laMiffiBi tod 1 Velbelovende toekomst voor alle leeftijden ivFJMViisiiMia SPLINTER EEMLAND B.V. A.V.Pijnenburgers in zware Zeeuwse duincross ■ljiam.-mmi.i-» PAGINA 20 nn op 'g AKEN ken tar WOENSDAG 19NÖVËMBFR 1986~SPORT Wethouder drs. Günther plomp opent fraai, nieuw complex Sportkopij Shotheren winnen ook van NMB/VDO TAFELTENNIS Sensationele winst DVS Knollentuin Brouwer I beschikt over betere afmakers Duinkikkers breken persoonlijke records in Rhenen ATLETIEK Gerrit Muis wint huisdamtoernooi DAMMEN Centrale verwarming DUIVENSPORT Feestavond rayon Baarn-Soest Vier Kings Road Riders reden in de modder Soest respecteert besluit Brandes Dynamisch bedrijf steunt dynamische sport 0611611 Op Werkbezoek Marco Sakkers 2e bij veldrit in Brabant Smeeing BDC-Dames spelen gelijk HANDBAL J ongens-aspiranten winnen Weer reeks diefstallen uit auto's Inbraak in Mavo-Soest Stereo-installatie weg bij inbraak Lindner Op dievenpad in bibliotheek an de Schaak Club ^en Baarn 1 de volle ïting werd afgebro- and in het voordeel et vooruitzichten op nen via nederlagen Jan de Gier met 0-2 leek zijn tegenstan- erend" stukoffer van Alles faalde echter ionzetje van zijn te- ouden de enige blij- /ennik zorgde voor in een Benoni-ope- e maken en zijn ma il te zetten in een de gelijkmaker was n verantwoordelijk, kken vergaloppeer- -2. d zette IvarChavan- erst op voorsprong, vas F.C. van Tuinen Jet winnende punt ais, wiens opponent s nogal onorthodox ;rde nog de partij dein slippertje in de :h een paar uur lang de afgebroken stel- waarschijnlijke uit- ht. 1 heroverde René n de laddercompe- iheel zonder geluk, nent dat hij remise laakte zijn tegen- en foutje en wist iel alsnog te win- ist naar de vierde en door een over- Vlierden. Na vrij- e stand aan de kop l. Swinkels, 3. R. I. Braf en 5. E. de il-Boekhoff 0-1, raf-Van Vlierden peet 1-0, Van Ba- Baars-Voort 0-1, )-l, en Wolzak- etitie verloor Eric Tassend van Paul wijl in groep twee ik respectievelijk Berg versloegen. ideren in de leef- en van 12 tot 16 ingbokken" met aan de zoge- imp-wedstrijden ayon 't Gooi van net" te Naarden ember van 9 uur avonds met 800 er geweest. oefeningen aan ange mat. Bij de nog "springen" :en - gezien de ;n - geen bezwa- dle onderdelen fst 7 verschillen- leverd, zodat de ge turnsters da- esteld. Het was e sportieve ont- •ten in de regio s is - vooral van id grote belang- t hier meer gaat t winnen, puur - d'e nog geen n. Spelen met d, die ook bij -t veel plezier de opkomst en 2 deelnemers, die overigens umviering van ioi en aansloot Springbok- rumviering in ijfeld de beste iterseizoen zal in de Eemweg s 22 en 29 no- uur geopend gelegenheid lid te worden, van hun kaart zijn voor kin- igen en ouder tot 1 decem- n ze verdub- als zij hun ntvangen de- halen aan de 'eningstijden an 13.00 tot 't 22.00 uur. ri wordt door iverse plaat- kt. er de open- nder tel.nr. or kinderen sliefhebbers a per keer do had de geschiede^ran'drmanegTaln^Ui'"SP0KtCentnim Hdora' boliseren. Een onwelwilliestuk tmiwon ff Bosstraat niet beter kunnen sym- drs. Günther Plomp van ruimteliike nrdon" svast'kleed brachten wethouder tijdens de officiële ingebruikname Metp™sPort *aterdag «n de problemen problemen echter overwonnen en kondenïfï t !?aatreSelei1. werden dezelfde handen op elkaar brengen Het n o k j ta*"jke aanwezigen even later de nieuwe o^paa, in „TE- - rum Ruitc Nadat wethouder Plomp het verhullen de kleed had verwijderd en de terloops ingeschakelde hulp van de trap niet meer nodig had, richtte de kersverse voorzitter van Eldorado, de heer A. van 't Net, het woord tot zijn scheidende voorganger, de heer J.A. Detmar. "Jij stond aan de