uon rl uon 69r JOYCE GV/GH Sint Nicolaas met toeringcar op de boot onderweg naar Soest! 4 G//GH COMBIFOTO, BETER IN BEELD COMBIFOTO, BETER IN BEELD COMBIFOTO, BETER IN BEELD COMBIFOTO, BETER IN BEELD COMBIFOTO, BETER IN BEELD COMBIFOTO, BETER IN BEELD IVN-Soest heeft grote bezwaren tegen Eemlandse ruilverkaveling m PAGINA 2 WOENSDAG 19 NOVEMBER 1986 SOESTER COURANT PAGINA 3 JEN A# S Schneider fconpuTERDimon Sanyo MSX computer 64 k 499.- cnmbifölö Morgen start Sinterklaasactie winkeliers SCHOEMAKER ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS SUNCAR fT7^ ,S^;< Kleding van wasrek gestolen Fietsendieven betrapt DEELNEMERSLIJST SINT NICOLAASAKTIE 1986 'Hoge investeringen lijken onverstandig' cprnhifOIO Inventarisatie van historische objecten gestart Volg de borden KOESTRAAT Boodschappentas van fiets gestolen 'r Industrieterrein Nieuwe Gracht mag acht hectare uitbreiden PDM supersound box Draagbare cassettespeler met maar liefst 8 chrome cassettebandjes 4 Stuks C-60 4 Stuks C-90 SLECHTS Braun Novamat 315 AF Geschikt voor universeel magazijnen, en de com pacte CS- en LKM-magazij nen Voorzien van afstands bediening en dialift. En vooreen maximum aan projectie-comfort automatische scherp- stelling Metz 45 CT-1 Computerflitser met thyristor, richtgetal 45, geschikt voor elke lichtsituatie Agfachrome CT100-36 2 Stuks (exclusief ontwikkelen) Praktica MTL-5B. Half-automatische spiegel reflex met sluitertijden van 1/1000 tot 1 sec Objektief Pentacon 1.8/50 mm. computer/ tekstverwerker. Incl. beeldscherm en printer, incl. iQQ0 programma's IjJO.' met Sanyo digitale datarecorder van 749.- voor PRINTERS Commodore 803 incl. tractorfeed 599,00 Seikosha SP 180 voor Commodore 798,00 Star NL 10 met interface 999,00 Naar keuze IBM/Commodore DISKETTES 574 inch DS-DD, 10 st. vanaf22,50 3'/2 inch DS DD, 10 st. vanaf 79,00 KETTINGPAPIER 12 inch x 240 blanco, 1000 vel31,00 DISKETTEBAKKEN 51/„ inch met slot57,50 SOFTWARE voor MSX - Commodore 64 en 16 vanaf14,50 PRINTERLINTEN, meest voorkomende modellen uit voorraad leverbaar vanaf 8,90 foto-film-uideo computer/" Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Tel. 12874 Op het moment dat wij dit schrijven heeft Sint Nicolaas net de zware eike houten deuren van zijn gezellige Spaanse paleis achter zich dicht laten vallen, op weg naar de kust, waar in één van de pittoreske warmwaterha ventjes zijn vertrouwde kado-böot on der stoom is gebracht. Alle pakjes zit ten er al in en bovenop, en de Pieterfa milie heeft zich behaaglijk geïnstal leerd in de vele knusse hutjes van het schip. Op het voordek staat een prach tige glanzende autobus... En die zal er a.s. zaterdag voor zorgen dat de Sint en zijn staf keurig op tijd in ons dorp zullen arriveren. Het is per slot een heel gedoe om zoveel snelle bezoe ken, direct na aankomst in Nederland, te moeten afleggen. De grote winke liersactie is dan inmiddels van start ge gaan. Iedereen kan morgen al terecht om de gratis lootjes in ontvangst te ne men. Maar voorlopig, vandaag woens dag 19 november, dobbert de bijna jari ge bisschop nog op de baren, zich te goed doend aan warme chocolademelk en speculaas. Het heerlijke avondje is bijna weer gekomen. Overal actie Voor alle kinderen, maar ook voor de meesten van de groten, kunnen novem ber en december toch voor een leuke, gezellige periode zorgen. Overal licht jes, glinsterende etalages, soms natte, spiegelende straten, veel mensen op de been en uitzicht op lollige, nuttige en smakelijke kadootjes en surprises. Zin gen bij de