Coats en mantels óclimtemalwu 'Stroomopwaarts', bewogen levensverhaal van Marieke Yerheij aterdag 22 nov. wintersport ruilmarkt in Soest p cmodor WOENSDA(TÏ2NOVEÈ^i^7^ O Auto Smeeing samen met sporthuis Eb. Kareisen SOESTER COURANT PAGINA 21 Trainer Ernst Brandes stapt op bij s.o. Soest Opmerkelijk boek van Soester reumapatiënte Inbraak in de Regentuuter Beukendal De Bunt C-drie KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Spiegel vernield Vrachtwagen rijdt verkeersbord uit de grond Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg Nieuwe cursussen Coat om te combineren. Mantel een compleet modebeeld. Voor U: Een winterlang warm! 298 Game van W. de Groot BOWLING Soester Bowling Bond Hockey uitslagen zon dag j.1. HOCKEY Soester clubs in de bridgecompetitie BRIDGE Eemlandschaatsers gebrand op persoonlijke records Internationaal succes voor A.V.Pijnenburgdames 'Een kern waar pit in zit' Pijnenburg wint prijs in leefbaarheidswedstrijd van Heidemij Snelschakers van Soest succesvol SCHAKEN 79.00 35.00 35.00 Zaterdag 22 november zal de grote hal van Auto Smeeing aan de Koningsweg 14 te Soest geheel in het teken staan van de wintersport. De organisatoren verwachten ook dit jaar weer een grote toeloop van wintersporters. Daar im mers bijna 80 procent van deze groep vakantiegangers per auto naar de sneeuw gaat is het eigenlijk vanzelf sprekend dat Auto Smeeing en sport huis Eb. Kareisen wederom de handen ineen hebben geslagen om de klant een stuk service te bieden, welke nu reeds voor de vijfde maal op deze gro te schaal in Soest wordt georgani seerd. Een ruilmarkt voor iedereen die zijn wintersportartikelen die of te klein zijn geworden, of niet meer voldoen aan de eisen van de bezitter of om welke reden dan ook best tegen een voordelig prijsje van eigenaar kunnen verwisselen, zon der dat je daar zelf nu al te veel moeite voor hoeft te doen. De goederen die men wil verkopen kan men tot en met 21 november aanbieden bij Eb. Kareisen aan de Soesterbergse- straat 3 te Soest en tijdens de ruilmarkt 22 november bij Auto Smeeing aan de Koningsweg 14 te Soest. Hierdoor wordt bereikt dat de ruilmarkt voorra den steeds goed op peil blijven en de kans dat het beste er het eerste uit zal zijn, beperkt blijft. Er behoeft geen in schrijfgeld per artikel te worden be taald. Bij verkoop wordt 10 procent ruilmarkt-commissie van de verkoop prijs afgehouden. De goederen worden bekeken, inge boekt en van een nummer voorzien. Men bepaalt de verlangde prijs per arti kel, waarna men een recu ontvangt. Za terdag 22 november kan men tussen 15.00 en 17.00 uur de ingebrachte goe deren komen afrekenen of de niet ver kochte artikelen mee terug nemen. Het principe is eenvoudig. Vakkundige presentatie De hal van Auto Smeeing is zo ruim dat de ruilmarkt overzichtelijk wordt inge deeld naar maat en soort artikel. Er zal een deskundig personeel aanwezig zijn om advies bij aankoop te geven. Veel informatie Auto Smeeing presenteert in zijn show rooms de nieuwste Fiat en Mitsubishi modellen, waarover alle gewenste in formatie wordt gegeven. Er zijn tevens vele prima occasions, welke zeer de moeite waard zijn. De toegang is gratis. De ter verkoop in te brengen goederen zijn:schaatsen, wintersportkleding, ski's, skischoenen, skistokken. Voor inlichtingen sporthuis Eb. Kareisen, tel. 12749. Hoofdtrainer Ernst Brandes van s.o. Soest heeft het bestuur van de voetbal vereniging vorige week laten weten dat hij zijn contract - dat per 1 juli 1987 af loopt-niet wil verlengen. Dat blijkt uit een mededeling in het verenigingor gaan De Spetter" van deze week, waarin overigens met geen woord wordt gerept van de achtergronden van