wieg van Eldorado. Je hebt ervoor gezorgd dat de heer Buijs destijds een manege kon beginnen. En toen de heer Buijs zijn zware werk zaamheden moest stoppen kon de ma nege door jouw toedoen worden voort gezet in een stichting. Jij bent de peetva der van Eldorado. Je stond dag en nacht klaar, problemen wist je altijd te verhel pen. Alle hindernissen heeft hij ruim schoots genomen. Jij was een man die niet van opgeven wenste te horen, en je ziet het resultaat," aldus Van 't Net te gen de man die vanaf 1976 de voorzit- Met enige assistentie onthulde wet- houder Plomp het naambord van de nieuwe manége. tershamer ter hand heeft gehad. Detmar is inmiddels benoemd tot ere voorzitter. Onlangs verhuisde hij naar het Drentse Exloo. De afstand tussen Soest en zijn nieuwe woonplaats is te groot om regelmatig te overbruggen. Vandaar dat hij zijn functie beschikbaar stelde. In zijn reactie op de speech van Van 't Net zei Detmar: "Dat is schro melijk overdreven. Je rolt automatisch in zoiets, en het laatje niet meer los. Dat is gewoon een paardenbacil die je hebt." Vervolgens mocht hij korte tijd later tot zijn verrassing een herden kingsplaat met zijn naam onthullen, "Want," zo zou Van 't Net zeggen, "de naam Detmar moet tot in lengte van da gen aan Eldorado verbonden blijven." Eén van de mooiste De nieuwe manege van Eldorado is on getwijfeld één van de mooiste in Soest en wijde omgeving. Het overdekte ge bouw heeft een afmeting van 60 x 30 meter, terwijl de buitenbak eenzelfde afmeting heeft. De binnenbak (20 x 40 meter) voldoet aan de eisen van de bond, en daarom kunnen er wedstrij den worden georganiseerd. De stich ting Ruitersportcentrum Eldorado biedt plaats aan ongeveer veertig paar den en ponies, waaronder een aantal pensionpaarden en -ponies. Na twee jaar onderhandelingen en bouwwprWflamhprlpn staat de nieuwe manege overeind. Aanvankelijk leken tegenstanders de manege in de weg te staan, maar uiteindelijk kreeg Eldorado de vereiste vergunning. In het voorjaar werd begonnen met de realisatie. Het eindproduct, dat recentelijk gereed kwam, is een aanwinst voor hippisch Soest én voor de gehandicapte kinde ren van de stichting De Eemruiters uit Baarn, die iedere dinsdag gebruik ma ken van de faciliteiten van de stichting ruitersportcentrum Eldorado. De problemen die twee jaar geleden de kop opstaken in verband met het aflo pen van een huurcontract met de eige naressen van de grond waar de oude manege staat zijn inmiddels weer opge lost. Vertrouwen in een goede afloop, veel inzet van veel vrijwilligers, een gro te portie zelfwerkzaamheid en de me dewerking van verschillende instanties, zoals de gemeente, de Rabobank en de dames Heijdeman en Van Vonno droe gen daaraan bij. Op een eerlijke en ge degen manier. Zo was het zaterdag ook tijdens de openingsplechtigheid. Toen het koord afbrak, klom wethouder Plomp de trap op, bond hij het koord weer aan het kleed en rukte hij alsnog Eldorado een veelbelovende toekomst in. Een veelbelovende toekomst voor alle leeftijden, want zowel jong als oud spenderen menig uurtje in de manege. De manege van de overleden heer Buijs en van de heer Detmar. De manege van velen. Sportverslagen en -berichten uiter lijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed lees bare kopij heeft daarbij de voor keur. Redaktie Soester Courant. Voor de hoogste herenteams was het weer een goede week. Het le heren team won in Amstelveen de zeer be langrijke wedstrijd tegen NMB/VDO met 6-4. In de laatste thuiswedstrijd heeft men nu aan een gelijkspel vol doende tegen Trias. Het 2e en 3e he renteam wonnen beide met de maxi male 10-0 scoren. Senioren: NMB/VDO 1 - Shot 1 4-6 Het le herenteam is bezig aan een zeer sterke competitie en bewees dat ook in Amstelveen. In een spannende wed strijd bracht Shot NMB/VDO de eerste nederlaag in eigen zaal toe. Gesteund door de vele uit Soest meegereisde sup porters kende Shot een sterke start: 1-4. Via 2-5 scoorde Bart Lefel het win nende punt, waarna de eindstand op 4-7 gebracht werd. Bij Shot scoorden Bart Lefel en Dirk Schuiling ieder twee winstpartijen en kwam Renè Daselaar èèn keer tot winst. Het altijd zo belang rijke dubbel werd ook dit keer door de Soesters in winst omgezet. Shot 2 - DTS 1 10-0 Na de 0-10 nederlaag tegen Argus, boekte Shot 2 nu eenzelfde monster- score ten koste van DTS uit Enschede. In een eenzijdige wedstrijd bleven Hans den Blanken, Gerhard Busch en Be rend Jonker eenvoudig ongeslagen. Met nog èèn wedstrijd te gaan is Shot 2 nu zeker van de 2e plaats. Shot 3 - Quick 5 10-0 Na twee opeenvolgende nederlagen won Shot zoals verwacht met de maxi male 10-0 score van het zeer zwakke Quick 5. Shot 3 blijft hierdoor 2 punten voor op de concurrentie, maar heeft nog twee zeer zware wedstrijden voor de boeg. Victoria 2 - Shot 4 6-4 De kampioenschapswedstrijd in de 2e klasse is voor Shot op een teleurstelling uitgelopen. Hoewel er uitstekend te genspel werd geboden, waren de Hil versummers net iets sterker. Beste man bij Shot was Arjan Schuiling met twee winstpartijen. Aanstaand weekend de kampioens wedstrijd van Shot 1 Men ontvangt dan Trias uit Twello en heeft aan een gelijkspel voldoende voor het kampioenschap. De wedstrijd be gint om 18.00 uur in de Shotzaal aan de Heideweg. Overige uitslagen senioren: Shot 5-Tovo 1: 5-5, Shot 6-Good Luck 3: 7-3, Oso 1-Shot 7: 1-9, Shot 8-A1 meerspin 3:5-5, Shot 10-ATC11: 5-5, Tovo 7-Shot 12:2-8, Shot 13-UBTV6: 5-5, UBTV 7-Shot 14: 5-5, EMM 3-Shot 15: 7-3, Shot 16-Almeerspin 6: 9-1. Uitslagen jeugd: Shot 1-TjapTjoy 1:4-6, Shot 3-NMB/ VDO 2:2-8, Buna 3-Shot 4:2-8, Quick 4-Shot 5: 6-4, Shot 6—Good Luck 2: 1-9, Elan 5-Shot 7: 4-6, Shot 8-Huizen 13: 10-0. Vrijdag j.1. trad het eerste team van DVS De Knollentuin in De Bilt aan te gen Marlet Boys, een zware tegenstan der. DVS trad aan zonder doelman Aalderink, Ronald de Rooij en Nico van Ginkel. DVS startte met behoudend spel, belust op de counter. Johan Staal brak de sco re open. Hij maakte vier schitterende goals op rij. Mede door goed verdedi gend werk van Gerrit van de Laan en doelman Johan Aaldering bleef de schade tot de rust tot één goal beperkt: 4-L Na de rust kwam Marlet Boys terug tot 4-3, en even leek het er weer op dat DVS de kop liet hangen en de partij uit handen gaf. Maar onder leiding van uit blinker Johan Staal werd de voorsprong uitgebouwd. Ronnie van de Wetering scoorde 5-3, Marlet Boys nog 5-4, maar Ronnie van de Wetering maakte na goed doorzetten 6-4. Marlet Boys gaf de strijd op, en DVS voetbalde de wed strijd rustig uit. René Ribberink bepaal de de eindstand op 7-4. Door dit resul taat heeft DVS De Knollentuin de on derste regionen verlaten en staat met vier punten uit vier wedstrijden in de middenmoot. De volgende wedstrijd: DVS De Knollentuin 1 - Renswoude 1, donderdag 20 november in Maartens dijk, aanvang 22.00 uur. Twee goeg spelende teams zorgden voor een boeiende wedstrijd. Brouwer besliste de wedstrijd in zijn voordeel doordat het zijn kansen beter wist te verzilveren. De Komeet schoot sterk uit de startblokken en nam in de eerste mi nuut al een 1-0 voorsprong. In de vijfde minuut kwam Brouwer op gelijke hoogte. De opgekomen Bram v.d. Munt stelde Chiel Struyk in staat 1-1 te scoren. Halverwege de eerste helft kwam Brouwer via Arie Postuma