nov. f MET HET OOG OP UW BRIL. KORTE DUINEN f 1.- 15 vjon G//GD Landjuweel wil gemeentelijke garantie voor 'gat' van 107.000 gulden 1 INLIJSTEN ^otoshop lbrilmodef ,159,- Uit eten zonder flauwekul? VAN UW MOOISTE DIA EEN LEVENSECHTE AFDRUK OP PAPIER. G. Snelder bepleit compromis-formule Toch eensgezindheid over omstreden volkshuisvestingnota? rÉÜRVÉÈR hotel heidepark bilthoven Soest wordt groter! Volg de borden KOESTRAAT »liV. enmbifOlü Soesterbergers willen nieuwe naam voor Rademakers traat Soest bezorgd over effect verlaging waterpeil in Eempolder Ook subsidie van f 15.000 gevraagd VW volgend jaar langer open met 12.000 uit gemeentelijk potje SCHOEMAKER ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS SUNCAR Vrouw van fiets geschopt Bromfietsonderdelen gestolen Co Uyland neemt afscheid van Zonnegloren EHBO bij reumavereniging Abri's aan Soesterbergsestraat Technische opleidingen voor vrouwen WOENSDAG 12 NOVEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 Als de voortekenen niet bedriegen zal het gemeentebestuur toch nog op één lijn komen te zitten voor wat betreft de Volkshuisvestingsnota, waarover Burgemeester en Wethouders uiteen lopende standpunten hebben ingeno men. Een minderheid (wethouder Kingma) wil de nota als beleidsstuk vaststellen, de meerderheid (alle ove rige leden van B. W.) voelt er tot dusver niets voor en wil de nota slechts voor kennisgeving aannemen, o.m. omdat de nota geen compleet beeld zou verschaffen. Met name geldt dat voor de koopsector en de bejaarden huisvesting. zaterdagavond muziek: So-What Kwartet JanSleenlaan24, iclefoon (030) 782477 Volop parkeerruimte. Zondags gesloten. Gedeputeerde Staten van Utrecht zijn voornemens het grondgebied van de gemeente Soest uit te breiden. Dat bleek vorige week uit mededelingen van het dagelijks bestuur van de provin cie over de gemeentelijke herindeling. Soest zal in de toekomst niet alleen de sportvelden van Sterrenberg, maar ook het Kamp van Zeist - waar het Militaire Luchtvaartmuseum is gevestigd - de be graafplaats en de voormalige rioolwa terzuivering aan zijn oppervlakte toe gevoegd zien. Tot dusver behoren deze gebieden bij de gemeente Zeist, maar het provinciaal bestuur vind aansluiting bij Soest - gezien de ligging - "logi scher". Het nieuwe plan wordt op 1 december besproken in de commissie Bestuurlijke Organisatie van Provinciale Staten. Gedeputeerde Staten zullen het uitein delijke voorstel voorleggen aan de staatssecretaris van Binnenlandse Za ken. Vanaf de publieke tribune hield de heer G. Snelder vorige week namens de bei de woningbouwcorporaties in Soest een pleidooi in de commissie R.O., om de nota toch als beleidsstuk vast te stel len. Niet alleen omdat de woningbouw verenigingen er al zo "uitbundig" aan hebben meegewerkt, maar vooral om dat men anders in moeilijkheden vreest te komen voor wat betreft de plannen met de bestaande woningen en de meerjarencontingentering. Hij had overleg gepleegd met alle frac ties, waarbij kwam vast te staan dat de verhouding tussen huur- en koopwo ningen in de nieuwbouw en de huur- grensprijs de voornaamste twistappels zijn. Snelder lanceerde daarom een compromisachtige formule - "markt conform bouwen" - en verzocht de commissieleden dringend de nota als nog als bouwsteen voor het beleid vast te stellen. Nuanceringen De commissie reageerde daarop vrij positief. Zowel Adriaan Pothuizen (D66) als Ans Greefhorst (CDA) voel den er wel wat voor om met behulp van nuanceringen in de tekst de nota voor de gehele raad aanvaardbaar te maken, vooral als er ruimte is om het stuk voortdurend aan de actuele situatie aan te passen. Joop Ebbers (WD) noemde het "iets te vrijblijvend" om de nota slechts voor kennisgeving