rbii\(\ENliu'is Speeldoos WOENSDAG 19 NOVËMBÊRlflftfi~ SOESTER COURANT Folkloristische dansdag Birmaspoonveg Soestand Plus Horeca Cursisten Pro memorie Kinderboerderij Sfeervol lustrumconcert 'Chr. gemengd koor Juliana' 'De Vrije Teugel' PAGINA 17 Rommelmarkt Jeugdzorg VOOR MENSEN DIE ALLES AL HEBBEN 'T BESTE UIT BAARN Morgenavond in C-drie: Film: 'The Bridge over the River Kwai' Tentoonstelling FC. Artishock Ltd. 'Publiek': nieuwe musical van Seth Gaaikema, Bob Zimmerman en Willem Nijholt Bijzondere show bij de Soester vogelvrienden Donderdagavond 20 november, 21.00 uur: Filmhuis: 'Almacita di desolato' Conny Stuart en Louis van Dijk: zeldzame combinatie Folkloristische dansdag in C-drie Mevr. Verdelman sprak voor de 'Nederlandse Christen Vrouwenbond Vrijwilligers Vakature Bank 'Ideeënbank' 'Dichters en Drukkers' in de Speeldoos Rijbewijs gestolen D.S. Theater-Agenda 'De Speeldoos' Hetty Blok met fietsen de otters en vissenorkest Solotournee flamencogitarist Paco Pena Technische Kontaktdagen Cultureel Centrum Op zondag 23 november vindt in C-dne een folkloristische dansdan plaats. Er zal een breed scala van dans uit diverse landen te zien zijn: dansen uit Turkije, Joegoslavië, Mexico Rus land en de Verenigde Staten. Tijdens de dansoptredens zal 's middags een Turks orkest de muziek verzorgen, 's avonds treedt een Joegoslavische muziekgroep op. In de expositieruimte zijn dansfilms op video te zien, er is muziek en er ziin hapjes te knjgen. Er zijn twee program ma s, één op de middag en één in de avond. Toegang per dagdeel f 7 50- passepartout f 12,50. Reserveringen en informatie: tel. 22188. Op donderdag 20 november draait in C-drie in het kader van de manifestatie over de Binnaspoorweg de film 'Bridge over the river Kwai'. De aanvang is om 20.00 uur; toegang f 7,50/6,—. Op 8 november vond in C-drie een spe ciale Soestand plaats over ouderenbe leid in Soest. Aan het begin werd de dia film 'Hoe ouder hoe wijzer' gedraaid. In de gesprekken later refereerden veel personen aan deze prachtige serie. De diafilm gaat over diverse thema's en is uitstekend geschikt voor discussie avonden en voor kleine en grote groe pen. Voor meer informatie en wijze van bestelling (de diafilm is ook op video te huur) kan men contact opnemen met C-dne, coördinator culturele activitei ten, Jan Heerkens. De horeca van C-drie gaat binnenkort de Soester Bowling Bond, een vaste ge bruiker van C-drie, sponsoren met T-shirts. Bij competities, op toernooien zal de SBB deze T-shirts dragen. De sponsoring is een blijk van de goede sa menwerking die er momenteel bestaat tussen C-drie en de SBB; de SBB is nu helemaal ingeburgerd in C-drie, het cultureel creatief centrum van Soest. Op vrijdag 12 december zal er voor de cursisten en de vaste gebruikers van C-drie een feestelijke avond zijn met muziek van de populaire Surinaamse groep Salsa I Sabor. Voor de zeer lage prijs van f 3,50 kunnen cursisten, bow lers van de SBB (wijkvereniging, senio renbowlers), docenten en consulenten genieten van deze prachtige zwoele swingende muziek, een dansje maken en een drankje en een hapje bestellen. De avond is uitsluitend bedoeld voor de vaste gebruikers en is niet openbaar. Expositie Braamhage Cursisten van C-drie uit de teken- en schildergroep van de vrijdagochtend die geleid wordt door docent Theo Naessens, exposeren hun werk momen teel in