S9iTancheert 2ichin Den Ces van Cos-das pas Ces LCaJ, ÜS3H M=, LOS Red Stars net een puntje te kort B.D.C. WOENSDAG iTnqvÈMRf51^ SPORT ZATERDAG VOETBAL SOESTER COURANT SPORT PAGINA 23 WZ'49 Jeugdnieuws VYZ'49-Bloemenkwar- tier 2 3-0 DAMES VOETBAL Slachtbingo bij WZ'49 Winst dames, verlies heren Prima zaalkorfbal Eemvogels DVSB trotse leider verkeersschool Sportshop H. Hofstee sponsort WZ'49 C2 WZ'49 2 - De Merino's 2 0-1 Volleyballers van SoVoCo-Stam naar eerste overwinning VOLLEYBAL Smeeing/BDC-jeugd ziet trainer schitteren in Jong-Oranje HANDBAL BDC tekent sponsorovereenkomst met Auto Smeeing Zaalprogramma Handbal vereniging Wedstrijdprogramma BDC Zaterdag 15 november Smeeing/BDC Dames - Takt '68 Shot 2 kan Argus niet van kampioenschap afhouden TAFELTENNIS Shot organiseert kampioenschap tafeltennis Basisscholen Scrabble SCRABBLE 6-2 1-7 1-7 6-2 5-3 3-5 8-0 0-8 8-0 8-0 1-7 Ook afgelopen zaterdag heeft VVZ zich van zijn goede kant laten zien Vanaf het begin was WZ de betere ploeg tegen DOSC in Den Dolder Reeds na zeven minuten was het Gert van de Munt die scoorde. Na een solo van Wim de Vries, die strandde in een vrije trap, scoorde Van de Munt uit de toegekende vrije trap. WZ beheerste de wedstrijd, en was verdedigend niet kapot te krijgen. Kansen waren er zelfs op een uitbouw van de score. Willem de Vries was meerdere malen in doelrijpe positie. Langzaam maar zeker begon DOSC vat te krijgen op het spel van WZ en dit leidde tot de gelijkmaker van Henk Pieper, in de 25e minuut, vanatdeze goal ontspon zich een wed- s rijd die het aanzien meer dan waard was. Met goed voetbal werd het publiek uitstekend vermaakt. Voor WZ was het opvallend dat de WZ-strategie" eindelijk weer eens werkte. Met twee spitsen (Wim de Vries liet zich meer en meer terugzakken) en de goed opko mende backs Wim Pothoven en Guus Jansen werd er gezorgd voor gevaarlijk aanvalsspel. Het middenveld maakte afgelopen zaterdag een veel beter uitge balanceerde indruk. In de tweede helft hebben WZ en DOSC kansen gehad om de wedstrijd te beslissen, maar het bleef uiteindelijk A.S. zaterdag speelt WZ vriendschap pelijk tegen OSDO uit Amsterdam. Aanvang 14.30 uur. WZ 5 - Naarden 5 1-1 Gedurende de hele wedstrijd trok Naarden ten aanval, maar de WZ-ver dediging onder leiding van Frans Dave- laar en libero Iman Soeteman, gaf wei nig doelkansen weg. De Naarden-ver- dediging acteerde ook sterk. De keeper hoefde slechts één keer in actie te ko men. Een slappe stuiterbal van Peter den Otter beoordeelde hij verkeerd Onverwacht stond WZ op een l-Ó voorsprong. Na rust scoorde Naarden de gelijkmaker. Wedstrijdprogramma zaterdag 15 no vember WZ'49 Al-Amersf.boys Al 14.30 u. LTsselm-vog. B2-WZ'49 BI 13.00 u SOVA B2-WZA'49 B2 13.00 u. WZ'49 C2-Amersf.boys Cl 11.45 u. WZ'49 C2-Hoogland C2 11.45 u WZ'49 Dl vrij SEC El-WZ'49 El 11.00 u. WZ'49 E2-Usselm.vog. E3 11.00 u. WZ'49 Fl-s.o.Soest F1 11.00 u. Uitslagen zaterdag 8 november WZ'49 Al-CJW Al 2-4 WZ'49 Bl-IJsselm.vog. B2 0-5 WZ'49 B2-SOVA B2 12-0 WZ'49 C2-Roda C4 0-6 CJW Dl-WZ'49 Dl 1-1 WZ'49 El-s.o.Soest El 0-2 Roda E2-WZ'49 E2 3-1 Usselm.vog. Fl-WZ'49 F1 1-2 Tegen een onvolledig Bloemenkwartier heeft WZ in een slechte wedstrijd twee punten