schoorsteen - voor zovémog aanwezig en anders maar bij de kachel van de c.v. of bij de open haard - en de schoenen in de buurt, met een pluk stro, een hand haver en een bakje water voor het paard erbij. De volgende morgen op je blote kakkies rap kijken of er wat te vinden is. Meestal wel. Over de zak en de roe praten we niet. Vervelend en boos. Wie is dat nou in de ze maanden? Geen mens of kind toch! Overal actie. Bij de Soester winkeliers bijvoorbeeld. Naast dit artikel drukken wij een lijst af van alle deelnemende middenstanders aan de grote loterij "Loot er 'ns uit in eigen land". Iedereen die voor tien guldens besteedt krijgt een gratis lot dat meespeelt in het spel, dat op maandag 8 december 1986 wordt beslist door notaris mr. H.H. Elferink, die de trekking zal verrichten. Prima prijzen De stichting Manifestaties Soest, die de actie voor de winkeliers op touw heeft gezet, zorgde voor een paar prachtige hoofdprijzen. In samenwerking met 'Center Parcs', de nieuwe naam voor 'Sporthuis Centrum', kwamen er drie hoofdprijzen uitrollen in de vorm van weekends of midweeks in één van die magnifieke parken, die op de mooiste plekjes in fraaie streken van ons eigen land zijn gevestigd. Een paar dagen er- even-uit is een hobby geworden, die door steeds meer mensen wordt bedre ven. We hebben veel vrije tijd, we heb ben een auto en waarom dan niet lekker weg voor een paar daagjes? Kopen in Soest kan u zo'n uitje opleveren en wie langer wil, of met meer mensen, kan in overleg zelf aanvullen. De hoofdprijzen bestaan uit drie che ques van f 750,Verder zijn er een eerste prijs van f 500,een tweede van f 400,en een derde van f 300, alle drie in de vorm van cheques van 'Center Parcs'. De winkeliers zelf zor gen daarenboven voor een aantrekke lijk aanvullend prijzenpakket, dat wij SPECIALIST gezichts solarium Van Weedestraat 80 - Soest Telefoon 02155 - 10344 eveneens op deze pagina afdrukken. Horloges, boeketten bloemen, voetbal len, gourmetstellen, kaas, boodschap- penpakketten, zakaanstekers, taarten, boterletters, wijn, overhemden en zelfs compleet opgemaakte Hors d'oeuvre- schotels, maken het loterij gebeuren tot een feestelijk spektakel. Wie er even op zijn gemak voor gaat zitten om te zien bij wie er wat is te winnen, zal er zeker voor zorgen, dat het aantal lootjes zo hoog mogelijk oploopt. De Soester winkeliers bieden een rijk assortiment kado's tegen prettige prijzen, waarvoor niemand het dorp uit hoeft. Gezellig heid troef in alle delen van Soest en veel voordeel en lekkers achter deuren waarop u het affiche vindt, waaraan u kunt zien of u aan het juiste adres bent. De actie begint morgen en duurt tot en met vrijdag 5 december. Aankomst Sint Nicolaas Sint Nicolaas spoedt zich, direct na aan komst in Nederland, in een snelle toe ringcar naar Soest, waar hij voor het stadhuis om 13.30 uur wordt welkom geheten door burgemeester mr. Paul Scholten. Daarna gaat het per schimmel verder door de Van Weedestraat, tot aan Braamhage. Overhees is het vol gende station. Hier wordt de prijsuitrei king door de Sint verricht van een kleur/tekenwedstrijd die nu nog in vol le gang is. Het gezelschap wofdt daar om 14.30 uur verwacht. In Hartje-Zuid is dan inmiddels een vrolijk filmpro gramma aan de gang gegaan (vanaf 13.30 uur). Sint en zijn Pieten voegen zich bij de feestende jongelui in Eltheto om 15.15 uur. De tochtjes naar zowel het winkelcentrum Overhees als naar Hartje-Zuid, worden per toeringcar on dernomen. Als dat alles achter de rug is bezoekt de Sint, zoals ieder