1 I m raspa SHOWROOMKEUKENS 30-50% KORTING 50 \¥@estelijke heropening, l AVIA Service-Station I \Do Korte Duinen'.AVga i 1 SUPER FLOWER i Nieuwe A28 bezorgt Soesterberg veel meer verkeerslawaai HANDEL ViUlLl/L Grieks specialiteiten restaurant gezien VOOR EEN ECHTE JEANS - IX KV I f™ BOUWMARKT K UN t SHOWROOM KEUKENS, SANITAIR en TEGELS Veldweg 4 - Soest - Tel. 02155-14878 Bij aankoop van 500 gram KAAS naar keuze 1/4 liter SLAGROOM voor cent DRUM STICKS GLAS YmTmvn Beckeringstraat50 - Soest Honsbergen HONSBERGEN Honsbergen r«~_ V*""3 j^ZEOOK JPAG[N A _10 IBHlj Artikelen niet geplaatst door computerstoring Oudste Soester (100) overleden UL VOOR mJ GEMENGDE BOEKETTEN VAN WEEDESTRAAT17 - SOEST Pers sinaas appelen Bij schijnt altijd de zon! ZONNEBANK Q50 £s, "f: In de Pekel 'Vreemde man' in bos bij Zonnegloren Twee opeenvolgende inbraken in kledingzaak Onze party- kleding is binnen!!!! ii- iii lpvwl 1 in Wm Gec°n,r- °p'-8000 fff* Gemeente overstelpt met klachten Hulde voor diamanten bruidspaar Zoet in Mariënhorst Foto: Goos van der Wilt. 'Proost, daar ga je. 'Vuurwapengevaarlijke' automobilist aangehouden i/>1 lrr« nvinvi Selecied dealer: naar Jeans mode specialist Nieuweweg 60A Soest MODE TA#* l.v.m. nieuwe lijn ('87) enkele Alleen donderdag ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID Alleen donderdag OP OP KILO lf ffl Al L I 1L (werkplaats woonhuis) In de Soester Courant van vorige week is een aantal artikelen en berichten niet geplaatst als gevolg van een storing in de computerapparatuur. De tekst kon daardoor niet meertijdig gereed worden gemaakt voordat de krant ter perse ging. Onze excuses aan diegenen die op publikatie in de vorige editie hadden mogen rekenen. Het ongemak is inmiddels verholpen, zodat de betrokken artikelen - voor zover nog actueel - in déze editie alsnog zijn opgenomen. Redaktie Soester Courant Maandag j.1. vierde het echtpaar A.P. Zoet en J.M. Zoet-Oostrom, wonende in Mariënhorst aan de Burgemeester Grothestraat, het diamanten huwe lijksjubileum. Voor het gemeentebe stuur van Soest was dat aanleiding voor een gelukwens en een geschenk in de vorm van een fraai bloemstuk, dat het 60-jarig bruidspaar werd over handigd door mevrouw E. Scholten, echtgenote van Soests eerste burger. De bruidegom heeft inmiddels de leef tijd van 86 jaar bereikt; zijn bruid die van 88 jaar. Beiden verkeren in een re delijke gezondheid - "al zijn we niet meer de oude", zoals mevrouw Zoet het maandag uitdrukte. De heer Zoet is een geboren Hagenaar mevrouw Zoet is afkomstig uit Delft. Sinds zes jaar woont het echtpaar in Soest, dat ze overigens voor die tijd al kenden omdat de zoon getrouwd is met een echte Soesterse en omdat een zuster van mevrouw Zoet lang geleden ook in Soest woonde. Aanvankelijk was de heer Zoet werk zaam als grossier en exporteur van groenten en fruit. De eerste jaren werk te hij in de zaak, die zijn vader al vóór hem dreef in Den Haag. In de crisisjaren volgde de overstap naar Panorama Mesdag in de residentie, waar de heer Zoet als suppoost de 30 jaar volmaakte, tot aan zijn pensionering. Mevrouw Zoet heeft naast haar man al tijd de rol van huisvrouw op zich geno men, maar met hem samen zijn hobby - tuinieren - met vreugde gedeeld. Jaren lang had de familie Zoet een volkstuin, waarvan bij het vertrek naar Soest met weemoed afscheid is genomen. "We hebben heel wat gelachen," aldus het bruidspaar. De heer en mevrouw Zoet hebben een zoon (en een schoon dochter), twee kleinzoons en inmiddels ook een