Bejaardencentrum Braamhage aan de Insp. Schreuderlaan 2 in Soest. De expositie omvat potlood- en pente keningen, aquarellen, gouaches en olie verfschilderijen. De expositie is nog te bezichtigen tot 28 november. C-drie is telefonisch te bereiken onder nummer 22188. Het adres is Willaert- straat 49, 3766 CP Soest. De post kan ook naar postbus 347, 3760 AH Soest. C-drie is geopend van 8.00 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 20 november: Om 9.30 uur komt er en klubje mensen bij elkaar om samen creatieve dingen te onderne men zoals boetseren, schilderen enz. Niks moet en alles mag. De kosten zijn per keer inclusief materialen en koffie. 's Middags vanaf 4 uur zijn alle kinderen welkom om mee te helpen de dieren te voeren. Er wordt een verjaardag ge vierd samen met Astrid of Linda en Sil- via geeft zoals elke week weer gitaarles. Vrijdag 21 november: Vanaf 9.30 uur zijn alle peuters en ouders welkom om samen te praten, te spelen en koffie of limonade te drinken. De kosten per ochtend zijn 3,-. Op vrijdagmiddag vanaf 16.00 uur is het feest, want samen met Ink en Esther wordt er een circus gemaakt. Ook op vrijdagmiddag wordt er weer een ver jaardag gevierd. Zaterdag 22 november: Elke zater dag kunnen alle kinderen hun verjaar dag komen vieren. Dit feest begint om 13.30 uur en is om 16.00 uur ongeveer weer afgelopen. Bel wel ruim van te vo ren, want er zijn al veel besprekingen. Als je niet jarig bent, ben je ook wel kom. Dinsdag 25 november: 's Ochtend van 9.30 tot 11.30 uur is er een peuter- ochtend. Karin, Mirjam en Linda zor gen ervoor dat iedereen een gezellige ochtend heeft. De kosten voor deze ochtenden zijn 3,- per keer inclusief koffie, 's Middags zijn Karin en Mirjam samen met een groepje kinderen een echte poppenvoorstelling aan het voor bereiden. Ze maken zelf poppenkast- poppen en een verhaal, dat opgevoerd wordt voor alle ouders en vriendjes. Woensdag 26 november: Vandaag is het een grote dag. Sinterklaas komt op z'n paard. Hij komt de hele dag op be zoek samen met z'n pieten. 's Ochtends komt Sinterklaas naar de peuters. Er worden natuurlijk ka- dootjes uitgedeeld en liedjes gezongen, 's Middags komt Sint met zijn pieten voor kinderen van 4 t/m 10 jaar. In het kasteel van Sinterklaas is een hypnoti seur geslopen... en wat er dan allemaal gebeurt! Kom maar kijken. Met iets te drinken en wat lekkers maken we er een gezellige middag van. Het begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Kom tijdig want vol is vol! Ook deze activiteit kost slechts 1 gulden. Biologische tuin Nog steeds verse eerlijke groenten te koop. Winkeltje alleen nog op vrijdag geopend van 11.00 - 16.00 uur. Donateurs Mensen die graag willen helpen met de uitbouw van het werk zijn zeer welkom. Financiële steun van harte welkom op girorekening 4496858 t.n.v. kinder boerderij 'De Vrije Teugel' te Soest. U helpt mee om speelobjecten voor kin deren aan te schaffen. Een glijbaan is besteld. Wat ons betreft komt er ieder halfjaar iets moois bij, waarmee de kin deren buiten kunnen spelen. Bij voor baat dank! Burgemeester en Wethouders hebben de Stichting Jeugdzorg Soest toestem ming gegeven om volgend jaar op zater dag 25 april op het terrein van "De Vangrail" aan de Nachtegaalweg een Rommelmarkt te houden. J.l. zaterdag vierde het Chr. gemengd koor 'Juliana' haar 55-jarige bestaan met een concert in de