Schoeman «JU w p Haags 'nee' tegen renovatieplan voor Smitsveenflats kom eens met Schoeman praten! IcTOude Enghe\ SPIJKER /f SPIJKER ROKKEN Opnieuw gratis autotest (niet-Opels) bij Nefkens Soest iqtm j Soest 50 jaar geleden 13 November 1936 WOENSDAG 12 NOVEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST BAARN Braamhage-'verhuizers' moeten zélf over gemeentelijke vergoeding beschikken Weer hele serie auto's in Soest gekraakt vraagt; uw aandacht; voor Uitvoering brandbeveiligings verordening Soest Bouwzaken Commissie voor de beroepschriften Bestemmingsplan Apollo Bestemmingsplan le herziening bestemmingsplan Egghermonde II Terug naar allernoodzakelijkste verbeteringen Voorbereidingsbesluit Hinderwet vanaf vrijetijdskleding Meisje gewond na val met fiets Regenjas gestolen Lustrumconcert Soester Orkest Vereniging Industrieterrein zo goed als 'uitverkocht' V erkeersmaatregel Postweg Te snelle brommer Doos koffie gestolen bij bank A.s. zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur: De gemeente-begrooting voor 1937 BEETZLAAN Een geheel te renoveren vrij staande villa met grote loods. Vraagprijs 175.000,-. Doet een makelaar nog meer dan alleen bemiddelen? PRINS HENDRIKLAAN Riant gel. vrijst. villa m. c.v., rie ten dak, uitgeb. serre en keuk., bouwjr. ca. 1935, kavelgrootte ca. 460 m2. Vrij gel. voor-, zij- en ach tertuin m. terras. Hal, toil., kelder (ca. 8 m2), luxe uitgeb. eiken keu ken., roy. woonkam. (ca. 36 m2) (par ket) m. serre en open haard, vrijst. berging, metalen tuinberging en carport. Roy. trappenhuis naar 1e verd. m. 2gr. si.kam. w.v. 1 m. v.w., kl. zijkam. en luxe badkam. m. 2e toil., v.w., dakterras, 2e verd. be reikbaar m. vaste trap naar zolder m. 2 si.kam. en veel bergruimte. Parterre v.v. dubb. beglaz., kap geïsol. f298.000.-. haltes en het winkelcentrum. Indeling: entree, royale L-vormige woonkamer, geheel voorzien van parket, badkamer, mooie slaapka mers met een vaste kastenwand. Onder het appartement bevindt zich een afzonderlijk gelegen ga rage, welke ook geheel verwarmd is, voorzien van elektra. Servicekosten f395,- p.m. Koopprijs f275.000,- k.k. SOESTERBERG PR. HENDRIKLAAN Een bjzonder gunstig gelegen appartement, in een perfecte staat van onderhoud. Het is gele gen in het flatgebouw Baarnstein nabij het station, de bossen, bus- VAN DE GRIENDTLAAN Zeer gunstig gelegen tussen woning met voor- en achtertuin en schuur met blijvend vrij uit zicht. Evt. overdekte stalling voor 1 auto beschikbaar a f15,- per maand. Indeling: opvallend ruime entree, ruime woon/eetkamer met par ket, open keuken met alle Miele inbouwapparatuur. Eerste ver dieping: luxe badkamer, twee grote en een kleinere slaapkamer. Tweede verdieping: grote ouder slaapkamer. Geheel is perfect onderhouden. V.v. gas-c.v. Vraagprijs: f 159.000,- k.k. Een NVM- taxatierapport. Een waardevol document voor elke bank! Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54, Soest TELEFOON 1 35 39 b.g.g. 169 55 Schoeman Makelaars heeft ook kantoren in Amersloon. Hoolddoip, Leusden, Tte* er Veenendaal Omstreden clausule in intentie-overeenkomst huurder opgenomen en vóór de ko mende raadsvergadering zullen de raadsleden van de uitkomst daarvan op de hoogte worden gesteld, beloofde wethouder Plomp. Fonds Overigens liet de heer Krul van Braam- hage vanaf de tribune weten dat er voor de bewoners die door de (tijdelijke) verhuizing in financiële problemen ko men een fonds is ingesteld door een ver wante "zusterstichting". De werkzaam heden vinden plaats per blokje van vier woningen en er staan voldoende huizen leeg om de bewoners gedurende een periode van zes weken te laten "op schuiven" naar een woning in hetzelfde blok. De