitdelen!!! De commissaris van de gemeente-po- litie te Soest kreeg er vorige week ge heel onverwacht een aangeboden door Raymond van Gelder, fractie-voorzit ter van de Partij van de Arbeid. Dat zat zo. Er bleek weer eens een aantal ambte naren tijdens de rekenles op de lagere school niet goed te hebben opgelet. Daardoor kon het gebeuren dat enige tijd geleden van uit de Residentie een envelop, met daarin de toezegging van 175.000 gulden, op het gemeentehuis in Soest werd afgeleverd. Klein foutje, vermeldde de toelichting bij dit geschenk. We zijn er achter ge komen dat de Rijksbijdrage aan de ge- meente-politie iets hoger is uitgeval len. Om precies te zijn 175.000 gulden dus. Een emmer leeggooien noemen men sen dat die, ook al worden ze 175 jaar, een dergelijk bedrag nooit zullen aan schouwen. Met de burgemeester voorop wisten ongeveer alle leden van de commissie algemene-bestuurszaken in een wat potverteerachtige stemming hoe de meevaller moest worden uit-of zo u wilt aangekleed worden. "Soest kan lere van Almere", liet Ray mond van Gelder de vergaderden we ten. Daar zouden volgens de P.v.d.A- woordvoerder wel politie-mensen op straat kunnen werken. Met de 175.000 gulden rap een ontwikke lingsbeleid op organisatorisch gebied beginnen, en ook Soest zou weer met werkende agenten op straat versierd worden. Kijk maar naar Almere. Baas Adema, toch bepaald het type man dat je als een driftkikkertje om schrijft, proefde, en niet ten onrechte, iets dat verdacht veel van een motie van wantrouwen weghad. Hij weigerde de aangeboden Zwarte Piet te accepteren en liet weten dat de uitreiking na augustus 1992, tijdstip waarop hij de Soester politie voor ge zien denkt te verklaren, moest ge schieden. Daarop bedacht de burgemeester dat het verstandig zou kunnen zijn het overbekende "Makkers staakt uw wild geraas"in te zetten, om vervol gens met gulle hand geschenken in het vooruitzicht te stellen. Zo zal uit de fi nanciële meevaller de aanstelling van een receptioniste en huismeester on der meer worden gefinancierd. Om niet de indruk te wekken de ge dachte "wat-je-van-ver-haalt-is- lekker-" in de ijskast te hebben gezet liet baas Scholten weten, volgens Arie bij wijze van uitzonderling, het met Raymond van Gelder eens te zijn dat het nooit kwaad kan in zaken als deze ook elders je licht eens op te steken. In dat geloof is bij ons, afgaande op de zeer geslaagdeuitwisseling Soest-Ti- tusville, eerder voorgegaan, en dus wekte het geen verbazing dat hij niet uitsluitend in Almere wenste uit te stappen, maar ook andere plaatsen met een bezoek denkt te vereren. Op die momenten weet Arie zeker dat Sinterklaas, ook in 1986, nog steeds bestaat. Zijn knecht is nog maar net terug van een zeer geslaagde studiereis rond Moskou en nu wil de baas zelf met enig gevolg in de benen. Van Arie mogen ze. Wat hem betreft gaan ze naar Peking, schijnt trouwens ook zeer leerzaam te zijn, maar dan de Zwarte Piet, die men uitdeelde aan commissaris Adema te rugvragen. Het exemplaar verdient een andere, betere bestemming. ARIE WANDELAAR Een dineetje voor twee, vier of negentig personen? En dat in een gemoedelijke ambiance op nog geen 10 minuten van uw huis? Hoe komt 't toch dat het zo ver lijkt van Soest naar Soesterberg. Jammer, want zo'n ritje is toch echt de moeite waard! Rademakerstraat 2 03463 -1423 3769 BD Soesterberg De Collectie van het Militaire Lucht vaart Museum op het Kamp van Zeist bij Soesterberg is recentelijk uitge breid met een aantal kleine wrakstuk ken van een Glenn Martin Bommen werper van de Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands In disch Leger (KNIL). De Glenn L. Martin van het type 139 WH-3 A van het MK/KNIL werd op 18 december 1941 boven Miri op Brits Borneo neergeschoten door de Japan