Brandes' besluit. Het bestuur volstaat met de mededeling dat het Brandes' besluit heeft geres pecteerd en geaccepteerd, en in het afgelopen weekeinde de spelersgroep op de hoogte heeft gesteld. "Tot het einde van het seizoen kunnen wij rekenen op de meer dan volledige inzet en instelling van E. Brandes," aldus het bestuur bij monde van secretaris Cees Verkerk, dat hem verder veel succes wenst bij het vinden van een nieuwe vereniging. Opmerkelijk is wel dat in een andere bestuursmededeling gewag wordt ge maakt van een conflict tussen de trainer en het bestuur, dat echter - naar uit De Spetter valt op te maken - dateert van na de "ontslagaanvraag" van Brandes. Dat heeft betrekking op een mede door de trainer georganiseerd jeugdvoetbalkamp bij de Amersfoortse club SOVA '54. Het bestuur laat we ten dat het zeer teleurgesteld is over het feit dat dit kamp zonder enig overleg met s.o. Soest is georganiseerd. De laatste twee jaar is bij s.o. Soest een voetbalkamp opgezet door bijna het zelfde team dat nu ook voor de organisatie bij de Amersfoortse club tekent, aldus secretaris Verkerk. "Juist omdat in dit team zowel de hoofdtrainer als de hoofdjeugdtrainer belangrijke functies vervullen heeft het ons zeer be vreemd dat er geen overleg heeft plaatsgevonden." Het bericht besluit met de mededeling dat het jeugdvoetbalkamp bij s.o. Soest ook wel op poten kan worden gezet door het "rijke kader" waarover de club beschikt, "en dat prima in staat is in de Paasweek een voetbalkamp bij s.o. Soest te organiseren". Onlangs verscheen in de Introreeks van uitgeverij Callenbach in Nijkerk een op merkelijk boek van de hand van een inwoonster van Soest. "Stroomopwaarts" luidt de titel van dit levensverhaal van Marieke Verheij-Siesling, waarin zij op een indringende manier verslag doet van haar ervaringen als reuma-patiënte en vooral over de problemen die zij daardoor in de loop der jaren heeft ondervon den. In een heldere, uitstekend leesbare stijl beschrijft Marieke Verheij haar meestal pijnlijke lotgevallen vanaf de periode dat de ziekte zich voor het eerst bij haar aandiende, juist in de tijd dat zij met haar toekomstige levenspartner plan nen maakte en de toekomst alleen nog zonnige beloften leek in te houden. Het verlangen naar kinderen speelde daarin uiteraard een belangrijke rol. Die toekomst verliep anders dan ver wacht: De ziekte reuma kondigde zich al snel aan, al duurde het geruime tijd voordat zij als zodanig ook door de art sen werd onderkend. Onthutsend is het boek in de beschrijving van alle machte loosheid en ontreddering die zich in die eerste fase voordeden en ook later nog vele malen. Marieke Verheij biedt de lezer in haar bewogen maar onopgesmukt levens verhaal de beschrijving van het proces van gehandicapt raken, de perioden van vallen en opstaan, de ziekenhuisop namen en het medicijngebruik, maar ook van haar verlangen naar een nor maal gezinsleven en de extra proble men die haar handicap haar gaf bij de mogelijkheden tot adoptie van een ba by. De ondertitel van het boek luidt dan ook veelzeggend: "Gehandicapt en toch moeder". De titel zélf is ontleend aan het begrip reuma, dat afkomstig is van het Griekse woord voor "stromen". "Stroomop waarts" is dan ook een treffende titel, omdat het boekje enerzijds gaat over de strijd tegen de reuma, terwijl het ander zijds oproeit tegen de stroom van op vattingen over mogelijkheden en vooral onmogelijkheden van een jonge, welis waar gehandicapte medemens. Bemoedigend boek "Stroomopwaarts" is dan ook het ver haal van een bijzonder dappere vrouw die, ondanks haar handicaps, dezelfde wensen en verlangens koestert als ieder ander, maar die voor de