heer Krul ontzenuwde ook de be richten dat er onder de bewoners nogal wat weerstand zou zijn tegen de op- knapplannen. "Alle bewoners, op één na, hebben de intentie-overeenkomst ondertekend. Dat de bejaarde bewo ners opzien tegen de tijdelijke onge makken is begrijpelijk, maar we hebben voor het minst ingrijpende plan geko zen en de huizen zullen straks nog ge ruime tijd dienst kunnen doen." Het gemeentebestuur gaat op korte termijn overleggen met het bestuur van het bejaardencentrum Braamhage over onderdelen van de intentie-over eenkomst, die de bewoners van de aanleunwoningen hebben onderte kend met het oog op de komende re novatie. In die overeenkomst is een clausule opgenomen dat de bewoners de gemeentelijke tegemoetkoming voor verhuis- en inrichtingskosten verplicht moeten storten in een fonds, dat door de verhuurder wordt be heerd. "Daar moeten de mensen toch zelf over kunnen beschikken?" merkte Wil Ste kelenburg (PvdA) vorige week op in de commissie R.O. Zij vond het maar een vreemde zaak. Volgens de heer Bouwman van de ge meente, die de vraag kreeg doorge speeld van wethouder Plomp, gaat de gemeentelijke verordening op dit punt uit van een individuele aanvraag dus ook individuele uitbetaling. De ver plichting in de intentie-overeenkomst is dan ook strijdig met de strekking van de verordening, moest hij toegeven. Een en ander wordt nog met de ver- Ook in de afgelopen week is Soest weer het werkterrein geweest van lieden die het autokraken min of meer dagelijks als tijdverdrijf beoefenen. De politie had in elk geval weer een waslijstje met diefstallen uit auto's te verwerken. Een dader nam vorige week uit een auto die aan de Kerkstraat geparkeerd stond de radiocassetterecorder weg. Hij for ceerde een van de portiersloten en ver nielde ook het dashboard. De eigenaar, F.B. uit Soest, deed aangifte bij de poli tie. Een andere autokraker ging op stroop tocht in Klaarwater, waarbij vermoede lijk gebruik werd gemaakt van een valse sleutel. In elk geval werden geen braak sporen aangetroffen. Het resultaat loog er niet om: Uit een auto die aan de Willem Speel manhof stond geparkeerd werd o.m. een metalen kist weggehaald, gevuld met PTT-geluidsapparatuur Tevens verdwenen een scheerapparaat, een knijpkat en twee cassettes.H. de J. uit Soest deed aangifte bij de politie. Uit de auto van N.M. aan de Johannes Poststraat verdween zowat alles wat waarde had: een autostofzuiger, span ningsmeter, gereedschapsetui, doos met zekeringen en lampen, een etui met bril, een zonnebril en een ballpoint. Uit de auto van H.H. aan de Akkeren verdwenen o.m. acht cassettebandjes, een zonnebril met houder en een inter nationale reis- en kredietbrief. Weer een andere dader was actief bij een hotel-restaurant aan de Birkstraat. Uit de auto van de Brit G.H. verdween een attachékoffertje met daarin zijn paspoort, een calculator, een elektroni sche wekker en een retourbiljet voor de veerboot Vlissingen-Sheerness. Ook in Soesterberg bleken de dieven niet stil te hebben gezeten. Uit een auto die bij de skischool aan de Kerklaan stond geparkeerd verdween de radio cassetterecorder nadat er een gat onder het slot in het portier was gemaakt. T.S. uit Soest deed aangifte. Uit de auto van J.H. uit Soesterberg, ge parkeerd aan de Prof. Lorentzlaan, werd de radiocassetterecorder wegge haald nadat het plaatwerk was vernield. Hetzelfde was het geval bij de auto van G.J. aan de Anthonie van Leeuwen hoeklaan, waar een ruit was ingeslagen. Tenslotte meldde mevrouw J.C. uit Soest de diefstal van een portemonnee met een dikke 700 gulden, alsmede een betaalpasje en vier eurocheques, uit haar opengebroken auto, die aan de Dolderseweg stond geparkeerd. Burgemeester