aan haar totaal toegevoegd. WZ begon voortvarend en trok zich niets aan van de toch technisch zeer goede tegenstander. Uitgaand van de eigen mogelijkheden werd direkt de aanval gezocht, maar het duurde tot diep in de eerste helft voor Marina v. Ginkel 1-0 scoorde. Na dit doelpunt zakte WZ volledig in elkaar. Na de thee slecht voetbal van beide zij den. Ondanks dat wist WZ toch nog te scoren door een solo van Monique Der gent die fraai afrondde en een doelpunt van Anita Kranenburg. Door deze zege en doordat de achtervolgers punten verloren, verstevigde WZ-dames haar ongeslagen koppositie. A.s. zaterdag wordt in de kantine bij WZ een grootse slachtbingo gehou den. Met medewerking van slagerij van Asch wordt er om 9 uur begonnen met de bingo. Na afloop is er gelegenheid voor een dansje met swingende muziek. Om alle gesprekstof over promotie kansen naar de eerste klasse van West-Nederland geloofwaardig te houden kan het eerste herenteam van Red Stars zich voorlopig geen misstap pen meer veroorloven. De op succes jagende ploeg van Hans de Rond ver loor zaterdag voor de tweede achter eenvolgende keer. Het was koploper Veenland uit Wilnis die eigenhandig het gat met Red Stars tot vier punten vergrootte. Eigenlijk waren het de handen van Hank Smith, één van de eerste Amerikanen die op het basket balveld z'n guldens verdiende, die Red Stars nekte. De oud-eredivisiespeler, die al vier kruisjes achter zijn naam heeft staan, scoorde 36 punten en had daarmee een belangrijk aandeel in de 91-90 zege van zijn ploeg. Samen met nog een paar maatjes uit de eredivisie liep Smith in het begin van de wedstrijd naar 30-17. Op dat moment realiseerde Red Stars zich dat het vaak zinvol kan zijn om op je tenen te lopen. Op een bewonderenswaardige manier knokte de thuisploeg zich terug in de strijd. Een zeer fanatieke verdediging en een ontketende René Lansaat brach ten de ruststand op 45-46. Helaas was het vervolgens weer Veenland dat het initiatief naar zich toetrok en tien pun ten afstand nam, maar op een alleszins acceptabele wijze vergrootte Red Stars de druk op de ketel door met een enor me inzet voor de tweede keer de achter stand teniet te doen. Het was jammer voor Red Stars dat Smith in die fase als enige Veenlander overeind bleef, en deed wat hij al jaren deed: scoren. In ie der geval had Red Stars-Veenland alles te maken met pure propaganda voor basketbal. Hoewel Red Stars net een puntje tekortkwam en dus verloor, was het de groeiende aanhang die won. Dames De dames behaalden een eenvoudige overwinning op Elementum. Via een 41-26 ruststand werd het 74-56 voor het eindelijk weer eens produktieve Red Stars. Het damesteam zal hetwaar- schijnlijk voor lange tijd zonder de ge blesseerde Amerikaanse aanwinst Ire- nen Coffey-Melton moeten doen. De veel scorende speelster, die op alle plaatsen inzetbaar is, is ziek. Tegen Ele mentum ondervond Red Stars daar geen sportieve hinder van. Dat Red Stars meer kwaliteit in huis heeft dan het met veel lengte spelende Elemen tum bewees de eindstand. Ook de jongens junioren wonnen. BVO uit Alphen aan de Rijn dat twee jaar ge leden tweede van Nederland werd, ging in een afwisselende wedstrijd onderuit (51-71). Het was