vervulling er van heel wat strijd moet leveren. Het is bovenal een bemoedigend boek, waarin de wil om steeds maar weer dóór te gaan helder doorklinkt. Naast het persoonlijke levensverhaal van Marieke Verheij, die in Soest door haar activiteiten bij de Reumapatiën tenvereniging en de Adviesgroep Ge handicapten bepaald geen onbekende is, bevat het boek een hoofdstuk waarin de stand van zaken op het gebied van de reumabestrijding wordt besproken. Bondig en overzichtelijk geeft de schrijfster daarin, mede aan de hand van haar eigen ervaringen, zinvolle in formatie over de ziekte zelf en de wijze waarop men, ook in medische kring, met reuma omgaat, of liever: zou moe ten omgaan. Het boek eindigt met een bewogen pleidooi voort het afschaffen van een gezondheidsverklaring bij adoptief - of pleegouderschap. Het boek eindigt tenslotte met een lijst van aanbevolen naslagwerken over reu ma, informatie over hulpverlening aan reumapatiënten en adressen en tele foonnummers van hulpverlenende in stanties. Voor de vele reumapatiënten zelf, maar zeker ook voor de mensen in hun omge ving en voor allen die op een of andere wijze betrokken zijn bij de behandeling en de zorg rondom deze patiënten, is "Stroomopwaarts" niet alleen buiten gewoon informatief, maar ook ver plichte lektuur. Het boek telt 96 pagi na's, kost 19,50 en is verkrijgbaar bij de boekhandel. Onbekenden hebben in het weekeinde ingebroken in de basisschool De Re gentuuter aan de Weegbreestraat. Ze forceerden een raam aan de achterkant van de school en maakten een radiocas setterecorder buit. A.v.d.Z. deed aan gifte bij de politie. Zaterdag 15 november 09.00-18.00 uur KVO/Eemvogels korfbal 18.00-23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 16 november 10.00-17.00 uur B.D.C. handbal 17.00-22.00 uur M.H.C. hockey Zaterdag 15 november 09.00-13.30 uur Badso badminton 13.30-21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 16 november 10.00-18.00 uur Badso badminton Zaterdag 15 november 09.00-17.00 uur Selby badminton Zondag 16 november 12.00-15.00 uur Selby badminton in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 De politie heeft vorige week de 17-jari- ge A.M. uit Soest aangehouden op ver denking van vernieling van een zgn. dis- cospiegel in het clubhuis De Praatpaal aan de Molenstraat. De jongeman be kende zijn woede te hebben gekoeld op de spiegel, nadat hij het met de leiding niet eens had kunnen worden over de betaling van zijn consumpties. Hij bleek overigens ook na zijn aanhouding niet bereid om te betalen, omdat hij bleef volhouden in zijn recht te staan. Toen de 28-jarige M.H. uit Soest zater dagmiddag met zijn vrachtwagen vanaf het Kerkplein het Kerkpad ZZ opreed, trok hij een elektrakabel mee die tussen een lantaarnpaal en een verkeerspaal was opgehangen. De verkeerspaal werd door de ruk uit de grond getrokken. De kabel bleek te zijn opgehangen door het kerkbestuur van de Petrus en Paulus- kerk, maar kennelijk niet hoog genoeg om een vrachtwagen vrije doorgang te verlenen. Al zijn de cursussen van het nieuwe seizoen al volop aan de gang, het team van de Volksuniversiteit zit beslist niet stil en is al weer druk bezig de cursus sen voor te bereiden die in januari 1987 van start zullen gaan. Ook daar zal voor 'elk wat wils' bij zijn. Op 6 januari start de cursus "Bloemen drogen en verwerken". Onder de des kundige leiding van de heer V.d. Bijl, o.a. docent aan de Ewijckshoeve, leert men bloemen, grassen, mos plantjes, onkruid, enz. te drogen, en tot verschil lende collages en landschappen, wens kaarten, cadeaulabels enz. te verwer ken, plastificeren en in te lijsten. Vanaf 14 januari leert mevr. E. v.d. Goot de