Julianakerk. Als gastkoor was uitgenodigd het even eens uit Soest afkomstige 'Sursum Corda'. Beide koren verzorgden zowel afzonderlijk als gezamenlijk een wel zeer geslaagde avond voor de ruim 500 bezoekers. Na een woord van welkom van mevr. Nel v.d. Kemp, voorzitter van het Julia- nakoor, werd het concert geopend door het Julianakoor. Direct al bij het begin liet het koor horen niet voor een kleintje vervaard te zijn. Toen er tijdens het tweede nummer 'Gebet' van Carl Maria von Weber een miscommunicatie ont stond, was een simpel gebaar van de heer Van Dolder voldoende om het koor zonder begeleiding door te laten zingen. Geen sinecure als men bedenkt dat a capella zingen menig ander koor hartkloppingen bezorgt. Het programma verraadde al wat in de loop van de avond duidelijk hoorbaar werd. Hoewel de twee uitvoerende ko ren eikaars buren zijn is er een opval lend verschil in repertoirekeuze. Waar het Julianakoor in de loop der jaren naast religieuze muziek in de traditio nele vorm ook andere vormen is gaan zoeken, is de Chr. Zangvereniging Sur sum Corda wat repertoire betreft een typisch evangelisatiekoor gebleven. Dirigent L. J. Meijer leidde het koor met elegante en hoffelijke gebaren. Jammer dat er soms voor een traag tem po gekozen is. Ook de combinatie or gel/piano was niet optimaal. De twee instrumenten kwamen niet overeen wat stemming betreft. Zoiets is jammer voor zowel de pianiste, mevr. Dekker en de organisatie, mevr. Goor. Voor het overige begeleidden de beide dames uitstekend. Over het algemeen ingeto gen wat volume betreft en krachtig on dersteunend waar nodig. Hoogtepunt De heer Van Dolder heeft met een reci tatief en aria uit Xerxes laten horen wat een goede tenorstem vermag. Krachtig, overtuigend en meeslepend was hij èèn van de hoogtepunten van de avond. Hoezeer het publiek heeft genoten bleek aan het slot van de avond. De fi nale uitgevoerd door de beide koren werd beloond met een daverend ap plaus, gevolgd door een korte herhaling die eerst ritmisch werd meegeklapt en vervolgens door de hele zaal spontaan werd meegezongen. Het 'Julianakoor' heeft eer ingelegd met deze viering. Ze mag bij zijn met haar dirigent èn met haar vaste begeleider de heer Arie Bax die, veelal op de achtergrond begelei dend, een onmisbare rol speelt bij zo'n uitvoering. Johan S. Beek Wat zal ik nu eens vragen? Wat kunnen we nu eens geven? Geen probleem meer in de toekomst. Bij 't Binnenhuis Baarn kiest u immers uit een grote kollektie aardige, originele hebbedingen. Passend bij interieur en smaak. Wordt bovendien het 'oh, wat leuk' weer echt gemeend! K DE BOER EN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTERIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR Tn C-rlnp rlrooit rtn A/-\rtAt*wAr* r, O In C-drie draait op donderdag 20 no vember, aanvang 20.00 uur, de film: "The Bridge over the River Kwai". De ze film wordt vertoond in het kader van de Birmaspoorwegmanifestatie, naar aanleiding van het verschijnen van het boek van de Soesterberger Joop Huls bus: "En de zon werd rood!". Tot en met 14 december zijn er in C-drie aqua rellen te zien over de Birmaspoonveg van kunstenaar Tom Ingelse en voor werpen uit de Japanse krijgsgevangen kampen. Inhoud van de film: In de verradelijke jungle van Birma, onder een medogen- loos brandende zon, zwoegt een batal jon Engelse krijgsgevangenen, onder het