jaar te doen gebruikelijk, het ziekenhuis en een aan tal tehuizen waar ouderen en kinderen vertoeven, die wat minder gemakkelijk bij een intocht aanwezig kunnen zijn. Soest en Sint zorgen voor een paar pri ma winkelweken. Mevrouw A.F. van de Speenkruid straat stelde zaterdag de politie op de hoogte van het feit dat een onbekende dader 's nachts een hoeveelheid kleding van het wasrek in haar tuin had wegge haald. Het ging om drie truien en twee poloshirts met een gezamenlijke waar de van ca. 300 gulden. Extra koopavonden Traditie met Sinterklaas zijn ook de ex tra koopavonden. Onderstaand treft u een lijstje aan met data waarop u overal tussen 19.00 en 21.00 uur terecht kunt: Ter hoogte van paleis Soestdijk hield de politie in de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks 03.00 uur twee Soester mannen aan, die met een fiets liepen te sjouwen. Bij onderzoek bleek dat in het frame een Baarns postcode nummer was gegraveerd. Nader aan de tand gevoeld bekenden de Soesters, de 40-jarige C. W. en de 32-jarige B.L., dat zij de fiets in Baarn hadden gestolen. De daders en de fiets werden overgedragen aan de Baarnse politie. Naam deelnemer: Foto Van ESsen Wijnhandel-Slijterij Brouwer Banketbakkerij Dogterom Middelman Modes J. ter Horst Banketbakkerij Oudwater Slagerij F. B. Duwel Dierenspec.zaak Langhout Attent Levensmiddelen Le Saladier, traiteur/cat. Nic. van Dam Colitico Juwelier Bakkerij Faas H. J. Meijering Gezusters Tolboom Sig.magazijn Akkerman De Aubergine Drogisterij A. Breij Gebr. Van Woerkom Gemar Gezinsmarkt Brandsma Behang en Verf b.v. Bakker Hans Bouwmans Hulleman Optiek b.v. Horlogerie A.v.d. Weerd Anja's Phildar Wolspeciaalzaak Bakkerij E. v. Brummelen Groente en fruithal 't Hart Super Flower De Ster Mode Silver Star Video Fleur Inn, bloemen Wijnands Woonmode Albert Heijn Keurslager J. de Bruin Ben van Soest Tapijten Kaasspecialist Robberse Drogisterij Kok Tabakspec.zaak L. v. Kleef Bakker Bram Maison Borgts Open Haarden De Vries Immerzeel Brilshop Bonneterie Foto Astra Parfumerie Streuper Joh. Mets Delicatessen Horlogerie W. M. v. Setten Boekhandel Van de Ven adres: "ZuidpfÖmêriadel5 Steenhoffstraat 64 Soesterbergsestraat 53 Van Weedestraat 61 Nieuweweg 99 Nieuwerhoekplein 8 Steenhoffstraat 58 Burg. Grothestraat 14 Birkstraat 91 F.C. Kuyperstraat 3 Van Weedestraat 14-16 Van Weedestraat 27 Birkstraat 93 Soesterbergsestraat 11 Koninginnelaan 16 Steenhoffstraat 62 Tamboerijn 21 Koninginnelaan 6 Steenhoffstraat 61 Parallelweg 19 Soesterbergsestraat 52 Zuidpromenade 20 Burg. Grothestraat 8 Soesterbergsestraat 26 Zuidpromenade 2 Kerkstraat 13 Nieuwstraat 13 Van Weedestraat 17 Van Weedestraat 7-8-9 Dillenburglaan 12 Tamboerijn 13 Soesterbergsestraat 37 Smitsweg 20-22 Tamboerijn 17 Burg. Grothestraat 28 Tamboerijn 9 Smitsweg 2 Van Weedestraat 86 Tamboerijn 5 Soesterbergsestraat 32a Koninginnelaan 84 Van Weedestraat 11-13 F.C. Kuyperstraat 26 Van Weedestraat 88 Beukenlaan 37 Soesterbergsestraat 55 Van Weedestraat 60 Rembrandtlaan 18 Zuidpromenade 1 prijs: waarde: mand met wijn a 50,00 3 boterletters a 14,00 blouse/overhemd 89,75 Philips keukenbox HR 2015 199,00 5 Turco taarten k 16,50 vleesmand 50,00 vogelkooi met toebehoren 100,00 2 levensmiddelen pakketten a 25,00 Hors d'ouvreschotel v. 4 pers. 75,00 2 kadobonnen a 50,00 Bicolor herenhorloge 395,00 5 waardebonnen k 13,50 zakaansteker 45,00 theedoek plus placemat 17,00 tafelaansteker 50,00 leren pouffe 59,00 voetbal 8,95 prismakijker 140,00 bicolor quartzhorloge 295,00 2 kadobonnen a 25,0C 