en Wethouders maken hierbij bekend dat zij (onder het stellen van nadere eisen en gebruiksvoor schriften) voor de volgende inrichtin gen gebruikstoestemming als bedoeld in artikel 54 van de Brandbeveiligings verordening der gemeente Soest heb ben verleend: - een pizzeria aan de Steenhoffstraat 57 te Soest. - een restaurant/snackbar aan de Zuid- promenade 7 te Soest. De gebruikstoestemming houdt in het in gebruik nemen en in gebruik houden van de desbetreffende inrichting met inachtneming van de eisen die burge meester en wethouders daarbij hebben gesteld tot het voorkomen en het beper ken van ongevallen bij brand. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toerpassing van de daarbij genoemde voorschriften vergunning te verlenen voor: 1. Het bouwen van een woonhuis, Ha- zepad, sectie G, nr. 6237 ged.; (artikel 11 van de voorschriften bestemmings plan 3e herziening Overhees) 2. het bouwen van een veestalling met berging, Wieksloterweg WZ 29 (artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 13-11-86, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling 1, (kamer 23) ter inzage. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uitvoering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschriften, be kend, dat op maandag 1 december 1986 om 16.30 uur in de commissieka mer van de gemeentesecretarie, Steen hoffstraat 4 (bijgebouw achter gemeen tehuis), een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt: Het beroepschrift van de heer W. Uy- land, Soesterbergsestraat 97 te Soest, gedateerd 26-08-1986, gericht tegen de beschikking van Burgemeester en Wethouders van Soest, d.d. 31-07- 1986, houdende weigering een bouw vergunning te verlenen voor de oprich ting van een flatgebouw met bergingen (vier bouwlagen) aan 't Driftje, kade straat bekend gem. Soest, sectie D, nr. 3633. De Durgemeester maakt ingevolge het bepaalde in artikel 28, lid 6 jo. art. 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 7 oktober 1986, nummer 1653RO/2007, goedkeuring hebben verleend aan het bestemmings plan Apollo, vastgesteld door de raad d.d. 29 mei 1986, nummer RB 86-101. Aangezien niemand bezwaren heeft in gediend bij Gedeputeerde Staten tegen de vaststelling van voormeld bestem mingsplan en Gedeputeerde Staten be paald hebben dat hun besluit terzake van voormeld bestemmingsplan onher roepelijk is, is niemand meer bevoegd beroep in te stellen bij de Kroon. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan liggen met in gangvan 13 november 1986 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken en stadsontwik keling (geopend iedere werkdag van 09.00 -12.00 uur) alsmede in de plaat selijke bibliotheken, in het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (gedurende gebruikelijke openingstij den) en ter hulpsecretarie te Soester berg voor een ieder ter inzage. De burgemeester maakt ingevolge het bepaalde in artikel 28, lid 6 jo. art. 31 van de Wet op de ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 7 oktober 1986, nummer 1653RO/2009, goedkeuring hebben verleend aan het bestemmings plan Eerste herziening bestemmings plan Egghermonde II, vastgesteld door de raad d.d. 29 mei 1986, nummer RB 86-94, met uitzondering van het be paalde onder 2.42 voor zover het be treft de herziening van artikel 17, lid 1, sub a. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan liggen met in gang van 13 november 1986 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken en stadsontwik keling (geopend iedere werkdag van 09.00-12.00 uur), alsmede in de plaat selijke bibliotheken, in het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (gedurende gebruikelijke openingstij den) en ter hulpsecretarie te Soester berg voor een ieder ter inzage. Een ieder die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring, alsmede de inspecteur van de ruimtelijke orde ning, kan gedurende de termijn van te- rinzagelegging beroep bij de Kroon in stellen. De Woningbouwvereniging Soest (WS) heeft van het Ministerie van Volkshuisvesting een "nee" te horen gekregen op het ingrijpende renova tieplan voor de flats in het Smitsveen. De overheid is alleen bereid tot mede werking aan die werkzaamheden die binnen de thans geldende of nieuwe subsidieregels vallen. Het ambitieuze project is dan ook van de baan, zo blijkt uit mededelingen van de WS. Doel van het plan was, aldus de WS, de oplossing van de problematiek in deze na-oorlogse hoogbouw zonder de wo ningbouwvereniging in financiële pro blemen te laten geraken. Voorwaarde was tevens dat het uiteindelijke plan - ontwikkeld in samenwerking met de BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a f 10,- vanaf 17.00 uur Donderdag 13 november Erwtensoep Vrijdag 14 november Spare rib Maandag 17 november Boerenkool Dinsdag 18 november Hamburgers Woensdag 9 november Goulash Zaterdag en zondag is er geen dagmenu Het beroepschrift dient te worden ge richt aan H.M. de Koningin en moet worden ingediend bij de Raad van Sta te, Afdeling voor de Geschillen van Be stuur, Postbus 20019, EA 's-Graven- hage. Het bestemmingsplan is vanaf 7 okto ber 1986 onherroepelijk, behoudens het bepaalde onder 2.42 voor zover het betreft de herziening van artikel 17, lid 1, sub a. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 23 oktober 1986 afdeling 1, nummer RB 86-177, bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij dit besluit behorende kaarten in grijs zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven: I. Gronden gelegen ten hoorden van de spoorlijn Utrecht-Baarn die globaal begrensd worden door die spoorlijn, de Wieksloterweg O.Z., de Eigendomweg en de Nieuweweg; II. Een perceel tussen de Wilhelminalaan en de Van Straelenlaan. Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van een gedeelte van de onder I genoemde gronden bepaald dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanlegvergunning). Dit besluit treedt in werking op 13 november 1986. Bij de milieudienst, gebouw Gemeente werken, kamer 17, en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek om een uitbreidings-, c.q. revisie, c.q. uitbreidingsvergunning van: Automobielbedrijf Nefkens Soest B.V., Birkstraat 30 te Soest, voor een herstelinrichting voor motorvoertui gen, alsmede een verkoopstation voor motorbrandstoffen op het perceel Birk straat 30 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schrif telijk bij het College van Burgemeester en Wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzageleg- ging van het verzoek d.d. 12 november 1986. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht (tel. 93458) kunnen tot 3 decem ber mondeling bezwaren worden inge bracht, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisse- ling over de aanvraag tussen gemeente bestuur, aanvrager en overige aanwezi gen. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben inge bracht tegen de aangevraagde beschik king kunnen later beroep instellen, ten zij wordt aangetoond dat men redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Indien de indie ner van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke ge gevens niet bekendgemaakt. Dit ver zoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het College van B. en W. worden ingediend. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Stichting Woonkonsumentenonder- zoek en de gemeente - de overheid geen extra kosten zou opleveren. Volgens de WS voldoet het integrale plan aan die voorwaarde, mits de over heid een aantal voorwaarden soepel zou hanteren en de uit bestaande subsi dieregelingen beschikbare gelden in één pot zou stoppen. Hoewel de overheid het met de WS eens is dat er in het Smitsveen echt wat moet gebeuren, wordt niet aangegeven hoe en wat, stelt de WS teleurgesteld vast. "Ook gaat het ministerie niet in op het plan als zodanig, terwijl toch een van haar eigen commissies (de Stuur groep Experimenten Volkshuisvesting) daartoe opdracht heeft gegeven," aldus de WS. Er is weliswaar een nieuwe sub sidieregeling op komst voor de opknap van woningen die nog geen 25 jaar oud zijn, maar het voor het Smitsveen voor gestelde experiment wordt op de mees te onderdelen afgewezen. Geen ruimte "Er wordt in het geheel geen ruimte ge laten voor een andere dan de gebruike lijke uitleg van de subsidieregels," stelt de WS vast. Zo heeft het ministerie o.m. de door de WS voorgestelde benutting van het zgn. "splitscontingent" voor de bouw van nieuwe woningen bovenop de 3-hoog flats geen genade kunnen vinden in Den Haag, al werd later dui delijk dat er misschien nog over te pra ten valt. De nieuwe subsidieregels hou den in dat er geen 10.000 maar slechts 4.000 gulden per woning aan rijksbij drage mag worden verwacht. "Al met al is het resultaat niet al te posi tief," aldus de WS.In de afgelopen we ken is van verschillende kanten gepro beerd de overheid op andere gedachten te brengen, maar het lijkt er niet op dat het ministerie alsnog akkoord zal gaan." Nieuw plan De WS heeft onlangs de bewonersver eniging op de hoogte gesteld van de gang van zaken. Daarbij is afgesproken dat er in de komende maanden een nieuw plan wordt gemaakt, dat in elk geval voorziet in de hoogst nodige ver beteringen, met name voor de proble men met het beton en de centrale ver warming, en ook de isolatie van de wo ningen. De komende maanden worden ge bruikt om dat plan uit te werken en te bekijken welke financiële ruimte er nog is om een aantal andere noodzakelijke verbeteringen te realiseren. In decem ber neemt het WS-bestuur een besluit over de hoofdlijnen van het aangepaste plan, zodat het - na inspraak - bij de overheid kan worden ingediend. Moge lijk kan in het komende voorjaar de in spraak van de grond gaan komen, zodat na de zomervakantie met de werkzaam heden kan worden begonnen. STRAK OF WIJD v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Het 12-jarige meisje I.B. uit Baarn raakte vorige week gewond toen ze met haar fiets ten val kwam op het fietspad langs de Stadhouderslaan. Ze reed daar samen met haar even oude vriendin W.G., ook uit Baarn. De meisjes wer den ingehaald door een bromfietser, de 23-jarige D.M. uit Baarn. Toen het meisje G. plotseling uitweek werd ze door M. geraakt. Daardoor reed ze te gen het andere meisje op, dat viel en la ter met hoofdletsel naar Maarschalks bos in haar woonplaast werd gebracht. Mevrouw M.L. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van haar regenjas, ter waarde van 400 gulden. Het kledingstuk was weg gehaald uit haar woning aan de Di Las sostraat. De Soester Orkest Vereniging is een nog niet zó lang bestaande muziekver eniging, maar toch al weer een orkest dat vijftien jaar een belangrijke plaats in Soest inneemt. Een bloeiende vereni ging. Door ziekte van de eigen dirigent staat het orkest onder leiding van de hoornist, dirigent en plaatsgenoot Henk Soeteman. Het najaarsconcert zal plaatsvinden op donderdag 20 november, in de Petrus en Pauluskerk, Kerkplein te Soest. Aanvang 20.30 uur. Er zijn vier solisten van het "Nederlands hoornkwartet". Zij brengen een concert voor vier hoorns en