PANTALONS 4?° WINDJACKS „u 59° Extra vakanties te winnen zeer veel winkeliers bij Frühschoppen SlS^P BLIJ MET DE STOMERIJ super cleanerbv textielreinigers sen t AVIA-servicestation 'De Korte Duinen' maakt nieuwe start na verbouwing 'De houten Klomp' breidt aanbod fors uit: winterkost, nieuwe broodjes, pannekoeken ZONDAG 16 NOV. a.s. EEMLANDER BLAASKAPEL BOS EN DUIN Film en Sinterklaas in Hartje-Zuid 'Stop met roken-training' in De Bundeling pagina 8 WOENSDAG 12 NOVEMBER 1986 wc I Speciale attenties op 13, 14 en 15 november SOESTER COURANT PAGINA 9 kopiëren? ^KI/I/IEK Inbraak dierenasiel? Tien procent korting op salades etc. NOVEMBER - AANBIEDING: KONINGSWEG 16 - SOEST - TELEFOON 14302 Grote Sinterklaasactie start op 20 november a.s. Antwoord op vragen Pothuizen Géén overschot op begroting door teveel ingehouden pensioenpremies Zaterdagmiddag 22 november a.s. in Eltheto Cursus start op 18 november /erkrijgbaar is bij Ven (Zuidprome- :lauw (Steenhoff- )agina's en kost sn die met roken '30-793714. ïrlijk" :ding, natuurlijk" e maand informa- er borstvoeding, a, tel. 14605. tselijke en maat- angelegenheden. donderdags van 02155-12331 degene, die over- ronk). ost Gooi- en aar voor psychi- Tel. 035-45555. )on elke dag be- 21.00 uur. len jytenaar. ag van de maand de Klein Engen- 15.00 uur. 12855. Bank (V.V.B.) 'gersbaan kunt u /illaertstraat 49, 0 uur en 13.30- woensdag. iSt ilaan 28, ns-Van Breuke- el. 14045. n v Leven Baara,' rn. uur, tel. 02155- Veg Baarn", m. 'ur, tel. 02155- lom zwanger- lagelijks tussen T. M. Kuiper- "inkweg 19, tel. r F Op vrijdag 14 november a.s. vindt de I officiële ingebruikneming plaats van I het geheel vernieuwde en gemoderni- c seerde AVIA-servicestation 'De Kor ft te Duinen' aan de Birkstraat, gebouwd door 'De Korte Duinen B.V.', een ex ploitatiemaatschappij, deel uitmaken- de van de Nederlandse AVIA-organi- satie. Het servicestation is tijdens de verbouwing constant geopend geble- I ven. Ter gelegenheid van de feestelij- ke opening zijn er op 13,14 en 15 no- vember a.s. speciale attenties voor J volwassenen en kinderen. I* Het servicestation is gebouwd volgens ft" een door AVIA International ontwor pen nieuw programma van AVIA- I tankstations, gerealiseerd door het I Soester bouwbedrijf A.A. van Breuke- I len, onder leiding van het architecten bureau Verdonk B.V. uit Zoetermeer. Het servicestation is ruimer opgezet en doelmatig verbouwd. Er zijn ruime in- en uitrijmogelijkheden. Door middel van vier dubbele pompen kunnen er ge lijktijdig 8 auto's worden bediend en wel met normaalbenzine (loodvrij), su- perbenzine, dieselolie, alsmede LPG via een totaal vernieuwde BK/LPG in stallatie. Voor bromfietsen is er een AVIA 2-taktautomaat. Ten gerieve van de automobilist is de AVIA-shop uitgebreid en het assorti ment artikelen aangepast aan de be hoeften en wensen van de bezoekers. Het goed getrainde personeel staat on der vakbekwame leiding van de heer B. Hilders, die ervoor garant staat dat zijn klanten altijd een eersteklas service krijgen. Deze service bestaat, al naar gelang de behoefte, uit het reinigen van ruiten en het controleren van banden, koelwater, accuvloeistof en oliepeil. Met AVI A-station zoals het er om streeks 25 jaar geleden uitzag: een stuk je nostalgie. Wassalon In de vernieuwde au-wassalon staat de modernste apparatuur opgesteld om de auto een degelijke schoonmaakbeurt te kunnen geven, waarbij ook het interieur niet wordt overgeslagen. Een moderne onderwas-installatie zorgt desgewenst voor de reiniging van de onderkant van de auto. De wasmachine heeft vier pro gramma's met onderwas-programma, zodat aan vrijwel alle wensen voldaan kan worden. De voordeel waskaart blijft bestaan; 12 wasstempels op deze kaart betekenen een gratis wasbeurt. Geheel nieuw bij het AVIA-servicesta tion is de mogelijkheid