voor Red Stars de eer ste zege sinds 27 september. Heren 7 verdedigde de leiderspositie met succes door Blue Arrows met 128- 20 te verslaan. Afgelopen zaterdag speelden enkele teams oefenwedstrijden tegen K.V.O. In Beukendal ontving Eemvogels 1 K.V.O. 3. K.V.O. wist de score te openen en kwam op een 0-2 voorsprong. Jack Amersfoort en Claudia Touwslager konden de stand gelijktrekken. De Eemvogels kwmen beter in hun spel maar moesten nog wel een doelpunt van K.V.O. toestaan. Op slag van rust zorgde Marco Kuil met een ver schot vanaf de lijn voor 3-3. In de tweede helft verliep het spel van de Soestenaren vlotter en benutten de Eemvogels de kansen die ze kregen. Margreet Wimmers en Claudia Touw slager zorgden voor 5-3, waarna Marco Kuil en Saskia Smelt de score opvoer den tot 7-3. Alsof dat nog niet genoeg was vonden Claudia Touwslager en Jack Amers foort beiden nog eens de korf. Toen pas kon K.V.O. 9-4 scoren. Afstandscho ten van Ton Kraaikamp en Jack Amers foort betekenden 11-4. In de laatste mi nuten wisten Claudia Touwslager en Ton Kraaikamp nog eens te scoren en K.V.O. bepaalde de uiteindelijke uit slag op 13-5. K.V.O. 4 was de tegenstander van Eemvogels 2. De Eemvogels begonnen voorspoedig met een doelpunt van Ad Middelkoop. K.V.O. had het antwoord al klaar en kwam zelfs op 1-2. René Verschuren zorgde voor 2-2 en het was weer Ad Middelkoop die voor de voor sprong zorgde. Henriëtte Wisse wist met een afstandschot 4-2 te scoren. K.V.O. kwam dichterbij en invaller Pie- ter Wimmers maakte het 5e Eemvo- gelsdoelpunt. Voor de rust zette K.V.O. de zaak even recht en met een 5-5 stand werd de tweede helft inge gaan. Na een boeiende eerste helft bleek Eemvogels 2 het kruit verschoten te hebben. K.V.O. scoorde nog twee maal zodat er met 5-7 verloren werd. De tientallen van DVSB moesten aan treden tegen Huizen. Het tweede team speelde tegen het tweede van Huizen en probeerde er alles aan om bij te blijven. Het lukte ook aardig want na zes partij en was de stand nog gelijk. Dit kwam door remises van Lam- brechts, Van 't Klooster, Dassen en Veerman, en winst van Van Brumme- len. De zevende partij bracht de omme keer want Hageman won door een gro te blunder van de tegenstander. Winst was er ook voor Van Dasselaar en remi se voor Davelaar en Van de Meer. Daarmee won DVSB 2 met 12-8. Maarssen 2 verloor in Zeist z'n tweede wedstrijd en daarmee kon een klein feestje gevierd worden, want het twee de is alleen leider. Een dag later ging het eerste op bezoek bij Huizen 1 en leed een gevoelige ne derlaag met 17-3. De enige punten kwamen door drie remises van C. Bak ker, M. Mulder en C. van Oosterom. Daarmee was DVSB I lijder. Aanstaande maandag speelt het eerste tegen het nog ongeslagen Maarssen 1 met hoop op goed herstel. Het tweede gaat op bezoek bij middenmoter Aus- terlitz 1 om twee punten bij de pyrami- de weg te halen. A.N.W.B erkena VAN LENNEPLAAN 47 - SOEST - TELEFOON 02155-16621 Afgelopen weekeinde werd de eerste competitiehelft afgerond tegen De Me- rino s uit Veenendaal. WZ kon aan vankelijk haar eigen spel spelen via goe de aanvallen. Daarna ebde dit offensief langzaam weg. De Merino's maakten goed gebruik van de wind. Na een half uur openden de Veenendalers de score. 