ners. De bemanning bestond uit de Eer- ste-Luitenant J. H. Groeneveld, de Ser geant-monteur W. Haacke, de Ser- geant-bommenrichter C. F. Cobus en de Brigadier Luchtvaart-radiotelegra fist H. J. Prinsen. Ze slaagden erin het vliegtuig tijdig per parachute te verla ten. Na een barre tocht door het dichte oerwoud kwam de bemanning begin 1942 aan in Long Nawang in Neder lands Borneo en op 27 augustust 1942 ontdekt door de Japanners en om het leven gebracht. Het wrak van de tweemotorige bom menwerper werd verleden jaar oktober bij toeval ontdekt door bosarbeiders en aanvankelijk vermoedde men dat het een Engels toestel zou zijn. Bij een na der ingesteld onderzoek dacht men zelfs dat het een Japans toestel zou ziin Luchtmachtbergingsofficier G. Zwanenburg en conservator G. Gle- rum (R) bekijken de wrakstukken van de in 1941 boven Brits Borneo neerge schoten Nederlandse bommenwerper van het ML /KNIL. omdat een oranje stip werd aangezien voor een wat verkleurde rode bal, het kenteken van een militair Japans vlieg tuig. Bij een nadere indentificatie werd vastgesteld dat het echter een Neder lands vliegtuig betrof hetgeen o.a. bleek uit de Nederlandse teksten op het ra diopaneel. Het wrak van de bommen werper ligt diep in een moeras en een Brits Ghurka-regiment dat in Brunei is gelegerd kon alléén helaas wat kleinere wrakstukken bergen waaronder het ra diopaneel met de nederlandse tekst er op. Het Luchtvaart Museum beschikt nu over uniek materiaal namelijk het enige dat er nog is van een vooroorlogs Ne derlands vliegtuig van de MK/KNIL. De wrakstukken dienen eerst grondig gereinigd te worden om later gedeelte lijk te worden geëxposeerd in de Snij dershal van het museum. Het museum is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en zondag van 13.00 - 17.00 uur. De toe gang is gratis. Voorlichtingsavond op 18 november Op dinsdag 18 november wordt er in de Open Hof (Dalweg/Veenbesstraat) voor diabeten en belangstellenden een voorlichtingsavond georganiseerd over de juiste voeding en de variatiemogelijkheden die er zijn. Aanvang 20.00 uur. Mevrouw Wagenaar, diëtiste, zal duidelijk maken dat een diabetesdieet dankzij nieuwe inzichten over voeding niet alleen gezond maar ook smakelijk kan zijn, met meer mogelijkheden tot variatie dan men vaak denkt. Eerst wordt een algemene toelichting gegeven aan de hand van dia's; daarna wordt de avond besteed aan het bespreken van voeding en recepten. De bezoekers krijgen een handig mapje met recepten die speciaal zijn afge stemd op de komende feestdagen. In de pauze wordt een kopje koffie geser veerd met een "proeve" van wat met feest-recepten kan worden bereid. De avond belooft niet alleen een leerzame maar ook een smaakvolle inhoud te krijgen. Mercurius heeft vrijdag 96 (oud)- werknemers in het zonnetje gezet. In restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan werd een groot aantal ju bilarissen gehuldigd voor een meerja rig dienstverband bij de Soester golf kartonindustrie. Sinds kort beschikt het bedrijf aan de Koningsweg over speldjes die eraan herinneren dat men twaalfeneenhalf, vijfentwintig of vijf endertig jaar werkzaam is geweest bij Mercurius. De directie en de afdeling personeels zaken besloten daarop alle daarvoor in aanmerking komende mensen te verza melen. Onder hen bevonden zich 15 ex- werknemers van Mercurius. Ze genie ten inmiddels van hun pensioen, maar werden toch uitgenodigd voor het in ontvangst nemen van een zilveren, een gouden of een met een diamant versier de gouden speld. Twee van hen, de he ren J. van der Craats en P. van der Voort, hebben 44 jaar gewerkt bij Mer curius, het bedrijf dat in 1938 werd op gericht. Dat de geste van Mercurius door de jubilarissen op prijs werd ge steld bleek wel uit de aanwezigheid van de heer