deelnemers "knippende zien" tijdens de cursus "Sierknippen". Deze techniek is al zeer oud en door vrijwel iedereen te leren. Zonder speciaal crea tief begaafd te zijn, en alleen gewapend met een schaartje en een pakje vouw blaadjes, gaat men van eenvoudige knipsels naar steeds ingewikkelder vor men. Dan is de V.U. heel blij vanaf 13 januari een cursus "Nederlandse literatuur" te kunnen aanbieden. Deze cursus is bij de Volksuniversiteiten in de regio een groot succes gebleken, daarom zal er waarschijnlijk ook in Soest veel belang stelling voor bestaan. Onder leiding van mevr. A. Punt, en in de toepasselijke omgeving van de openbare bibliotheek, komen er verschillende stromingen en richtingen in de Nederlandse literatuur aan de orde. Ook wordt bekeken op welke manieren een literair werk kan worden gelezen, o.a. door het analyse ren van enkele romans. Vanaf donderdag 29 januari beginnen de vier lezing-avonden "Filosofie". De docenten Wouters en Wijnants, ver bonden aan de School voor Wijsbe geerten te Leusden, geven antwoord op de vraag "Wat is filosofie?" Elke avond wordt dit thema vanuit een andere in valshoek bekeken. Allereerst een histo rische benadering, vervolgens een ac tuele, dan de organisatie, en ten slotte: wat is het maatschappelijk nut van de fi losofie? Last but not least is er in januari (op een nog nader te bepalen datum) een twee de cursus "Informatica" waarin de deelnemers computerland worden bin nengeleid. Deze cursus behoeft geen nadere omschrijving. Aanmeldingen en inlichtingen: kan toor Volksuniversiteit Soest/Soester- berg, Kerkplein 1, tel. 22195, elke don derdag 10.00-13.30 uur. Soesterbergsestr. 49a - Soest - Tel. 02155-23584 Vorige week maandag bij de start van de tweede periode beleefde de Wed strijd Bowling Vereniging Soest (WBVS) een enerverende avond tij dens de competitie. Zoals gebruikelijk startte de huisleague van de eerste divisie de wedstrijden om 19.30 uur. Nadat de eerste drie games waren afgewerkt, begon om 21.00 uur de laatste game voor WBVS-II. Het team, dat bestaat uit A. Aarts, E. de Beauveser, F. Holthuizen en W. de Groot, begon de laatste met een aantal strikes, waarmee hij doorging. Na de 7e strike begon men op hem te letten. O.a. de spelers van de eredivisie verzamel den zich rond baan 2. De achtste strike. Ingetogen gemompel en voorzichtige blikken op het huisrecord, dat sinds 10 jaar met 290 op naam van A. Voets staat. De negende strike. Het 10e en laatste frame. Strike nr. 10! Wordt de droom van elke bowler, een perfecte (300) game bewaarheid? De 1 le worp is al net zo mooi als de vorige; opnieuw een strike. Onder een te snijden span ning pakt W. de Groot zijn bi. Prima in balans gooit hij zijn laatste worp. Helaas laat hij de bal iets te vroeg los, waardoor twee pins blijven staan. Maar wat een sensationele 298 game en wat is bow- lingsport mooi! Naast deze bijna perfecte game lieten wederom de overige WBVS-leden zich deze avond niet onbetuigd. F. Holthui zen 214, A. Aarts 210 en J. v.d. Vegt 246. Hieronder de gemiddelden van de WBVS-spelers over de eerste periode van negen wedstrijden met de tussen haakjes geplaatste hoogste game: WBVS-II - A. Aarts 163 (207), E. de Beauveser 161 (209), W. de Groot 158 (197), F. Holthuizen 162 (220). WBVS-I - J. v.d. Graaf 170 (214), B. J. Schurink (geblesseerd), L. v.d. Staak 163 (192), J. v.d. Vegt 174 (236). Het in de derde divisie voor WB VS uit komende team, spelende onder de naam Valdiespare, heeft in de eerste periode een derde plaats behaald. De resultaten van de spelers zijn: B. Straat (gm. 170), J. v.d. Graaf (gem. 170) en Th. Stellema (gem. 161). Uitslagen huisleague van maandag 3 en dinsdag 