Zo wordt een Kenwood-advertentie voor De Gouden Snaar gemaakt. Over Kenwood praat je niet.Kenwood moet je horen bij de. iÊ inm Kwijtscheldingsregeling wordt in Soest minimaal ebruikt Hulpverleningsadressen WOENSDAG 12 NOVEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 8 Overkapping volgens commissie R. O. illegaal 'Tropentuin' feestelijk geopend Overdekt terras is bouwsel met 'illegaal karakter' 'Zichtbare betrokkenheid politie gewenst' Politie geeft tóch verkeersles op Soester scholen 'Dockumer kofje" Steenhoffstraat 13a -15, Soest. Telefoon 12132 Aantal bijstandstrekkers lager dan elders Nieuw bij Soester uitgeverij Kairos: 'Kunstenaars over Kunst', een kostelijk citatenboek Onderzoek invalidenparkeerplaatsen Onder grote belangstelling heeft vorige week de officiële opening plaatsgevon den van de "Tropentuin", het overdekte terras aan de achterzijde van het beken de café-restaurant "De Knollentuin" aan de Burgemeester Grothestraat. Met een druk op de knop stelde Maureen Sluis (15), dochter van eigenaar Bob Sluis, de installatie in werking waardoor het dak langzaam open schoof, zodat de bezoekers even een blik op de avondhe mel boven Soest konden werpen. "Het werkt," stelde Bob Sluis lakoniek vast, nadat het dak weer op dezelfde wijze gesloten was. De november-tem- peratuur gaf geen aanleiding het "inge bouwde" terras lang zonder overkap- - ping te laten, maar de gasten kregen wel een goede indruk van de mogelijkhe den die de "Tropentuin" in zomerse omstandigheden te bieden heeft. In de loop van de avond kwamen tal van geregelde en ongeregelde bezoekers en bezoeksters Bob Sluis gelukwensen met zijn nieuwe aanwinst, die ook in een an der opzicht veelvuldig onderwerp van gesprek was: twee dagen voor de ope- Foto: Goos van der Wilt. ning heeft de commissie Ruimtelijke Ordening van de gemeenteraad zich in meerderheid uitgesproken tegen het verlenen van een vergunning voor de bouw van de overkapping. Het feit dat het "bouwsel" reeds is aangebracht heeft de raadsleden niet tot andere ge dachten kunnen brengen, zodat de "Tropentuin" daarmee een illegale sta tus heeft en zal moeten worden afgebro ken. Bob Sluis toonde zich weliswaar teleur gesteld over de opstellingvan de com missie, maar wees erop dat een uit spraak van de commissie nog niet het zelfde is als een besluit van de gemeen teraad en dat er ook daarna nog wel mo gelijkheden zijn om in beroep te gaan tegen een afwijzende beslissing. Vol gens hem ondervinden de buren geen last van het feit dat het terras nu voor zien is van een dak, integendeel. In elk geval liet het publiek zich evenmin ont moedigen. De openingsreceptie groei de dan ook uit tot een bijzonder gezellig feest. Bob Sluis moet Tropentuin weer afbreken problemen met de gewraakte voorzie ning. Arie van den Breemer (CDA) was het geheel met hem oneens. Hij vond dat Sluis de overkapping eerst moet afbre ken voordat hij een bouwvergunning voor de uitbreiding zou kunnen krijgen. Ook Adriaan Pothuizen (D66) liet we ten grote moeite te hebben met verzoek van Sluis. "Hoe betrouwbaar is het stel len van voorwaarden als mensen alvast maar iets doen en dan hopen op sanc tionering achteraf?" Ook Ans Greefhorst (CDA) stond af wijzend tegenover de aanvraag: "Wie doorbouwt zonder toestemming maakt het niet alleen ons, maar ook zichzelf moeilijk." Wil Stekelenburg (PvdA) wilde evenmin medewerking verlenen ("er is al genoeg horeca in Soest") en ten slotte bleek ook Jan Visser (Prog. Soest) het eens met Van den Breemer. Pikant Met alleen de steun van de WD ziet het ernaar uit dat Sluis zijn terras weer in de oorspronkelijk staat zal moeten terugbrengen. De discussie in de com missie had overigens een enigszins pi kant karakter, omdat nogal wat raads leden het café na afloop van de maan delijkse raadsvergaderingen plegen te frequenteren. Adriaan Pothuizen in formeerde bij wethouder Plomp dan ook schertsend of hij De Knollentuin in het vervolg nog wel binnen kon stap pen, maar de wethouder wees hem er in alle ernst op dat ook in dit geval de "za ken" gescheiden moeten worden ge houden