toeziend oog van de wrede Japan ners, aan de bouw van de spoorbrug. Verzwakt door ontberingen en ziektes en gedreven door zweepslagen vordert het werk langzaam. Tóch wil kolonel Nicholson de Japanners tonen dat de Engelsen nog pit hebben en hij inspi reert zijn mannen tot opmerkelijke prestaties. Terwijl Nicholson al plannen maakt voor een feestelijke opening zetten de Amerikanen een zelfmoordcommando in, om deze belangrijke Japanse aan voerlijn te vernietigen. Op de dag van de ingebruikstelling kan zelfs de dappe re Nicholson "zijn" brug niet meer red den en terwijl de eerste Japanse trein komt aandenderen schrikt een hevige explosie de jungle op: Nicholson's droom gaat in rook op. Aanvang: 20.00 uur, toegang 7,50; CJP/65+/6,-. De vereniging Artishock is gevestigd aan de Steenhoffstraat 46, Soest. Het telefoonnummer is 02155-19577. De vereniging stelt zich als doel een bijdra ge te leveren aan het sociaal-culturele gebeuren in de Gemeente Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstel lingen van de vereniging en geniet je van de voordelen die het lidmaatschap biedt. De kosten van het lidmaatschap bedragen 54,- per jaar, jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding behoren betalen 27,- per jaar. Kontaktpersoon voor de ledenad ministratie: Pieter Henke, Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Elke zaterdag en zondag van 8 t/m 23 november, geopend van 15.00 tot 17.00 uur. Fabrice Hünd (schilderijen) en Arthur Bajazzo (foto's). Tentoonstellingszaal Artishock, Steen hoffstraat 46, Soest. Iedere zondagmiddag vanaf 15.00 uur voetbalt de F.C. Artishock op de Eng. Iedereen kan meedoen, leden zowel als niet-leden. "Filmhuis Artishock" Steenhoffstraat 46, Soest. Elke donderdagavond aanvang 21.00 uur. Plaats reserveren vanaf 20.00 uur, tel. 19577. Entree: 5,-, leden, c.j.p. 65 plus 4,-. Maandag 24 èn dinsdag 25 november in de Flint: Op donderdag 20 november a.s. ope nen de Soester Vogelvrienden weer de deuren van hun verenigingsgebouw Vogelzang aan de Parallelweg 7b te Soest voor hun jaarlijkse vogeltentoon stelling. Op deze tentoonstelling zijn weer vogels te zien van velerlei pluima ge;, van kanaries in de diverse kleursla- gen tot papagaaien. In totaal zo'n kleine 400 vogels, alles eigen kweek van de le den. Aan deze mooie vogelshow is een unie ke natuurexpo verbonden, met even eens levende have, zoals terraria met hagedissen, python, schildpad, tropi sche kikkers en mossen. Verder zijn bij deze expo opgezette zoogdieren en vogels uit onze eigen na tuur te bewonderen. De natuur-expo kon tot stand komen danzij de mede werking van het Wereld Natuur Fonds, dat dit jaar haar 25-jarig jubileum viert. De secretaris van het district Amers foort van het WNF, dhr. Taal zal de show openen. Om de jeugd bij dit natuurgebeuren te betrekken, zijn de hoofden van de ba sisscholen in Soest, uitgenodigd, om op vrijdag van 10.00 uur tot 18.00 met de leerlingen uit de hoogste klassen, naar Vogelzang te komen. Er zijn dan des kundige mensen aanwezig om de jeugd van alles op de hoogte te brengen. Het WNF koppelt hieraan nog een kleurwedstrijd, die eveneens door hen gejureerd en beloond zal worden. De openingstijden van al dit moois zijn: donderdag 20 nov. 20.00 uur tot 22.00 uur; vrijdag 21 nov. 14.00 uur tot 22.00 uur; zaterdag 22 nov. 10.00 uur tot 22.00 uur; zondag 23 nov. 10.00 uur tot 