achterkleinzoon. Maandag j.1. is overleden de heer R. Veenstra van de Zwaluwenweg, die met zijn 100 jaar de oudste in woner van Soest was. Op 7 januari a.s zou hij 101 geworden zijn. De heer Veenstra was geen gebo ren Soester, maar afkomstig uit het Friese Akkrum. Sinds 1953 woon de hij aan de Zwaluwenweg. Hij overleed na enige tijd ziek te zijn geweest. STEENHOFFSTRAAT 59 - 3764 BJ SOEST heeft het genoegen u hierbij uit te nodigen voor de ope ning op donderdag 13 november 1986 van 17.00-20.00 uur. Wij zouden het zeer op prijs stellen u onder het genot van een hapje en een drankje te mogen verwelkomen. Deze ontvangst wordt muzikaal opgeluisterd door het Trio Hellénique. T. Triantafilloe J. Papakonstantinoe Omdat Nelis zich toornig had afgewend ging zijn hoofd door de ruit en werd hij patiënt. Bij de dokter beland ging zijn hoofd in verband, maar Van Ede herstelde het glas met talent! Alleen donderdag Braziliaanse Net 20 stuks per behandeling Dames en herenkapsalon - Zonnecentrum Volgens afspraak. **4» Soester- dXT^J bergsestraat 39A Kapsalon Tel" 02155-10706 i fC. fK door Gerard Paul "Ik kan er wel van alles over vertellen, maar ga er zelf eens in liggen. Dan pra ten we daarna verder, "had hij gezegd en een paar dagen later lag ik in een Dode Zee. De oppervlakte was weliswaar aanmerkelijk kleinermaar de zoutcon- centratie van het water in de tank was drie maal groter dan die van 's werelds zoutste zee. Een groot formaat badkuip in een pikdonker hok waar het muisstil is. Voorzichtig, om het zwaar gepekelde water niet in mijn ogen te krijgen, stap ik in het bad en ga languit liggen, innig dankbaar voor de vaseline op een schaafwondje en de vette watten in mijn oren. Ik zak een heel klein beetje in het lauwe water en voel mijn spieren ont spannen, het laatst die in mijn nek. Eso terische muziek, eerst haast onhoor baar, komt langzaam op en verdwijnt even geruisloos als ze gekomen is. Een oecumenisch gevoel van oneindigheid en gewichtloosheid verdrijft mijn gevoel voor tijd en ruimte. Het is alsof ik in een eindeloze Melk weg z weef. Waar eindigt mijn lichaam en waar begint het water? Is de lucht water geworden en het water lucht? Ik wil niet in slaap vallen maar beland mijns ondanks in een toestand die ik elke avond slechts korte tijd be leef vlak voordat ik inslaap. Ik denk nu heel helder, maar kan nauwelijks reage ren als mijn neus jeukt. Met moeite geef ik mijn arm over aan de zwaartekracht en bijna valt mijn hand bovenop mijn neus. Ik wrijf de kriebel weg en geef mij opnieuw over aan een totale ontspan ning. Hoe fascinerend en weldadig het bad ook is, ik ben nog steeds niet van plan om hier een vol uur te blijven liggen. lk maak je over een uurtje wel wakker, had de beheerder gezegd. Maar na zijn verhalen over slapende baders had ik me stellig voorgenomen om mij daar niet bij aan te sluiten. Ik wilde alles na kunnen vertellen en nadat de muziek weer eens opgekomen en verdwenen was, stapte ik resoluut uit mijn dood zeetje en spoelde de gladde zoutlaag weg onder een warme douche. "Ben je toch wakker geworden van mijn muziekje?" vroeg de beheerder pesterig. Ik moet een beetje glazig gekeken heb ben, want hij zei: "Je hebt het uur hele maal vol gemaakt. Ik keek op de klok en moest toegeven dat ik wellicht toch even weggedoezeld was. De politie werd zaterdagmorgen opge beld met de mededeling dat er een "vreemde man" in het bos achter de af deling neurologie van ziekenhuis Zon negloren lag. De politie nam een kijkje en trof daar inderdaad de ca. 