van de "personen". Het overdekte terras achter café-res taurant De Knollentuin aan de Burge meester Grothestraat, dat vorige week feestelijk werd geopend, zal waar schijnlijk geen lang leven beschoren zijn. De commissie Ruimtelijke Orde ning van de gemeenteraad sprak zich in de vergadering vorige week - twee dagen vóór de officiële feestelijke ope ning van de 'Tropentuin' - in meerder heid uit tegen de verlening van een ontheffing voor het bouwsel, dat in strijd is met het bestemmingsplan en dus een illegaal karakter heeft. Eigenaar Bob Sluis van De Knollentuin had bij de gemeente een verzoek tot wij ziging van het bestemmingsplan inge diend, om het terras te mogen aanleg gen, alsmede voor een door hem over wogen uitbreiding van zijn zaak naar het naastgelegen pand, dat te koop is. Tegen dat laatste had de commissie geen bezwaren. Omdat Sluis zelf niet was komen opda gen om zijn zaak te bepleiten wees de commissie spontaan en eenparig het WD-raadslid Gert Beyen - een habi tué van het établissement - aan om als diens belangenbehartiger op te treden. Beyen deed dat met verve en liet weten dat er zijns inziens geen bezwaar was om ook dé overkapping van terras toe te staan. "Laten we niet al te angstig zijn," vond hij, "en dit mogelijk maken voor deze goedlopende zaak." Volgens hem hebben de omwonenden ook geen met het genoemde resultaat. Als de 200 uur niet voldoende zijn - naast de ver-' keerslessen van het onderwijzend per soneel - vindt nader overleg plaats. "Bij de verdeling over de scholen kan ervan worden uitgegaan dat,in combi natie met de uitvoering van het anti- vandalismeproject, op elke school in Soest de politie gedurende het school jaar één of meer malen zichtbaar aan wezig zal zijn, indien het onderwijs dat verzoekt. Verkeersexamens zullen in ie der geval worden afgenomen," aldus het College. De Soester politie is tóch beschikbaar voor het geven van verkeerslessen op de scholen. Elke aanvraag van de zijde van het onderwijs zal worden gehono reerd, waarbij het College van B. W. en de korpsleiding ervan uitgaan dat er in het geheel 200 uren besteed kunnen worden in plaats van de 400 uur die de politie er tot voor kort voor uittrok. Een en ander blijkt uit het antwoord van het College op vragen uit de commissie Onderwijs. Daarin wordt er o.m. op ge wezen dat de politie door de nijpende, problemen met de roosterbezetting bin nen de ploegendienst steeds meer per soneel met bijzondere taken, zoals het verkeersonderwijs, moest inzetten voor algemene assistentieverlening. Dat laatste heeft immers de hoogste prioriteit, omdat het hier gaat om de eerste hulpverlening aan de burger: on gevallenhulp, criminaliteitsbestrijding, etc. Het verkeersonderwijs op de scho len is daardoor steeds meer in het ge drang gekomen. Overigens wijst het College er op dat er door het landelijk adviesorgaan CPVC (Centrale Politie Verkeerscommissie) al sinds 1974 op aangedrongen wordt met verkeerslessen door de politie te stoppen, omdat het in feite een taak van het onderwijzend personeel is. "Deson danks is de politie in Soest hiermee doorgegaan, omdat het gewenst wordt geacht dat de leerlingen met de politie herkenbaar (in uniform) in kontakt ko men." Dat is zo lang mogelijk volgehou den, tot er van enigermate geregeld les geven nauwelijks nog sprake kon zijn. Het College vindt ook nu nog dat de continuering van de "zichtbare betrok kenheid van de politie bij de verkeers lessen gewenst wordt" en heeft zich daarom met de korpsleiding beraden, Het Friese zusje van Irish Coffee Zaterdag 15 november a.s. introdu ceert restaurant Astoria te Baarn deze Friese variatie op een bekend thema. Dit naar aanleiding van de komst van de burgemeester van Dongeradeel- Dokkum op verzoek van de Friese vereniging 'Frysk en Frij'. Rond het middaguur zal de eerste burger van de Elfstedenplaats Dok- kum zijn collega van Baarn het eerste abonnement van 's lands grootste na- tuurijsbaan (Baarn) overhandigen. Tegen het decor van het 'Dokkumer lokaaltsje' en de fanfare Oranje uit Dokkum zal dit voor restaurant Asto ria, Oranjestraat te Baarn, gaan afspe len. 