16.00 uur. Toegang gratis. De film is gebaseerd op Caraïbische volksverhalen met als thema de strijd tussen kreatieve en destruktieve krach ten, vruchtbaarheid tegen droogte. Het verhaal speelt zich af rond de eeuwwis seling op Curagao in een geïsoleerde ar- grarische dorpsgemeenschap van voor malige slaven. Desolato, zoals het dorp genoemd wordt, heeft een eigen levens stijl ontwikkeld ver weg van de witte 'shons', de landeigenaren. De niet-sprekende priesteres Solem is in het dorp de behoedster van het geestelijk en lichamelijk welzijn van de dorpelingen. Begeleid door haar 'stem' en gids Lucio, een dertienjarige jongen, verzamelt ze in de omgeving genees krachtige kruiden. Ze heeft haar vruchtbaarheid moeten offeren aan het heil van de gemeen schap, het is haar verboden met man nen om te gaan. Op èèn van haar toch ten over de dorre vlakten die het een- zaame dorp omringen, ontmoet ze een gewonde vreemdeling die ze verzorgt in een grot. De man verleidt haar en So lem wordt zwanger. Lucio wordt hierop aangekeken. Ze moet boete doen. Lucio en haar pasgeboren dochter Al macita vergezellen haar op haar tocht naar Matrix di Piedat, de plaats waar de voorvaderlijke geesten verenigd zijn. Onderweg worden ze belaagd door het 'Publiek, is het verhaal van acht jonge mensen uit het publiek, die als bij toeval bijeengebracht worden op het toneel van een willekeurige schouwburg. De- geen die hen bijeen brengt is een akteur met onweerstaanbare charme. Hij vleit en draait en lokt ze uit te vertellen wat ze op hun hart hebben. Wat beweegt het publiek anno 1986? Waar gaat het om? Zo wordt een muzikaal gebeuren opge bouwd, dat aanstekelijk werkt. Alleen de plaatselijke recensent vindt het maar niks! Op tekst van Seth Gaaikema, met mu ziek van Bob Zimmerman en in regie van Willem Nijholt ontrolt dit verhaal zich tot een speelse en vrolijke musical met een keur aan zelfspot en herken ning. Spelers zijn: Allard van der Scheer, Ser ge Henri Valcke, Simone Kleinsma, Annette Nijder, Maijolein Sligte, Mar- loes van de Heuvel, Erna Sassen, Jan Elbertse, Victor van Swaay en Hein van Beem. Muziek: een combo o.l.v. Alan Evans. 20.15 uur De Flint Theater, ingang Conninckstraat. Prijs: 25,-; 22,50 p65; /^20,- cjp. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 kwaad dat, onder de verzamelnaam Al ma Sola, vele verschijningsvormen heeft en in de gedaante van mens of dier het goede belaagd. Tijdens Solems strijd met het kwaad sterft Almacita. Lucio weet met haar door te dringen in het geestenrijk al waar zij liefdevol wordt opgenomen. Het kwaad is hiermee overwonnen, de vruchtbaarheid in het dorp gewaar borgd en gelouterd keren Solem en Lu cio terug. Op zondag 23 november vindt in C-drie, een folkloristische dansdag plaats. In de theaterzaal van C-drie zul len dansen uit diverse streken door ver schillende dansgroepen gepresenteerd worden. Aan de dansdag werken mee: Kara Mea met internationale dansen, Ozan brengt Turkse en Balkandansen, Nova Sreca is gespecialiseerd in Joego slavische dansen en Rinceori laat wer velende Mexicaanse dansen zien. Er zijn twee volledige programma's:'s middags, aanvang 15.00 uur en 's avonds, aanvang 19.30 uur, afzonder- lijk toegankelijk, 's Middags worden de optredens afgewisseld met Turkse mu ziek van Klein-Azië, 's avonds is er een optreden van een Joegoslavische groep. Doorlopend zijn in