aan te nemen en stelde zich achter de opmerkingen van Pot huizen en Greefhorst. Wil Stekelen burg (PvdA) hield vast aan het minder heidsstandpunt en Wiebe Meilof (GPV) pleitte ervoor zoveel van de no ta vast te stellen als voor iedere fractie aanvaardbaar zou blijken. Jan Visser (Prog. Soest) vond de argu mentatie van de College-meerderheid weinig hout snijden, maar sloot zich aan bij de suggesties van Pothuizen en Greefhorst. Wethouder Plomp constateerde dat de commissie zo goed als eenstemmig was en beloofde de kwestie opnieuw in het College te bespreken, zodat de nota ge deeltelijk kan worden herschreven en voor alle betrokkenen acceptabel zal zijn. Parkeren in het centrum van Amersfoort in de Parkeergarage Koestraat. fÊI Tarief: f 0,50 per 20 minuten. Open op koopavonden tot 22.00 uur. Uw Kodak Select Fotohandelaar maakt meer werk van uw fotowerk. Nu een foto-afdruk, 10 x 15 cm, van uw allermooiste dia voor de prijs van f 0,95. De foto van uw dia krijgt uiteraard de speciale Kodak kwaliteits-behan- deling. Dat kan alleen bij uw Kodak Select Foto handelaar. Bij ons krijgt u altijd net iets meer. foto-film-uideo computer/ C Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Tel. 12874 Aanbiedingen geldig t/m 29-11-1986 Het gemeentebestuur heeft vorige week een opmerkelijk verzoek ontvangen van de coördinatiecommissie 150 jaar Carolus Borromeus" uit Soesterberg. Deze commissie is in het leven geroepen om de festiviteiten rondom het jubi leum van de sinds anderhalve eeuw bestaande parochie Carolus Borromeus voor te bereiden. De commissie heeft zich ter gelegenheid daarvan ook gebogen over de naam van de Soesterbergse "hoofdstraat", de Rademakerstraat. Die zou men graag gewijzigd zien in "Pastoor Rademakerstraat" en wel om de volgende rede nen, zoals voorzitter A. Schuiling van de commissie in de brief aan het ge meentebestuur uiteenzet: In de eerste plaats wijst hij erop dat Ludovicus Rademaker (7.8.1795- 20.12.1872) de eerste pastoor van Soesterberg was, namelijk van 1837 tot 1872. Hij had grote verdiensten, niet alleen voor zijn parochie, maar voor de gehele gemeenschap van Soesterberg, aldus de heer Schuiling. In de tweede plaats voert hij als reden voor de eventuele naamsverandering aan dat er steeds meer mensen van "buiten" in Soesterberg komen wonen, die geen idee hebben wie Rademaker eigenlijk was. Gevolg van ruilverkavelingsplan Het gemeentebestuur van Soest gaat bij de Landinrichtingscommissie zijn bezorgdheid uitspreken over de effec ten van de waterpeilverlaging in de Eempolder, die het gevolg zullen zijn van het ruilverkavelingsplan voor het Eemland-gebied. Dat gebeurt op ini tiatief van Adriaan Pothuizen (D66), die in de commissie Ruimtelijke Orde ning deze kwestie vorige week aan de orde stelde. Pothuizen wees er o.m. op dat er over deze effecten - met name voor het als min of meer uniek beschouwde "kwel" De commissie die het Landjuweel Soest 1987 voorbereidt heeft zich tot het gemeentebestuur gewend met het verzoek om medewerking aan het wel slagen van het evenement, dat volgend jaar in augustus Soest "op stelten" moet gaan zetten. Het evenement is een intiatief van het Groot Gaesbee- ker Gilde, in eendrachtige samenwer king met een flink aantal andere ver enigingen en instellingen in Soest. Be langrijkste probleem voor de organi satoren is hoe het Landjuweel ook fi nancieel een succes wordt. Daarvoor is de medewerking van het gemeentebe stuur ingeroepen. Al in juni werd het gemeentebestuur uitgenodigd haar medewerking te ge ven bij representatieve zaken en de in zet van een aantal gemeentelijke dien sten. Tevens vroeg de commissie een gemeentelijke garantie voor die uitga ven, waarvoor zij nog geen sponsors