4 november: Maandag: Flushing Meadow-Strijkbout: 2-3 Silverstar Video-Tryers: 1-4 Toetanchamon-W.A.B.: 0-5 Turtles-Tejoko: 5-0 Queensclub Stars-Prolèbo: 1-4 SBR-Queens Club I: 5-0 Dinsdag: Ketel I-Bodrum: 3-2 Runners Uo - Pioniers: 2-3 A Team-Laatbloeiers: 4-1 Dexcrest-Trio Bleeker: 4-1 Happy Hoekers-T.N.Z.: 5-0 't Juk-H.A.M.: 4-1 Bullseye-Woeppies: 1-4 Dessa-D.S.K.: IV2-3V2 Heren 3-Schaerweyde 9 Heren 4-Be Fair 12 Heren 5-Weesp 5 Veteranen A-Hilversum B Veteranen C-Spitsbergen A Dames 4-Be Fair 6 Uitslagen zaterdag: Jongens: Soest Al-Hilversum Al Soest A2-Almere Al Soest A3-Shinty A3 Soest Bl-Huizen BI Soest B2-Fletiomare BI Soest B3-Phoenix B2 Soest Cl-Maarssen Cl Soest C2-Bunschoten Cl Soest D 1-Laren Dl Soest D2-IJsseloever Dl Soest D3-Leusden D3 Meisjes: Soest Al- Soest A2- Soest A3- Soest A4 Soest BI Soest B2- Soest B3- Soest Cl Soest C2- Soest C3- Soest Dl Soest D2 Soest D3 -Laren Al -Schaerweyde A2 ■Phoenix A2 -Maarssen A3 -Nieuwegein BI -SCHC B2 -Spitsbergen B2 -Leusden C2 -Huizen C2 -Maarssen C3 -SCHC D2 -Muiderberg Dl l-Vianen D2 0-1 1-7 6-0 2-3 2-0 5-0 2-1 0-3 5-3 2-3 0-8 0-3 4-3 1-15 1-6 1-8 0-9 0-1 3-1 2-1 2-0 2-0 5-2 5-1 2-3 1-1 3-0 3-0 0-5 1-6 ONI heeft het ditmaal nog het best ge daan van de drie Soester clubs in de dis trictscompetitie viertallen van de Ned. Bridgebond. Vooral ONI 1 en 2 staan er prima voor: beide eerste in hun eerste klassegroep, na 20-10-overwinningen (voor beide) op respectievelijk De Kei 1 en Hoogerheide 2. Een duidelijke po ging het vorig jaar verloren hoofdkias- seschap terug te winnen. Ook ONI 3,4 en 6 wonnen en staan nu resp. zesde, vierde en zesde, ONI 3 in de eerste klas se, de beide andere in de tweedeklasse. ONI 5, 7 en 8 verloren. ONI 5 staat nu zesde in de tweede klasse, ONI 7 en 8 resp. op een zesde en zevende gedeelde plaats en een tweede- en derde in de derde klasse. Van de zeven Eemland-teams wonnen er drie: het eerste, het derde en het ze vende. Eemland 1 staat in de eerste klasse nu op een vijfde plaats, Eemland 2, dat zwaar verloor van Groen-Wit 6 op de laatste plaats, eveneens in de tweede klasse. Toch niet van plan terug te gaan naar de tweede klasse? Eem land 4 en 5 verloren eveneens en staan nu resp. achtste (laatste) en zesde. Eemland 3, dat dus won, bereikte een zevende plaats. Tenslotte de derde klasse: hier werd éénmaal gewonnen en wel door Eemland 7 dat heel fraai op kop gaat. Daar kan promotie uit voort komen! Eemland 6, dat gelijk gemeld verloor, staat nu met twee andere vier tallen op een gelijk puntental onderaan. Tenslotte Soest. Dat ging ook niet goed in de vijfde ronde: viermaal verloren en 'alleen een gelijkspel voor Soest 2. De vijf Soester viertallen staan nu driemaal op een zevende plaats, éénmaal 6, 7 ert 8 gedeeld en éénmaal zesde. Vorige week dinsdag reden 2 d-junio- ren een lOOm. en 300m. Martin Baltus reed 13.5 sec. op de lOOm. en 42.5 sec. na een val op de 300m. Dennis Karssen noteerde resp. 14.1 sec. en 35.2 sec. Vorige week vrijdag stonden een 500m. en 1500m. op het programma. Linda v.d. Berg reed de 500m. in 51.2 sec en de 1500m. in 2.42.7 min. Arie Treur reed 51.5 sec. op de 500m. en noteerde op de 1500m. een tijd van 2.38.0 min. Zondagmorgen reed Tommy Versteeg een persoonlijk record op de 500m. van 57.7 sec. en op de lOOOm. eveneens een persoonlijk record van 1.59-3 min. Brenda Karssen reed 65.4 sec. op de 500m. en voor haar ook een persoonlijk record op de lOOOm. in 2.13.7 min. Dennis Karssen wist op deze afstanden 2 persoonlijke records te rijden, nl. de 500m. in 63.1 sec. en de lOOOm. in 2.13.9 min. Edwin Groeneveld reed de 500m. in 45.1 sec. en reed een 1500m. in 2.20.0 min. Peter van Marle