Van der Craats, die op 7 no vember ook zijn 35-jarig huwelijk her dacht. Aan negen mensen reikte directeur J.W. Stalenhoef een gouden speld met ingelegde diamant uit in verband met een 35-jarige dienstbetrekking. Me vrouw T. van de Hoek kreeg een gou den speld overhandigd uit handen van de eerste man van Mercurius. De overi ge 27 gouden werknemers kregen de zelfde speld op een minder officiële wij ze, omdat het voor directeur Stalenhoef ondoenlijk was om alle 96 jubilarissen persoonlijk te prikken. Men had vol gens de heer W. Verharen bewust geko zen voor mevrouw Van de Hoek, om dat deze in de kantine werkzame vrouw 'een begrip binnen het bedrijf is'. Aartje Schouten kreeg om dezelfde reden als enige zilveren persoon de speld. Er wa ren er nog eens 58 die de speld iets later Kregen, ue leestelijke bijeenkomst van Goos van der Wilt. Mercurius werd vrijdagavond ingezet met een film. 50 miljoen Mercurius bestaat 48 jaar. Het bedrijf begon destijds in Hilversum met de pro ductie van sigarenzakjes. Na de Tweede Wereldoorlog groeide het jonge bedrijf uit het jasje en verhuisde het naar Baarn. In die periode werd ook begon nen met de producten die Mercurius vandaag de dag een grote naam geven: gegolfd papier en golfkarton. De na oorlogse expansie bleek uiteindelijk zo groot dat men in 1952 40.000 vierkante meter grond in de gemeente Soest op kocht. Nog hetzelfde jaar ving de bouw aan voor een machinehal van 1600 vierkante meter en een half zo grote verwerkingshal. Tegenwoordig be schikt Mercurius over een complex van nagenoeg 17.000 vierkante meter. Op een productie van 24.800 ton bedroeg de omzet van het bedrijf vorig jaar bijna 50 miljoen gulden. Sinds 1 oktober j.1. is Mercurius in han den van Jefferson Smurfit, een Iers con cern met een wereldwijde organisatie op het gebied van golfkarton. Daarvoor was Mobil Oil de eigenaar van Mercu rius. Deze oliemagnaat kocht destijds in een expansiedrift tal van bedrijven (ook branchevreemde bedrijven) op. Zo ook Mercurius. Bij Mercurius is men zeker niet ontevreden over de wisseling van de wacht. Jefferson Smurfit is een grote organisatie in dezelfde branche als Mercurius en men verwacht vooralsnog nog beter uit de voeten te kunnen als voorheen. Jefferson Smurfit wil haar marktaandeel vergroten en koopt daar om goed lopende bedrijven op. Mercu rius is daar een voorbeeld van. Uit de kleedkamer van het zwembad de Turf aan de Waldeck Pyrmontlaan is een horloge gestolen te nadele van I. van H. uit Soest. De diefstal vond zon dagmiddag Prins Hendriklaan 1 Voor informatie: telefoon 1 38 07 De stichting ruitersportcentrum Eldorado opent op zaterdag 15 november de nieuwe manege aan de Bosstraat. Het nieuwe complex, dat niet alleen fraai oogt maar het ook is, wordt officieel ingebruikgenomen door wethouder drs. Günther Plomp van ruimtelijke ordening en sportzaken. Aan de vooravond kijken debe- stuursleden en enkele vaste medewerkers vol verwachting vooruit en voldaan achterom. De tijden van de grote kindervriend M. Buijs, de Godfather van Eldo rado die twee jaar geleden overleed, en de beginfase van de stichting herleven eventjes. Het schijnt allemaal te maken te hebben met een paardenbacil. Twee jaar geleden zag de toekomst van Eldorado er niet zo rooskleurig uit als nu. Een afgelopen huurcontract enbe- zwaren van anderen tegen de plannen voor een nieuw complex zaaiden onrust onder de vaste ruiters en amazones van de manege. Die onzekerheid heeft in middels plaatsgemaakt voor een groeiend vertrouwen in een gezond be drijf waar recreatie en wedstrijdsport hand in hand gaan. Eldorado beschikt nu over één van de modernste maneges met de meeste voorzieningen in Soest en wijde omgeving. De binnenbak met een afmeting van 40 x 20 meter voldoet aan de officiële