0-1. Na de rust hadden de Soestenaren de wind in de rug. Openingen konden echter niet gevonden worden in de hechte verdediging van De Merino's. Robert van As was met een kopbal nog het dichtst bij een doelpunt. Hiermee leed WZ haar eerste thuisnederlaag van dit seizoen. Foto: Goos van der Wilt, Zaterdag 8 november zijn door dhr Hofstee van de gelijknamige sportshop aan de Laanstraat te Baarn de junioren van WZ'49 in het nieuw gestoken. De heer Hofstee trainer van de zaterdag eerste klasser "Spakenburg" is vroeger ook enige jaren trainer van WZ'49 ge weest. Namens het bestuur overhandig de de heer V.d. Pol aan de heer Hofstee een fles met geestrijk vocht en voor zijn dochter had het bestuur voor een schit terende ruiker gezorgd. Het elftal dat hij sponsort is een selektie van 15 spe lers en wordt wekelijks 2 maal getraind door Bela Bohus en zaterdags gecoacht door Wim Floor, Dik Tuijtjens en Joop Klop. Jammer dat zij zaterdag tegen de medekoploper Roda 46 C4 niet kon den winnen ondanks fantastisch kee perswerk van Paul Kaats. De eerste helft ging redelijk gelijk op ondanks de straffe wind. In de 25e minuut kon Ro da 1-0 scoren. WZ kreeg voor rust nog 2 goals om de oren. Naarmate de tegengoal langer uitbleef en het voortdurende offensief van WZ werd het door een uitval van Roda 4-0. De uiteindelijke uitslag werd 6-0 voor Roda C4. Afgelopen zaterdag bracht een aantal jeugdleden van Smeeing/BDC een be zoek aan de Internationale Haarlemse Handbalweek voor heren-Ianden- teams, dat van 5 tot en met 9 novem ber in die stad is gehouden. Deelnemende landen waren Iaraël, IJs land, Noorwegen, Amerika, Nederland en Jong-Oranje.Het laatste team was op het laatste moment toegevoegd, doordat Egypte ter elfder ure afzegde. Zoals wellicht bekend maakt onze plaatsgenoot Geerit Stavast als doel- verdediger deel uit van de Jong-Oranje. selectie. Stavast is voorts als jeugdtrai ner aan Smeeing/BDC verbonden. Groot was dan ook de vreugde bij de jongens-aspiranten van Smeeing/BDC dat zij hun trainer in de ontmoeting van IJsland tot grote hoogte zagen stijgen. In deze wedstrijd speelde Stavast een dominerende rol. Waarschijnlijk geïnspireerd door de aanwezigheid van zijn pupillen stopte hij doelschoten die bij* voorbaat on houdbaar leken. Hoogtepunt lag daar bij rondom de twintigste minuut van de wedstrijd. Binnen drie seconden pa reerde hij even zovele schoten, afge vuurd vanuit vrije posities. Een staande ovaties van het talrijke publiek was zijn deel. De Smeeing/BDC-jeugdtrainer ge vraagd om commentaar na de wed strijd: "Ik ben redelijk tevreden over mijn optreden van vanavond. Het liep erg lekker. Ik ben blij dat ik tegen dit sterke IJsland niet ben weggeschoten." Het is de handbalvereniging BDC ge lukt Auto Smeeing voor een periode van drie jaar te contracteren als spon sor. Dit sponsorschap zal onder andere voor de club betekenen dat de naam ge wijzigd wordt in handbalvereniging Smeeing BDC, en dat zowel het eerste dames- als het eerste herenteam in af wijkende tenues zal gaan opereren. An derzijds zal de vereniging financieel in een wat rustiger vaarwater komen; vooral in de jeugd zal er geïnvesteerd kunnen worden. "Klakkeloos