5 koektrommels met inhoud a 10,00 2 fruitschalen 25,0C 5 gemengde boeketten a 10,00 waardebon dames/Hilton 100,0C waardebon Livera 100,0C waardebon kinderkleding 50,0C Silver Star joggingpak 42,95 droogstuk 44,95 F.C. Knudde kinderdekbedovertrek 69,95 boodschappenpakket 75,0C 3 goermetstellen a 20,0( 1-persoons dekbed 119,0C 1 kg Hollandse kaas naar keuze Drankenspec.zaak B. Rademaker Laanstraat 44 Adama Herenmode Bakkerij Van Brummelen Banketbakkerij Verkley Foto Van Oosten Gielen Ijzerwaren Borgts dames- en herenmode Bakkerij W. J. v. Leek Slagerij G. J. v.d. Salm Maak 't Zelf, J.C. Spruijt Ruud Smit Vishandel Super Van Dam Vishandel 't Hoekje Brilcentrum Nota Sporthuis Eb Kareisen bv. Tabakorie L. de Beer De Gouden Snaar Kantoor/Boekhandel v/d Ven Blokker Binnen en Buiten L Saladier Wasserette de Bree Slagerij van Asch Groente en Fruit van Dasselaar Schoemaker Slijterij van der Linden Pinqouin Juwelier Sassoon Foto Swager Soesterbergsestraat 51 Ossendamweg 24 Van Weedestraat 76 Soesterbergsestraat 57 Van Weedestraat 25 Burg. Grothestraat 7 Beukenlaan 46 Soesterbergsestraat 12 Nieuweweg 60 Van Weedestraat 149 Wiardi Beckmanstraat 49 Molenstraat 163 Van Weedestraat 87 Soesterbergsestraat 3 Tamboerijn 7 Steenhoffstraat 15 Steenhoffstraat 13 Van Weedestraat 20 F.C. Kuyperstraat 24 F.C. Kuyperstraat 3 Van Weedestraat 52 Van Weedestraat 66 Van Weedestraat 74 Van Weedestraat 80 Burg. Grothestraat 6 Van Weedestraat 147 Van Weedestraat 145 Van Weedestraat 85 Pous Vous golfparaplu 25,0C 6 fl. Reservé de la Ville de Soestdijk a 8,25 Swatch horloge 89,0C boek "Geschiedenis van de Kunst" 69,0C overhemd 85,0C 2 waardebonnen v. kerstkrans k 14,00 24 waterpomptangen a 9,25 5 kerststollen a 12,00 gordijngarnituur 10,3C 4 waardebonnen a 25,0C 4 waardebonnen k 25,0C Brilcentrumcheque 250,0C 2 kadobonnen 25,0C 1 aansteker 22,95 'Het lijkt onverstandig in gebieden als het Eemland zulke hoge investeringen te plegen. Op deze wijze wordt het tot in lengte van jaren onmogelijk ge maakt dat een zekere extensivering van het agrarisch beheer plaatsvindt, al of niet gedwongen door overpro- duktie. Een lager inrichtingsniveau zou in ieder geval al een stap op de goede weg zijn." Met deze woorden tekent de werkgroep Bijltjesdag van het IVN-Soest (Instituut voor Natuurbeschermingeducatie) bij de Landinrichtingscommissie bezwaar aan tegen de voorgenomen ruilverka veling in het Eemland-gebied. Men wijst daarbij op de hoge kosten die aan het plan verbonden zijn (400.000 gul den per bedrijf) en allerlei ontwikkelin gen die ertoe zullen leiden dat er binnen afzienbare tijd zo'n 200.000 hectare landbouwgrond zal moeten worden af gestoten. Voor het IVN komen daar nog een aantal zaken bij, met name als het gaat om natuurbehoud. "In Soest is de afgelopen decennia reeds veel natuurschoon verloren ge gaan. Wij wijzen op de bebouwingen van het Soesterveen en de Soester Eng, de uitbreidingen van de vliegbasis Soes terberg en de industrieterreinen, de vestiging van een rioolwaterzuiverings- en composteringsbedrijf aan de Maat- weg. Met recht fungeren de Soester Eempolders en het bos- en zandverstui- vingsgebied als de laatste resten waar devol natuurgebied in Soest," aldus de werkgroep bij monde van Chris Uiter- wijk. Kwelreductie 35 De werkgroep protesteert met name te gen de peilverlaging in de polders Mid- delwijk en Lange Eindsche Maten en stelt vast dat het plan geen inzicht ver schaft in de handhaving van de kwel en de hydrobilogische waarde van het ge bied. Een ernstig manco is al