orkest, van H. Hübler. De overige werken die gespeeld zorden zijn van Telemann, Soeteman en Beet hoven. Toegangskaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij de Soester V.V.V., bij de leden en op de avond van de uitvoe ring bij de ingang van de kerk. In het Soester Orkest zijn vooral strijkers en ook een trompettist zeer welkom. In lichtingen bij secretariaat S.O.V. tel. 03429-3659. "Degene die in deze gemeente het Grondbedrijf benadert om in aanmer king te willen komen voor een stukje grond op het Industrieterrein krijgt nul op het rekest." Dat meldde vorige week Raymond van Gelder, de frac tievoorzitter van de Partij van de Ar beid in de commissie Financiën. Zijn uitspraak werd bevestigd door de heer Brunekreef, directeur van het Grondbedrijf. Er bestaat zelfs een wachtlijst van Soester ondernemers die graag in aanmerking willen komen voor uitbreiding of verplaatsing van hun be drijf. Van Gelder vroeg zich door deze situa tie af of het wel zo verstandig is op 20 november in de gemeenteraad te be sluiten 8400 vierkante meter industrie terrein, gelegen in het bestemmings plan Nieuwe Gracht, te verkopen voor 1.050.000 gulden aan een firma die zich gaat verplaatsen van Maartensdijk naar Soest, met toestemming van de provin cie. Uit het antwoord van wethouder Jan Menne (CDA) bleek dat na deze trans actie nog ongeveer 10.000 vierkante meter beschikbaar is aan de Nieuwe Gracht voor Soester bedrijven, die de laatste maanden zoveel belangstelling tonen. De directeur van het Grondbedrijf stel de wel vast dat elk Soester bedrijf dat zich op een nieuwe plek vestigt, altijd weer een stuk grond achterlaat op het oude industrieterrein. "Er ontstaat nogal wat beweging in deze sector, maar ik voorzie toch weinig problemen al is er een overvraging van zeker 200 procent", aldus de heer Brunekreef. De financiële commissie ging akkoord met de verkoop van grond aan B.V. Metaverpa in Maartensdijk, een bedrijf van verpakkingssystemen dat dertig ar beidsplaatsen heeft. In verband met renoveringswerkzaam- heden aan de woningen Postweg 59 t/m 93 geldt tot en met 30 november 1986 een tijdelijke verkeersmaatregel voor de Postweg. Voor het gedeelte ge legen tussen de uitrit bij pand 62 en de Batenburgweg is een geslotenverkla ring voor motorvoertuigen komende vanaf de Batenburgweg van kracht. Op de Steenhoffstraat hield de politie vorige week de 17-jarige bromfietser R. A. uit Eemnes aan, omdat hij met een snelheid van ca. 80 km. over de rijbaan reed. Hij kreeg een proces-verbaal. Een nog onbekende dader heeft vrij dagavond bij de ABN-bank aan de Van Weedestraat een doos met zes kilo kof fie gestolen. De doos stond in de hal bij de achteringang van het bankkantoor. Een klant zag de dader met de doos ver trekken en noteerde het kenteken. De politie stelt een onderzoek in. Voor de tweede keer binnen enkele weken organiseert de bekende Soester Opel-dealer Nefkens een speciale "testdag" voor automotoren, die a.s. zaterdag gaat plaatsvinden in het au tomobielbedrijf aan de Birkstraat. Op 18 oktober vond ook al een test plaats, maar die was toen speciaal gereser veerd voor de Opel-rijders. Aanstaan de zaterdag, 15 november, is de beurt aan de eigenaars van andere auto merken. Met behulp van de modernste elektro nische apparatuur worden de auto's aan een nauwgezette controle onderwor pen. Dat geldt niet alleen de motoren, maar ook de verlichting. Alles bij elkaar neemt de test ongeveer tien a twaalf mi nuten in beslag, en het ziet ernaar uit dat ook nu weer heel wat Soester automo bilisten deze gelegenheid om hun wa gen te testen zullen gebruiken. Men kan a.s. zaterdag met zijn auto tus sen 9.00 en 15.00 uur bij Nefkens te recht. Daar