op 1-2. Na de pauze bleven beide ploegen voor een snelle, boeiende partij zorgen met de Brouwer-ploeg als de betere afma ker. Arie Postuma zorgde voor 1-3 en 1-4. Nadat de Komeet voor 2-4 zorgde was het Chiel Struyk die de eindstand op 2-5 bracht. Door deze overwinning neemt Brou wer samen met SVM Boys de eerste plaats in in de hoofdklsse van het Rayon Heuvelrug. Hogelanden 2 - Brouwer 2 7-2 Zonder wisselspelers kwam het tweede team van Brouwer conditioneel te kort. Tot in de tweede helft slaagde Brouwer erin een 2-2 stand vast te houden. Daar na was het Hogelanden die het over wicht bekwaam uitspeelde. Ruim in de tweede helft kwam Hogelanden op 4-2. Een verwoed aanvallend Brouwer pro beerde een betere stand te forceren. Dit lukte niet: Hogelanden scoorde nog drie maal. Zaterdag j.1. moesten 11 zwemmers van de wedstrijdploeg van De Duinkikkers in Rhenen wedstrijden zwemmen. Het ging om B-limiet wedstrijden. Degenen die deze limiet halen, komen in aan merking om mee te doen met A-limiet wedstrijden. Ook is het een graadmeter wie de ver eniging mag vertegenwoordigen bij de competitiewedstrijden. Dat de goede competitiestart geen toevalstreffer was, blijkt uit het feit dat alle zwemmers een nieuw persoonlijk record zwommen. Een prima prestatie! De uitslagen wa ren: 100 meter vrije slag: Sebastian Borsje 1.17.6, 3.8 seconde sneller. Bas van Dorresteyn 1.14.5,0.7 seconde sneller. Antoniovan de Hengel 1.12.5, een hal ve seconde sneller. Xander Bremer 1.08.4, 3e plaats, 1.6 seconde sneller. 100 meter schoolslag: Lisette Elsinga zwom een prima tijd van 1.42.5. Hiermee werd ze 3e en haalde ze het B-limiet. Een verbetering van haar oude record met 7.1 seconde. Renè van Walsem 1.23.2, 2.3 seconde sneller. Helaas werd hij gediskwalifi ceerd. 100 meter rugslag: Mary-Jane Beyer (1.33.0) en Monique van Egdom fl.29.5) zwommen in de zelfde serie tegen elkaar en finishten bijna gelijk. Monique zwom 1.28.3 (1.2 seconde sneller) en Mary-Jane zwom 1.28.8,4.2 seconde sneller. Monique werd in to taal 3e. Mariska Brienen liet zien, dat ze wel de gelijk snel op de rugslag kan zwemmen. Ze haalde de B-limiet en werd le in een tijd van 1.24.2, 2.6 seconde sneller. Janine Pothuizen 1.35.4, ze werd le en haalde een B-limiet. Ronald van Ophoven eindigde als eer ste en behaalde een B-limiet in 1.40.8 ".2 seconde sneller. De volgende wedstrijd voor de wed strijdploeg is zaterdag 29 november. Een belangrijke competitiewedstrijd, waarin de 8e plaats moet worden verde digd of verbeterd. Al 52 JAAR official dealer BAARN-SOEST Gespecialiseerd in jonge gebruikte Ford-auto's Verplichte autokeuring bij onze APK bedrijven BEUKENLAAN 80 keukendal) SOEST - TEL 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL 02154-15555 In het Zeeuwse Westenschouwen werd zaterdag de 19e Mosselloop gehouden. Een loodzware cross over 9.000 meter. Een viertal A.V.Pijnenburgers beproef de hier zijn krachten. Gert de Ruygt ontworstelde zich aan de drukte van het 250 man sterke deelnemersveld en maakte jacht op de koploper. Gert werd 7e in 30 min. 13 sec. Joop van Leijen- horst en Eef van den Brink bleven dicht in eikaars buurt. Eef werd 52e in 33 min. 8 sec. terwijl Joop 19 sec. later fi nishte op een 58e plaats in 33 min. 27 sec. Harry van Brummelen eindigde op een 77e plaats in 34 min. 25 sec. BAV-wintercupcompetitie Zondag werd de eerste van drie wed strijden om de BAV-wintercup verlo pen. Start en finish waren bij de mare chausseekazerne naast paleis Soestdijk. Deze eerste wedstrijd ging over ca. 10 km. en had een behoorlijke belangstel ling. Een groot deel van A.V.Pijnen- burgs lange-afstandsgroep verscheen