dat de ge volgen van de peilverlaging van 1969 niet berekend zijn, aldus de werkgroep, die verwacht dat er nu een kwelreductie Uw Kodak Select Fotohandelaar maakt meer werk van uw fotowerk. Nu een foto-afdruk, 10 x 15 cm, van uw allermooiste dia voor de prijs van f 0,95. De foto van uw dia krijgt uiteraard de speciale Kodak kwaliteits-behan- deling. Dat kan alleen bij uw Kodak Select Foto handelaar. Bij ons krijgt u altijd net iets meer. foto-film-uideo -J computer/ l Winkelcentrum "Hartje-Zuid" Tel. 12874 Aanbiedingen geldig t/m 29-11-1986 gaat optreden van 35 procent. Boven dien zal de stijghoogte van het grond water in de hogere zandzones niet vol doende zijn om af te stromen in de per- ceelssloten. Dat heeft tot gevolg dat de hydrobiologische betekenis in ca. 50 van het kwelgebied zal teruglopen en op langere termijn zelfs zal verdwijnen. "Tevens zal er op de hogere zandgron den sprake zijn van ernstige droogte- schade voor de landbouw." De plankaart deugt niet, zo blijkt. En kele kronkelsloten, die als kwelbeken te beschouwen zijn, staan er niet op. De werkgroep dringt verder aan op het herstel van de kolk aan de Peter van den Breemerweg, die enige jaren geleden werd vergraven bij de aanleg van de wa terleiding. Men wil ook een bosstrook langs het in dustrieterrein de Isselt en de Melksteeg, die niet alleen een functie moet hebben voor de afscherming van het Amers- foortse industrieterrein, maar ook de verbindingszone versterkt tusen de Coelhorst en de bossen van de Utrecht se heuevelrug, waardoor uitwisseling plaatsvindt van dierpopulaties als ree, haas en bunzing. Omdat de spoorlijn Amersfoort-Baarn haaks op de verkavelingsstructuur staat is het ongewenst het visuele beeld nog sterker aan te zetten door boombeplan ting. Die kan beter beperkt blijven tot de bestaande spoorwegovergangen, vindt de werkgroep. Men stelt het ove rigens op prijs dat het Bremeentje in het plan geen fietsverbinding wordt, want dat zou tot gevolg hebben dat er een sterk "utilitair" gebruik gaat plaatsvin den, ten koste van de rust in het gebied. Boerderijbouw niet nodig Daar staat weer tegenover dat de nood zaak van nieuwe boerderijbouw de werkgroep ten enen male ontgaat. "Veel boeren in Soest zijn in de afgelo pen jaren overgegaan tot hervestiging ten oosten van de Lange Brinkweg. Via de A.P. Hilhorstweg en toeleidende wegen zijn de landerijen vanuit de be staande boerderijstroken goed te berei ken." De werkgroep dringt dan ook aan op heroverweging van de plannen voor boederijbouw. Men dringt tevens aan op duidelijk uit spraken over het niet-dempen van slo ten met een actuele hydrobiologische betekenis. "Gezien de beperkte om vang van veel sloten in het Soester ge bied zijn ze relatief zeer kwetsbaar. Daarbij komt dat alle sloten een hoge potentiële waarde bezitten wegens het doorsnijden van diverse bodemtypes. Gehele of gedeeltelijke demping daar van schaadt de potientiële waarde van de sloten in ernstige mate," aldus de werkgroep. Tenslotte wijst men erop dat verzuimd is het eiland bij de Grote Melm op de plankaart aan te geven als "reservaats- gebied". Het eiland is enige jaren terug immers aangekocht door de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten. De inventarisatie van waardevolle his torische objecten is in de gemeente Soest deze week gestart en wel in Soesterberg en in het Soesterveen. Sinds 1983 wordt vanuit de Provinciale Planologische dienst van de provincie Utrecht, in samenwerking met diverse gemeenten gewerkt aan de inventarisa tie van