Schoeman ^11 75° kom eens met Schoeman praten! Kinderpostzegelactie van start TUIN BROEKEN ,4 \dVude Enghe\ Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 19 NOVEMBER 1986 SOESTER COURANT SOEST Inbraak bij pas geopend restaurant Vanaf woensdag 26 november 'A-markt Jochem' opent nieuwe supermarkt aan Dalweg PAGINA 5 typewerk? vraagt; uw aandacht; voor Bestemmingsplan Parklaan Uitvoering Brandbeveili gingsverordening Soest Wet Geluidhinder KWIEK Echtpaar Coebergh vierde 'briljanten' bruiloft Beschikking Hinderwet ge.); Hinderwet beschikking (art. 40 Wet ABM) Verzoek om ontheffing Bouwzaken Bestemmingsplan "le Heeserlaantie 2' a (spijkerstof) wijd model vri jeti jdskleding As. zaterdagmiddag in Eltheto Hartje-Zuid organiseert filmmiddag en ontvangt Sint Nicolaas Video-dieven na achtervolging gepakt Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY 1 Roomboter- amandelstaaf en marsepein worstje Schemerlamp en tafelkleedjes weg uit Zonnegloren Diefstal gasketels Mercury: Soester gaat vrijuit Auto bekrast r lederwaren BAREETCAFE 20 November 1936 De miskende S.D.A.P. Schieten en sjoelen om boterletters Vechtpartij V. GOYENLAAN Een op de 3e woonlaag gel. 3- kam. appartement (v.h. 4 kam.) m. een berging in de onderbouw. Hal, toil.douche, woonkam 2 sl.kam. (v.h. 3), keuk., bijkeuk. Balkon woonkam. op de zuidkant. Vraagprijs: f 49.000,-- k.k. DRAAILIER Royale eengezinswoning, bouwjaar 1978, met voor- en ach tertuin, vrijstaande berging en achterom. Indeling: hal met plavuizen vloer, toilet, meterkast, trapkast, open luxe eiken keuken met inbouwap- paratuur bestaande uit diepvries, koelkast, gaskookplaat, oven, af zuigkap en veel kastruimte. Doorzonwoonkamer met parket vloer, balkenplafond en gedeelte lijk voorzien van dubbele begla zing. Verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, vaste was tafel en aansluitingsmog. 2e !e toilet, vaste trap naar zolder met 4e slaapkamer met dakraam en veel bergruimte. Oplevering: in overleg. Vraagprijs: f 145.000,- LANGE BRINKWEG Uniek gelegen helft van dubbel woonhuis met apartstaande diepe garage, perfec! van bouw en isolatie. Entree, hal, toilet, grote kelder kast, ruime zit/eethoek, woonka mer met open haard, open keu ken met koelkast, vrieskast, inge bouwde kookplaat, vaatwas- machine. Verdieping: zeer grote badkamer met ligbad, aparte douche, 2e toilet, aansluiting was machine en droogtrommel, 2 grote slaapkamers, beide met vaste kasten en v.wkleinere 3e slaapkamer. 2e verdieping: aparte c v. ruimte, overloop mei bergruimte, zeer grote zolderka mer met dakkapel, momenteel in gebruik als ouderslaapkamer. Kwaliteitsbouw. Incl. volledige vloerbedekking. Koopsom: f 229.000,- k.k. Makelaars in onroerende goederen leden NVM Het adres van Schoeman Makelaars is Middelwijkstraat 54. Soest TELEFOON 1 3539 b.g.g. 16955 Schoeman Makelaars heelt ook kantoren in Amersfoon, Hoofddorp, Leusden Tiel en Veenendaal 'Het is weer kinderpostzegeltijd'. Vo rige week woensdag kocht mevrouw E. Scholten de eerste zegels in de speciale stand in het postkantoor aan de Steen- hoifstraat. De vrouw van de burge meester, die ieder jaar het startschot voor de actie geeft, stond even stil bij het feit dat de kinderpostzegels dit jaar de zestigste verjaardag vieren. Tegen de zes dames van het U.V.V., het plaatselijk actiecomité, zei ze het be wonderenswaardig te vinden dat de kinderpostzegels onder één en dezelfde organisatie is gebleven. "Mijn felicita ties daarvoor. U heeft altijd voor een opvolger gezorgd, en u verricht veel werk," aldus mevrouw Scholten. Daar na maakte ze gebruik van wat zij noem de het 'voorrecht' om als eerste een aan tal kinderpostzegels aan te schaffen. De heer P. Seegers, vorige week woens dag waarnemend directeur van de PTT, wenste de vrijwillige medewerksters veel succes toe, en gezien de stijgende verkoopcijfers van de laatste jaren zal dat ongetwijfeld lukken. De heer See gers overhandigde de dames tevens een zakagenda van het kinderfonds van de PTT. Dit fonds