's Middags zal de fanfare in en rond het centrum van Baarn aandacht vragen voor de Friese avond, die om 19.30 uur begint. Een presentatie van de gemeente Dongeradeel, een Fries gespeeld to neelspel en een Fryslan-spultsje prij zenfestival staan op het programma welke besloten zal worden met 'Doc kumer kofje'. Natuurlijk zal de oran- jekoek niet ontbreken. Meeder: Een momentje, even die klant afhelpen... Reklameburo: Gaat u gerust uw gang... -na veertien minuten- Mi Zo, heb je al koffie gehad? R: Eh, nee maar weet u al wat er in de advertentie voor aanstaande woensdag moet? M: Kenwood hifi, ik heb van de week net de nieuwe kollektie in huis ge kregen. Een momentje, 'k moet even naar de telefoon. R: Gaat uw gang, klanten gaan voor... -na zeven minuten- Mi Nou, wat vind je ervan? Ri Oh, de koffie smaakt bij De Gouden Snaar als van ouds... Mi Sorry, maar ik bedoel de nieuwe Kenwood-apparatuur, de M-serie, werke lijk dat is pure klasse. Ri Ja, dat zou ik ook zeggen als ik Kenwood verkocht. M: Nee, zo bedoel ik het niet. Kijk nu eens naar het chassis. Gemaakt van mooi metaal. Zie je niet veel meer. En draai eens aan de knoppen. Dat voelt goed aan he? Ja, Kenwood is terug bij de degelijkheid. R: Vergis ik me nu of bent u echt zo enthousiast over Kenwood? M: Ik voer het merk al een jaar of vijftien, als enige in de omgeving en het mag ongelofelijk klinken, in die vijftien jaar heb ik alleen maar tevreden Kenwood- klanten gehad. Eh, even een momentje... Ri Natuurlijk klanten gaan voor... -na twaalf minuten- Mi En het meest aardige van de M-30 van Kenwood is natuurlijk de prijs. Een 2 x 35 Watt geintegreerde versterker, 8 Ohm, totale harmonische vervorming van 0.09, een Quartz synthesizer FM/MG/ LG Tuner, 12 voorkeurstations, een dubbel cassettedeck met automatische omkeer van een opname/weergave cassette-eenheid. Met dolby en geschikt voor het kopieren van bandopnamen op hoge snelheid plus een snaar aangedreven volautomatische platenspeler met een rechte toonarm voor de prijs van f. 1395,--. R: Sorry meneer Meeder, maar nu maakt u waarschijnlijk een grapje. M: Nee, ik zal je het sterker vertellen. Kijk dit is de M-70 van Kenwood. Geheel computer gestuurd. Compleet met compactdisc-speler, met een geheugen voor het opslaan van 20 muziekstukken, een dubbel-cassettedeck, een Quartz synthesizer met 30 voorkeurstations, een volledig automatische platenspeler. R: Niet zo snel alstublieft. M: Die is computergestuurd met een geheugen voor het opslaan van maar liefst zeven muziekstukken en het geheel is op afstand te bedienen. Sterker nog. Een computer in de M-70 zorgt er voor dat je 24 uur lang bijvoorbeeldje lievelings muziek hoort en dat voor slechts f. 2495,-- Maar dat hoeft niet allemaal in de krant hoor. Ik heb liever dat mijn klanten zelf het Kenwood-nieuws horen. Ri Maar van die 24 uur lievelingsmuziek uit de M-70, meent u dat echt meneer Meeder? M: Ja hoor, controleer het maar, dan sluit ik vast af. Hét College van B. en W. en de com- misie Financiën zijn zeer teleurgesteld over de geringe belangstelling voor het kwijtscheldingsbeleid van het ge meentebestuur. Dit houdt in dat men sen die een gemeentelijke afvalstof fenheffing en het rioolrecht niet kun nen betalen een beroep kunnen doen op kwijtschelding van deze belastin gen. Daarbij gaat het om een bedrag van ongeveer 160 gulden per ge- zin.Daarvoor heeft de gemeenteraad in mei 1985 224.000 gulden gereser veerd voor de jaren 1985 en '86. Uit een evaluatierapport bleek vorige week in de vergadering van de financië le commissie dat in 1985 slechts 48 per sonen een verzoek hadden ingediend, waarvan 25 aanvragen werden gehono reerd. In dat jaar is slechts een bedrag uit het kwijtscheldingspotje gevoteerd van 1776 gulden. Drieentwintig ver zoeken werden afgewezen. In 1986 is de situatie anders, maar niet-, minder teleurstellend. Dit jaar zijn er ruim honderd aanvragen, waarvan er ook maar 28 werden toegewezen. Vie renzeventig verzoeken werden afgewe zen en twintig formulieren werden wel afgehaald, maar niet eens terugge