geld investeren in een eer ste dames- of herenteam is zinloos," al dus de heer J. Smeeing. "Het product handbal zal door de vereniging aller eerst aan de jeugd verkocht moeten worden, waardoor er een bredere basis ontstaat, waarna handballen op dit ni veau, of eventueel op een hoger plan, nu en in de toekomst mogelijk moet blijven." De club heeft voor de jeugd reeds een technisch coördinator aange steld in de persoon van A-trainer Coos van de Deyssel, die in goed overleg met het jeugdbestuur en de jeugdtrainers een ambitieus plan geproduceerd heeft, wat door hem zelf begeleid zal worden. "Hoewel revenuen van sponsorschap moeilijk te meten zijn, denken wij dat een positieve uitstraling van de club ze ker mee zal werken om het bedrijf bij brede lagen van de bevolking te etale ren als dynamisch en serviceverlenend in alle facetten van ons autovak." Voorzitter Th. van Vulpen: "Een con tract als dit stelt de vereniging in staat het aandachtsveld niet te leggen bij de steeds hoger wordende kosten, maar meer op de sport en op de organisatie om sporters optimaal te laten functio neren." Door het trainersniveau blij vend te optimaliseren zal een club als Smeeing BDC in staat moeten zijn de beste uit de regio te blijven; daarvoor zal er wel een constante aanvoer van jeugdspelers naar de seniorenselecties moeten plaatsvinden. Daarom zal de handbalvereniging Smeeing BDC met ingang van heden een ledenwerfactie gaan voeren, die nieuw-aangemelde jeugdleden in staat stelt voor de halve contributie een jaar te handballen. Deze actie loopt tot 31 december 1986 en zowel de sponsor als de vereniging zijn er vast van overtuigd dat dit vele nieuwe handbaltalenten zal opbrengen. Foto: Goos van der Wilt. O (Deze wedstrijden worden in sporthal Beukendal gespeeld). 10.00 uur Welpen 1 - U.D.S.V. 13.00 uur Damessen. 1 - A.D.O. 13.40 uur Herenjun. 1 - A.A.V. 13.40 uur Herensen. 3 - Corbulo 2 13.50 uur Damessen. 2 - Amersfoort 15.00 uur Herensen. 1 - Pius X (Dit zijn uitwedstrijden). Damesjun. 2 is vrij. 16.50 uur Meisjespup. 1 - H.V.B.S. 17.40 uur Jongensasp. 2 - Voice 2 (Deze wedstrijden worden in Amersfoort gespeeld). Zondag 16 november 10.00 uur Meisjespup. 2 - H.M.S./Ach. 3 10.50 uur Jongenspup. 1 - B.H.C. 11.40 uur Meisjesasp. 1 - D.W.S.M. 12.30 uur Jongensasp. 1 - Baarn 13.20 uur Damesjun. 1 - D.S.O. 14.20 uur Herensen. 2 - Fidelitas 15.30 uur Meisjesasp. 2 - Nieuwegein2 Na enig aftasten opend Takt de score 0-1. Kort na het begin krijgt Ada v. Hal een klap in het gezicht, en raakt gebles seerd. Nadat Takt 0-2 soortscoort, komt Smeeing/BDC terug, middels een prachtig doelpunt van Patty v.d. Breul (in de 9e min. scoort Takt 1-3). Ria v. Duuren maakt er 2-3 van, via een onverwachts droge knal in de boven hoek. Anke Pronk scoort een zuiver doelpunt maar wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Anita Greefhorst stopt op overtuigende wijze een laag hard schot. Nadat Takt er 2-4 van heeft gemaakt, en er diverse mogelijkheden onbenut blijven, scoort Ada v. Hal 3-4 vanaf de cirkel. Takt maakt er 3-5 van en op slag van rust wordt het 3-6. Na de rust, scoort Takt in de eerste aan val 3-7. Op het doel staat nu Bea Beyer. Thea Brunt scoort, maar wordt terug gefloten. Hierna scoort Thea na een goed en snel lopende aanval 4-7. Takt scoort 2 keer vanuit een situatie die haast onmogelijk genoemd mag wor den. Stand 4-9. Nadat de Smeeing da mes een strafworp mee krijgen, wordt deze door Ada v. Hal omgezet in een doelpunt. 