aan de start. Bij de heren verraste Simon Schreur, die zich tijdens de wedstrijd ten koste van Dick den Oude opwerkte naar de positie van snelste Soester, maar wist het tempo nog niet tot het ein de toe vast te houden. Slow-starter Si mon Schreur wist na enkele kilomaters naast Dick te komen en in de slotfase zelfs nog enige afstand te nemen. Simon klokte 34 min. en 24 sec. Dick deed er 34 min. 47 sec. over. Willem van Hofs lot zat de grote jongens dicht op de hie len met 35 min. 23 sec. gevolgd door Henk Wallet in 36 min. 29 sec. en Bert Bonk in 36 min. 33 sec. Trainer Jeroen Majoor kwam midden tussen zijn pupil len in 37 min. 12 sec. over de streep. Het veteranenduo Jan Westerbeek en Karei Carton kwam ook tot goede re sultaten met resp. 38 min. 29 sec. en 38 min. 34 sec. Wim van Dorrestein ging in 38 min. 46 sec. rond. Kees Rietveld liep 40 min. 33 sec., Ulrich Manders 41 min., 40 sec., Fred Hilligenhekken be sloot met een persoonlijk record 41 min. 59 sec. Rob Jansen 42 min. 31 sec. Bij de dames was Henny Pot weer op permachtig en werd onbedreigd eerste in 41 min. 3 sec., terwijl klubgenote Mart van Hal op een gedeelde 2e plaats binnenkwam in 42 min. 29 sec. Dinie van den Berg liep 43 min. 52 sec., Mieke Baars 47 min. 26 sec., Gerda van der Veen slechts 1 sec. meer op 47 min. 27 sec. Gerry den Oude drong al door tot de middenmoot van de dames-equi pe. In haar 2e wedstrijd kwam zij tot 44 min. en 57 sec. Marieke Schreur 49 min. 34 sec. Zeven heuvelenloop In de Zeven heuvelenloop waren twee A.V.Pijnenburgers vertegenwoordigd. Op het zware parkoers achter Nijmegen bleek Renè Hoksbergen èèn van de snelste veteranen. Hij ging in een tijd van 55 min. en 13 sec., bijna een per soonlijk record, over de lastige obsta kels. In deze 15 km. lange wedstrijd toonde Hans Smit, dat de progressie in zijn prestaties goed doorzet. Hij boekte 59 min. precies. Twee maanden lang namen veertien deelnemers deel aan het zogenaamde huisdamtoernooi, dat jaarlijks wordt georganiseerd door DVSB. Het is be stemd voor mensen die thuis wel ge damd hebben, maar nog nooit in ver enigingsverband. Er werden drie partijen per avond ge speeld, hetgeen niet altijd lukte. Som migen gingen zo in hun partij op dat de ze wel twee uur duurde. Op de laatste speeldag speelden F. Stins en G. Muis tegen elkaar. Deze partij werd door Muis gewonnen. Daarmee werd hij winnaar voor Stins, G. Wieg- mans. G. Lam, T. Ruiter en J. Leijen- dekker. De prijzen werden uitgereikt door J. van Dasselaar, die daarna simultaan- wedstrijden met hen speelde. In de bondscompetitie gaat het met het tweede team aardig voor de wind. Te gen het laaggeklasseerde NDG 3 werd met 16-4 gewonnen. Concurrent NDG 2 verloor van Huizen 2 en Austerlitz 1 - Maarssen 2 werd 10-10. Daarmee staat DVSB 2 vijf punten voor op Austerlitz 1, Maarssen en NDG 2. Maarssen komt a.s. maandag op bezoek en NDG 2 komt daarna, dus spanning genoeg voor DVSB. Het eerste gaat op bezoek bij Driebergen. Bij winst kan degradatie ontlopen worden. Installatiebedrijf j. cornelisse bvJ^L^H Tel. (02155)13014-12577 Op zaterdag 22 november wordt in het clubgebouw van De Zwaluw in Baarn de jaarlijkse feestavond gehouden van het rayon Baarn-Soest van de postdui venverenigingen. Dan worden ook de kampioenschappen, luxe prijzen en fietsvluchtprijzen uitgereikt, alsmede het Delfts Blauw bord "Orléans". De avond wordt omlijst door het duo Teus en Ben en begint om 20.00 uur. Op uitnodiging van F.C.C. de Mol uit Dordrecht hebben Orjan en Sancho Kers, Jessica en Robin v.d. Wolk deel genomen aan een cross-coutry, een wat vreemde tak van de fietscross-sport. De afstanden waren