om met de AVIA-kredietkaart 7 dagen per week, 24 uur per dag te tanken, dus zonder contant geld of cheques. Ook in de was- straat en de shop kan de klant terecht met de persoonlijke kredietkaart. Al met al zal de automobilist, afkomstig uit Soest en Amersfoort of omgeving bij het AVLA-servicestation 'De Korte Duinen' alle mogelijkheden vinden voor een goede verzorging van zijn of haar auto. Het station is van maandag t/m vrijdag geopend van 06.30 tot 21.00 uyur. Zaterdag van 07.00 tot Vandaag de dag trekken restaurant en servicestation de aandacht door hun ei gentijdse uiterlijk. 21.00 uur en zondag van 09.00 tot 19.00 uur. Dat geldt overigens alleen voor het tanken van benzine en dieselo lie. Het tanken van autogas/LPG is tij dens de sluitingsuren niet mogelijk op grond van overheidsvoorschriften. v centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824* De politie kreeg in de nacht van zater dag op zondag een telefoontje waaruit kon worden opgemaakt dat er was inge broken in het dierenasiel aan de Klein Engendaalweg. Ter plaatse constateer de de politie dat er een ruit was ver nield. Er bleek overigens niets te wor den vermist. 1 Nu kopen is geld verdienen. HOUTKACHELS, INZETHAARDEN en INBOUW HAARDKACHELS met luchtcirculatie. Kom gerust eens kijken bij Koninginnelaan 48 Soest 12245 Dat de winter voor de deur staat en de decembermaand als het ware zijn schaduwen al weer vooruit werpt is aan allerlei dingen te merken. De langzaam maar zeker dalende buitentemperatuur en de 'langere' avonden vormen voor de meeste mensen het signaal om zich te bezinnen op de keus van het menu en de typische winterkost verschijnt weer wat vaker op tafel. Dat geldt niet alleen voor de thuis-eters, maar ook voor hen die al dan niet yaak "buiten de deur" aan hun kost komen. Bij het bekende eethuisje "De houten Klomp" op de hoek van de Steenhoffstraat en de Molenstraat is dat vanaf deze week al goed te merken. De winterkostjes zullen binnenkort weer volop in trek zijn. Voor Harry van Rouwendaal, eigenaar van het eethuis en de naastgelegen snackbar 't Kiempje, is dat aanleiding om het "aanbod" opnieuw uit te breiden. In de keuze van het menu voor bijvoorbeeld de dagschotels komt dat duidelijk tot uitdrukking. Toepasselijk worden ze in deze periode "herfstdagschotels" genoemd, waarvan de samenstelling is aangepast aan het seizoen. De dagschotels van "De houten Klomp" vinden in Soest gretig aftrek, vooral vanwege hun hooggewaardeerde kwaliteit, maar zeker niet minder door de vriendelijke prijs: Voor een bedrag van 9,50 verzekert men zich van een uitstekende, complete maaltijd. Daarnaast heeft men bij "De houten Klomp" zijn handen vol aan de thuisbezorging van de dagschotels. Elke dag worden er tientallen rondgebracht op adressen verspreid over heel Soest. Door de speciale verpakking blijven de gerechten uitstekend op temperatuur. Voor het bezorgen van dagschotels 11,00, maar dan inclusief een nagerecht) is het wel een voorwaarde dat men zijn bestelling voor 16.00 uur telefonisch heeft doorgegeven. Voor de bezorging zelf worden geen kosten in rekening gebracht. Hoe gewild de dagschotels van "De houten Klomp" zijn blijkt wel uit het feit dat heel wat oudere mensen, die zelf niet meer zo gemakkelijk tot het bereiden van een warme maaltijd komen, op advies van hun huisarts gebruik maken van deze bijzondere service. Naast de dagschotels - geheel in eigen keuken bereid - staat ook de verse soep weer hoog op de lijst van "De houten Klomp", zoals erwtensoep, goulashsoep en Slavische bonensoep. Ook die gaat in een handige meeneem-verpakking zonder warmteverlies mee naar huis, als men dat wil. 