5-9. Takt loopt verder weg, en brengt de stand op 5-11. Ada v. Hal brengt de Soester dames terug naar 6-11 en 7-12. Ada v. Hal en Thea Brunt proberen het nog met afstandsschoten maar hebben geen geluk. Deze wedstrijd eindigt in 7-13 voor Takt. Een weekend met wisselend succes voor de grootste Soester zaalsportver eniging. De volleyballers van SoVoCo- Stam behaalden in een boeiende wed strijd de eerste winst ten koste van Harderwijk. Het eerste damesteam won van het Goudse Radius. Het twee de damesteam van SoVoCo-Stam gleed uit. NVC zorgde voor een onver wachte nederlaag. Loon naar werken Het eerste herenteam stond na vier wedstrijden in de landelijke derde divi sie nog steeds puntloos onderaan. Ook in Harderwijk leek het er even op dat de vijfde partij met verlies zou worden af gesloten. Een zeer aarzelende start zorgde snel voor een 9-0 achterstand. Langzaam kwam het team op gang, maar verder dan negen punten kwam SoVoCo-Stam niet. Harderwijk won met 15-9. De tweede set vertoonde, evenals de daarop volgende sets, geen hoogstaand volleybal, maar wel bleek dat de spelers bereid bleken voor elkaar en met elkaar te werken. En zie, dit keer werd de tweede set, na een achterstand van 11-8 met 12-15 gewonnen. Vanaf dat moment was het Harderwijk dat achter de Soester ploeg aan liep. Via 7-15 en 8-15 was de eerste overwinning een feit. De rode lantaarn is voorlopig overgedragen aan het Amsterdamse Armixtos. Dames Radius te zwak Binnen het uur rekende het eerste da mesteam van SoVoCo-Stam af met de dames van het Goudse Radius. In een hoog tempo, waarbij met opvallend ge mak vanuit de opslag al werd gescoord dreunde SoVoCo-Stam over Radius heen. 15-5 winst in de eerste set. Made- Ion Rosier nam de plaats van de vaste spelverdeelster Jeannette Hogenhout in. Zij kweet zich heel behoorlijk van haar taak. Nam geen onnodige risico's en stelde de aanvalsters in staat te sco ren. 15-10. In de derde set was Radius geen partij ondanks de foutjes die bij SoVoCo-Stam werden gemaakt. Ange- la Manders stal de show met een specta culaire serie opslagen. Drie sprongop- j maakten evenzoveel punten. In ge Everts besloot de wedstrijd met een spijkerharde drie-meterbal. 3-0. SoVo- Co-Stam staat op de tweede plaats in de tweede divisie. Onnodig verlies van SoVoCo-Stam 2 Het veel zwakker geachte NVC uit Nij- kerk startte fel. In minder dan geen tijd was de stand 0-6. Via 3-11 en 6-11 won NVC met 9-15. Dan wordt SoVoCo- Stam wakker. 