voor de leeftijdsgroe pen tot elf jaar 272 km en ouderen 5 km, grote afstanden als je gewend bent op een baan van ca. 300 meter te rijden. Het parcours was zwaar en de fiets moest meer dan eens op de schouder, maar toch een geslaagd experiment dat zeker voor herhaling vatbaar is. De Kings Road Riders trokken zich pri ma uit de modder. Jessica v.d. Wolk werd 2e bij de 10/11 jarige Powder Puffs. Oijan Kers werd 3e, Sancho Kers 6e en Robin v.d. Wolk 10e. "Wij kunnen ons vinden in de redenen die de heer Brandes geeft voor zijn ver trek en wij respecteren en accepteren zijn besluit. Terugkijkend op de samen werking met hem zijn wij uiterst tevre den. "Aldus luidt de reactie van het be stuur van s. o. Soest bij monde van secre taris C. W. Verkerk op de ontslagaan vraag van Brandes. "Wij kunnen tevreden terugkijken om dat hij in de afgelopen twaalf jaar iets tot stand heeft gebracht. De vereniging vindt dat hij goed te werk is gegaan, en wij onderschrijven dat. We begrijpen hem als hij zegt dat het rationeel gespro ken tijd is om te vertrekken. Met sommi ge spelers uit het eerste werkt hij al sinds hun veertiende," laat Verkerk desge vraagd weten. Het bestuur is daarentegen teleurgesteld over de wijze waarop Brandes zijn me dewerking toezegde aan een jeugdvoet balkamp in Amersfoort. Volgens Ver kerk had Brandes als hoofdtrainer van s. o. Soest eerst met de club o verleg moe ten plegen. Er zal evengoed een jeugdvoetbalkamp bij s. o. Soest georganiseerd worden. De nadruk komt daarbij te liggen op het re creatieve vlak, terwijl de F-pupillen van 6 tot 10 jaar erbij betrokken zullen wor- den. De A-junioren vallen waarschijn lijk buiten de boot, omdat voor deze se lectie een trip naar het buitenland wordt georganiseerd. 55=3 Vanmorgen vroeg zijn drie inwoners van het Deense stadje Holbaek in Soest gearriveerd. Het zijn Lars Dine- I sen en Jan Jarlfeldt (beiden werkzaam bij een jeugdopvangcentrumen Knud Sörensen, een hoge ambtenaar van de afdeling welzijn van Holbaek Kom- mune.De drie Denen blijven tot en I met aanstaande zondag in Soest voor een werkbezoek aan verschillende in- Het eerste team van de Soest/Soester- bergse Badminton-vereniging BC- Badso is door het Soester bedrijf ASI kompleet in het nieuw gestoken. Het team - kortweg Badso 1 genoemd - speelt inmiddels succesvol in de 3e klas se landelijk. Het Soester bedrijf ASI geniet landelijk een goede naam als producent en leve rancier van hydraulische installaties en hydraulische komponenten voor de in dustrie, scheepvaart en off-shore akti- viteiten. Daarnaast heeft het bedrijf au tomaterialen als drukgroepen, frictie- platen e.d. in haar leveringsprogram ma. ASI staat voor Automobielen - Scheep- V.l.n.r. de ASI-directeuren de heren W.F. Busch jr. en P.J. Busch met Badso 1: Charly van Gestel, Claudine Schüss- ler, Fred van Gestel, Leonie Welting Roland Meyer en Badso-voorzitter Hans Nijkamp. vaart en Industrie. Juist daarom steunt ASI de plaatselijke badminton-vereniging om op dynami sche wijze haar naam via Neerlands snelstgroeiende tak van sport verdere bekendheid te geven. De verzorging van de gehele outfit van zowel kwaliteit als uitvoering werd in handen gelegd van Newstar Sports Wear te Soest. Morgen worden de Scandinaviërs om negen uur 's ochtends ontvangen door wethouder drs. Günther Plomp. Dine- sen en Jarlfeldt waren hier ook in sep tember met een groep jongeren. Ze werden toen op het gemeentehuis offi cieel welkom geheten door burgemees ter mr. Paul Scholten en wethouder Plomp. Toen bekend was dat het Deen se tweetal weer naar Soest zou komen vroeg het een onderhoud met Plomp aan. Deze ging direct