staat dan de "Suntester" ge reed om de conditie van de wagen nauwkeurig te onderzoeken. De zeer ervaren medewerkers van Nefkens kunnen aan de hand van de uitslagen die de Suntester "ophoest" een deskun dige beoordeling maken van de staat waarin de auto zich bevindt. Ook deze test bij garage Nefkens is ge heel gratis. De bezoekers worden bo vendien in de gelegenheid gesteld te profiteren van een aantal uiterst aan trekkelijke magazijn-aanbiedingen. BONT en LEDERWAREN Laanstraat 35 - Baarn Tel. 02154-12726 Weinig veranderingen vergeleken bij 1936 B. en W. hebben den raad aangeboden, de ontwerpen van de gemeente-be grooting en van de bedrijfsbegrootingen het dienstjaar 1937 betreffende, als mede de begrootingen van maatschappelijk hulpbetoon en het natuurbad. De ramingen voor 1937 in de ontwerp-gemeentebegrooting zijn gebaseerd op nagenoeg gelijk blijvend conjunctuur als de tegenwoordige; meer in het bij zonder met betrekking tot de werkloosheidslasten hebben B. en W. de ge raamde uitgaven voor 1936 tot grondslag genomen voor de ramingen voot 1937. Voor zoover de opbrengst der belastingen aangaat deelen zij het volgende me de. De inspecteur der directe belastingen te Baarn raamt de opbrengst der grondbelasting voor 1937 op rond 46.800,- voor de gebouwde- en onge bouwde eigendommen tezamen. Voor 1936 bedroeg deze raming 49.700,-, alzoo 2.900,- meer dan voor 1937. De opbrengst der personeele belasting is voor 1937 op gelijk bedrag geraamd als voor 1936. De hoofdsom der vermo gensbelasting is voor het belastingjaar 1937/1938 geraamd op 28.000,-; voor het belastingjaar 1936/1937 bedroeg de raming in de begrooting voor 1936/ 25.000,-. Een belangrijk verschil in raming vertoont de gemeentefondsbelasting, in de begrooting 1936 werd de opbrengst voor het belastingjaar 1936/1937 ge raamd op 115.000,-, terwijl de opbrengst voor het belastingjaar 1937/1938 in de ontwerp-begrooting voor het belastingjaar 1937/1938 in de ontwerp- begrooting voor 1937 wordt geraamd op 138.000,-. Met de tot bij de wet toegelaten maximum, opgevoerde belastingen, was ook voor 1937 geen sluitende begrooting te verkrijgen. Er blijft nog een ongedekt bedrag van 41.000,-. Teneinde dit bedrag te vinden stellen zij voor van het rijk een extra-bijdrage te vragen in de uitgaven wegens kosten van steunuit- keeringen aan werkloozen en die van arbeidslonen, betaald bij werkverschaf fing aan werkloozen. Eindcijfers begrooting De eindcijfers van den gewonen dienst der primitieve begrootingen bedroe gen in 1936 1.053.240.44, terwijl die voor 1937 zijn geraamd op 1.322.242.63. De eindcijfers der primitieve begrooting van den kapitaaldienst bedroegen in 1936 1.191.376.92. Voor 1937 zijn deze cijfers geraamd op 1.201.647.08. Vredeskring Soest Men verzoekt ons plaatsing van 't volgende: Aan de ingezetenen wordt mee gedeeld, dat de collecte, gehouden op Wapenstilstandsdag, 101.46 heeft opgebracht. Dit is beduidend minder dan vorige jaren en het frappeert ons, dat onze collectrices en collectanten in heele wijken (en geen volkswijken!) niets kregen dan de schampere opmerking: "Schei toch uit man, er komt immers toch oorlog". Nu pretendeert onze Vredeskring in het kleine Soest niet "den oorlog tegen te kunnen houden", doch onze bedoeling is zeer stellig wel, de vredesgezindheid te wekken en wakker te houden, hoe zwaar dat nu ook is! Tegen den schijn der feiten in, doet onze Vredeskring een ernstig beroep op al len, die van goeden wille zijn, te blijven gelooven én getuigen én werken voor den vrede, die gezegende toestand, waarnaar alle oprechte menschenharten hunkeren, omdat dan alleen het leven leefbaar is.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5