35-jarige D.v.d.B. uit Soest aan, die totaal ver kleumd was. De man bleek opgenomen te zijn in het ziekenhuis, maar voortdu rend weg te lopen. Hij had geweigerd op het verzoek van de directie in te gaan om een verklaring te tekenen en was vervolgens weggegaan. V.d.B. werdop- nieuw opgenomen in het ziekenhuis. Zowel in de nacht van zondag op maan dag als in de nacht van maandag op dinsdag hebben tot dusver onbekende daders kans gezien in te breken in de kledingzaak van de firma M. aan de Van Weedestraat. Beide keren kwa men zij het pand binnen door het force ren van een raam aan de zijkant. In de eerste nacht werd een bezoek ge bracht aan de "jeugdafdeling" van de zaak. Hier verdween een grote hoeveel heid jacks, broeken, rokken, truien, blouses en sokken, voor een waarde van waarschijnlijk vele duizenden guldens. Een voorbijganger zag even na midder nacht een auto bij de zaak staan, waarin drie mannen zich verdacht ophielden. Hij waarschuwde de politie die nog een onderzoek in de omgeving instelde, maar geen spoor van de vermoedelijke inbrekers vond. Het kenteken van de auto bleek al sinds juni j.1. vervallen te zijn verklaard. Mogelijk hebben de daders zozeer de smaak te pakken gekregen van het suc ces van hun eerste optreden, dat zij een nacht later terugkwamen. Nu werd het magazijn van de afdeling herenmode leeggeroofd. Volgens D.H. de H., die bij de politie aangifte kwam doen, was vrijwel de complete collectie wintermo de verdwenen. Ook hier bedraagt de schade vermoedelijk duizenden gul dens. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 14 7 i halfjaar f 12,- ÉpSfNÏi) Buiten Soest per pin I gg Losse nummers 65 ct. Sinds de feestelijke opening van de nieuwe rijksweg A 28 door minister Smit-Kroes, vorige week, is het ge meentebestuur van Soest overstelpt met klachten van Soesterbergers over het sterk toegenomen verkeerslawaai. De geluidwerende voorzieningen zijn nog niet klaar en bovendien blijkt er uitgerekend bij Soesterberg een ander soort wegdek te zijn aangebracht, na melijk beton, in plaats van het veel "stillere" asfalt. B. W. gaan over een en ander binnenkort "intensief van ge dachten wisselen" met Rijkswater staat. Wethouder drs. G. Plomp deelde dit vorige week mee in de commissie Ruimtelijke Ordening, waar hij tevens een overzicht gaf van alle maatregelen die genomen worden om de geluid soverlast zoveel mogelijk in te dammen. Zo zijn intussen de geluidswallen ge reed, maar wordt er nog gewerkt aan een anderhalve meter hoog muurtje daar bovenop tussen de Richelleweg en de Kampweg. Verder zal er ter hoogte van de Plesmanstraat nog een geluids scherm worden aangebracht van vier meter hoog. De gemeente beschikt over een lijst van de woningen in Soesterberg die een ge luidsniveau hebben van meer dan 55 dB. Tot dat niveau wordt het geluid aanvaardbaar geacht. Bij huizen met een hoger geluidsniveau (55 - 59 dB) zullen aanvullende gevelvoorzieningen worden getroffen. Geluidlek Al deze maatregelen moeten voor 1 juli volgend jaar zijn afgerond, het muurtje op de geluidswal zal al in maart 1987 gereed zijn. Wel blijkt er ter hoogte van de aansluiting Kampweg/Richelle- weg/Zeisterspoor nog sprake te zijn van een "geluidlek", dat naar het oor deel van de wethouder met een muurtje ook grotendeels te dichten zou zijn. "Maar dat zal wel wat gaan kosten," al dus Plomp. Hij kondigde aan de kontakten met Rijkswaterstaat te zullen intensiveren. Daarbij zal heel nadrukkelijk de kwes tie van het betonnen wegdek naar voren worden gebracht. "We