in op dit verzoek, en hij zal ze morgenochtend aan alle ge vraagde informatie helpen. Johan Baks van de stichting Jeugdzorg heeft ook zijn medewerking toegezegd voor de studiereis van de drie Denen. Hij ontvangt ze donderdagmiddag. Baks zal hen wegwijs maken in de struc tuur van de stichting Jeugdzorg en ze rondleiden langs de verschillende jeugdcentra in Soest. Daarnaast brengen Dinesen, Jarlfeldt en Sörensen twee keer een bezoek aan Amsterdam. Daar worden ze onder meer te woord gestaan door medewer kers van de hoofdstedelijke Dienst voor de Sport. De contacten met Amster dam kwamen tot stand dankzij de be middeling van Wim Bolwerk, die op de Amsterdamse dienst werkzaam is. Bol- In Zeeland, een plaatsje in Brabant, heeft Marco Sakkers een prima presta tie geleverd door als 2e te eindigen in een zware veldrit. Sakkers ging goed van start en er ont stond direct een kopgroep. Halverwege de koers demarreerde daaruit de zoon van prof Rein Groenendaal, en hij bouwde geleidelijk een voorsprong van 1 minuut op. Daarachter volgde Sak kers en de kampioen van Nederland, Willy Lotgerink. In een prachtige eind sprint klopte Sakkers Lotgerink op de streep met een half wiel. De uitslag werd: 1. Richard Groenendaal, 2. Mar co Sakkers, 3. Willy Logterink. Een sterk spelend Smeeing-BDC da mes neemt punt mee uit Heemskerk. De Smeeing-BDC dames hebben een van hun betere wedstrijden gespeeld te gen ADO. Reeds na 2 minuten scoorde Ada v. Hal 0-1. In de 19e minuut we derom Ada v. Hal in de kruising 0-2. Wanneer Thea Buunt een speelster van ADO probeert af te blokken, krijgt zij een klap op haar neus, en verlaat bloe dend het veld met een gebroken neus. De Soester dames zijn door dit voorval geenszins aangeslagen en Astrid Wijn hof scoort vanaf de cirkel 0-3. Op slag van rust scoort ADO dan toch de ver diende eerste treffer 1-3. Met Bea Beyer in de 2e helft op het doel breekt er een ADO-periode aan, maar paal, lat en de Soester keepster verhin deren het scoren. Aan de andere kant speelt Anke Pronk Ria v. Buuren aan die beheerst 1-4 scoort. Dan breekt ADO echt door en loopt snel door naar 5-4 als wederom Ria van Buuren 5-5 laat aantekenen, gevolgd door Ria Pothoven met haar bekende hoekballetje 5-6. Het gaat nu over en weer. ADO maakt eerst 6-6 waarna Ria van Buuren 6-7 laat aantekenen. ADO bepaalt tenslotte de eindstand op 7-7. Een mooie handbalmiddag geleid door twee uitstekend leidende scheidsrech ters. Het tweede jongens-aspiranten team van Smeeing/BDC won afgelopen za terdag in de sporthal Juliana van Stol berg te Amersfoort met 11-8 van Voice uit Nijkerk. Leek het jongensteam in de eerste helft grote afstand van Voice te nemen (6-1), in de tweede helft zakte het spelniveau echter naar een bedenkelijk laag ni veau. Voice rook de kans en kroop ang stig dichtbij. Goed keeperswerk van pupillen-doelverdediger van den Deijs- sel voorkwam dat het Smeeing/BDC- team een nederlaag opliep. Overige uitslagen: Jongens: Pupillen 1 Smeeing/BDC - BHC 2-2 Aspiranten 1 Smeeing/BDC - Baarn 28-1 Junioren AAV - Smeeing/BDC 8-13 Meisjes: Pupillen 1 Smeeing/BDC - HVBS10-5 Pupillen 2 Smeeing/BDC ACH. Aspiranten DWSM Aspiranten LHV 1 HMS/ 3-9 Smeeing.BDC 3-4 Smeeing/BDC 16-2 Junioren 1 Smeeing/BDC - DS014-7 Jongens/meisjes: Welpen Smeeing/BDC - UDSV 5-16 In het afgelopen weekeinde kreeg de politie weer een rijtje meldingen binnen van autobezitters, die tot hun leedwe zen moesten ontdekken dat onbekende daders de nodige spullen uit hun wa gens hadden gestolen. De heer P. uit Soest, die zijn auto aan de Wieksloot had neergezet, miste een tas, met daarin o.m. een portemonnee, wat kleingeld en een