bestaat evenals de kin derpostzegels 60 jaar. Het fonds is des tijds opgezet om PTT-personeel dat in moeilijkheden is geraakt te helpen. Het kinderfonds, dat een landelijk karakter Burgemeester en mevrouw Scholten waren de eersten die de nieuwe serie kin derzegels aanschaften. draagt, organiseert onder andere vakantiekampen. De stand van het U. V.V. in het postkan toor aan de Steenhoffstraat is iedere werkdag van 9 tot 16 uur geopend. De kinderpostzegelactie loopt tot en met 23 december. Op twee manieren heeft de eigenaar van een Grieks restaurant in de afgelo pen week te maken gekregen met de politie. In de eerste plaats was dat we gens een proces-verbaal in de nacht na de opening van de zaak aan de Steen hoffstraat. Daar trof de politie ver na het officiële sluitingsuur nog mensen aan, hetgeen in strijd is met de verorde ning. De volgende nacht bleek het restaurant bezoek te hebben gehad van een inbre ker, die de achterdeur forceerde en al dus in het magazijn zijn slag kon slaan. Hij nam vijf kilo lamsvlees, vier emmer tjes met ander vlees en een aantal fles sen likeur weg. T.T. deed aangifte bij de politie. Het reeds geruime tijd leegstaande winkelpand aan de Dalweg waarin eertijds de supermarkt van de gebrs. Van Dam en slagerij Koot gevestigd waren, krijgt een nieuwe bestemming. De heer A.M. Jochem uit Maartens dijk opent er op woensdag 26 novem ber a.s. zijn A-markt Jochem. Het betreft ook nu weer een supermarkt met een compleet assortiment, zoals aardappelen-groenten-fruit, (voorver pakt) vers vlees, verse vleeswaren en kaas, buitenlandse kaassoorten en sala des etc., alsmede brood van de warme bakker en het gehele kruideniersassor timent. Bovendien zullen op beperkte schaal huishoudelijk artikelen en speel goed verkrijgbaar zijn. De A-markt Jochem is een zelfstandige supermarkt, maar aangesloten bij de A-markt-organisatie (grossier). Behal ve de heer Jochem omvat het perso neelsbestand vier vaste medewerksters en enkele parttime-krachten. In het pand zullen tot de opening op 26 november nog diverse werkzaamheden worden uitgevoerd. Een van de opval lendste veranderingen zal de brede schuifpui in de voorgevel zijn. De offi ciële opening vindt plaats om 9.00 's morgens. Ter gelegenheid daarvan zijn er diverse aantrekkelijke aanbiedingen. De nieuwe supermarkt zal alle dagen geopend zijn van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Op zaterdag blijft de zaak tussen de middag ook geopend. Op de vrijdagse koopavond sluit de zaak om 20.00 uur. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 31 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat het bij raadsbesluit van 19 december 1985 vastgestelde bestemmingsplan "Park laan" door Gedeputeerde Staten van Utrecht onherroepelijk is goedgekeurd bij hun besluit van 21 oktober 1986, kenmerk afdeling RO nummer 1442/ 2057 W. Genoemd bestemmingsplan ligt vanaf 21 november 1986 voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur), alsmede in het INFOrma- tiecentrum, Steenhoffstraat 9a en in de plaatselijke bibliotheken (gedurende de gebruikelijke openingstijden). Burgemeester en Wethouders maken hierbij bekend dat zij (onder het stellen van nadere eisen en gebruiksvoor schriften) voor de volgende inrichtin gen gebruikstoestemming als bedoeld in artikel 54 van de Brandbeveiligings verordening der gemeente Soest heb ben verleend: - een supermarkt aan de Zuidpromena de 6 te Soest; - een grillroom aan de Dillenburglaan 16-18 te Soest; - een Grieks restaurant aan de Steen hoffstraat 59 te Soest. De gebruikstoestemming houdt in het in gebruik nemen en in gebruik houden van de desbetreffende inrichting met inachtneming van de eisen die Burge meester en Wethouders daarbij hebben gesteld tot het voorkomen en het beper ken van brand, het beperken van brandgevaar en het voorkomen en het beperken van ongevallen bij brand. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn het College van Gedeputeer de Staten te Utrecht te verzoeken op grond van artikel 83 van de Wet Ge luidhinder een hogere grenswaarde van de geluidsbelasting op de gevel vast te stellen ten behoeve van: het renoveren en vergroten van een be drijfsgebouw op een perceel gelegen aan de Postweg 38a te Soesterberg. Alvorens een hogere waarde zal wor den vastgesteld, is een ieder bevoegd binnen een termijn van een maand, te rekenen vanaf 20 november 1986, het ontwerp met de daarbij behorende stukken in te zien tijdens de kantooru- reh (09.00 -12.00 uur) ter gemeentese cretarie, afdeling I, (kamer 23) en op merkingen ten aanzien van dit ontwerp schriftelijk in te dienen. Op 24 november 1986 om 11.00 uur, ter gemeentesecretarie, Steenhoffstraat 2 wordt er een openbare zitting gehou den, waarbij een ieder de gelegenheid wordt gegeven opmerkingen ten aan zien van het ontwerp-verzoek te ma ken. centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824' Bij besluit van 11 november 1986 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op het verzoek om een op- richtings c.q. revisie c.q. uitbreidings vergunning van: R. P. J. Hilhorst, Hooiweg 2 te Soest, voor een veehouderij op het perceel Hooiweg 2 te Soest; Avia Dienstencentrum 'De Korte Dui nen', Birkstraat 108 te Soest, voor een verkooppunt van motorbrandstoffen met autowasinrichting op het perceel Birkstraat 108 te Soest; W. J. Schakelaar, Staalwijklaan 5 te Soest, voor een melkveehouderij en varkensmesterij op het perceel Staal wijklaan 5 te Soest; G. van Korlaar en Zn., van Beuningen- laan 18 te Soest, voor een inrichting tot het bewerken van oude metalen op het perceel Nijverheidsweg 4 te Soest; T. Muis, Dorresteinweg 82 te Soest, voor een agrarisch bedrijf op het per ceel Dorresteinweg 82 te Soest; M. Muis, Koningsweg 21 te Soest, voor een agrarisch bedrijf op het perceel Dorresteinweg 80 te Soest; Redexim B.V., Utrechtseweg 127 te Zeist, voor een constructiebedrijf op het perceel Batenburgweg 1 te Soester berg (ligt ook in hulpsecretarie ter inza- Distributiecentrum Food-Express Int. B.V., Keulschevaart 10 te Breukelen, voor een distributiecentrum voor le vensmiddelen op het perceel Amers- foortsestraat 26 te Soesterberg (ligt ook in hulpsecretarie ter inzage). De strekking van de beschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 19 no vember a.s. ter inzage bij de milieudienst, gebouw gemeentewerken (9-12 uur), en in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzagelegging van de beschik king. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden inge diend bij de Raad van State, Afdeling voor de ge schillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien legen de beschikking beroep wordt inge steld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. In het gebouw van Gemeentewerken ligt bij de milieudienst (kamer 17), Lan ge Brinkweg 77 vanaf heden op werk dagen van 09.00 -12.00 uur, alsmede in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de beschikking strekkende tot wijziging van de op 28 december 1982 aan Procar Verkoop BV te Soest ver leende vergunning ingevolge de Hin derwet t.b. v. een inrichting tot vervaari- ding van reinigingsmiddelen, ontvet- tingsmiddelen en handreinigingsmid delen annex handelsonderneming op/ in het perceel Industrieweg 30 te Soest. De strekking van de beschikking luidt dat ten behoeve van de opslag van ver ontreinigde ontvetter (K2 vloeistof) aanvullende moeten worden getroffen. De beschikking is door B. en W. op 11 november 1986 genomen. Beroep tegen deze beschikking kan worden inge steld door: a. degene tot wie de beschikking is gericht; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwa ren bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend bin nen èèn maand na de dagtekening van deze ken nisgeving bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie- ning. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gra venhage. De beschikking wordtn niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Bij de milieudienst van de gemeente Soest, gebouw Gemeentewerken, ka mer 17, ligt vanaf heden op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage een verzoek om ontheffing van het verbod vervat in artikel 80 van de Algemene Verordening Soest, ten behoeve van een opslagplaats ter grootte van onge veer 250 m2 voor opslag van bouwma terialen uit sloopwerken. Naam verzoekers: B. A. Onwezen en P., J. R. Odijk. Straat en huisnummer: Waldeck Pyr- montlaan 61. Gemeente/postcode: 3762 CL Soest. Eventuele bezwaren tegen het verlenen van de ontheffing kunnen door een ie der gedurende 14 dagen na de dagteke ning van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebe stuur. Degene die tijdig schriftelijk be zwaren heeft ingediend, wordt desge vraagd in de gelegenheid gesteld zijn bezwaren mondeling toe te lichten. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van het bepaal de in artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor: 1. het bouwen van een woonhuis, In- si ngerstraat 53; 2. het vergroten van een kantoor, Gal- lenkamp Pelsweg 11; 3. het bouwen van een garage/ber ging, Koppenlaan 19. Tevens zijn burgemeester en Wethou ders voornemens op daartoe strekken de verzoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften ver gunning te verlenen voor: - het uitbreiden van een woonhuis, Koppenlaan 19; (artikel 18A Wet op de Ruimtelijke Ordening) - het bouwen van een woonhuis, Rees- poor, sectie G, nr. 7441. (artikel 11 van de voorschriften be stemmingsplan 3e herziening bestem mingsplan Overhees) Alvorens een definitieve beslissing zal wroden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 20 november 1986 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb ben stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecretarie, af deling 1, (kamer 23) ter inzage. De burgemeester maakt ingevolge het bepaalde in artikel 28 lid 6, jo. artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 21 oktober 1986, nummer 1711/2056, goedkeuring hebben verleend aan het bestemmings plan "le Heeserlaantje 2", vastgesteld door de raad d.d. 19 juni 1986, nummer RB 86-132. Aangezien niemand bezwaren heeft in gediend bij Gedeputeerde Staten tegen de vaststelling van voormeld bestem mingsplan en Gedeputeerde Staten be paald hebben dat hun besluit terzake van voormeld bestemmingsplan onher roepelijk is, is niemand meer bevoegd beroep in te stellen bij de Kroon. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan liggen met in gang van 20 november 1986 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken en stadsontwik keling (geopend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur) alsmede in de plaat selijke bibliotheek en in het gemeente lijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (gedurende gebruikelijke openings tijden) voor een ieder ter inzage. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maandag t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Vorige week woensdag maakten bur gemeester Scholten en zijn echtgenote hun opwachting bij het echtpaar HJ.A.M. Coebergh en A.A.W. Coe- bergh-Hoelen aan de Dokter Rupert- laan, ter gelegenheid van hun 65-jarig huwelijksjubileum. Volgens "de grote Van Dale" mag zo'n jubileum worden omschreven als een "briljanten brui loft", wat in dit geval dus betekent: méér dan diamant. Vandaar ook dat dat de heer en me vrouw Scholten beiden de bruid en de bruidegom namens het gemeentebe stuur kwamen gelukwensen met deze wel heel bijzondere mijlpaal en een fraai bloemstuk aanboden. De bruide gom heeft inmiddels de hoge leeftijd van 91 jaar bereikt; zijn echtgenote is binnen enkele weken even oud. De heer Coebergh werd in Schiedam geboren; zijn vrouw in Leiden. Het grootste aantal jaren woonden de heer en mevrouw Coebergh aan de Prinsen gracht in Amsterdam, waar de heer Coebergh accountant was. Na zijn pen sionering volgden twee jaar in Aerden- hout, voordat in Soest tenslotte 21 jaar geleden de huidige woning werd be trokken. In het begin was dat wel wennen, legde mevrouw Coebergh vorige week