constateren dat er bij Zeist een bijna complete overdek te tribune langs de weg is gebouwd en dat bij Amelisweerd veel stiller asfalt is aangebracht," merkte de wethouder op. "U kunt ervan overtuigd zijn," aldus Plomp tegenover de commissie en een groot aantal Soesterbergers op de pu blieke tribune, "dat de problemen alle aandacht van het College hebben en dat wij op de juiste plaatsen aan de bel zul len blijven trekken." Deze slogan is één van de vele die gebruikt zullen gaan worden in het kader van het alcoholmatigingsbe- leid. Bij het bestuderen van de cij fers is de slogan 'Proost, daar ga je...' zeker op zijn plaats: in 1985 werden 217 mensen gedood en 4730 gewond bij verkeersongeval len waarbij alcohol in het spel was. De laatste drie maanden werden in Soest 24 mannen en 1 vrouw in de leeftijd van 19 tot 68 jaar aangehou den omdat ze aan het verkeer deel namen terwijl ze teveel gedronken hadden. Het alcoholgehalte in het bloed van deze mensen variooeerde van 0.69 tot 2.65 promille. Met betrekking tot het afbreken van het alcohol in het bloed doen allerlei verhalen de ronde, zoals: -"Een kopje koffie na een avondje stappen werkt ontnuchterend..." Vergeet het maar! Cafeïne versterkt juist de werking van alcohol, hetgeen ook voor thee en cola geldt. i# -"Een rondje hardlopen in de frisse lucht..." Ook dat helpt niet; Het kan zelfs een black-out opleveren! -"Een sapje tegen het eind van het avondje uit..." Ook dat is baker- praat. Mensen die dit en soortgelijke ver halen vertellen staan er niet bij stil dat het lichaam ongeveer anderhalf uur nodig heeft om de alcohol uit één borrel, pilsje of glas wijn af te breken. Voor vijf drankjes is dat al gauw vijf uur. De straffen die men riskeert variëren van een boete van 250 gulden tot een gevangenisstraf van veertien dagen, plus een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. Dan nog maar niet te denken aan wat er bij herhaling voor straf wordt opgelegd. Buiten beschouwing laten we dan nog wat voor leed men een ander kan berokkenen. Een feit is echter dat, ondanks alle waarschuwingen, acties en straffen, het alcoholgebruik, ook in het ver keer, blijft toenemen. Veel mensen vinden - en daar kunnen wij best in meevoelen - dat een drankje op z'n tijd best gezellig is. Maar neem dan je maatregelen. De slogan 'Glaasje op, laatje rijden', is nog steeds actueel! Politie Soest SWEDISH DESIGN Op de Van Weedestraat hield de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag de 25-jarige H.K. uit Soest aan bij een rou tinecontrole. Zijn wagen bleek in niet te beste staat te zijn, zodat het voertuig voor een technisch onderzoek naar het bureau werd overgebracht. Bij het na gaan van 's mans personalia bleek dat K. een bekende van de politie was. In zijn vorige woonplaats stond hij te boek als "vuurwapengevaarlijk" en was hij al diverse malen aangehouden wegens in braken en andere euveldaden. In de auto trof de politie een leeg schou derholster aan. Men besloot vervolgens zijn woning in Soest te onderzoeken, maar daar werd niets verdachts gevon den. Wel nam de politie twee schoenen in beslag, die evntueel van belang kun nen zijn bij het sporenonderzoek van enkele gevallen waarvan men hem ver denkt. Bovendien bleek dat K. genoteerd stond voor een nog niet onherroepelijk vonnis van vier weken onvoorwaarde lijke hechtenis. Van de Soester politie kreeg hij alvast een proces-verbaal voor de slechte staat van de auto waarmee hij aan het verkeer deelnam.

Soester Courant | 1986 | | pagina 1