'Nieuwe' broodjes en pannekoeken Los van de variaties die het seizoen met zich meebrengt staan er bij "De houten Klomp" nog meer opmerkelijke veranderingen op het programma. Zo wordt het assortiment aangevuld met pannekoeken - in maar liefst 15 verschillende uitvoeringen, vanaf 6,00 - die eventueel ook naar huis meegenomen kunnen worden, en wordt ook het aanbod van belegde broodjes aanzienlijk uitgebreid. Naast de "gewone" broodjes, altijd zeer ruim voorzien van beleg in 35 verschillende variaties, zijn bij "De houten Klomp" vanaf deze week ook harde broodjes, bruine broodjes en stokbroodjes verkrijgbaar. Die zullen goed smaken bij de nieuwe, pikante belegsoorten die tegelijk worden geïntroduceerd, zoals de verschillende soorten salami (Italiaanse en Hongaarse) en de chorizo, een Mexicaans vleesgerecht. Liefhebbers van knoflook komen daarmee ook aan hun trekken. Behalve als eethuisje en als snackbar - die als enige in Soest de bekende RAS-frites verkoopt, waarvoor men uit de wijde omgeving speciaal naar de Molenstraat komt - heeft "De houten Klomp" in de loop der jaren een ijzersterke reputatie opgebouwd als leverancier van salades en koude buffetten, de afdeling "catering". Harry van Rouwendaal en zijn medewerkers zijn duizendkunstenaars op dat terrein en draaien bij wijze van spreken hun hand niet om voor wat men dan ook maar wenst: van een eenvoudig Foto: Goos van der Wilt. bittergarnituur tot een complete party voor zeg maar 180 personen. "We verzorgen alles," aldus Harry van Rouwendaal, van de kapstok tot de drankjes." Korting op salades etc. De naderende decembermaand, met zijn vele aanleidingen tot feestelijk samenzijn, is dan ook bij uitstek de gelegenheid voor een opmerkelijke actie van "De houten Klomp": de introductie van een "kortingchèque", die bij een bestelling in de catering-afdeling wordt uitgereikt en recht geeft op een korting van tien procent bij de volgende bestelling. En dat niet alleen, want deze chèque gaat vergezeld van een "vriendenbon", die de ontvangers kunnen doorgeven aan anderen, die nog geen kennis hebben gemaakt met wat "De houten Klomp" op het gebied van bittergarnituren en diverse salades "in huis heeft". "De houten Klomp" is binnenkort al zeven jaar een vertrouwd adres aan de Molenstraat. Harry van Rouwendaal begon de zaak in januari 1980, nadat hij in de jaren '70-'76 eigenaar was van de Walk-in aan de Smitshof en ook enige jaren een zaak dreef in Montfoort, voordat hij besloot terug te keren naar Soest en zijn tijd en energie te steken in "De houten Klomp", die in de afgelopen jaren uitgroeide tot een van de beste en drukstbezochte "eetgelegenheden" van Soest, die zeven dagen van de week geopend is van 11.00 uur 's morgens tot 24.00 uur 's nachts. "Loot'r'ns uit in eigen land" is het motto waaronder de grote Soester Sin terklaasactie op donderdag 20 novem ber a.s. van start gaat. Talloze winke liers in het hele dorp nemen er deel aan en zullen te herkennen zijn aan een speciale deuraffiche, zodat men weet waar men kans maakt op één van de vele fraaie prijzen. Men ontvangt bij iedere bestede tien guldens een gratis lot, waarop men alleen maar de naam en adres behoeft in te vullen. Op strategische punten in Soest zullen speciale bussen staan, waarin men de ingevulde lootjes kunt deponeren. De actie loopt tot en met 5 december 1986, de trekking vindt plaats op maandagavond direct daarop, 8 de cember, door notaris mr. H.H. Elfe rink. Winnaars en winnaressen krijgen snel bericht thuis. Dat zullen er velen zijn, want het prijzenpakket is dit jaar wel bijzonder aantrekkelijk. De hoofdprij zen bestaan uit weekend- en midweek- arrangementen bij 'Center Parks', voorheen Sporthuis Centrum. Deze manier van 'er-gezellig-eens-een- paar-extra-dagen-samen-opuit-trek- ken' komt steeds meer in zwang en het is een goed idee van de organisatoren om de prijzen van de traditionele Soes ter Sinterklaasactie eens over deze boeg te gooien. Behalve het pakket vakantie- prijzen, hebben de deelnemende