het witte café van C-drie dansfilms op video te zien en in de pauze om 18.00 uur zijn er Joegosla vische hapjes te bestellen. De folkloristische dansdag vindt plaats in cultureel creatief centrum C-drie, Willaertstraat 49 te Soest. Toegang per dagdeel 7,50, passe-partout 12,50. Reservering en informatie: C-drie tel 02155-22188. Donderdag j.l. hield de N.C.V.B. afd. Soestdijk haar maandelijkse bijeen komst. Als spreekster was mevr. A. Verdelman uit Lochem uitgenodigd. Na een welkomstwoord en een medita tie over het thema 'Geloven' door de presidente mevr. D. Wijmenga las mevr. A. P. van Schaik gedeelten voor uit Hebreeën 11. Hierna kreeg mevr. A. Verdelman de gelegenheid haar cause rie over het onderwerp "Geloven op Maandag" te verzorgen. Zij stelde de preek van zondag in de week levend te houden. Zij schetste een vliegreis. De mensen zittend bij het raam, zagen een overweldigende mooie zonsopgang, maar velen sliepen, keken film of deden de gordijnen dicht. Chris tenen moeten de gordijnen niet dicht doen, de zon van God's liefde moet op gaan over de wereld. Neem de tijd voor gebed. Bidden is de ademhaling voor de ziel. Bid voor uw predikant en voor de regering. Die boodschap kunnen wij alleen aan jongeren overbrengen, als wij geen ver nis gebruiken Ons geloof op echtheid onderzoeken en Galaten 5:22 lezen, al dus mevr. Verdelman. Aan 't eind van de avond dankte de pre sidente de spreekster voor het vele, wat zij aandroeg als steun in de rug voor het christen-zijn. Op 11 dec. a.s. viert de N.C.V.B. afd. Soestdijk haar kerstfeest. Hoewel de WB wordt overstelpt met werk kan zij niet voorbijgaan aan een geheel nieuw inititatief waarin Feduco, Teleac en Vara samenwerken. Het gaat hier om de zogenaamde "Ideeënbank". Heeft u een idee dat het vermelden waard is op het gebied van onderwijs, vormingswerk, gezondheidszorg, kruiswerk, vrijwilligerswerk, ouderen zorg, toneel-muziek- en theater, buurt en clubhuiswerk enz., geef dit dan door vóór 20 november a.s., aangezien de t.v.-opname van de Ideeënbank voor de regio Amersfoort e.o. staat op donder dag 15 januari a.s. (uitzending: 21 ja nuari a.s.) Het gaat niet alleen om unieke of bij zondere ideeën, maar vooral om die kleine, aardige initiatieven uit de regio, die best eens wat landelijke bekendheid mogen krijgen. Dit projekt heeft als voornaamste doel dat ideeën die in de televisie- en radio uitzendingen aan de orde komen, inspi reren om overgenomen te worden, om het ook eens te proberen of op de ge toonde wijze te proberen. We kunnen altijd wel iets van elkaar leren. Wilt u "meer informatie bel dan even, maar wacht niet te lang. Voor de regio Amersfoort werkt de Amersfoortse Courant mee aan dit projekt. Kontakt persoon is mevr. Marion van der Voort. Vanzelfsprekend geeft de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank eveneens alle gewenste informatie. Vakatures Bent u bespeler van een instrument bijvoorbeeld bas, tuba of trombone, sluit u dan aan bij het Soester Muziek Gezelschap (3/640); In enkele dienstencentra in Soest (o.a. Honsbergen en de Vijverhof) vor- den gastvrouwen en gastheren ge vraagd. Voor het leggen en onderhou den van sociale kontakten met de bewo ners en het serveren van een drankje in de conversatiezaal (12/605); Voor het rondbrengen van warme maaltijden vanaf Molenschot worden nog enkele chauffeurs m/v gevraagd (12/609); Zangvereniging