had kunnen vinden. De totale uitgaven werden begroot op ruim 230.000 gul den en verwacht werd dat daar zo'n 123.000 gulden aan inkomsten tegen over zou staan. De commissie liet overi gens weten dat zij pas overgaat tot uit voering van bepaalde evenementen als het vast stond dat voor de financiële dekking daarvan toezeggingen binnen waren. In elk geval bleek er een budgettair gat te bestaan van zo'n 107.000 gulden. De commissie Landjuweel gaat dat in de komende maanden nog proberen "te vullen", maar weet zich het liefst ge steund door een gemeentelijke garan tie. De commissie heeft sinds juni nog niets officieels vernomen van het College, al is er intussen wel mondeling overleg ge weest. Dat blijkt althans uit een ver- volgbrief van de commissie, waarin enigszins gehaast wordt geïnformeerd naar de stand van zaken. De commissie gaat er van uit, zo schrijft ze, dat er in de begroting 1987 voldoende ruimte is in gebouwd om haar verzoek te honore ren. Begrotingsbehandeling Men veronderstelt dat de behandeling van het verzoek althans tot de begro tingsbehandeling is uitgesteld. De com missie wil echter de raadsfracties voor Linkse fracties: 'Geen gemeentelijk belang' De Soester VW kan binnenkort een bedrag van 12.000 gulden tegemoet zien uit het gemeentelijke potje "inci denteel onvoorzien". Dat geld gaat de VW in 1987 gebruiken om de ope ningstijden van het kantoor aan de Steenhoffstraat te verruimen van 9.00 tot 17.00 uur. Het betreft hier in zekere zin een proef. De subsidiëring geldt dan ook alleen voor volgend jaar. Als er in de jaren daarna middelen gevonden kunnen worden kan het misschien een blijvende zaak worden. B. W. willen deze post dan ook plaatsen op de lijst van voorlo pig geschrapte activiteiten. Een en an der is van belang voor het structureel regelen van de personeelsvoorziening. Adriaan Pothuizen (D66) vroeg zich in de commissie R.O. deze week af of het hier eigenlijk wel een stukje gemeente lijk belang betreft. Hij stelde in elk geval vast dat deze kwestie volstrekt los staat van het gemeentelijk Informatiecen trum, al zijn beide instanties in een en hetzelfde gebouw ondergebracht. "Het gaat dus alleen om de belangen van de plaatselijke middenstand en de hore ca?" "Ik zou zeggen: ja," antwoordde wet houder Plomp wat aarzelend, waarop Pothuizen liet weten tegen het voorstel te zullen stemmen. "Voor de gemeente lijke voorlichting heb ik graag geld over, SPECIALIST gezichts solarium Van Weedestraat 80 - Soest Telefoon 02155 -10344 maar dat is hier niet aan de orde." Joop Ebbers (WD) had op zichzelf geen bezwaren, al had hij liever gezien dat het geld niet uit de pot "incidenteel" betaald zou worden. "Dit is een doekje voor het bloeden; ik vind 't een rare gang van zaken." Plomp wees erop dat de raad volgend jaar kan bekijken of de regeling inder daad in een behoefte heeft voorzien. "Dan kunnen we kiezen: óf ophouden, óf doorgaan." Reanimatie Wiebe Meilof (GPV) was niet tegen het voorstel, maar vond het ook maar een vreemde constructie. "Het lijkt meer op de reanimatie van een gestorven ele ment." Volgens hem kan Soest zich veel meer inspannen om de verblijfsrecrea- tie te promoten, al liet hij weten dat voor de horeca niet zo nodig te vinden. "Maar we kunnen best een beetje trots zijn op Soest." Hij meende overigens dat er 's morgens vroeg niet zo'n be hoefte aan informatie zou zijn, en in de wintermaanden ook niet. Wil Stekelenburg (PvdA) schaarde zich aan de zijde van Pothuizen en kondigde alvast aan dat haar fractie bij de begro tingsbehandeling een ander voorstel zal indienen "dat meer aansluit bij de be hoeften var de burgers van Soest". Jan Visser (Progressief Soest) was het ook met Pothuizen eens. Arie van