reed een persoonlijk record op de 500m. van 51.8 sec en wist de 1500m. ook in een persoonlijk record af te leggen nl. 2.42.7 min. Tijdens een internationaal atletiek- evenement in het Duitse Nettetal was A.V.Pijnenburg sterk vertegenwoor digd. Vooral de dames-equipe deed van zich spreken. Niet alleen de per soonlijke prestaties mochten er zijn, ook in het ploegenklassement waren zij oppermachtig. Voor de meest op vallende individuele prestatie zorgde Henny Pot, die in deze wedstrijd over 25 km het klubrecord met maar liefst 12 minuten verschil van Ineke van Zee overnam. Henny overbrugde deze af stand voor de eerste maal in wedstrijd verband. De gedegen voorbereiding stond borg voor een prima tijd van 1 uur 47 min. 21 sec. Twee andere A.V.Pijnenburgda mes Mart van Hal en Dinie v.d. Berg doken ook onder het klubrecord. Zij scoorden resp. 1 uur 50 min. 57 sec. en 1 uur 52 min. 45 sec. De 4e dame van de Soester formatie was Gerda v.d. Veen, die met het Wereldkampioenschap traithlon in Nice nog in de benen alweer in staat bleek deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. Zij kwam bin nen in 2 uur 6 min. 47 sec. Na afloop bleken de gezamenlijke tijden van de Soester dames scherp genoeg om de naam van A. V. Pijnenburg op de eerste plaats van het ploegenklassement te la ten prijken. Zij lieten sterke konkurren- ten als het Duitse Waldniel en Osna- brück duidelijk achter zich. Bijna onopgemerkt door de feestvreug de was er toch ook bij het herennummer iets goeds te melden. Harry van Brum- melen was in de voorste linies te vinden en liet in 1 uur 29 min. 2 sec. een 7e plaats voor zich noteren. Soester Runnerscup 1986 In deze periode, waarin de overgang van wegatletiek naar het crossen plaats vindt, was in het afgelopen weekend voor de meesten de laatste mogelijk heid zich nog te verbeteren of zich te kwalificeren voor het klassement van de Soester Runnerscup 1986. Bij de da mes wordt dit klassement dit jaar voor het eerst betwist, waarbij een goede be langstelling waar te nemen is. Het voor lopige klassement van de dames op de afstanden 10, 15, 20 en 25 km, ziet er als volgt uit: 1. Henny Pot, 2. Dinie v.d. Berg, 3. Mart van Hal, 4. Josephine van Damme, 5. Gerda v.d. Veen. De heren moeten hun prestaties leveren op de 15, 20, 25 km en de marathon. Hier kwam Eef v.d. Brink's jarenlange positie aan de top ook dit niet jaar in gevaar. Tot de 2e plaats drong Erik Bos door. 3. Harry van Brummelen, 4. Joop van Leijen- horst, 5. Veteraan Renè Hoksbergen. Gert de Ruygt 5e in Athlos-cross Ondanks een bronchitis was Gert de Ruygt voorin te vinden in de sterk be zette Athlos-cross in Harderwijk. De te overbruggen afstand was slechts 6550 meter, dus echt voor de snelle jongens. Gert behoefde slechts in enkele groot meesters zijn meerdere te erkennen. Voor een 4e plaats kwam hij slechts en kele stappen tekort. Voor zijn 5e plaats had hij 20 min. 56 sec. nodig. Dick den Oude bleek ook zeer geschikt voor dit soort wedstrijden. Hij werd 35e in 22 min. 42 sec. Josephine van Damme doet een kom pleet Soester Runnerscupprogramma in 4 weken. Vier weken geleden liep zij haar eerste afstand voor de Soester Runnerscup. Afgelopen weekend voltooide zij de vierde afstand tijdens de Siemerinkloop over 20 km te Oldenzaal. Zij ging hier als tweede dame achter Grietje Hoois- ma uit Kampen over de finish in een tijd van 1 uur 35 min. 6 sec. Dat zij goed be stand was tegen vier zware wedstrijden achter elkaar werd duidelijk in deze wedstrijd. Na een goede krachtverde ling in de eerste 10 km legde zij de twee de helft zelfs nog sneller af. De Soester atletiekvereniging Pijnen burg is één van de vijf prijswinnaars