waardevolle historische zaken en strukturen binnen de provincie. De inventarisaties geschieden per gemeen te en omvatten in beginsel de gehele historische gebouwde omgeving waar bij, conform de beleidsvoornemens van het Rijk, het aksent wordt gelegd op de zogenaamde jonge bouwkunst uit de periode 1850-1940. Hel onderzoek binnen de gemeente Soest wordt uitgevoerd door drs. Ro land Blijdenstein namens de provin ciaal Planologische Dienst en dra. Sas- kia van Ginkel-Meester en drs. Jan Smits, beiden in tijdelijke dienst van de gemeente Soest. Het komend jaar zullen zij zich gaan be zighouden met de uitwerking van een inmiddels opgestelde "groslijst". Van elk objekt dat op deze lijst voorkomt, zal een uitgebreide beschrijving en foto- dokumentatie worden gemaakt, aange vuld met (bouw-)historische gegevens. Al deze gegevens zullen uiteindelijk worden gebundeld en in de vorm van een publikatie worden gepresenteerd aan het publiek. Het binnen het kader van de inventarisatie verzamelde mate riaal zal verder dienen als basismate riaal voor een toekomstig stadsvernieu wingsbeleid dat meer rekening houdt met de historisch gegroeide situatie. De "groslijst" ligt ter inzage in het ge meentelijk INFOrmatiecentrum. Parkeren in het centrum van Amersfoort in de Parkeergarage Koestraat. 1^1 Tarief: f 0,50 per 20 minuten. Open op koopavonden tot 22.00 uur. De heer L.W. uit Soest deed vrijdag avond bij de politie aangifte van de dief stal van een gevulde boodschappentas. De inhoud bestond uit voor ca. 50 gul den aan boodschappen. De tas hing aan de fiets van W., die hij aan de Di Lasso- straat had neergezet. Minder woningen in Mercury Gedeputeerde Staten van Utrecht zijn bereid het ontwerp-streekplan zo aan te passen dat het bedrijventerrein Nieuwe Gracht in Soest eventueel kan worden uitgebreid met acht hectare. Dat blijkt uit mededelingen van het provinciaal bestuur, die vorige week werden gepubliceerd. In de wijk Mercury in Soesterberg zul len in het aangepaste ontwerp minder dan de 350 aanvankelijk geplande wo ningen gebouwd kunnen worden. Het worden er 300. Een en ander is het ge volg van het feit dat het totaal aan nieu we huizen dat voor de provincie in een eerdere versie van het plan was voor zien (105.800) wordt teruggebracht met 13.800 (13%) naar 92.100. De oorzaak van het verschil is niet dat de behoefte aan nieuwe woningen lager wordt geraamd; de berekening van die behoefte loopt nu niet meer tot het jaar 2000, maar slechts tot 1997. Dan loopt het woningbouwprogramma gelijk op met het streekplan. Op 26 en 27 november wordt het streekplan in Provinciale Staten behan deld. Daar wordt dan ook bepaald met welke bezwaren tegen het ontwerp men bij de vaststelling rekening zal houden en welke verworpen zullen worden. Voor de berekening van de behoefte aan bedrijven- en kantorenterreinen willen G.S. blijven uitgaan van een eco nomische groei van 3,5 per jaar. Het college heeft een aanmerkelijke verbe tering geconstateerd van de economi sche ontwikkeling sinds 1983, toen de voorbereidingen voor het nieuwe streekplan begonnen. "De 3,5 -bena dering kan realistisch worden geacht en ook nodig om in de groeiende ruimte behoefte te voorzien." Tegelijkertijd wordt vastgesteld dat de werkloosheid - in 1983 bijna 50.000 - eind 1986 nog altijd op 39.000 lag. Een groei van het nationaal inkomen met 3,5 per jaar zou nog niet genoeg zijn om de groei van de beroepsbevolking in de provincie op te vangen: van 403.000 in 1985 tot 476.000 in 1995.

Soester Courant | 1986 | | pagina 3