win keliers voor een grandioos aantal ande re prijzen gezorgd. Volgende week, wanneer het totale assortiment en alle deelnemende winkeliers bekend zijn, zal deze krant een volledig overzicht bieden. Tien gulden In voorgaande jaren is er sprake ge weest van een te besteden bedrag van f5,per lot. Er wordt bij deze overwe ging steeds rekening gehouden met de jongeren, die natuurlijk minder te be steden hebben dan de wat oudere Sin terklazen en Pietermannen. Al reke nend is men toch op de tien gulden uit gekomen. Het gemiddeld bestede be drag per persoon (op basis van de ver kopen van vorig jaar) billijkt deze grens en de organisatie is van mening dat ook de jeugd op deze wijze voldoende aan. haar trekken zal komen. Er wordt op gerekend dat de winkeliers, in gevallen waar het tientje niet wordt gehaald, wel een oogje dicht zullen knijpen! Veel winkeliers Het aantal winkeliers dat aan de actie meedoet groeit nog iedere dag. Dit werd ons meegedeeld door de heer J. Heerkens, voorzitter van de Stichting Manifestaties Soest (SMS), die de orga nisatie voor de winkeliers voor haar re kening neemt. De vijfwinkelconcentra ties hebben in de meeste gevallen de deelneming collectief opgevat. Het is een goede zaak om eens per jaar met z'n allen te proberen de koopkracht - juist op het moment dat van ferme omzetten sprake is - in eigen dorp te houden. Wie gezellig wil winkelen kan dat best in Soest. Daar komt nog bij dat het assorti ment concurrerend is en dat men het voor de prijsstelling zeker niet hoeft te laten. Een aantrekkelijke verkoopactie is bij het grote publiek nog altijd wel kom en het blijft leuk om wat te winnen. De hoofdprijzen, in de vorm van week ends en midweeks in één van die oerge zellige vakantieoorden van 'Center Parcs', vallen niet te versmaden. Er zijn drie hoofdprijzen van f 750,aan Center Parcs-cheques. Die zijn naar ei gen believen te besteden. Wie met meer mensen wil gaan of een langere periode wil blijven, kan de cheques zelf aanvul len. 'Center Parcs' Vakantie in eigen land. Er wordt veel reclame voor gemaakt. De tweede vakantie bestaat al lang niet meer alleen uit het reisje naar de besneeuwde hel lingen dichtbij of verder weg. De laatste tien a vijftien jaar zijn de bungalowpar ken in Nederland volop in de belang stelling gekomen. Meer dan anderhalf miljoen mensen vinden er jaarlijks hun weg naar toe en het is niet overdreven te stellen dat zo'n vakantie het gebodene van vergelijkbare accommodaties in het buitenland vaak vér overtreft. Nederland heeft dat ontdekt en de aan tallen vakantiegangers richting binnen landse bungalowparken is de laatste ja ren zo snel gegroeid, dat van een ware explosie kan worden gesproken. En de kwaliteit van het aanbod wordt nog steeds beter. Je kunt in zo'n Center Pare van alles, maar je hoeft niks. Daarbij komt dat ze allemaal in prachtige stre ken van ons land zijn gesitueerd en dat in een wijde kring eromheen talloze dagtochtjes binnen handbereik liggen. Dus wie zin heeft in een comfortabel weekendje-op-stap-in-eigen-land, voor rekening van de middenstand, koopt in Soest en zorgt dat hij of zij zo veel mogelijk lootjes in de knip krijgt. Let volgende week op deze krant: dan kan men precies zien bij wie men te recht kan en wat men allemaal kan win nen. Het is niet mis, dan beloven wij al vast. Aanmelden winkeliers Winkeliers, die door de drukte vergeten zijn in te schrijven op de actie, kunnen dat alsnog doen door de hen toege stuurde antwoordkaart voldoende gef rankeerd en volledig ingevuld in te zen den aan de Stichting Manifestaties Soest, Postbus 3053, 3760 DB Soest. Wie even wil bellen, doet dat onder nummer 12568 in Soest. Dat kan dage lijks, behalve zaterdag en zondag, tus sen 9.00-12.00 uur en 14.00-16.00 uur. Vragen naar de heer Veldkamp. met medewerking van Aanvang 12.00 