6-1, 9-1, onaantastbaar lijkt de voorsprong. Maar daar dacht NVC anders oyer. In èèn ruk van 9-1 achter naar eep voorsprong van 9-11 en opnieuw winst voor de dames uit Nij- kerk met 12-15. In de derde set weet Christine van der Wal meer lijn in de aanval te brengen en op het nippertje sluit de Soester ploeg de set winnend af 15-13. Na winst in de vierde set lijkt de schade beperkt te blij ven tot èèn punt. In de landelijke com petitie wordt gespeeld om drie punten. Voor twee gewonnen sets krijgt het team èèn punt, wint een ploeg met 3-0 of 3-1 dan krijgt het drie punten, wordt de uitslag 3-2 dan krijgt de winnaar twee en de verliezer èèn punt. SoVoCo- Stam lijkt van plan de twee punten te pakken. Het team komt met 8-4 en 13-5 voor. Maar dan is het gedaan. NVC loopt over een wankelend SoVoCo- Stam heen en pakt de winst met 13-15. Volleybal deze week Morgenavond speelt het vierde dames team van SoVoCo in Sporthal Beuken dal tegen de koploper in de dis trictsklasse, het Amersfoortse Vollkei. De wedstrijd begint om 19.45 uur. Za terdag is het weer Bunt-dag voor de vol leyballers van SoVoCo. Om 14.30 uur speelt het tweede herenteam tegen Ge- mini 2 uit Hilversum. Het eerste heren team van SoVoCo-Stam krijgt het Woerdense Thornax op bezoek. De absolute topper is de wedstrijd die het eerste damesteam van SoVoCo- Stam zaterdagmiddag gaat spelen tegen Orion in Doetinchem. Inzet is de lei derspositie in de tweede divisie. SoVo Co-Stam is, nog steeds ongeslagen. Slechts èèn verliespunt moest de Doe- tinchemse ploeg incasseren. Maar de Soester ploeg is zeker niet kansloos. Sporthal Rozengaarde is het strijdto neel, aanvang 15.30 uur. De uitslagen gaven de afgelopen week wel een erg uiteenlopend beeld te zien. Het eerste herenteam boekte in Den Haag een overtuigende 9-1 overwin ning op de Salamanders. Het tweede herenteam was volmaakt kansloos te gen Argus uit Harkstede: 0-10. Het derde herenteam liet weer een steek vallen, terwijl Shot 4 overtuigde tegen Huizen: 8-2. Senioren: Salamanders 1 - Shot 1 1-9 Met de moeizame 6-4 thuisoverwin ning nog in het achterhoofd vertrok Shot 1 niet helemaal gerust naar Den Haag. Het gedegradeerde Salamanders bleek zich echter al bij voorbaat bij'een Soester overwinning neergelegd te heb ben en Shot beleefde de makkelijkste middag van deze competitie. Zonder een game af te geven kwam Shot met 8-0 voor, alvorens Bart Lefel Salaman ders de kans gaf de eer te redden. Om dat Dirk Schuiling en René Daselaar in enkelspelen en dubbelspel ongeslagen bleven, reisde koploper Shot met een 9-1 zege terug naar Soest. Shot 2 - Argus 1 0-10 In deze wedstrijd werden een aantal re cords gebroken. Nog nooit was het zo druk in de kleine Shotzaal. De Gronin gers, die kampioen konden worden, waren met zestig supporters naar Soest afgereisd, terwijl ook Shot de nodige supporters op de been had gebracht. Jammer was het dat er in deze wedstrijd totaal geen sprake was van spanning, want Shot 2 leed de grootste nederlaag uit de geschiedenis. Argus werd door dit resultaat zeer terecht kampioen, ter wijl Shot 2 het de volgende competitie opnieuw mag proberen. Quick 3 - Shot 3 7-3 Een mat spelend derde herenteam heeft opnieuw een steek laten vallen, waardoor de riante voorsprong inmid dels is geslonken tot twee punten. Dat de Hilversumse kopman ongeslagen bleef, was nog niet zo verrassend. Maar dat de zwakke 2e en 3e man van de Hil versummers ieder twee partijen won nen, was een teken aan de wand. Hope lijk weten de Soesters in de laatste wed strijden hun oude vorm weer te hervin den. Shot 4 - Huizen 3 8-2 Shot 4 ontmoette één van de drie ande re koplopers in de 2e klasse en wist deze wedstrijd overtuigend