den Bree- mer (CDA) liet weten dat zijn fractie geen bezwaren haJ. Met de steun van CDA, WD en GPV zal het voorstel het in de raadsvergadering dus wel ha len. Mevrouw V.d. L. uit Soest reed in het weekeinde met haar fiets over het Pij perpad, toen ze plotseling tegen haar been werd geschopt door een onbeken de jongeman, die zich na zijn daad on- bmiddellijk verwijderde. De gewaar schuwde politie kon hem niet meer vin den maar beschikt wel over een signale ment. Door de trap viel de vrouw, waar door ze tegen de auto van P.E. terecht kwam, die daardoor enige schade op liep. Van een bromfiets die vorige vrijdag geparkeerd stond bij een café aan de Bosstraat heeft een onbekende dader de voorvork met schijfrem en het voor wiel weggehaald. F.T. uit Soesterberg deed aangifte bij de politie. rQO" Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. KIJK UIT Kom even langs voor ZUIDPROMENADE TELFFOON 12874 HARTJEZUID de begrotingsbehandeling informeren over de "achtergronden en de noodza kelijkheid" van het verzoek en had graag voor 10 november antwoord van het College gehad. Het programma is intussen nader inge vuld, laat de commissie aan B. W. we ten. "Nog meer Soester verenigingen hebben ons verzocht een inbreng in het programma te mogen leveren. U zult begrijpen dat wij hieraan zoveel moge lijk tegemoet willen komen; het moet uiteindelijk een evenement worden voor en door de Soester gemeenschap." Dat heeft echter ook weer gevolgen voor de door de commissie bij het ge meentebestuur ingediende begroting, en daarom wil men van het College graag horen of het misschien toch mo gelijk is dat de gemeente Soest - afge zien van de gevraagde garantie - ook zelf een subsidie toekent. De commissie denkt in dat verband aan een bedrag van 15.000 gulden. Overigens spreekt men de verwachting uit dat voor de rest van het "gat" dekking te vinden is door het aanboren van sponsor-bronnen. Onderhandelingen, ook met landelijke sponsors, zijn nog gaande. "Wij zouden gaarne op korte termijn van u vernemen in welke fase de afhan deling van ons verzoek zich bevindt en rekenen erop dat u positief op de ver schillende verzoeken zult reageren," zo besluit de commissie landjuweel Soest 1987 haar brief aan Burgemeester en Wethouders. De kwestie staat overigens op de agen da van de commissie Welzijnsplanning voor haar vergadering van deze week, die gisteravond zou worden gehouden. Het College heeft de commissie ver zocht een advies in deze zaak uit te brengen. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer N. Uyland, medewerker van de techni sche dienst van het ziekenhuis Zonne gloren, na een dienstverband van ruim 41 jaren, zijn werkzaamheden beëindi- gen. Op vrijdag 21 november a.s. wordt de heer Uyland een receptie aangeboden van 16.00 tot 17.30 uur in het gebouw "Rhijnauen" achter het ziekenhuis Zonnegloren. Op dinsdagmiddag 18 november zal de Vereniging van Reumapatiënten Baarn/Soest e.o. mevrouw CJ. van Velzen-v.d. Kuilen, docente van de Kon. Ned. Ver. EHBO, afdeling Baarn, ontvangen. Zij zal spreken over o.a. het menselijk lichaam, ademhalingsstoornissen met toelichting op mond op mond-beademing en hartreanimatie. Er zal ruimschoots de gelegenheid geboden worden tot het stellen van vragen. Belangstellenden zijn van harte welkom in De Speeldoos aan de Rembrandtlaan 35 te Baarn. Aanvang: 13.30 uur. nog steeds geen duidelijkheid bestaat. Ervaringen in het verleden, o.m. met de bouw van de gemalen bij de Grote en Kleine Melm, gaven hem reden tot on gerustheid. "Ook toen hebben we de schadelijke gevolgen voor de vegetatie gezien." Aan de brief van Soest over het ruilver kavelingsplan wilde hij deze zorgen toe gevoegd zien. De andere commissiele den