in Soesterberg zoekt enkele vrijwilligers m/v voor het ge reedmaken van de ruimte voor optre den, ledenwerving, koorkleding ma ken, ophalen van donateursgelden, enz. Er is tevens plaats voor nieuwe zangers en zangeressen (1/621); In opvanghuis in Amersfoort is plaats voor een klusjesman/vrouw (1/104); Kreatieve mensen gevraagd om map jes te borduren waarin papieren zak doekjes kunnen. Tevens Kerstkaarten borduren of schilderen. De artikelen worden verkocht om financieel bij te dragen aan het werk van de SOHA. Werkzaamheden kunnen tegen onkos tenvergoeding thuis worden verricht Op gemeentearchief in Amersfoort is plaats voor enkele vrijwilligers m/v om uit te zoeken welke Italianen in Amers foort en naaste omgeving hebben ge leefd en vooral hebben gewerkt, bijv. kunstnijverheid uit 1600-1850, stuc werk e.d. (1/70); Welke vrijwilligers m/v, in bezit van rijbewijs, willen behulpzaam zijn bij het ophalen en sorteren van glas? Het glas wordt opgehaald bij de horecabedrij ven. Men ontvangt een gering vergoe ding en is verzekerd (1/198). Belangstelling voor èèn van boven staande vakatures? De medewerkers van de Stichting Vrijwilligers Vakature Bank willen u graag alle informatie ver schaffen hoe u aan de slag kunt, ook mensen met een uitkering kunnen zon der bezwaar vrijwilligerswerk doen. Al le in het bestand voorkomende banen zijn door de toetsingskommissie goed gekeurd. De vakaturebank kunt u vinden in het cultureel creatief centrum C-drie aan de Willaertstraat 49. Openingstijden op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur. Vrijdags van 11.00-12.30 uur. Ons tel. nr. is 02155-12630. Manifestatie van 'marginale' uitgeversl Op zondagmiddag 23 november a.s. vindt in de Speeldoos aan de Rem brandtlaan in Baam voor de vijfde keer de poëzie-manifestatie plaats van de "marginale" uitgevers/drukkers en hun auteurs, onder de titel "Dichters en Drukkers". Liefhebbers van literatuur komen hier weer volop aan hun trekken: Hans Lin tei leest zijn droge gedichten, Dick Rog gen verklaart en leest haiku, Gerard Bruning legt zijn kijk op haiku bloot, Sietse Drentje leest enkele van zijn enge verhalen, Kees Helsloot draagt zijn ver taling voor van Thackerays Liefdesbal lade en leest enkele eigen gedichten, en tenslotte geeft J.C. Ebbinge Wubben zijn vertaling weer van de gedichten van Marguérite Yourcenar. Uiteraard ontbreekt een "marginale" boekenmarkt niet. Daar staan de "mar ginale" uitgevers/drukkers in de rij om hun waar aan te bieden: Zonnebol, Drentje, Bruning, Roggen, HelPers, de Oude Degel en Kairos (van de Soester Arjen F. de Groot). Voor de december maand zijn er dus allerlei cadeautjes te koop. Het geheel wordt gepresenteerd door Wim Zaal en gelardeerd met muzikale intermezzo's van het speciaal voor deze middag samengestelde Stohiba-trio, bestaande uit Valentijn v.d. Griendt (viool), Remco Bakker (piano) en Peter Lieberon (altsaxofoon). De manifestatie begint om 14.30 uur. De toegang is gratis. M. de B. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van zijn rijbewijs. Het was weggehaald uit zijn kleding uit de kleedaccommodatie bij de atletiekbaan aan de Wieksloter- weg. Donderdag was in De Speeldoos in Baarn het lang verbeide programma van Conny Stuart en Louis van Dijk voor een tot de laatste plaatst bezette zaal. Opvallend was, dat het gros van de aanwezigen uit vrouwen bestond en van een leeftijdscategorie was van boven de 50 jaar. Conny Stuart is een theaterpersoonlijk heid, zoals er waarschijnlijk geen twee de in Nederland rondloopt. De manier waarop zij met het publiek omgaat is uniek. Als je bedenkt, dat zij al ruim 70 jaar is en dan ziet hoe zij in een ruk door de zaal "enertaint" dan kan je verbazing alleen maar des te groter zijn. Zij paart energie aan humor en muzikaliteit, waarbij de humor nergens platvloers dreigt te worden. Voor de pauze be stond het programma uit een "bloemle zing van oude liedjes en chansons vanaf haar begintijd tot en met de tijd van de musicals van Annie M. G. Schmid en Harrie Bannink, waaruit zij ook een aantal liedjes bracht. Na de pauze bracht zij een aantal Ar gentijnse tango's, een genre dat haar, zoals zij zelf zei, van haar jeugd af aan heeft getrokken. Conny werd begeleid door Louis van Dijk. Een programma om je vingers bij af te likken en zeker voor herhaling vatbaar. Vrijdag 21 november Aanvang 20.15 uur. Flamengo-gitarist Paco Pena Kaarten 15,-, CJP/Pas 65 12,50 Zondag 23 november Aanvang 16.00 uur Familievoorstelling Hetty Blok Kaarten 7,50 Kinderen tot 16 jaar onder begeleiding /4,- Donderdag 27 november Aanvang 20.15 uur Jasperina de Jong in "De Gekkin van de gracht" Kaarten 25,-, CJP/Pas 65 22,50 Zowel het guitige dienstmeisje Sjaan als de immer aktieve Zuster Clivia zal me nig landgenoot tussen de 30 en 95 jaar zich herinneren. Het zijn personages geschreven door Annie M. G. Schmidt en geschapen door Hetty Blok, die via de radio ('Pension Hommeles') en de televisie Ja zuster nee zuster) het ge hele land in bedwang hield op avonden dat deze series werden uitgezonden. Die tijd wordt weer even in herinnering gebracht door Hetty Blok, nu zij met haar programma van door Annie M. G. Schmidt geschreven liedjes en kinder gedichten in de verschillende theaters van ons land optreedt. Door haar ongekende scala van artistie ke mogelijkheden ziet u tijdens haar op treden de door de jubilerende Annie M. G. Schmidt gecreeërde wereld voor u, met die drie fietsende otters met die achter het behang filosoferende muizen en met dat vissenorkest-concert. Paco Pena, de Fameuze Spaanse gita rist, zal in het najaar een serie solocon certen in Nederland geven. Afkomstig uit Cordoba leerde Paco Pe na al op 12-jarige leeftijd gitaar spelen. Na een tijdlang met een eigen gezel schap tournee's te hebben gemaakt, legt Paco Pena zich het laatste jaar toe op soloconcerten. In 1981 richtte Paco Pena te Cordoba (Zuid-Spanjel een flamenco centrum op, dat aan alle liefhebbers uit de hele wereld gelegenheid biedt de flamenco kunst in haar geboortestreek te ervaren. Jaarlijks organiseert Paco hier een gi taarfestival waar de grootsten op dit in strument les geven. De flamenco heeft de laatste jaren een vlucht in populariteit genomen. De warme, opzwepende klanken van deze ritmische muziek laat ook ons Neder landers niet onberoerd. U kunt Paco Pena zien en horen in 'De Speeldoos' op 21 november, 20.15 uur. Evenals voorgaande jaren heeft het be stuur van de Nederlandse Vereniging van Wegenbouwers-grondwerk van Burgemeester en Wethouders toestem ming gekregen om in de zandafgraving van fa. Van der Krol aan de Verlengde Paltzerweg Technische Kontaktdagen te houden. Ze worden volgend jaar georganiseerd op 21, 22 en 23 mei.

Soester Courant | 1986 | | pagina 17