wedstrijdmaten, de voor Eldorado nieuwe buitenbak (60 x 30) is met mooi weer een ideale uit komst, er wordt plaats geboden aan on geveer 40 paarden en ponies en de ge zellige foyer en de ruime parkeerplaats maken het compleet. Een lange, moei lijke weg is er aan Altijd goed contact Wijlen de heer M. Buijs begon halver wege de zestiger jaren met ponies te werken. De spoorwegmachinist was toen net met pensioen gegaan en wilde met zijn hobby kinderen in de gelegen heid stellen te kunnen ponyrijden. De heer Buijs kreeg de beschikking over een stuk grond van de familie Van den Breemer aan de Birkstraat. Al snel groeide het initiatief van Buijs tot iets groots en werd een landbouwschuur omgedoopt in een binnenmanege. Een oude bus kreeg de functie van foyer in deze volgens de insiders 'oergezellige' periode. Hoewel Buijs geen vergunning had voor het houden van een (mini)- manege groeide het aantal kinderen dat bij hem op de ponies klom enorm. Ook volwassen ruiters kwamen bij Buijs en hij moest uitkijken naar een grotere ruimte. Die werd met medewerking van anderen, onder wie de huidige voorzit ter de heer J.A. Detmar, gevonden aan de Bosstraat. Naast het complex van de sportorganisatie Soest lag een stuk grond van de dames Heijdeman en Van Vonno. Na enkele onderhandelingen werd een huurcontract voor vijftien jaar afgesloten. Manege Eldorado was een feit. Het was toen 1969 en de heer Buijs bouwde een goede manege op. "Bij hem kon alles. Hij deed alles voor de kinderen. We hebben altijd goed con tact met de heer Buijs gehad," laat het huidige bestuur vol verwondering una niem weten. Zeven jaar later, toen de heer Buijs niet zo goed meer ter been was, ging de manege over in de stichting ruitersportcentrum Eldorado. In 1984 dreigde de manege in de pro blemen te komen. De eigenaressen van de grond wilden geen verlenging van het huurcontract aangaan en Eldorado moest dus met spoed een nieuw stuk grond zien te vinden. Die werd gevon den op een steenworp afstand van de oude locatie. Bij de aanvraag voor een bouwvergunning naast het dagverblijf voor gehandicapte kinderen De Blau we Vogel kwamen verschillende men sen en instanties in verweer. Uit mi lieuoverwegingen zou de manege on wenselijk zijn, en tevens zou Eldorado teveel overlast gaan bezorgen. Het be stuur: "Met de hulp van veel vrijwilli gers hebben we ons toch druk gemaakt. We hadden er vertrouwen in dat het ons zou lukken, ook al stuitten we op veel tegenstand. We gingen door omdat we al die mensen van Eldorado niet wilden laten zitten. Je hebt allemaal die paar denbacil hè. In die tijd waren veel men sen met een pensionpaard onrustig. Ze kwamen steeds vragen wanneer de nieuwe manege gerealiseerd kon wor den. We vroegen om geduld, dat kregen we ook, maar toch gingen sommige mensen begrijpelijkerwijs naar andere maneges. Het vertrouwen kwam pas echt terug toen de eerste spanten uit de grond kwamen. Alle ruiters en amazo nes zijn nu weer terug. We hebben zelfs een wachtlijst." Nul op het request Het bestuur van de stichting is de ge meente, de Rabobank, uiteraard alle vrijwilligers én de dames Heijdeman en Van Vonno enorm dankbaar voor alle geboden hulp in de tot standkoming van het nieuwe complex aan de Bos straat. Teleurgesteld is men over de houding van een groot aantal instanties met betrekking tot de aanvraag van subsidie voor voorzieningen voor geestelijk gehandicapte kinderen die ie dere dinsdag door Eldorado in het za del worden geholpen. Ondanks veel verzoeken bij net zo veel instanties kreeg het bestuur nul op het request, een ontwikkeling die terecht onbegrip bij de bestuurders opriep. De stichting moet daarom opdraaien voor de lening van om en nabij de 5 ton. Dankzij een grote brok zelfwerkzaamheid en de me dewerking van de gemeente (garant