bracht. Waarschijnlijk zal dit jaar niet meer dan 4000 gulden uit het kwijt scheldingspotje worden uitgekeerd, wat schril afsteekt tegen de verwachtin gen. Met name als gevolg van de toekenning van een eenmalige uitkering blijkt bij de beoordeling van de verzoeken dikwijls dat men niet in aanmerking komt voor afschrijving. Voor de beoordeling van de individuele verzoeken worden de richtlijnen van de rijksbelastingdienst gehanteerd. De uitvoering van het afschrijvingsbe- leid met betrekking tot de onroerend- goedbelasting (ogb) is voorbehouden aan de directeuren van de rijksbelas tingdienst. De gemeente heeft daarop geen invloed. Uit de gegevens hierover blijkt dat ook met betrekking tot de ogb het aantal ingewilligde verzoeken ge ring is. De indruk bestaat zelfs dat het afgeschreven bedrag over 1986 lager zal zijn dan over 1984 en '85. Informatie Uit het extra fonds van 25.000 gulden, door de gemeenteraad in augustus 1985 ingesteld voor 'zeer bijzondere gevallen', is helemaal geen cent uitge keerd. Volgens wethouder drs. Jan Menne (CDA! is aan de verruiming toch voldoende bekendheid gegeven door persberichten, bijsluiters in kleur van de gasnota en op de huis-aan-huis verspreide informatie betreffende de gemeentelijke belastingen. Èen verklaring voor het geringe aantal ingewilligde verzoeken is onder andere gelegen in het aantal bijstands- en wwv- gerechtigden in onze gemeente. Dat aantal blijkt 31 procent lager te zijn dan het gemiddelde in een vijftigtal ge meenten van dezelfde grootte als Soest. Vier verzoeken zijn overigens afgewe zen in verband met overwaarde van de eigen woning. Sommige raadsleden vonden het juist positief dat nu blijkt dat Soest zo weinig 'minder draagkrachtigen' blijkt te her bergen. Anderen meenden dat er nog meer voorlichting moet komen en dat de gemeente 'meer creativiteit aan de dag moet leggen over de benuttingsmo- gelijkheden,' zoals Adsriaan Pothuizen (D66) het onder woorden bracht. Jan Visser (progresief Soest) drong er bij de wethouder op aan in de vooor- lichtingscampagne meer te gaan werken met concrete voorbeelden uit de Soester praktijk. Hij vond de invul- formulieren te ingewikkeld en de richt lijnen van het kwijtscheldingsbeleid te moeilijk van taal. Besselien Gerritsen (CDA) betreurde het dat soms iemand slechts twintig gul den of daaromtrent boven de inko mensgrens uitkomt en daarom wordt afgewezen. Zij pleitte voor een ruimere marge. 'Voor 1987 zullen als proef bij de rijks belastingdienst nieuwe richtlijnen van toepassing worden. Ook de directie Utrecht zal tot de 'proefgebieden' be horen. Bij de Soester uitgeverij Kairos van Arjen F. de Groot verscheen onlangs een kostelijk boekje, dat onder de titel "Kunstenaars over Kunst" de lezer een groot aantal kernachtige uitspra ken biedt over de verschillende aspek- ten en takken van kunst. Het boekje bevat honderden uitspraken van kun stenaars uit heden en verleden, die in zicht geven in hun opvattingen en in de kunstbeschouwing van hun tijd. De citaten zijn gerangschikt naar on derwerp, al zijn vele "verwisselbaar", omdat bijvoorbeeld uitspraken over li teratuur ook van toepassing zijn op de filmkunst en omgekeerd. Kunstenaars als Goethe, Hesse, Wilde en Cocteau verbazen ons behalve door hun inzich ten ook door de meesterlijke wijze waarop ze die verwoord hebben. Kunst heeft zo veel aspekten dat zij zich op heel veel manieren laat definiëren. Daarvan getuigt ook deze fraai verzorg de uitgave van de jonge Soester uitge verij. Alle "groten" op kunstgebied blij ken uitspraken te hebben gedaan die nu nog de moeite van het opschrijven (en het kennisnemen) waard zijn. Het is nog niet bekend of die richtlijnen meer of minder mogelijkhe den tot afschrijving zullen bieden. De gemeente zal er in ieder geval bij de voorschotnota's 1987 opnieuw op wij zen dat in sommige gevallen kwijtschel ding verleend kan worden. Adviesgroep Gehandicapten vraagt reakties De in Soest werkzame Adviesgroep Gehandicapten is bezig met een inven tarisatie van algemene invalidenpar keerplaatsen. Uit een voorlopige inven tarisatie is gebleken, dat er parkeermo- gelijkheden voor invaliden gerealiseerd zijn op de volgende plaatsen: - dienstencentrum Honsbergen (2); - winkelcentrum Overhees; - winkelcentrum Smitshof; - winkelcentrum Van Weedestraat (F.C. Kuyperstraat); - winkelcentrum Soest-Zuid (2); - zwembad Waldeck Pyrmontlaan; - P.T.T.