giropasje. Eén van de ramen bleek te zijn geforceerd, mevrouw Van R. uit Soest miste een schoudertas met daarin een portemon nee met ca. 150 gulden en een giropas je. Haar auto stond aan de Monniken bosweg en een van de raampjes was in geslagen. mevrouw De B. uit Schelluinen raakte op soortgelijke wijze een handtas kwijt. Daarin zaten haar autopapieren, een aantal eurochèques, een bankpasje en nog wat persoonlijke spulletjes. De dief heeft in dit geval waarschijnlijk een val se sleutel gebruikt. De auto stond ge- parkeeerd bij het Kamp van Zeist in Soesterberg. Vorige week ontdekte D.K. uit Amers foort dat onbekenden uit zijn auto twee portofoons, eigendom van de Neder landse Spoorwegen, hadden ont vreemd. De wagen stond aan de Grote Melm geparkeerd. Tenslotte meldde R.C. uit Soest nog een poging tot dieftsal uit zijn auto, die aan de Weegbreestraat stond. De dader bleek getracht te hebben het portier open te breken, maar had zijn pogingen kennelijk voortijdig gestaakt. werk is ook al jarenlang lid van de bas ketbalvereniging The Red Stars. In 1981 kwam hij in contact met Lars Di nesen, die bij Holbaek Basketbal Klub een organisatorische rol vervulde. Sindsdien houden beide basketbalclubs jaarlijkse uitwisselingen met elkaar, en worden er het hele jaar door privé-be- zoeken gebracht door Soesters aan Holbaek en omgekeerd. Mede door de ze contacten is ook de studiereis van het jeugdcentrum in Holbaek naar Soest tot stand gekomen. In Soest lag het ook in de bedoeling dat de Denen in contact zouden treden met medewerkers van de Sociale Dienst. Een woordvoerder van de Sociale Dienst zei graag te willen, maar moest enkele dagen later helaas afbellen in verband met drukke werk zaamheden. Een ander gepland punt van het pro gramma voor de Denen moest ook ge schrapt worden. Drie weken geleden werd tevergeefs geprobeerd kaartjes te bemachtigen voor de interland Neder land-Polen die vanavond gespeeld wordt. Het Olympisch stadion in Am sterdam bleek echter al te zijn uitver kocht. Jan Jarlfeldt, de chef van 'Social Paeda- gogisk Kontor', het jeugdopvangcen trum in Holbaek, is tevens manager van de voetbalclub Holbaek. De club, die tien jaar geleden nog Europa Cup voetbal speelde maar inmiddels is afge zakt tot de derde divisie, zou mogelijk een uitwisseling kunnen aangaan met s.o. Soest. Het zou dan gaan om een ju niorenelftal. Holbaek speelt in die cate gorie voor Deense begrippen op het zelfde niveau als s.o. Soest in Neder land. Een en ander is afhankelijk van gesprekken tussen Jarlfeldt en het jeugdbestuur van s.o. Soest. Deze wor den mogelijk deze week gehouden. Uit het gebouw van de Mavo-Soest aan de Valeriaanstraat heeft een onbeken de dader in het afgelopen weekeinde o.m. een cassetterecorder, een fototas, twee luidsprekers, een brandblusappa- raat en een bureauonderlegger ont vreemd. Hij moet de school zijn binnen gekomen door het forceren van een toi letraampje. J. de G. deed aangifte bij de politie. Bij een inbraak in het bedrijfspand van de fa. Lindner aan de Koningsweg is in het afgelopen weekeinde de complete stereo-installatie uit de kantine wegge haald. De dader heeft vermoedelijk kans gezien via het dak binnen te ko men; aan het pand vinden verbou wingswerkzaamheden plaats. In de dependance van de openbare bi bliotheek in C-drie aan de Willaert- straat heeft een onbekende dader in het afgelopen weekeinde zijn slag geslagen. Hij verdween met tien boeken, een geldkistje, een rekenmachine en een ra dio-cassetterecorder. De politie ver moedt dat de dader tevoren een raam los heeft gezet. Mevrouw P. de H. deed aangifte.

Soester Courant | 1986 | | pagina 21