vonden dat ook. Verder zag hij de noodzaak van boerderijbouw in de pol der niet zitten, vooral gezien het feit dat er in Nederland al zo'n 200.000 hectare landbouwgrond te veel is. Arie van den Breemer (CDA) kritiseer de het voorstel van B. W. om vast te houden aan de wegbestemming van het Bremeentje. Als het weggetje door de ruilverkaveling alsnog moet worden aangelegd geeft dat maar extra proble men, vond hij. Genieten van de Eem Verder sprak Van den Breemer zich uit tegen de openbare toegankelijkheid van het jaagpad langs de Eem, omdat de A.P. Hilhorstweg al een recreatieve functie heeft. "Die loopt parallel aan het jaagpad, op een paar honderd meter van de Eem, en ook daar kun je van het landschap genieten." Joop Ebbers (WD) was juist fervent voor een openbaar jaagpad en hield Van den Breemer voor dat hijals hij het Bremeentje toch wilde handhaven, dan net zo goed voor doortrekking naar Baarn zou kunnen kiezen. Van den Breemer antwoordde dat het hem daar om helemaal niet te doen was. Zijn fractiegenote Ans Greefhorst was het over het jaagpad volkomen met hem oneens. "We willen de Eem best eens van dichtbij kunnen bekijken." Ze pleitte verder voor de aanleg van een visplaats en zou ook graag zien dat er extra zorg werd besteed aan de kwaliteit van het Eemwater. Jan Visser (Progressief Soest) verwees kortheidshalve naar het standpunt van de Vrienden van Eemland. "Dat zijn de mensen die er echt verstand van hebben en die zeggen: stoppen met die ruilver kaveling. Dan is de hele brief overbo dig." Geen zin om te koken, uitgebreid te dineren of veel geld betalen De Korte Duinen speelt daar op in met het volgende voorstel. Terwijl u rustig geniet van een aperitief, dat wij u aanbieden, vermaken de kinderen zich in de speelhoek. Na uw voorgerecht roepen wij de kinderen en serveren wij het door u gekozen hoofd gerecht met uiteraard daarbij een keuze uit ons uitgebreide slabuffet. Het glas wijn krijgt u van ons. Na het nagerecht bieden wij u nog een kopje koffie aan. En dat voor slechts f 30,— p.p. Kinderen tot 12 jaar f 7,50. 7 dagen per week. RESTAURANT DE Birkstraat 108 Soest 02155 - I3720 De firma Kuipers uit Nunspeet gaat vrijdag 14 november twee abri's plaat sen op de Soesterbergsestraat. De twee schuilplaatsen komen aan beide zijden van het gedeelte Soesterbergsestraat tussen de Korte Ossendam en het kruis punt Vondellaan/Ossendamweg. Vakkundig gemaakt Zeer grote sortering Ook in standaardformaat op voorraad Snelle levertijd Inlijsten GRATIS Eigen lijstenmakerij Koninginnelaan 11 Soest tel. 23737 Het arbeidsburo wil aan vrouwen la ten zien welke opleidingsmogelijkhe den er zijn voor technische beroepen. Steeds meer vrouwen blijken belang stelling te hebben voor een technisch beroep. In het informatiecentrum van het ar beidsburo wordt daarom nog t/m mor gen, 13 november een overzicht gege ven van een aantal technische vakoplei dingen. Deze presentatie is speciaal ge richt op vrouwen. Er wordt ook mon delinge informatie gegeven door vak vrouwen. Aan vrouwen die een technische vak opleiding willen gaan volgen wordt eerst een oriëntatiecursus aangeboden. Tijdens die cursus kunnen de deel neemster o.m. kennis maken met diver se technische beroepen. Zowel de oriëbtatiecursus als de vakopleidingen zijn gratis, voor bij het arbeidsburo in geschreven werkzoekenden. Deze presentatie is een initiatief van: - Het Gewestelijk Arbeidsburo, Zon nehof 26, gebouw de Runmolen, Amersfoort. Tel. 033-641411. - Het Vrouwen Arbeidsadviesburo, Breestraat 61, Amersfoort. Tel. 033- 637553. - Het Centrum voor Vakopleiding van Volwassenen te Utrecht. UW FOTOVAKMAN MAAKT ER MEER VAN Van Weedestraat 85 Tel. 13917 21 nov.

Soester Courant | 1986 | | pagina 3