uur. BOSSTRAAT 80 - TELEFOON 22344 De door de gemeente Soest als werk gever minder verschuldige pensioen premie wordt gekort op de algemene uitkering uit bet Gemeentefonds. Alle algemene salarismaatregelen worden immers via dat fonds gecorrigeerd en de gemeente heeft daarvan dan ook in principe voor- noch nadeel. Een en ander blijkt uit het antwoord van het College van B. W. aan Adriaan Pothuizen (D66), die het Col lege onlangs om opheldering vroeg over een eventueel "verborgen" over schot op de begroting. Hij had ontdekt dat de percentages die Soest daarbij hanteert nogal afweken van wat inmid dels wettelijk was voorgeschreven. Het antwoord omvat een uiterst inge wikkelde uiteenzetting over de wijze van berekening van deze begrotings posten, maar komt er in elk geval op neer dat een en ander nagenoeg geen consequenties zal hebben voor de be groting en evenmin voor de jaarreke ning 1986. Van het College zijn dan ook geen na dere voorstellen te verwachten over de besteding van het door Pothuizen ver onderstelde overschot, omdat het er niet is. Sint Nicolaas komt volgende week za terdag per luxe touringcar in Soest aan. Nadat de Goedheiligman voor het Stadhuis door Burgemeester Scholten officieel welkom zal zijn geheten, wordt een tochtje per schimmel door de Van Weedestraat ondernomen. Daarna is Overhees aan de beurt en vervolgens kan, om ongeveer kwart over drie, Hartje-Zuid zich opmaken voor een leuk kinderfeestje in Eltheto, dat vlakbij het nieuwe winkelcentrum aan de Zuidpromenade ligt. Voordat de Sint met zijn gevolg in Zuid aankomt is er voor de jeugd tot acht jaar een vrolijk filmprogramma. De voor stelling begint om half twee. De zaal gaat om kwart over één open. De toe gang is niet helemaal gratis. Eltheto kan met veel organisatietalent 150 kinderen herbergen, die dan voor een deel een gezellig plekje op de grond zullen krij gen: de 'groten' achter, de kleintjes vooraan. Eltheto wordt goed ver warmd, maar wie een kussentje of een dekentje mee wil nemen, zit natuurlijk nog veel lekkerder! Kaartjes voor de filmmiddag, met be zoek van Sinterklaas, kosten ouderwets maar twee kwartjes. De kaartverkoop start morgen, donderdag 13 november bij Slijter Van der Linden, Sporthuis Eb. Kareisen, de Rabobank en Reisbu- ro Gerth. Het is zaak om er zo snel mo gelijk bij te zijn. Het ligt in de bedoeling dat de kleintjes tussen kwart over één en half twee door de ouders worden ge bracht, die dan om uiterlijk kwart over vier hun kroost weer in ontvangst kun nen komen nemen. Eltheto biedt helaas geen ruimte aan volwassen toekijkers. Een ervaren team van 'kinderverzor gers en -sters' zal de boel in toom hou den. De jeugd kan op een drankje reke nen en bij het verlaten van de zaal ligt er een taai- of speculaaspop te wachten. Het wordt een vrolijke, maar ook span nende middag in Hartje-Zuid en je weet maar nooit wie er bij Sinterklaas op schoot komt te zitten! De middag staat mede onder leiding van Katrien van Zijtveld, die, voordat de Sint om onge veer kwart over drie zal binnenkomen, de muzikale doos met Sinterklaaslied jes zal opentrekken. Op dinsdag 18 november a.s. gaat in De Bundeling, het gezondheidscen trum aan de Schoutenkampweg in Soest-Zuid, een "Stop met roken-trai ning" van start, in samenwerking met de Stichting Leven en Gezondheid. Het programma omvat 7 trainings avonden een evaluatie-avond), verdeeld over een periode van zes we ken. De eerste vier avonden, die de basis vormen voor het succes van de training, vinden achter elkaar plaats, namelijk op dinsdag 18, woensdag 19, donderdag 20 en vrijdag 21 novem ber. In de tweede week worden nog twee avonden gehouden: dinsdag 25 en donderdag 27 november. Op woensdag 3 december volgt dan de laatste avond en enige weken later, op maandag 22 december, worden de re sultaten van de training geëvalueerd. De