geworden in de derde "leefbaarheids wedstrijd" die de Koninklijke Neder landse Heidemaatschappij heeft uit geschreven en die vorig jaar in januari van start ging in Soest. Pijnenburgs 'zelfwerkzame' aanleg van haar atle tiekbaan aan de Wieksloterweg is daarmee erkend als een lofwaardig initiatief tot verhoging van de leef baarheid van de gemeente, vooral om dat de aanleg van de baan zo goed als geheel op eigen kracht is gerealiseerd, zonder overheidssubsidies. De wedstrijdenreeks was al de derde in successie. In 1978 ging de eerste competitie van start, uitgeschreven ter gelegenheid van het negentigjarig ju bileum van de Heidemij. In 1981 volg de een tweede ronde en vorig jaar dus de derde. Die werd in februari min of meer plechtig gestart door mr. WJ. Geertsema, voorzitter van de Heide mij en oud-commissaris van de konin gin in Gelderland. De voorzitter van de jury, prof. dr. C.D. Saai, schreef Pijnenburg destijds als eerste deelne mer in. Naast de atletiekvereniging zijn nog vier andere organisaties in de provin cie Utrecht met een prijs onderschei den. De uitreiking vindt plaats op 10 december in het Utrechtse provincie huis. In Leusden werd zaterdag 8 november jl. het SGS-kampioenschap snelscha ken voor clubteams georganiseerd. De schaakclub Soest werd daar door twee zestallen vertegenwoordigd. Het twee de team deed het heel redelijk en kreeg tegen het einde van de dag zowaar nog een klein promotiekansje. Dit team be stond uit Boekhoff, De Boer, Schipper, Swinkels, Vonk, Wolzak en Weenink. (waarvan 1 reserve). Topscorers: Vonk en Wolzak met ieder 6 uit 8. Het eerste zestal, bestaande uit Muis, V.d. Velden, Van Aurich, Vennik, De Haan en v.d. Hammen, speelde een klasse hoger dan het tweede team en was eigenlijk aan zijn stand verplicht om te promoveren. Dat leek aanvankelijk aardig te lukken, want de eerste zes uitslagen waren 6-0, 572-l/2, 5-1, 5-1, 5Tr1/^ en 5-1 met nog vier wedstrijden te gaan. Echter drie wedstrijden op een rij werden verloren. In de laatste ronde speelde het team met moeite gelijk tegen gastheer Leusden. Na hun laatste wedstrijd wisten de Soesters nog niet waar ze aan toe waren, omdat ze in de laatste ronde hadden vrij geloot. Wat gehoopt, maar niet ver wacht werd, gebeurde: de concurrent verloor en Soest was derde geworden! Interne competitie Na de derde ronde kent de eerste groep van de Schaak Club Soest twee trotse koplopers in de personen van Eddie van de Velden en Renè Molenaar. Bei den hebben 3 uit 3. Ook clubkampioen Ivar Chavannes staat nog op honderd procent, 2 uit 2. Jan de Gier leverde een goede prestatie door Chiel Vennik te verslaan. Een dergelijk gevecht had ook plaats tussen Vegter en Muis, die hun partij afbraken in het eindspel. Renè Molenaar lijkt zijn seizoen te heb ben, want ook in de laddercompetitie begint hij de top te naderen. Vrijdag versloeg hij Boekhoff, die na zijn mooie start nu toch enigszins terugvalt. Kop loper Eric Swinkels liep uit door een overwinning op Paul van der Hammen. Alle uitslagen volgen hieronder: Interne competitie, groep 1 Vegter - Muis afg., Van Aurich - Cha vannes 0-1, Vennik - J. de Gier 0-1 en Braf - V.d. Velden 0-1. Laddercompetitie Zwiers - Verrips 1-0, Kolkman - Th. v.d. Berg 1-0, V.d. Vlis - Espeet V2-V2, Gerth - Balvers V2-V2 -Swinkels - V.d.' Hammen 1-0, Molenaar - Boekhoff 1-0, J. v.d. Berg - Van Tuinen 0-1, Fu- gers - Schipper 0-1 en Baars - Van Ba- kel 0-1. Het tweede achttal van de Schaak Club Soest kan zijn eerste wedstrijd tegen het derde achttal van Leusden met 5y2-21/ 2 winnen, als Paul van der Hammen zijn gewonnen stelling inderdaad in winst omzet. auto- etc.

Soester Courant | 1986 | | pagina 20