voor lening), de Rabobank en de aan nemer kon dit bedrag nog 'zo laag' ge houden worden. De voorzieningen voor de gehandicapten zijn er ook ge komen. Het toilet is bijna klaar en er is al een helling naar de foyer aange bracht. Paardrijden is volgens het bestuur van de stichting allang geen elitaire aangele genheid meer, ook al zijn nog steeds veel mensen die mening toegedaan. Het ruitersportcentrum Eldorado heeft eer der een sociale functie. "Er komen hier meer dan honderd kinderen. Iedere dag vind je ze hier. Soms zie jé een jongen of een meisje uithuilen op de nek van een pony of een paard. Het is hun pony of paard en ze steken daar hele verhalen tegen af. Ze hebben er contact mee. Als ze dan in de problemen zitten uiten ze dat bij de pony. Als je dat ziet word je wel even koud", zegt de onlangs naar Exloo verhuisde heer Detmar. Op de openingsdag van het nieuwe complex van de stichting ruitersport centrum Eldorado aan de Bosstraat zal de heer J.A. Detmar aftreden als voorzitter van het bestuur. Detmar is vanaf 1976, toen de stichting in het leven werd geroepen, bestuurslid ge weest. Hij wordt opgevolgd door de heer A. van 't Net uit Soest. Ook van 't Net is al jarenlang betrokken bij het bestuur van de stichting. De heer Detmar legt zijn functie neer in verband met zijn verhuizing naar het Drentse Exloo. Het is voor hem onmogelijk om iedere keer deze lan ge afstand tussen Soest en Exloo te overbruggen. Detmar is inmiddels benoemd tot ere-voorzitter. De scheidende man kwam achttien jaar geleden voor het eerst in contact met Eldorado. Dat was in de tijd dat de heer M. Buijs de manege opbouwde. Ook speelde Detmar een belangrijke rol bij de realisatie van de vestiging van de manege aan de Bosstraat. De heer Van 't Net is zeker geen on bekende bij Eldorado. Hij is voor heen al secretaris van het bestuur ge weest, terwijl hij de laatste tijd als plaatsvervangend voorzitter optrad. Sinterklaas, waar is je gezellige tijd ge bleven? Ik, jonge vrouw van 26 jaar, onge trouwd en zonder kinderen, kijk elk jaar nog uit naar de gezellige tijd rondom Sinterklaas. Ook mijn moeder en ik ko pen vóór 5 december een aantal ka- dootjes en stoppen die in een zak, en 's avonds worden, onder het genot van een kopje koffie of thee, de pakjes en surprises van hun verpakking ontdaan. We spelen zelf voor Sinterklaas en Zwarte Piet bij (oude) mensen die de deur niet goed uitkunnen en verrassen ze met bijv. een banketletter. Er is al zo veel leed in de wereld en daarom moet je zulk soort feestdagen met beide han den aangrijpen. Een dag van geven, ne men en lachen, hier hoef je geen kind voor te zijn. Maar toen ik in de krant las dat Sint per Touringcar in Soest zou komen, verging me het lachen wel. Kwaad en verdrietig voelde ik me. Waar is toch die gezellige stoet gebleven door ons zo gezellige dorp? Sinterklaas op zijn schimmel al zwaaiend, pieten er om heen die uit hun volle zakken pepernoten en snoepgoed uitdelen en alle kinderen die in slierten langs de straat door Soest heen, staan te wachten op de goedheiligman? Ieder kind kon hem zien of het nu regende of niet, het wachten hadden we er graag voor over. Ook werden hiervan hon derden foto's gemaakt. Het wordt nu al erger. Eerst per trein, toen per koets, daarna nog een keer per "helikopter"!!, nu per touringcar en dan alleen een tochtje te paard door de Van Weedestraat en dan (hier in Soest- Zuid) even de kinderen toespreken in een clubgebouwtje. Zoveel mensen spreken er schande van. Dit kan toch zo niet meer. Mensen laten we het volgend jaar a.u.b. weer op de oude manier doen. Gezellig Sinterklaas op zijn schimmel en pepernootpieten eromheen door heel Soest. Tel. (02155)13014-12577 Na klachten van bewoners van de Van Lijndenlaan in Soestduinen is de politie