deelnemers worden door deskundi ge medewerkers stap voor stap begeleid bij het overwinnen van de rookgewoon te. In De Bundeling is dat o.m. de heer D. Versteegh, directeur van de Stich ting Leven en Gezondheid, die vorig jaar ook al een dergelijke training orga niseerde en met behoorlijk succes. Van de toen 12 deelnemers hebben er 9 het roken gestaakt. De deelnemers wisselen tijdens de eer ste bijeenkomsten ervaringen uit en kunnen vragen stellen. De geestelijke en lichamelijke kanten van het niet- meer-roken worden uitgebreid belicht. Er wordt ook gewerkt aan de hand van een cursusboek, waaraan elke avond een deel wordt toegevoegd. "Wat een roker doormaakt als-ie be sluit te stoppen kun je in één avond alle maal niet bespreken," aldus de heer yersteegh vorige week tijdens een toe lichting op de training. Afhankelijk van het aantal deelnemers - men hoopt op minimaal 15 - is er tijdens de avonden ruimte voor discussie. Bij een grotere groep wordt eerst informatie verstrekt, waarover later vragen kunnen worden gesteld. Het gaat er in die zeven avonden vooral om de motivatie van de "stopper" op te bouwen. Het besluit om te stoppen wordt de eerste avond al genomen. De praktijk wijst uit dat zo'n 80 procent van al mensen die het roken hebben kunnen opgeven succes had door on middellijk te stoppen. De "minderaars" boeken dus aanzienlijk minder succes. "De kentering doet zich doorgaans voor rondom de derde of de vierde dag," aldus de heer Versteegh. "De meeste mensen hebben dan het gevoel dat ze greep op de zaak krijgen." De lichamelijke of geestelijke reacties bij de "stoppers" kunnen heel verschil lend zijn, benadrukt hij. "Van tevoren kun je er niet veel over zeggen. Wij zeg gen dan meestal: denk niet te ver voor uit, maar in stapjes - van uur tot uur, van dag tot dag." L»e training is er ook op gericht het stoppen-met-roken zo ver standig mogelijk aan te pakken. "Be langrijk is ook om inzicht te krijgen in de manier waarop en de reden waarom je rookt. Daarin is doorgaans wel een patroon te ontdekken." Tactische aanpak Zo wordt de deelnemer ook aangera den de eerste dagen geen koffie of alco hol te gebruiken. "Dat lijkt dubbel moeilijk, maar het staat vast dat het juist helpt. Het gaat erom de behoefte aan roken zo snel mogelijk in te dammen en dan is zo'n harde aanpak beter dan bij voorbeeld de sigaret te vervangen door een heleboel koffie. Het gaat in de eer ste plaats om een tactische aanpak, die de krachten in jezelf mobiliseert," vindt Versteegh. Daarbij komt het vooral ook aan op de kracht van positief denken. Versteegh: "De stoppers moeten niet het beeld vasthouden van ik-mag-niet-meer, maar van ik-wil-vrij-zijn-van-de- sigaret. Dat is een totaal andere instel ling. Het gaat immers om een gedrags verandering - de lichamelijke ontwen ning is veel minder problematisch dan de geestelijke." Een van de grootste problemen bij het stoppen met roken is dat de verslaving aan sigaretten "maatschappelijk geac cepteerd" is. Rookwaren zijn vrij ver krijgbaar en de nadelige openbaren zich later pas. Dat ook regelmatige en gevarieerde voeding van belang is wordt onder streept door de inschakeling van een diëtiste, die de laatste avond aanwezig zal zijn. Ook een medicus zal enkele van de avonden bijwonen. Helft geld terug De trainingsavonden beginnen telkens om 19.45 uur en duren ongeveer ander half uur. De totale kosten bedragen 80 per deelnemer, en dat is voor heel wat rokers nauwelijks de kosten van drie weken rookwaar! Is men aan het eind van de eerste drie trainingsweken niet gestopt met roken, dan heeft men het recht 40 terug te vragen. Men kan zich voor de training in De Bundeling opgeven bij de Stichting Le ven Gezondheid, tel. 030-780550, of bij De Bundeling zelf: tel. 13750 (Mar- tine v.d. Kaa).

Soester Courant | 1986 | | pagina 9