-postkantoor Nijverheidsweg; - Gemeentehuis; - dienst gemeentewerken (achter L. Brinkweg 77); - Buys Ballotlaan te Soesterberg, en; - ziekenhuis Zonnegloren (21. In het voorjaar van 1987 wil ae Advies groep deze parkeerplaatsen onderwer pen aan een nader onderzoek, waarbij bekeken zal worden of ze voldoen aan de daarvoor gestelde eisen. Op sommige plaatsen ontbreken echter deze noodzakelijke voorzieningen voor invaliden. De Adviesgroep kan zich voorstellen dat er behoefte is aan meer van dit soort parkeerplaatsen, zoals bij voorbeeld bij het cultureel creactief centrum C-drie, het hoofdpostkantoor en de sporthal Beukendal. In verband hiermee vraagt de Advies groep reakties vanuit de bevolking, vooral van die mensen die gebruik ma ken van deze parkeervoorzieningen. Die reakties kunnen zowel betrekking hebben op de bestaande parkeervoor zieningen (bijvoorbeeld foutief gesi tueerd) als op eventueel ontbrekende parkeervoorzieningen. Reakties inzake algemene invaliden parkeerplaatsen kan men (schriftelijk of telefonisch) richten aan dhr. P. J. Gerth, p/a Prins Hendriklaan la, 3761 DS Soest, tel. 02155-93533. I "Kunstenaars over Kunst", door de uit gever zelf samengesteld, is dan ook een fascinerende verzameling van uitspra ken over de wezenlijke aspekten van de verschillende takken van kunst en van kunst in het algemeen. Een unieke uit gave, die in Soest verkrijgbaar is bij boekhandel Van de Ven (Zuidprome nade) en De Bereklauw (Steenhoff straat). Het boekje telt 168 pagina's en kost 24,95. Weekend-Opvangdienst Maatschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erkende feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 öf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, Hilversum, tel. 035- 23493. Opvang in crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en né de ziekenhuis opname. Voor informatie: Mevr. M. Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis!, Amersfoort. Ook telefonisch be reikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.e. 22493. VTO-Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwik kelingsstoornissen bij kinderen). Post bus 240, 380 AE Amerfoort, tel. 033- 637285. Oppascentrale voor gehandicapten Kontaktadres: Elly Blitz, Prunuslaan 6, 3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus me vrouw H.H. Heibloem-Crames, logo pediste, Smitsweg 3, Soest, tel. 11405. "Stop-met-roken-lijn" Adviezen voor mensen die met roken willen stoppen. Tel. 030-793714. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt iedere maand informa tie-bijeenkomsten over borstvoeding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nachtegaalweg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die over matig veel drinkt of dronk). Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eemland Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tel. 035-45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e of 4e maandag van de maand inhet dierentehuis aan de Klein Engen- daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 12855. Vrijwilligers Vakature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B., Willaertstraat 49, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30- 15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Inge Schlunk, Hartmanlaan 28, tel. 20570.Maria Mariens-Van Breuke- len, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A. A. werkgroep 'Nieuw Leven Baarn,' Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 en 02152-50098. A A. Werkgroep "De Weg Baarn", Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger- schap: tel. 035-60660, dagelijks tussen 13.00 en 17.00 uur. Personen-alarmering Soest/Soesterberg: mevr. M. Kuiper van Nimwegen, Korte Brinkweg 19, tel.

Soester Courant | 1986 | | pagina 8