opgetreden tegen automobilisten die hun auto aan de verkeerde kant van de straat hadden geparkeerd. Ter plaatse geldt een parkeerverbod. In overleg met de eigenaar van het restaurant ter plaatse werden de 20 foutparkeer ders opgeroepen hun auto's weg te ha len. De meesten deden dat, met uitzon dering van drie. Die kregen dan ook een proces-verbaal. Toeng 'k de veurige week met me fiets op ut kruuspungt Daalweg-Beukeloan mos oversteke he'k me leve motte woage. De stoplaampe braangdde niet en 't heu- le verkeer zaat in de knup. Vaan aalle kaangte tegeliek un zooi blik op wiele en niemaangd wis wie ofter veurraang moch neme. En zo sting de heule kaar- mis omtrent stil. Ik netuurlijk doaluk aafstaappe om us te kieke hoe daattut knooppungtontknooptzouw worre. En weet je wie d'r ok belangsteller waas net as ik Je roaït ut nooit. Zaa 'k ut us zeige Daal waas un motertuut die op ze ge- maak aallus goade sting te sloan. Hoe lang of tie goadesloeg he'k geejn weet vaan, waant ik mos nog un end vurt. Moar ik von ut wel een meroakels stille ven. Motortute neme met d'r motor wel deejlan 't geregelde verkeer, moar ze re- gele ut verkeer zelluf niet, denk? Moar ingtusse knaalde d'r wel twee moal un poar auto's op mekoar en vlaak ter noa wier ut verkeer daan toch op haangdre- geling over 'eschoakeld. Jaammer daa'k ut niet 'ezien het waant daat vin'k veul mooier daan elektrieke hohouwers. Toeng kwoame d'r ook nog borde bie te stoan met de ankongdiging daat de stoplaampe niet braangdde, waant daat kojje niet zien omdaazze niet braangde. We hebbe ok mobiele stop lichte op Soest. Daat wis ik heul niet daawwe die haadde. Aallenig kowwe die niet loate braangde waant de aakkuus moste eerst op'eloaje worde en daat duurt un daaglaang. Ok laastig daat daat overdaag mot. Daan kaajje toch veul beter naachtstroom gebruke, daa's veul zuniger. De P.U.E.M. het wellus vaan die goejekope stroom in de anbie- ding. Loawwe met ze aalle moar goed blie weze op Soest daat depliesiewoages en -moters niet eerst un daag op 'eloaje motte worre veur daazze rieje kenne, waant aangders mos ter nog veul meer met de haangd 'eregeld worre en daat maagok weer niet. Daa's ok zo 'eregeld, ajje veult waa'k bedoelt. Je kaan op un end wel met aallus de schuld noar de bezuniginge toeschuve, daa's maakkeluk zaat. Doarom vin ik ut nog un groot wongder, daat de gemeeng- te aaltied teuge 't end vaan 't joar weer meejvallers het. Zellufs de emaancipoa- tie het geld over. En daan zeige ze nog, daat de vrouwe aaltied ut geld uutgeve. Zuk laache! Ak ut zo bekiekt, daan denk ik daat de gemeengte met de ongveurziene poste rekening houdt daatter ok aaltied wel- veurziene meejvallers veur de daag komme. Ajje 'tming vroagt, daan mok zeige daat Soest met ut hek om ut nieuwe pliesiebe- ro ok te zunig is eweest. Laang niet hoog enogt. Ze kongde d'r nog inkom- me om te klaaddere. Ok niet te zunig we ze met de celle en ok niet reservere veur haalf pension, aallenig veur heule laan- Hannes van de Neng Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-10115 COP1ESERVICE Vergroten Verkleinen Inbinden Plastificeren Vorige week heeft wethouder Ries van Logtenstein samen met zijn zoon Ed win het knotseizoen in Soest geopend. Hun eerste daad bestond uit het ver strekken van warme chocolademelk koek, hetgeen door de aanwezigen aan de Insp. Schreuderlaan zeer op prijs werd gesteld. Het weer werkte helaas niet mee. In een doordringend regentje werd de erste knotwilg door de wethou der vakkundig van zijn pruik ontdaan. De wijze waarop hij het gereedschap hanteerde verried zijn boerenbloed. Nog dezelfde ochtend nam de werk groep 62 wilgen onder handen. Na zijn openingswerkzaamheden be dankte Chris Uiterwijk de wethouder. Hij bracht o.m. naar voren dat het werken aan het