te weten. De Soesters kwamen eigenlijk geen mo ment in gevaar en wonnen dan ook vol komen verdiend. Opvallend was het ongeslagen optreden van Chris Son- daar. Overige uitslagen senioren Nederhorst 4 - Shot 5 0-10, Shot 6 - Quick 7 7-3, Shot 7 - Nederhorst 5 8-2, Shot 8 - Hoogerheide 2 4-6, Victoria 9 - Shot 8 6-4, Shot 11 - VEV 8 8-2, Shot 12 - Quick 16 9-1, Sukses 4 - Shot 13 3-7, De Hilt 3 - Shot 14 4-6, Shot 15 - Tovo 2 4-6. Uitslagen jeugd Shot 1 - Torenstad 1 2-8, Velp 1 - Shot 2 6-4, Shot 3 - Nieuw Vennep 1 7-3 Quick 3 - Shot 4 3-7, Buna 2 - Shot 5 8-2, Shot 6 - Huizen 5 5-5, Shot 8 - Good Luck 3 8-2 (Shot 8 kampioen. Voor de 9e keer in successie organiseert de tafeltennisvereniging'Shot de Soes ter voorronde van het Nederlands kam pioenschap tafeltennis voor Basisscho len. Uit deze plaatselijke kampioenschap pen worden de beste teams uitgezon den naar de regionale ronde in Huizen, waaruit dan weer de sterkste teams overgaan naar de landelijke finale. Vorig jaar wist de Savornin Lohman- school als eerste Soester school de lan delijke finale te bereiken. De Soester Basisscholenkampioen schappen worden gehouden op zater dag 13 december in de Shotzaal aan de Heideweg (tussen nrs. 18 en 20). Aan alle Soester basisscholen zijn in middels uitnodigingen gestuurd en Shot hoopt uiteraard op een grote deel name. Voor alle inlichtingen over dit tournooi kan men terecht bij Dirk Schuiling, To- lakkerweg 228, 3738 JV Maartensdijk, tel. 03461-1471. "De kunst" afkijken. Daarvoor waren donderdagavond jl. een aantal scrabbe- laars, leden van een scrabble-vereni- ging te Bodegraven, naar Soest geko men. De hoge scores, de gezellige wed strijdsfeer van de Soester Van Dalen zijn elders in het land niet ongemerkt gebleven. Vandaar de eenmalige ken nismaking. De gasten uit Bodegraven namen kennis van het wedstrijdsys teem, reglementen en puntentelling en verklaarden na afloop met de opgedane indrukken scrabble Bodegraven nieu we impulsen te kunnen geven. Met uit zondering van wat vriendschappelijke partijen werd de 9e competitieronde normaal afgewerkt waarbij Mick Leij- endekker en Joop v. Zijtveld met op merkelijke scores hun posities in het al gemeen klassement verbeterden. De uitslagen van de 9e competitie ronde Willemien Witkamp - Truus v.d. Veer 438 - 383 Thea v.d. Berg - Annie de Bree 364 - 382 Joop v. Zijtveld - Klaas Keuter 538 - 335 Jan Leijendekker - Meta Klute 457 - 437 Hanna Reichenberger - Tineke v. Eg- dom 303 - 329 Wil Bouman - Jan Hekkenberg 330 - 279 Maria Boom - Bep Blom 262 - 226 Anne Nuysink - Wout Klute 356 - 305 Diny Boele - Mick Leijendekker 305 - 516 Een doos exotische vruchten en Hol lands fruit werd aangeboden door groente- en fruithandel De Goudrenet te Soest-Zuid. Deze "prijs van de week" werd gewonnen door Bep Blom, die met minder dan 225 punten de vita minen C veroverde. Donderdagavond de 10e competitie-avond, gevolgd door de wedstrijd om "de prijs van de week". Aanvang der partijen te 19.30 en 21.00 uur. Voor beide categorieën kunnen wekelijks ook nieuwelingen nog aan schuiven. Het wekelijks feest der lette ren vindt plaats in cafè-restaurant Van Den Brink, Soesterbergsestraat 102.

Soester Courant | 1986 | | pagina 22