uit, vooral omdat het een hele overstap was van een groot huis naar de relatief klei ne woning aan de Dokter Rupertlaan. In de loop der jaren hebben de heer en mevrouw Coebergh het echter zeer naar hun zin gekregen in Soest. Vooral met de buren is een zeer goed kontakt ontstaan. "Er wordt geweldig voor ons gezorgd," aldus het bruidspaar. "We hoeven maar een kik te geven of ze staan met de auto voor ons klaar, als er een boodschap moet worden gedaan." De heer Coebergh heeft uitgerekend dat hij in zijn leven maar liefst 26 auto's heeft "versleten". Op zijn 85e is hij op gehouden met autorijden. Het bruids paar is overigens nog zeer goed gezond. "En zéér bij," aldus mevrouw Coe bergh. De heer en mevrouw Coebergh hebben vier kinderen (van wie er drie zijn ge trouwd) - "dus eigenlijk zeven" - elf kleinkinderen en negen achterkleinkin deren. "En daar zijn we heel trots op." v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Nadat Sint Nicolaas komende zater dag in Nederland zal zijn gearriveerd, vertrekt hij spoorslags per luxe bus richting Soest. Eerst naar het gemeen tehuis, om zich bij de burgemeester te melden, dan per schimmel op visite bij de Van Weedestraat, per bus verder naar het Winkelcentrum Overhees en dan naar Hartje-Zuid, waar inmiddels voor de kleintjes, tot acht jaar, een vrolijke filmmiddag van start is ge gaan. Toegang twee kwartjes Op vier adressen in Zuid zijn voor deze filmmiddag 150 kaartjes te koop: bij het De politie heeft vorige week woensdag na een achtervolging over de rijksweg Amersfoort-Amsterdam een man en drie vrouwen kunnen aanhouden die betrokken waren bij de diefstal van twee videorecorders in Soest. De man en twee van de drie vrouwen waren de winkel van de firma S. aan de Van Wee destraat binnen komen stappen met de opmerking dat ze "even wilden rondkij ken". Toen ze even later de winkel ver lieten ontdekte het personeel de ver missing van de beide videorecorders. De politie werd gewaarschuwd die de gele auto waarin de dieven waren ver trokken onmiddellijk begon te achter volgen in de richting Amsterdam. Dat duurde aanvankelijk tot bij de af slag Naarden. Daar bleek de gele wagen uit het oog verloren te zijn. Toen de po litiemannen de terugtocht wilden aan vaarden en onder de rijksweg doorre den troffen zij daar echter de achter volgde auto aan. In samenwerking met de Naardense politie en een toevallig passerende collega-politieman uit Am sterdam werd de bestuurder, M.D. (21) uit Amsterdam, aangehouden, terwijl de vrouwen onder observatie bleven en later eveneens werden gearresteerd. Het betrof de dames T.M. (32), J.D. (22) en M.K. (27), allen afkomstig uit de hoofdstad. Zij werden opgebracht naar Soest en daar verhoord en ingesloten. In de auto trof de politie behalve de twee video recorders nog 26 pakken koffie en een hoeveelheid kleding aan, die afkomstig bleek te zijn van een diefstal uit Amers foort. Het gezelschap had daar zijn slag geslagen voordat in Soest de video recorders werden buitgemaakt. kantoor van de Rabobank, Sporthuis Eb. Kareisen, Slijterij Van der Linden en Reisburo Gerth. De toegang is ou derwets goedkoop gehouden: twee kwartjes per kind. De film begint om 13.30 uur. Wie de kleinsten onder de kleintjes wil brengen kan dat doen tus sen kwart over één en half twee. Om on geveer kwart over drie komt de Sint met zijn gevolg in Eltheto aan en het is de bedoeling dat de jeugd rond kwart over vier weer wordt afgehaald. Aangezien Eltheto niet al te ruim in zijn zalen zit, is het helaas niet mogelijk dat de ouders bij hun kinderen binnen in de buurt blij ven. Een geoefend team oppassers en oppassters staat echter paraat en weet van wanten. Naast het vertonen van films wordt er natuurlijk ook uit volle borstjes gezongen. Een drankje en een taai-taai- of speculaaspop zijn ook van de partij. Het is verstandig de kinderen een kussentje of iets anders waarop ze lekker kunnen zitten, mee te geven. Een deel van hen zal een plekje op de grond krijgen. Eltheto wordt weliswaar