landschappelijk schoon een eerste doel van de groep is. Als bo men gesnoeid worden die onder ge meentelijk beheer vallen schiet de sub sidie van de provincie er wel bij in. Dit in tegenstelling tot het werk bij particulie ren. Om toch te kunnen blijven draaien, wordt het wat dikkere hout verkocht voor de open haard. Van dit geld wordt het gereedschap onderhouden en ver nieuwd. Uiterwijk vroeg de wethouder om nog eens na te gaan hoe het staat met het ge meentelijk Landschapsbeheersplan. Een aantal jaren geleden is er een in ventarisatie geweest van allerlei land schappelijke elementen in Soest, maar met het dichtdraaien van de subsidie kraan is dit plan waarschijnlijk in de bu reaula verdwenen. Nu deze wethouder nog een aantal jaren voor de boeg heeft, is dit een mooie gelegenheid om het ge meentelijk beheersplan weer gestalte te geven. De wethouder bedankte voor de uitno diging en het werk dat de groep nu al weer zo"n 11 jaar voor Soest. Hij deed de toezegging een en ander na te gaan. Tenslotte kreeg hij de langzamerhand traditionele ""takkenbos met inhoud.". Onder de bezielende aanvoering van motorzaagspecialist Dirk van Altena (bijnaam ""Speedy Ketting"") werd er flink gewerkt. Jong oud zaagden de pruiken af of gooiden takken op een hoop. Enkele buurtbewoners zorgden voor koffie en soep. De tien vrijwilligers waren ook afgelo pen zaterdag weer aan te treffen op de Insp. Schreuderlaan. De afgeknotte takken waren uitgesnoeid. Het dunnere hout is een delicatesse voor de olifanten en apen van dierenpark Amersfoort en het dikkere voor de open haard. Zin ge kregen om mee te helpen? Kom! Welkom in Hotel, Café, Restaurant, Motel HET WITTE HUIS in Soest - -'«fc.- A* Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147* - 14140 Telex 79479 nl Uit een kamer in de dependance van een hotel aan de Birkstraat heeft een onbekende dader vorige week eenkleu rentelevisie, een videorecorder, drie zil veren zakhorloges en een gewoon he renhorloge, alsmede een ring en een armband gestolen. De spullen behoor den toe aan de Amerikaan A.R. De deur van de hotelkamer bleek te zijn in getrapt. Onbekenden hebben vorige week uit negen in aanbouw zijnde woningen in het plan Mercury in Soesterberg de wandgasketels weggehaald, alsmede tien radiatoren. De totale waarde van de buit bedraagt ruim 22.000 gulden. De ketels en radiatoren waren pas 's middags bij de huizen afgeleverd. De dieven hebben vermoedelijk een valse sleutel gebruikt om de woningen bin nen te komen. Namens de uitvoerder werd door C.W. aangifte gedaan bij de politie. Enige dagen later trof de politie bij de bouwplaats de 47-jarige R.K. uit Soest aan, die verdacht veel belangstelling aan de dag legde voor de daar opgesla gen bouwmaterialen. Hij verliet de lo- katie bij de komst van de politie en bleek zijn auto in Apollo te hebben neergezet. De politie zet het onderzoek voort. Op de Middelwijkstraat hield de politie vorige week de 21-jarige E.N. uit Amersfoort staande bij een routinecon trole. De wagen bleek niet verzekerd te zijn, omdat hij de premie niet had be taald. Dat bleek trouwens evenmin het geval met de wegenbelasting. De wagen werd voorlopig aan het bureau ge plaatst en N. kreeg een proces-verbaal. Hetzelfde was het geval met de auto van R.D. uit Soest, die vrijdag werd staande gehouden op de Batolottilaan. De car rosserie bleek vrijwel geheel verrot te zijn. De wagen werd overgebracht naar het bureau, waar D. tenslotte afstand deed van het voertuig. Op de Burgemeester Grothestraat werd zondagmorgen de 55-jarige P.M. uit Soest staande gehouden bij een rou tinecontrole. Ook zijn auto bleek nogal wat mankementen te vertonen, zodat het voertuig naar het bureau werd ge bracht voor een nader technisch onder zoek.

Soester Courant | 1986 | | pagina 15