goed verwarmd, maar wat zachts onder de billtjes is altijd plezieriger. De kaartjes worden verkocht zolang de voorraad strekt. Eventueel zullen er nog kaartjes aan de zaal verkrijgbaar zijn. van 8,90 voor VAN WEEDESTRAAT 76 Uit de koffiekamer van het ziekenhuis Zonnegloren hebben onbekenden vori ge week een staande schemerlamp en twee tafelkleedjes ontvreemd. De spul len hadden een waarde van ca. 75 gul den. Mevrouw W.B. deed wegens dief stal aangifte bij de politie. De politie heeft meegedeeld dat er ten onrechte verband is gelegd tus sen de diefstal van een aantal wandgasketels en radiatoren van het bouwterrein in Mercury in Soesterberg, en de opsporing van de 47-jarige R.K. uit Soest. De Soester werd enige dagen later op de bewuste lokatie gesignaleerd, maar heeft niets uitstaande met de diefstal. De politie hecht eraan aan een en ander - na een bericht in de Soester Courant van vorige week - publiekelijk bekendheid te geven. Onbekenden hebben vorige week met een scherp voorwerp de auto bekrast van de heer H.W. uit Soest. De wagen stond geparkeerd aan de Gerrit van der Veenstraat. W, deed bij de politie aan gifte wegens vernieling. BONT en Laanstraat 35 - Baarn Tel. 02154-12726 Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Dagmenu a flO,- vanaf 17.00 uur Donderdag 20 november Nasischotel Vrijdag 21 november Gebakken schol Maandag 24 november Verse worst Dinsdag 25 november Wiener schnitzel Woensdag 26 november Kerrypotje Zaterdag en zondag is er geen dagmenu Dr. Henri Polak beklaagt zich. In zijn lezenswaardige Kroniek in Het Volk spreekt dit sociaal-democratisch lid der Eerste Kamer over "het gevaarlijk spel" der Nederlandsche pers. Volgens den schrijver bevordert die pers het fascisme door haar anti-socialisti sche campagne, haar gestook tegen de S.D.A.P., haar "gemier over de echt onzer vaderlandsliefde, haar vitten op elk onzer woorden en daden, haar hoonende critiek en geringschattende polemiek." De liberale, christelijke en katholieke bladen beijveren zich om het zeerst de S.D.A.Phakken te zetten, aan te vallen en te kleineeren,. In het aangezicht van den gemeenschappelijken vijand spuwen en trappen zij naar wat in den strijd daartegen een gewaardeerde bondgenoot behoorde te zijn en zou kun nen zijn." Wij hebben even moeten lachen om deze verdrukte onschuld". "Ieder heeft een hekel aan mij", zoo sprak Tijl Uilenspiegel, doch het pleitte voor zijn zelfkennis, dat hij eraan toevoegde: "maar ik heb het er naar ge maakt". 6 De S.D.A.P. oefent een vernietigende critiek op de regeeringsdaden: "Welk kabinet ook het huidige moge opvolgen", zoo schreef Het Volk onlangs, "slechter dan het tegenwoordige, ongelukkiger voor het noodlijdende volk kan het nauwelijks zijn". De politiek van het Kabinet wordt gekarakteriseerd als "gevloekte politiek". Wie kaatst, Dr. Polak, moet den bal verwachten, wie boter op zijn hoofd heeft, moet niet in de zon gaan lopen. De hand in eigen boezem, Dr. Polak! De bekende banketbakkerij van E. J. Wiggelinkhuizen, Beetzlaan 51, alhier, heeft een leuke attractie georganiseerd in verband met het a.s. St. Nicolaas- feest. Op Dinsdag- en Donderdag a.s., 's avonds om 7 uur kan men aldaar schieten en sjoelen om boterletters speculaaspoppen. Voor hen, die in deze kunst bedreven zijn, een gelegenheid om niet laten voorbijgaan.' Wij wenschen dezen actieven zakenman hiermede een welverdiend succes. Men zie ook de besbetreffende annonce in dit blad en de raambiljetten aan de bankbakkerij. Zaterdagmiddag te 3 uur vormde zich bij het station Soestdijk een oploop. Wat toch was het geval? Een stevige vechtpartij tusschen de colporteur A. E. en de kruidenier J. F. V., beiden alhier. De oorzaak hiervan bleek, dat V. met zijn fiets E. aangereden had. E. gaf V. de schuld en omgekeerd. Na een heftige woordenwisseling werd men handge meen. De politie, was er echter vlug bij en zette de heeren op de bon, vanwege vech ten op den openbare weg. Een dure vechtpartij.

Soester Courant | 1986 | | pagina 5